Verscherping van oorlog in Vietnam Sneker panden op monumentenlijst f AQENDA~^] I Ir IJLST WYMBRITSERADEEL maar BUITENLANDS OVERZICHT krachtig i i van en KORT Bromfietsverbod binnenstad van kracht Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, j M t t t t t 120ste jaargang nr 28 Donderdag 8 april 1965 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Een kraan van een kraan Provisionele veiling Avond over ’t Paasgebeuren t Tsien jier aide doarpshistoarjes Tentoonstelling over circus en draaiorgels Diploma-uitreiking Chr. Middelbare i Hel Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Landbouwschool Sneek S. en 0. zamelde 9000 eieren in Maandag hadden wij een klein niet volledig berichtje over een vondst in Heeg. De heer T. Vleer uit de Hoofdstraat aldaar een schaal, waarvan hij niet wist, wat het eigenlijk was. Op ons ad vies stelde hij zich in verbinding met de heer Elzinga, archeoloog aan het Fries Museum in Leeuwarden. Deze kwam dinsdagmid dag bij de heer Vleer en kon ons het volgende meedelen. „Historisch is het zeker een interessante vondst. We kennen het model niet. Ik vind het zeker iets bijzonders. We hebben een dergelijk voorwerp nog niet eerder gezien, maar ik schat de schaal zeker op 175 jaar. Hij is ongeveer 50 cm lang en 30 cm breed en (zoals de joto laat zien), rechthoekig. Door vergelijking J kunnen we de ouderdom vaststellen. Deze versieringstechniek 4 is lang in gebruik geweest. Waarschijnlijk is de schaal, van i Workums of Sneker aardewerk, een grote vleesschaal; niet, zoals anderen denken, om gemeenschappelijk uit te eten. Misschien alleen een enkele keer bij feestelijke gelegenheden gebruikt. De oortjes zijn er afgevallen, doordat ze bij de vervaardiging niet hecht zijn aangebracht. We gaan de schaal beslist nader on derzoeken”. We kunnen de heer Vleer dus met zijn vondst zeker felicite ren. Hij weet nog niet wat hij ermee gaat doen. Verkopen? Voorlopig niet, aldus de heer Vleer. j vond ruim een week geleden tijdens graafwerk in zijn tuin Aanbesteding vaste brug over Franekervaart I I 9 4 SNEEKER NIEUWSBLAD 11 MEER HOOP de heette, maar Hissie Boot. En sa is ’t. nest met een dak,er boven. HET ZWAKKE POND EUROPA FRANSE WEIGERING Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 0 51 50 - 30 05 b.g.g. 40 91. winkels in Breda man ook in Den met valse dollar- Ook dit jaar is de eierinzameling van S. en O. een groot sukses geworden. De aktie had tot resultaat, dat deze aktieve vereniging niet minder dan 9.000 stuks kan afdragen aan de bekende vereni gingen. Deze overdracht vindt dinsdag avond 8 uur in hotel Hanenburg plaats. Deze politieke samenwerking is lange tijd het stokpaardje geweest van De Gaulle en in feite is het minister Luns In het verslag over het afscheid 4 van de heer Noorman als hoofd van de Bolwerkschool stond abusievelijk, Donderdag 8 april t.e.m. zaterdag 10 april te 8 uur film: Meisjes, mambo’s en whisky. Zondag 11 april te 2.30 uur film: Met grof geschut. Zondag 11 april te 5 en 8 uur film: Raptu’s, het afschuwelijke geheim van DrHitchcock. Gisteravond hield notaris G. H. Gale rna te Sneek in hotel Hanenburg de pro visionele veiling van de volgende pan den: burgerwoonhuis met vrije steeg en tuin aan de Regenboogstr. 9, in gebruik geweest bij mej. M. Flapper; het hoogste bod kwam van P. Hoomans te Sneek, zijnde f 19.401,Burgerwoonhuis met steeg en tuin, Kloosterstraat 30, in ge bruik geweest bij J. Geuze; hoogste bod f 11.990,van L. v. d. Werf, Woudsend, en tenslotte het burgerwoonhuis met steeg aan het Kleinzand 29, in gebruik geweest bij J. Paques. Hoogste bod f 8.045,van J. Hoekstra, aannemer te Sneek. Finale verkoop volgt op 21 april. Behalve in twee heeft een onbekende Bosch en in Zundert biljetten zijn inkopen betaald. De. vals- geldcentrale heeft de zaak in onderzoek. De uitvinder van het klavarskribo, heer Cornelis Pot in Slikkerveer, In de week voor pasen en wel op dins dag, 13 april, zal Jouck Cuperus in het Kunstcentrum „Prinsetün” een avond verzorgen die gewijd is aan het paasge beuren. Alle volken over de gehele we reld en in alle eeuwen hebben hun paas- muziek gemaakt en elke kunstinrichting heeft, waar ook ter wereld, zijn uitings vorm van pasen gevonden. Over die ou de- en nieuwe paasgebruiken zal Jouck Cuperus vertellen en zij zal liederen uit verschillende tijden en landen ten gehore brengen. Deze avond sluit mooi aan bij de tentoonstelling van Kees Sabee, die in die periode in het Kunstcentrum wordt gehouden. De expositie zal in de pauze te bezichtigen zjjn. Jouck Cuperus is voor Leeuwarden en Friesland geen onbekende. Zjj gaf niet al leen vele liederenavonden (ook in het buitenland), maar speelde o.a. ook de hoofdrol in de Friese Opera „Roaitske”, die in Friesland zeer vele malen werd opgevoerd. Een toegangsbewijs voor de ze avond van Jouck Cuperus kan telefo nisch worden besteld of worden afge haald bij het Kunstcentrum ..Prinse tün” (telefoon: 05100-23813). wjjze waardoor het wordt ontsierd of in gevaar gebracht. Op verzoek van b. en w. heeft de rjjks- dienst voor de monumentenzorg zich be reid verklaard a.s. woensdagmiddag in ’n persconferentie in het stadhuis van een en ander een nadere uiteenzetting te geven. AMICITIA - THEATER De Duitse politie heeft een organisatie opgerold, die in heel Duitsland valse rij bewijzen, valse registratiepapieren voor auto’s en valse identiteitsbewijzen lever de. Dit waren de specialiteiten van de bende, maar op bestelling werden ook allerlei andere dokumenten vervalst ge leverd. Er zijn 89 medewerkers gear resteerd, die speciaal voor misdadigers werkten. Gistermorgen is bij „DIMO”, de repa- ratie-inrichting voor motoren en schepen aan de Houkeslootstraat een vaste drie- armige hefkraan in gebruik genomen. De grote kraan heeft een hefvermogen van 80 m, de beide armen resp. 35 en 5 ton. Je ingebruikneming geschiedde door een schip van 46 ton met een laadvermo gen van 150 ton uit het water te lichten. Daarvoor was al een proef genomen met een schip van 78 ton, dus bijna het maxi male gewicht, en ook dat ging gesmeerd. Het snel uitgegroeide bedrjjf is momen teel ook bezig met het inbouwen van een scheepsmotor van 500 pk en heeft nog op drachten voor twee motoren van resp. 250 en 200 pk. de wordt vandaag 80 jaar. Zjjn revolutio naire muzieknotatie onder de Esperanto- naam klavarskribo gaf hem internatio nale bekendheid. Zijn systeem werd op 1 november 1931 openbaar. Deze zomer zullen op Spitsbergen geo logische, biologische en geofysische on derzoekingen worden verricht in weinig bekende delen van Noordoostland. Men 1 hoopt lood-, zink- of kopererts te vinden. Dè grote attraktie van circus Bol- tini gedurende de zomertoernee wordt het optreden gedurende tweemaal twin tig minuten van Johnny Lion en The Jumping Jewels. De toernee start op 15 april op het Malieveld in Den Haag. Voor de door de „Club van Draai- orgelvrienden Friesland” op 30 april, 1 en 3 mei in Leeuwarden te houden ten toonstelling van zelfgemaakte voorwer pen die betrekking hebben op de wereld van het circus en draaiorgels zijn reeds veel toezeggingen binnengekomen. Minia- tuurdraaiorgels in verschillende uitvoe ringen, draaimolens in diverse formaten enz. zullen er te bewonderen zijn. Om dat het een tentoonstelling wordt over het circus en de draaiorgels, kunnen na tuurlijk ook amateurfotografen aan de ze expositie meedoen als zij foto’s heb ben die betrekking hebben op de beide onderwerpen, terwijl eveneens circus figuren, vervaardigd door vlijtige vrou wenhanden, in aanmerking komen. Om dat er, voordat de tentoonstelling opge bouwd is, nog heel wat moet gebeuren is de sluitingsdatum voor aanmelding voor deze tentoonstelling gesteld op 24 april. Het contactadres is: G. de Vries, Pieter Stuyvesantweg 232, Leeuwar den, tel. 05100-29818. geweest, die de politieke unie de voet heeft dwars gezet omdat daaruit zo dui delijk de wens sprak zich los te maken van de Ver. Staten. Het politieke stok paard wordt nu door Erhard bereden en ook de Italianen pogen tot een nade re politieke samenwerking te komen, maar dan niet op de grondslagen van het Gaullisme. Italië had zijn vijf partners in de E.E.G. uitgenodigd voor een con ferentie van de ministers van buiten landse zaken op 10 mei in Venetië, maar Couve de Murville, de Franse minister van buitenlandse zaken, heeft bij een bezoek aan Rome duidelijk te kennen gegeven, dat hij niets voor een dergeljj- ke conferentie voelt omdat er toch geen overeenstemming kan worden bereikt. Hij wil pas e.en conferentie wanneer het succes verzekerd is en aangezien hij niet van zjjn standpunt zal wijken, bete kent dat een conferentie waar de ande ren bakzeil zullen halen. Misschien hoopt Couve op een nieuwe minister van bui tenlandse zaken in Den Haag en hoopt hij, dat de verkiezingen van september in Duitsland een ploeg aan het bewind zullen brengen, die meer voelt voor het „Europese Europa” van De Gaulle dan Schröder, de Westduitst minister van buitenlandse zaken, die op ’t j igste con gres van zijn partij nog nadrukkelijk heeft verklaard, dat nauwe samenwer king met de Ver. Staten een levens voorwaarde voor de Bondsrepubliek blijft De Duitsers zijn ook helemaal niet zo gelukkig met de lichte tekenen van toe nadering van De Gaulle tot Rusland. De Gaulle gebruikt (of probeert te ge bruiken) Moskou om zich wat tegen Was hington te kunnen afzetten en Moskou zal zeker niet nalaten profijt te trekken uit deze Atlantische tweedracht. De laatste dagen was de positie van het Engelse pond zeer zwak doordat over al geruchten de ronde deden, dat La bour zou overgaan tot een devaluatie. Wilson heeft dat met klem tegengespro ken en hij heeft De Gaulle ook een be ter inzicht gegeven in de kracht der En gelse economie en de maatregelen, die Labour denkt te nemen om deze verder te versterken. In het Engelse budget wordt de belastingdruk wat verzwaard om de binnenlandse consumptie te be perken, waarbij er zorgvuldig op toege zien wordt, dat dat niet leidt tot een af nemen van de investeringen die de con currentiekracht van de Engelse bedrij ven moeten verhogen. Europa is in het communiqué na de gesprekken tussen Wilson en De Gaulle niet ter sprake gekomen. Engeland weet dat De Gaulle de toegang Njjft versper ren, De Gaulle weet, dat Wilson op het ogenblik weinig anders wil dan een ver beterde samenwerking van de E.E.G. en de Europese Vrijhandelsassociatie of hooguit een verbetering van de bilatera le betrekkingen. Wel heeft Wilson met klem verzekerd, dat hij wenst dat En geland zal worden betrokken bij de besprekingen over de politieke samen werking in Europa. Hedenmiddag vond de diploma-uitrei king plaats aan geslaagde leerlingen van de Chr. Middelbare Landbouwschool te Sneek. De geslaagden zijn: Anne de Boer, Tjerkwerd; Hessel Bou wer, Njjhujzum; Roelof Falkena, Vege- linsoord; Hielke van de Gaast, Mak- kum; Klaas Hellinga, Wytgaard; Douwe G. Hibma, Schettens: Meint Hofstee, Tiras; Jan Hofstra, Hardegarjjp; *Jelte Jelsma, Kien; Petrus J. de Jong, Par- rega; Wtaörra Kingm^, Hjartwerd; Also Lycklama a Njjeholt, Lollum; Gerrit Ringnalda, Allingawier, IJde Sinnema, Arum; Bauke Weerstra, Comwerd; Jen- tje Bootsma, Goënga; Jacob Breimer, Oudemirdum; Hendrik Feenstra, Tjerk werd; Jan Haagsma, Workum; Kerst Kornelis, Sneek; Sieger van der Laan, St. Nicolaasga; Tjerk Lycklama a Njje- ‘holt, Lollum; Siebren Reitsma, Warns; Harmen Schraa, IJlst; Joh. Terwisscha v. Scheltiniga, Roodhuis; Marten Veld huis, Uitwellingerga; Durk de Vries, Ha- rich; Sietze IJbema, Fernwoude; Sjoerd Zonderland, Doniaga; Herman Zwaag- stra, Gauw. Wiebren Kingma werd, als geslaagde met het hoogste puntental, door oudleer- lingen een boek aangeboden. „Yn ’e.rige aide doarpshistoarje wol ik it joun hawwe oer Pleatsenammen yn Hinnaerderadiel.” Sa sil Oepke Santema syn praetsje yn ’e Fryske Utstjüring fan freed 9 april bigjinne. Op 11 oktober 1955 is Santema bigoun mei syn praetsjes foar de RONO. Doe wie it ünderwerp Hartwerd, nou is der noch altyd stoffe genóch om der mei troch to gean.. len forskil, doe krige San tema 12 minuten tiid om syn praetsjes to halden, nou klinkt it „Mar dêr sille wy it in oare kear ris oer hawwe” al nei fiif minuten. Likegoed hat Santema syn fêste harkcrspublyk halden. As hy yn Fryslan op in paed is, byge- lyks foar it Süd-Westhoekeündersyk fan de Fryske Akademie, dan sizze de mins- ken faek: „Jo hawwe hjir wolris faker yn ’e hüs west, jou lüd koene wy al. „Dit jier noch sil in part fan de praetsjes dy’t Santema foar de RONO-rmkrofoan brocht hat, by de Fryske Akademie yn in boek je forskine, in biwiis tomear dat San tema syn bydragen to goed om wei bin- ne en dat it de muoite wurdich is der freed tusken kertier foar sawnen en fiif foar healwei achten efkes nei to harkjen. Harold Wilson, de Engelse premier, heeft door zjjn bezoek aan Parijs wat warmte gebracht in de betrekkingen met Frankrijk, die sinds Engelands uitslui ting uit de E.E.G. in januari 1963 op zjjn zachtst gezegd koel te noemen waren. Er waren al vriendelijke woorden van De Gaulle geweest bij de begrafenis van Churchill, toen Wilson e_ De Gaulle elkaar voor de eerste maal ontmoc” i. Advertentieprijs: 15 cent per mm Bij kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs 3,50 per half jaar. Franko p. post 4,50 per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Sinds gistermiddag staan de verkeers borden, die een brom fiets ver bod in de binnenstad aangeven, geldende ’s avonds van 8 tot 11 uur, in de onder dit verbod vallende straten. Volgens enkele bewo ners was het direkt te merken; het was een stuk rustiger, gewoon stil, zeggen ze. En dat mag een Opluchting heten. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Ingevolge de enige jaren geleden in werking getreden Monumentenwet, waar in wordt voorgeschreven, dat voor elke gemeente een lijst van beschermde mo numenten moet worden vastgesteld, heeft de Monumcntenraad thans ook voor onze stad zo’n „monumentenlijst” ontworpen en zijn de eigenaren en zakelijke gerech tigden van de voorgenomen plaatsing hun ner panden op deze lijst schriftelijk in kennis gesteld. Voor zover ons bekend, betreft dit o.a. het hotel De Wijnberg aan de Markt straat, de Coöperatieve Zuivelbank (v.h. hotel Pettinga) hoek Wip-Schaapmarkt- plein en de panden van de fa. Johs. Schijfsma .Grootzand 49 (naast Potma), van bakker Zoethout, Grootzand 60, van het Fries Scheepvaart Museum, Klein zand 12, van notaris P. Feddema, Suup- markt 15 en het voormalige pand van de heer Meinen op Leeuwenburg, thans ei gendom van Albert Hejjn. Waarschijnlijk komen er voor het Grootzand nog meer dere panden op voor, o.a. dat van wijlen de heer Joh. Schjjfsma, daar ook zg. „straatwandën” beschermd kunnen wor den. De konsekwenties zjjn onder meer dat een beschermd monument niet bescha digd of vernield mag worden en het ver boden is het te verplaatsen, in enig op zicht te wijzigen, het te herstellen en te gebruiken of te laten gebruiken op een Er valt weer een verscherping van de oorlog in Vietnam te constateren. Vorige week viel de Amerikaanse ambassade in Saigon ten offer aan een terroristische aanval. Er vielen 20 doden, onder wie 2 Amerikanen, te betreuren. De Ameri kaanse bommenwerpers gingen voort met hun aanvallen op militaire doelen, daarbij steeds verder naar het noorden doordringend. Vorige week zaterdag waren echter voor het eerst Noordvietnamese jagers in de lucht. Volgens com munistische bron zijn zaterdag en zondag 39 Amerikaanse toestellen neerge haald door afweergeschut en jagers. De Amerikanen hebben uit veiligheidsover wegingen geen cijfers bekend gemaakt. Het blijft mogelijk, dat piloten zich nog in veiligheid kunnen brengen als zij in vijandeljjk terrein zijn geland. Ongetwij feld zullen ds> Amerikanen nr de vliegvelden gaan aanvallen, waarvan de Noord vietnamese toestellen opstijgen, en dan staat Moskou voor het dilemma andere, misschien nieuwere toestellen te leveren, wellicht met Russische piloten. Toen Labour aan de macht kwam, ver beterden de betrekkingen in het eerst be paald niet. Labour staakte aanvankelijk de ontwikkeling van een met de Fransen gemeenschaipelijk te bouwen transport vliegtuig, de Concord. Het werk hieraan wordt evenwel voortgezet. Wilson en De Gaulle zijn, naar men aanneemt, over eengekomen ook bij de ontwikkeling van militaire vliegtuigen nauwer sa men te werken. Het gaat Engeland bij deze samenwerking vooral om de bezui niging die dit betekent tegenover volle dig eigen produkten. Engeland leeft wat boven zijn economische en financiële macht en Labour wenst vooral op mili taire uitgaven wat te bezuinigen. Zij heeft zich in feite al afgewend van een onafhankelijk kernwapen en nu heeft zij ook de ontwikkeling stopgezet van de zg. TSR 2, het toestel, dat was bedoeld om de atoomluchtmacht langer te doen bestaan. Of een dergeljjk toestel nu in Frans-Engelse regie zal worden ontwik keld, moet nog worden afgewacht. De projecten, die men op het oog heeft, gaan van een lesvliegtuig tot een transport vliegtuig. Temidden van het vele lentenieuws, dat een van de beide kaboutertjes uit waarin allerlei over vogelaktiviteiten, i de door leerlingen van de zesde klas bereikte ons ook het leuke berichtje, opgevoerde operette „Hoe prinses Ta- dat achter in de tuin bij de familie J marinda genezen werd”, gespeeld H. Buurma aan de Ype Staakstraat t zou zjjn door Hissie Ris. Hoewel wij nummer vier, een merelechtpaar zijn J deze informatie „uit zeer betrouwba- nestje heeft gebouwd in een der vo- t re bron” hadden, bleek de zegsman gelvoederhuisjes. We weten niet of zich toch vergist te hebben. Enkele dit een zeldzaam gebeuren is, maar f dagen later kwam het kaboutertje ons in ieder geval hebben deze merels J zélf vertellen, dat ze niet Hissie Ris een hecht onderkomen gekregen. Een heette, maar Hissie Boot. En sa is ’t. nest met een dak,er boven. J A f.» AA La A A AA Aa¥- A I A A. ¥- 7. A X AA f A. 7 I I 7,. A A A- A A AA A aan eën vlek aan beide zijden van vel. „Maar”, zo schrijft de Bosch, Ondanks het feit echter, dat de oor log wordt geïntensiveerd, groeit de verwachting, dat er op een gegeven ogen blik een sein komt, dat de tijd rijp is voor onderhandelingen. Tot nu toe ver langden de Noordvietnamezen een Ame rikaanse aftocht uit Vietnam als voor waarde voor ’n gesprek. In Moskou doen nu geruchten de ronde, dat deze aftocht niet meer als voorwaarde zou behoeven te worden gesteld. In het Lagerhuis ver klaarde vorige week donderdag de En gelse minister van buitenlandse zaken, dat er meer reden was voor hoop dan zelfs een dag tevoren. Wanneer deze berichten juist zjjn, dan, zo zeggen de Amerikanen, heeft de Ame rikaanse regering haar gokje in Viet nam gewonnen. De bombardementen hebben dan geleid tot onderhandelingen en niet tot een uitbreiding van de oor log. En door deze bombardementen hebben de Noordvietnamezen leren in zien, dat zij meer te verliezen dan te winnen hadden bij hun ondersteuning van de Vietcong. Iets is daarvan wel Waar, maar men vergeet dan, dat de uitslag van de onderlingen succes of mislukking van een politiek bepaalt. En men vergeet ook, dat Noord-Vietnam vorig jaar al onderhandelingen had aan geboden, die de Amerikaanse regering had geweigerd. Bovendien zal moeten blijken of Amerika nog vasthoudt aan een stopzetten van de steun aan de Viet cong als voorwaarde voor een gesprek. Wij moeten er bovendien rekening mee houden, dat de eerste aarzelende contacten vermoedelijk niet in het open baar zullen plaats hebben. WILSON IN PARIJS Hedenmorgen werd door het gemeen tebestuur in het Gerechtsgebouw in het openbaar aanbesteed het maken van een vaste brug (betonkoker) in de Franeker vaart met aansluitende vleugelmuren ter vervanging van de bestaande vaste (Hos pitaler) brug. De 23 inschrijvers schreven in als volgt: Aann. bedrijf G. Rabius, Leeuwarden, 180.000; Firma Dam’s betonindustrle, Leeuwarden, 172.000; Firma J. Sterk, Drachten, 164.000; A. C. van Bezooijen, Enkhuizen, 164.000; J. W. de Jong, Lemmer, 159.000; Halbesma’s beton en aann. bedrijf, Leeuwarden, 157.000; K. van der Meer, Witmarsum, 157.000; Firma Koorn, Medemblik, 155.000; Aann. bedrjjf. J. J. de Vries, Kölder- wolde, 150.650; Aann. bedrjjf Friso N.V., Sneek, 149.800; Dubbers’ aann. bedrijf, Soest, 149.000; Betonindustrie T. D. Joustra, Sneek, 148.850; Aann. Mjj. W. C. van Dijk, Hardinxveld-Gies- sendam, 147.000; Aann. bedrjjf J. Kloot- sema, Zwartemeer, 146.750; U. Douma, Sneek, 145.000; Bakker Van der Klok, Hoorn, 145..000; Firma H. Broer- sma, Harlingen, 144.800; Firma H. de Groot Zn., Harlingen, 143.000; Firma S. H. de Jong, Koudum, 142.800; Beton industrie C. Kuiper, Bolsward, 141.000; Firma Gebr. Van Hees, Utrecht, 141.000; Firma H. Visser Zn., Lem mer, 140.500; G. de Boer, Workum, 138.000. Begroting 148.000,Gunning aan gehouden. 4 den we de. vorige week in deze rubriek de deur; op allerlei scholen .wordt f een foto van twee, naar wij meenden hard geblokt en de resultaten zjjn i kraaien bij hun nest. Enige dagen dikwijls beslissend voor een verder J later kregen we een vriéndelijk brief- bouwen aan een al of niet vrjj ge- 4 je van de heer G. Bosch, vogeldeskun- kozen carrière. De leerlingen van het dige uit Leeuwarden en hoofd van de Sneker gymnasium moeten van inlichtingendienst van de B.F.V.W., tot en met 14 mei schriftelijk examen waarin die het waarschijnlijker acht- doen. Hopelijk doen ze het met even- te dat het geen kraaien waren, maar veel geluk en voorspoed als de heer roeken, herkenbaar aan een witte G. H. van de Pijpekamp, die in 1947 de sna- het diploma b behaalde; de heer Van heer de Pijpekamp is onlangs benoemd tot „de 'roek is bjj de Friezen directeur van Organon, filiaal Zuid- een roek, maar een zwarte kraai óók, Afrika, met standplaats Johannes- al zjjn het heel verschillende vogels burg. Een andere ex-leerling van het met wel enige gelijkenis in uiterlijk, gym deed reeds in 1936 examen b en echter met andere levensgewoonten.” is kortgeleden benoemd tot gewoon Overigens is het nest in het afge- hoogleraar in de fijn-mechanische lopen weekeinde, vermoedelijk door techniek aan de T. H. te Delft. Voor mensenhanden, vernield en verdwe- waar illustere voorgangers van nen. lichting 1965! Donderdag 5 tot en met dinsdag 20 april: tentoonstelling van portretten n schil derijen van Willem Schrofer in het stadhuis te Sneek. Geopend dagelijks van 912, 1417 en 19.3021 uur. Za terdags en Goede Vrjjdag van 14—17 uur, zondags en tweede paasdag ge sloten. Zaterdag 10 april ’s middags van 2l uur Openbare les met tentoonstelling in de Technische School, Kloosterstraat. Zaterdag 10 april Donateursconcert Jeugd en Muziek door Fries Klarinet kwartet in de Aula van het Gymnasi um. Aanvang 8 uur. Zondag 11 april Dansen in Café Boer man® te Bolsward. Muziek „De Sam- brinco’s”. Maandag 12 tot en met vrijdag 16 april Paas Woning-Show Aukema’s Woning inrichting, Oosterdijk-Kleinzand. Ge opend van 9 tot 6 uur nam. en ’s avonds tot 9 uur. Maandag 12 april 's avonds 8 uur spreekt ds K. van Twillert, Chr. Geref. Predi kant voor de Volle Evangeliegemeen- te in de bovenzaal van Aere Perenni- us. Donderdag 15 april Uitvoering Matthaus Passion in de Martinikerk te Bolsward. Aanvang ’s avonds 7 uur. Donderdag 15 april Besloten alg. ver gadering van Aandeelhouders Sneeker Jachthaven N.V. in Café Rest. Onder de Linden. Aanvang ’s avonds 7.30 uur. Vrijdag 16 april Uitvoering Matthaus Passion in de Grote Kerk te Sneek. Aanvang ’s middags 2 uur. Zondag 18 april Lezing Jehovah’s Ge tuigen door de heer H. Steenkamp. Pi ter Jelleshüs. Aanvang ’s middags 2.30 uur. Maandag 19 april Vjjfde Snekermeer- wandeltocht WSV „De Waterpoort” over 45 km. Start 10 uur ’s morgens op de veemarkt. Woensdag 21 april Ingelandenvergade ring Waterschap ,,’t Marian” in Café O. de Jager te Njjland. Aanvang s avonds 7.30 uur.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1