Waterpoort-krabbelt Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen in de secties belicht I I Centrale verwarming in twee blokken woningwetwoningen aan het Kaats land en de Piekezijlstraat Nieuw metaalbedrijf op het Industrie terrein I ■IKr id IJLST WYMBRITSER A DEEL i I l en van t i t t Baptistenkoor uit Alabama naar Sneek Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, ^1 120e jaargang nr. 24 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD iiï Dr W. J. Roberts overleden Vakanties, monumenten, subsidies etc. 4 Het eerste kievitsei in Ijlst Weer heiigsteninonstering te Sneek Gemeenschappelijke dienst te Ijlst 1 J Er bestond gisteren een enorme belangstelling voor het huwelijk t J van de hoofdkleuterleidster van „De Rozenknop” mej. E. Zeilstra j en de heer D. Overgauw uit Hardinxveld. Haar kleuters waren op- t 1 getogen. Ze droegen allen een zelfgemaakte feestmuts of kransjes op het haar en bestrooiden het bruidspaar, toen het langs een door 4 hen gevormde erehaag de trap af daalde, met confetti uit de papie- j t ren mandjes, die ze ook op school hadden gemaakt. J j En op de Marktstraat stonden talrijke ouders, de collega’s van de bruid en andere belangstellenden van wie velen de feestelijke ge- beurtenis filmden en fotografeerden. 4 J Mevrouw Overgauw, die van 1 juli 1948 bij ’t kleuteronderwijs I 4 in onze stad werkzaam is geweest, waarvan ruim vijf jaar als leid- ster en sinds 1 oktober 1956 als hoofdleidster van „De Rozenknop”, 4 gaat met haar man in Hardinxveld wonen. J i Donderdag 25 maart 1965 j-jet Snee^er Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en SI IHI STREEKMUZIEKSCHOOL SPORTPARK LEMMERWEG der PIER DE BOERSTICHTING AANSCHAF LEERMIDDELEN In MONUMENTENLIJST FRYSK ORKEST Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon O 51 50 - 30 05 b.g.g. 40 91. Tot nu toe is alleen in de bejaardenwo ningen van „Nij Nazareth” gecentrali seerde centr. verwarming aangebracht. SUBSIDIE AAN PLAATSELIJKE MUZIEKVERENIGINGEN Op een vraag over de gang van zaken bij de streekmuziekschool, antwoordden b en w, dat de aangelegenheid van de subsidiëring in deze en de daarmee ver band houdende vraag op welke wijze het muziekonderwijs moet worden ge regeld om tot een bevredigende oplossing te komen, helaas enige vertraging heeft ondergaan. B en w hopen binnen niet al te lange tijd terzake aan de raad een voorstel te kunnen doen. De personeelsbezetting wordt bij de aanvang getaxeerd op 20 personen, maar het ligt in de bedoeling deze binnen twee jaar op te voeren tot plm. 60 perso neelsleden, terwijl met nog verdere uit breiding rekening wordt gehouden. Het. wekelijks door de huurders ver schuldigde bedrag wegens veste lasten van de installatie en brandstofgebr lik wordt geraamd op 9.20 per woning. De totale huur wordt daardoor 30.80 p. week. de te Gaarne vestigen we nog eens de aan dacht van de lezers in IJIst op de kerk dienst van zondagmorgen a.s. in de Ned. hervormde kerk te IJIst. Deze dienst wordt gehouden door de Ned. hervormde en doopsgezinde gemeente. Ds. Den Har- tog verzorgt de liturgie, en ds. Gouds bloem zal preken over het onderwerp: „Het niet eens zijn met Jezus!”. U komt toch ook? we- erg Op het gymnasium wordt een uur in de week in het eerste en tweede leerjaar ’t vak „bijbelkennis en cultuurgeschie denis van het christendom” onderwezen aan résp. 25 en 9 leerlingen op een to taal aantal leerlingen in elk der ge noemde klassen van 25 en 11. B en w zijn van mening, dat de eigenlijke waar de van genoemd onderwijs eerst in de hoogste klassen van het gymnasium tot zijn recht komt. Maar om in die klassen het leerplan met een boven omschreven kursus te gaan uitbreiden, kan slechts geschieden met toestemming van de minister van o., k. en w. dat zou ten kos te moeten gaan met een ander facultatief leervak en is daarom moeilijk te reali seren. De koorleden, 'die alle studeren aan het baptiistencollege, staan onder leiding van dirigent dr. George W. Kosky. Na op 1 juli een uitvoering gegeven te hebben in de baptistenkerk te Utrecht, komt het koor op vrijdag 2 juli in de baptistenkerk hier in Sneek, op 3 juli in die van Groningen. De slotuitvoering zal gegeven worden in de bekende Ant woordkerk (aktie Antwoord ’64) te Hoog- vlièt op zondag 4 juli, Ook de Ulster kieviten komen in ak tie! Dinsdagmiddag is het eerste kievits ei binnen de gemeentelijke grenzen van IJIst gevonden door de heer K. Koop- mans, Sneekerpad 8. Om plm. half ze ven ging burgemeester Cazemier door de achterdeur uit zijn woning met het doel, zelf het begeerde eerste ei te zoe ken. Op hetzelfde ogenblik werd er ge beld en nadat mevrouw Cazemier zag wat er gaande was, haalde ze in ijltempo de jonge burgervader terug. De heer Koopmans overhandigde de burgemees ter het gevonden voorwerp, waarvoor deze zeer erkentelijk was. Thans delen zij mede, dat voor het aanbrengen, van zulk een verwar -ing, waarbij de warmtebron bestaat uit een met aardgas gestookte moederhaard, geen toestemming zal worden gegeven. Bij de directie van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid bestaan tegen een zodanig systeem thans nog ernstige be denkingen. Duidelijkheidshalve wordt opge merkt, dat het geven van godsdienston derwijs geen onderdeel van het leerplan der o.l.s. uitmaakt of kan uitmaken. Op landelijk niveau wordt gezocht naar de oplossing, ten aanzien van het geven van een kursus „kennis van het geeste lijk leven” op de lagere scholen, zodat niets naders meegedeeld kan worden. Er bestonden bezwaren togen de ver deelsleutel Lv.m. de subsidiëring van het Frysk Orkest. Er zou een nieuwe sleutel komen, zei een der leden. Deze vond eveneens, dat de provincie en de ge meente Leeuwarden een groter aandeel Wat het klokkenhuis betreft merken b en w op, dat reeds sinds 1962 overleg gaande is omtrent de toestand waarin het verkeert. Het nemen van beslissingen wordt vertraagd doordat de rijksdienst voor de momumentenzorg zijn toezeg ging van 8 februari 1963 tot medewer king aan de restauratieplannen nog niet is nagekomen, ondanks herhaalde aan maningen. Op de vraag of door de gemeente een monumentenlijst is opgesteld en wat er met het klokkenhuis naast de Martini kerk gebeurt, antwoordden b en w, dat er van rijkswege een voorlopige lijst van monumenten is opgemaakt, waarop ook enkele van in Sneek voorkomende perce len zijn geplaatst. Buiten de op die lijst voorkomende momumenten in Sneek zijn er niet in de eigenlijke betekenis van het woord, zodat er door de gemeente geen lijst is opgemaakt. Ook niet omdat tengevolge van de monumentenwet een nieuwe rijkslijst zal moeten worden op gesteld. Het was een der leden bij een bezoek aan het sportpark aan de Lemmerweg opgevallen, dat er in de afgelopen zo mer weinig of niets aan de verwijde ring van grasverstikkende planten was gedaan. Hij achtte het gewenst, dat er met ’t oog op de schade aan de gras mat dit jaar bijzondere aandacht aan be steed dient te worden. B en w deelden mede, dat in 1964 door bespuiting met een verdelgingsmiddel het onkruid was verwijderd; dit zal dit jaar eveneens ge schieden. B en w achtten de door hen voorge stelde regeling tot subsidiëring redelijk. Dat is ook de mening van de Culturele Raad. Voor het volgen van de landelij ke regeling is, ook gezien de plaatselijke situatie, geen plaats. B en w voegden hier nog aan toe, dat naast de normale subsidies herhaaldelijk in het verleden extra steun is verschaft in de vorm van een renteloos voorschot uit de gemeen tekas. Bovendien wordt in de kosten die de beide verenigingen voor de oplei ding van jonge krachten moeten maken, een afzonderlijk subsidie verleend tot een maximum van 500,- per jaar. „KUNST AAN ALLEN” Verschillende leden maakten be zwaar tegen verhoging van het subsi die aan „Kunst aan Allen.” Een der le den was beslist tegen subsidie aan „Kunst aan Allen”, omdat hij de opzet van de stichting foutief achtte. Anderen wensten de resultaten van de ledenwerfaktie af te wachten, alvorens te overwegen of er aanleiding is in het vervolg een afwijzend standpunt in te nemen. B en w achtten de situatie met betrekking tot genoemde stichting on bevredigend, hetgeen mede mocht blij ken uit het feit, dat zij aan de Culturele Raad hebben verzocht, zijn oordeel ken baar te maken omtrent de vraag of door een enigszins andere organisatie wat propaganda en ledenwerfakties betreft, in deze situatie verbetering zou kunnen worden verkregen. deze in de Het baptisten-studentenkoor van het Howard College uit Birmingham, Ala bama, de Amerikaanse staat die gens de rassenstrijd tegenwoordig in het nieuws is, geeft in de maand juli een serie kerkconcerten in ons land. Evenals de voorgaande jaren houden de besturen van de beide Paardenfok- verenigingen in de Zuidwesthoek van Friesland weer een monstering van de in dit gebied ter dekking staande heng sten en wel op dinsdag 30 maart a.s. op de veemarkt te Sneek. Twaalf hengsten van beide rassen (het Friese en het Bo- venlandse) zullen worden voorgeleid, waarbij de voorzitters van beide vereni gingen deskundige voorlichting zullen ge ven over afstamming, fokprestaties enz. De bedoeling van deze in Friesland unieke monstering is alle fokkers nog eens de gelegenheid te geven een ge schikte hengst voor hun merries uit te zoeken. Aan de minister is daarom verzocht de nodige medewerking te verlenen om de aanleg en de exploitatie van zulk een installatie in een tweetal bouwblokken elk van 24 woningen aan het Kaatsland en de Piekezijlstraat, overeenkomstig een aan hem voorgelegd plan, mogelijk te maken.. De laagste aanbieding voor de aan leg van de met aardgas te stoken instal latie werd ontvangen van de Noord Nederl. Roestvrijstaal Industrie n.v. al hier t.w. 49.058,- per blok. De verwar ming zal dan worden aangebracht in de woonkamer, de keuken en de drie slaapkamers. De totale kosten voor de aanleg Wórden geraamd op 60.480,- per blok, de meerdere bouwkosten wegens ’t treffen van een aantal voorzieningen op rond 6.000,- per blok, zodat de totale investering naar raming ƒ132.960,- zal bedragen. De aanbieding van de N..N.R.I. komt b. en w. redelijk voor en zij achten het onderhands verlenen van de opdracht aan deze n.v. ir het belang van de ge meente. Het per woning per week ver schuldigde bedrag is naar hun mening ook aanvaardbaar, zodat zij voorstel! n tot de installatie te besluiten, het beno digde krediet beschikbaar te stellen en voor deze financiering een voorschot uit ’s rjjks kas aan te vragen en te aan vaarden, alsmede een verhoging van het voor de bouw der 132 woningen reeds toegekende rijksbouwvoorschot. Voorts wordt voorgesteld de aanleg on derhands op te dragen aan de N.N.R.I. voor het genoemde bedrag per blok en de huur c.a. van de 48 woningen te verhogen met 9.20 per week. Omtrent de aanleg van een centraal antennesysteem wordt overleg gepleegd met de minister. Zodra mogelijk komen b. en w. op deze aangelegenheid terug, Het was een lid opgevallen, dat de re geling van de vrije zaterdag voor het openbaar en bijzonder onderwijs niet ge lijk is. Hij achtte het gewenst, dat dit gelijk getrokken werd en vroeg, of b en w dit wilden bevorderen. Hun antwoord luidde, dat de besturen van de bijzon dere scholen in de regeling van de vrije zaterdag vrij zijn, behoudens de instemming van het rijksscholentoezicht. B en w hebben er bij de schoolbesturen op aangedrongen een zekere gelijkheid in de regeling tot stand te brengen en zij vertrouwen, dat er een uniforme rege ling tot stand zal komen. Maandagavond omstreeks half twaalf is in zijn woning aan de Jachthaven straat plotseling overleden Dr. W. J. Roberts, sinds 1942 werkzaam in het St. Antonius Ziekenhuis alhier. Dr. Roberts, die in 1903 in Utrecht was geboren werd aanvankelijk opge leid voor de handel en heeft o.a. in Curagao bij de B.P.M. gewerkt. Daar na studeerde hij aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor arts en specialiseerde hij zich na het behalen van de doctorstitel in de oogheelkunde bij de „grote” pro fessor Weve. In onze stad en de Wijde omgeving heeft hij naam gemaakt als een zeer bekwaam, serieus en hard werkend oogarts, maar ook door de prettige om gang met zijn steeds talrijke patiënten bij wie hij dan ook zeer gezien was. Daarnaast was hij een groot liefheb ber van muziek en zelf een goede ama- teur-violist, terwijl hij ook grote belang stelling had voor het toneel, In de ja ren dat hü voorzitter was van Kunst Aan Allen heeft hij dan ook veel ge daan goede muziek en goed toneel in onze stad te brengen. Na een gezongen Requiemmis in de kapel van het ziekenhuis, die om 10 uur aanvangt, zal zijn stoffelijk overschot vrijdagmorgen op de R.K. begraafplaats alhier ter aarde worden besteld. Na afloop van de begrafenis is er ge legenheid tot condoleren in Hotel De Wijnberg. I dat aan de op- bij- een Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Advertentieprijs: 15 cent per mm Bjj kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs 3,50 per half jaar. Franko p. post 4,50 per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Als de Raad accoord gaat met het voorstel van B. en W. een hypothecai re geldlening te verstrekken aan Blan co N.V. i.o. alhier, zal het aantal metaal bedrijven in onze stad weer met een worden vermeerderd. Deze naamloze vennootschap waarin participanten zijn een Nederlandse onderneming en Metaalwarenfabriek Blanc en Co. Overderdingen (W. Duitsland) en die haar zetel in Sneek zal krijgen, is nl. voornemens in een op het Industrieter rein tussen de Oppenhuizerweg en Rijks weg 43 te bouwen fabriek, roestvrijsta len aanrechten en andere roestvrijstalen artikelen te vervaardigen, zowel voor de Nederlandse markt als voor export. De genoemde Duitse onderneming heeft zich eveneens op dit gebied gespecialiseerd. hun voorstel tot de bouw van een complex van 132 woningwetwoningen in de stadsuitbreiding Lemmerweg- westzijde zegden b. en w. indertijd reeds toe dat zij de aanleg van een in dividuele centrale verwarming in woningen na onderzoek alsnog raad zouden brengen. wijzigd, dat de zomervakantie thans ook de donderdag en vrijdag na Hardzeil- dag omvat. In een bespreking, die zij over deze aangelegenheden met de besturen der bijzondere lagere scholen hebben gehad, hebben deze toegezegd, zich te zullen beraden over het volgen van een over eenkomstige gedragslijn voor de onder hun bestuur staande scholen. MIME ZATERDAG Door het comité, dat de verzets- f tentoonstelling organiseert, wordt t nogmaals een dringend beroep ge- daan op de bevolking, om datgene in 4 bruikleen af te staan, wat men heeft in de vorm van voorwerpen zoals sur- t rogaatkacheltjes, - verlichting - fiets- banden enz. Papieren herinnerings- J materiaal is al voldoende aanwezig, t De tentoonstelling van poppen uit f de collectie van H.M. de Koningin zal ruim veertig poppen omvatten. Blanco N.V. wenst te beschikken over een gedeelte terrein dat benut kan wor den voor de bouw van een fabrieksge bouw, waarvoor uitbreidingsmoge lijkheden tot plm. 5000 m2 aanwezig moeten zijn. Voor dit doel is uitgekozen een terrein van plm. 6200 m2 dat bij raadsbesluit van 23 februari jl. reeds aan de N.V. in eigendom zal worden ovengedragen, t.a.v. welke over dracht toepassing van de prijsreductiere- geling zal worden verzocht. Op dit terrein zal aanvankelijk een fabrieksgebouw worden gesticht met een nuttige vloeroppervlakte van plm. 1574 m2. Blanco N.V. heeft inmiddels aan de minister van econ. zaken verzocht voor deze vestiging in aanmerking te mogen komen voor een z.g. vestigingspremie ingevolge de Premie- en Prjjsreduc- tieregeling „Bevordering Industrialisa tie Ontwikkelingskernen”. Teneinde haar plannen te kunnen ver wezenlijken heeft de N.V. de financiële medewerkig van de gemeente ingeroe pen, bestaande uit een geldlening onder beding van eerste hypotheek, die, re kening houdend met de landelijk gestel de grenzen, maximaal mag bedragen 70% van de werkelijke stichtingskosten begroot op 384.850,- minus de vestigings premie die op ƒ54.250,- berekend kan worden. De aflossing van deze 249.000,- zal in ten hoogste 25 jaarlijkse gelijke termij nen geschieden tegen een rente van 6% per jaar over het niet afgeloste be drag. De participanten in de op te richten N.V. zijn - naast de zakelijke zekerheid voortvloeiende uit de hypotheekverle- ning - bereid jegens de gemeente garant te staan voor betaling van rente en af lossing. B. en W. stellen voor de gevraagde medewerking te verlenen. zouden moeten betalen dan thans het ge val is. Een ander lid zou graag inzake deze subsidie een advies van de Cul turele Raad ingewonnen zien. Ook werd gevraagd hoe groot het aantal donateurs van het F.O. thans is. B en w is niets bekend over een nieu we verdeelsleutel. Omtrent het des tijds aanvaarde verdeelplan hadden zij het advies van de Culturele Raad reeds ingewonnen. Terzake hiervan en van de aantallen donateurs hebben de leden van de secties een schrijven ter inzage gekregen. Het was een der leden bekend, de levering van leermiddelen etc. openbare scholen bij toerbeurt aan plaatselijke boekhandelaren wordt gedragen. Dergeljjke levering t.b.v. zondere scholen zou slechts door deel der boekhandelaren geschieden. Hij zag graag, dat ook de besturen van bij zondere scholen te werk zouden gaan zoals de gemeente dit doet. De exploita tie van bijzondere scholen geschiedt im mers ook met overheidsgelden. In de wjjze waarop besturen van bij zondere scholen leermiddelen enz. aan schaffen t.b.v. hun scholen, zijn zij ge heel vrij, aldus b. en w. Slechts bij toe passing van de l.o.-wet 1920 kunnen zij zich in bepaalde gevallen goedkeuring van de opdracht tot levering voorbehou den of een openbare aanbesteding voor schrijven. GODSDIENSTONDERWIJS Een lid vroeg inlichtingen over de procentuele verhoging van de tegemoet koming in de kosten van godsdienston derwijs aan de openbare lagere scholen. Een ander lid zou liever zien, dat de leerlingen zouden ervaren, welke gees telijke stromingen er in Nederland zjjn en wat deze inhouden. In dit verband zou hij het geven van onderricht door een r.k. geestelijke of een buitenkerke lijke, zeer wel op zijn plaats achten. B en w meende, dat de voorgestelde verhoging van de tegemoetkoming in de kosten van het geven van godsdienston derwijs zich uit de in hun voorstel gege ven toelichting voldoende laat verkla ren. Ten overvloede voegen zij er echter aan toe, dat blijkens gegevens de kosten van leermiddelen ten laste van de stich ting neerkomen op f50,per wekelijks lesuur per jaar. Voor de hogere sala.- rislasten is met eenzelfde bedrag ge rekend. In aansluiting op de houten walbe- schoeiing die vorig jaar voor en ach- ter de brug naar het Eiland langs 3 het eerste gedeelte van de Oudvaart j wérd aangebracht, brengen mannen 1 van de G.S.W.-regeling nu zo’n be- schoeiing aan tot halverwege de Zeil- j straat. Het verdere gedeelte tot aan In het jeugdgebouw De Meerpaal (en langs?) het Jachthavenkanaal Kleine Palen 18, zal gedurende de komt volgend jaar aan de beurt. f Een centrale blokverwarming met aardgas blijkt wel mogelijk te zijn en daarom menen b. en w. dat er thans aanleiding is om mede als proef enkele bouwblokken van dit complex met een zodanige installatie uit te rusten, tenein de met een dergelijke blokverwarming meer ervaring op te doen. Enkele leden betreurden het, dat de landelijke subsidieregeling door de ge meente voor de subsidies der plaatselij ke muziekverenigingen niet is gevolgd. De beide muziekverenigingen zouden wei wat meer subsidie mogen ontvan gen, vooral omdat deze korpsen voor de aanschaffing van instrumenten voor steeds hogere kosten komen te staan. Bjj het leggen van straten schijnt rijk, waaraan ook zes Nederlandse de straatmakershamer, waarmee gemeenten deelnemen. Sneek staat het zandbed op de juiste hoogte werd r in ieder geval op deze lijst, verze- gebracht en de stenen werden vastge- J kerde ons de heer Van Bommel, pro- tikt, te zullen verdwijnen. In de Syt- 4 ducer van dit NCRV-spel. Inmiddels singawiersterleane zagen we nl. dat j is een plaatselijk voorbereidingsco- de straatklinkers zo maar op hun mité gevormd. plat in het vooraf geëgaliseerde zand bed worden gelegd. Een van de man nen tikte ze af en toe nog vast met de vlakke hand, maar de anderen doen ook dat niet eens meer. Het gaat vlug zo, dat moet gezegd, maar op strak werk wordt blijkbaar niet meer gezien. Een lid vroeg in hoeverre is voldaan aan de statuten van de Pier de Boer- stichting. B en w antwoordden, dat de nieuwe stichting op dit ogenblik nog niet kan werken. Dit kan eerst geschie den als de bezittingen van de oude stichting op de nieuwe zjjn overgegaan. Dit is slechts mogeljjk als voor deze over dracht vrijstelling van registratie recht wordt verkregen. Een beslissing op een; desbetreffend verzoek bij de rijksbelastingadministraitie laat al ge ruime tijd op zich wachten. SNEEKER NIEUWSBLAD Een der leden zou het op prijs stellen, dat de zomervakantie van de lagere scholen zodanig werd geregeld, dat de lessen eerst op maandag na de Sneek- week weer beginnen. Voor wat de openbare scholen betreft, hebben b en i aldus hun antwoord, onlangs de regelingen van de schooltijden en vakanties zo ge- Als alle plannen hun beslag krjj- maand april een expositie gehouden gen en de zaak technisch voor el- worden van aquarellen en olieverven kaar komt, doet Sneek nog dit jaar van ds. J. M. Spier, gereformeerd mee met het grote NCRV-spel „Een predikant te Sneek, over wie wij van- tegen Allen.” Uit direct persoonlijk- daag een uitgebreide reportage in en telefonisch contact met verschil- de krant hebben opgenomen, waar- lende bjj de voorbereidingen betrok- naar wij gaarne verwijzen. ken personen (onder wie Dick van Bommel), is komen vast te staan, dat Sneek als plaats voldoet aan de ei- Als wij ons goed herinneren was sen om mee te kunnen doen, ook wat het indertijd, toen de mechanisatie betreft het bezit van een geschikt van de gemeente-reiniging werd voor plein, waarop de diverse spelonderde- bereid, de bedoeling dat er ook een len verricht kunnen worden. Zowel motorpraam zou worden aangeschaft van de zijde van de gemeente als van voor het opvissen van drijfvuil in de de NCRV is men bereid, alles te doen grachten en eventueel ander vervoer om onze stad in dit spel op de t.v. te over water. Nadien hebben wjj daar krijgen. Over de juiste datum kan niets meer van gehoord en uiter- nog niets definitiefs worden vermeld, aard ook niet gezien. Toch zou zo’n Het is niet uitgesloten, dat wjj op de praam, nu er hoe langer hoe meer een of andere -wijze op 30 april op het rommel in het water wordt gegooid scherm komen, maar waarschjjnlü- of op andere wijze terecht komt, ker is, aldus de heer Van Bommel, zeer goede diensten kunnen bewijzen dat de stad in het najaar bij de aan- en het opvissen wellicht ook nog va- vang van de tweede spelserie gedu- ker en vlugger kunnen gebeuren, rende het winterseizoen mee gaat X doen. Dan is het namelijk een inter- land tegen steden uit België en Frank- t"" s o i

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1