Waterpoort-krabbelt Geref. Jengel i ngsver. te Oosthem vierde haar 75-jarig bestaan maar krachtig 5 IJLST W YM BRITS ER A DEEL en van Alweer insluiping in Sneek Reddingsactie in Stanleystad ^BUITENLANDS OVERZICHT Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, is®; KORT 119de jaargang nr. 97 Donderdag 3 dec. 1964 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD 1 St. Nicolaas op het bureau in Sneek Enquête onder Sneker industrieën Opbrengst verkoopaktie Vrouwenvereniging Heeg W- rr»i; Hel Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en f 35.000,— voor nieuwe pastorie Maigret op Montmartre Gemeenschappelijke dienst in herv. kerk te Ijlst Vragen aan Ged. Staten over lezing Rodenko op Friese Bibliotheekdag Naar ons ter ore is gekomen :jjn door enkele leden van Prov. Staten aan G.S. vragen gesteld over de keuze van de spreker, de auteur Paul Rodenko, op de Friese Bibliotheekdag op 13 okt. j.l. te Sneek gehouden. Rodenko heeft toen cin vr(j „merkwaardige” lezing gehouden over de hedendaagse literatuur van schrijvers ais Wolkers en Jan Cremer, van wie de werken op voor de biblio- theekmensen nogal ontstellende wijze werden verdedigd. Rodenko noemde Cre mer kuis en senator Algra (van 't Friesch Dagblad) werd als zedenbederver en en jeugdmisleider gekenschetst. Sneker belastingambtenaren leggen vaardigheidsproef af Het langst ba links SNEEKER NIEUWSBLAD In de gestrooid kan worden veel gauwer de wagens geschept moest worden. FELLE REACTIES vorige en heeft ook een veel groter HET POND GERED toe nog niet gelukt het pro- een oud-voorzitter de heer van Nijezijl. Deze noemde het in woord verheugend, dat vereniging waar de Grondsma t. S «i s s Advertentieprijs 15 et per mm. Bij contract (handels* adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per halt jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS 1 Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. De nieuwe straatveegmachine Vrouwen lachen als en huilen als ze willen. (Duitsland) van wat „oud vuil” opruimen. In vele stra- De Gemeente Reiniging heeft al voorzorgsmaatregelen getroffen voor de winter. Voor het bestrijden van de gladheid is 50 ton zout, afgedekt met plastic, op het terrein opgesla gen. Goed droog bewaard, wordt nl. gegarandeerd dat dit zout tot 15 gra den vorst niet bevriest. In de berg plaats op de veemarkt bevindt zich voorts nog 10-15 ton voor de veemarkt die eventueel ook als buffervoorraad gebruikt kan worden. Het laden van de vrachtauto's zal met de voorlader geschieden. T Feenstra komt dan ook alle lof toe voor dit werk, waarvoor ze door de leider met een boeket bloemen werd beloond. Het voor de revue benodigde kapwerk De regering van Zuid Afrika heeft op grond van haar apartheidspolitiek de voorgenomen toernee verboden, die Louis Armstrong en zjjn orkest volgend jaar daar zouden gaan maken. Volgens „Tijdschrift”, van het Provin ciaal Opbouworgaan in Friesland, zal aan de Sneker Industrie een enquêtelijst met een plan tot verbetering van het in dustriële klimaat in Sneek en in de Zuid westhoek van 'n public relations deskun dige, worden aangeboden. Bjj de uit voering van het plan van genoemde des kundige is aan de Stichting Sudergoa een belangrijke plaats toegedacht. De gegevens uit de enquête zullen door Su dergoa worden verwerkt en ter bespre king aan de Industrieraad ter hand wor den gesteld. Voor de bouw van een nieuwe pas torie voor de Gereformeerde predikant te Heeg, hebben de leden van de Geref. Kerk te Heeg 35000,- bijeengebracht. Met de bouw van de pastorie, die naast de Kerk komt te staan, is reeds een aanvang gemaakt. De eerste palen zijn al ingeheid. s r kat van huis is” Vau dc komt hedenavond om plm. De verkoopmiddag en -avond van de hervormde vrouwenvereniging te Heeg, waaraan tevens verbonden waren diver se spelen en een grabbelton, heeft een bruto opbrengst geleverd van 1585,-. Sinds gisteren wordt door de familie De B. uit de Gonggrijpstraat in Sneek een bedrag aan geld vermist. Mevrouw de B. was sinds gistermid dag afwezig en vermoedt, de achterdeur open te hebben laten staan. Haar man kwam ook laat op de avond thuis, zodat de woning lange tijd „onbeheerd” stond. Uit een geldkistje in een la van de lin nenkast op de slaapkamer, die open stond, vermiste men een aardig bedrag aan geld. Er zijn geen sporen gevonden van de dader(s). De politie stelt een onderzoek in. De Weense dames die op korte termijn behoefte hebben aan een gekapt hoofd, behoeven slechts de telefoon te pak ken en de kapster rijdt binnen enkele minuten voor. Zjj is per mobilofoon altijd en overal bereikbaar. De Leidse politie heeft een 44-jarige chauffeur aangehouden, die had ge tracht zjjn honger naar verdovende mid delen door het vervalsen van recepten briefjes te stillen. Deze briefjes had hij gestolen bjj een arts, vulde ze zelf in en bood ze overal in het land aan. Een locomotief van een goederentrein en een auto zijn gisterochtend op een onbewaakte overweg in Vrouwenparo chie op elkaar gebotst. Niemand liep let sel op. De derde aflevering in de Maigret-se- rie die de VARA-televisie zondag 6 de cember van 21.10-22.20 uur op- Neder land 1 uitzendt, heeft tot titel Maigret op Montmartre”, en werd door Giles Cooper gedramatiseerd naar Georges Simenons roman „Maigret au Picratt’s” In deze uitzending ziet de kijker, met welk een vreemd verhaal de mooie Ar- lette, een striptease-danseresje uit het hartje van Parijs, bij commissaris Mai gret komt. In gezelschap van een zeke re Albert ving zij namelijk een gesprek op, waarvan zij meent, dat tussenkomst van de politie wellicht gewenst is. Na enige aarzeling gaat Maigret aan werk... Aan deze Belgisch-Nederlandse Ze kreeg direct de vuurproef door de enorme hoeveelheid afgevallen bla deren welke overal in de stad naast het gewone vuil moest worden opge veegd. Maar ze heeft deze proef uit stekend doorstaan. Dinsdagavond bleek, dat het voor buitenlanders in onze stad soms moei lijk kan zjjn, wat het verkeer be treft. Sinterklaas als Spanjaard kan er sinds die avond over meepraten. Hij en zijn zwarte knecht bevonden zich in een luxe auto bjj Hanenburg, onkundig van het feit, dat hij daar fout geparkeerd stond. Een ijverige agent, wel wetende overigens dat de auto aan de Sint toebehoorde, dacht: „Ik zal de Sint wat van onze ver keersregels bijbrengen.” Hij beves tigde een bonnetje aan de ruitenwis ser, en kort daarna, toen Sint na eni ge moeite het Nederlands had ont cijferd, bevonden de hoge gasten zich op het bureau. In zijn heilige on schuld bood Sinterklaas de dienst doende agenten een lekker borreltje aan, maar de agenten, zich wel be wust van hun situatie als ambtenaar- in-funktie, moesten deze goed bedoel de geste afslaan. Maar toch lieten ze de Sint en Zwarte Piet na een korte verkeersexegese gaan. ze kunnen Op zondag 6 december a.s. komen de hervormde en doopsgezinde gemeenten van IJlst samen in het kerkgebouw van de ned. herv. gemeente. Het is de zondag van de oecumene, uitgaande van de Wereldraad van Ker ken, waarvan zowel hervormden als doopsgezinden lid zijn. De synode van de gereformeerde ker ken heeft tot nog toe geen toestemming verleend aan haar leden, ook in dit oe cumenisch verband mee te doen. De zangvereniging „Euphonia”, directeur de heer Tj. van der Velde, verleent haar medewerking. Een lid van Prov. Staten merkte op, dat hij de keuze van de spreker minder ge slaagd vond. Een ander lid vroeg: In hoeverre is de Centrale Bibliotheekdienst verantwoordelijk voor deze keuze? Het antwoordt van G. S. luidde, dat het bestuur van deze dienst ten volle ver antwoordelijk is. Bjj de openbare behandeling van het subsidievoorstel, komt deze „dag”, die nogal wat stof heeft doen opwaaien on der de bibl. mensen en in de pers, waar schijnlijk weer ter sprake. Het is niet waarschijnlijk te achten, dat de subsi die zelf in gevaar komt bij deze behan deling. In de Afrikaanse en de communisti sche wereld was er een felle reactie op het optreden van de Belgische parachu tisten. In diverse hoofdsteden, ook in Moskou, heeft een menigte de Belgische, de Amerikaanse en de Kongolese ambas sadegebouwen bekogeld en de verzoe ningscommissie van de Organisatie voor Afrikaanse eenheid heeft fel gepro testeerd tegen het buitenlandse militaire ingrijpen. Alsof het er hier om te doen was het oude koloniale bewind te her stellen. Kenjatta, de Keniase premier, die voorzitter van de genoemde commis sie is, deed een beroep op de grote mo gendheden de koude oorlog buiten Afri ka te houden. Hieruit kan men opmaken in welke geest men in Afrika denkt. Al leen de Nigeriaanse regering heeft laten weten, dat zij geen enkel bezwaar had tegen de humanitaire actie. Ook de Ni- gerianen hebben de koude oorlog in hun achterhoofd, want, zo zegt hun minister Woithuizen uit Sneek. Het programma werd afgewisseld door verschillende sprekers en afgevaardig den, die allen hun beste wensen uit spraken en dat eveneens met gevulde enveloppes onderstreepten. „Pro Christo” Tot slot bracht de heer Grondsma dank aan alle medewerkers en aan de voorzitter van de J.V. de heer S. K. Abma voor het vele werk, dat hü voor dit jubileum heeft gedaan. De naam van de nieuwe vereniging zal „Pro Christo” zijn. Moge zij onder Gods zegen haar werk voortzetten. Ds. Van Ziel sloot hierna deze zeer geslaagde avond. duktie wordt, behalve door de vaste ac teurs Kees Brusse, Mieke Verstraete, Marcel Hendrickx en Wies Andersen, meegewerkt door Frits Butzelaar, Elly van Stekelenburg, Ton van Beek, Het ty Verhoogt, Ellen van Hemert (die de rol van Arlette op zich heeft genomen), Riek Schagen, Luc Philips en Floor Koen. De regie voert Eimert Kruidhof. Het Bureau voor Medische Sportkeu ring te Sneek heeft een aantal belasting ambtenaren gekeurd. Het zijn enkele tientallen ambtenaren van de financië le administratie, die onder deskundige leiding trainen voor het afleggen van vaardigheidsproeven. Dit wordt al lan gere tijd gedaan onder de douane-ambte- naren. Deze training draagt de naam Finva. Hoewel de mannen van de belas tingdienst reeds jaren aan volleybal doen en aan toernooien deelnemen, zijn deze Finva-proeven geheel nieuw. begaan met het lot van zijn van een en zondere omstandigheden ook oranje-flikkerlicht gebruiken reeds op de voorlader en op twee w vrachtauto’s is geplaatst. O.a. zandstrooien, sneeuwruimen, De Geref. JongeUngsvereuiging „Ha- nanja” te Oosthem herdacht vorige week vrijdag haar 75-jarig bestaan, ’s Middags werd in de Gereformeerde Kerk een herdenkingsdienst gehouden waarbjj ve len aanwezig waren en waarin de oud- voorzitter Ds G. van Ziel een rede hield over „Dienstweigering en dienstklop pers” en Ds C. J. Sikkel uit Amster dam. de oudste nog in leven zijnde oud- voorzitter, sprak over „Rondom Hanan- ja”. Na afloop van de dienst werd in het Himsterhüs een reünie gehouden, waar bij nog vele herinneringen werden op gehaald en waarna nog een gezamen lijke maaltijd werd gebruikt. 's Avonds was er in het Himsterhüs feestavond onder leiding van W. Stanleystad ongeveer 1.800 en in Paulis ongeveer 375 blanken zjjn bevrijd. Ze ker 83 blanken zjjn vorige week het slachtoffer geworden van het optreden van de opstandelingen, maar dit aan tal zal misschien nog wel wat groter bljjken te zjjn. In het door de opstande lingen bezette gebied bevinden zich nu naar schatting nog ongeveer 1.000 blan ken, vaak op wat afgelegen plantages. De rebellen hebben de laatste tijd ern stige tegenslag ontmoet. Stanleystad, waarvan zjj hun hoofdstad hadden ge maakt, is nu in handen van de rege ringstroepen en de vier voornaamste zjjn van het toneel verdwenen. Volgens som mige berichten zjjn zjj naar de Soedan gevlucht, hetgeen zou wjjzen op een des organisatie van de opstand. Aan de an dere kant is de omvang van de regerings troepen maar gering en de ruggegraat ervan wordt nog gevormd door een paar honderd blanke huurlingen. Later zjjn de opstandelingen weer in het offensief ge gaan en moesten de regeringstroepen weer terrein vrijgeven. Een grootscheepse internationale red dingsactie heeft het Engelse pond gered. Men zal zich herinneren, dat de nieu we Labourregering, beseffend hoe moeiljjk de economische positie was ge worden, een invoerheffing van 15 pet. heeft ingesteld. Toen bleek, dat hierme de het vertrouwen in het pond nog niet was hersteld, nam de regering haar toe vlucht tot een drastische verhoging van de rentevoet tot 7 pet., hetgeen crediet- verlening en inflatie zou moeten tegen gaan. Meestal is de internationale bank wereld dan opgelucht en verdwijnt de speculatieve druk. Maar in dit geval vertrouwde de internationale bankwereld de zaak toch nog niet en de druk op het pond hield aan. De mogelijkheid van de valuatie leek niet uitgesloten. Maar juist dat gevaar, met de kans op de ont regeling van het internationale beta lingsverkeer deed de bankierswereld wat terugdeinzen en een aantal banken in het buitenland kwam over de brug met een crediet van niet minder dan 3 miljard dollar. Het is niet uitgesloten, dat hier wel enkele toezeggingen van de regering tegenover staan, welke tot een snelle sanering van het economische le ven zullen leiden, maar daarover is nog niets bekend. Een zekere deflatie, met ongetwijfeld een bepaalde stjjging van de werkloosheid, is een mogelijk heid, welke evenwel niet zo plezierig is voor een socialistische regering. Haar man was al bijna zestig en had zijn hele leven vreselijk hard gewerkt. Als behanger-timmerman, houthakker, winkelier, altijd met zijn handen; hij was er bijna krom van ge groeid en dat hij nu een van de velen is in den lande, die aan rheuma lijden, is geen wonder. Daarbij ook nog va der van een viertal kinderen, een taak die niet minder zwaar is, dunkt ons. Het is dan ook al geen wonder, dat zijn vrouw hem nu en dan „die ar me sappelaar" noemt; arm niet direct, maar een weelderig bestaan nu ook niet bepaald. Hard werken wordt in ons land niet altijd beloond. Sommige mensen werken daarente gen bijna helemaal niet en worden desondanks beloond. Genoemde sap- pelaar kreeg 'n keer een armoedig uit ziend manspersoon in zijn winkel, die een triest en meelijwekkend ver haal ophing van „zieke vrouw en elf kinders en geen steun," en meer van dat moois; en of meneer nu zo goed was hem een centje te geven, „want ik heb het toch zo moeilijk". Meneer was helemaal onder de in druk en arme medemens. Hij gaf weinige wat hij had, als christen, een gulden weg J voor gevoerd ze in Sneek en de win- kels te krjjgen. Dat is schijnbaar J niet meer nodig hoewel het in andere plaatsen nog wel wordt gedaan. de Gem. Reiniging moet heel ten van de stad was in jaren niet ge- •i veegd, zodat daar sorps een korst van zand en modder moet wordên verwijderd. Daar gaat het vegen niet zo snel - ongeveer 800 meter per uur - maar in normale omstandigheden ligt de snelheid veel hoger. De ma- S chine is aanmerkelijk sneller dan de vorige en heeft ook een veel groter inhoud nl. 5 m3. De vorige maar 1- 1% m3. S O iic, .\jvl uv xevuv ucuvuiguc napv>CLa was weer goed verzorgd door de heer S In Washington is deze week intensief overleg gepleegd over de ontwikkeling in Zuid-Vietnam. De oorlog tegen de re bellen van de Vietcong gaat slecht, on danks de vele hulp van de Amerikanen en de aanwezigheid van ongeveer 20.000 Amerikaanse „adviseurs”. Voor een aantal militairen ligt de oplossing in een uitbreiding van de oorlog naar het Noorden, naar het communistische Noord-Vietnam, waar volgens hen de voornaamste kracht van de rebellen ligt. Worden dezen namelijk van hun be- voorradingsbases en trainingskampen afgesneden, dan zal de oorlog sneller ten einde zijn. En wanneer men de oor log niet volledig wil overbrengen op communistisch grondgebied, dan kan men de toevoerwegen bombarderen. Dat laatste is iets, waar generaal Taylor, de Amerikaanse ambassadeur in Saigon niet helemaal afwijzend tegenover staat. Maar tegenover deze zienswijze staat die van Rusk, de minister van buiten landse zaken, en van uiteraard vele an deren, dat dat bombarderen niet alleen geen zin heeft omdat de Vietcong in Zuid-Vietnam al heel sterk op eigen be nen kan staan, maar dat het zelfs ge vaarlijk is wegens de reacties van Noord-Vietnam en in een volgend sta dium misschien zelfs wel van China. Hjj vreest met andere woorden een her haling van de Koreaanse situatie, ter wijl McNamara, de minister van defen sie, er vooral bang voor schijnt te rjjn dergeljjke plaatselijke conflicten te zeer uit te laten groeien, zulks in verband met de dreiging van een oorlog met kernwapens. Zo liggen op het ogenblik de zaken in Washington. President John son zal binnenkort wél enige beslissin gen in deze zaak moeten nemen, want het ziet er naar uit, dat het traditionele voortsukkelen wel de langste tijd heeft geduurd. Intern wordt Zuid-Vietnam voortdurend wankeler. De vorige week hebben de troepen enkele malen moeten ingrijpen tegen betogers, die de nieuwe burger regering geen goed hart toedragen. De reddingsactie van de Belgische parachutisten is nu afgelopen. Na intensief beraad besloten de Amerikaanse en Belgische regering vorige week een bataljon Belgische parachutisten met Amerikaanse transportvliegtuigen over te brengen naar de Kongolese stad Stanleystad, waar het leven van ongeveer 2.000 blanke gijzelaars, die in handen van de opstandige regering waren, ernstig gevaar liep Premier Tsjombe van de centrale Kongolese regering gaf zjjn toestemming en in een snelle actie wisten de parachutisten vele mensenlevens te redden, terwijl de troepen van het nationale leger, in snelle marsen oprukkend, op ongeveer het zelfde ogenblik de stad bereikten. Niet voor iedereen is de redding op tjjd geko men. Een aantal gijzelaars is gedood. Na de reddingsactie in Stanleystad ver trokken de parachutisten naar de stad Paulis, waarin ook blanken in het nauw zaten. Zondagmorgen zijn de 650 man uit de Kongo teruggetrokken. De balans van de operatie is, dat in van buitenlandse zaken: „Wanneer de Kongo valt als gevolg van Afrikaans en buitenlands ondergravingswerk, is Nige ria het volgende doelwit.” Ook hier dus de vrees voor de koude oorlog. OVERLEG OVER VIETNAM het goed dank baar vertrok de povere bedelaar. De volgende morgen al vroeg liet de vrouw van de sappelaar haar man uit, die weer naar een karweitje ging: vier kamers behangen en „vanavond moet ik nog voor een ander een paar bomen rooien.” Aldus een omvangrijk dagprogramma. Buiten op het trottoir stonden man en vrouw nog even wat met elkaar te praten. Plotseling slaakte de be hanger een paar kreten van woede en riep een in ons land vrij populair woord, dat beslist niet in de bijbel voorkomt. „Wat is er nu met je aan de hand,” zei zijn vrouw ge schrokken. „Nou moet je potdorie tens kijken, wie daar rijdt; en aan zo iemand geef je noU ook nog een aalmoes. Naar Veenhuizen moesten ze hem sturen, die smeerlap." Rustig een deuntje fluitend kwam zijn meelijwekkende klant van de vo rige dag op een splinternieuwe brom mer aangereden. „Wij zullen het nooit ver brengen, vrouw, Wij zijn altijd veel te eerlijk geweest. UIT KIJK. zjjn openings- zovelen waren gekomen om het feest mee te maken, onder wie ook weer vele oud-voorzitters en oud-leden uit de omgeving en uit het gehele land. Burgemeester Van Hout was ook aanwezig en hoewel de Jonge- lingsvereniging niet veel contact heeft met de burgerlijke overheid en zjj vol gens spr. in tegenstelling met vele an dere dorps verenigingen, nimmer een beroep op haar financiële steun heeft gedaan, stemde de aanwezigheid van de burgemeester hen eveneens tot vreug de. het radioprogramma „Als van de N.C.R.V. .9 uur de familie De Jong uit Rhenen - voor- Jj heen te Sneek - voor de microfoon, r, De heer De Jong was vroeger chef de bureau op het postkantoor alhier en is thans directeur van het P.T.T. kantoor te Rhenen. Wjj wensen onze oud-stadgenoten veel sukses. Als het niet zo koud was, zou men zich thans op de Wip in de zomer wanen. De spuitende en 's avonds verlichte fontein in het grachtje roept nl. eerder gedachten op aan een zomerse verfrissing dan aan J St. Nicolaas en Kerstmis. Maar ja, het is weer eens wat anders en een aardige attractie. Alleen moet men 2 er niet te dicht bijkomen. Het kla- terend water is koud en niet brand- schoon. S In een schoenenzaak aan de Oos- J terdjjk kocht deze week een klant een x paar laarzen. De man trok ze direct aan en liet zjjn oude netjes in een hoek van de portiek voor de winkel achter. 2 gingen hebben in deze St. Nicolaas- t week hun beste beentje weer voor- rjjke Fusie met de M.V. De voorzitter deelde vervolgens me de dat deze avond het jubileumfeest van de vereniging wordt gevierd, maar te vens een punt achter haar bestaan wordt gezet. Een eigenaardig geval. Door de ontvolking van het platteland heeft de veel leden verloren en de Meisjesvereniging dezelfde doelstelling heeft, achtte men het beter, in navolging van de landelijke bonden, een fusie aan te gaan. Daar over zijn vorig jaar reeds besprekingen gevoerd, maar men wilde er mee wach ten tot na het jubileum van de J.V. Burgemeester Van Hout merkte op dat de burgerlijke overheid wel degelijk be langstelling heeft voor het jeugdwerk en dat dit in de afgelopen 75 jaar een belangrijke plaats in de gemeente heeft ingenomen. Spr. wees er eveneens op dat vele jeugdige Oosthemmers elders 'n bestaan hebben gevonden en daarom voor de J.V. hebben moeten bedanken. De jeugd van Oosthem gaat echter met haar tijd mee zoals blijkt uit de fusie tussen de J.V. en de M.V. Zij zul len nu samen het werk voortzetten en hierbij wenste de burgemeester hun veel geluk, waarbij hjj tevens een en veloppe met inhoud aanbood. Mevrouw Feenstra-Bergstra had een revue geschreven over de 75-jarige, be staande uit korte sketches, zang en de clamatie, die nu werd opgevoerd. Scè nes uit vergaderingen, blijde en droeve gebeurtenissen zoals o.a. de mobilisatie van 1914-1918, en ook de in 't laatst ge houden vergaderingen om de fusie van de M.V. tot stand te brengen. Een mooi stuk werk, dat door de leden ook goed op de planken werd gebracht. Mevrouw S S ■k •k Dat vraagt maar enige minuten zodat nu S veel gauwer gestrooid kan worden dan voorheen toen zand en zout op Om zo snel en doelmatig mogelijk te strooien zjjn twee hoofdroutes ont- worpen, welke de voornaamste stra- ten, routes en gebouwen in de stad omvatten. Als deze routes gestrooid zijn, komen de andere straten aan de J beurt. Voor het sneeuwruimen zal ook de voorlader gebruikt worden en daar J de dienst nu over veel beter mate- rieel beschikt, durft de directeur het S nu beter aan dan twee jaar geleden J* met de strenge vorst. Medewerking van de burgerij blijft echter noodzakeljjk. Zoals men weet 2 - althans moet weten - is ieder bjj Politie Verordening verplicht de stoep of het trottoir voor zjjn woning sneeuwvrij te maken en te houden en daarop tegen de gladheid zand, zout of i.d. te strooien. De Gem. Reiniging mag nu in bjj- het dat rjjden, het inrijden van straten waar- i» voor een imijverbod geldt enz. Met deze lichten wordt de veiligheid van J het personeel en van het verkeer be- vorderd. «I <k s *1 Mejuffrouw Alie Elgersma, gediplomeerd ziekenverzorgster in het Geref. Verpleeghuis alhier, heeft geboft. Zij kocht op 11 novem- ber een Philips bandrecorder bij de firma D. G. Minkema, alhier, maar kreeg de 378 gulden die ze er voor betaalde gistermorgen van Philips terug. Ze deed nl. mee aan de derde ronde van de prijsvraag en won met haar slagzin het aankoopbedrag van haar bandrecorder. Mej. Elgersma kwam ruim twee jaar geleden van Parana in Bra- zilië, waar ze is geboren en waarheen haar ouders 28 jaar geleden vanuit Friesland emigreerden. Zij hebben daar een boerderij, maar omdat daarop voor Alie geen werk is, lieten ze haar naar hier gaan J waar ze in het Geref. Verpleeghuis ook haar opleiding genoot. En het voldoet haar daar zó goed, dat ze nog wat blijft als haar verblijf- vergunning wordt verlengd. Ze staat nl. als Braziliaanse te boek en het is haar tot nu toe nog niet gelukt een Nederlands paspoort te krij- gen. De foto laat het moment zien waarop de heer C. O. Navest, ver- koopleider van Philips, haar in de gezellige conversatiezaal van het JJ Verpleeghuis, de 378 gulden terug betaalde. s De winkeliers en de straatvereni- 11CUUC11 AXl UCóC KJL. IIP week hun beste beentje weer gezet. De etalages bieden een verscheidenheid aan cadeaus, de win- kels zün tot en met morgenavond tot K 9 uur open, vele straten zön geillu- J mineerd en muziek uit de luidspre- kers verhoogt de gezelligheid. En de mensen kopen blijkbaar vlot, want er wordt geen speciale aktie ’zr» in QrooL- on rl o xi-in— -vv X

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1