Waterpoort-krabbelt Erhard bij De Gaulle f agenda"] Wat de Faad te behandelen krijgt I 1 Populair concert Frysk Orkest IJLST BUITEN LANDS OVERZICHT maar krachtig van KORT a. I en Muziek voor het werk t Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL 120e jaargang nr. 6 Door gladheid geslipt I SI if? Kaaskeuringen I Bouwrijp maken grond in de Noorderhoek Wie dit gelooft, is NCVB Scharnegoutum Jaarvergadering plattelandsvrouwen Sneek Provisionele verkoop woningen Ijlst Binnenkort proefvaart Draagvleugelboot 1 Wethouder Gerbrandy sprak over Gemeentebelangen’ Sneker Jeugdorkest speelt vóór raadsvergadering op deze foto, die tevens aangeeft hoe laag de huizen daar zijn in verhouding tot de grote vrachtknotsen. J de Prinsengracht lange files auto’s gevormd. De eerste ziet men t op deze foto, die tevens aangeeft hoe laag de huizen daar zijn in f verhoudina tot de arote vrachtknotsen. T i ral' i t hKu f RW»*1 j f Gewoonlijk staan er op de omgelegde stadsroute van en naar de Lemmerweg al een flink aantal auto’s voor de stop lichten op de Prinsengracht en in de Willem de Zwijgerstr. Komt er echter de een of andere stagnatie dan groeit dit aan tal spoedig aan tot een lange file. Dat was vorige week op een middag ook het geval toen de Woudvaartbrug niet meer dicht wilde daar door de aanhoudende regens het hout van het weg dek was uitgezet, waardoor ook de ijzeren afdekplaat naar vo ren was gekomen. Pas nadat de smid dit euvel had verholpen, wat nogal wat tijd in beslag nam, kon de brug weer worden neergelaten. Inmiddels hadden zich in de Willem de Zwijgerstraat en op Ds E. H. Nagel naar Amsterdam Hel Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD AVRO kiest weer sportman, •vrouw en -stad 1964 Donderdag 21 januari 1965 uur Parys moet aanpassen. Toen Bonn de JN ODER - NEISSE NOG LID ARABISCHE TOP 198 WONINGEN I lid van de uittredings- Er is zelfs uit de de zodat tot uit voering van een en ander kan worden overg ‘gaan. Dinsdagavond reed mej. B. uit Balk in haar personenwagen door Jutrjjp, toen zjj tengevolge van de gladheid slipte. Zij belandde met de auto in de sloot langs de weg. Met enige lichte verwondingen werd zij naar haar woning vervoerd. De auto werd beschadigd. Uit een villa in Bussum zijn drie al bums met kostbare postzegels en *n aan tal losse zegels, totaalwaarde ongeveer f 16.000,gestolen; verder mist de be woner een bedrag van veertig gulden. Verschijnt MAANDAGS en DON- DERDAGS Kantoor voor admim- stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. Op welke weerstanden stuit de predi king van de kerk in deze tijd? Berusten die weerstanden alleen maar op misver standen? Zo ja, heeft de kerk schuld aan het ontstaan van die misverstanden? Moet de prediking aangepast worden? De eerstvolgende raadsvergadering zal gehouden worden op dinsdag 26 januari aanstaande. Als bewijs van erkentelijk heid voor het onlangs toegekende sub sidie zal het Sneker Jeugdorkest in de hal van het stadhuis een kort concert geven. In verband hiermee worden de raadsleden en andere belangstellenden reeds om zeven uur in de hal verwacht, de eigenlijke vergadering begint om half acht. de Kerk van Amsterdam-Z. Ds. Nagel was van 2 mei 1948 tot 2 september 1951 predikant van de Gere formeerde Kerk van Ijlst. De Bond van Coöp. Zuivelfabrieken in Friesland die regelmatig kaaskeuringen houdt voor de bij hem aangesloten fa brieken, heeft voor 1964 een zilveren me daille toegekend aan de zuivelfabriek te Uitwel linger ga en een van brons aan die te Sijbrandaburen. Rondom het onderwerp ,,VVie dit ge looft, is gaat ds J. van Dam, bap tistenpredikant te Sneek in de bijzondere dienst, welke a.s. zondagmiddag, 5 uur in de baptistenkerk, W. Lodewjjkstraat alhier wordt gehouden, in op de hier boven gestelde vragen. De toenemende on kerkelijkheid dwingt de kerk tot bezin ning en tot een antwoord op deze vragen. Maar ook de bewust-buitenkerkelijken, zij die kerk en evangelie als een niet meer een rol spelende faktor in hun leven heb ben afgeschreven, hebben met deze vra gen te maken. Men mag dan ook ver wachten, dat velen deze bijzondere dienst waaraan medewerking zal worden ver leend door het dames-duo, de Hama’s uit Groningen, zullen bezoeken. V t Het Amicitia-theater was dinsdagavond flink bezet tijdens het concert dat door het Frysk Orkest gegeven werd. Opval lend, en verheugend tevens, was het grote aantal jeugdige bezoekers. Het feit dat twee solisten medewerking verleenden aan een populair programma, zal deze goede belangstelling zeer zeker hebben bevorderd. Het gebodene bestond uit een ouverture van L. von Beethoven, een symfonie concertante van Mozart, enige deeltjes uit de Vuurwerkmuziek van Handel en de achtste symfonie van Schubert. De ouverture tot „Die Ruïnen vbn A- then” werd door Van Beethoven in 1811 voltooid. Deze vrij korte, inleiding is niet een van zijn sterkste stukken. De uit voering was, aanvankelijk, ook niet al te best. Het samenspel vertoonde enkele zwakke plekken evenals de zuiverheid. Beter was het orkest op dreef met de weergave van de „Sinfonie Concertante in Es” voor viool (solist Joseph Conrath) altviool (solist Ernö Steier) en orkest. De kleine orkestbezetting, bestaande uit de strijkers, twee hout- en twee koper blazers, sloot zich goed aan bij de so listen. Toch domineerde de begeleiding af en toe, mede doordat Conrath en Steier beide te weinig toonvolume pro duceerden. Verder alle respect en waar dering voor de bekwame wijze waarop zjj hun partij ten gehore brachten. Overigens zijn wij van mening dat een dergeljjk werk, waarbij de solopartij ge schreven is voor de cello of (en) voor Vorig jaar zijn ruim 8.100 Neder landers geëmigreerd, 1.400 meer dan in 1963. De animo voor Brazilië is gedaald, er gingen ongeveer 150 mensen naar toe; naar Australië vertrokken ongeveer 2.500 Nederlanders, naar Canada ruim 1.900, Nieuw-Zeeland ruim 660, Zuid-Afrika ruim 900, naar de USA ruim 1.800 en naar de overige overzeese immigratie landen ongeveer 200. Het naoorlogse re cord bedroeg 49.000 in 1952. de zgn. waardoor afge- Een commissie bestaande uit verte genwoordigers van de gemeenten Enkhui- zen en Staveren bestudeert de mogelijk heden van een verkeersverbinding, mo dern en direct, tussen Zuidwest-Friesland en West-Friesland. Binnen het kader van deze studie zal op aanbieding van Aqua- vion Holland nv te Papendrecht onder auspiciën van de Stichting ontwikkeling West-Friesland en „Sudergoa” met een 40-persoons Aquastroll’ ’-draagvleugel boot een proefvaart worden gehouden. Deze zal plaats vinden op dinsdag 9 fe bruari a.s. in de namiddag. Tot het meemaken van deze proef vaart, een bijzonder gebeuren, zijn on der andere uitgenodigd de staatssecre taris van economische zaken, drs. J. A. Bakker, diens ambtgenoot van verkeer en waterstaat, M. J. Keyzer, de provin ciale besturen van Friesland en Noord- Holland, een aantal hoge autoriteiten op het gebied van verkeer en toerisme als mede vertegenwoordigers van pers, radio en televisie. Gisteravond vond in IJlst de provisio nele veiling plaats van de woningen Eegracht 83, 51 en 52. Op beide percelen werd door tien ko pers een bod uitgebracht. Op perceel Eegracht 83 werd het hoogste bod ge daan door de heren J. M. Jansma en D. Oppedjjk, beide te Ijlst, nml. 8.889,—. Het dichtst bjj hen was de heer A. de Haas met 7.171,Het laagste bod was 2.100, De woningen Eegracht 51 en 52 kregen als hoogste bod 4.062,door de heer Wiebe Walinga te IJlst. Het dichtst bjj was de heer S. M. Ztflstra te Njjezjjl met 4.012,Het laagste bod was 2.828, De finale verkoop is op 3 februari a.s. 's avonds half 8 in het Wapen van IJlst. ste keer zal de sportstad gekozen wor den. Dat gebeurt in een gecombineerde radio- en televisie-uitzending van tien voor negen tot tien over half tien. Bij het bepalen van de winnaars wordt re kening gehouden met internationale prestaties. Sjoukje Dijkstra is al vijfmaal sportvrouw van het jaar geweest, Anton Geesink tweemaal sportman en Peter Post eenmaal. De Gaulle, dat is bekend, wil het liefst woestijn. Technisch waren de Arabische piannen ai gereed. Men wilde het water al gaan aftappen vóór het Israël zou bereiken, maar Israël heeft laten weten, dat het een dergelijke houding als een reden tot oorlog zou beschouwen. Israël is militair sterk en die Arabische landen, die zouden moeten gaan aftappen, zoals de Libanon en Jordanië, zjjn zwak. Er is een verenigd Arabisch opperbevel, maar deze landen weigeren Egyptische troepen toe te laten, die noodzakelijk zouden zijn ter versterking van hun defensie. Hoe veel overeenstemming er bij de Arabieren ook is, met de uitwerking komen zij meestal niet verder. In Duitsland zelf heeft een suggestie van de socialist Erler enige beroering gewekt. Erler betoogde, dat Duitse en Poolse politici in het belang van de her eniging besprekingen zouden moeten voe ren over de oostgrens van een herenigd Duitsland. Het officiële Bonn heeft daar fel op gereageerd. Men is bang, dat dit betekent, dat Erler een concessie aan Polen zou willen doen ten aanzien van-de Oder-Nëissegrens, die Bonn niet erkent. De chr.-democraten menen, dat Polen voor een dergelijke concessie een flinke prjjs zou moeten betalen en dat men zijn positie verzwakt als men tevoren al aan geeft ertoe bereid te zijn. Maar, de chr.-democraten zullen vooral bang zijn, dat de socialisten in dit ver kiezingsjaar zullen suggereren een middel te hebben om de Duitse hereniging tot stand te brengen en dat kan stemmen schelen. In Kairo zijn de Arabische premiers en ministers van buitenlandse zaken bij een geweest om te spreken over hun hou ding ten aanzien van het aftappen door Israël van het water van de Jordaan voor bevloeiingswerken in de Negeb- De enige aktieve politicus, die een rol van betekenis heeft gespeeld in de tweede wereldoorlog, is Charles de Gaulle, wiens onsterfelijke verdienste het is geweest, het vaandel van ’t Franse verzet tegen de Duitsers hoog te houden. Ook de Gaulle, nu president van Frankrijk, heeft een visie, welke uitmondt in een verenigd Europa. Maar uit de gehele probleemstelling van de Gaulle bljjkt, dat hij dat Europa toch anders ziet dan velen zich dat gedacht hadden. Hij ziet het als een vrij sterk ge sloten eenheid onder Franse leiding natuurlijk, want alleen Frankrijk heeft op het vasteland van Europa de beschikking over een atoombom als een eenheid, die zich kan afzetten tegen zowel Amerika als Rusland, een eenheid, waarin Enge land niet thuisbehoort doordat het te sterke Atlantische bindingen heeft. De 1.48 meter lange bosjesman Ta- mai heeft in de Kalahariwoestijn met groot succes zijn rijbewijs gehaald. Hij kreeg les van een Zuidafrikaanse anthro- poloog die een studie maakt van rond trekkende bosjesmannen. Het examen werd Tamai, die 21 jaar oud is, afgeno men in het woestijndorp Ghanzi. een blaasinstrument, voor deze solist(en) dankbaarder is dan voor de viool en de altviool. Denk alleen maar aan kleur, timbre en volume. Waarmee we volstrekt niet iets ten nadele willen zeggen betreffende Mozarts Sinfonie Concertante of de uitstekende prestaties van beide solisten. Integen deel! Het Frysk Orkest speelde vervolgens enige delen uit de „Music for the royal fireworks” van Handel. Vergelijken we de uitvoering van dit werk met Beethovens ouverture in het begin, dan was dit hetzelfde orkest niet meer! Handels vuurwerkmuziek, de amuse mentsmuziek uit 1749, werd voortreffelijk vertolkt, evenals Schuberts „Onvoltooide” symfonie, waarmee besloten werd. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per halt jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad laatste jaren meende, via de zg. multi laterale kernmacht van de NAVO niet alleen een zekere nucleaire zeggenschap te krijgen, maar ook Amerika nog hech ter aan de defensie van Europa te kun nen binden, werd de Gaulle boos. In juli van het vorige jaar is het tot een sterke onenigheid met Erhard, de Westduitse bondskanselier, gekomen en later in het jaar liet de Gaulle weten, dat het Frans- Duitse verdrag en de NAVO kapot zou den gaan indien de MLF werkelijkheid werd. Toen, na de overwinning van Labour in Engeland, Wilson met een altematief- voorstel kwam en de MLF verwierp, was de toestand voor Amerika moeilijk geworden. Het zou in feite met Duitsland alleen moeten samengaan, eventueel met nóg enkele kleine landen, maar dat zou politiek zeer ongunstig zijn. Uitstel lag voor de hand en de Gaulle zal ongetwij feld alles doen om dit als een grote over winning uit te buiten. De gelegenheid daartoe is de samenkomst van Erhard en de Gaulle deze week in Parijs ge weest. De Gaulle is de laatste tijd bij zónder vriendelijk tegenover Erhard en naar verluidt zóu hij Erhard willen doen besfeffen. dat Bonn een keuze moet ma ken tussen Parijs en Washington. Men maakt zich enige zorgen, dat Erhard zich door de Gaulle zal laten overbluffen, maar aan de andere kant heeft Erhard er vorige week in een rede te Berlijn nog met veel nadruk op gewezen, dat Duitsland de noodzaak van de Atlanti sche samenwerking ten volle blijft zien. Zaterdag 23 januari Met de „Preamke- skouwers” naar kunstijsbaan Deventer. Vertrek 7.45 uur. Zondag 24 januari Dansen in Café Boer- mans, muziek „The Red Hot Peppers”. Dinsdag 26 januari ’s avonds 8 uur in Amicitla Toneelclub „Amicitia” met het toneelstuk „Oscar”. Vrijdag 29 januari ’s middags 2 uur Ope ning nieuwe kleuterschool te Njjland. Bezichtiging ’s middags van 2-3 uur. In de maandagavond in het lokaal te Jutrjjp gehouden ledenvergadering van de C.H.U. te Jutrijp-Hommerts, sprak de heer Gerbrandy, wethouder van Wym- britseradeel over „de gemeentebelan gen”. Betreffende de volkshuisvesting zei hij, dat de kwaliteit van de woningen in Wymbritseradeel voor een groot deel zeer slecht is. Daarom heeft de gemeen te er nog een contingent te bouwen wo ningen bijgekregen. Van 1955 af zjjn er 298 woningen gebouwd en 202 krotten op geruimd. De volksgezondheid moet zo hoog mo gelijk worden opgevoerd, in het bijzonder voor de ouden van dagen en de zuige lingen. Een goede drinkwatervoorziening voor iedereen is eveneens noodzakelijk. Ook zal er op den duur in de gemeente gas komen, maar meerdere achterge bleven gebieden zullen daarvan wel ver stoken blijven. Spr. en zijn fractie in de raad zjjn echter tegen aansluiting als niet de gehele gemeente hiervan kan profiteren. Verder behandelde de heer Gerbrandy nog de daling van het aantal inwoners, de belastingverhogingen en de sportac commodatie, in ’t bijzonder die te Jut rijp-Hommerts, welke zaken net in de be- grotingsvergadering van de gemeente raad aan de orde zjjn geweest. Op een vraag of de krotwoningen in de beide dorpen ook opgeruimd kunnen worden, antwoordde spr. dat hieraan niet veel te doen is. Wat de sportaccommodatie be treft zei hjj dat het gemeentebestuur van goede wille is, maar er is geen geld. Nadat de voorzitter de heer A. Osinga de heer Gerbrandy had bedankt, werd de agenda verder afgewerkt. De pen ningmeester vermeldde een klein batig saldo. De contributie werd verhoogd tot 3,per jaar en de bestuursleden S. Sj. Hoekstra en J. Duiker werden herkozen, sportvrouw van het jaar. Voor de acht- Formeel is Indonesië nog Verenigde Naties, want de brief is nog niet ontvangen, ■enige vermindering van de spanning op te merken. Soekarno heeft gezegd geen oorlog te zullen beginnen. Misschien is hjj toch wat geschrokken van de reaktie in de wereld. Daar het niet alleen gestormd, maar ook veel geregend heeft, staan in de omgeving van het Kruiswater en het Sneekermeer alle bütlannen onder water. Dit is echter geen overlast, maar een natuurlijke bemesting. In de stad veroorzaakten de aanhouden de regenbuien echter wel last. In ve le straten konden de rioolkolken het water niet verwerken, waardoor gro te plassen ontstonden waaruit het wa ter hoog opspatte als auto’s er door reden. Ook valt het bij veel regen op hoe veel kuilen (en daardoor plassen) er vooral in de buitenwijken in de trot toirs staan en hoe weinig er aan wordt gedaan de tegel-fietspaden droog te houden. Ds. E. H. Nagel, overgekomen Brussel, zal zaterdagavond a.s. in Raphaëlkerk te Amsterdam, na in morgendienst te zijn bevestigd, intrede doen als predikant van de Gereformeer- een politieke unie, die ook de defensie onder haar beheer zal nemen. Hierdoor wordt er al aan de NAVO geknabbeld, het instrument van wat de Gaulle de Amerikaanse hegemonie noemt. Een belangrijk element in zjjn politiek is de nauwe samenwerking met Duits land, zjj het dan, dat Duitsland zich aan Voor de bouw van eengezinswoningen, dient de gemeente op korte termijn te beschikken over bouwrijpe terreinen in de zgn. Noorderhoek, gelegen tussen de meergezinswoningen aan de Worp Tjaar- dastraat en de Edo Jongamastraat en de gemeentegrens lopende vanaf de spoorlijn tot aan het volkstuinencomplex. Hier kunnen 198 eengezinswoningen en 42 garages worden gebouwd. Het bouwrjjpmaken wordt geraamd op 698.850,De terreinen beslaan een oppervlakte van 76275 m2, terwijl bij uit voering van het bouwplan ongeveer 37590 m2 bouwterrein beschikbaar komt. Teneinde de kosten, drukkende op de in het plan liggende openbare grond en de toeslag voor stadsuitbreiding en onvoor zien, tot een totaalbedrag van 1.013.000 uit de opbrengst van deze terreinen te kunnen dekken, zal de prjjs van de vrij komende bouwgrond ongeveer 27, per m2 moeten bedragen. Er zjjn nog geen gegevens beschikbaar ten aanzien voor het nodige krediet voor de aanleg van hoofdleidingen voor gas en water. De betreffende landerijen zjjn van de ge meente en worden met uitzondering van de volkstuinen, als weiland verpacht. B. en W. vragen de raad medewerking aan Vorige week woensdag vergaderde de NCVB afd. Scharnegoutum weer voor het eerst in het nieuwe jaar. De presidente, mevr. Blom-Jellema, liet na de opening zingen de Lofzang van Simeon. Daarna las ze een gedeelte uit Lucas, waarna ze de spreker van deze avond, majoor de Bree van het Leger des Heils, welkom heette. Majoor De Bree vertelde over de zending in het voormalig Ned. Indië. Achttien jaar is hij daar geweest, dus heeft hij veel ervaring opgedaan in zjjn leven. Blijmoedig werd de dames iets verteld over het lief en leed daar be leefd. Daar het al laat geworden was, waren er geen vragen en sloot de pre sidente de vergadering, nadat majoor De Bree was voorgegaan in gebed. Behalve de elders ge,publiceerde raadsvoorstellen, vermeldt de agenda ’n voorstel tot het vaststellen van de voor 1965 beschikbaar te stellen bedragen per leerling van ’t lager onderwijs, en een nota van b. en w. nopens een-even tuele verlenging van de zgn. Jouster- pjjp, in het kader van de verbetering in het Kleinzend. Hoewel uit een onderzoek is gebleken dat het teclmisch mogeljjk is de bestaande overkluizing. Jousterpijp, te verlengen, doorvaart met een roeiboot en een afge tuigde kleine zeilboot mogeljjk zou blij ven, is het behoud van een dergeljjke be perkte doorvaartmogelijkheid een 29 meter lange koker met een vrije door- vaarhoogte van ongeveer 1 meter) niet van werkelijke betekenis voor de water sport. B. en w. stellen daarom voor, ook al in verband met het vrjj grote bedrag aan kosten, de uitvoering van een zoda nig plan, te moeten ontraden. Donderdag 21 januari t.e.m. zaterdag 23 januari te 8 uur film: Hogeschool der onderwereld. Zondag 24 januari te 5 en 8 uur film De verleiders van de Rivièra. Zondagmiddag 24 januari te 2.30 film De laatste grens. Woensdagmiddag 27 januari te 2.30 uur film: De nieuwe avonturen van Dik Trom. Die koek op de arm is overigens geen uitvinding van de heer Van der Werf zelf. Hjj greep daarmee terug '1 op een oud gebruik, in onze kinder- jaren nog in zwang, dat jonge kinde- ren op hun verjaardag een koek, vast- gebonden met mooie lintjes, op de arm droegen. Later vond men dat blijkbaar zelfs voor deze kleinen te 'i t „kinderachtig”. In de eerstvolgende raadsvergadering dit voorstel te verlenen, van de gemeenteraad van Sneek, zal de raad worden voorgesteld de volgende panden onbewoonbaar te verklaren: le Frittemahoven 6, 2e Oosterkade 40, le Zomerrakbuurt 6 en 2e Zomerrak- buurt 12 en 29. Een en ander ingevolge een advies van de hoofdingenieur-dïrec- teur van de volkshuisvesting en bouwnij verheid te Leeuwarden; de panden ver keren in een zodanige slechte staat, dat zij niet meer bewoonbaar te maken zjjn. De eigenaar-bewoner van perceel 3e Frittemahovenstraat 5 is bereid dit pand aan de gemeente te verkopen met het oog op de toekomstige sanering van dit stadsgedeelte. De eigenaar, met wie overeenstemming is bereikt over de koopsom, zal tot verkoop overgaan zo dra hem door de gemeente een passen de huurwoning kan worden aangeboden. Voorgesteld wordt over een en ander gunstig te beschikken. I De zeeverkenners hebben zich in weer voor een leuke opruimingsstunt. het vorige weekend wegens de storm Nu vroeg hjj van de dames echter zeer moeten inspannen voor het be- geen appel en een ei, een tuut en een houd van hun drijvend home in de jodekoek of een halve cent voor de Geeuw. De voormalige mijnenveger mooie tas in een van zjjn etalages, dreigde nl. van zijn touwen los te maar een op de arm gebonden kal- slaan. Gelukkig slaagden zjj er in het verpoot. De tienjarige Carla Arends, schip in bedwang te houden en liep die donderdagmorgen al om 6 uur gem schade op. voor de deur stond, kreeg de tas voor moeder mee. &L- De AVRO gaat dinsdag 26 januari voor de veertiende keer de sportman van het jaar kiezen en voor de zesde maal de SNEEKER NIEUWSBLAD Dindsdagavond hield de plattelands vrouwenvereniging van Oosthem haar jaarvergadering. De presidente mevrouw Schenginga opende de vergadering op de gebruikelijke wijze. De notulen en jaar verslagen werden op enkele punten, be treffende sprekers en demonstratie, be sproken. In het voorjaar zal een show gehouden worden van de door de leden gemaakte goederen, zoals naai-, brei en borduurwerk. De heer Schenginga hield een lezing over „Wat kinderen te kenen”. De spreker gaf een overzicht van de ontwikkeling van het tekenver mogen bij het kind, dat reeds in de krabbelperiode begint. Het kind tekent niet zoals-het ziet maar zoals het be leeft. Ook het belang van tekenen op school, de vrjje expressie en niet naar voorbeelden, kwam aan de orde. De ve le vragen werden door de heer Schen ginga op prettige wijze beantwoord. Het voorstel in de rondvraag om weer een excursie te houden vond aller instem ming. Wegens aftreden van mevrouw De Vos werd mevrouw Postma in het bestuur gekozen. Nadat nog wat leuke spelletjes waren gedaan, sloot de presi dente de gezellige vergadering met ge bed. Commissie van Advies Alg. Bijstandswet Verder zal de benoeming plaats heb ben, voor de duur van vier jaren, in gaande 1 februari a.s., van 15 leden in de commissie van advies, als bedoeld in de Algemene Bijstandswet. Door B. en W. worden aanbevolen: I. a. M. Steegstra, Troelstrakade 21, b. L. Terpstra, Pampuskade 5; 2. a. O. Njjdam, J. W. Frisostraat 28, b. A. Es- selbrugge, Graaf Adolfstraat 29; 3.. a. K. de Jong, E. Halbertsmastraat 78, b. M. C. Larmené, J. v. Oldebarneveltstr. 3; 4. a. G. P. Tjallema, Waterpoorts- gracht 23, b. Ir. G. J. Kwant, Bolswar- derweg 23; 5. a. H. Kuipers, H. Sytstra- straat 22, b. S. Gerlofs, Lohmanstraat 3; 6. a. A. v, d. Ploeg, v. Heemskerkstr. 5, b. Drs. G. v. Veenen, J. de Witstraat 3; 7. a. M„ D. D. Ringnalda, Suupmarkt 2, b. N. Brattinga, W. Burgstraat 12; 8. a. Mevr. G. Hoffman-de Jong, Njjlander- hemstraat 7, b. H. Boomsma, Leeuwar- derweg 67; 9. a. Dr. J. W. v. d.. Zjjpp, Stationsstraat 2, b. T. Graatsma, Leeu- warderweg 36; 10. a. J. R. Visser, raads lid, b. Tj. Joustra, (idem); 11. a. B. de Vries, (idem), b. E. Metz, (idem); 12. a. J. Zeilstra, (idem), b. G. Boomsma, (idem); 13. a. J. P. de Vries, (idem), b. C. J. Berkhout, (idem);14. a. Th. v. d. Werf, (idem), b. Mevr. K. Sipkens- v. d. Hoek (idem); 15. Als lid, tevens voorzitter: H. W. Fijlstra, wethouder. Met het tragische ongeluk op de Prins Hendrikkade, waarbij een zes tienjarig meisje het levën verloor, nog vers in het geheugen, stemt het tot grote voldoening, dat daar nu langs de walkant opstaande platen van be ton worden geplaatst om afglijdende Evenals in de voorgaande jaren auto’s te keren. Hoed af voor hét ge zorgde Dirk van der Werf (firma meentebestuur dat de put dempt vóór Wielinga, W. Burgstraat) ook nu er nog meer in verdrinken. -WW Af

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1