Otto Sterman brachtAlleen voor blanken’ en agenda"] Sneker HBS vierde gezellig feest met cabaret, toneel en dans Prins Pier I, vorst van de leut, nam zijn intrek in Sneek Franse sfeer op receptie gouden jubileum bij Tonnema ii WYMBRITSERADEEL IJLST en van 1 Officieel Orgaan van de gemeenten S N E E K, i lil 120e jaargang nr. 17 Maandag 1 maart 1965 b Filmavond uren. Jaarvergadering personeel Lankhorst-Melkprod. Heeg Raad Wymbritseradeel maandag 8 maart bijeen fajCL1...»Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave »an NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD I p. rol f Ned. V er. van Huisvrouwen Laatste vraclitdienst met paard en wagen opgeheven Broodmaaltijd Sneker Jeugdaktie w Voetgangers bij oversteken aangereden -i Ned. Reisvereniging Dorpsbelangen Oosthem vergaderde Tromp 25 jaar bij Tromp Zaterdag zesde clubmatch kc Sneek en Omstreken SNEEKER NIEUWSBLAD l een Het goud van Tonnema I !N AMICITIA THEATER dat elf „De in jr, Op maandagavond 8 maart om half acht komt de raad van Wymbritseradeel in vergadering bijeen. De agenda telt 21 punten. Twee van deze punten zjjn ver zoeken om subsidie aan sportinstellingen. twee paarden (van de Water Poorters) en met de muziek van Advendo voorop toog men naar de Poort van Kleef, waar het carnavalsfeest op bij de omstandig heden passende wijze, zij het wat noor- dëlijker en minder naar zuidelijker trant maar even plezierig, werd voortgezet. Als gebleken is, dat een op deze ma nier georganiseerde ontvangst en feest viering wat aanslaan, wil men trachten volgend jaar over te gaan tot het in el kaar zetten van een optocht met praal wagens. Dinsdag 2 maart en woensdag 3 maart te 8 uur film: Alleman. Vervolgens was het woord aan de heer Ament, die aan de schoolvereniging een complete geluidsinstallatie aanbood, die gekocht was van wat van de viering van het 100-jarig bestaan was overgeble ven. Hij raadde de leerlingen aan, er een goed maar zorgvuldig gebruik van te maken, want het is een van de meest moderne en meest complete installaties, die er aan een school maar in gebruik kunnen zijn. Henk Doevendans dankte op vlotte wijze voor dit geweldige geschenk. Advertentieprijs 15 cl per mm. Bij contract (handels- adv.) Lager. Abonnementsprijs t3.5t per half jaar. Franco p post f 4.50 per half jaar Giro 850748 ten name van Sneeker Nieuwsblad Kantoor voor admini- stratie en redaktie: GEDEMPTE POL 6 Telefoon 3005 0 5150) b.g.g. 4091. TONEEL Na een korte pauze werd een opvoering Verschijnt MAANDAGS en DON DERDAGS Onder de daverende tonen van Fies ta Rumba van het tamboer- en hoorn- korps van Advendo, onder leiding van de heer D. van der Werf, reed zater dagavond om vijf over negen prins Car naval, genaamd Prins Pier I, per trein het station van Sneek binnen. Tegelij kertijd weerklonken enkele donderende explosies van vuurwerk bij wijze van saluutschoten, waarna de vorst-van-de- leut, gevolgd door zijn adjudant, het per ron betrad. Stond op de trein op artistie ke wijze vermeld „Sneek, zeilstad. groet Prins Pier I”, niet minder harteljjk wa ren de woorden van de stationschef Muil wijk tot de prins: „Ofschoon de tijden roerig zjjn, halen we u hier in als het symbool van de vreugde.” De jl. vrijdagavond door het departe ment Sneek van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen georganiseerde voor- drachtsavond heeft niet zoveel belang stellenden getrokken, als ze wel verdien de, al was het wel bijzonder verheugend, dat er zoveel jongeren waren. Er schijnt langzamerhand wel een kentering te ko men, maar het blijft blijkbaar nog moei lijk om de mensen van hun „kiekkassie” los te rukken. Zo. vraagt het bestuur van de stichting Sportcomplex „Hommerts-Jutrjjp” om subsidie uit de gemeentekas voor de aan leg van een sportterrein met was- en kleedgelegenheid en garantie van rente en aflossing van een voor dit doel te sluiten geldlening; eenzelfde verzoek van de voetbalvereniging te Oudega-W voor de bouw van dergelijke gelegenheden op het voetbalterrein. CABARET Toen was het de beurt aan de leer lingen van de eerste en tweede klas. Dezen voerden in cabaretvorm op „Een reis om de wereld in nog geen uur” een cabaret met (wind-) streken, zoals het programma vermeldde. De regie was in handen van de heer H. A. Greydanus, die ook voor de tekst en voor een deel van de muziek had gezorgd. Met hier en daar een enkel zwak stukje was het ge heel geestig en vlot; nu en dan werd parodistisch een vertoning gegeven van b.v. de afgezaagde kampvuurliederstijl, het Russisch roulette, en Spaanse peper (copla koppel, met teksten die o.m. ge richt waren op personeelseiigenaardighe- den). Sonja Boltje praatte op vlotte wijze de onderdelen aan elkaar. Afke de Boer in haar creatie van Kelder-mot, een Franse rauwgestemde chansonnière, wist de zaal uitstekend te boeien. Het minst geslaagd vonden wij de vrü langdradige affaire met de pantoffels van Aboe Kas- sim, op tekst van Jaap van der Merwe, die echter wel leuk werd gespeeld, voor al Koos Dalstra als Achrned deed het uit stekend. Hij was trouwens ook al opge vallen toen hjj op even uitstekende wijze een Smertlape fan ’n klaeiboersoan zong. Heel goed!! De drie beatle-ge- pruikte meisjes waren echter wel het best op dreef met hun imitatie van Ame rikaanse nacht- en en andere clubzange- ressen. Ze oogstten bijzonder veel bijval van de jeugd in de zaal. Aan het slot dankte Henk Doevendans de heer Greydanus met een boekenbon, de uitvoerende leerlingen kregen een traktatie, onder wie de pianiste Tineke Nauta niet vergeten werd. De receptie stond geheel in de Franse sfeer waarom voor dit „Fête a Paris” de afdeling was omgetoverd in ’n gezellig dorpje. Midden op het pleintje stond op zijn verhoogde post een Franse ver keersagent in z’n zwierige cape, die de weg vrij moest maken toen een feest- treintje, de jubilaris en zijn echtgenote naar binnen reden, waar ze met een wel komstlied door de honderden aanwezi gen werden begroet. Zij werden naar een der terrasjes ge reden, waar ze bij de directie en de oud-directieleden de heren N. J. en P. de Vries plaats namen en mevrouw Osin- ga bloemen werden aangeboden. Donderdagavond hield de Ned. Ver. van Huisvrouwen haar jaarvergadering. Uit het verslag van de secretaresse bleek dat het ledental iets teruggelopen was. Het bedraagt nu 190. Het samen stellen van een programma is niet ge makkelijk, ook al door de steeds hoger wordende honoraria van sprekers en spreeksters. De finantiële toestand van de vereniging is ondanks het geringe le denverlies niet ongunstig. Er was nog een batig saldo. Na het afhandelen van de verdere agenda sprak mevr. Ferwer- da. over haar werk als verpleegster in ’t vroegere Ned. Indië. jaar lang met grote nauwkeurigheid en met plezier gedaan. Spr. wenste hem toe, dat hij ook in deze laatste maan den met hetzelfde plezier zal werken en daarna prettige herinneringen aan de fabriek zal bewaren. Erg jammer overigens, want men had nu niet alleen gelegenheid om op andere wjjze dan de gebruikelijke sensationele verslagen en berichten, kennis te maken met de strijd van de gekleurde volkeren voor een menswaardig bestaan en gelijke rechten, maar bovendien een unieke kans een groot akteur te beluisteren, die op suggestieve en technisch knappe wjjze deze problemen in de vorm van voor drachten en verhalen aan de orde stelde. In zijn drie vorige programma’s be handelde Otto Sterman resp. de lijd zaamheid, de strijdbaarheid en ’t samen gaan van deze beide tegenstellingen, maar de humor bleef. En zo ontstond, aldus de toelichting op het programma: „Al leen voor blanken”. Vooropgesteld dient te worden, dat Otto Sterman op een boeiende en indringende wijze en met groot vakmanschap zjjn verhalen kleur wist te geven. En toch hebben wij, althans voor de pauze, de in druk gekregen, dat ’t noodzakeljjke kon- takt tussen kunstenaar en publiek niet al tijd voldoende aanwezig was. Lag dit misschien aan de te grote en kille aula van het Johannes Bogerman Lyceum, lag dit wellicht aan het gemis aan humor (waarvan het programma had gespro ken) of was het eerste gedeelte iets te eenzjjdig gericht, waardoor de spanning niet steeds vastgehouden kon worden? Aan de technische vaardigheid van de voordrachtskunstenaar heeft het in ieder geval niet gelegen. Met name in de eer ste voordracht „Noem mjj geen nikker” wist, hjj met een voortreffelijke mimiek en beweging de scène in de nachtkroeg uit te beelden. Van de overige voordrach ten heeft mjj het meest geboeid „De bank”, waarin Sterman de strijd van de jonge neger, die het aandurft op een bank, alleen bestemd voor blanken, De heer P. de Vries, oud-directeur haalde herinneringen op aan zijn jon gensjaren toen hjj op zjjn zwerftochten door de fabriek aan het Kleinzand Osin ga al ontmoette. Hjj timmerde toen kist jes voor de pepermunt en deed dat be- wonderenswaardig vlug en goed. Ook werkte hjj wel in de flessenspoelerjj en al zulke kleine dingen heeft hjj vijftig Vorige week donderdag werd door de Sneker Jeugdserie in Aere Perennius ’n broodmaaltijd gehouden, waaraan ver tegenwoordigers (en -stars) --an het her vormde, gereformeerde, doopgezinde en roomskatholieke jeugdwerk aanzaten. Voorts waren padvinderij en Leger des Hells vertegenwoordigd. Na afloop volg de een interessante discussie, waarbij onder meer het te vieren bevrijdingsfeest aan de orde kwam. Tenslotte werd een commissie ge vormd, die zal trachten de S.J.A. op een vernieuwd levensspoor te brengen. Tegen elf uur sloot de voorzitter de geslaagde avond. De heer IJ. Dotinga te Terzool, die ja renlang als opvolger van de firma S. Hornstra een vrachtdienst met paard en wagen van Terzool op Sneek heeft onderhouden, is daar mee opgehouden. Met hem is de laatste vrachtrijder op Sneek, die nog een paard als trekkracht gebruikte, verdwenen. De Legegeaën zit nu geheel zonder vrachtdienst. - Donderdagavond omstreeks acht uur wilden de 71-jajrige mevrouw J.S. uit Bergum en de 50-jarige W. v. d. S. uit Joure oversteken op het kruispunt Ge dempte Pol-Prins Hendrikkade, toen zjj werden aangereden door de automobi list F.R.D. uit Sneek, die met zjjn be stelwagen uit de richting Heerenveen komende, linksaf wilde, de' Gedempte Pol op. De schuin overstekende voet gangers werden gewond en naar het zie kenhuis vervoerd. De heer Van der S. werd met (vermoedeljjk) een lichte her senschudding en een hoofdwond opge nomen. Mevrouw S. kon na verbonden te zjjn, met een taxi naar huis vervoerd worden. De automobilist bleef ongedeerd, de bestelwagen werd evenmin beschadigd. gegeven van een blijspel in drie bedrij ven van Jim Keulemans: „Grand Gala des Artistes”. Een bjjna geheel nieuwe toneelploeg speelde vlot en vaardig on der regie van Mr. A. van der Werf, die er voor had gezorgd dat er overtuigend door iedereen werd gespeeld. Alleen was het jammer dat een enkele zo in vuur raakte, dat hjj niet altijd werd verstaan, iets wat vooral met Roelof Liemburg als de persagent Floris Stalknecht het geval was. Hjj speelde overigens goed. Het stuk speelt zich af in een kamer van een Amsterdams hotel waar kort gele den de oorspronkelijk Nederlandse Bef je de Wit als de beroemd geworden jazz zangeres Evelyn White vanuit Amerika, haar intrek heeft genomen. Ze is erg grillig (een uitstekende rol van Mar leen Jedeloo) en moet trachten bij de teeners in het gevlij te komen, nadat haar glorie als jazz-zangeres aan het ta nen was genaakt. Dan komt er plotse ling een dubbelgangster van haar op de proppen uiteraard weer Marleen Jede loo) die de Miss White verkiezingen heeft gewonnen. Zjj zingt in teenerstijl in het Kurhaus (veel situaties en uitspraken herinneren aan bestaande Nederlandse toestanden in pers- en theaterwereld!!) Twee handtekeningenjaagsters werden bizonder leuk gespeeld door Sisca Vier- stra en Su Obreen. Tenslotte raakt ieder een verward door de in- en uitgaande echte en imitatie-Evelyn, zelfs de kunst schilder Alfred Donker raakt op de „an dere” Evelyn verliefd, een rol die aardiig maar niet zo sterk door Peter Prijs wend gespeeld. Na een heleboel verwikkelin gen blijkt dat de dames dezelfde moe der hebben en halfzusters zjjn. Natuur lijk krijgen Evelyn en Floris elkaar, zij krijgt ook haar teener-contract, iets waarvoor in feite per ongeluk de na- maak-Evelyn White gezorgd heeft. Jan- neke v. d. Zee als Maria van Soest, de kleedster, speelde eng leuk; Karen Doe maar was een leuke maar onnozele (dat stond in haar rol) fotografe Tineke. Mary de Groot was een echt kamermeisje. Maar de besten van het hele stel warén zeker Theo de Vries als de sensatie- joumalist Henk van der (Mey- o, nee) Heiden. Robbie Prijs als de impressario Dick den Duk en Gwam Kwee als de filmscout Victor den Besten. Ze kregen, met de andere spelers en speelsters na afloop een daverend applaus; mr. Van der Werf eveneens, hjj kreeg van Henk Doevendans een boekenbon, en van de toneelgroep een aandenken. De meisjes ontvingen bloemen. Op muziek van de J.B..-band werd er daarna nog gezellig gedanst. Nadat een groepje muzikanten uit het Stedelijk Muziekcorps was binnen ge marcheerd en de jubilaris een serenade had gebracht, sprak de heer J. de Vries die hem namens de collega’s een tabaks pot van Delfts blauw, een pijp en tabak en ook nog een vishengel met toebe horen aanbood. De muzikanten onder streepten dit met een „lang zal hjj leven” waarna onder grote vrolijkheid het mannenzangclubje „La jeunesse de Pa ris” geestige liedjes op de jubilaris zong. De heer M. Oosterbaan overhandigde de jubilaris nog een grote doos sigaren, waarna de pres.directeur allen dankte die er toe hadden bijgedragen deze receptie tot een zo feestelijk gebeuren te Naar de heer De Vries mededeelde, waren de heer en mevr. Osinga ’s mor gens reeds in het directiekantoor ont vangen waar in intieme kring koffie was gedronken en de jubilaris een cadeau werd aangeboden. En nu, zo betoogde hjj, past op de jas van Hendrik Osin ga nog het goud van Tonnema. De direc teur speldde hun trouwe medewerker de gouden medaille van de Orde van de Planters op bij welke hulde allen zich met een „lang zal hjj leven” aansloten. Voor de N.R.V. komt maandagavond 8 maart in hotel „De Wijnberg” het Zwitsers Verkeersbureau een filmavond verzorgen. Velen zullen zich de mooie kleurenfilms nog herinneren, die de heer Tiemstra van. dit verkeersbureau al eens eerder heeft laten zien. Deze keer komt hij met kleuren-geluidsfilm over ver schillende delen van Zwitserland. Daar velen dit land in hun vakantie hebben be zocht, is het interessant, het ook weer eens op de film te zien. De ver. „Dorpsbelangen” hield in het Himsterhüs haar jaarvergadering. De voorzitter Sj. v. d. Veen heette 18 leden welkom. Gelet op de andere vergaderin gen, noemde hij deze opkomst zeer goed. Het was een druk jaar geweest, aldus spreker; de bouwactie had de meeste tjjd gevergd. De voorzitter was blij dat dit plan geslaagd was, voor zover het in hogere kringen nog moet worden goed gekeurd; hij bracht dank aan de heren kerkvoogden en aan de heer Landman voor hun medewerking. Daarna werden de notulen, het jaarver slag en de reis van de ouden van dagen na een kleine verandering goedgekeurd. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat er behalve het banksaldo een batig saldo is van 77,11. Doordat de uitgaven stijgen zal de contributie ver hoogd worden tot 4,80 er jaar. Het bestuur zal huisbezoeken gaan afleggen om zoveel mogeljjk dorpsgenoten boven de achttien jaar tot lid van „Dorpsbe langen” te maken. Bjj de gemeente zal worden aangedron gen op het op enkele plaatsen aanbren gen van straatverlichting. Er zjjn vooral klachten uit Njjezjjl over de onoverzich telijkheid in de korte bocht bjj de over weg naar Ijlst; in verband met het toe nemende verkeer levert dat vooral ’s avonds veel gevaar op. In de plaats van secretaris Veninga werd gekozen de heer O. Damstra van Njjezjjl. De voorzitter sprak woorden van dank tot de heer Veninga (die al drie zittingsperioden van vjjf jaar achter de rug heeft) voor het vele werk, dat hjj voor „Dorpsbelangen” in die tjjd heeft gedaan. De heer Veninga dankte voor de goede harmonie die er altjjd is geweest. VOETBALVELD. Voor de aanleg van een voetbalterrein werd de hulp van „Dorpsbelangen” inge roepen. De voorzitter noemde het vin den van een geschikt terrein het moei- lijkste punt. Het bestuur heeft de ver. „A. en O.” toegezegd, als deze voor een begin zorgt, dat Dorpsbelangen dan niet met de handen in de zak zal blijven staan, want ook de gymnastiek en de paarde- sport zouden een dergeljjk veld toejui chen. Besloten werd de verbetering van een rjjweg te Njjezijl met 50,— te sub sidiëren. Volgens de leden is er bjj de straatver lichting nogal eens een lamp stuk. Men moet in voorkomende gevallen Je heer Van der Woude te IJlst berichten, want dan wordt direct de lamp hersteld. Omstreeks elf uur werd de vergadering door de heer W. Grondsma mL dankge bed gesloten. GEMEENTEARCHIEF Een door het provinciaal bestuur aan gestelde ambtenaar heeft onder leiding van de rjjksarchivaris de gemeente- en waterschapsbesturen geholpen bjj het or denen en beschrijven van alle gemeente en waterschapsarchieven. Diverse ge meenten hebben zo langzamerhand een beurt gehad, ook Wymbritseradeel. Thans is het gemeentearchief geheel ge ordend. Vanaf de Napoleontische tjjd is het vrjjwel geheel aanwezig. Met name voor de Friese geschiedenis is het van belang dat het archief geordend en be- studeerbaar is. Het is voor het naslaan van het archief gemakkelijk dat er een inventarislijst is opgemaakt, maar dat deze in druk verschijnt, maakt een en ander nog eenvoudiger. Een drukker, met wie kontakt is opgenomen, wil het werk verrichten voor f6.500,—. Van verschil lende zjjden is meegedeeld, dat deze prijs redeljjk is. Het ligt in de bedoeling een 400 exemplaren te laten drukken, die aan diverse instanties worden toegezon den. B. en w. stellen de raad voor, deze uitgave uit te trekken op de kapitaal- dienst van 1965 en dit bedrag in tien jaar te brengen ten laste van de gewone dienst. ONTSLAG B. en w. stellen voor, eervol ontslag te verlenen aan de heer W. de Jong te Blauwhuis, werkman afdeling wegen in vaste dienst, in verband met het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd van de heer De Jong op 18 maart a.s. Donderdagavond kwamen de leden van de personeelsvereniging van NV Lank- horst Melkproduktenfabriek te Heeg in de fabriekskantine ter jaarvergadering bijeen. De leiding was in handen van voorzitter J. Schengenga. De jaarversla gen van sekretaris en penningmeester werden goedgekeurd. De bestuursleden waren alle aan de beurt van aftreden en hadden zich niet herkiesbaar gesteld. Na veel stemmingen werd het nieuwe bestuur als volgt samengesteld: voorz. Sj. Visser, L. Kljjnstra, secretaris, T. Tysma, penningmeester; E. Diedrich en 1 R. Jongstra, leden. De vergadering ver klaarde zich tegen een fusie met de per soneelsvereniging van IJsbrechtum. De besturen van de personeelsvoetbalclub en van het Sint-Nicolaaskinderfeest bleven ongewijzigd. Na deze huishoudelijke ver gadering werd er nog gezellig gekiend om fraaie prjjzen. plaats te nemen, op overtuigende wjjze liet zien. Gelukkig bleek de afstand tussen ak teur en publiek na.de pauze veel minder groot dan daarvoor. De eenvoudige, maar inhoudsvolle verhalen, rjjk aan humor, hebben hier zeker niet weinig toe bij gedragen. Met verhalen uit o.m. de West, Ethiopië en de Goudkust wist Sterman de juiste sfeer te scheppen en zjjn toe hoorders te boeien. De woorden van dank die voorzitter K. Gorter tot de kunste naar richtte, waren dan ook een ieder uit het hart gegrepen. Een langdurig applaus onderstreepte op duidelijke wjjze deze gevoelens. Vierde de Sneker HBS-vereniging Groot en Klein Studiesport donderdagavond feest met cabaret en toneel voor de ouders en burgemeester en m 5vrouw Ras- terhoff, vrijdagavond waren het de leerlingen die de bloemetjes buiten zetten. Onder de feestvierenden waren leden van de lustrumcommissie, zoals de heer en mevrouw Ament, en vertegenwoordigers van de raad van toezicht en zustervereni gingen. Tegen half negen werd de avond geopend door de voorzitter van Groot Stu diesport Henk Doevendans. Nadat deze iedereen had welkom geheten werd het schoollied, de Hogere Burgermars, gezongen, waarvoor wjj een aantal extra zangrepetities door de leerlingen gaarne willen adviseren! Het huis Tonnema was vrijdagmiddag in een van de afwerkingsafdelingen van de nieuwe fabriek aan de Oppenhuizer- weg bijeen voor het gouden jubileum van de heer H. Osinga, die op 28 fe bruari 1915 als jongen van veertien jaar bij de firma Tonnema in dienst trad. De fabriek was toen alleen nog maar geves tigd op het Kleinzand en hier heeft hij ook steeds gewerkt, zowel in algemene dienst als in de produktie-afdelingen, en het bedrijf groot zien worden. De heer Dotinga nam dit besluit na dat hjj met zjjn paard en wagen in het water was gereden. Zijn paard, dat eni ge jaren geleden geschrokken was van enkele melkbussen die van een melk- auto vielen en vóór hem op de weg rolden, was sindsdien bang voor melk bussen. Toen er nu onlangs een paar bussen langs de weg stonden, wend het dier schichtig en sprong op zij. Door deze onverwachte manoeuvre kon de heer Dotinga niet voorkomen dat de wa gen in de berm reed en daarna met het paard in de sloot geraakte waarbij hjj zelf ook een nat pak opliep. Nadat het paard en de wagen met veel moeite op de wal waren gebracht, bleek de wa gen zo zwaar beschadigd te zjjn, dat reparatie een- groot bedrag zou vragen. En waar de vrachtdienst toch al niet meer zo florissant was, omdat vele za ken hun goederen nu met eigen bestel auto’s vervoeren, en het gevaar op de weg voor een langzaam rjjdende paard en wagen steeds groter wordt, heeft de heer Dotinga er een punt achter gezet. Hjj zal nu proberen een andere baan te krjjgen. Toespraken Nadat koffie was rondgediend sprak ie president-directeur de heer N. G. de Zries de jubilaris toe. Hjj noemde echter sèrst de reden waarom alles zo op z’n Trans was opgezet. In Frankrijk zijn de nensen meestal klein van gestalte zei lij. Vandaar dat wij het jubileum van deine Hendrik in Franse geest en in een franse sfeer willen vieren. Spr. zei Jaarna bewondering te hebben voor de- :e man van 1915, die zjjn talenten aan iet huis Tonnema heeft gegeven en over al waar hij geplaatst werd zjjn werk met jver en toewijding verrichtte. En hjj is zo gehecht aan de fabriek >p het Kleinzand, dat hij indertijd ge vraagd heeft daar ook de laatste jaren zoor zijn pensioen te mogen bljjven wer den. Zodoende werkt hjj nog altjjd in le kleine afdelingen welke daar nog zjjn »n op een wijze, waarvoor de directie respect en alle lof heeft. Donderdag 4 maart Modeshow Fa. Tjerk- stra in Hotel Hanenburg. Aanvang 2.30 en 7.30 uur. Donderdag 4 maart Jubileum-feestavond S.v.c. „L.S.C.” „Een avond met Wim Sonneveld”. Amicitia 8 uur. Zaterdag 6 maart Sneeker Zeilclub. Filmavond voor deelnemers (met huis genoten) aan de cursus wedstrijdtech- niek en -taktiek, in hotel Hanenburg. Zaterdag 6 maart Clubmatch Kynologen- club Sneek en Omstr. in ,Ons Gebouw’, aanvang 11 uur. Zaterdag 6 maart Vierde Prestatietocht Den Oever-Sneek 50 km. Start ’s mor gens 8 uur bjj hotel in Den Oever. Maandag 8 maart Filmavond Ned. Reis vereniging in de zaal van Hotel „De Wjjnberg”, aanvang 8 uur. Dinsdag 9 maart Algemene ledenverga dering Coöp. Boerenleenbank Hom- merts in het Lokaal te Hommerts. Aanvang ’s avonds 7.30 uur. Vrjjdag 12 maart Bjjeenkc vist Preamkeskouwers” in de foyer van Amicitia. Spreker de heer H. Lam berts over „Training van de goede sportbeoefenaar”. Aanvang ’s avonds 8 uur. Tiisdei 30, woansdei 31 maert en tongers- dei 1 april Utfierings Krite Snits mei ’t bljjspul „In foarlik bern”, oerset troch B. Westra. Vrjjdag j.l. was het 25 jaar geleden, dat de heer Jan Tromp te Sneek als boekhouder-verkoper in dienst trad bjj de fa. Tromp Herenkleding aan de Wjjde Burgstraat. Wegens ziekte van de jubilaris was het helaas niet mogeljjk, dit feit op grootse wjjze te gedenken, hoewel de heer Tromp dit zeker heeft verdiend. Evenwel hebben personeel en directie hem beurtelings thuis korte be zoekjes gebracht en hem behoorlijk in de bloemen gezet. Op latere datum, waarschijnlijk 25 april, zal dit jubileum in intieme kring nog eens worden herdacht en zal de heer Tromp namens personeel en directie een cadeau worden overhandigd. Het ontvangstcomité, bestaande uit de met maskers getooide heren Roodhof, De Wolf en Boersma, begroette het ho ge bezoek op de bjj carnaval passende wjjze: de hand aan de hoed, averechts, maar even harteljjk gemeend. Daarna volgden de toespraak tot en de bevordering van de chef Muilwijk. De ze werd, na de toezegging van de prins dat hjj volgend jaar graag weer te rug wilde komen per trein (deze ont vangst was de eerste op die wjjze), rid der in de orde van de Greate Pier, wat bleek uit eenzelfde maar grote medaille. Toen richtte Pier I zich tot de hoofdcon- -’ucteur Kemper (waaruit bleek dat ze Prins verrassend goed met spoorweg- situaties bekend is...) met de woorden, dat hij, Prins Carnaval, zich onderweg gaarne gelaafd had aan een kopje van die verrukkeljjke schommelkoffie. Tevens raadde hjj de chef aan „niet de jas van de meester machinist) aan te trek ken. want die past u niet.” Hierbjj verwij zende naar een recent gebeuren op het Sneker station! Daarna werd de heer Kempker bevorderd tot ridder in de or de van Lytse Pier: een geelzwart lint waaraan een kleine medaille. Ook de machinist Hollander werd rid der in de orde, eveneens van Lytse Pier (want verschil moet er zjjn, zelfs in het zottenrijk). Hierna ging het gezelschap in de stationsrestauratie, waar de res- tav-,-;-ur de heer Van der Meulen een gelijke orde werd omgehangen, alleen een vierkante. M~-kwaardig was, dat al de medail les dezelfde inscriptie droegen: Rund- veefokdag Peelland 1964. Hierover toon den de nieuwe ridders zich zeer ont roerd, zoals bleek uit hun uitingen van aanhankelijkheid jegens hun vorst en ge bieder. Na al deze plechtigheden stapte de Prins en zjjn gevolg in een koets met maken en de jubilaris woorden van dank sprak voor de huldiging en de ca deaus. Alle personeelsleden wensten daarna hun jubilerende collega en zijn echtge note nog persoonlijk geluk. Wanneer zaterdag 6 maart om 11 uur de deuren open gaan van „Ons Gebouw” aan de Westersingel zult u verwelkomd worden met geblaf, dat ophlinkt uit de kelen van circa 150 viervoeters, het grootste aantal dat tot heden hier voor gebracht werd. K.C. Sneek houdt nl. haar 6de club match en bestaat 27 april 1965 10 jaar. Dit hoopt het bestuur op bescheiden wjj ze op de alg. ledenvergadering op don derdag 29 april te herdenken. In „Ons Gebouw” zult u twee zeer grote groepen duitse en schotse herders aantreffen. Daarnaast boxers, spaniels, setters, dobermannpichers, dameshond jes en nog vele anderen. 9 kampioenen zullen om de eer strijden, wie de beste wordt, terwjjl vertegenwoordigers vm 32 rassen in de erering bijeen zullen ko men, waaruit de keurmeesters de 8 beste zullen kiezen. De beste hond van de match ontvangt een wisselbeker, aan geboden door de heer S. de Jong, juwe lier. De beste duitse herder krjjgt de wis- sel-bokaal, aangeboden door de heer Hof meester en bovendien een beker, aange boden doch- de fokgroep „Rond de meren” voor de duitse herder.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1