Waterpoort-krabbels Grote beroering in het Midden-Oosten f AQENDA~J Verzoek „Harmonie” om renteloos voor schot voor nieuwe muziekinstrumenten i s nog veie armere grote en jxieuiv werkzaamheden. Men kan zich iedere f vrijdagavond opgeven bjj het Comi- I té, dat tussen acht en tien uur ver- I gadert in De Wijnberg. Ook voor alle g’ andere inlichtingen kan men daar f dan terecht. L !l Frysk Orkest besloot seizoen met gave uitvoering I IJLST WYMBRITSERADEEL BUITENLANDS OVERZICHT van i 5 i i en Opbrengst voer het gehandicapte kind i Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 120e jaargang nr. 22 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Kerkmuziek in Martinikerk te Bolsward 1 Hl Raadsvoorstellen Sneek l’ De bouwtijd Openbare verkoping ÉS I Eksamens foar de F ryslan-diploma’s Zesjarig meisje uit Goëngamieden dodelijk verongelukt Donderdag 18 maart 1965 Johny Kendall and the Heralds zaterdag in Amicitia De feestverlichting Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Nadat alle bewoners van het Bonijatiushuis aan de Leeuwar- 11 zondag a.s. stand is daaromtrent De leerlingen van de Chr. L.T.S. de burgerlijke Ik heb de goede strijd gestre- 6-18: ARABISCHE LIGA BURGERRECHTEN I rJ VOORSCHOTTEN EN HUREN I* Korfbalwedstrjjd I eens uit J.N. op een De AMICITIA THEATER Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 0 51 50 - 30 05 b.g.g. 40 91. door de Cantorij der Bolswarder Marti nikerk op elke derde zondag der maand, Donderdag 18 maart t.e.m. dinsdag 28 maart iedere avond te 8 uur en zondag middag tevens te 5 uur film: Mensen van morgen. Zondagmiddag 21 maart te 2.30 uur film: Drie Sergeanten. Passion in de Martinikerk te Bolsward. Aan vang ’s avonds 7 uur. Vrijdag 16 april Uitvoering Mrtthaus Passion in de Grote Kerk te Sneek. Aanvang ’s middags 2 uur. Tiisdei 30, woansdei 31 maert en tongers- dei 1 april Utfierings Krite Snits mei ’t blijspul „In foarlik bern”, oerset troch B. Westra. broken, wordt ingaande voortgezet. meentelijke bejaardencentrum Njj Na zareth. halden op sneon 15 maejje to Ljouwert. A-kandidaten hoege allinne skriftlik wurk te meitsjen, de B-dielnimmers krQe ek 20 minuten mounting. Oanjefte kin barre troch in giro-oer- skriuwing op nü. 853181 fan T. Beintema, Ljouwert, foar de 15e april, fan 7,50 foar A of 10,foar B. vorhanden,” een voor 4-st. vocaal koor, orgel-continuo, van de vroeg gestorven noord-Friese meester Nicolaus Bruhns (1665-1697), eksamens foar de Ftyslên-diplo- ma’s, A en B, ütgeande fan it Ynstitüt Fryslan to Ljouwert, wurde fan ’t jier Gistermiddag werd door notaris. E. K. Hoekstra te Sneek in het openbaar finaal verkocht in ’t café van J. van Althuis te Arum de stolpboerderij en landen onder Lollum aan de weg van Lollum naar Arum, genaamd „Klein Hisaerd”, plaat selijk Hizzaarderlaan 14, nog in gebruik bij L. Mulder. Een en ander heeft een oppervlakte van 14.61.32 ha. Het werd geveild in vijf kavels, maar in één keer bij cumulatie verkocht aan J. Wester te Sneek, voor 121.542,—. Vrij te aanvaar den op 12 mei a.s. Telstar- Johnny Kendall te hieruit voortvloeiende kosten niet zo danig, dat er bezwaar tegen gemaakt zou moeten worden. Tien jaar wordt ech ter te lang geacht, zodat b en w advise ren dit terug te brengen tot zeven jaar. Een voorwaarde waaraan de vereniging ‘M van 28 bejaardenwoningen aan de Tsjom- de week behalve hun vuilnisemmer Behalve Vietnam heeft president John son nu ook de crisis in Alabama te verwerken. De negerleiders en de blan ken, die strijden voor gelijke rechten voor de negers, hebben Alabama als voornaamste punt gekozen in hun strijd voor de registratie van kiezers, de vol gende etappe in de strijd voor de bur gerrechten. Met stérke hand wordt meestal verhinderd, dat de negers zich als kiezers laten registreren, en uit pro test tegen deze verhindering worden be togingen georganiseerd, welke met poli- nen voldoen. Behoudens van G.S. stellen b en w de raad voor gun stig te beschikken over het verzoek van de muziekvereniging. De agenda vermeldt verder voorstel len tot het verlenen van voorschotten over het dienstjaar 1965 aan de bijzon- L dere lagere, buitengewoon lagere en uit- gebreid lagere scholen in de gemeente I alsook aan zeven hnzonrtere klenterscho- ■- len. Ook krijgt de raad te behandelen een voorstel van b en w omtrent de defini- GEEN VERJARING Na het debat in de Bondsdag is het wel duidelijk, dat op 8 mei de verjaring van moord, bedreven tijdens de natio- naal-socialistische tijd, niet zal intreden. Uit een bewogen debat bleek, dat de meerderheid zelfs voor afschaffing van de verjaringstermijn voor moord is. De CDU wil dat bij de wet regelen. De so cialisten gaan iets verder en willen de grondwet wijzigen om dit mogelijk te maken. torü zingt voorts twee a capella wer ken, n.l. Agnus Dei van Hans Leo Hass ler (1567-1612) en Tenebrae factae sunt van Michael Haydn (1737-1806). De uit voering wordt begonnen met Praelu- dium en Fuga in e. moll van J. S. Bach, te spelen door Gezinus Schrik op het grote orgel. Hierna is er samenzang van Gezang 32, ,,O hoofd bedekt met won den.” Besloten wordt met het beroemde koraal „Was mein Gott will” uit Bach’s Matthaus Passion. Uitvoerenden zjjn de Martini Cantorij, een strijkers-en- semble van het Frysk Orkest, terwijl het fraaie koor-orgel wordt bespeeld door J. W. Boeijenga. Cantor is Gezinus Schrik, organist van de Martinikerk. De uitvoering begint om 2.45 precies. Toegang en programma gratis. De ver wachting is dat de belangstelling voor deze passie-uitvoering groot zal zijn. Erhard heeft door de uitbreiding van de ruzie tot ‘de gehele Arabische wereld (dooi' het element Israël nl. in ’t conflict te betrekken) de kans tweedracht in de Arabische wereld te zaaien. Er zijn nl. landen, die met Bonn willen breken en landen die zo ver niet willen gaan. Zou de meerderheid terugdeinzen voor de breuk, dan zou de positie van Nasser in de Arabische wereld verzwakt zijn. De ministers van de Arabische Liga zijn in het afgelopen weekeinde bijeen geweest en zij hebben besloten hun am bassadeurs uit Bonn terug te roepen en de diplomatieke betrekkingen met West- Duitsland te verbreken wanneer Bonn Israël erkent. De ministers van Libië, Marokko en Tunesië hebben enig voorbe houd gemaakt, zo is van Egyptische zij de medegedeeld. Dat Tunesië voorbe houd zou maken was begrijpelijk na de opmerkingen van president .Bourguiba, die zelfs zo ver is gegaan een regeling met Israël te bepleiten. Bourguiba had er ook op gewezen, dat ’n door Nasser be pleite boycot van West-Duitsland weinig zin zou hebben. Bonn was er als de kip pen bjj om uit te rekenen, dat van ’n ver breking van de économische betrekkin gen de Arabische landen meer last zul len ondervinden dan de bondsrepubliek. Zuidvruchten kan men behalve in Ma rokko ook in Israël kopen. Syrië, de Soe dan, Algerije en Egypte zullen zich voor de financiering van bepaalde projecten tot andere geldschieters dan de West Duitsers moeten wenden. Dat zal niet zo meevallen. WILSON Tussen de Egyptische crisis en de ver jaring in moest Erhard zijn aandacht richten op de besprekingen met premier Wilson van Engeland, die voornamelijk een grotere bijdrage in deviezen voor het onderhoud van het Britse Rijnleger kwam vragen. Succes is hem nog niet .jjk i.= gezien de plaats die het korps in de gemeenschap inneemt, ook in het openbare leven bij voorkomende gele genheden. Ondanks de jaarlijkse sub sidie kunnen er omstandigheden zijn, op andere wijze hulp te moeten verlenen van gemeentewege, i.c. dit voorschot. I I Hierdoor worden de voor de gemeen- I I x-.cn vuuiwdarae waaxuan ue vereniging volgens beschikbare gegevens, zal kun- goedkeuring I Bjj het laatste concert van het Frysk Orkest in dit seizoen dinsdagavond in „Amicitia”, was veel publiek aanwezig. Dirigent Alfred Salten kwam dan ook nu weer met een interessant program ma, dat gewijd was aan Beethoven, Mil haud en Gershwin. Wegens ziekte van enige solisten moest echter de Ballet suite „La creation du monde” van de Franse componist Darius Milhaud (geb. 1892) vervallen. Dit werk werd vervan gen door de Dansen uit „Galanta” van Zoltan Kodaly. (geb. 1882). Dit stuk, ge baseerd op 'Hongaarse volksmuziek, en de moeite van ’t uitvoeren zeker waard, hoorden we hier al eerder. Jammer dus dat we Milhaud’s opus moesten mis sen. Het Frysk Orkest begon met de derde Symfonie, in Es gr. t., opus 55, de z.g.n. „Eroïca” van L. van Beethoven. Zowel het Allegro con brio en de Marcia funè- bre, het Scherzo en de Finale werden onder Salten’s bezielende leiding een boeiend geheel. Na de perfecte inzet van het eerste deel met meesterlijke door werking, bleef het samenspel hecht en stevig. De treurmars vormde een sterk contrast tussen het Scherzo, waarin een getokkeld basthema elf maal gevarieerd wordt. Deze drie delen, werden evenals de levendige Finale gaaf en kleurrijk vertolkt. In het volgende werk, de Dansen uit „Galanta” van Kodaly was het orkest in de aanvangsmaten even minder homo geen. Ook de zuiverheid was af en toe zwevende, maar al gauw werd de een heid hersteld en konden we genieten van een pittige en transparante, mede door de nogal ijle instrumentatie, van deze serie aaneengeschakelde dansen, die met een snelle czardas eindigde. neer een kind slechts een ogenblik niet, onder de aandacht van de moe der is, ondervond dezer dagen een le- J zeres van ons blad. Terwijl haar bei- I de kleuters even alleen waren, stop- I te een van hen een pinda in zjjn J neusje. Hij Advertentieprijs: 15 cent per mm Bij kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs 3,50 per half jaar. Franko p. post 4,50 per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS I ,1 vreemd te snuiven en op. Moeder Het aanbod van bondskanselier Erhard oni diplomatieke betrekkingen met Israël aan te knopen, heeft een grote beroering in de diplomatieke wereld veroor zaakt. De Arabische landen, Egypte voorop, hebben moord en brand ge schreeuwd over het „verraad” van West-Duitsland, dat de aartsvijand Israël wil de erkennen en tegelijk de economische hulp voor de toekomst aan Egypte stop zette omdat Nasser de Oost-Duitser Ulbricht met al teveel eerbewijzen had ont vangen. Ook in Israël was men niet zo geestdriftig. Men heeft daar gepoogd enige voorwaarden aan een „normalisatie” van de betrekkingen te verbinden, zoals levering van de wapens, welke door Erhard kort tevoren was stopgezet. Tenslotte heeft Israël besloten onvoor- beschoren geweest, al kon Wilson spre- waardelijk de betrekkingen met West- ken van harde, doch constru ieve ge- Duitsland aan te knopen, al was het sprekken. Voor de rest zal het gesprek Erhard in zijn conflict met binnenkort door ministers worden voort gezet. De Duitsers waren erg blij met Wilsons toezegging ’n nieuw initiatief om tot hereniging te komen t? zullen teke nen. Maar dat is een zaak, waarover in feite de Russen beslissen. Wilsons geringe succes in Bonn is een nieuwe reden tot ontevredenheid met Wilsons beleid. Vooral aan de linkerzijde van de partij vraagt men zich af of men nu socialist moet zijn om de conservatie ve politiek voort te zetten. Samenwer king met Duitsland, voortzetting van het „onafhankelijke kernwapen” hoewel dat volgens anderen op zachte wijze onder de tafel wordt geschoven, steun aan de Verenigde Staten in de Vietnamese po litiek, die overal ter wereld de ergernis van links opwekt. Maar Wilson beseft ook, dat Amerika in Vietnam het voor terrein verdedigt van Maleisië, waar voor Engeland zich verantwoordelijk ge voelt. De luchtaanvallen op Noord-Vietnam zijn weer voortgezet zonder dat er aan wijzingen zjjn, dat Hanoi zich hierdoor gedwongen voelt onderhandelingen te openen op de Amerikaanse voorwaarde, dat de aanvallen van de communisti sche Vietcong zouden wórden stopgezet. Onder auspiciën van het theaterbureau „Telstar” (charitatief) zal zaterdag avond aanstaande in de foyer van Ami- citia voor danslustigen uit Sneek en omgeving spelen de populaire beat- group van Johny Kendall and the He ralds. Kaarten in voorverkoop worden al wekenlang veel verkocht, zodat het zeker een even succesvolle avond wordt van „Telstar” als de vorige keer. De opbrengst gaat ditmaal in zijn geheel naar Het Gehandicapte Kind, mede dank zij de enorme medewerking van het gemeentebestuur van Sneek. Wie nog geen kaarten heeft, moet zich haas ten; toch zullen velen weer teleurge steld worden, evenals de laatste keer en zoals in Bolsward. Johny Kendall en the Heralds bestaan als orkest ongeveer 1V2 jaar. De groep behoort thans tot de populairste van ons land. Het is een beroepsband, die aanvankelijk alleen bekend was in Am- sterdam. Ze werden daar door Casper Do".d.e5^s..1La?^_£1^^g^Iatü’.a“s fKoeiemans van R.C.A. ontdekt. Er werd al spoedig een plaatje van hen opgeno men, dat echter weinig succes had. Toch zag men wel iets in deze groep, want er volgde een t.v.-optreden voor de AVRO. Hét grote succes kwam voor hen evenwel met de plaat „St. James Infir- mery”. Wekenlang stond deze op de Ne derlandse hitparade. Ook Engeland, Duitsland, Italië en zelfs Amerika toon- Op de weg tussen Offingawier en Gauw is dinsdagochtend om kwart over acht het 6l/2 jarig dochtertje Martha van de heer F. L. de Vries uit oëngamieden onderweg naar school tegen een auto gevallen en dodelijk verongelukt. Martha reed met een’ viertal vrien dinnetjes op de fiets naar haar school in Gauw. Ze fietste voorop en werd op een gegeven ogenblik door het achter haar rijdende zusje gewaarschuwd, dat ze moest afstappen, omdat er een vracht wagen met aanhang bezig was hen te passeren. Martha werd daardoor ver- moedeltjk een beetje angstig, ze reed door een wielspoor en verloor haar even wicht. Ze viel naar de linkerzijde v'n de weg, op hetzelfde ogenblik dat de aanhanger langs haar reed; ze kwam te gen ’t rechter achterwiel en bleef met ’n schedelbasisfractuur op de weg liggen. Ze was vrijwel onmiddellijk dood® maar om Nasser te steunen. Dat conflict neemt scherpe vormen aan nu Bonn zich toch niet zo gedwee naar de wensen van Nas ser schikt als men even de indruk kreeg toen het de wapenleveranties aan Israël stopzette. Toen daarop het bezoek van Ulbricht en de bedreiging van de West- duitse positie toch voortgingen, overwon de „harde lijn” in Bonn. Erhard kon betogen, dat er met terughoudendheid weinig invloed in het Midden-Oosten te redden viel en dat de verantwoordelijk heid voor de breuk nu maar op Nasser moest terug vallen. tiegeweld uit elkaar worden geslagen. Zeer fel is het hierbij toegegaan in de stad Selma, waar een blanke dominee uit Boston is overleden aan de gevolgen van het optreden van de politie. De Amerikaanse regering heeft gou verneur Wallace van Alabama naar Was hington laten komen en president John son heeft hem medegedeeld, dat een herhaling van deze gebeurtenissen (ge weld om schending van de wet te ver dedigen) tot ingrijpen van de federale troepen zal leiden. De president heeft het Congres verzocht een wetsontwerp op te stellen, waardoor wordt gegaran deerd, dat iedereen ongeacht huidskleur, zijn grondrecht als kiezer kan uitoefe nen. Wallace zou zijn steun moeten be tuigen voor algemeen stemrecht en hij zou een bijeenkomst van blanken en negers moeten beleggen om de twee be volkingsgroepen nader tot elkaar te brengen. Wallace staat bekend als een hardnekkige rassenscheider, die Johnson bjj de presidentsverkiezingen van novem ber ook zijn stem heeft onthouden. John son is toch wel gekozen, maar dit op treden van Wallace zal hij nog wel niet vergeten zijn. VERKIEZINGEN IN FRANKRIJK In Frankrijk zijn verkiezingen voor de gemeenteraden gehouden en ondanks veel inspannig heeft de U.N.R., de re- gerigspartjj, geen winst kunnen boe ken. De oude, verguisde partijen ble ken nog een hardnekkig leven te leiden en zjj bleken ook soepel genoeg om daar, waar de U.N.R. de sterkste partij zou worden, verkiezingsbondgenoot- schappen te sluiten. De meeste bond genootschappen waren van de socialis ten en de centrumpartijen, maar ook volksfrontassociaties met de communis ten kwamen voor. Op vrijdag 26 maart 's avonds om kwart over zeven komt de gemeenteraad van Sneek in vergadering bijeen. Een week later, op 2 april zal de begrotings- vergadering plaatsvinden. Op de agenda voor 26 maart komen onder meer de volgende voorstellen voor. Een advies van b en w betreffende een verzoek van de chr. muziekvereniging „Harmonie” tot het verlenen van een renteloos voorschot uit de gemeentekas. Het bestuur van genoemde muziekvereniging heeft bij schrijven van 1 maart j.l. verzocht om een dergelijk voorschot van 5000,- ten behoeve van de aan schaffing van nieuwe muziekinstrumenten. De vereniging deelt mede dit vooï he'. korps binnenkort verschillende nieuwe instrumenten moeten worden aangeschaft in verband met het toenemende aantal leden en leerlingen. Bovendien is een aantal in gebruik zijnde instrumenten verouderd, zodat deze vervangen zullen moeten worden. Het bestuur heeft mo menteel echter niet de middelen om een en ander te financieren en verzoekt de gemeente derhalve 5000,- beschikbaar te willen stellen in de vorm van een renteloos voorschot, af te lossen in tien jaarlijkse termijnen van 500,-. B en w zijn van mening, dat het verzoek rede- SNEEKER NIEUWSBLAD den belangstelling. Tot nu toe zjjn er zes platen van hen opgenomen. De al lernieuwste is „See, see, rider”. Vlak na hun optreden in Sneek vertrek ken de jongens voor een toernee van enkele maanden naar Italië, wat wel een zeldzaamheid voor Nederlandse beat- groups genoemd mag worden. Het is een duur orkest, maar wegens het goede doel, doen ze het deze keer voor min der. Hun laatste t.v.-optreden was Ned. 2 op 5 februari. Door samenwerking van Telstar met een bureau in Wormerveer is het optre den op aanstaande zaterdag in Sneek tot stand gekomen. De bezetting is drie gi taren, afgewisseld met orgel, en drummer plus Johny Kendall. Donderdag 18 maart: Jubileumviering ANDO afd. Sneek. Feestavond in to neelzaal Hanenburg. Aanvang 8 uur. Opvoering van het blijspel „Skat, ik ha de trein forsitten” door het gezel schap Roel Njjboer. Vrijdag 19 maart ESA-touringcarshow op het Martiniplein te Sneek van 15.00— 17.00 uur. Vrijdag 19 maart Jaarvergadering „Hulp in Nood” in de bovenzaal „Onder de Linden”. Aanvang ’s avonds 8 uur. Zaterdag 20 maart Schutjassen in Café Brinksma te Terzool. Aanvang ’s avonds 7.30 uur. Zaterdag 20 maart I S.V.S.I-D.I.O. (Oosterwolde) op sport terrein Scharnegoutum. Aanvang ’s middags 2.30 uur. Zaterdag 20 maart Amicitia. dansavond m.m.v. and the Heralds”. Zondag 21 maart Dansen in Café Boer- mans te Bolsward. Muziek: „The Starfighters”. Dinsdag 23, woensdag 24 en donderdag 25 maart Huishoudschool, Ooievaarslaan 13 Sneek. Tentoonstelling van leerlin- genwerk. Geopend dinsdag van 9.30- 11.30 en 19.30-21.30 uur, woensdag 14.30. 16.30 uur en donderdag 14.16.30 uur. Woensdag 24 maart Matthaus Passion in de hervormde kerk te Workum door het Toonkunstkoor „Concordia” Leeuwarden. Aanvang 19.10 uur. Woensdag 24 maart Kunst aan Allen, Sneek. Operagezelschap Forum te Enschede met de operette „lm weissen Rössl” van Ralph Benatsky. Amicitia, *s avonds 8 uur. Vrijdag 26 maart Raadsvergadering det Gemeente Sneek. Aanvang ’s avonds 7.15 uur. Een bewoner van Tuindorp klaag- de er over, dat vele bewoners van I. zjjn straat en omgeving tweemaal in g’ -. iv.es de weep; behalve hun vuilnisemmer I gers met hun lammeren aan. De ion- Q0|. Zgn grof vujj (pakjes, dozen, kist- I I gens gingen daarop achter de non- jes enz j voor Reinigingsdienst op den aan en deze waren nauwelijks sjraat zetten. Maar omdat deze dienst I verdreven of er kwamen al an- voor (joel maar éénmaal per week I I dere aan. Die werden door yuf eer- een 0Den vrachtauto iaat rijden, blijft I lingen achtervolgd, waarbu de klom- j’ pen door de lucht vlogen. Daarna zijn geen honden meer gezien. een open vrachtauto laat rijden, blijft genoemd vuil maandags staan en wordt het gewoonlijk een prooi van de jeugd, die het her en der heen smijt. Daarom vestigen wij er hier de aandacht op, dat in Tuindorp, Sperk- Hoe gevaarlijk het kan zpn wan- hem> Op <je Prinsengracht en aan de - bejde kallten van de Lemmerweg het grofvuil alleen donderdags wordt op gehaald. Zoals de zaken nu staan, komt het dik in orde met de feestverlichting in de feestweek van 29 april tot en met 5 mei. De Nauwe Noorderhorne, Galigastraat, Grootzand, Leeuwenburg en Ooster- dijk zijn er al mee klaar, en voor de Burgstraten, Kruizebroederstr., Markt straat, Schaapmarktplein, Suupmarkt en Peperstraat zijn de plannen flink gevor derd. Bericht wordt nog verwacht van de Wijde Noorderhorne, Hoogend, Ged. Pol en Ged. Poortezijlen. Voor eventueel gewenste technische gegevens en inlichtingen kan men bel len met nummer 3863. De „Rhapsodie in Blue”, voor piano en orkest, van George Gershwin (1898- 1937) met de bekende AVRO-pianist, Pier, re Palla als solist, vormde het slotnum mer. We kunnen ons voorstellen dat het stuk, dat in 1924 voor het eerst werd uitgevoerd, geestdriftig ontvangen werd mede door de knappe orkestratie van Ferde Grofé, Amerikaans componist en orkestleider (geb. 1892). Hoewel ’t „nieu we”, bestaande uit ,,wha-wha”-effecten, clarinetglissando’s, jazz-achtige rit men, en dergelijke er nu, na 40 jaar, reeds lang af is, boeide het werk ons uitermate, mede door de zeer verzorg de uitvoering van orkest en pianist die een gaaf geheel vormden. Pierre Palla gaf zijn aandeel op virtuoze wij ze weer. Geen wonder dat het applaus aan groeide tot een ovatie voor pianist, diri gent en orkest. Als toegift hoorden we daarna nog het laatste deel van hetzelfde stuk. i' De serie uitvoeringen van kerkmuziek I oor de Cantorij der Bolswarder Marti- J nikerk op elke derde zondag der maand, die wegens het tijdelijk buiten gebruik zijn van de kerk moest worden onder- J Als hoofdnummer vermeldt het pro- L gramma „Die Zeit meines Abschieds 1st „geistliches Konzert” I koor, violenkoor en I alhier hebben het maar wat druk echter niets bekend. -- ---------- met schapen in het voor hun organist van de Stadsk chool liggende weiland. Vorige te Husum. De woorden van dit kostehj- er een sch ke werk zun die van 2 Timotheus IV, jn de sloot> dat er doQr vier jongens - - - is uitgehaald. Donderdag daarop joe- den en die hier wel op zeer aangnj- j »wee honden acMer de woMra. pende wijze worden vertolkt. Can- f alsook aan zeven bijzondere kleuterscho- 1 ZSM voorstel van o en w omtrent ne neuni- tieve vaststelling van huurprijzen met ingang van 1 juli 1964 van een aantal I woningwetwoningen op het Eiland, in het. Sperkhem en in de Noorderhoek en vu.; 23 bejaardenwoningen aan de Tsjom- I me Wiardaleane, Sytsingawiersterleane en de Ath Bonninghaleane, van het ge- I 1 1 XVUUUL U-l/te uetwitülö UUlb lltll, XlLZ/Ol.JU.VUrOIC.K.l'O UU.11. ue u«s<suu/u<— j® I derweg naar de nieuwe vleugel tussen de Jachthavenstraat en *1 de Boeierstraat waren overgebracht, is men vorige week be- *1 gonnen met het ajbreken van het nog zo hechte pand. Hoewel I nog maar plm. veertig jaar oud, voldeed het niet meer aan de i l* eisen welke tegenwoordig aan de huisvesting en verzorging van l* bejaarden worden gesteld. Ook sluit het architectonisch niet I aan bij de nieuwbouw. Het gebouw wordP geheel gesloopt, *1 waarna op dezeljde plaats het nieuwe hoofdgebouw voor het moderne R.K. bejaardencomplex zal verrijzen. De bouwtijd I hiervan is eveneens gepland op plm. anderhalf jaar, zodat het I* gehele complex eind volgend jaar of begin 1967 voltooid zal zijn, f l' l' te een van nen een piiiuu ui zuil i neusje. Hij haalde die er (gelukkig) Ter herinnering van hen die zrch gauw weer uit, maar experimenteer- nog niet beschikbaar hebben gesteld de daarna in het neusje van zijn zus- voor werkzaamheden voor en tijdens je. Toen moeder beneden kwam, zei de feestweek en toch iets willen en I -■ broertje dat de pinda weer uit zijn kunnen doen vermelden we nog even, neus was; zusje zweeg, maar zat wel dat ’t Comité gaarne een aantal mep* I I vreemd te snuiven en ook zwol haar sen alsnog wil inschakelen. Bijv, bij neusje op. Moeder schrok hevig, de bouw van de praalwagens, de maar slaagde er spoedig in de halve rondleiding en het toezicht op de ex- ,1 pinda te voorschijn te halen. positie Verzet en Bevrijding en bu Ij nog vele andere grote en kleine I I Dinsdagmorgen ging een schaap, I blijkbaar aangelokt door het mooie I* zonnige weer, aan de wandel. Zij verliet de veemarkt, ging de Stations- I straat op, passeerde de brug en het J Martiniplein en sloeg daarna links j* I af de Grote Kerkstraat in. Op haar De ideeënbron bij Van der Heem al- I zeven gemakken liep ze toen in de hier borrelt maar steeds door. Nu L richting van het Stadhuis, maar tot waren er, zoals het jongste V.D.H.- I zover heeft Speurder haar niet ge- tje vermeldde, totaal weer dertien I volgd. Het gerucht gaat nu dat ze, ge- vernuftige ideeën ingezonden, welke I J dreven door het lenteachtige weer, met een totaalbedrag van 152.50 I trouwplannen zou hebben gehad. Bij zijn beloond.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1