Waterpoort -krabbelt Mr R. Mulder won de zilveren schaats I o Toneelgroep Studio: De Rechtvaardigen van Albert Camus Aanleg weg Sneek-I J 1st aanbesteed Verwarring in Saigon door staatsgreep IJLST i BUITENLANDS OVERZICHT van en i Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Op Pr. Hendrikkade weer auto in de gracht gereden Gevaarlijk kinderspel 120e jaargang nr. 16 Donderdag 25 febr. 1965 40 IJswegencentrale Oudega-W VW-busje te water L. i 1 Hel Sneeker Nieuwsblad is een g rs - Propagandafilms vogelwacht IJlst-Oosthem cn omstreken Oud-stadgenoot in belang* rijke organistenfunktie benoemd gecgmbhe.de uitgave «gn NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIIFHOUTS NIEUWSBLAD De heer W. R ozenberg, autosloper en handelaar in gebruikte wagens, die al sinds plm. 1931 als enige dit bedrijf hier uit- oefent, waarvoor hij al op diverse plaatsen in de stad gevestigd is geweest, heeft de laatste tijd over aanbod van sloopauto’s niet te klagen. Door de verhoging van de wegenbelasting en verzekering en andere lastenverzwarende regelingen, kunnen velen met een smalle beurs zich geen auto meer permitteren en de meesten gaan naar de sloper. Ook uit de omtrek haalt de heer Rozenberg ze vandaan. Hij sleept ze dan zelf naar zijn tegenwoordige opslagplaats aan de Woudvaartkade, waar thans wel ruim twintig staan. De goede onderdelen ervan worden s verkocht of hij gebruikt ze zelf voor het opknappen van oude of beschadigde wagens die dan weer voor een zacht prijsje van 2 de hand worden gedaan. I Verhuurvloot Doevendans verkocht Kerknieuws I SNEEKER NIEUWSBLAD al In de informatie, Mevrouw Siecama had kend gemaakt. niets en men zoekt rustig verder naar gas of olie. Met recht: veel lawaai om niets. onze geluk- wensen! schaffen. ■fc is W hoofdrol 1.619.000, A3 21.000.— Am- N.V. Aannemingsbedrijf Gebr. v. d. Mo len, Meppel ƒ2.247.000, A3 4.900.— Aan de negentiende Algemene Verga dering van de Verenigde Naties kan men moeilijk met geestdrift terugden ken. Zij is al laat begonnen, na de Ame- Versciiynt MAANDAGS en DON DERDAGS CRISIS IN VERENIGDE NATIES BEZWOREN Voor BI: Gebr. C. en Th. Wijnandts, 2.690.000.— ƒ2.321.000.— 2.049.000.— 1.883.000,— 1.810.000.— 1.689.659.— de plaats ook een auto was gereden waarbij een je verdronk. De leerlingen van de Technische School aan de Kloosterstraat waren Gebr. C. en Th. Wijnandts, Werkendam 2.678.000.— ƒ2.290.000.— Advertentieprijs 15 ct. per mm. Bij contract (handels- adv.) lager. Abonnementsprijs (3.50 per half jaar. Franco p. post f 4.50 per half laar. Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Kantoor voor admini stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. - 'W Gebr. Hooischuur, Sneek Firma P. M. Grebe Zn. Sneek 1.986.000.— Voor A2 en A3 werd als volgt inge schreven: Amsterdamscbe Aannemingsmij. Toen de heer V., chauffeur van het garagebedrijf Van der Werf uit Bols- ward, hedenmorgen met een VW-busje naar Leeuwarden reed, begon hij ter hoogte van Hichtum door de gladheid van de weg te slippen. Hij geraakte daardoor in een langs de weg lopende sloot. Hij kroop uit de wagen, trok thuis droge kleren aan en reed met een an dere auto naar Leeuwarden. Een takelwagen van de firma Van der Werf haalde het beschadigde VW-busje uit het water. Khanh zette echter met hem trouw gebleven troepen een tegenaanval in en zaterdagmorgen leek hjj de toestand in de hoofdstad weer meester te zijn. In militaire kringen bleken de bezwaren tegen Khanh toch door een meerderheid te worden gedeeld, want zondag ontsloeg president Phan Khac Suu de machtige generaal na een langdurig zitting van de militaire raad. Hij wordt als opperbe velhebber opgevolgd door generaal Tran Van Minh, de kleine Minh genoemd, in tegenstelling tot de eerder genoemde Minh, die de grote Minh heet. Voor de zoveelste maal hebben wij nu persoonswisseling in het kleine krin getje machthebbers in Zuid-Vietnam, die in vele gevallen eerder bereid zijn el kaar te bestrijden dan de oorlog tegen de Vietcong energiek aan te pakken. Vorige week zaterdag zijn bij Grouw voor de achtste maal de winterwed- strijden van de Valkenclub „Jacoba van Beieren” gehouden waarbij voor de v;jjf- de keer de kostbare, blijvende wissel- prjjs, de massief zilveren schaats, is verzeild. Vorig jaar werd deze gewon nen door de heer M. C. Breuning te Leeuwarden, maar nu ging zijn zwager mr. R. Mulder te Langweer er mee strijken. natuur. Camus, die ais „absurdist” aanvankelijk wel in deze richting heeft gedacht, is in latere werken gekomen tot een van meer menselijke solidariteit getuigend standpunt. Dat kwam al dade lijk naar voren in de bij het. program ma afgedrukte opmerkingen van de schrijver zelf over het stuk. Camus ver klaart hierin dat hjj zijn twee helden Kaliayev (iemand van die naam moet iets dergelijks hebben meegemaakt als in dit stuk wordt beschreven) en Dora bewondert en van ze houdt. Het drama zelf is ook een pleidooi voor menselijke zuiverheid en trouw aan een ideaal. Het klinkt haast ouderwets ro mantisch, maar zo is het in het stuk niet. Met een beroep op de k’-'ssieke so berheid heeft Camus alles uit zjjn dra ma geweerd wat naar het pathetische zweemt. In vijf korte bedrijven confron teert hjj een aantal krachtige persoon lijkheden met elkaar. De uiterljjke han deling (die overigens niet ontbreekt, in tegendeel) is niet het voornaamste in de ze dialogen. Het gaat er hier om dat deze mensen, volmaakt aanvaardbaar ge maakt in hun situatie, in enk Ie sober gehouden gesprekken op beslissende wij ze tegenover elkaar komen te staan. Het gevoel van onvermijdelijkheid van het menselijk handelen in dit drama is niet te herleiden tot een noodlotssfeer maar komt voort uit helder logisch be grip voor de menselijke situatie. Soms bestaan' zich naar de plaats van de „ramp”. l’ J- de informatie, die wij in- de agenda Jager van lezing over zjjn belevenissen tijdens de Olympische zeilwedstrijden in Japan. dameswedstrjjd om het Vikingschip en de jeugdkampioenschappen. Na het afhandelen van hield de F.D.-zeiler Ulrik Lemmer een interessante SSL. ploratiegebied in Friesland had ge- maakt, bleek, dat deze chef van een en ander helemaal niets bekend was. I Er waren wel enige knallen geweest, maar die doen zich bjj de onderzoe- I kingen wel vaker voor. Hij wist van ‘I Dinsdagmiddag werd door b. en w. vm Sneek, mede namens hun ambtge noten van Wymbritseradeel en Ijlst, aanbesteed de aanleg van de weg Sneek naar IJlst met bijkomende werken. Er kon worden ingeschreven voor vier uitvoeringen: Al paklaag vrij werk, A2 paklaag vrij werk zand uit de Geeuw, BI grind asfaltbeton vrij werk en B2 grind asfaltbeton -I- vrij werk zand uit de Geeuw, terwijl onder A3 de meer of minder prjjs in A2 voor slem- werk op penetratielaag moest worden opgegeven. Er waren elf inschrijvers van wie drie voor Al nl. Met een prachtige opvoering van een in veel opzichten zeer boeiend drama van de Franse schrijver Camus besloot „Kunst aan Allen” maandagavond het toneelseizoen. De nobele ernst van dit drama heeft niet nagelaten een diepe indruk te maken. De laatste tijd bereiken ons regel matig berichten over een op zichzelf leuk kinderspel, maar dat langza merhand dreigt te ontaarden in een gevaarlijke bezigheid. Wij zelf hebbe ook verscheidene keren de laatste we ken het gevaar dat er inschuilt, kun nen constateren. Wat is hèt geval? Sommige jongens maken een pijl en boog en gaan daarmee als echte indianen schieten op alles wat hen in het vizier komt. Maar „dode doe len” beschieten is niets, zodat het wapen gericht wordt op eenden (zéér afkeurenswaardig) en op vol wassenen. Maar ook kinderen blijven niet gespaard voor dit zeer gevaar lijke optreden. Twee jongens van een zesde klas van een plaatselijke lagere school schoten dezer dagen op een leerling van een derde klas en raak ten hem in de kuit; een eersteklas sertje werd in een oor getroffen. Het is begrijpelijk, dat dit geen kinder spel meer genoemd kan or<" 'n. Wjj willen gaarne een beroep doen op de ouders en onderwijzers, de kinderen te wijzen op de gevaren, aan dit „spel” verbonden, vóór er grotere ongelukken gebeuren. In het Himsterhüs in Oosthem werd een filmavond gehouden door de vogel wacht IJlst-Oosthem e.o. Als spreker was uitgenodigd de heer G. Bosch van Leeuwarden. Het gebouw was bijna ge heel vol, toen voorzitter Veninga deze mooie en tevens leerzame avond opende. Het eerste onderwerp was „Vogels On derweg”. Hierin werd uiteengezet het ringen van vogels zoals ganzen en kie viten, wat tamelijk gemakkelijk ging. Vervolgens werd de film „Angotee”, over Eskimo’s gedraaid, gevolgd door een prachtige kleurenfilm over de Kruger- wildtuin in Zuid Afrika, waarin men al le mogeljjke dieren zag, zoals leeuwen. Erg interessant. Men mocht de heer Bosch vragen stellen, die door hem op Harlingen Firma Krikke, N.V. Ooms, (alternatief 1.720.000.—) Firma P. M. Grebe Zn. Gebr. C. en Th. Wijnandts, M. van der Wal Jr. N.V. Aannemingsbedr. „De Hondsrug”" 1.679.000.— Begroting A2 1.819.630.—. De gunning is aangehouden. Het werk moet na 1% jaar werkbare dagen worden opgeleverd. In de vacature, ontstaan door het over lijden van Dick van Wilgenburg, is tot cantororganist aan de Grote Kerk te Enschede benoemd de heer Willem Mes dag, thans in gelijke functie werkzaam aan de Zuider- of St. Pancraskerk te Enk- huizen. Tevens is dezer dagen zijn benoeming als Stadsbeiaardier en leraar aan het Muzieklyceum te verwachten. De heer Mesdag ontving zijn opleiding aan het Utrechts Conservatorium. Zijn leraren waren Domorganist Van Viegen en Kees van Baaren, resp. voor orgel- spelkunst en directie. Voorts behaalde hij het diploma beiaardier aan de Ned. Beiaardschool te Amersfoort. De heer Mesdag is een zoon van ds. W. Mesdag, van 1934 tot 1946 predikant bij de Doopsgezinde gemeente alhier. instandhouding van de vredesmacht in het Midden Oosten en het optreden in de Kongo. Deze operaties zijn het gevolg van een besluit van de Algemene Ver gadering en deze achten Frankrijk en Rusland niet bevoegd om deze besluiten te nemen. Volgens het Handvest moet de veiligheidsraad hierover beslissen, waarin de vijf grote mogendheden, on der wie Rusland en Frankrijk, het recht van veto hebben. Pas in 1950 heeft men de mogelijkheid geschapen het veto te omzeilen door een beroep op de Algemene Vergadering. Tegen deze ontwikkeling, welke zij als een inbreuk beschouwen op de absolute soevereiniteit van de mo gendheden, kanten zich Rusland en Frankrijk. Het is dus een principiële kwestie. Rusland heeft zich bereid ver klaard zijn schuld door een vrijwillige bijdrage aan te zuiveren, maar daar van willen de Verenigde Staten niets we ten. Want vrijwilligheid betekent een in breuk maken op de bindende kracht van de besluiten van de Algemene Vergade ring. Amerika eist, dat artikel 19 wordt toe gepast; Rusland en Frankrijk weige ren te buigen en de enige uitweg was voorlopig geen hoofdelijke stemmingen te houden, want dan doet zich het pro bleem van het stemrecht niet voor. Even heeft vorige week Albanië geprobeerd roet in ’t etentje te gooien door te trach ten een stemming uit te lokken, maar dat heeft men met vereende krachten weten te verijdelen. Men neemt aan, dat achter het kleine Albanië het grote China verborgen zat BONN EN KAIRO De Westduitse regering zit nog steeds in de knoei met haar politiek in het Midden-Oosten. Van een ontspanning met Nasser valt nog niet veel te bespeu ren. Ook al heeft men zijn toevlucht ge nomen tot een Spaanse bemiddelaar en al heeft Bourguiba, de Tunesische pre sident, dié in Egypte op bezoek is, ge zegd, dat Nasser niet op een breuk met Bonn aanstuurt en dat hjj Oost-Duitsland niet zal erkennen. Maar Erhard heeft in de Bondsdag bevestigd, dat Bonn de betrekkingen zal verbreken of in elk geval de economi sche hulp zal stopzetten, wanneer de reis van Ulbricht, de voorzitter van de Oost- duitse staatsraad, doorgaat. Ulbricht heeft zich in Joegoslavië al ingescheept en is al in Kairo aangekomen, maar, zo zegt Nasser nu, aangemoedigd door Bonns capitulatie met de wapenleveran- ties voor Israël, wanneer Bonn de hulp aan Egypte stopzet, dan zal hij de be trekkingen verbreken. Het gehele drei gement van de Hallsteindoctrine, waar mee Bonn Egypte door dreigementen probeerde af te houden van een erken ning van Oost-Duitsland, begint aan kracht te verliezen. Er gaat ook steeds meer uitlekken over de militaire hulp, welke Bonn aan Israël heeft gegeven. Naar verluidt zou den de wapenleveranties beloofd zijn op voorwaarde, dat Globke, destijds secre taris van Adenauer, niet zou worden ge daagd in het proces tegen Eichmann, de man, die in Israël terecht stond wegens de organisatie van de grootscheepse moordoperatie op de Europese Joden. Globke had indertijd als ambtenaar van het ministerie van binnenlandse zaken de Joden-kwesties behandeld. Tegen zijn hoge functie in de nieuwe bondsre publiek was van vele zijden al ernstig protest aangetekend. Een andere voor waarde was, dat bij het proces zou worden vermeden, dat de Bondsrepu bliek zou worden geïdentificeerd met Hit- lets Duitse Rijk. Firma F. M. Grebe Zn. Sneek 1.819.000, A3 13.500.— Gebr. C. en Th. Wijnandts, Werkendam, 1.795.000, A3 17.500.— M. van der Wal Jr. N.V. Lemmer 1.669.659, A3 4.530.— Aannemingsbedrijf „De Hondsrug” Gie ten In dit van 1950 daterende stuk geen sprake van de (meestal ten on rechte als zodanig beschouwde) nihi listische stukken van de moderne lite- I Gebr. Hooischuur Firma P. M. Grebe Zn. Voor B2: Amsterdamsche Aannemingsmij. 2.349.240.— N.V. Aannemingsbedr. Gebr. v. d. Mo ten 2.320.000.— Gebr. Hooischuur 1.971.000.— Noord Nederl. Wegenbouwmij., 1.964.000.— 1.959.000.— 1.949.800.— week te openen voor jeugdige toeris- de onderzoekingen ten tot 21 jaar. Er wordt aan ge- tigd aan de C._ dacht in die periode ook des zondags charmante Fransman met wie Il het gebouw open te stellen. Concre- hulp van Speurder afgelopen zomer te plannen worden over enige tijd be- al eens een tocht door het hele ex- ’T Vonr? u alrt nlnvntinrvohiar] it-i TTr*?oclorirï Tmr? dat zelf wel geen lid is en daarom met veel plezier een breuk in de wereldor ganisatie zou willen veroorzaken. Hoe verheugd was Peking al niet toen Su karno de Verenigde Naties de rug toe keerde? Al is het prestige van de Verenigde Naties door dit gemorrel bepaald niet gestegen, het valt toch te waarderen, dat men nog zoveel waarde aan de or ganisatie hecht, dat men een breuk toch wel wil vermijden. .4 Dat de lente in aantocht is, kon men dinsdag ook op de veemarkt zien. Daar stonden nl. al weer eende- r korven uitgestald om de eenden straks een goede broedplaats te ver- czvl”» n f f mi Maandag meldden wij, dat op het zaterdag te Leeuwarden gehouden J NAA-concours (voor accordeonisten) f Jackie Pheifer uit Sneek in de lie afdeling voor amateurs met 75% pt. vierde zou zijn geworden. Dit is ech- j ter onjuist, want Jackie vertelde ons, dat hij de derde plaats heeft weten te bereiken in een groep van 14 deelne- mers. Onze excuses en rikaanse verkiezingen van begin novem ber, en zij heeft voor de rest voorname lijk uit verdagingen bestaan. En nu is zij verdaagd tot begin september, enkele we ken voordat de twintigste vergadering zal worden geopend. Het grote probleem is de toepassing van artikel 19, waarin wordt bepaald, dat leden, die meer dan twee jaren met hun contributie achter zijn, hun stemrecht verliezen. Dat zijn er nu maar liefst dertien, onder wie Rusland en Frankrijk. Deze landen treft niet zo zeer de plaag van de armoede, maar zij menen, dat voor bepaalde ope raties bijdragen zijn geheven, welke zij niet wensen te betalen. Het gaat hier bij voornamelijk om de fondsen voor de Dat men zich op de vele vergade- Dinsdagmiddag omstreeks 12 uur is de 50-jarige mevrouw M. C. Siccama- Bouma uit Leeuwarden, wasmachine-de- monstratrice voor de heer D. de Boer aan de Oosterdijk alhier, bij het starten van haar op de Pr. Hendrikkade gepar keerde auto in de gracht gereden. De auto stond in de versnelling, schoot vooruit en wipte over de 15 cm hoge stootrand welke langs de wal is aange bracht nadat eind vorig jaar op dezelf- in het water 16-jarig meis- zoveel tegen woordigheid van geest, dat ze de auto halfvol water liet lopen. Ze kon toen een deur openen en op het dak klimmen Maar daarna zonk de auto en gleed zij in het water. Mevr. Siccama kon niet zwemmen en riep om hulp, maar hoewel er tal van mannen op de wal stonden, deed niemand pogingen haar te redden. Gelukkig echter bemerkte de heer P. Douma, die aan de overzijde woont, het ongeluk ook op en hoewel ziek, schoot hij toch met een roeiboot, bijgestaan door de heer Huitema, te hulp. Ze trokken de drenkelinge naar de wal, waar enige toeschouwers ook in het bootje stapten om voor tegengewicht te zorgen en trok ken haar in de boot. Van daaruit werd ze op de vaste wal geholpen. Zij kwam er dus met een nat pak af en de auto werd slechts licht beschadigd. ringen, die grotere en kleinere ver- enigingen ‘■'z makkelijk kan vergissen, is begrij- N.V. A. Ooms Zn., Sneek 1.839.800, A3 8.100.— Firma Krikke, Heerenveen 1.849.000, A3 8.100.— Nauwelijks enkele dagen oud moest de nieuwe Zuidvietnamese regering een staatsgreep verwerken, die, hoewel geen volledig succes, toch voorlopig het einde betekent van het bewind van generaal Hguyen Khanh. De toestand is enkele dagen zeer verward geweest in Saigon. Eenheden onder leiding van ko lonel Pham Ngoc Thao maakten zich van strategische posities meester en de kolonel deelde mee, dat generaal Tran ThiCn Khiem, een voormalige minister van defensie en nu ambassadeur in Washington, de positie van Nguyen Khanh zou innemen. Deze ambassadeur heeft vorig jaar augustus korte tijd de macht gedeeld met Khanh en generaal Duong Van Minh. Door zijn benoeming tot am bassadeur wilde Khanh hem van het politieke toneel in Saigon wegwerken. De ambassadeur was niet afkerig van een terugkeer. Hij noemde Khanh een eer zuchtige opportunist, tegen wie de staatsgreep was gericht. sterdam-Den Haag 2.351.700, A3 6.000.— Gebr. Hooischuur, Sneek, 1.940.000, A3 10.000.— De onlangs gehouden verkoop van kaartjes voor de IJswegencentrale is voor Oudega-W, Idzega en Sandfirden weer een succes geworden. Het aantal .r- tjes huis aan huis bedroeg 300. Een twee tal hoofdprijzen onder de kopers uitge loot, vielen op de nummers 229 (reeds afgehaald) en op 242. Hoewel het erg koud was kwamen er toch zeventien deelnemers aan de start. Terwille van het publiek voeren de Val ken eerst de Grou in naar de boei bö Ho tel Oostergoo en vandaar werd een zig zag baan over het Pikmeer gevaren en één enkele slag over het eerste gedeel te van de Wijde Ee. Albert Wester ging het beste weg, maar al spoedig liep mr. Mulder onder hem door en kwam Breuning aan de boven kant ook opzetten. Deze drie vormden daardoor een kopgroep en hebben de gehele strijd beheerst. Als eerste arri veerde Mr. Mulder met zijn vorige Ri- rette (no. 15), thans Czardas van W. A. C. Kornelis te Steenwjjk, op korte af stand gevolgd door Albert Wester en Breuning. Met een grote achterstand, mede doordat de wind vrijwel geheel verdween, werden Ir. A. Hoekstra, Em- meloord vierde en G. Hofmeester, Leeu warden vijfde. Na afloop werden de prijzen in het Theehuis uitgereikt, waar ook door 62 personen de traditionele boerekoolmaal- tjjd werd genuttigd en de jaarlijkse ver gadering is gehouden. In deze vergadering werd de seizoen- prjjs uitgereikt aan de heer Breuning, die vorig jaar in de vijftien voor deze prijs geldende wedstrijden twaalf maal eer ste, tweemaal tweede en eenmaal derde is geworden. Op verzoek van het bestuur der K.V.N.W.V. werd unaniem besloten het toezicht op de inventaris e.d. op te dragen aan de klasse-organisatie. Verder werden de plannen voor 1965 besproken. Dit bevat o.a. weer de eenmanswed- strjjd om de Denemarken-schaal, een kan het erop lijken dat er to deze met koele i precisie weergegeven werkelijk heid geen plaats is voor de menselijke emotie. Toch krijgt men niet de indruk met abstracte figuren te doen te hebben. Overal in de dialogen liggen de verwij zingen naar de emotionele sfeer. Om één voorbeeld uit vele te noemen: Do ra’s gevoel van kou in de nacht van Kaliayev’s executie. Camus’ „De Rechtvaardigen” houdt zich bezig met de morele consequenties van de terreur als uitvloeisel van prin cipieel verzet. Voor velen zijn deze con sequenties vernietigend. De in een con centratiekamp geestelijk gehavende Ste pan is verworden tot een door krampach tige haat geestelijk vernietigd mens. Boris, de leider, dreigt te veranderen in een machine die zo feilloos als mo gelijk is anderen inzet voor het grote doel. Alexis bezwijkt onder de zware druk van de medogenloze strijd. Maar voor de dichter Kaliayev en voor Dora zijn niet allé contacten met de mense lijkheid doorgesneden. Kaliayev ziet duidelijk de grenzen van wat de terreur kan bereiken maar laat zich anderzijds niet de waardigheid ontnemen van zjjn persoonlijke inzet voor het ideaal. In Dora zien we de, op een, juist door de uiterlijke koelheid van deze dramatise ring, zo ontroerende w!jz° gestalte .e- worden vrouw, voor wie al dit wrede ge beuren eerst zjjn definitieve waarde krijgt in de strijd en de dood van de geliefde man. Joop Admiraal Speelde de van de dichter. Liesbeth Struppert was de door eenzaamheid gekwelde Dora. Ad van Gessel (prachtige symboliek van zijn houding, gezeten achter het tafeltje) was de leider. Jurg Molenaar en Aart Staartjes completeerden de verzets groep. Voor enig contrast zorgden de mensen uit de andere wereld, die der aangepaste burgers: Ingeborg Uyt den Boogaard als de weduwe van de gou verneur, Frans Vorstman als politie commissaris en Ad Noyons als de ge vangene. Regie en decor (beide even sober en doeltreffend) waren var Kees van Ierse!. F. prettige wijze werden beantwoord. De film „De grote vlucht” liet daar na zien de grote trek van diverse vogels, en het vangen en verhandelen van vogels o.a. in België. Dat dit niet altijd op goede en voorzichtige wijze gebeurt, bleek duidelijk. De vraag rees dan ook, hoe dit mogelijk is, deze vogelhandel, terwijl men hier in Nederland alles doet om die weer loze dieren te sparen voor uitroeiing. In België worden ze vernietigd op deze wij ze. Tenslotte dankte de voorzitter de heer Bosch voor diens medewerking. Hij sprak de wens uit, dat velen met de vogel wacht willen medewerken aan het behoud van de vogelstand. De heer G. Doevendans, aannemer en jachtbouwer alhier, heeft zijn verhuur vloot bestaande uit 55 boten, verkocht aan de heer H. Huisman te Smilde. De ze zal de verhuurinridliting door een familielid laten beheren, maar tot de tijd dat deze hier komt wonen, doet de heer Doevendans dit nog. De verhuur blijft voorlopig ook op dezelfde plaats aan het Jachthavenkanaal. Ned. Hervormde kerk. Beroepen in Oudega-W ds Postma van Zoelen. „Meerpaal-kringen” 1 plannen om het jeugdgebouw deze zo- Bij de informatie, die mer vanaf 1 juli tot en met de Sneek- wonnen bij de chef van de equipe die I i verricht, geves- Oppenhuizerweg, een --x stemming. De schoolclub „STEMBA” had namelijk een uitgebreid gecostu- meerd bal georganiseerd, waaraan de jongens van de school, meisjes van de huishoudschool en ulo en oud- leerlingen van de Technische School deelnamen. Het personeel vormde de jury, die beoordelen moest wie zich ook nle- het origineelst had uitgedost. De prü- zen waren beschikbaar gesteld door Sneker winkeliers. Het best verkle- de meisje was Jannie van. Aalderen uit Sneek; zü kreeg een lekkere taart. Van de jongens had Jan de Jong uit l Dinsdagavond gingen er geruchten Sneek zich het mooist gecostumeerd; dat de Franse boortoren bij Witmar- hij won hierdoor een boek. Er werd I sum geëxplodeerd zou zijn. Verschel- zeer geanimeerd gedanst op muziek den mensen, ook collegae, begaven van The Relays. regelmatig beleggen, ge- pelük. Vele bestuursleden bekleden I verscheiden functies en het is voor- aiul ÜP stelbaar, dat men die wel eens door zaterdagavond reeds m carnavals- elkaar haspelt, wanneer men vergeet in welke functie men nu weer ergens achter de groene tafel zit. Zo hoorde s onze verslaggever maandag op een vergadering van reislustigen .zeggen, s dat de betreffende voorzitter kandi- daat was voor de Raad van Arbeid. De spreker bedoelde echter de raad van afgevaardigden. Dat lijkt ons c_L ,.1_ s zieriger... reizen is meestal prettiger dan arbeiden.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1