Sir Winston Churchill Hout van van overleden Rob van Burgemeester J. van Hout van Wynibrit seradeel oudste van vier collega-broers Reijn met clowneske parodieën IJLST WYMBRITSERADEEL en van Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 120e jaargang nr. 7 Maandag 25 januari 1965 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD 1 Grote visie Aanbesteding rioolgemaal in de Stadsfenne Stadgenoot gewond bij verkeersongeval zijn plan om in de eerste we reldoorlog de vijand in het Zui den, bij de Dardanellen, aan te vallen is mislukt, is voorname lijk aan tekort aan medewer king en onvoorziene tegenslagen te wijten geweest. Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 409L Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en „Niet kleurloos, maar ook geen partij loper*" Benoemd durend open stond voor alle een belangrijke politieke visie technische vernieuwingen, wel- te beschikken. Vóór enig ander ke vaak op een gelukkige ge- erkende hij het faillissement Joh. Schijfsma overleden Niet meer „in hoogheid gezeten"" Een van de grote mannen van de wereld is heengegaan. Na een kort ziekbed is Sir Winston Churchill op 90-jarige leeftyd overleden. Op 15 januari werd bekend gemaakt, dat hij na een verkoudheid een hersentrombose had gehad. Voor hem geldt het woord, met een kleine variatie, dat hij heeft gesmeed voor de vliegers van de R.A.F., die in de zomer van 1940 in de Slag om Engeland de aanvalskracht van de Duitse luchtmacht hebben gebroken: Zelden zullen zovelen zoveel te danken hebben gehad aan één man. Sir Winston is de leider bij uitstek geweest in de oorlog tegen de Duitsers, voor wier agres sieve bedoelingen hij al enkele jaren voor 1939 voortdurend waarschuwde. Hardnekkige vastberadenheid paarde hij aan een groot vermogen mensen tot het uiterste te inspireren. Zijn grim migheid, nooit van menselijkheid verstoken, bracht moed in de vele sombere ogenblikken van de tweede wereldoorlog. Sir Winston was een veelzij- hebben om weerstand te kunnen dig man: hij toonde niet alleen bieden aan een opdringen van de staatkunde te beheersen, de Russische invloed. maar ook als strateeg was hij Na de oorlog in eigen land een groot man, terwijl hij voort- verslagen, bleek hij weer over kiezen en die te overtuigen van Noordatlantische L„. de juistheid van zijn visie. Dat schap heeft bevorderd. Het jaar daarop in Zürich, be pleitte hij de noodzaak van een aaneensluiting van Europa en het opnemen van Duitsland in de Westelijke volkerengemeen schap. Het waren toen ketterse woorden, maar ook deze visie is werkelijkheid geworden. In dit korte bestek moeten wij veel achterwege laten uit dit Hij was een man van grote lange leven van intense activi- visie. De oorlog zag hij niet, zo- teit. Hij is nog minister van fi- als de Amerikanen, als een zaak nanciën geweest, hij is de bio- op zichzelf, welke ten einde zou graaf van zijn voorvaderen, de zijn met het verslaan van de vij- hertog van Marlborough, hij and. Hij begreep van hoe groot heeft de nobelprijs voor letter- belang het was hoe en vooral kunde ontvangen voor zijn ge- ook waar men de vijand ver- schiedschrijving van de Engels- sloeg. In de tweede wereldoor- sprekende naties, hij was schil- log stuurde hij voortdurend aan der van niet geringe capaciteit, op een aanval vanuit de Mid- De laatste jaren was zijn ge- dellandse Zee, op wat hij „de zondheid al sterk achteruit ge zichte onderbuik van Europa” gaan. Hij laat geen leegte in noemde. Zijn bedoeling was bij functies achter, maar hij laat het einde van de vijandelijkhe- een leegte achter in een wereld, den in het centrum van Europa die beseft wat zij hem verschul- een zo sterk mogelijke positie te digd is geweest. Wer in romanpriisfraech KFFB dachte van hemzelf teruggingen, het bondgenootschap' met^Rus^ zoals de bouw van de kunstma- iand en van hem> de meester van tige havens aan de kust van het kernachtige woord, is al in Normandië bij de invasie in ’44. 1945, jn een rede in de Ameri- Niet alleen in de tweede we- kaanse staat Fulton, het begrip reldoorlog heeft Churchill een van het Ijzeren Gordijn afkom- grote rol gespeeld, ook zijn acti- stig. Hij riep de vrije wereld op viteiten in de eerste moeten niet zich te verzetten tegen de com- worden vergeten, al was zijn munistische expansie van zijn ambtsterrein toen beperkter. Hij oorlogskameraad Stalin en het reorganiseerde toen in korte tijd js onmiskenbaar, dat zijn stu- de vloot, mede door zijn grote wende visie zowel de Marshall- gave de juiste medewerkers te hulp als de vorming van het kiezen en die te overtuigen van Noordatlantische bondgenoot- 4110$ - SNEEKER NIEUWSBLAD Tn deze tijd van .vindt, dat de DRUK OP BURGERIJ GEEN CORVEE DESKUNDIGEN DIE GRENS TREK NAAR SNEEK ,,In 1964 vertrokken uit Wymbritsera- 7 voldoen. Dat vergt' voorzieningen en daar aan zijn we al jaren bezig. De centen spelen hier natuurlijk weer een belang voor een bepaalde groep. Ook de kleine groepen moeten de belangstelling heb ben, om zelfs maar de schijn te vermij den, dat ze te kort gedaan worden. Bjj ons in de gemeente ligt de levensbe schouwelijke aard zó, dat we daar geen botsingen mee krijgen. Toch moet reke ning gehouden worden met de tijd, waar in we leven en moeten we met die tijd meegaan. Dat zeg ik niet, omdat ik lid van een kerk en van de CHU ben, of dat dat bestuurlijk merkbaar zou wor den en moeilijkheden zou opleveren.” Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handeis- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per halt jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS onder waren 42 gezinnen. Dat is nogal wat en dat alleen van Wymbritseradeel! Van Sneek zijn 7 gezinnen naar Wym britseradeel gegaan, los van de 52 in dividuele personen. Wij zijn in inwoner tal in 1964 156 achteruit gegaan, waar van alleen al veel naar Sneek!” door de eeuwen heen dè bestaansgrond van de gemeente, wel eenzijdig en econo misch gevoelig. We hebben het nu beter in de hand; door rationalisatie en me chanisatie der bedrijven worden echter veel mensen afgestoten. Vaste arbeiders vind je haast niet meer. Er gebeurt wel wat, misschien wel net zo veel als vroeger in een eeuw, maar de tjjd gaat zo snel en het kost kapitalen. We wachten op wat de nieuwe wet „uit kering wegen” brengt, ook met het oog op de recreatie.” De rijksweg SneekLeeuwarden weer eens het toneel geweest van „GEEN PARTIJLOPER” „Ik ben aangesloten, wel bewust, bü de CHU. Maar ik ben van mening, dat een burgemeester boven de partijen moet staan. Een burgemeester hoeft niet kleur loos te zijn. Maar ook niet zijn kerk of partij laten gelden. Hij hoeft niet los te staan en is geen machine. Ik ben, zoals ik zei, welbewust aangesloten bij de CHU, maar geen partijman of „party- loper’, uit hoofde van mijn ambt. Ik zit er voor de gehele gemeenschap, niet De secretarie van Wymbritsera- deel heeft al heel wat uitstekende burgemeesters opgeleverd, en blijkt een goede leerschool voor deze ge zagsdragers te zijn; we noemen wil lekeurig H. M. Martens, Ermelo; Van Ek, Achtkarspelen; Alta, Hen- naarderadeel; J. van Hout; Stallin- ga, Hindeloopen en de jonge Tjabe- rings, die, na eerst secretaris van Baarderadeel te zijn geweest, thans burgemeester van Muntendam is. De NCRV heeft al twee keer een uit zending aan het burgemeestersvak gewijd en zal dat door tv-storing nog een derde keer doen. „(Nog meer) Burgemeesters gevraagd”, heet de serie. Er moeten er in totaal in ons land 40 komen, dit jaar. Wie weet, is er weer één afkomstig van de secretarie van Wymbritseradeel „De woningbouw is een voorname fak- tor. Als we maar geld genoeg hadden. In verhouding krijgen we veel te weinig toegewezen. In 1965 mogen we zegge en schrijve 20 woningwetwoningen bouwen. Waar moet je ze neerzetten!! Alle dor pen schreeuwen erom. Vandaag de dag wil men die eenkamerwoningen niet meer. Het platteland verstedelijkt, men raakt anders ingesteld en wil zijn leven daar naar richten. is een auto-ongeval. Zaterdagmorgen om 4 uur is even ten westen van Deersum, ter hoogte van de boerderij van de heer H. Bruinsma, de 23-jarige luitenant-vlieger van de luchtmacht, E. Lodewük uit Sneek. rijdende in de richting Sneek, te gen een boom gereden. Zijn grote Japanse wagen kwam in een flauwe bocht in de linker berm terecht en reed vervolgens na een drietal bomen te hebben geraakt, tegen een volgende boom. De wagen is geheel vernield. De heer Lodewük is met een zware hersenschudding en inwendige kwetsuren naar het St. Antonius-ziékenhuis alhier vervoerd. Omtrent de oorzaak van het ongeval is nog niets bekend, doch vef- moedelük heeft de gladde weg de met hoge snelheid rijdende chauffeur parten gespeeld. „En dan de wegen. Een goede ont sluiting is zeer belangrijk. Veel wegen zjjn indertijd aangelegd voor paard en wagen. In totaal hebben we 120 km weg in de gemeente, grotendeels 2% tot 3 m breed. Deze breedte en de fundering voldoen niet meer aan de moderne eisen. Dat is een crime voor ons. Alleen een goed wegdek aanbrengen is niet vol doende. Ze moeten ook breder gemaakt worden. We hebben nu een behoorlijke v.verkeersweg over Woudsend naar Balk rijke rol. Maar het’ agrarische vormde en via Scharnegoutum naar Wommels. Tot hoofd van een herv. school in Kampen is benoemd de heer J. Winters, hoofd der Chr. school te Woudsend. „Mijn vader was secretaris van Ga as terland. We woonden in Balk. We had den er als jongens een gelukkige jeugd en genoten van bos en water. Na de Fran se skoalle, waarvan meester Timmer hoofd was en van wie ik bijzonder veel heb geleerd, ook op het gebied van al gemene vorming en ontwikkeling, muziek en liefde voor de natuur, kwam ik bij mijn vader op de secretarie. Hij ver wachtte veel van zijn jongens en het was daarom wel een harde maar goede leer school. We waren met vjjf broers en drie zusters. Ik ben de oudste. Ik heb altijd gevoeld voor de gemeenteadministratie. Hét leek mij leuk en ik heb er nooit spijt van gehad. Mijn drie andere broers zijn ook burgemeester, de tweede van Staveren, de derde van Gramsbergen in Overijssel en de jongste is burgemeester- secrëtaris van Marken. Nee, mijn zus ters zijn niet met burgemeesters ge trouwd, die staan helemaal buiten de administratie.” „Na de volontairstijd bij mijn vader ging ik, met de studie voor voorberei dende gemeente-administratie en staats inrichting MO vóór mij, op 17-jarige leeftijd naar Bolsward. Door allerlei mu taties in het personeel klom ik geleide lijk op, in 1928 kwam ik op de secretarie van Wymbritseradeel. Door de oorlog, waarin door arrestaties het secretariaat vrij kwam, werd ik gemeentesecretaris. Dat. was een „gevaarlijke stoel” in die dagen. Ik Was indirect bü het verzet maar liep toch wél gevaar. Door de aan staande waarnemend commissaris van de Koningin, Mr. Haan, advokaat te Sneek, werd mij de funktie van burge meester van Hennaarderadeel opgedra gen. Onmiddellü’k na de bevrüding begaf ik mü met een envelopje van een scheer mesje als legitimatie (van de comman dant der ondergrondse) naar Wommels. Zo werd ik daar burgemeester. Daar bleef ik bijna 12% jaar. Op 1 augustus 1957 kwam ik op het oude nest terug, dus hier in Wymbritseradeel. Voor mijn hobby’s heb ik niet veel tüd over, maar oude liefde roest niet. Misschien heb ik het allemaal aan die meester Timmer te danken, want ik ben nog steeds een groot natuurliefhebber; als ik tüd heb, dus zeer sporadisch behalve in vakanties, die ik aan natuurfotografie, vogels. Het er op uittrekken komt er helaas niet meer van.” Men kruipt niet meer in zo’n eenka- merwoninkje met zo weinig akkommoda- tie. De pendelaars zeggen: „Als we in de stad (Sneek) woningen kunnen krü- gen, omdat we daar werken, dan doen we dat.” En daar kunnen we als platte landsgemeente nooit tegen opboksen. Aan beleggingsmaatschappüen behoeven we niet te denken en zo wordt de concurren tiepositie stadplatteland steeds groter. Velen van die pendelaars van het dorp leveren arbeidskracht aan de stad. Dan zou ons contingent woningen ook wel wat groter mogen zy'n. De contin genten zün voor de kernen veel groter. Ik vind het onbillijk, die woningen alle maal in de stad te plaatsen. Daar vech ten we al jaren tegen.” Vrijdag is alhier in de ouderdom van 82 jaar overleden, onze stadgenoot, de heer Joh. Schüfsma, oud-fabrikant van zilverwerken. De overledene zette na het overlü'den van zün vader in 1911 het oude familiebedrüf voort, en associeerde zich zich tüdens de oorlogsjaren met de heer A. M. Sustring te Leeuwarden, die na de oorlog het bedrüf heeft overgenomen en onder de oude firmanaam heeft voort gezet. De heer Schüfsma heeft daarnaast en vooral bekendheid gekregen als direk- teur-boekhouder van de Sneker Onder linge Brandwaarborgvereniging, welke funktie hü in 1934 van de heer Hingst overnam en tot 1957 vervuld heeft, en door zü'n vele andere aktiviteiten op maatschappelük en kerkelü'k gebied. Zo werd hü, toen hij al vele jaren pen ningmeester was geweest van de Ver eniging van Openbare Leeszalen in Fries land, op 24 januari 1916 ook bestuurslid van de Vereniging Openbare Leeszaal en Bibliotheek alhier welke vereniging hü tot aan zün overlü'den met grote trouw en toewijding heeft gediend. Eerst een lange reeks van jaren als penningmeester en daarna als tweede voorzitter en ten slotte, tot de opheffing, beheerde hü de financiën van het Leeszaalfonds. En toen hü op 15 april 1959 wegens zün vergevor derde leeftüd aftrad, is hij adviserend lid van het bestuur geworden. Van augustus 1946 tot 31 december 1960 was de heer Schüfsma kerkvoogd van de Ned. herv. kerk en tevens maakte hij vele jaren deel uit van het bestuur óer Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den. Verder had hü van 1936 tot 1 januari 1946 zitting in het college van Regenten van het Old Burger Weeshuis. Aan zü'n zeer werkzame leven is thans vrij plotseling een einde gekomen, maar de herinnering aan deze verdienstelüke en algemeen geachte stadgenoot zal nog lang blüven voortleven. Zijn stoffelijk overschot zal woensdag middag op de algemene begraafplaats alhier ter aarde worden besteld. treden. De pantomimespeler roept voor ons een realiteit op, waarin men voor werpen, dieren en mensen aantreft, en geeft ons tegelük te verstaan hoe hü deze wezens en voorwerpen ondergaat. Dat kwam in Van Reüns spel duidelük naar voren en men kan met verbazing achteraf optellen wat hü in de loop van de avond allemaal voor onze ogen getoverd heeft. Hü leidde zelf zijn verschillende panto mimes in, maar meer dan een algemene titel gaf hü niet. De rest wist hü wel zonder woorden op te roepen. Eigenlijk was dat heel zuiver, hoe hij het gespro ken woord, conférence kan men het haast wel noemen, gescheiden wist te houden van de pantomime. Ook de muzikale illustratie (op de band opgenomen) was niet meer dan een aardige franje, bedoeld om wat afwisse ling te brengen, ontspanning haast voor de ijverige toeschouwer. Nergens werd de muziek een onmisbaar, integrerend bestanddeel. Een uitzondering vormde uiteraard het slotnummer: de pianist, maar dit nummer stond ook in andere opzichten buiten het programma (volgens sommigen Aanvankelük hadden de aanwezigen wat moeite met het contact. De beschei den, wat droge humor van Van Reijn werd eerst langzamerhand beter ge waardeerd. Persoonlijk betreuren wü het, dat zijn programma geen enkel onderdeel bevatte met een ernstiger stemming, maar misschien ligt Van Reüns talent minder op dit terrein. Wü verkeren in de gelukkige om standigheid dat de beide wethouders deskundige agrariërs zijn, mensen uit het vak, die weten waar ze over praten. Dat is vooral van belang voor taxaties van landerijen. Hoe groot? Onze gemeente is 165 km2, waarvan 26 km2 water.” „Ja, die grenskwestie. Die speelt zich nog altüd binnenskamers af. Er zün tus sen Sneek en Wymbritseradeel wel be sprekingen over geweest. Maar wü zü'n het uiteraard niet met de plannen van stedebouwkundige Jhr. De Ranitz eens. We zijn het er wel mee eens dat Sneek meer grond moet hebben, maar niet in die mate, die de stedebouwer voorstelt. Niet meer, dan redelükerwijs nodig is. Sneek strekt trouwens zijn handen niet uit naar de dorpen van Wymbritsera deel. Wymbritseradeel is en blijft een agra rische gemeente. De agrarische kant is en blijft de bestaansgrond. Wel zal er meer en meer landbouwsanering komen, wat inhoudt dat de kleinste bedrüfjes op den duur verdwijnen, maar de agrari sche sektor is van het meeste belang. Ook de recreatie is een voorname faktor. Niet alleen als bestaansmogelükheid, maar ook uit toeristisch oogpunt. Wie hier als waterrécreant komt, kan bij ons nog de rust vinden, die hü zoekt. We zullen het dus als watersportgebied handhaven. Het beleid, om het Friese land dat:zo open en gevoelig is, zo te bewaren, brengt met ziéh echter, dat er ook meer mogelükheden geschapen moe ten worden om aan de behoefte tot re creëren, die meer en meer toeneemt, te Voor het departement Sneek van de Maatschappij tot Nut van ’t Algemeen trad zaterdagavond Rob van Reün op met een programma van clowneske pa rodieën. Men heeft de reeks cabaret voorstellingen, die men in de laatste ja ren gewoon was te brengen als grote avond van het winterprogramma, niet kunnen volhouden. Wü menen te weten, dat velen dit betreuren. Laten zij dan wel bedenken dat de oorzaak uitsluitend in de financiën gezocht moet worden. Voor velerlei sectoren van het culturele leven geldt hetzelfde: men zal voor vele belangwekkende en schone zaken meer moeten betalen, of men zal ze moeten missen. Deze verzuchting moest ons van het hart; wij willen hiermee echter geens zins de schijn wekken alsof het program ma van zaterdagavond niet de moeite waard was. Integendeel, wat de panto mimespeler Rob van Reün te zien gaf, behoort op dit terrein tot het allerbeste. De pantomimekunst is voor velen een weinig bekende kunstuiting. De speler gebruikt geen woorden, maar ook de toneelspeler niet het „stille spel”? Lou ter door middel van zün bewegend li chaam vertelt de pantomimespeler zü’n verhaal, maar doet een danser vaak niet hetzélfde in een verhalend ballet? Ook aan de cabaretartiest met zün parodis tische imitaties kan men denken. Wat is dan het wezenlüke van de pantomime? Wij zouden deze vraag als volgt willen beantwoorden en geven daarbü mogelük een karakteristiek van Van Reüns op- INDUSTRIE MINDER Wij zün geen kerngemeente, de geo grafische situatie is zo, dat we om de kern Sneek heen liggen. Dat is voor onze industrialisatie niet bevorderlük. We willen wel industrie aantrekken, maar door de concurrentie van de stad Sneek en door de concurrentie in de zuivel is Wymbritseradeel, wat industrialisatie betreft, achteruit gegaan. Verschillende zuivelbedrü'ven zün opgeheven. In de fa briek van Nüezül-Oosthem zitten nu een botenbouwer en autoreparateur. Oudega wordt nu gebruikt als kaasopslag. In Heeg is wel iemand die interesse heeft Om plastic boten te gaan bouwen; maar dat wordt nooit een arbeidsintensieve in dustrie. De betonindustrie aan het Mar- grietkanaal loopt lekker. We zü'n blü met het konstruktiebedrüf in Heeg, dat werkelük meetelt. De zuivelindustrie in Ogingahuizen heeft zich ook enorm uit gebreid en de timmerindustrie in Wouds end alsmede de brandassurantie daar zijn voor zo’n plaats van grote beteke nis.” „De raadsvergaderingen van Sneek en Wymbritseradeel zün natuurlük wel be ïnvloed door het karakter van de beide gemeenten. Er wonen heel anderssoortige mensen. Bü ons overheerst het agrarisch element. En daarom zü'n er ook heel andere vraagstukken. De stad op zich zelf trekt mü helemaal niet. Ik ben in hart en nieren plattelander, heb altüd graag op een dorp gewoond, terwül ik toch lang in Sneek gewoond heb. Het plattelandsleven ligt mij beslist. Het ge- moedelüke van de plattelander vind je ook m de raad. Wü hebben altüd de ge woonte, de raad zoveel mogelük in te lichten; op den duur krüg je dan een zeker vertrouwen. Er wordt vandaag de dag trouwens veel van de wethouders gevraagd. Hoewel het hier geen full- time-job is. In deze tijd van sectie- en raadsvergaderingen die bijna alle gaan over deel 217 personen naar Sneek!!! Daar- hét sluitend maken van de gemeentebegrotingen hadden we een boeiend en gezellig gesprek met de heer J. van Hout, burgemeester van de agrarische-gemeente-bü- uitstek, Wymbritseradeel. De heer Van Hout, sinds zaterdag 60 jaar, vroegen we: „Hoe lang bent u burgemeester?” We hadden even goed kunnen vragen: „Hoe lang bent u, burgemeester?” Maar dat hij niet tot de klein sten behoort, ziet iedereen en is in feite onbelangrijk. Dat hij daarentegen sinds de oorlog, vanaf 1945 burgemeester is, is van meer belang. En dat hij in die tijd, zoals hü zelf zegt, „in hart en nieren plattelander is gebleven”, en tüd van in-hoogheid-gezeten-zü'n gelukkig ook op datzelfde platteland voorbij is”, is een feit, dat hem behalve als een meelevend, nuchter en gelovig mens, doet kennen als iemand die niet „naar boven gevallen” is uit zucht naar het ambt, maar louter omdat het in de bevrijdingstijd moest; uit opdracht is hü burge meester geworden. „Er is verder geen aardigheid meer aan, je hebt tegenwoordig nooit een sluitende begroting. Ze zün in Den Haag nu al vüf jaar bezig met die zogenaam de verfüningen. Dat duurt te lang. De minister stapelt de aanvragen om uit keringen maar op en doet er verder niets aan. Én we worden geacht een sluitende begroting in te leveren. Dat kan toch immers nooit zo! De wegenbelasting is voor onze gemeente van groot belang, maar om die begroting sluitend te ma ken moet toch maar weer de burgerij meer en meer belast worden: opcenten personele belasting verhogen enzovoort. We hopen nu eind 1965 een sluitende be groting te hebben en iets over te hou den voor een kapitaalswerk, zoals de wegen.” Het bureau van Dr„ Ir. J. Kuipers te Den Haag heeft donderdagmiddag na mens het gemeentebestuur in het Ge rechtsgebouw alhier aanbesteed het bou wen van een rioolgemaal ten behoeve van het uitbreidingsplan „Stadsfenne”. De twintig inschry'vers schreven als volgt in: Firma H. van Haast, Enschede 89.000; Firma G. Heeringa Zn., Witmarsum 84.450; K. van der Meer Witmarsum 84.200; Aann.bedrüf Gosliga, Wommels 80.888; J. Ws. de Jong, Lemmer 80.750; Bos Aann.bedrüf, Appingedam 80.700; Aann.bedrüf J. Klootsema, Zwartemeer 80.500: Firma H. Broer- sma, Harlingen 79.700; Firma Hendrik Visser Zn., Lemmer 79.300; Bouw- bed-rüf Dekinga, Lekkum 78.200; Aann. Mü, „Friso”, Sneek 77.900; N.V. Alg. Aann.bedrüf A. Ooms Zn., Sneek-Har- lingen 76.750; Aann.bedrüf Bakker v. d. Klok, Hoorn 76..000; Firma Stel- lema en Van Dellen, Rinsumageest 75.200; S. H. de Jong, Koudum 73.800; Halbertsma’s Beton- en Aann. bedrüf, Leeuwarden 71.900; G. de Boer, Workum 71.900; Aann. bedrüf G. Rabi- us, Leeuwarden 71.600; Aann. bedrüf J. J. de Vries, Kolderwolde 70.800; Dam’s Bouwbedrüf, Leeuwarden 69.550. Begroting plm.. 86.000. De gunning is aangehouden. It bistjür fan de K.F.F.B. sfcriuwt foar it jier 1965 wer in romanpriisfraech üt. Frege wurdt in net earder publisearre forhael of roman fan likemóch 350.000 oant 400.000 letters, gaedlik foar de K. F.F.B. bilangjende ynhald, tael en styl. Der wurde twa prizen biskikber steld. Kin der neffens it oardiel fan de kar- kommisje in earste priis takend wurde, dan is déroan forboun in bidrach fan 2.500,— en dit jier boppedat in gouden medalje. By de twadde priis wurdt dit 2.300,—. Boppe dy bidragen krye de priiiswin- ners(sters) noch it honorarium fan de boeken, dy’t yn’e frü'e forkeap fuort- geane „En dan nog? Wel, een burgemeester is 2uur in dienst. En niet alleen de tüd c’at-ie op het gemeentehuis zit, Het feit, dat het gemeentehuis in Sneek staat is niet zo prettig, ’t is een exceptie, een rare zaak. De hele ambtenarenstaf woont in Sneek omdat het gemeentehuis er staat. We hebben niet eens een mulo- school in de gemeente kunnen bouwen! Er zün in Wymbritseradeel 29 dorpen totaal, dat zün dus vreemde situaties, hé? Maar ik kom graag in kontakt met de burgerü, ’t is voor mü helemaal geen corvee, ik vind het prettig. We zijn er voor. En op het gemeentehuis staat de deur open voor de mensen. Daarom heb ik ook geen bepaalde spreekuren. Ge lukkig, dat „In hoogheid gezeten” is er niet meer bij!”

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1