1964 Sneek een was voor en Alle Snt>ek zullen welkom jongeren van De Meerpaal jaar vol grote en kleine gebeurtenissen IJLST WYMBRITSERADEEL AGENDAJ stjn in I van Necrologie 1964 en Olficieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, t 119e jaargang nr. 105 Donderdag 51 dec. 1964 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Jeugdcentrum „De Meerpaal” geopend 95 99 Een halve onthulling Jeugdwerk op andere leest geschoeid Naast bestaande ook nieuwe akliviteiten vele eenden het al zwaar te verduren. Vooral op plaatsen waar geen water meer was. Ze zaten daar bij honderden ineenge doken op het ijs of in de sneeuw wat voor hen fataal kan zijn omdat ze moeten zwemmen om hun vetklier in werking te houden. Kunnen ze zich niet invetten, dan gaan ze dood. Voe deren alleen geeft dus niet. De eenden op deze foto, genomen bij de brug over de Wes- tersingel bij het Postkantoor waren bevoorrecht boven vele soortgenoten. Zij hadden nog een stuk open water tot hun be schikking. Hel Snecker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en SM J «f 4 - SNEEKER NIEUWSBLAD AMICITIA THEATER van Wy hebben de - vorige maal ,,Kan niet”, zei de voorzitter; „Vo- en om 6 uur twaalf keer. om versierselen hieraan verbonden. ge- Sneek, (Vervolg op pag. 2) Verschunt MAANDAGS en DON DERDAGS op ned. vertrek later De gezellige sociëteitszaal met bar en staan er een piano en een drumstel. Door barkrukken is gezellig gemeubileerd met het open gordijn op de achtergrond komt rotan en rieten stoelen en tafeltjes. Verder men in het biljartzaaltje. Overgangspunt Ook dit gebouw is vermoedelijk maar tSjdelijk, maar het geeft ons de moge lijkheid verder te gaan in deze dyna mische wereld, aldus de heer Engelsma. uur in Muziek Voor het opnemen van de opvoe- ring van ,,De vrolijke vrouwtjes van In de dinsdagavond gehouden meenteraadsvergadering vroeg die op een andere leest geschoeid moet worden. Wij moeten de toekomst daarom niet somber inzien nu de ouderen de jeugd zo’n goed voorbeeld hebben gegeven zei hij. Laten wij daarom niet altijd op de Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract hand els ad v.) lager. Kantooi voor admini stratie en redaktie; GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. no- enz. de „The Op zondag 10 januari, ’s avonds van zeven tot half acht zullen voor de RONO te horen zijn de bariton Aerde Kuiper en de pianist Brugt Nauta met liederen van Schubert, "de Brahms, Strauss en Hugo Wolf. Langebaanwed- De- „De Vorige week donderdag was de heer A. Rentier alhier twintig jaar in ver schillende funkties in dienst van het Roode Kruis. Hij ontving hiervoor uit handen van dokter Roghair, voorzit ter van de plaatselijke afdeling, de ouderen afgeven. De jonge generatie heeft de oudere generatie nodig. Moge daarom dit gebouw de basis zijn om de verschillen tussen de generaties op te heffen en tot een open gesprek te ko men. citia: 370 keer lachen met de lachen de kerk, als onderbreking van het Irma la Douce-tijdperk! De raad besloot tot verbetering van de ellende aan het Kleinzand. Toen kwamen de feestdagen, die weer op de gebruikelijke wijze thuis en op straat werden gevierd, ieder naar zijn fatsoen en confessie. Wanneer niemand met kerstboom en vuurwerk ongelukken heeft gehad, kunnen we dit jaar weer besluiten met de kreet: een voorspoedig 1965, voor ieder persoonlijk en voor on ze stad. Vaarwel 1964!!! Tussen twee werelden De heer B. Engelsma. president-kerk- voogd bood de hartelijke gelukwensen van de Kerkvoogden en Notabelen aan en toonde daarna aan dat het wel enige betekenis heeft dat „de Meerpaal” aan de Kleine Palen, aan de rand van de ou de stad staat. Vroeger was Sneek om ringd door muren en wallen, maar daar van is heel weinig overgebleven. Ook leven wij nu niet meer binnen de muren, maar zjjn wij er buiten gekomen. Zo staat de Meerpaal eigenlijk tussen twee werelden. Spr. dacht ook aan de jeugdverenigin gen in het verleden, de jongelings- en knapenverenigingen en hoe ze in hun tijd gewerkt hebben. Maar wij kunnen er dankbaar voor zjjn, want er is een stukje kader uit voortgekomen. een gezellige receptie, een groots polo- festijn en een schitterende feestavond tot slot. Inspecteur L.O. de heer R. J. Sip- kens nam op de inspectiedag te Sneek op 10 september afscheid van zijn in spectie. ’s Morgens was er een korte rede van een hooggeleerd docent, ’s mid dags voerden maar liefst 11 sprekers het woord tot de geestige, slagvaardige in specteur. Een middag waarop we met bewondering luisterden en keken naar de enorm aktieve heer W. Nauta, (die de gemeente helaas kort daarna zou ont vallen) ceremonie-meester van de af- scheidsviering. De 100-jarige RHBS startte op 11 en 12 september haar bij na onuitputtelijke serie herdenkingsfesti viteiten met een bijzonder gezellige en grote reünie van oud-leerlingen. De heren W. Meerholz, directeur, E. Kanon, secre taris en J. Kanon, stoker-huisknecht, ju bileerden met het 25 jaar oude rust huis „Thabor” op een receptie, aangebo den door het Thaborbestuur op 19 septem ber. Dominee J. J. Kalma, nam 20 september afscheid van de herv. gemeente wegens zjjn naar Boyl. (Een goede maand kreeg hjj de Gysbert Japikspriis). Domi nee C. Clements deed op 27 september zijn intrede na bevestiging als predi- den met het maatschappelijk werk en de kerkeljjke gemeenschap. Spr. hoopte dan ook dat dit gebouw, waarin nu al een sfeer van gezellig heid heerst, in alle opzichten aan de verwachtingen mag beantwoorden, rijpe vruchten zal dragen voor de jeugd en de band met de jeugd zal versterken. De burgemeester constateerde ten slotte dat wat hier gebeurt geheel op par ticuliere en kerkelijke grondslag staat. Er worden geen overheidssubsi dies voor verleend. Het gemeentebestuur heeft er echter wel belangstelling voor en om dit ook met een daad te tonen bood spr. een gift onder enveloppe aan. (en niet sinds 27 jaar zoals uw verslag gever abusievelijk schreef) weer een openbare school geopend in Sneek. Het was de houten school aan de Lemmer weg, die nu al weer te klein is!! Dirk Janszoon Zwart bespeelde op 4 september het nieuwe orgel in de Geref. Oosterkerk. voorwaar een waardige in gebruikstelling. September zette daarmee voor de pers goed in, want een enorme hoeveelheid manifestaties vonden in die maand, veelal bij schitterend nazo- merweer, plaats. Op vjjf en zes sep tember vierde de Zwem- en Poloclub Laat het daarom een overgangspunt zijn van het oude dat bestaat naar het nieuwe dat komt en laten wjj hopen dat ook hier straks een kader vandaan komt. Niet alleen voor de Kerk, maar op alle mogelijke gebied en van goede burgers van Sneek. Als symbool van het allen één zijn in deze gemeenschap bood spr. tot besluit een nationale vlag aan. Ds. Mr. J. Vaandrager, waarn. voor zitter van de Kerkeraad, zei dat deze ook buitengewoon bljj is dat de Meerpaal, die ook iets van hem is, er is gekomen. Wjj hopen dat Gods goedheid in deze ruim ten mag schijnen. Na zich te hebben aangesloten bij de woorden van de heer Engelsma dat men in dit gebouw ook het oude en goede wil behouden, wat qua materiaal geïncorporeerd is in deze nieu we gestalte, bood dominé namens de Kerkeraad een kooruitgave psalmen en gezangen en een bijbel aan. Fantastisch veel werk Wjj willen werken voor de toekomst en daar ook daadwerkeljjk iets toe bij dragen, zo verzekerde de heer J. E. Baarda namens de interkerkeljjke werkgroep. Hij feliciteerde de Commissie met het bereikte resultaat, waarvoor fantastisch veel werk is verricht, in de eerste plaats door de Gemeente heeft ingezien dat het jeugdwerk De onthulling van de meerpaal aan de gevel ging niet vlot. De burge meester rukte en rukte, maar het enige resultaat was dat hjj de deken waarmee de paal bedekt was in tweeën trok. De bovenste helft bleef zitten, zodat het maar een halve ont hulling was. Daarna bungelde uit het bovenver trek de sleutel naar beneden in han den van de heer Engelsma. Deze open de de deur en liet de burgemeester als eerste naar binnen gaan. De uitpuilende vuilnisemmers en alles wat daar nog op of naast lag of maar stond, demonstreerden duidelijk hoe- Het jaar 196-1 is een bewogen jaar geweest. Plaatseljjk, nationaal en internatio naal. Bewogen in de zin van vreugdevolle gebeurtenissen, maar de tragiek bleef de wereld, ons land en onze stad evenmin bespaard! Zo herinneren we ons, dat op 1 januari de beroemde Nederlandse toneelspeelster Rika Hopper overleed; dat de benzine- en sigarettenprijzen werden verhoogd; dat de Nederlandse ver taling van „De Smearlappen” van onze stadgenoot dr. Anne Wadman uitkwam; Paul Rodenko hier een geruchtmakende lezing hield over even geruchtmaken de „literatuur”; dat J. Boot uit de Worp Tjaardastraat de 100e echte en de mil joenste „symbolische” bezoeker was in Amicitia van de film „Alleman” van Bert Haanstra. De Aktie Antwoord ’64 bracht in onze stad ruim ƒ80.000 op! Door het onthullen van de meerpaal aan de gevel van het oude, grotendeels door vele jongeren zelf verbouwde en opgeknapte pand aan de Kleine Palen, eens behorende tot de vele panden welke de firma W. T. Stam daar in gebruik had, heeft burgemeester Rasterhoff dinsdagmiddag het jeugdcentrum geopend, dat aan dit rustpunt voor de scheepvaart zijn naam heeft ontleend. Want voor alle jongeren van Sneek, kerkelijk of niet kerkelijk en uit welk mi- 8 jan.; W. Buiteveld, Poppingawier, oud-wethouder van Rauwerderhem, 75 jaar. 19 jan.: M. Oppenhuizen Sneek, oud- secretaris N.V. Sneeker Jachthaven, 87 jaar. 22 Jan.: J. van Galkom, Sneek, eme ritus Deken-Pastoor, 85 jaar. 13 maart: Neeltje Baanstra, 100 jaar. 18 mei: Marten Hendriks, Sneek, oud- Regenboogzeiler, 70 jaar. 17 juni: Klaas Vrolijk, oud-wedstrijd- zeiler, Eerste Schipper in de orde van de Sneker Pan, 77 jaar. 16 juli: N. J. Wouda, Sneek, direc teur Wouda’s Meelfabriek N.V., 82 jaar. 29 juli: Sj. Bakker, Sneek, oud-leraar Sneeker Ambachtsschool, 85 jaar. 17 aug. D. Havinga, Sneek, oud-le raar r.h.b.s. 88 jaar. 19 aug.: Bauke van der Zee, Sneek, 100 jaar. 6 okt.: W. Nauta, Sneek, oud-hoofd Kon. Wilhelminaschool, 67 jaar. 15 okt.: S. G. Ruiter, Sneek, fir mant firma S. G. Ruiter Zn., secre taris Ver. Sneeker Ambachtsschool en N.V. Sneeker Jachthaven, 62 jaar. 20 dec.: Wed. A. v. d. Wal-Bakker, Sneek, 100 jaar. „aanleggen' Vóór de opening kwam de commissie voor het jeugdwerk van de hervormde gemeente, die het nieuwe jeugdcentrum beheert, met haar vele genodigden bij een in het oude jeugdgebouw aan de Singel, eens gelegen achter de pastorie van wijlen Dr. G. A. Wumkes die er zijn catechisaties in hield en dat later ook wel door Ds. Van der Werf gebruikt is voor zijn jeugdwerk. Deze ontvangst was min of meer sym bolisch, zoals de heer H. Stellingsma, voorzitter van de commissie, in zijn openingswoord mededeelde. Het was nl. het enige gebouw dat de Hervormde Kerk voor dit werk beschikbaar had. Dit zal thans in het nieuwe gebouw worden voortgezet, maar ten dele zullen daarin ook nieuwe vormen van jeugd- en an der werk worden ondergebracht zoals een jeugdsocieteit, een oecumenische soos, ’s middags een bejaardensociëteit enz. Met nadruk verklaarde de heer Stel lingsma dat alle jongeren welkom zul len zijn in de jeugdsociëteit. De sfeer zal er bepaald worden door de toekomstige bezoekers. Hij verwelkomde hierna in ’t bijzonder de burgemeester, het college van Kerk voogden, de vertegenwoordigers van de Diaconie, de jeugd-diaken de heer W. Meutgeert, die de bouwplannen ge maakt en de uitvoering ervan geleid heeft, de jeugd-bouwcommissie, de vele vrijwillige medewerkers, jongeren en ouderen, die gezwoegd hebben alles op tijd klaar te krijgen en de jeugdpredi- kant Ds. Van der Waal. Met een groep tamboers en pijpers van Advendo voorop begaf het grote ge zelschap zich hierna naar de Kleine Pa len, waar de burgemeester door het ont hullen van de meerpaal aan de gevel het nieuwe jeugdgebouw opende. Vrijdag 1 januari Dansen in Café Boer- mans te Bolsward. Muziek The Red Hot Peppers. Aanvang ’s avonds 8 uur. Freed 1 Jannewaris Utfiering Musyk- foriening „Hald Moed” jouns 7.30 ure yn it Himsterhüs”. Toanielselskip „Flexa” fan Snits mei „In Tizeboel”. Zondag 3 januari Dansen in Café Boer- mans te Bolsward. Muziek „The Elec tronic Hids”. Aanvang 's avonds 8 uur. Woensdag 6 januari Kunst aan Allen, Sneek. Opvoering door Toneelgroep Ensemble van het toneelspel „Het leven dat ik je gaf” van Luigi Piran dello. Amicitia, ’s avonds 8 uur. Donderdag 14 januari strijden op de Kunstijsbaan te venter onder auspiciën van Preamkeskouwers”. We zullen in vogelvlucht nog eens het jaar „doornemen”. Natuurlijk is het on mogelijk alles te noemen; maar u zult bij dit „spel der herinnering” vaak zeg gen: „Ja, dat is ook zo, dat is er ook nog geweest, dat gebeurde toen. Wat gaat de tijd toch snel.” Voor we het ech ter chronologisch gaan doen, memore ren we nog even: Rintje Lolkema wan delde van Parjjs naar Amsterdam; ir. Van Emmenes sprak voor de scheids rechters van Sneek, juffrouw Hannie Hoogland begon aan een nieuw boek; Kees van Gorkum richtte een nieuwe provinciale sportclub „Friesland” op en ’Neptünus” haar 40-jarig jubileum met Sneker honden en gewichtheffers behaal- den successen op diverse wedstrijden. Burgemeester Rasterhoff was er al weer vroeg bij met zijn eerste optreden naar buiten in het nieuwe jaar: op twee januari opende hij het nieuwe gebouw van de Spaarbank 1818 aan de Markt straat: „Een nieuw begin in een nieuw gebouw.” De heer N. J. Rommes, in specteur van het nijverheidsonderwijs voor jongens verrichtte de officiële ope ning van de Chr. Lagere Technische School op 7 januari in de Lemmerweg- wijk. Velen namen op 1 februari af scheid van dokter N„ Lofvers, die 37 jaar huisarts in Sneek was geweest. Van zjjn patiënten kreeg hij een radio met pick-up en versterker, als dank, dat hjj vele mensen weer had versterkt. Het 60- jarig bestaan van de afd. Sneek van de Nederlandse Aannemers- en Patroons bond wérd op 7 februari feestelijk her dacht. In de krant van 16 februari ver scheen een artikel over 100 jaar Bap- tisme in Friesland, welk eeuwfeest ge vierd werd (op 30 maart, de tweede Paasdag) in onze stad. Maar daarvóór, op 19 maart nam de politie eerst nog de melk van de Vrjje Boeren in Sneek in beslag. De padvinders van de Pres. Roo- seveltgroep kunnen sinds 25 maart van hun vernieuwde blokhut aan de Bloem- straat gebruik maken. De maand april leverde onder meer de. plannen op voor een manege vóór dè paardeliefhèbbèts in Sneek en omgeving. De rpanege is er nog niet, maar wel werd op vrijdagmor gen 10 april de openbare kleuterschool „De Dotter” aan de Harmen Sytstrastr. door mej. T. Wartena, inspectrice van het kleuteronderwijs, geopend. Sneek kreeg op 25 april veel cultuur binnen zjjn wallen. Zang- en dansgroe pen uit Friesland, Groningen en Drente vierden hier als district Noord hun Folk- loredag. Het uitgebreid en gemoderni seerd Fries Scheepvaartmuseum werd op 29 april heropend en zou in het zo merseizoen bijzonder veel bezoekers krijgen, vooral uit het buitenland. Op 4 mei werd de sanering van de bakkerswjjken een feit. De v.v. „Black Boys” vierde op 14 mei haar 40-jarig be staan en op 21 mei verscheen het eerste bericht over een (Japanse) rits uit Snits in onze krant. Aanvankelijk in de oude Van der Heem-hal. Ook de lezers en boe kenliefhebbers van Sneek kwamen aan hun trekken: op 4 juni vond de herope ning van de Openbare Leeszaal en Bi bliotheek annex nieuwe jeugdleeszaal, die al eerder in gebruik was genomen. De volgende dag kon het publiek zich overtuigen van de efficiency van ons leger op de tentoonstelling „Paraat”. Daar waren toen nog niet de niet zo efficiënte Franse tanks en Duitse jeeps!! Mr. H. P. Linthorst Homan, Commissa ris der Koningin in onze provincie, open de op 11 juni de nieuwe Van der Hêem- fabriek, die aan vele vooral jeugdige personen werk verschaffen zou. 3 augustus was een historische dag (avond) voor de Sneker raad, in meer dan één opzicht. De beroemd geworden vlaggenmotie werd ingediend: er be hoorde niet gevlagd te worden op de ver jaardag van de „Spaanse” prinses (zo als Sinterklaas op 23 november later zou zeggen) Irene. Bij Sneek begon in dit opzicht de victorie: in deze stad en daarna in vele andere, werd door het aannemen van deze en dergeljjke mo ties inderdaad niet gevlagd. Op 22 au gustus werd voor het eerst sinds 42 jaar De oud papier-ophalers van Vrijdag 1 januari te 5 en 8 uur film: Zorg dat je erbij komt. Zaterdag 2 januari te 8 uur en zondag 3 januari te 5 en 8 uur film: Wonderful life. Zaterdag 2 januari te 10.45 uur film: De vruchten zijn rijp. Maandag t januari en dinsdag 5 januari te 8 uur film: Winden waaien om de rotsen. Vrijdag 1 januari te 2.30 uur film: Kol der op zolder. Zondag 3 januari te 2.30 uur film: Geld wolven in Gunsight-Pass. Vrijdag 1 januari 8.30 foyer: Nieuwjaarsbal Minstrels.” Onze torenklok was deze week weer eens op hol. Vermoedelijk door de vorst. Een bewoner van het Oud-Kerk- hof die er dus als ’t ware boven I Windsor” door heCkritetoaniel alhier op zit hoorde hem op een nacht J onder regie van Pater Piron, is in- om 3 uur drie en twintig maal slaan dertijd een filmploeg van de Film- akademie te Amsterdam drie dagen X in Sneek geweest. De bedoeling is nl. j van allerlei culturele evenementen J in verschilende plaatsen van ons Vertrouwen in de jeugd Nadat dit was bezichtigd en in de be nedenzaal een alcoholvrij glaasje was gedronken, voerde als eerste spreker burgemeester Rasterhoff het woord, die betoogde dat wij leven in een dynamische tijd wat allerlei moeilijkheden en pro blemen schept. Ouderenproblemen, zemproblemen, jeugdproblemen Toch zei hij volledig vertrouwen te heb ben in de jeugd, omdat ze naar hij gelooft, ook nog altijd oog heeft voor de oude waarden. Wel is ze in een veran derende wereld geplaatst, die niet meer in alle opzichten voldoet aan het beeld dat wij er van hebben gesteld en zoals onze ouders en voorouders het hebben gezien. Spr. gelooft echter ook dat in de- lieu ook, wil dit jeugdgebouw zo’n punt zijn waar ze in hun vrije tijd kunnen „aanleggen” om er in een prettige sfeer gezelligheid en ontspanning te vinden. ze wereld veel meer dan in het verleden de gemeenschap in het middelpunt staat en de voorziening in allerlei behoeften veel meer door de gemeenschap moet worden verzorgd. De gemeenschapsge- dachte dringt tot in alle dingen door. De burgemeester noemde hiervan tal van voorbeelden met als sluitstuk de Al gemene Bijstandswet, een onderdeel van de ontwikkeling, waarvan het einde nog niet te zien is. Hij vroeg zich af of deze ontwikkeling eigenlijk niet het antwoord is op de vraag: ben ik mijns broeders hoeder?” Het is het vastleggen van dat ant woord in onze burgerlijke wetgeving. Wij kunnen daarom vrede hebben met deze ontwikkeling en het toejuichen dat het probleem jeugd gezien wordt als een fase in de ontwikkeling van de gemeen schap. De burgemeester erkende dat de vrije tijdsbesteding voor de jeugd ook vele ge varen meebrengt. Daarom mogen wij dankbaar zjjn met de opening van dit gebouw, waarin de jeugd elkander kan vinden en getracht wordt haar te bin- een heer Vrsser of, nu straks de Algemene J i fout gemaakt. De drie leerlingen van Bijstandswet in werking treedt, ook J de Koningin Wilhelminaschool die de loketten in het kantoor van Sociale deel zullen nemen aan de radioquiz Zaken nu kunnen verdwijnen. Veilig Verkeer van Inspecteur Goskes »- komen niet voor de radio, maar voor rige week is er nog een kwade bezoe- de t.v. en wel op woensdag 6 janu- ker door gedoken.” ari, ’s middags 5 uur. 't De vóóropnamen worden 2 januari gemaakt. de land, een film te ‘maken ten bate Pier de Boer Stichting zijn flinke en van het Prins Bernhardfonds (Anjer- lollige jongens, maar ze moeten niet fonds). zoveel papier op straat achter laten. Deze film zal in de bioscopen en Toen ze vorige week bijv, papier uit mogelijk ook op de t.v. vertoond wor- een drukkerij hadden gehaald, viel er den. - - kant, in de gereformeerde kerk. Aan het begin van de maand brachten ook nog 3 mijnenvegers een driedaags be zoek aan de stad. De afdeling Sneek van de Ned. Chr. Grafische Bedrjjfsbond vierde op 8 oktober zijn 50-jarig be staan. De burgemeester sloeg op 13 ok tober de eerste paal in de grond (met een heimachine!!) voor het Metallicus- complex aan de Lemmerweg. Donderdag 15 oktober was een zwarte dag voor Sneek. Een afschuweljjke brand in een woning a; n de 2e Oosterka- de kostte vier zeer jonge kinderen uit één gezin het leven. De RHBS, nog niet klaar met herdenken, deed zulks op 22 oktober officieel. De brandweer kreeg op 7 november een nieuwe hoge- en la- gedrukspuit, die gedemonstreerd werd, waarbij uw verslaggever een natte broek opliep (door de brandspuit!). Ook de gemeentereiniging toonde op het Mar- tiniplein het nieuwe materieel. Op 11 november vierde de hervormde vrou wengroep „Geloof, Hoop en Liefde” haar 75-jarig bestaan. Sint Nicolaas deed op 23 november met meer Zwarte Pieten dan ooit zijn intrede in Sneek. Ter gelegenheid de 23.000e inwoner werden zij en andere gasten op beschuit met muisjes getrak teerd. Het 75-jarig bestaan van de c.j.v. „Timotheus” werd feestelijk herdacht op 26 november. De maand december was vooral de eerste tien dagen zeer zacht voor de tijd van het jaar. Maar niet de sfeer in Sneek onder sommige bevolkingsgroepen. Ve len waren boos op de gemeente wegens de aanranding van het laatste bolwerk in het Noorderplantsoen, anderen door de volgens hen niet voldoende uitbrei- dingsmaatregelen van de veemarkt; weer anderen leverden een felle polemiek over een wandeltochtvraag- stuk en tenslotte waren er, die de misère om en bjj de Lemmerbrug en Lemmerweg niet aanstond. Maar de werkzaamheden die verricht zullen wor den aan het Zuidersportpark verschaf ten velen grote vreugde. Vrijdag 11 de cember feest van het Bogermanlyceum de uitvoering van „Schipper naast God” onder regie van drs. J. Pop was een groot succes. Op 18 december heeft de cabaretier Fons Jansen het katholiek volksdeel geweldig geamuseerd in Ami- bij het overgooien in de kar heel wat op straat, dat ze leukweg lieten lig gen. De wind nam het mee en spoe- Het is ons al verschillende malen dig was de straat er mee bezaaid, opgevallen, dat het Oud-Kerkhof, door dat een der lantaarns al geruime tijd niet brandt, ’s avonds zeer slecht ver licht is. Voor de beide scholen is het zowat nacht. Vrjjlustige paartjes ma ken hier gretig gebruik van, de bewoners en zij die het Oud-Kerk- Veel er met de Kerstdagen weer ge hot dan moeten passeren, zien liever geten. en gedronken is. De roltrom- licht. melwagens van de Reiniging maak ten extra ritten en bovendien reed een open vrachtauto de gehele dag afgeladen met dozen, oud papier en lege blikken. per hall jaar. Franco p. post f 4.50 per halt iaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad t 4\’ «s St f 4* 4* ..i - - -

Sneeker Nieuwsblad nl | 1964 | | pagina 1