J. G. H. Tijhuis veertig jaar op secretarie te Nijland geopend Wymbritseradeel agenda""] Chr. Kleuterschool „De Earste Trime” WYMBRITSERADEEL IJLST maar krachtig KORT I van en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 120e jaargang nr. 9 Maandag 1 februari 1965 D het begin Eremedaille in goud als kroon op het werk Tentoonstelling in het stadhuis Jaarvergadering Chr. De lente op komst Kynologenclub Sneek Dammen in Offingawier Ter recensie Bestuur T.O.P. ’63 uitgebreid School Geesink voor de zesde maal nationaal judo-kampioen Bijzondere dienst in Doopsgez. kerk te Ijlst Paulus Akkerman bij Kr. Fr. Selskip te Ijlst Vestig u nooit in een plaats, waar de dokter aan jicht lijdt. (Yiddisch l Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Geboorte van Jikke Feenstra was Interkerkelijke collecte Pl. r. Bond Abbega Turnkampioenschappen K.N.C.G.V. F t s» 1 -.jl, SNEEKER NIEUWSBLAD gen zijn om dan op zo’n schooltje te kunnen gaan. De naam het uitslag als- was AMICITTA THEATER uur 14—18 Het kinderen van. A.Z.H. eens dan i i i i i i i i i VersctHjnt MAANDAGS en DON DERDAGS stil in de bank zitten maar nu is het be weging, beweging, beweging. Kleuter leidster is het mooiste werk wat men zich denken kan. Ze leert de kinderen onder Gods zegen liefde, naastenliefde en verdraagzaamheid en juist daaraan heeft onze wereld tegenwoordig zo enorm veel behoefte. Kleuterleidster is een wonderbaarlük iets, maar ik heb altijd het idee dat de ménsen ook met meer liefde een kleu terschool bouwen dan een huis, aldus de inspectrice, die daarna het bestuur ge lukwenste en daarbjj de hoop uitsprak dat de school voor de kinderen van Njj- land en omgeving een - grote zegen zal worden. Volgens Ds. Kampstra, die sprak na mens de Kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk, begint de toekomst van het kind in het gezin, maar wordt het gedragen door wat de school, ook de kleuterschool, daarna geeft. God geve daarom het be stuur en de leidster de wijsheid en de kracht het werk zó te doen dat het de kinderen tot zegen is. Ds. Bezemer, die de Kerkeraad van Wolsum en Westhem vertegenwoordigde, had gehoord dat er ook enige kinderen uit Wolsum kunnen komen. Het overste ken van de rijksweg is echter een groot De gedetailleerde volgt: Donderdag 11 februari Ds Toornvliet ta „Ons Gebouw.” Maandag 1 februari ,’s avonds 8 film: De man van Rio. Woensdag 3 februari te 8 uur film: meisje en de twijfelaar. Bijna honderd cadetten van de Ameri kaanse luchtmachtacademie hebben de school moeten verlaten wegens fraude bij de examens. In Amsterdam is zaterdagmiddag het twee jaar oude zoontje van een tandarts tegen een straalkachel gevallen. Bij de brand die hierdoor ontstond liep het kind ernstige brandwonden op, waaraan het ’s avonds is overleden. Naar het Alg. Dbl. meldt, is Wil- leke Alberti zaterdag in het Schevening- se Kurhaushotel beroofd van 290 gulden. Een nog onbekende haalde het geld uit haar tas die in een kleedkamer stond en niet op slot was. Advertentieprijs 15 ct per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs (3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per hall jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad i k I I I I Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091 I 1—1 1—1 2—0 0—2 0—2 2—0 2—0 0—2 2—0 2—0 0—2 0—2 1—1 1—1 0—2 0—2 een en het Bij een brand in een barbedrjjf in Breda is gistermorgen een tweejarig kind, zoontje van de exploitant, de oud- wielrenner Wies van Dongen om het le ven gekomen. Het echtpaar zelf en de drie andere kinderen werden gered. Offingawier-Oosthem H. Twjjnstra-A. Bootsma R. Akkeman-J. Wiersma M. Hielkema-F. Boschma Tj. Betten-J. Wiersma Jan Oudega-H. de Jong J. Kooistra-J. Zjjlstra T. Oudega-B. Kloostra J. Huitema-M. Bootsma Joh. Leverink-W. Weersma R. de Jager-D. Wiersma J. Hiemstra-O. Lyclema S. Krikke-Jan Wiersma H. Brinksma-R. de Jong J. Leverink-J. Weersma L. Krikke-P. de Witte W. v. d. Goot-W. Bruinsma plaatsen. Winston Churchill heeft gezegd: „geef ons de middelen, doen wij het werk”. Zo is het ook hier. De middelen zijn er maar op het werk komt het nu aan. Draag daarom met el kaar deze school. Maak er met Gods hulp wat van. keurig heeft schoongemaakt. De school bevat een leslokaal dat een oppervlakte heeft van 56 m2 en een vrij wel geheel glazen wand op het zuiden, zodat de kleuters volop licht en zon krij gen. De linoleum vloerbedekking, gelegd door de heer C. Wester te Sneek, is ver sierd met dierenmotieven. Het les- en speelmateriaal voldoet aan de nieuwste eisen waarbij ook een kleibaik en een poppekast niet ontbreken. Naast het les lokaal is een keukentje waarin tevens materiaal wordt opgeborgen, en verder zijn er nog een kamer voor de leidsters, veel kasten en bergruimten en het nodige sanitair „op maat”. Achter het gebouw ligt een speelplaats met een grote zand bak, en enige speelwerktuigen, terwijl voor het opbergen van het speelgoed een schuurtje is bijgebouwd. De speel plaats kan zo nodig ook voor uitbreiding worden benut. Naast de aannemer de heer J. Wier sma .en de heer Wester werkten aan de bouw en de inrichting nog mee de heer S. Tjalsma, Njjland (schilderwerk), de firma Niermejjer, Leeuwarden (verwar ming) en de firma Bosgra te Bergum (tuinaanleg). Hedenmorgen is mej. Tuinman met plm. 30 kleuters haar werk begonnen. In de hal van het stadhuis, alhier, wordt tot en met 26 februari a.s. een tentoonstelling gehouden van Nederland se grafische kunst. Het betreft hier een collectie etsen, aquatinten, litho’s, lino sneden enz. van H. Berserik, Jeanne Bieruma Oosting, Theo Daamen, Frans de Haas, Jan Mensinga, Marte Röling, Ru van Rossum, Jan Stroosma, Toon Wegner en Bouke IJlstra. Deze expositie is ook in een aantal andere gemeenten in Friesland gehou den en wordt over het algemeen bijzon der gewaardeerd. Voor de uren van openstelling van de ze expositie verwijzen wij u naar de in dit blad voorkomende advertentie. De sportschool van de Internationale en Olympisch judokampioen Anton Gee sink te Utrecht is gisteren in zalen Schaaf te Leeuwarden voor de zesde ach tereenvolgende maal kampioen van Ne derland geworden. Deze zege heeft ech ter aan een zijden draad gehangen, daar 't team van sportschool Felix Jans sens uit Roosendaal verrassend goede tegenstand bood en met nog twee par tijen voor de boeg zelfs met 2-0 voor stond. Anton Geesink zelf boog deze ach terstand echter om in een overwinning door zjjn tegenstander in enkele minu ten met een wurgende houdgreep te vloe ren. Er was overigens weinig krachts verschil" tussen de deelnemende ploegen. Het ledental van de kynologenclub Sneek e.o. is niet ver meer van de 700 verwijderd. Het bestuur verwacht, bin nen niet te lange tijd, het 700e lid in te kunnen schrijven, waarmee de vereni ging (één van) de grootste van ons land zal zijn. Om persoonlijke en bestuursmoei- Ijjkheden te voorkomen, wordt de leden verzocht geen honden meer mee te ne men naar café-rest. „Onder de Linden,” voor zover het betreft de activiteiten van de hondenvereniging. Sinds 25 ja nuari worden namelijk geen honden meer toegelaten, zodat de vereniging zo vlak voor de clubmatch op 6 maart a.s. wel even in moeilijkheden was. De club hield daar namelijk reeds drie jaar ge- hoorzaamheidsoefeningen en oefeningen voor de jeugd, zonder klachten. Geluk kig belde mevrouw De Jager onmiddel lijk na deze maatregel op cn deelde me de, dat met toestemming van haar man de garage aan de Lemmerweg des za terdagsmiddags om half drie, gedurende zekere periode, gebruikt mag worden voor bedoelde oefeningen. Het bestuur van de kynologenclub is haar daarvoor veel dank verschuldigd. De Sneker dierenartsen houden hun spreekuur voor kleine huisdieren thans: Stationstraat 17, ’s avonds van 7 tot 8, behalve zaterdags en zondags. Bovengenoemde clubmatch zal plaats vinden in „Ons Gebouw.” Op de voorpagina van het mededelin genblad, waaraan wij al deze gegevens ontlenen, staat thans afgebeeld de St. Bemhard-teef van mevrouw J. van der Meer-Zijlstra, Bathara fen ’t Nijlan, de gelukkige moeder van 11 pups. Jeugduitvoering „Advendo” in avonds Hedenmorgen vond in de raadzaal van het gemeentehuis van Wymbritseradeel de huldiging plaats van de heer J. G. H. Tijhuis, die veertig jaar ambtenaar is ter secretarie. In bijzijn van tal van genodigden en vertegenwoordigers van de ambtelijke samenleving werd de heer Tijhuis, wiens echtgenote en vele fami lieleden ook aanwezig waren, veel hulde toegezwaaid. Verder maakten deze hul diging mee de wethouders Gerbrandy cn Jouwsma, deken C. J. Vredendaal, P. de Vries, secretaris van het R.K. kerkbe stuur en vertegenwoordigers van de BB, Rijkspolitie en de staf van gemeen tewerken. Als eerste sprak burgemeester Van Hout. „We hebben al geruime tijd gewe ten, dat de dag van 1 februari wel sterk zou afwijken van het normale weekbe- gin in dit gemeentehuis. We hadden ons er al op ingesteld. Deze bijeenkomst werd belegd wegens het heugelijke feit, dat een van onze voornaamste medewer kers vandaag de dag gedenkt, dat hij als 23-jarige, zijn plaats hier op de secre tarie innam als ambtenaar vierde klas. Deze dag en die van 40 jaar geleden val len op een maandag. Een zeldzame ge legenheid om samen dit jubileum in een Nd de bezichtiging begaf het gezelschap zich naar het Lokaal, waar de heer Tj. Haitsma, voorzitter van het schoolbe stuur, na het lezen van 1 Cor. 3 10-15 en gebed de gasten welkom heette. Hij zei in ’t bijzonder verheugd te zijn over de aanwezigheid van burgemeester Van Hout, die zo veel voor het totstandkomen van de school heeft gedaan en erken telijk dat. hij deze had willen openen. Maar ook memoreerde hij het aandeel dat wethouder Gerbrandy (die evenals de gem. secretaris verhinderd was) hier in heeft gehad en de grote medewerking welke zjj van de inspectrice hebben ge kregen. Want ook voor ons was het de eerste trime, en daarom zijn we blij dat zjj ons zo heeft geholpen. Veel aan voorafgegaan gaan. Tot de uitbreiding werd besloten waarna als bestuursleden werden geko zen de heren IJ. Leenstra en W. Gaastra die deze benoeming aannamen. Voorzitter H. G. Schraa deelde me de, dat de boxen bijna klaar waren en ook voorzien zijn van waterleiding. Het plan is dat ze ook voorzien zullen wor den van electrisch licht en op het ter rein twee schijnwerpers te plaatsen. Ook ligt het in de bedoeling een koek-actie te organiseren. Na de rondvraag, waarvan een druk gebruik werd gemaakt, werd nog een uurtje gekiend. Mejuffrouw Wartena zei dat er van 1950 tot 1964 in Friesland meer dan hon derd kleuterscholen zjjn gebouwd. Maar de laatste jaren gaat het veel minder en komen de urgentieverklaringen, hoe wel overal zeer veel wordt gebouwd, o zo langzaam af. Toch moeten we altijd maar aanhouden. Spr. was ook opgetogen met de nieuwe school en het les- en speelmateriaal dat er is voor de karaktervorming en de so ciale ontwikkeling van het kind. Zij zou graag eens in zo’n’schooltje willen staan. Het kleuteronderwijs Is ook veel anders dan vroeger. Toen moesten de kinderen De bekende Friese schrijver Paulus Akkerman verzorgde woensdag j.l. een avond voor de Krite van het Kristlik Frysk Selskip te TJlst in de consistorie van de Gerei, kerk aldaar. Hij besprak op zjjn eigen zeer aantrekkelijke wijze zijn boek „Freark Japiks” en las ver volgens voor uit zijn ander werk. Ook droeg hjj voor uit zjjn humoristisch oeuvre. Hij had een flink en aandachtig luisterend gehoor. Terwijl Anthony Montague Brown, Churchill’s particuliere secretaris zater dag met zijn vrouw de begrafenisdienst in de St. Paul’s kathedraal bijwoonden, werd er in hun woning in Londen inge broken en voor meer dan achtduizend gulden aan juwelen gestolen. De collecte gehouden op 2de Kerstdag in de interkerkelijke samenkomst in de Martinikerk bedroeg 729.15. Na aftrek yan gemaakte onkosten is het resterend bedrag van ruim 500,- overgemaakt op de girorekening van het Nederlands Bij belgenootschap. Verder werd in deze bijeenkomst nog gesproken over de wenselijkheid van Friese straatnamen in de gemeente en over Fries in de kerk. Terwijl de voorzitter van het Schoolbestuur de naam van het nieuwe schooltje onthulde en burgemeester Van Hout het daarna met de wens, dat het tot in lengte van jaren bestaan mag blijven en dienstbaar zal zijn aan het welzijn en de ontwikkeling van de peuters in Nijland en omgeving voor geopend had ver klaard. stond voor de toegangsdeur een miniatuur bruidspaartje te wachten, de 6-jarige Gerben Gerbrandij en de 4-jarige Jikke Feenstra. Ze waren beide in oud-Friese dracht, met hoge hoed en oorijzer en droegen een fluwelen kussen waarop de sleutel lag die ze aan de burgemeester moesten aanbieden. Maar on der de indruk van het grote moment en van die grote man voor zich bleven ze verlegen staan. Daarom boog de burgervader zich minzaam naar hen over om de sleutel van het kussen te nemen. Hij opende hiermede de deur en liet het paartje als eersten hun kleuterparadijsje binnen gaan. Daarna volgden de vele andere genodigden en belangstellenden, onder wie ook wethouder Jouwsnia en de inspectrice mejuffrouw T. Wartena, zich bevonden om het te bezichtigen, waarbij velen het verlangen in zich voelden opkomen nog eens een kleuter te mo- bezwaar. Wij hopen dat hiervoor oplossing kan worden gevonden niet bij deze drie zal blijven. De voorzitter zei ook te hopen dat de ouders ujt Wolsum een oplossing zullen vinden. Misschien zouden de autobezit ters ze bij toerbeurt kunnen brengen en halen. De heer Vellinga, sprekende namens het schoolbestuur van de CVO schöo‘1 en de Oudercommissie, betoogde d:at er moed en vertrouwen voor nodig was -deze school te stichten. Daarom wekte hij alle ouders op hun best er voor te doen dat de school een bloeiende school wordt en blijft. De heer De Vries, onderwijzer aan de lagere school, die mede namens zjjn collega’s sprak, zei dat Nijland nu twee mooie scholen heeft waarvan de kleuter school de mooiste is. Nijland kan hier bij zonder trots op zijn. Hij hoopt dat er nu een band van vriendschap en samenwer king tussen beide zal groeien en mej. Tuinman spoedig een bezoek aan hun school zal brengen. De heer J. van der Wal, directeur van Gemeentewerken, dankte voor het ver trouwen dat men in Nijland in zijn dienst stelt en mej. Wartena voor de prettige wijze waarop zij hun altijd tegemoet treedt. Ook dankte hij de aannemer en al de anderen die aan de bouw en de inrichting hebben gewerkt. De heer H. J. Bootsma vertolkte toen nog de goede wensen van Plaatselijk Be lang, waarna de voorzitter dankte voor alles wat er gesproken en gewenst was en voor de bloemen en ook nog dank bracht aan mevr. Abma die de school zo Woensdag 3 februari Chr. Gymnastiekver. „Ons Gebouw”. Aanvang ’s 7.30 uur. En nu staat de school er. Het is een sierlijk gebouw geworden, maar daar is heel wat aan voorafgegaan. Het begon eigenlijk in de woning van de familie Feenstra, want voordat de kleine Jikke vier jaar geleden werd ge boren, had dokter Hoogwater met Feen stra een gesprek over de mooie C.V.O. school die kort te voren geopend was. Nu moet hier ook nog een kleuterschool ko men zei dokter en daar moet U mee voor zorgen. Gelukwensen Vele sprekers kwamen hierna aan het woord om hun gelukwensen aan te bie den, waarbij mej. Wartena ook nog veel lof werd toegezwaaid. Burgemeester Van Hout begon met te constateren dat, wat men van onze dy namische tijd ook mag zeggen, men niet kan zeggen dat er geen belangstelling wordt gegeven aan ’t kind. Vooral op ’t terrein van ’t onderwijs wordt veel ge daan en niet voor niets noemt men de 20ste eeuw de eeuw van het kind. Spr. was blij dat het gemeentebestuur hier blijk kon geven van zijn hartelijk mede leven met de kleuters van Nijland en om geving en met de gehele dorpsgemeen schap, waarvoor het een feestelijke dag is nu Nijland voor de eerste maal een kleuterschool kreeg. Vergeleken met andere plaatsen is Nij land wel zeer gelukkig geweest dat de school er zo gauw gekomen is, en we zjjn dankbaar, aldus de burgemeester, dat de Inspectrice er mee voor gezorgd heeft dat hij zo gauw op de urgentielijst kwam. Wat het gebouw en het materiaal be treft kan Nijland wedijveren met andere Vorige week donderdag speelde de damclub van Oosthem een vriendschap pelijke wedstrijd tegen „De eerste zet” van Offingawier. De thuisclub verloor met 14-18. in buitengewone vergadering bijeen in het gebouw „de Lantearne”. De bedoe ling van deze flink bezochte vergadering was in de eerste plaats uitbreiding van het bestuur met twee personen omdat het ledental van de vereniging boven de honderd ligt en het bestuur het niet verantwoord vond met vijf man voort te Een schaap van de heer A. Osinga te Jutrjjp heeft nu reeds twee lammeren ter wereld gebracht: een wit en een zwart. Hopelijk verhindert het zwarte niet de spoedige komst van de lente... Na de indrukwekkende begrafenis van sir Winston Churchill te hebben bijge woond. zijn de hertog en hertogin van Gloucester, oom en tante van koningin Elizabeth, zaterdagavond met hun Rolls Royce in de buurt van Bradford uit een bocht gevlogen. De wagen raakte van de weg af en sloeg over de kop, waar bij de hertogin (63) een arm brak en haar man (64) een shock en wat snjj- wonden opliep. Hun chauffeur brak een neusbeen, hun huisknecht een arm. Bei den zaten achterin daar de hertog zelf stuurde. Er kwam toen een commissie, bestaan de. uit de heer Feenstra, de dames R. Vellinga-Post. Gerbrandy-de Haan en Tjalsma-Joustra om de mogelijkheid van de oprichting te onderzoeken. Op 24 no vember 1960 werd de eerste commissie vergadering gehouden, waarin als een groot probleem direct al het vervoer van de kinderen uit Wolsum, Folsgare en Tjalhuizum aan de orde kwam. In de volgende vergadering wend een voorlopig bestuur benoemd, bestaande uit de heer Feenstra, mevr. Vellinga, mevr. Gerbrandy en de heer R. Koop- mans, allen te Nijland, de heren K. Koopmans te Wolsum en IJ. Dijkstra, Folsgare en dokter W. J. A. Hoogwater als adviseur. Op 1 april 1962 reeds kwam de bouw op het urgentieplan en nadat de rjjks- goedkeuring was verkregen kon de bouw aan de heer Wiersma te Folsgare wor den opgedragen. Daarna werd het voorlopig bestuur definitief benoemd met uitzondering van de heer Feenstra, die zich terugtrok, in wiens plaats spr. kwam. En toen begon het zoeken naar een hoofdleidster wat ook niet gemakkelijk was en werd ten slotte benoemd mej. H. S. Tuinbeek, kleuterleidster te Hoogeveen. De inwoners van de vier dorpen werd gevraagd een naam voor de nieuwe school te bedenken. Er kwamen vijftig inzendingen in waaruit na lang beraad de toepasselijke naam „De earste trime” (de eerste trede) werd gekozen. Deze was ingezonden door mevrouw Bakker- Feenstra, aan wie de voorzitter daar voor een boekebon en bloemen aanbood. Donderdagavond hield bovengenoem de afdeling haar jaarvergadering on der leiding van de presidente, mevr. Feenstra-Bergstra, die voorging in ge bed en daarna liet zingen ps. 105 5. Vervolgens las zij Gen. 9 1-17. Na het openingswoord van de presidente las mevr. Hoekstra-v. d. Woude op rjjm de notulen en het jaarverslag, waarna een koffiepauze met een gezellig babbeltje volgde. Nadat de penningmeesteresse mevr. Jasper-de Boer haar verslag had uitgebracht, werd mevr. Smit als be stuurslid herkozen. Verder werd de avond gevuld met een verloting, waarbij de prijzen ten deel vielen, aan: le mevr. Jasper-de Boer, 2e mevr. U. de Groot-Smit, 3e mevr. Hoekstra-v. d. Woude, enkele spelletjes en een fotowedstrijd. Van de vele mooie exemplaren voor déze wedstrijd werd die van mevr. P. Rudolphie met de eer ste prijs bekroond. Al met al was een mooie avond. De volgende bijeenkomst werd vast gesteld op woensdag 24 februari a.s., waarvoor als spreker zal worden uitgeno digd ds. J. van Ginkel, ned. herv. pre dikant te Oosthem c.a. De avond werd gesloten met dankgebed en 't zingen van Gez. 130 1. Vrijdag 5 februari: Klaverjassen V.V. Black Boys in „De Corner”. Aanvang 8 uur. De v.v. T.O.P. 63. te Oppenhuizen-Uit- wellingerga kwam woensdagavond jl. Donderdag jl. werden In Leeuwarden de Friese Turnkampioenschappen voor adspirant dames en heren gehouden. Hieraan namen ook 3 Advendo-leden deel, van wie Rudi Wester de 3e plaats bezette. De beide adsp. heren Jan Piet de Graaf en Gerrit Jan Hettinga deden het niet minder goed. Zij legden beslag op de 2de en de 4de plaats. Een mooi sukses voor dit drietal en voor Advendo. Het is gekomen zoals graag gewild en ook verwacht werd. Het kerkje was gis teren vol tijdens de bijzondere kerkdienst. Er waren ouderen en jongeren, trouwe bezoekers en belangstellenden die anders zelden of nooit in de kerk komen, her vormden en gereformeerden. Op de hem eigen, bezielende, wijze sprak Ds. Goudsbloem ieder aan met zijn thema: ik .kan niet geloven. Jezus waagt het al met ons, aldus spr. als wij evenals de vader van de aan toevallen lijdende jon gen uit Markus 9 24 zeggen: „ik geloof Here, kom mjjn ongelovigheid te hulp.” Het was een mooie dienst en zoiets zal zeker nog wel eens herhaald kunnen worden. „Nederlands op Friese scho len” voorloper!je voor het tweede leerjaar. Uitgave: Drukkerij Laver- man N.V. Drachten. Prjjs 1,75. Omdat vooral op de tweetalige scho len de overgang Fries-Nederlands nogal eens moeilijkheden oplevert, is er na veel eksperimenteren een boekje ont staan, dat bedoeld is als voorbereiding op de deeltjes I en II Nederlands op Friese scholen voor de derde klas. Het is een aardig boekje geworden dat mede door de suggestieve illustraties de kinderen zeker zal aanspraken. De lesjes behandelen vaak dingen van alledag, zodat er ook door middel van vraaggesprekjes in de klas nog veel uit geleerd kan worden. Juist omdat 't voor het kind uit het Friese milieu vrij moeilijk is nederlands te leren, is er hier ook door de zinsbouw m.i. zeer bewust rekening gehouden met de ovengang tussen beide talen. Het zal echter mede aan de leerkrach ten liggen of dit boekje een sukses zal worden. De leerstof is aanwezig maar de praktijk zal moeten uitmaken of het geheel aan de gestelde eisen voldoet. Drukkerij Laverman maakte er een smaakvol en een echt boekje voor de passende omlijsting te vieren. Het is een dag van vreugde en dankbaarheid, ook voor uw vrouw. Juist op die dankbaar heid wilde u de stempel drukken en daarom bent u deze dag begonnen met een kerkgang, door in de eerste plaats te gaan tot Hem, die u deze dag heeft doen beleven.” De heer Van Hout memoreerde daar na de carrière van de jubilaris, die via de rangen van kommies opklom tot chef van de tweede afdeling (burgerlijke stand, militaire zaken, verkiezingen en bevolking). „U bent bevorderd van krul- lejongen tot hoofdkommies en u bent een gewaardeerd ambtenaar van de bur gerlijke stand”. Spreker wees in zijn toespraak ook nog op het vele werk dat de heer Tijhuis doet voor de BB als hoofd van de individuele zelfbescher ming, in het kerkeljjk bestuur en op diens vele andere taken op kerkelijk en maatschappelijk gebied. „Ook in hogere kring is de waardering voor uw werk doorgedrongen”, aldus spreker, „en de ze wordt bekroond in het feit dat bij Ko ninklijk Besluit van 25 januari 1965 u de eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau is verleend. We verheugen ons zeer over deze Konin klijke onderscheiding, als uiterlijk teken van waardering”. Nadat de burgemees ter ook namens het gemeentebestuur de gelukwensen had aangeboden, even eens aan mevrouw Tijhuis, voerden de jubilaris en vele sprekers het woord. Hierop komen wij nog nader terug in ons blad van donderdag. ■5 j

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1