Amerikaanse aanval op Noord-Vietnam en Vertraging en botsing plus gewonde collega’s zetten domper op vreugde Waterpoort- krabbels 9s IJLST WYMBRITSERADEEL en van Friese mislukt voor pers men t i Draagvleugelboot Staveren-Enkhuizen nog experimenteel Officieel Orgaan van de gemeenten S N E E K, BUITENLANDS OVERZICHT I l'och heeft men grote venvachtingen Proefvaart „Shadowfax'' 120e jaargang nr. 12 Donderdag 11 febr. 196o HP* 1 I X. I Rudi Carrellshow vanuit RAI te Amsterdam Finale verkoping te Hommerts Christiaan de Vries 4800ste baby op consultatiebureau I Hel Sn«k« Nisuwsbhd is «.combineerde uriqa/e «n NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT «n ORI1FHOUTS NIEUWSBLAD De 13-jarige Ulbe Jan Wijnja, zoon van slager Wijnja in de W. Noor der horne, is een dierenvriend. Daarom nam hij onlangs, I toen hij in de Kerkgracht een eend zag, die niet meer goed kon zwemmen, het dier mee naar huis om te proberen haar weer in orde te krijgen. Dit gelukte, maar tijdens deze verzorging heeft de eend zich zó aan hem gehecht, dat ze steeds bij hem terug- keert. Telkens als Ulbe uit school komt, gaat ze mee naar huis, meestal op Ulbe’s schouder en vóór schooltijd brengt hij haar weer naar de gracht. Mr dr R. Pollema overleden w. wj- r VIBVtJLi --- SNEEKER NIEUWSBLAD I u NASSER WON. MET WELK DOEL? *s OCHTENDS HET SCHIP de -x Li PERSCONFERENTIE VAN DE GAULLE Pe maatschappij heeft de passagiers na ’t ongeluk heel goed verzorgd en van Advertentieprijs 15 cl per nam. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs f3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per halt jaar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. «sms®**- Op het consultatiebureau voor zuige lingen alhier, georganiseerd door de ge zamenlijke kruisverenigingen, bleef in ’64 alles nog bij het oude. Met de bevolking neemt het aantal consulten echter steeds toe. Op den duur zal aan verandering in de organisatie niet te ontkomen zijn. De leiding kon zich net niet gelukwensen met de 5000ste bezoekster, het aantal was 4.997. De 4800ste baby kreeg een cadeautje. Het was Christiaan de Vries, Bothniakade, genoemd naar de directrice van het Sint-Antoniusziekenhuis. luidruchtige wijze - in een besloten Het schoonbikken van oude steen kring gevierd worden. Op zaterdag Men zal dan echter aan het lawaai in de boot van de motoren (2 stuks van 110 pk elk) en aan de airconditioning veel moeten doen. Men wil de eerste boot minstens 300 vaardagen per jaar exploiteren (ot 2500 vaaruren), 8 keer een en en- van de Shadowfax was reeds eerste hulp verleend. Toen de heer Bakker met de ambulance naar het ziekenhuis was ver voerd, bleek opneming aldaar gewenst. Niet duidelijk is geworden of de mobilo foon aan boord van de Shadowfax is ge bruikt om vanuit „zee” reeds een arts te waarschuwen, of dat dit toestel on klaar was geraakt. Shadowfax bevinden zich en achterin I land- en mijnbouw en transport. De overeenkomst wordt beschouwd als een grote overwinning van Tsjombe. nu eenmaal afhankelijk is, mogelijk zijn. Toen is men tot de goudwisselstandaard gekomen. De Gaulle vindt het voor het zich hersteld hebbende Europa, dat weer een behoorlijke goudvoorraad bezit, ont erend van de dollar afhankelijk te zijn. Bovendien vreest de Gaulle, dat de over heersende positie van de dollar Ameri kaanse investeringen in het buitenland en met name in Europa in de hand werkt en dat wil hij voornamelijk om politieke redenen tegengaan. Dinsdag is op 74-jarige leeftijd in Leeu warden overleden mr. dr. R. Pollema, advocaat aldaar en sinds 1928 lid van de Eerste Kamer der Staten Generaal voor de Chr. Hist. Unie. Voorts was hjj een lange reeks van jaren hoofdredac teur van het weekblad „De Christelijk Historische Nederlander” en leraar staathuishoudkunde aan de chr. h.b.s. te Leeuwarden en de rijks h.b.s. te Hee- renveen. Mr. Rommert Pollema die rid der was in de Orde van de Nederlandse Leeuw en commandeur in de Orde van Oranje Nassau, werd op 19 april 1890 in Njjland geboren en heeft hier het sted. gymnasium bezocht. Daarna studeerde hjj aan de Vrije Universiteit te Amster dam waar hjj in 1914 promoveerde op een proefschrift over de voorwaardelijke veroordeling. Hjj was gehuwd met een dochter van wijlen de heer H. M. Tromp, burgemees ter van Wymbritseradeel. Gaulle ongedaan maken: het vetorecht van de Grote Vijf moest onbelemmerd hersteld worden. Bovendien zou de zetel van China door Peking ingenomen moe ten worden. Om de zaak te regelen stelde de Gaulle een conferentie van de ze Grote Vjjf (Amerika, Rusland, Enge land, Frankrijk en düna) voor. Ameri ka wenst Tsjang op Formosa nog niet op te geven, zodat er wel niet veel van zal komen. Tenslotte bepleitte de Gaulle afschaf fing van de goudwisselstandaard en een terugkeer tot de gouden standaard. De goudwisselstandaard wil zeggen, dat in het internationale betalingsverkeer niet alleen goud, maar ook ponden en dol lars geaccepteerd worden, die vrijelijk jn goud inwisselbaar zjjn. Ten tijde van de gouden standaard was de hoeveelheid goud de basis van het handelsverkeer, doch toen de omstandigheden van crisis en oorlog het goud in overheersende mate in Amerika hadden geconcentreerd was er een nieuwe basis nodig, wilde de kredietverstrekking, waarvan de handel Voor de Friese pers en vele autoriteiten is de proefvaart niet de draagvleu gelboot „Shadowfax” van Aquavion Holland N.V. te Papendrecht niet een be levenis geworden om over te jubelen. Duurde de overtocht vanaf ’s morgens tien over half twaalf uit Staveren naar Enkhuizen maar liefst een uur en twintig minuten, kort na het vertrek uit Enkhuizen ’s avonds om zeven minuten over zeven, schoot hetzelfde gezelschap met een vaart van 45 km op een (altijd onverlichte) belboei, tengevolge waarvan twee Friese journalisten werden gewond. De heer Arthur Vandamme (Leeuwarder Crt.) uit Sneek schoot uit zijn stoel achter in de boot door het gangpad naar voren en liep een lichte vleeswond op boven zijn linkeroog; de heer H. Bakker van de Friese editie van het Vrije Volk uit Leeuwarden kwam met zijn hoofd op een ijzeren kastje in de verbindingsdoorloop van de passagiersruimte naar de hestuurscabine. Met vrij ernstige verwondingen boven en onder zijn linkeroog is hij opgenomen in het ziekenhuis te Enkhuizen. Zulten de Amerikanen met hun aan val hun doel bereiken en wat is eigen lijk hun doel geweest? Het voornaamste doel is ongetwijfeld geweest het prestige niet te verliezen na de onverhoedse aan val op het Amerikaanse kampement, het prestige in de Aziatische, maar ook in de Amerikaanse ogen. Deze aanval heeft ongetwijfeld ook ten deel gehad kritiek in eigen gelederen de mond te snoeren. Verder wil Amerika aangeven, dat het niet mét zich laat sollen, maar dat be spoedigt het einde van de oorlog in Zuid-Vietnam nog niet. Het geeft alleen aan, dat het Amerikaanse verzet hard nekkig zal blijven en misschien is deze demonstratie van hardnekkigheid wel be doeld om een beter uitgangspunt te heb ben, wanneer het toch eens van de on vermijdelijke onderhandelingen zal ko men. Op het ogenblik van de aanval ver toefde Kosigin, de Russische premier, in Hanoi, de hoofdstad van Noord-Viet nam. Kosigin heeft Hanoi steun toeige- zegd voor de verdediging tegen agres sie. Men neemt echter aan, dat het niet in Ruslands belang is, wanneer de oorlog een uitbreiding zou ondergaan, omdat Hanoi dan zou moeten terugvallen op massale hulp van de Chinezen, ter wijl het Kosigin er meer om te doen is de Russische invloed ten koste van de Chinese te herstellen. Men neemt eer der aan, dat hjj een bemiddelende taak prefereert. In dat verband zou het op zetten van de Amerikaanse spierballen ook wél eens voor hem bedoeld kunnen zijn. Een crisis dreigde in de Westduits- Egyptische betrekkingen. Egypte zou de betrekkingen met Bonn verbreken, wanneer West-Duitsland wapenen aan Israël blijft leveren.. De Egyptische socia listische unie, de voornaamste Egypti sche partij, onderdeel van het eenheids front, heeft hier op aangedrongen. Vol gens ’n Egyptisch blad heeft West-Duits- land Israël ongeveer 300 kanonnen, 15 hef schroef vliegtuigen, 24 militaire tran- sporttoestellen, 48 bommenwerpers, 200 tanks en 200 pantserwagens, zes torpe- doboten en twee duikboten geleverd. Nasser probeerde Bonn te chanteren door te flirten met Oost-Duitsland, welks premier Ulbricht in Kairo verwacht wordt. Nu is er een akkoord bereikt, dat algemeen als een overwinning voor Nas ser wordt beschouwd: West Duitsland staakt de wapenleveranties aan Israël en Nasser zal Oost Duitsland niet erkennen. Men gelooft, dat het Nasser uitsluitend om stopzetting van de wapenleveranties was te doen, terwijl erkenning van Oost Duitsland slechts als middel diende om dit doel te bereiken. Tenslotte valt te melden, dat België en de Kongo hun financiële geschillen nu geregeld hebben. De Kongo wordt nu eigenaar van het totale aandeel van de staat in de Kongolese maatschappijen. Dat houdt in, dat de Kongo gaat beschik ken over de controle op bedrijven in heen en 8 keer terug per dag, bjj 60% gemiddelde bezetting, wil een ander rendabel zijn. Hierin is geen kele subsidiemogelijkheid gecalculeerd. Men denkt aan mogelijkheid van in vestering in dit project door busonder nemingen; grote exploits tiebelangen heeft de busonderneming ZWH, waar van de heer F. J. de Boer ook aanwezig was. De volgende Rudi Carrellshow, die de VARA-televisie uitzendt a.s. vrijdag avond 12 februari van 21.20-22.00 uur, speelt zich af op een grachtje ergens in Amsterdam. Onder de gasten die Rudi Carrell ontmoet, bevinden zich o.a. het zangeresje Milly Small (o.a. bekend ge worden door de hit „My boy Lollipop”), de imitatie-beat-igroep The Barron Knights, de Kamé’s, de Crooksons en Bouk Martens. Verder wordt medewer king verleend door het ballet van Jan Amtz en het orkest van Frans de Kok. Deze Carrell-show, die wordt uitgezon den vanuit het Internationaal Congres centrum RAI te Amsterdam, wordt ge regisseerd door Ralph Inbar. Samen stelling, teksten en regie van Rudi Car rell. HET PROJEKT Men tracht te komen tot een regel matige verbinding met een draagvleu gelboot tussen Enkhuizen-Staveren. De reiskosten voor de passagiers zijn voor’o- pig geraamd op 3,75 p.p. enkele reis. Men heeft echter nog betrekkelijk wei nig praktijkervaring; toch wil men trach ten een tweede boot touristische trips over het IJsselmeer te laten maken, bijvoorbeeld vanuit en naar Volendam, Marken en Harderwijk. ties bij de plaats Pleikoe, waarbij zeven Amerikanen werden gedood en velen gewond. Even leefde de schrik op in de wereld, om besluiten zou nemen. Dit wilde de dat de Amerikanen deze aanval van de Vietcong als voorwendsel zouden ge bruiken om de oorlog naar het noorden over te brengen. Vooral in militaire kring wordt een dergelijke stap gepropageerd als belangrijkste middel om een einde aan de oorlog te maken. Maar al spoe dig bleek, dat de Amerikaanse regering niet was afgeweken van het standpunt van haar voornaamste woordvoerders. Dezen hebben steeds betoogd, dat een uitbreiding van de oorlog naar het noor den zinloos was omdat daarmee de oor log in het zuiden nog niet werd gewon nen en omdat men grote kans liep in menging van de Chinezen uit te lokken. De oorlog moet in het zuiden worden gewonnen door een politieke vernieu wing, waardoor de regering de sympathie en de medewerking van de bevolking kan verwerven, zo betoogde men. De aanval ging dan ook gepaard met mededelingen aan Rusland en de Veilig heidsraad, dat het een vergelding was tegen de voortdurende infiltratie van Noordvietnamezen in Zuid-Vietnam, die dé Vietcong steun en leiding geven. Al zjjn de reacties uit de communistische wéreld natuurlijk uiterst fel en al spreekt men van een buitengewoon ern stige daad van agressie, men krijgt toch de indruk, dat de communisten de aanval niet hebben opgevat als een uit daging, die tenslotte tot een grote oorlog zóu kunnen leiden. Vorige week heeft president de Gaul le zjjn halfjaarlijkse persconferentie ge houden, die in feite drie punten bevat te: de hereniging van Duitsland, de herziening van ,de Ver. Naties en de terugkeer tot de gouden standaard. Scherpe reacties hebben hem ertoe ge bracht zijn woorden enigszins verzacht te doen uitleggen, maar de teneur ervan veranderde daardoor niet. En die teneur was voornamelijk anti-Amerikaans. De Duitse hereniging was een zaak van Europa, kon eigenlijk alleen worden op gelost in een Europa van de Atlantische Oceaan tot de Oeral, wanneer de Rus sische satelieten weer een eigen rol konden speten en er geen zorgen meer zouden bestaan over Duitslands grenzen. Maar wanneer hjj zegt, dat het een Eu ropese zaak is, dan wenst hij de Ame rikanen daarbij uit te schakelen, ook al heeft een woordvoerder een wat ver zachtende interpretatie gegeven. Met de Ver. Naties was het sinds Ko rea de verkeerde kant opgegaan. Toen is er nl. op Amerikaans voorstel een reso lutie aangenomen, die het mogelijk maakte, dat de Algemene Vergadering buiten het veto van de Veiligheidsraad Maandagavond werd in hotel café res taurant G. Nieuwenhuis te Hommerts door notaris E. K. Hoekstra van Sneek het pand nr. 91 te Hommerts finaal ver kocht. Bij de beschrijving hadden 19 personen een bod gedaan waarvan het hoogste 5999,. was. Algemeen werd verwacht, dat er bij de finale verko ping nog wel tegen elkaar opgeboden zou worden. Gezien de grote toeloop was er alle reden voor deze verwachting, maar het viel tegen. Toen het erop aan kwam, waren er slechts drie die hun stem verhieven. De eerste bieder bracht het op 6004,-, de tweede op 6025,- en na enige tijd bracht een derde het op 6050,-. Deze was architekt Blanksma uit Arnhem. tot stilstand komen. Onmiddellijk daarna de Shadowfax), de bemanning is ge zag hjj, dat er door middel van lichtsig- nalen om hulp van de wal werd ver zocht Arent waarschuwde de reddings dienst. Kapitein D. Lub van het reddings- wezen had zjjn Eben Haezer EH 12, een vissersvaartuig, klaar liggen om ter vis vangst uit te varen. Na een half uur on geveer kwam hij met deze EH 12 langs zij, nam de passagiers die danig ge schrokken waren (er was geen paniek ontstaan) over, alsmede de heer Bakker. Aan de wal werden een arts en een ziekenwagen gewaarschuwd. Aan boord ziet men weinig meer. Door de hoge 27 februari a.s. ’s avonds om kwart loonkosten wordt de lak waarschijn- voor negen zal Prins Carnaval per lijk duurder dan de brief. Maar het trein arriveren en worden ontvan- kan nog wel eens nodig zijn, vooral gen, waarna het in optocht naar de bjj restauraties van oude gebouwen Poort van Kleef aan de Marktstraat als men daarvoor oude steensoorten gaat. t risme zal deze draagvleugelbotenexploi tatie zeker gunstig werken. Al hebben wjj zelf als Friese pers de voordelen niet persoonlijk ondervonden, de Holland se collega’s hebben over de reis 23 en 29 minuten gedaan en bij andere proefvaarten is ook een gemiddeld: van een klein half uur gehaald. Alles is e~h- ter nog in een experimenteel stadium, de studie is nog niet afgerond.. Belang stelling van N.S. ervoor is nog niet te verwachten. Eind augustus van het vorig jaar heeft N.S. de normale veerdienst Enkhuizen- Staveren gestaakt. In de Shadowfax bevinden zich 10 driepersoonsbanken en achterin een bank voor 7 personen. Er zijn twee toi letten; vier waterdichte schotten; lengte is 12.16 m, breedte 5.66; ’t aan tal bemanningsleden is 3. De snelheid kan verhoogd worden tot ruim 60 km. Ook bij zware storm heeft de Shadow fax zich goed gehouden. Alleen ijsgang is een vaarbeletsel vanwege de vleugels, die (één hoofdvleugel en één stabilisa tor) aan het voorschip geplaatst, een gezamenlijke liftkracht van 15% van het totale bootgewicht hebben. Bij het verho gen van de snelheid tilt de hoofdvleugel de romp gedeeltelijk uit het water. Het achterdeel wordt nog door het waterge- deelte gedragen. Bij een snelheid van 48 km per uur is de romp geheel uit het water. Meegedeeld werd, dat de bestuurlijke autoriteiten positief tegenover het pro ject staan. Ook het oordeel van de com missaris der Koningin was hoopgevend en optimistisch. Voor recreatie en tou- VISSERSBOOT De 17 jarige Arent Breebaart uit Enk huizen bevond zich op dit ogenblik voor het Enkhuizer scheepvaartmuseum. Hij zag de Shadowfax vertrekken, met gro-1 onderzoek vooruit te kunnen lopen: de 1 uur met Woensdagavond 24 februari tussen tien over, zeven en half acht komt de Chr. Zangvereniging „Eendracht” te De heer T. Boltje, Hoogend 17 al- Abbega onder leiding van haar dirl- hier, heeft vier katten waaronder gent Sikke Hoekstra met een a ca- een gecastreerde kater. De poesjes pella programma voor de Rono. o kregen zondagavond aanzoek van een kater die over de daken geklommen was, maar dat stond hun niet aan en 4 ook hun baas was er niet mee inge- nomen. Met hun vieren joegen ze de X ongewenste bezoeker op de vlucht, J maar in zjjn haast om weg te ko- J men viel sinjeur met de kop naar be- J neden in de nauwe „wanne” tussen het voormalige Bierhuis en het vroe- J gere pand van de firma De Backker, T waarbij hij klem raakte. De heer J Boltje hoorde hem angstig miauwen, T maar kon zelf J Daarom belde hjj de Brandweer en t binnen vijf minuten was er een J mannetje, die door stukken kalk van I de muur te slaan ruimbaan maakte J en x bevrijdde. Naar aanleiding van de artikelen in moet gebruiken. Dat zal bij onze Wa- de pers over het St. Antonius Zieken- terpoort ook wel het geval zijn, want t huis alhier heeft een t.v. ploeg van de daar zat deze week iemand de ktei- L N.T.S.. dinsdag in het ziekenhuis op- ne gele Friese steentjes af te bikken, t namen gemaakt voor het programma afkomstig van de zware oude muur Van Gewest tot Gewest. Deze repor- langs de helling van de poort. i J tage zal hedenavond tussen twintig i voor acht en acht uur op het eerste J net worden uitgezonden. Door dit tijdverlies van ruim een uur werd het hele programma ingekort. Na een uitstekende maaltijd in het studen tencentrum „De Drommedaris” werd een boeiende en gevarieerde buste ?t ge maakt door De Streek. De voorzitter van de Westfriese V.V.V. de heer M.. van ’t Hof uit Bovenkarspel leidde de persmensen uitstekend rond. Het gezel schap van het provinciaal bestuur en andere autoriteiten maakte los van de journalisten, een tocht en had daarna een bespreking over het draagvleugel- projekt. De verslaggevers zagen enkele recreatieplannen, de teeltgebieden van snjj- en bolplanten, en brachten een be zoek aan de tentoonstelling in aanbouw Westfriese Flora in Bovenkarspel. Na deze bustocht waren ook de Hol landse perscollegae in de Drommeda ris teruggekeerd om met de Friese een persconferentie te houden. De heren Brandhorst en Gaastra resp. van de Commissie-IJsselmeerverbindingen uit de Stichting Ontwikkeling West Friesland en de Stichting Sudergoa zetten doel en opzet van het draagvleugelproject uiteen. Ondanks tegenslagen zal men door gaan met de organisatie, is later op de avond na het ongeluk gebleken. Na de fraaie suksessen (vier kam pioenstitels) welke de vier jonge bok- l Amerikaanse vliegtuigen hebben afgelopen zondag militaire installaties in het zuiden van Noord-Vietnam gebombardeerd. De vliegtuigen waren opgestegen van vliegdekschepen. De aanval werd uitgevoerd als vergelding voor de aanval van de opstandige Vietcong in Zuid-Vietnam op Amerikaanse militaire instalia- qualificeerd; uitgaande van een sto ring en gelet op ’s mans ervaring denken we voorlopig nog niet in de richting van een schuldvraag. Hoe het komt dat de koers niet is gevaren ondanks dat deze prachtig was uitgezet, is nog een open vraag, aldus de adjudant. Het onderzoek is nog gaande. De kapitein heeft een stijve knie opgelopen. Zjjn optreden is overigens zeer correct geweest ’s Ochtends vertrok het gezelschap dus om tien over half twaalf uit Stave ren. De Shadowfax had eerst een aantal persmensen van de Hollandse bladen plus de commissaris van de Koningin in Noord Holland mr Kranenburg en ge deputeerden naar de Zuidwesthoek ge bracht. Hier maakten ze een rondrit door de streek onder leiding van de heer P.. Verra, directeur van de Friese VVV. Een dergeljjk gezelschap ging naar Enkhuizen vanuit Friesland. Commissa ris der Koningin mr. H. P. Linthorst Ho man, de gedeputeerden H. M. Gerbran- dy en J. L. Hoogland, enkele burge meesters, een vertegenwoordiger van de Nederlandse Spoorwegen en de bij na voltallige Friese dag- en nieuwsblad- pers. Toen het schip de haven van Sta veren invoer, raakte een der vleugels de bodem, de propellor werd beschadigd, met als gevolg dat de reis naar Enkhui zen, die in andere richting met de „Hol landers” slechts 23 minuten had ge duurd, nu voor de Friezen een uur en 20 minuten duurde. Bovendien waren er 44 mensen aan boord, tien procent boven het toegestane aantal, maai- dit feit was niet doorslaggevend voor deze vertraging. PROGRAMMA Het zuiden stort zich binnenkort het dier uit zijn netelige positie weer in de roes van het Carnaval J maar evenals in de vorige jaren J zal dit feest ook hier weer - zjj het r heel wat bescheidener en op minder Uit verklaringen van de kapitein L. G. A. J. van Leeuwen uit Arnhem, ge nera! manager van het projekt, die lui tenant ter zee II o.c. is geweest en pi loot bij de Marine Luchtvaartdienst alsmede navigatie-instrueteur, is geble ken, dat ongeveer een kilometer uit de kust aan het eind van het Krabbersgat voor Enkhuizen de navigatieverliphting was uitgevallen. Ook een poging om met een zaklantaarn de instrumenten te verlichten mislukte, daar deze lamp op het kritieke moment eveneens weigerde. Op. ditzelfde ogenblik vloog de reeds vleugelende Shawdofax met een vaart van, zoals gemeld, 45 km op de boei. eten en drinken voorzien. Ook zorgde zjj ervoor, dat iedereen met taxi’s weer in Friesland kwam. Voor de pers was dat momenti thuiskomst ver na midder- - nacht. S) Verdere proefvaarten voor andere au toriteiten zijn uiteraard afgelast. De Shadowfax die een diepe scheur en een deuk heeft opgelopen is op de helling ge zet. Hoe lang de reparatie zal duren is nog niet bekend. Eind deze maand had het vaartuig weer dienst moeten doen tussen de Orkney-eilanden bij Schotland, waar het schip voor deze vaarten sinds mei 1946 in de vaart ligt. sers van de Sportclub Van Gorkum onlangs behaalden in de wedstrijden van de bokscombinatie „Sportschool Friesland” (Sneek, Leeuwarden en Bergum) te Sappemeer, wil de heer Van Gorkum dolgraag ook hier weer eens wedstrijden organiseren. Het struikelblok is echter een daarvoor - geschikte zaal. Een sporthal zou ook .?e®n '31'6^!en- voor déze sport uitkomst bieden. minuten ERVAREN KAPITEIN De adjudant van de rijkspolitie te wa ter te Enkhuizen C. P. de Leeuw ver klaarde na voorlopig onderzoek, dat de kapitein zijn koers prachtig had uitge zet. De boei was op de radar wel gesig naleerd en waargenomen zei kapitein van Leeuwen. Een storing in de radar is niet geconstateerd maar waarschijn lijk, aldus de adjudant. De heer De Leeuw vertelde, niet op het definitieve zag ae anaaowiax vertreicKen, met gro- onderzoek vooruit te kunnen te snelheid varen en het schip plotseling I kapitein heeft ervaring (523

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1