Indonesië verlaat de Verenigde Naties De Interkerkelijke Werkgroep Sneek wil met alle jongeren werken aan de oecu menische gedachte vanuit de plaatselijke situatie J. M. Jansma verliet de brug van „It Fryske Hynder” Waterpoort - krabbels l IJLST WYMBRITSERADEEL en van BUITENLANDS OVERZICHT Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, t i 120e jaargang nr. 2 Donderdag 7 januari 1965 DRUFHOUTS NIEUWSBLAD Verkeersongeval te Deersum Eén der gewonden nog in levensgevaar Sneek kreeg er vorig jaar 926 inwoners bij De hele wereld is een camera., vriéndelijk kijken, alstublieft!!! (U.S.A.) Kerknieuws F. Verf, oud-voorzitter van „S. en O.” het terrein tussen de woningen aan de lepenlaan, bij het Spoor- dok (hoewel de N.S. daar een verbodsbord heeft geplaatst) en i aan de nog niet voltooide zijstraat van de Hemdijk die in de richting van het Spoorkanaal loopt. j Op deze laatste plaats namen we bijgaande foto maar er ligt t daarin rond de poel nog veel meer, o.a. ook knotsen van boom- stronken, waarbij men zich afvraagt: hoe heeft men ze daar ge- j kregen. s aantal clandestiene stortplaatsen in de buitenwijken van de 4 o stad, waar de omwonenden zich doorlopend ergeren aan de rommel die daar wordt neergesmeten. Ook oud afbraakhout, i; stenen en puin wordt daar gemakshalve naar toe gebracht, soms 1 op klaarlichte dag. En dan nog te bedenken wat er in de grach- t ten en sloten terechtkomt. J Op een speurtocht door de stad zagen we zulke plaatsen op f Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave «en NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en overleden Aanvocr Sneker veemarkt vorig jaar iets gedaald Wij hebben hier in Sneek een goed uitgeruste en goed functio- nerende gemeentereiniging die tweemaal in de week de bur- gerij van huisvuil en ander af val verlost en bovendien nog ge- tegenheid geeft op het terrein overtollige spullen kwijt te ra- ken. Voor velen schijnt dit echter niet voldoende te zijn, gezien het Ontploffing in motorpraam Schaaktournooi in Rijs „Men leeft in Sneek kerkelijk te veel langs elkaar been” „De Meerpaal” staat voor hen open vanaf 15 januari SNEEKER NIEUWSBLAD tot populariteit van terrein en club ten j goede kan komen. AJOEB HERKOZEN en verkocht. HOOG SPEL GEMEENSCHAPPELIJKS WEEKENDS Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Sneek (4e pred. pl.) dr. K. M. Witteveen te Hardegarjjp. de de met het vorige maar niet zo’n mooie. Advertentieprijs 15 et. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad door was Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. Verkiezingen De stijging van de aanvoer van runde ren in 1963 (11890 tegen 10789 in 1962) heeft zich dus niet voortgezet, maar is in een daling omgeslagen. Gezien de aanvoercjjfers wordt onze markt voor de handel in varkens en biggen echter steeds belangrjjker. De totale aanvoeren over 1964 waren runderen 7777 (vorig jaar 11890), nuchte re kalveren 36345 (33511), vette- en gras kalveren 2571 (1651), schapen en lamme ren 51228 (54730), varkens 7290 (6799). biggen 2379 (1819), bokken en geiten 932 (814), paarden 50 (39). De totale aanvoer over 1962 bedroeg 101781. ken aan te bieden. Deze dranken vormden bovendien de feestgave van het comité. standpunt uitgaat, dat in de ontwikke lingslanden een presidentieel bewind be ter op zijn plaats is. Hij kon de kiezers, bestaande uit 80.000 leden van het kies college, wijzen op de geringe samen hang in de aanhang van Fatima Jinnah, waarin men inderdaad semifascistische groeperingen naast half-communistische aantreft. Ajoeb heeft zijn steun vooral op het platteland gevonden. De critiek komt van de intelligentie in de steden. SPANNINGEN IN NIGERIA Om dit te bereiken wordt op vrijdag 15 januari de eerste ontmoetingsavond belegd in ,,De Meerpaal”, aan de Kleine Palen, waarin besproken zal worden, hoe de vorm gevonden kan worden voor een goed en plezierig gesprek. Jongeren van 20 tot en met 35 jaar worden er verwacht. Als het slaagt zal iedere veer tien dagen een dergeljjke ontmoetings- ,avond worden belegd. Op initiatief vanJliikCbiuten-) kerkeüjk standpunt belecht. niet heeft kunnen vangen omdat men niet bij dat betreuren gelaten en bij i t _i kAclmiv- tmn TN?-. TVTazsT,T*».a a 1 ooit dood door "de” kou" of de poes’ te- gewillig oor gevonden voor zijn ver- I' gemoet. Pietje trok veel belangstel- zoek bij de opening van dit jeugd- J ling. centrum uitsluitend alcoholvrije dran- Onze stad zette op 1 januari 1964 het nieuwe jaar in met 22158 inwoners, t.w. 10801 mannen en 11357 vrouwen, en sloot dat jaar af met 23084 (11248 m. en 11836 vr.). Een vermeerdering dus van 926. (447 m. en 479 vr.). Na het uitreiken van de prijzen, ge wonnen op de fokdag, volgde de gebrui kelijke verloting van het veulen. Winna res werd mej. A. Buma te Woudsend. De avond werd verder gevuld door het Gezelschap Roel Nijboer uit Ureterp, dat een uitstekende opvoering gaf van het uit het Engels vertaalde en door de heer Nijboer bewerkte blijspel in drie bedrij ven „Skat, ik ha de trein forsitten.” Door de vele dwaze verwikkelingen in het stuk hebben allen zich kostelijk geamu seerd. De totale aanvoer op onze veemarkt bedroeg vorig jaar 108572, 2681 min der dan over 1963 toen er totaal 111253 stuks vee werden verhandeld. Het nade lig verschil wordt veroorzaakt door de runderen en de schapen en lammeren, waarvan er resp. 4113 en 3502 minder op de markt kwamen. Al de andere ru brieken vertoonden een stijging. De nuchtere kalveren met 2834, vette en graskalveren met 960. varkens met 491, biggen met 560, bokken en geiten met 118 en paarden met 11. .ARRESTATIES IN INDIA Niet alleen hier hebben wjj aanwijzin gen, dat er overal spanningen aan het Toch is Maleisië vermoedelijk niet het enige motief van Sukarno om de Verenig de Naties de rug toe te keren. In de vi sie van Sukamo zijn de Verenigde Na ties steeds te zeer beheerst geweest door de tegenstelling tussen communistische en niet-communistische landen, waar door, volgens zijn oordeel, de voor hem beiangrjjker tegenstelling tussen koloni alistische en jonge, vrije mogendheden te zeer gemaskeerd werd. De oude ko lonialistische mogendheden hebben, zo meent Hij, van de tegenstelling commu nisme en niet-communisme misbruik ge maakt om haar invloed in de oude ko loniale gebieden weer te herstellen. Als typisch voorbeeld van dat neokolonialis me ziet hij de vorming van Maleisië (Ma- lakka, Singapore en Noord-Bomeo) on der bescherming van Engeland. Het feit, dat een dergelijk land lid van de Veiligheidsraad zou kunnen worden, is voor Indonesië het bewijs van het toene mende reactionaire karakter van de Verenigde Naties. Het behoeft geen be toog, dat Sukamo bijvoorbeeld de Kon golese kwestie geheel vanuit deze ge zichtshoek beziet. Het spreekt vanzelf, dat er van het re ferendum, dat voor eind 1969 in West- Irian (Nieuw-Guinea) zou moeten wor den gehouden onder auspiciën van de Verenigde Naties, niet veel terecht zal komen. Jaarverslagen De heer Bouma memoreerde in zijn jaarverslag eveneens de goed geslaagde fokdag, waarin een jonge Nuttert tot kampioen van de veulens werd uitge roepen. Dit veulen is door „It Fryske Hynder” aangekocht voor de verloting. Het ledental daalde van 142 tot 130. Het verslag van de penningmeester de heer G. L. Geerligs te Jutrjjp vermeld de aan inkomsten f 3.331,35 en aan uit gaven 2388,12 w.o. plm, 1000,- aan prijzen. Het batig saldo bedroeg dus 943,23, Op de bank staat 188,16, zo dat het saldo totaal ƒ1131,39 is, ƒ61.98 minder dan vorig jaar. Niet om hen te bekeren, maar om ook andersdenkenden aan te horen en van hun meningen en inzichten te pro fiteren. De IKW wil niet de pretentie hebben, dat zij het neusje van de zalm is, dat zij het middel tot oecumene heeft gevonden, maar zij wil pionieren en po sitief werken aan meer kontakt in en buiten de kerk. overeenkomst vorige jafen, Het ijs in het Met betrekking tot de jl. zondag te Deersum plaatsgevonden frontale botsing tussen twee auto’s, waarbij de heer S. Grouwstra uit Mantgum het leven ver loor, blijkt, dat bjj de bestuurder van de zwaar beschadigde Fiat, de heer KI. Felkers uit Bolsward, het levensgevaar nog steeds niet is geweken. Ook de toe stand van diens echtgenote, alsmede die van mevrouw Grouwstra is allesbehalve rooskleurig. De beide inzittenden van de Skoda, die door de slip op het linker weggedeelte de aanrijding veroorzaakte, zijn er met weinig lichamelijk letsel ai ds. Van der Waal zal op 16 en 17 janu ari een weekend op De Oorsprong te Huisterheide (St. Nic.) worden gehouden voor jongeren die willen werken aan de oecumene te Sneek. Naar alle waar schijnlijkheid zullen pater Amatus van Straaten en dominee Denkers de jon gelui in het oecumenisch denken en werken „inleiden”; in het voorjaar zal een dergelijke bijeenkomst georgani seerd worden op „Vinia Domini” te Wit- marsum. Van hen die aan deze week ends deelnemen, wordt eigenlijk wel ver wacht, dat zij zich tenminste voor een jaar inzetten voor het oecumenisch werk in Sneek. Onderwerpen die ter sprake ko men zijn natuurlijk Rome-Reformatie, en vooral de maatschappelijke situatie in Sneek; ook zullen personen over hun werk spreken vanuit hun maatschappe- Terwijl de heer B. van der Werf, wo nende aan de Zeilstraat, maandagmid dag bezig was met de betimmering in de kajuit van zjjn motorpraam, die voor zijn woning in de Oudvaart ligt, ontstond er bjj het lijmen met synthetische ijjm een ontploffing, waarschijnlijk door de electrische kachel waarmee de kajuit werd verwarmd. Door de vlammen schroeide zijn pet en zijn haren en geraakte de broek van de heer Van der Werf in brand, maar hij behield zijn tegenwoordigheid van geest, wentelde zich eerst in de sneeuw en sloeg, toen dat niet hielp, een gat in het ijs, waarna hij zijn benen enige ma len in het water dompelde. Daarop begaf hij zich weer in de kajuit waar hij het vuur met kleedjes doofde. Maar daarbij verbrandde hij zijn handen zo ernstig, dat hij met de politieambulance naar het ziekenhuis moest worden gebracht, waar hij ter verpleging is opgenomen. Het interieur van de kajuit is niet ver brand, maar wel zwart geblakerd. De inmiddels gealarmeerde en spoe dig aanwezige brandweer behoefde geen dienst te doen. Za-erdag 2 januari werd in hotel -lans te Rijs evenals andere jaren weer een schaaktoernooi gehouden, georganiseerd door de schaakclub „Rijs en Omstreken”, Er namen bijna tachtig schakers aan deel, onder wie één dame uit Leeuwar den, ook vele „Friezen om utens” o.m. uit Amsterdam en Deventer en een be hoorlijk percentage jongeren. Het toernooi werd geopend door heer Waling Dijkstra, voorzitter van Friese Schaakbond, die zeer waarderend sprak over de aktiviteit van de Rijster club. Er namen ook Snekers aan deel en wel met het volgende resultaat: IJ. J. Dijkstra 2e in Klas I, S. Hoogeboom le in klas II, H. v. d. Wal le in Klas III. Verder behaalden de heren M. Mie- dema, Gauw een eerste en H. van Popta, Oudega-W. een tweede prijs in klas I en G. Talsma Oppenhuizen een tweede in klas II. De heer J. M. Jansma te IJIst, mede oprichter en daarna steeds voorzitter van de Paardenfokvereniging „It Frys ke Hynder”, heeft de commandobrug verlaten. Hij is zeventig jaar geworden en daarmee de leeftijdslimiet voor be stuursleden al vijf jaar gepasseerd. Die vijf jaar extra kreeg hij er de vorige maal nog bij omdat men hem niet wil de missen. Maar nu was het defini tief afgelopen met het voorzitterschap dat hij dertien jaar lang tot wederzijds genoegen heeft bekleed. Dinsdagavond heeft hij in de jaarver gadering bij Hanenburg de hamer voor de laatste maal gehanteerd, De toneelzaal was geheel bezet toen de heer Jansma de vergadering opende. Behalve 63 leden waren er nl. ook vele dames en huisgenoten van de leden aanwezig. De vereniging vergadert nl. maar eenmaal per jaar en dan is het tevens een feestelijke avond. De voorzit ter verwelkomde in ’t bijzonder de heer Sikkens, bestuurslid van de zustervere niging voor het Bovenlandse ras, waar mee een goede samenwerking bestaat om het paard in ere te houden. Samen met haar werd vorig jaar ook weer een fokdag in Harich gehouden, welke Plaatseljjk Belang aldaar uitstekend georganiseerd. In zijn kwaliteit van bestuurslid van het Kon. Fries Paardenstamboek deelde de secretaris de heer A. Bouma te Hi- daard mede, dat het Stamboek moet be zuinigen. Het heeft zich daarom afge vraagd of de veulenkeuring ook op de fokdag gehouden kan worden. Hierover werd nog geen beslissing genomen en evenmin op de aanvraag van de Paarden- sportvereniging Bolsward om de volgen de fokdag daar te houden. Dit werd in beide gevallen aan het bestuui' overge laten. Het bestuurslid H. J. de Vries te Oude ga-W bracht de heer Jansma namens het bestuur en de leden dank voor de wijze waarop hij de vereniging dertien jaar geleid heeft. Hij was een voortreffe lijk voorzitter. In de eerste plaats door zijn liefde voor en kennis van het Frie se paard en verder doordat hij zeer veel begrip voor de mening van een ander had, wat voor een voorzitter zeer be langrijk ïs. Hij heeft nimmer zijn eigen zin doorgezet maar steeds een open in zicht gehad in de belangen van de ver eniging. Als aandenken bood spr. hem ’n wandelstok met zilveren greep, waarin een inscriptie, aan. De heer Jansma was zeer erkentelijk voor deze vriendelijke woorden en het cadeau. Hjj zei het werk in de vereni ging altijd, met veel genoegen te hebben gedaan en hoopte dat de goede punten daarbij de doorslag hebben gegeven. Na een lofzang op het paard gaf hjj de ver zekering de verdere ontwikkeling van de vereniging met grote belangstelling te aullen vojgen. Tenzij er plotseling iets tussen komt, zal Indonesië officieel breken met de Verenigde Naties. Op Oudejaarsdag heeft president Sukamo gezegd, dat zijn land uit de Verenigde Naties zal tre den wanneer Maleisië zijn plaats in de Veiligheidsraad zal innemen. Vorig jaar was al beslist, dat Maleisië ua een jaar de zetel van Tsjechosiowakjje zou over nemen. Indonesië had toen niet tegenge stemd. Maar in het afgelopen jaar heeft Sukarno zijn „confrontatiepolitiek” te gen het gehate Maleisië verhevigd. Hij stuurt ook regelmatig infiltranten naar Maleisië. groeien zijn, die men wat simplistisch zou kunnen verklaren uit ’t verminderen van de angst voor een oorlog met kern wapens. De kleinere landen, maar ook de grotere, menen weer wat ruimte te krijgen om het ouderwetse politieke spel te spelen. In tegenstelling tot vroeger zitten de problemen nu niet zo sterk in de Europese hoek, al hebben wjj dan De Gaulle en het Duitse probleem, maar in Azië, waarbij China de duistere achter- grondfiguur is. India gevoelt zich niet helemaal veilig, dat blijkt wel uit de woorden van minister Nanda, dat een groep communisten een revolutie had moeten beginnen, welke zou moeten sa menvallen met een nieuwe Chinese aan val. Hij heeft dit niet verder uitge werkt. Wel zijn er meer dan 700 perso nen gearresteerd. De Interkerkeljjke Werkgroep Sneek, waarin zitting hebben vertegenwoordi gers van doopsgezinde, katholieke, gereformeerde, hervormde en baptistische gezindte, en waarvan het bestuur bestaat uit Trijntje van der Werf, Joeke Baar- da, Schelte Zeilstra, Haye Wiebinga en Ben Dooper, hebben het onlangs in ge bruik genomen nieuwe jeugdgebouw „De Meerpaal” gratis ter beschikking ge kregen. De I.K.W. die wil proberen ’t oecumenisch gesprek tussen jongeren van welke levensbeschouwing dan ook, op gang te brengen en te houden, is sinds korte tijd bezig haar kontakten uit te breiden. Uitgaande van de plaatselijke situ atie, die volgens hen niet zo geweldig is, daar er kerkelijk in Sneek te veel langs elkaar heen wordt geleefd, wil de I.K.W. in de gemeente jongelui bij el kaar brengen om nu eens niet (inter-)nationaal maar gemeentelijk de oecumene Het is verbazend en verheugend, te ontdekken hoeveel gemeenschappelijks de van elkaar zo verschillend en ge scheiden levende kerkelijke groeperin gen hebben. Om dit gemeenschappelijke te behouden en uit te diepen richt de I.K.W. zich tot alle jongeren van 20 jaar en ouder, ook tot hen die men vroe ger met een gelukkig reeds versleten uitdrukking „massajeugd” noemde. Niet door theologiseren, maar door een openhartige gedachtenwisseling en door samenwerking, met erkenning van eikaars standpunt en vanuit de inzich ten van ieder, die gedragen wordt door de oecumenische gedachte. De zwarte jongens verheugen zich er nu al in over welk een prachtige speelgelegenheid zjj in de toekomst zullen beschikken. De prachtige groe- ne grasmat, zo vlak als een biljart- laken, nodigt nu al uit tot een partij- I tje voetbal. Het nieuwe complex zal ongetwijfeld spelers aantrekken en J daarvan moet onze club kunnen pro- fiteren, zo lazen we ook in het B.B.- orgaan. Ook wordt daarin de moge- Ijjkheid geopperd er een clubgebouw te stichten, waarvan dan ook de buurt- Maandagmiddag is alhier vrjj plotse ling op 50 jarige leeftijd overleden de heer F. Verf, bedrijfschef van „Natura” in de N. Noorderhome en koster van de Ichthuskerk alhier. Fedde Verf was een groot liefhebber van pluimvee en konijnen en werd 26 jaar geleden al lid van de Pluimvee- en Konjjnenfokkersvereniging „S. en O.” waarin hij een grote aktiviteit heeft ont wikkeld. Hij was vier jaar secretaris, daarna vier jaar voorzitter welke funk- tic hjj vorig jaar wegens andere drukke werkzaamheden overdroeg aan de heer J. Ruiter, en tevens nog tentoonstellings- secretaris van vijf achtereenvolgende Waterpoortshows. Thans was hjj nog bestuurslid van de Chr. Begrafenisvereniging „Draagt El kanders Lasten” en van de afd. Sneek der Kon. Mij van Tuinbouw en Plant kunde. En waar hjj ook als mens veel waar dering en vriendschap genoot, wordt zjjn heengaan in brede kring betreurd. De begrafenis is morgenmiddag Op de Algemene Begraafplaats alhier. Waaróm echter deze scherpe maatre gel, uit de Verenigde Naties te treden, hoe critisch Sukamo er ook tegenover mag staan? Is het de angst het gezicht te verliezen wanneer Maleisië in de Vei ligheidsraad komt? Of grijpt hij de nieu we situatie aan om zich een belangrij ker rol toe te delen dan hjj tot nu toe op internationaal terrein heeft gespeeld? Wil hjj de spanningen zo laten oplopen, dat de tegenpartij uit vrees concessies gaat doen? Hij weet, dat Maleisië niet bjjzonder levensvatbaar is en dat het bestaat bjj de gratie van de A?nerikaan- se en Engelse garanties. Engeland heeft ook al een duizend parachutisten naar Maleisië gezonden om alle eventualitei ten het hoofd te kunnen bieden. Maar zal het een grotere oorlog met Indonesië ris keren en zal daarvoor bij het Engelse publiek voldoende belangstelling be staan? Bovendien gaat het met Zuid-Viet- nam, door Amerikaanse hulp gesteund als het Zuid-Oostaziatische bolwerk te gen het communisme, voortdurend slech ter. Dat maakt de Westelijke positie in dit gebied al wankeler. Uit Japan komen berichten, dat com munistisch China, dat niet in de Verenig de Naties is vertegenwoordigd, daar Formosa de Chinese zetel nog altijd be zet houdt, met gedachten rondloopt sa men met Indonesië een soort tegen-V.N. op te richten, die een zeer sterk anti kolonialistisch karakter zou dragen. Wanneer Rusland de oude V.N., trouw zou blijven zou het zich aan de zjjde van de kolonialisten scharen, hetgeen Pelting in het touwtrekken om de macht wel gelegen zou komen. Maar het zijn nog maar geruchten. De reacties in de zogenaamde onge bonden wereld van de Afro-Aziatische landen zijn niet zo gunstig voor Sukar no. Zowel Joegoslavië als Egypte heeft al laten weten niet geestdriftog te zjjn en ook de Filippijnen met Indonesië ge kant tegen Maleisië betreuren de be slissing van Sukarno. Op een daklijst in de Nauwe Noor- cepties (ook officiële!) en bij openir- een T” de altijd alcoholhoudende dranken wor- Door geboorte kwamen er 484 bjj, (252 m. en 232 vr. door vestiging 1950 (890 m. en 1060 vr.). Het verminderde evenwel door overlijden met 255 (127 m. en 128 vr.) en door vertrek met 1253 (568 m. en 685 vr.). Het geboorteover schot bedroeg dus 229 (125 m. en 104 vr.) het vestigingsoverschot 697 (322 m. en 375 vr.). Er werden het vorig jaar 217 huwe lijken gesloten en 12 echtscheidingen in geschreven. Verkiezingen in Pakistan hebben het mandaat van president Ajoeb, die in 1958 door een onbloedige staatsgreep aan de macht was gekomen, verlengd. Zjjn tegenstander was de 72 jaar oude Fatima Jinnah, de zuster van de grondlegger van Pakistan, die streed voor het herstel van een parlementaire democratie naar Engels model, terwijl Ajoeb van het Verkiezingen in Nigeria hebben ernstige spanningen geleid. Deze groot ste Afrikaanse staat, voor velen het toonbeeld van Afrikaanse democratie, bestaat uit vier deelstaten, waarvan het conservatieve Mohammedaanse noor den numeriek de belangrijkste is. De daar heersende partij, de Nationale Al liantie, maakte goede kansen op een flinke meerderheid bij de parlements verkiezingen, hetgeen uiteraard de Grote Alliantie van oppositiepartijen, met hun voornaamste steun in het Zuid-Oosten bij de stam der Ibo’s, mishaagde. De dag voor de verkiezingen riep de Grote Al liantie op tot een boycot van de verkie zingen. wanneer deze niet zouden worden uitgesteld om malversaties tegen te gaan. De verkiezingen zjjn toch gehou den. maar nu weigert president Azikiwe, de grote man van de Ibo’s,- de afgetreden premier, die uit het Noorden komt, te benoemen. Diverse groepen eisen een regering van de Grote en Nationale Al liantie, maar de Nationale Alliantie, met haar absolute meerderheid, verzet zich hiertegen. De spanningen in het land ne men hand over hand toe en hier en daar gaan stemmen op, dat de Zuidoostelijke staat, waarin de laatste tjjd veel olie is gevonden, zich maar moet afscheiden. Legereenheden zjjn naar diverse gebie den gestuurd omdat men ongeregeldhe den vreest. Wjj zitten nu in ’t hartje van de winter, maar zoals mevrouw J. Bok- Kuipers, Dekemalaan 15, Heeren- veen ons schreef, bloeien bjj haar evenals vorig jaar de sneeuwklokjes al weer in de tuin. Zouden ze er hier j’ en in de omgeving ook zo vlug bjj zjjn? In de plaats van de heer Jansma, die niet herkiesbaar was, werd tot bestuurs lid gekozen de heer L. Jellesma te Workum. De nieuwe voorzitter zal door het bestuur uit zijn midden worden aan gewezen. De heren Th. Maat te Rohel en W. St. Boersma te Oudega H.O. werden herko zen als leden van de Contact-commissie. Door drukke werkzaamheden o andere bijkomstige oorzaken gedwon- gen, heeft de heer D. van der Werf zjjn funktie als voorzitter van Black Voor de achtste achtereenvolgende Boys neergelegd. Hjj heeft zich zeer keer zal dit jaar op 20 januari veel jaren volledig voor zjjn club in- weer een skütsjesilersavond worden gezet en daarom werd nu in de laatst gehouden in Amicitia, waarop de tra- verschenen Black Boys bode in het ditioneie film over het skütsjesilen bekende hoekje voor hem „het petje wordt vertoond en ditmaal het ca- afgenomen.” Als een kleine dankbe- baretgezelschap Jaap de Graaf uit tuiging voor alles wat Dick van der Leeuwarden zal optreden. Er is bal Werf voor Black Boys heeft gedaan, na. Er zjjn al weer heel wat kaarten zo staat het er. verkocht. Het Centraal Drankweer Comité be- t treurt het natuurlijk, dat er op re- cepties (ook officiële!) en bjj openin- derhome zat maandagmorgen een gen van gebouwen en zaken vrijwel wit-rpze kanarie. Ontvlucht uit de altjjd alcoholhoudende dranken wor- warme kooi en, als men het diertje den geschonken. Het heeft het echter niet heeft kunnen vangen omdat men niet bjj dat betreuren gelaten en bij er heel moeiljjk bjj kon komen, de het bestuur van ,,De Meerpaal” een een handje te helpen, zonder te evangeliseren en zonder altijd maar weer spre kers die het zo goed weten; maar door, de jongelui zelf aan het werk te zetten; van kerkelijke richting maar ook bijvoorbeeld atheïsten, communisten en hu manisten, daar er ook voor hen ruimte voor een gesprek geschapen dient te worden. Er is hier wel een en Grootzand is weer ergerljjk vervuild verenigingen m dit stadsdeel gebruik 4 door de kerstbomen, afval van groen- zouden kunnen maken’ wat aan de ten en fruit en andere rommel die men er op gesmeten heeft. Van het nat maakt men nog altjjd een vuil-, nisvat.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1