maar Uitbreiding en verbetering Zuidersportpark Achtste Waterpoortshow van kleindier- sport werd een groot succes Sinterklaas kreeg besehuit met muisjes aangeboden, maar deelde ook vele geschenken uit Ibé en van Sneek telt thans 23000 inwoners zei hoofdpiet „Gooi dicht dat spul De Sint weer in Sneek IJLST WY M BRITS ERA DEEL Verschuiving Sneker marktdag van dinsdag naar woensdag Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Tragisch verkeersongeval veroorzaakte vier doden 119de jaargang nr. 94 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Maandag 23 november 1964 Kei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave v^n NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Wegens groei der inzendingen „huisvestingstraks te klein Ouderling en diaken gekozen Geen voorrang verleend: auto s vernield Geslaagd Overplaatsing en benoeming bij het openbaar onderwijs - x,. Rustige sport 230001! „Groots” VIJFJARIGEN de bestaande gemaal te verwijderen CADEAUS ter WIJS BELEID Geen aanbesteding hosten de was Toen volgden een aantal punten waar over de Sint niet zo tevreden was. Hij verklaarde, het Sneeker Nieuwsblad goed te lezen, vooral de raadsverslagen. Het „vlag-incident” kon bij hem de toets der kritiek niet doorstaan. „Hier is een Prinses van Oranje gediscrimineerd en dat kan ik niet tolereren, burgemeester. De aangesprokene schoof op dat mo ment wethouder Lichthart naar voren... Maar als de show nog groter gaat worden, dan krijgt ze huisvestingsmoei- lükheden en dan is er wellicht in Sneek niet een zaal, groot genoeg om de meer dan 1200 dieren te herbergen. Spreker vond het een prettige omstandigheid, dat ook de jeugd meer en meer aan de ze sport gaat doen. „Ik behoef u geen succes te wensen, want dat is er al; w’el hoop ik, dat u veel bezoekers zult krijgen,” aldus de wethouder. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handel^- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per halt iaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS 99 9 Het ongeluk ontstond doordat een per sonenauto met vier jonge mannen met grote snelheid in de richting Den Bosch reed, bij het nemen van de flauwe bocht naar rechts op de linker weghelft te recht kwam. Daar naderde een personen auto uit Arkel. Bjj de frontale botsing die toen ontstond, verloren in de eerste auto het leven A. J. M. van den Heuvel (22) uit Wychen, A. C. H. Hendriks (24) uit Nijmegen en H. A. Husson (26). De vierde inzittende, de 23-jarige W. J. A. Kleyn uit Nijmegen, werd gewond. In de andere auto kwam mevrouw F. M. Versluys-Pape (30) uit Arkel om het leven. Haar man, de 37-jarige A. J. Ver- sluys, behoorde tot de gewonden. De politie en het ambulance-personeel had den grote moeite met het bergen van de slachtoffers. In de hedenmorgen bij Hanenburg ge houden ledenvergadering van de afdeling Sneek der Friesche Maatschappij van Landbouw hebben verschillende leden ge pleit voor verschuiving van de Sneker marktdag van dinsdag naar woensdag. De voorstanders verwachten hiervan een veel grotere aanvoer van gebruiks- vee op de Sneker markt. Het bestuur verklaarde zich bereid de ze zaak te bespreken eventueel in overleg met het hoofdbestuur van de Maatschap pij en daarna contact op te nemen met het gemeentebestuur. ren dan andere jarenü) aan wal. grijze haren hebben bezorgd.” Een sym bolisch geschenk voor de burgemeester volgde: een klein metalen speelgoed- bruggetje, waaronder de schepen gemak- keljjk zouden kunnen passeren, werd de burgervader onder hilariteit van de aan wezigen overhandigd. jaar worden: Tine van der Wal uit Bak huizen en Rimie van Dijk, Lijnbaanstr. 7, Sneek. Ze kregen allebei een prach tige pop, toen ze een Sinterklaasliedje mooi en duidelijk hadden gezongen. Na dat nog twee kinderen, misschien was elk van hen wel de 23000e, bij de Sint waren geweest, was het feest afgelopen. Kinderen, wees blij en braaf en zoet!!! De Sint is in de stad. Leve Sinterklaas! Dat hij nog veie jaren bij ons door de schoorsteen mag komen. Als de televisie- masten hem maar niet in de weg staan... In tegenstelling met de verbetering en uitbreiding van het sportveldencomplex in de Noorderhoek is hier sprake van een vrij ingewikkeld project, dat zich minder goed leent voor een aanbeste ding. Het werk is veelsoortig en er kun nen zich allerlei niet voorziene omstan digheden op verschillend gebied voor doen. Het komt B. en W. daarom ge wenst voor dat dit werk in regie wordt uitgevoerd door de Nederl. Heide Maat schappij, op basis van de door haar uit gewerkte plannen en de daarbij beho rende begroting. Zij stellen de raad dan Nadat de heer D. van der Werf als eerste Sneker hem de hand had gedrukt, stapte de Sint op een fiere schimmel en een glorieuze tocht door de stad begon. De muziek blies en trommelde er weer lustig op los, de Pieten strooiden en maakten capriolen, de kinderen riepen en juichten en de Sint, kennelijk nog on der de indruk van het zojuist geëindigde concilie, wuifde minzaam naar alle zij den. Hij zag alleen maar blijde kinde ren met of zonder vaders en moeders. Tegen half vier was de tocht vol bracht en richtten de schimmel en de rest van de stoet zich in de richting van het stadhuis. Ook hier schalde de muziek van Sinterklaasliedjes, uit een radio-auto, ook hier hingen de vlaggen uit en stonden honderden kinderen te wachten. Toen kwamen de kinderen. Tieske Wadman eerst, hij werd ook met een pakje gelukkig gemaakt. En daarna de twee meisjes die op vijf december vijf SNEEKER NIEUWSBLAD Bij de kerkeraadsverkiezing van de hervormde gemeente van Oosthem-Abbe- ga-Folsgare is tot ouderling gekozen de heer Tj. F. Wiersma te Oosthem en tot diaken de heer J. Hogervorst te Fols- gare. Boer (haar man de dir. gem. werken was er niet) kregen een mooi cadeau; De bodes Nauta enVan der Zee werden evenmin vergeten. Voor de afwezige se cretaris Koster was er een pak en me vrouw Rasterhoff mocht eveneens een cadeautje in ontvangst nemen. De in het begin van de feestelijke bijeenkomst lichtelijk afgestrafte heer Joop Doeven- dans kreeg later, als zeer verdienstelijk regisseur en „versierder” van het Sint Nicolaasfestjjn echter toch nog een prach tig geschenk. Eerst een „lekker” ondergebit en toen een heel groot pak. De heer Doevendans dacht dat er de bovenkaak in zou zit ten. Het bleek echter een prachtige kij ker te zijn. Hij was er werkelijk stil van. Een. voordeel van deze en verschil met andere sporten noemde spreker het feit, dat men kleindiersport individueel, los van andere mensen, kan bedrijven, zo wel als in verenigingsverband; ook, dat het een rustige en rustgevende sport is, een „kalmerende” vrijetijdsbesteding en bovendien, dat de jeugd er hoe langer hoe meer bjj betrokken raakt. Verder, dat er ondanks de rassenver schillen op de show, onder de dieren, toch vrede heerst; dat is bij de men sen wel anders. Tenslotte zei de heer Visser, dat deze achtste show een his torische was: voor het eerst sinds zeer lange tijd waren op deze tentoonstelling de beide groepen van kleindiersportver- enigingen, die zich indertijd door ze kere onenigheid afscheidden, weer te samen, namelijk de RVB en de NKB. Hiernaast wenste hij de show veel suc ces. Sinterklaas en zijn gevolg van zestien Pieten hebben zojuist in Sneek voet aan wal gezet. Omstuwd door groot en klein heeft de goede Sint moeite zijn reeds ongeduldige schimmel te bereiken. Toch wuift Sinterklaas minzaam naar alle kanten. Een glorieuze tocht door de stad en een hartelijke ontvangst in de hal van het stadhuis wachten hem De Pieten delen royaal lekkers uit. De zakken zjjn nog lang niet leeg! Hoewel voor de verwezenlijking van de voorgenomen verbetering van het veldencomplex en voor de exploitatie daarvan van de gemeente een zwaar fi nancieel offer wordt gevraagd, zijn zij niettemin van oordeel dat, ter verbete ring van de infrastructuur van onze ge meente, daaraan niet kan worden ontko men. Er zullen besluiten tot wijziging van de gemeentebegroting en de begro ting van het gemeentelijk leningsfonds voor 1964 genomen moeten worden om het benodigde krediet beschikbaar te stellen. Op een nog niet verdubbeld deel van rijksweg 13 (Rotterdam—Den Bosch), on der Herwünen, waar men echter met verbreding bezig is, kwamen bij een bot sing gisteravond vier mensen om het leven. Bovendien liepen vjjf mensen ver wondingen op. Van twee is de toestand ernstig. De anderen hadden gebroken ledematen. Zij zjjn in een ziekenhuis op genomen. Omstreeks half drie maakte de stoomboot een rondje in de Kolk en toen was het grote ogenblik daar. Onder vrolijke muziek, hoorngeschal en gejuich van de kinde- stapten de Sint, zijn hoofdpiet en nog vijftien grote en kleine Pietjes (meer „Weledelachtbare, achtbare en bare dames en heren,” aldus begon de Sint zijn oratie, zoals hij die noemde, „het is me een genoegen, elk jaar, Sneek bin nen te gaan. Steeds zie ik er nieuwe huizenblokken bij, ze vliegen de grond uit. Toch heb ik wel een obstakel ge zien.” Bemaling De uitvoering van de werkzaamhe den maakt een verplaatsing van het in deze omgeving aanwezige bemalingsge- bouwtje van het waterschap Oppenhui zen c.a. noodzakelijk, waardoor tevens wijziging gebracht dient te worden in de loop der watergangen, die voor afwa tering van de sportvelden en de naaste omgeving daarvan dienst moeten doen. Na langdurige onderhandelingen heeft het waterschapsbestuur aan de gemeen te toestemming verleend bepaalde slo ten te dempen, verandering aan te bren gen in verschillende waterlopen en het De totale kosten van de werkzaamhe den worden thans geraamd op 830.700 waarin begrepen 73.700 voor grond (73700 m2 a ƒ1,- per m2). Het oorspronkelijk geraamde bedrag 736.700,-. Inmiddels is de subsidieregeling voor de probleemgebieden gewijzigd en wordt wat de sportvelden betreft niet meer uitgegaan van een vast subsidiebedrag per veld. In verband daarmede hebben ook vöor'alduste besluiten? Donderdagavond kwam de heer S. uit Oosterwolde met zijn personenauto van uit een zijweg ter hoogte van kruispunt Wolsum rijksweg 43 oprijden, zonder dat hij voorrang verleende aan de auto van de heer J. H. B. uit Staveren. Door de botsing die hierbij ontstond, werden beide auto’s zeer ernstig bescha digd. Alleen mevrouw S. werd gewond; zjj kreeg een bloeduitstorting aan de lin ker arm en een geblesseerde knie. Pro ces verbaal werd opgemaakt. Toen gaf hij een echt waardevol ad vies: „Voeg de twee zeilverenigingen bjj elkaar, vorm één Sneekweekcomité, dan wordt deze week nog beter en groot ser!!!” Wethouder Fijlstra constateerde, dat door de goede samenwerking tussen Sneek en Balk zo’n enorme show tot stand gebracht kon worden. Het was daarbij traditie, dat het gemeen tebestuur aanwezig was; daar echter de burgemeester uitstedig was, sprak de heer Fijlstra namens de gemeente. De heer Fijlstra dacht, toen hij vóór de ope ning door de zaal had gelopen: „Hier ge beurt toch wel iets groots”, de organisa toren mochten gelukkig zijn met zoveel goede medewerkers. Donderdagavond omstreeks zeven uur werd in aanwezigheid van wethouder Fjjlstra (namens het gemeentebestuur van Sneek) en tal van vertegenwoordi gers van zusterverenigingen en van de ereleden D. Volkers, AE. Brouwer en C. de Wagt, door notaris A. Visser uit Balk de achtste Waterpoortshow, de lande lijke tentoonstelling van hoenders, konijnen en sierduiven, geopend. Deze show werd georganiseerd door de kleindiersportverenigingen „Sneek e.o.” en „Balk e.o.”, van welke verenigingen de voorzitters en bestuursleden natuurlijk ook aanwezig waren; namelijk van Sneek de heren J. Ruiter, A. Schuurmans, G. Veldman, D. van der Molen en E. Andringa; van Balk de heren A. Visser, A. Mabelis, A. Volbeda, Corn, de Vries, D. Schram, D. Wijnia en Sj. Sierdsma. In zijn openingswoord, uitgesproken in de bovenzaal van Ons Gebouw, heette de heer Visser iedereen harteljjk wel kom, in het bijzonder wethouder Fijl stra.. Spreker wees op de goede huisves ting en verzorging der dieren en vond het prettig dat de mensen zo konden pro fiteren van hun liefhebberij. Hij hoopte, dat men dat ook kon blijven doen bij de huidige woningbouw. Nadat alle zusterverenigingen, le den en ereleden begroet waren, bracht de heer Visser onder ieders aandacht, dat een show als deze altijd een enorm stuk voorbereidend werk met zich brengt. Dat kon men alleen al zien aan de druk te die de laatste tijd heerste ten huize van de tentoonstellingssecretaris de heer A. Schuurmans. De heer Visser bracht dank aan alle medewerkers. Eerst had de Sint daarom overwogen Sneek maar niet aan te doen, maar ja, dat ging toch ook niet. Sinterklaas had zich natuurlijk ook weer aan de toestand op het Kleinzand geërgerd. („Gooi maar dicht dat spul,” adviseerde de hoofd piet). Sinterklaas gaf echter de raad, dat de bouw van een torenflat maar even moest wachten op de verbetering van het Kleinzand. De schiphuizen, die men beter tochthuizen kon noemen, werden aan kritiek onderworpen, en ook de ter reinen aan de nieuwe jachthaven. „Er moet meer outillage komen, opdat de mensen er een beetje smoek kunnen zit ten”, aldus drukte de Sint zich plastisch uit. B. en W. bieden de hierop betrekking hebbende ontwerp besluiten aan, waar uit o.m. blijkt dat het in de bedoeling ligt het door de gemeente a fonds perdu te besteden bedrag ad 156.505,- te put ten uit de voor de verbetering van de infrastructuur aan de gemeenten beschikking gestelde middelen. De financiële gevolgen, welke uit de uitvoering van de plannen voor de ge wone dienst voortvloeien, zullen t.z.t. in de gemeentebegroting voor 1965 wor den verwerkt. Ook al gaf deze wijziging in de aan leg een belangrijke besparing van kos ten, de herziening van de raming van het rijkssubsidie bracht voor de finan ciering en daarmede voor de exploitatie niet te onderschatten financiële conse quenties met zich mee. Niettemin heb ben B. en W. gemeend de principiële sub sidietoezegging door de staatssecretaris van O.K.W. op de genoemde basis te moeten aanvaarden. Zij hebben daarna aan de Nederl. Hei de Maatschappij verzocht het plan be- steksklaar te maken en een voorstel over de wijze van uitvoering bij hen in te dienen. De maatschappij heeft hier aan voldaan, waarbij de begroting van kosten aan het intussen gewijzigd loon- en prijspeil is aangepast. „Er wordt van uw diplomatie veel ge vraagd, burgemeester.” Toen kreeg de heer Rasterhoff een groot pak aangebo den, waarmee deze zeer in zijn sas was. De korpschef kreeg een praktisch ca deau: een mooie helikopter (helikotter zei Piet) dan kon hij van boven de ver keersmoeilijkheden en .„zijn visgronden overzien en een school bokkingen vanuit de lucht aan de haak slaan. Ook hij kreeg eenzelfde pakket, alsook adjudant de Zee; deze kreeg ook een groot pak voor de politie-manschappen. Tot de burgemeester zei Sinterklaas tenslotte, dat hij hoopte, dat Sneek volgend jaar afgebouwd mocht zijn en zou groeien en bloeien onder diens leiding. Toen de heer Kooistra zjjn pakket aan geboden kreeg, moest hij natuurlijk ook nog even horen, dat deze bij de Sneek week zjjn pet kwjjt was. Het pak dat voor al bjj koude en natte dagen van pas komt, bevatte voor dergelijke dagen een welkom maag- en hartverwarmend ge schenk. Adjudant de Zee kreeg een compliment voor de manschappen over te brengen. Ook de drie wethouders en mevrouw De i en door een nieuw gemaal op een andere plaats te vervangen. De kosten van de van gemeentewege ten behoeve van het waterschap uit te voeren bouw van dit nieuwe gemaal en het aanbrengen daar in van een nieuwe voi-automatische be- malingsinstallatie komen voor rekening van de gemeente. Het bestaande gemaal met inventaris zal voor en t.b.v. de ge meente worden gesloopt. B. en W. verzoeken de raad hun te machtigen ter zake een overeenkomst met het waterschapsbestuur aan te gaan. Een deel der uit de wijziging van de waterbeheersing voortvloeiende kosten komt ten laste van de voor het sport veldencomplex te maken kosten, het resterende gedeelte zal t.z.t. ten laste van de in deze omgeving uit te voeren stadsuitbreiding worden gebracht. Hier werd Sinterklaas begroet door tal van autoriteiten: de drie wethouders Blok, Baajjens en Lichthart (de heer Fijlstra was afwezig), de korpschef in specteur Kooistra, adjudant de Zee, me vrouw Rasterhoff en vele anderen. Toen de Sint en de beide opperpieten op hun zetels waren gezeten, zei een der Pieten: „Als de heer Joop Doevendans uitgesproken is, wil ik graag beginnen”. Natuurlijk was iedereen toen eensklaps doodstil, kennelijk bang geworden voor deze Piet. Daarom kon de burgemeester dan ook met zijn toespraak, dit keer echt officieel, beginnen. Hij legde er de na druk op, dat dit welkom veel belang stelling had, en dat het een extra feeste lijke dag was, wegens het bereiken van een inwonertal van 23000 zielen. Wellicht bereikt, niet door de geboorte van een nieuwe Sneker, maar waarschijnlijk door de import van een nieuwe bewoner; en dit weer dank zjj een groter aantal wo ningen dan vorig jaar. Dit brengt voor de Sint natuurlijk ook extra moeilijkhe den mee,: minder schoorstenen door meer gas- of centrale verwarming. „We hebben natuurlijk nog vele wensen Sin terklaas, maar vele werken staan reeds op stapel: het Zuidersportpark, waar aan begonnen is, voor een nieuwe Pier de Boerstichting zal eerstdaags de eer ste paal geheid worden en aan de bouw van een paar honderd nieuwe woningen wordt ook binnenkort begonnen. Dat uw aantal Pieten is uitgebreid is voor u ook een teken van welvaart. Personeelsuit breiding is altjjd een goed teken. Dat geldt ook voor ons, let ook maar eens op de nieuwe industrie-vestigingen in onze stad; ook op dit gebied bestaan er voor Sneek nieuwe plannen. Maar Sinterklaas, we kunnen op een goed jaar 5 december 1963-1964 terugzien. „Daar na bood de burgemeester de Sint een sigaretje aan. Goënga. Voor de akte Handelskennis L.O. is geslaagd onze oud-dorpsgenoot G. Bootsma. De Chr. Harmonie en het tamboer- en pijperkorps van Groot Advendo speel den een vrolijk stukje muziek onder een zonnige herfstlucht, zaterdagmiddag aan de Kolk bij de Waterpoort. Er stonden trouwens nog veel meer mensen, van wie het merendeel kinderen, op en om de wonderbrug, op enkele schepen en op de kaden, in afwachting van de man voor wie aller harten in deze tijd snel ler kloppen, gerust of ongerust: Sint Nicolaas zou met de Johanna Jacoba” Sneek „veroveren”, en deze stad voor een tijdje tot zijn residentie maken, want op 5 december zou de goede Sint zijn 970e verjaardag vieren. En bjj dat feest worden immers alle kinderen al dagen van te voren betrokken. Op het bordes stond burgemeester Ras terhoff, met zjjn prachtige ambtsketen om, klaar om de Sint officieel welkom te heten. „Beste Sinterklaas,” zei de burgemeester, „wij zijn erg blij, dat u met uw schare Pieten weer in Sneek bent. De kinderen zijn allemaal erg zoet geweest dit jaar, u hoeft er geen een mee naar Spanje te nemen. Er staan trou wens veel meer kinderen hier op u te wachten dan andere jarenü Er zijn nog tooit zoveel jonge Snekers hier bjj el- Jtaar geweest, want Sneek groeit nog steeds. ,,Die brug en die Waterpoort. Die poort stond er al, toen ik in de kruisvaarders- tjjd hier kwam, maar het is een teken van wjjs beleid, dat het herstel eraan begonnen is en het is ook een opluchting een houten voetgangersbrug er aan te treffen. De nieuwe brug zal Sneek in kwaliteit doen stijgen en de entree van uit Lemmer verbeteren. Deze brug zal u, meneer de burgemeester wel eens B. en W. nu de volgende financierings- opzet opgesteld: Bijdragen particulieren 75.670, bijdrage gemeente 156.505 rijkssubsidie 206.000,-, geldlening 392.525,-, totaal ƒ830.700,-. Zjj hebben gegronde redenen te ver onderstellen dat op deze grondslag een rijkssubsidie zal worden toegekend. De op deze opzet samengestelde exploitatie begroting vermeldt een jaarlijks nadelig exploitatiesaldo van f 34.500, Zwaar offer Na ’n dankwoord van de heer Visser en van een vertegenwoordiger van DVS uit Oudega HO, begaf men zich naar de grote tentoonstellingzaal, waar men door luid gekraai en gekakel werd ontvan gen; een bewijs dat de dieren zich uit stekend voelden en blij waren, zich ein delijk in alle kwaliteit en konditie aan den volke te kunnen tonen. De zaal was duidelijk en overzichte lijk ingericht. Vele kooien, waren ge tooid met de predikaten g, zg of zzg. Ook al een bewijs, dat de eigenaren we ten, hoe de dieren op te fokken! Deze voor het noorden wel zeer grootse show heeft geduurd tot zaterdagavond acht uur, en trok bijzonder veel bezoe kers. U hebt altijd veel verrassingen voor ons, maar nu heb ik een verrassing voor u: Sneek telt sinds kort 23000 inwo ners!! Daarom zullen wij u en onze an dere gasten straks trakteren op... be schuit met muisjes.” Toen de heer Ras terhoff dat had gezegd, steeg er een luid gejuich op uit de schare toehoor ders en dat alles wegens de (onbeken de) 23000e inwoner of -ster van Sneek. Toen sprak de Sint. Ook hij zei, erg gelukkig te zjjn, weer in Sneek te zijn, hij beloofde de kinderen veel goeds en bleek erg tevreden erover, dat de kin deren allemaal zo lief waren geweest. Daarna gingen de Pieten, die onder tussen veel kunstjes hadden gemaakt, en de Sint en zijn gastheer de hal van het raadhuis binnen. IN HET RAADHUIS B. en W. stellen de Raad, voor de heer J. van Es, onderwijzer aan de Bolwerk- school, op zjjn verzoek op een door hen te bepalen datum over te plaatsen naar de Gysbert Japiksschool. Zulks in ver band met een vermindering van het aantal leerkrachten aan de Bolwerk- school. Voor de benoeming van een hoofd van de Bolwerkschool worden door B. en W. voorgedragen: 1. de heer M. H. Bijl, onderwijzer aan deze school; 2. de heer J. G. Geertsma, hoofd der o.l.s. te Wommels; 3. de heer A. J. Folkerts, idem te Vlieghuis. Gedelegeerden Voor de benoeming van een gedele geerde van de gemeente in het bestuur van de vereniging „Huishoudschool” al hier worden voor de tijd van drie jaren, ingaande 1 januari a.s. aanbevolen: 1. mevr. H. H. Warrink-Harms; 2. heer Tj„ Lichthart. Voor de benoeming van twee gedele geerden van de gemeente in het bestuur der vereniging „Sneeker Ambachts school” eveneens voor drie jaren in gaande 1 jan. 1965 luidt de aanbeve ling: in de vacature-Rasterhoff: 1. de heer L. Rasterhoff; 2. de heer H. W. Fjjl stra. in de vacature-Ek: 1. de heer C. H. C. Ek; 2. de heer G. J. de Boer. Volgens het raadsbesluit van 27 dec. 1962 tot uitbreiding en verbetering van dit sportpark zou het aan te leggen complex omvatten drie voetbalvelden, waarvan één als half-verhard veld zou worden gemaakt, een oefenhoek, een tennisveld en een sportveld voor volleybal en andere minder ruimte vragende sporten. Bij de financieringsopzet W’erd er vanuitgegaan, dat het rijkssubsidie zou worden verleend voor zeven velden, waarbij het halfverharde veld voor drie vel den zou worden gerekend. Daarom werd rekening gehouden met een subsidie bedrag van zevenmaal de subsidie ad 40.000,- per veld of 280.000,-. De rijksoverheid bleek echter niet bereid het halfverharde voor de berekening van het subsidie voor meer dan één veld aan te merken en bovendien werd de oefenhoek en het veld voor volleybal c.a. samen slechts als één veld beschouwd. E.e.a. betekende een lager subsidie van 3 x 40.000,- is 120.000,-. In verband hiermede behben B. en W. zich toen opnieuw beraden over de wen selijkheid een halfverhard speelveld aan te leggen. Na de voor- en nadelen nogmaals te hebben afgewogen, kwam het hun, mede uit een oogpunt van kos tenbesparing, voor, dat daarvan m,oet worden afgezien. Wel achten zij het van belang, dat de oefenhoek half verhard zou worden. lp/ 'T Kb.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1