Tegenslag voor Labour Tromp Groothandel N.V. naar het Industrieterrein aan Rijksweg 43 Zesde klassers C.N.S. Heeg brachten instructief bezoek aan raadhuis Wymbritseradeel Toneelgroep Amicitia speelde „Oscar i y Waterpoort-krabbels I a IJLST WYM BRITS ER A DEEL en van BUITENLANDS OVERZICHT Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, I1 120e jaargang nr. 8 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Feestavond ANAB en ANB te Woudsend Nieuwe voorzitter ert 5 ct. Bibels dciboek Trailer met vijf ton kaas te water Jaguar schoot door slippen in de sloot ERHARD HOEDT VOET BIJ STUK V) I a Dia’s zang- en kleur kanaries en exoten De stadsgracht is voor Wouda’s Meelfabriek niet breed en om dat er aan weerskanten permanent ook nog schepen aan de wal liggen, worden er bij de aanvoer van granen e.d. en het lossen daarvan uit de schepen herhaaldelijk moeilijkheden ondervonden. Maar vorige week vrijdag was het heel erg. Toen was de vaart nl. geheel gestremd zoals deze foto duidelijk laat zien. Een met melasse diep afgeladen tanker, die een gedeelte daarvan bij de fabriek moest afleveren, kon niet aan de wal komen omdat daar al drie schepen met graan lagen, en daarom meerde de kapitein zijn schip naast het eerste van deze drie, dat gelost werd. Maar daardoor versperde hij de doorvaart vrijwel geheel, zodat een Stanfriesboot slechts met heel veel moeite kon passeren. De oplossing zou hier zijn dat voor de schepen van de schippers handelaren (of handelaren-schippers?en de andere nooit varende schepen en boten aan weerskanten van de brug een andere lig plaats werd aangewezen. Maar de grote moeilijkheid is waar die te vinden. In de vergaderingen van „Schuttevaer” wordt elk jaar ook al tevergeefs op meer aanlegplaatsen in de stad aangedrongen. Hei Sneeker Nieuwsblad is een voor ,DEL’ te Gauw Veel belangstelling voor verkoop woning te Hommerts S. van der Wal overleden HP gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Loffelijk idee van kwekeling Woudsend huldigde Z.W.H.chauffeur D. Brouwer Donderdag 28 januari 1965 Het nieuwe pand, dat ontworpen is streken”. ?EN. AM> p. werkten, straks. „Ze leren het vanzelf, ook gebruiken we artikelen uit de krant over de ge meente”, aldus de heer Abma, die zelf enthousiast meedeed met de leerlingen. Een goed idee, dat zeker succes zal heb ben. Maandagmiddag raakte een trailer ge laden met vijf ton kaas, van de firma N.V. Broersma uit Stroobos op de Hege- merweg te water. De trailer was geladen in Heeg en had nog maar vier km gereden toen de chauf feur de macht over het stuur kwijt raakte en in de losse berm terechtkwam. Met een lang wielspoor belandde de trailer daarna in het water. De chauffeur kwam er goed af en de lading liep geen schade op. het Zomerrak heeft gestaan. Ook een aantal planken en ander Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. Verse by nt MAANDAGS en DON DERDAGS 1 In Parijs hebben de Gaulle en Erhard gesproken en het belangrijkste wordt ge noemd, dat de atmosfeer aanzienlijk be ter is dan enkele maanden geleden. Als men afgaat op de schaarse gegevens, dan krijgt men de indruk, dat de Gaulle op enkele specifieke punten, die hem aan het hart liggen, terughoudend is geweest, of anders gesteld, bij Erhard geen kans heeft gehad. Hoe kan men anders ver klaren dat de Duitse woordvoerder na afloop kon betogen, dat Duitsland veel door en gebouwd zal worden onder chitectuur van het j De korte ziekte van Churchill heeft het openbare leven in Engeland enigszins lamgelegd. Premier Wilson heeft een boodschap aan het parlement over de econo mische toestand uitgesteld, al zijn dan de gunstiger cijfers voor de buitenlandse handel wel bekend gemaakt. Vorige weck vrijdag zou Wilson naar Bonn zijn ge gaan om met Erhard de buitenlandse en defensiepolitiek eens door te nemen. Dat bezoek was ook uitgesteld in verband met het naderende einde van Sir Winston. Wilson gaat nu midden februari. Dat komt politiek vérmoedelijk ook wat beter uit, want dan heeft men al wat beter zijn gedachten kunnen bepalen over het gesprek dat Erhard en de Gaulle vorige week in Parijs hebben gevoerd en bovendien is dan bekend wat de Gaulle op zijn persconferentie van 4 februari zal zeggen. ------- - zêM.hap dan ook namens alle aanwêzi- Van het werk der ambtenaren in het gemeentehuis van Wymbritseradeel zal dinsdagmiddag wel niet veel terecht zijn gekomen. Er was namelijk een kleine invasie van een negental leerlingen van de zesde klas van de lagere CNS-school uit Heeg; een zeer vreedzame overigens. Onder leiding van de heer R. Abma uit Oudega, leerling van de derde leerkring van de christelijke kweekschool te Sneek, brachten de jongens en meisjes een instruktief bezoek, dat ten doel had kennis te maken met de indeling van het gemeentehuis en met de bestuursorganisaties van hun gemeente. nen stranden op de nukken van het toe val. De beste rollen zagen wij van Frits de Vries als de zeepfabrikant Barnier die vergeefs probeert ergens vat te krij gen op de loop der gebeurtenissen en van Annerie Flach-Swaneveld die een onstel lend gek teenagertje maakte zonder een spoortje redelijk verstand. Ook Ep de Jong als Martin wist zijn praatjes heel goed te verkopen. Hierbij willen wij het voor deze keer maar laten. De inhoud van het stuk zou een wat te lang verhaal opleveren en mogeljjk hier of daar wat boze tongen in beroering kunnen brengen. Het ging soms wat ondeugend toe, maar waarom zoveel ernst bjj zo’n luchthartige avond? ar- Architectenbureau Nieuwland Van der Vegte te Leeu warden, wordt 68 meter breed en 44 me ter diep met een magazijnoppervlakte alles gelijkvloers van bijna 2600 m2, waaronder weer een afzonderlijke afde ling voor de tabakswaren. Het hoofdge bouw, links grenzende aan de magazijnen en de zes laad- en los garages, krijgt een etage, waar de kantoren komen. Het front van het complex komt langs de rijksweg. De bouw is reeds onderhands opgedra gen aan de N.V. Bouwbedrijf Jorritsma te Bolsward, die volgens het bestek het pand na 220 werkdagen, dus aan het einde van dit jaar, moet opleveren. De tegenwoordige panden zijn inmid dels te koop aangeboden. Dezer dagen vergaderde de begrafe- nisvereniiging ,,DEL” te Gauw onder voorzitterschap van de heer P. Zeilstra. Na enkele opmerkingen werden de no tulen en het jaarverslag van de secreta ris goedgekeurd. Uit het verslag van de penningmeester F. Dotinga bleek, dat de ontvangsten 672,78 en de uitgaven 641,52 bedroegen; ’t kassaldo was 31,25. De kascommissie stelde voor de penningmeester décharge te verlenen. Na de pauze werd de heer J. Ypma ge kozen als opvolger van de aftredende voorzitter de heer P. Zeilstra. Het be stuursvoorstel, de contributie per gezin met 2,en voor alleenstaanden met 1,per jaar te verhogen, werd aange nomen. Tijdens de rondvraag bedankte de heer S. Kamstra als drager, daar hy 80 jaar wordt; de voorzitter dankte hem voor zijn werkzaamheden die hij gedu rende 50 jaar had verricht. De tweede voorzitter R. Andrea sprak hartelijke woorden van dank aan het adres van de aftredende voorzitter Zeilstra, voor het vele dat hij voor de vereniging had gedaan. Er zijn dit jaar vier leden begraven, onder wie oudbode Th. Bakker; verder drie personen van elders. Met een kort woord werd de vergade ring, waarbjj 14 leden aanweizg waren, door de voorzitter gesloten. Maandagavond werd in Hommerts het woonhuis no. 91 aldaar provisioneel ge veild. Hoewel er van hogerhand naar gestreefd wordt het strijkgeld schrijven naar de historie te verwijzen, deed dit in Hommerts nog geen opgeld. De ver koping van het oude uitgeleefde huis, maar op zéér goede stand, trok'veel be langstelling. Er waren niet minder dan negentien inschrijvers met als hoogste bod 5.999,—. Over veertien dagen is de finale ver koping in café Nieuwenhuis. Dan zal blijken wie de werkelijk gegadigden zijn. Voor de afdeling Sneek van de Konink lijke Vereniging Vogelvrienden vertoonde de heer P. Kwast, bondskeurmecster te Amsterdam dinsdagavond in de boven zaal van „De Gouden Leeuw” een groot aantal prachtige kleurendia's over zang en kleurkanaries en exotische vogels. Tijdens de vertoning lichtte hij ieder beeld toe en gaf hij tevens antwoord op vragen die hem daarbij gesteld werden en aan wijzingen over de kooien, voedering, kweken, raseigenschappen enz. Achtereenvolgens vertoonde de heer Kwast dia’s over vogelparken, kleurvo- gels, kwekerijen en tentoonstellingen, zo wel en hoe het niet moet. Het was voor (o.a. Brussel en Lissabon) bij welke laatsten hij ook duidelijk liet zien hoe het wèl en hoe het nietmoet. Het was voor de vrij talrijke aanwezige vogelliefheb bers daarom niet alleen een mooie maar ook een leerzame avond. In de pauze vernamen wij, dat de af deling hier indertijd is opgericht met drie leden. Thans heeft ze 29, van wie acht uitsluitend kleurkanaries kweken en de anderen zangers,. Om de twee jaar wordt een tentoonstelling, tevens on derlinge wedstrijd voor de Friese afde lingen gehouden, terwijl ook wel keur meesters worden uitgenodigd om de vo gels bij de leden thuis te keuren. Behalve in Sneek heeft de Bond afde lingen in Leeuwarden, Drachten, Mak- kum en op Ameland. Secretaris van de afdeling Sneek is de heer W. Smits, Zwaardstraat 33, tot wie men zicht om inlichtingen kan wenden. In zjjn woning aan de Scherhemstr. is maandagavond plotseling overleden de S. van der Wal, afdelingschef bij Tromp Groothandel N.V. alhier. Hij was bijna 48 jaar bij dit bedrijf in dienst en werd toen hij daar zijn veertigste dienstjubi- leum vierde onderscheiden met de ere medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Siebren van der Wal die 63 jaar gewor den is, was ook een aktief partij- en vakbewegingsman.. Van 6 september 1949 tot 1 september 1953 en van 12 juni 1954 tot 4 september 1962 was hij lid van de gemeenteraad voor de Parti) van de Arbeid en verder penningmeester van de Sneker Bestuurdersbond, welke func tie hij plm. dertig jaar vervulde, pen ningmeester van de afdeling Sneek van „Mercurius” en voorzitter van de Eigen Gebouw Vereniging. Voorts had hij nog zitting in de ledenraad van het Algemeen Yn maert 1966 bistiet it Boun fan Krist- lik Fryske Jongerein tsien jier. Dizze organisaesje, dy’t it moanneblêd „De Gouden Tijd” ütjowt en yn de koarte tiid fan har bistean al mei mannich initiatyf nei foaren kommen is, is fan doel dit twadde lustrum net sünder mear foarby- gean to litten. Hja hat it plan om yn de hjerst fan dit jier üt to kommen mei in tige modern opset Bibelsk Deiboek foar it Fryske folk. Nij is ek, dat net alline dümnys fan forskate rjochtingen meiwurkje silie, mar dat ek twa r.k. geastliken taséin hawwe mei to dwaen. Dinsdagavond om plm. 8 uur hadden op het parkeerterrein te Woudsend het muziekcorps „De Eendracht”, het be stuur van Dorpsbelangen, de chauffeurs van de Z.W.H. uit Koudum en het per soneel van deze maatschappij uit Balk, zich verzameld. Om twintig over acht nl. zou de bus uit Sneek aankomen waar mee de chauffeur D. D. Brouwer offi cieel zijn laatste dienst reed, daar hjj de- Dinsdagavond speelde de toneelgroep Amicitia in het gelijknamige theater een luchtig blijspelletje van Glaude Magnier getiteld „Oscar”. Er was veel belangstel ling en er werd veel gelachen. Daarmee kan „Amicitia” tevreden zijn, want het valt tegenwoordig niet mee de mensen uit huis te krijgen. Misschien mede hier door is de keus dit keer gevallen op een niemendalletje, waarbjj wij persoonlijk even het gevoel kregen dat de spelers dachten: als jullie nu niet lachen dan lachen jullie nooit. Laat ik er maar eerlijk voor uitkomen: ik was een van de weinigen die niet zo hard hebben gelachen. En wel om deze reden: er werd uitstekend gespeeld, met meer vaart en afwisseling dan andere jaren. Waarschijnlijk mogen we hier wel constateren dat de regie van Jef van der Heyden de groep goed is bevallen. Maar was er geen echt blijspel te vinden ge weest waaraan al deze ijver en al dit talent beter besteed zou zjjn geweest? Moet het gebodene van zo uiterst licht gewicht zijn, blijven de mensen anders weg? Dan: arm toneel! Och, „Oscar” is wel aardig, er ge beurt veel, de situaties zjjn onvoorstel baar ingewikkeld, iedereen draaft door zonder de illusie ooit de knoop te kun nen ontwarren. Echte en onechte kinde ren duiken op en verdwijnen weer, schoonzoons in spe verwisselen boompje ,om de hals van dochterlief, sluwe plan- Ondanks de ziekte van Sir Winston had Wilson het op de dag van het uitge- stelde bezoek bijzonder druk, want de dag tevoren was zijn minister van bui tenlandse zaken, Gordon Walker, in het district Leyton verslagen. Gordon Walker was bjj de algemene verkiezingen in ok tober van het vorig jaar niet gelukkig geweest. Hjj verloor de zetel Smethwick aan de conservatieve tegenstander, die overigens op wat onaangename wjjze ge bruik had gemaakt van het verzet tegen de toenemende immigratie van kleurlin gen in Engeland. De conservatieve re gering had deze immigratie wat aan banden willen leggen, Labour had daar tegen geopponeerd, wat de conservatief in Smethwick de kans bood Labour voor te stellen als de partij die een gevaar voor de blanke samenleving is. Aangezien een minister alleen maar in dat huis van het parlement mag verschij nen, waarvan hjj lid is, moest er een gelegenheid worden gezocht om Gordon Walker aan een zetel te helpen. Leyton leek een betrouwbare zetel en de Labour- afgevaardigde werd via een verheffing in de adelstand naar het Hogerhuis over gebracht. Maar nu is Gordon Walker voor de tweede maal verslagen. Bijzondere om standigheden kunnen het verklaarbaar maken: slechte opkomst vooral van La- bour-kiezers, wat bij een tussentijdse ver kiezing traditioneel is: maar er komt nog meer bjj. Men was in Leyton helemaal niet te spreken over het feit, dat hun afgevaardigde het veld had moeten rui men voor een vreemde in het district, die bovendien wel een kundige, maar op het eerste gezicht niet de populairste kandi daat. kan zijn. Gordon Walker is daarop afgetreden als minister van buitenlandse zaken. Hjj is opgevolgd door Michael Steward. Toen journalisten een hoge ambtenaar van het ministerie van buitenlandse zaken vroe gen of het geen bezwaar was, dat men Stewards naam in het buitenland niet kende, antwoordde hij, dat het buitenland hem dan wel gauw zou leren kennen. Labours meerderheid in het Lagerhuis is nu van 5 tot 3 geslonken. Dat is niet zo erg, maar wel bedenkelijker is, dat de populariteit van de socialistische re gering na drie maanden een niet onaan zienlijke deuk schijnt te hebben gekregen. Dat kan zjjn invloed hebben op de be paling van de conservatieve oppositie, die nu wel alles in het werk zal stellen om Wilson het leven zo moeilijk mogelijk te maken en een verkiezing te forceren, die de conservatieven een vlotte kans op een overwinning geeft. Een troost voor Wilson is, dat belangrijke opinieonder zoeken nog niet een fatale ineenstorting van de positie van Labour in de open bare mening te zien hébben gegeven. Het idee, afkomstig van de heer Abma, werd door iedereen zeer op prjjs gesteld. De ambtenaren werkten prettig mee met de uitwerking ervan, de kinderen waren druk bezjg en de heer De Blauw niet minder. Zijn kantoor was het hoofdkwar tier, van waaruit steeds groepjes uit trokken om een verkenningstocht door het raadhuis te maken, gemeentelijke stempels te vergaren en het werk aan de loketten te zien. Ook werd een complete plattegrond van de raadzaal gemaakt, met de namen van de raadsleden en van b. en w. erin en de plaats voor pers en publiek. Er werd tevens een kijkje ge nomen in het archief, waar de oude boeken met de met de hand geschreven raadsverslagen werden bewonderd. EERSTE KEER Dat vergeetachtigheid soms lastige t situaties kan veroorzaken ondervond I hedenmorgen ook een plaatselijke J brandstoffenhandelaar. Doordat hij bij f het uitstappen op de Ged. Pol het t contactsleuteltje had laten zitten en de deuren van de cabine op slot zaten, t kon hij alleen maar door de achter- 4 klep naar binnen komen. Hij moest t daarvoor echter eerst door de laad- bak kruipen en zich daarna nog door t Naar wij uit betrouwbare bron heb- een luikje wringen, voor een man van i J ben vernomen, zal het paviljoen Sne- zijn lengte een moeizaam karweitje. t t r->t mi mi j u De A.N.A.B. en ANB te Woudsend hielden jl. vrijdag ’n feestavond in het dorpshuis ,,De driuwpölle”. Toen de heer P. v. d. Kooi namens de beide organisa ties de avond opende kon hij een groot aantal aanwezigen een welkom toeroe pen, in het bijzonder de toneelclub .Voorwaarts’ uit Bolsward, die was geko men om het toneelstuk „Het meisje met de rode strik” op te voeren. De stilte in de zaal tijdens en het ap plaus na deze opvoering, bewezen dui delijk hoe zeer het stuk in de smaak viel. C heer Van der Kooi dankte het ge- - gen voor deze prachtige opvoering. Na afloop volgde nog een gezellig bal waar bij de muziek werd verzorgd door de „Samora’s.” Al met al kunnen zowel de organisa toren als de aanwezigen op een goed geslaagde -avond terugzien. Toen de heer De R. uit Rotterdam, uit voerder weg- en waterbouw, gistermor gen met zijn Jaguar onder Wolsum over Rijksweg 43 reed, kwam hjj tengevolge van de gladheid in een slip. De wagen schoot in de sloot en werd aan de voor zijde ernstig beschadigd. De heer De R. kwam met de schrik vrij. Na vanaf 1904 op de Oosterdjjk geves tigd te zijn geweest, eerst in een klein pand, maar dat in 1916 en 1933 werd uit gebreid, de laatste maal zeer belangrijk omdat men toen de beschikking kreeg over een dubbel pand tot aan de Pr. Hendrikkade, zal het in 1901 opgerichte bedrijf van Tromp Groothandel N.V. al hier zo mogelijk nog dit jaar worden verplaatst naar een nieuw te stichten ge bouw op het Industrieterrein. Het zal verrijzen langs Rijksweg 43 tussen de fa brieken van Nirota en Van der Heem op de hoek van de geprojecteerde weg van de Houkesloot naar de Lemmerweg. ze dag met pensioen ging. En dat was voor Woudsend aanleiding hem te hul digen. Toen de door het personeel in Sneek van binnen en van buiten met vlaggen en guirlandes versierde bus het parkeer terrein opreed, speelde het muziekcorps opgewekte muziek, wat vele Woudsen- ders naar buiten lokte en wat door de heer Brouwer zichtbaar op prjjs werd gesteld. Het was voor hem een volko men verrassing. De voorzitter van Dorpsbelangen de heer W. Nagelhout sprak hem in waarderende bewoordin gen toe en overhandigde hem uit naam van de burgerjj ’n cadeau. Daarna hecht te een van zjjn medebestuurders ’n bord voor op de bus waarop geschilderd stond: „Woudsend-Sneek 40 jaar veilig uit en thuis.” De heer Brouwer heeft in al die jaren nl. nooit één ongeluk ge had. De heer Brouwer dankte voor deze spontane hulde en in de heer Nagelhout de gehele burgerjj van Woudsend, waar na tot besluit het muziekcorps nog een mars speelde. belangstelling blijft hebben voor de mul tilaterale kernmacht en ook het Engelse alternatief grondig zal bestuderen. Nog niet zolang tevoren deelde de Gaulle mee, dat de MLF het einde van de NAVO en de Frans-Duitse vriendschap zou zjjn. Is hjj er van overtuigd, dat er toch niets uit komt en dat Duitsland dus vrijblijvend belangstelling kan tonen? Of de MLF wel zo dood is, staat nog te be zien. President Johnson is wel wat voor zichtiger geworden én de druk op de bondgenoten is verminderd, maar het projekt blijft nog steeds Amerika’s be langstelling hebben, heeft hij even voor Erhards vertrek naar Parijs gezegd. Maar zelfs wanneer van dit nucleaire projekt niets komt, dan nog houdt Er hard vast aan de Atlantische binding, terwjjl de Gaulle juist vooruit wil naar een afzonderlijke Europese militaire or dening. Alles wat dit verhindert of ver traagt is een nederlaag voor de Gaulle en zo is dit onderhoud voor hem in we- zen onbevredigend geweest, ook al tonen Onderling Ziekenfonds „Sneek en Om- de Fransen zich officieel tevreden. weten er dan ook alles van, SNEEKER NIEUWSBLAD Dit was het eerste bezoek van een groep kinderen aan het gemeentehuis, met deze opzet; ook voor het personeel was het een eerste, ervaring van deze strekking; er komen nog meer bezoeken, want de klas van 25 leerlingen is in vjjf werkgroepen verdeeld. De uiteindeljjke bedoeling is, een gemeenteboek te ver vaardigen, waarvoor de heer Abma „het geraamte” heeft gemaakt. Elke werk groep zoekt de nodige gegevens bjj el kaar, verzamelt de antwoorden op vra gen betreffende de gerrfeente (bevolking, kadaster, oppervlakten, en alles wat men op school niet aan de weet kon komen). Tenslotte wordt zo één boek samenge steld, als naslagwerk voor de school jeugd en als onderdeel voor de studie didactiek van het geschiedenisonderwijs voor de heer Abma zelf. De heer De Blauw legde uit wat kadaster is. Som migen zien dat bordje met dat woord op zjjn kantoor staan en zeggen dan (omdat ze niet beter weten): „Dag, meneer Ka daster.”. De kinderen, die ijverig en met plezier Als wilde ganzen winter voorspel- ker Meer ook dit jaar nog niet wor- len dan staat ons nog heel wat te den afgebroken en mooier opgebouwd. wachten. Het is nl. opmerkelijk hoe- De voor de bouw vereiste rjjksgoed- veel ganzen er de laatste dagen langs keuringen laten nog op zich wachten. en over onze stad vlogen. Het waren Dat is jammer, maar wel komt er een er duizenden die, in grote groepen andere beheerder in. met kleine tussenruimten koers zet- ten naar het noordwesten. Maandag middag streken ze neer op de wei landen tussen Offingawier en de Herhaaldeljjk hebben wjj op deze Dompplaats welke ze over een brede P'aa*-S al gewezen op het vele vuil en strook geheel bedekten. Het was één af’va-l Ml onze grachten en vaarten, grote donkere massa. Een fascinerend ^aar wat er nu in de Oudvaart bjj gezicht de brug naar het Eiland lag overtreft alles wat we tot nu toe zagen. Een vrywel nog compleet hok, waarschjjn- Dinsdagavond, tijdens de dia-avond iyk €en „hüske” dat voor een van de van de Vogelvrienden in de bovenzaal byna alle afgebroken woningen aan van ,,De Gouden Leeuw vertelde bet Zomerrak heeft gestaan. men ons, dat deze zaak in het verte- Ook een aantal planken en ander den al een verzamelpunt van vogel- jos hout breven er rond. liefhebbers is geweest. Volgens onze zegsman kwamen daar lang geleden enige malen in het jaar handelaren met hun kanaries en andere kooivo gels, bjj wie de Snekers en mensen uit de omgeving dan een vogeltje koch ten. De heer Brouwer, de tegenwoor dige eigenaar, weet hier niets van en heeft ook zyn vader er nooit over gehoord. Zijn er onder onze lezers misschien ouderen, die zich dit kun nen herinneren?

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1