Mr. K. H. Mulder commissaris en erelid de K.Z.V.S. van Diamanten bruidspaar Oudega-W. Oorlogsinvaliden brachten een bezoek aan Van der Heem Zeilwedstrijden K/AS door harde wind gehalveerd rl IJLST WYMBRITSERADEEL en van r 111 Bruidegom nog boer in hart en nieren ,.Wol noch graech in hantaest dwaen” 1 a Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 120ste jaargang nr 37 Maandag 10 mei 1965 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Plannen voor 150ste Hardzeildag ver gevorderd Commissaris der Koningin voorzitter ere-comité Nieuwe postzegelautomaten bij postkantoor Sneek Kapitaal geschenk voor Fries Scheepvaart Museum Vogelw acht Sneek e.o. speurt naar houtduiven Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en „NepLunus Sneek ziel toekomst somber in Bevrijdingsfeest te Nijland Ds. Houtsma in gemeente* avond gehuldigd n SNEEKER NIEUWSBLAD WENSEN JAARVERSLAGEN werd af- Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 0 51 50 - 30 05 b.g.g. 40 91. DE HONDERDVIJETIGSTE HARDZEILDAG Al'SCHEID VAN MR MULDER 8— 9 mei openingswedstrijden 22 en 29 mei en 19 juni: seriewedstrijden (reservedatum 17 juli). 18 juli RORC-wedstrijd op het Ijssel meer. De eerste automaat geeft zegels ter waarde van 7 en 15 cent (5 stuks tegelijk), de tweede zégels van 20 en 25 cent (één tegelijk)dé derde vijf briefkaarten van 10 cent. Per 1 juni worden ze omgebouwd naar de dan geldende nieuwe tarieven. De bekende kunstschilder W. J. Djjk thans 84 jaar te Den Haag, die vooral bekendheid heeft gekregen als schilder van schepen, heeft aan het Fries Scheep vaart Museum alhier circa 200 tekenin gen en etsen met Friese water- en zee gezichten uit Staveren, Laaksum, Heeg, Makkum, Wartena, Lemmer, enz., cadeau gedaan. Onze medewerker, drs H. Halbertsma, hoopt binnenkort uitvoeriger op dit ka pitale geschenk terug te komen. Met ingang van vandaag zijn bij het postkantoor te Sneek drie nieuwe elektri- scCe postzegelautomaten geplaatst. Het draaien aan de slinger is niet meer no dig. Elke automaat geeft, de mogelijkheid voor het verkrijgen van twee verschillen de soorten zegels, de derd« automaat is alleen voor briefkaarten. 1719 atigustus Sneekweek (tweede ge deelte). 25 september sluiting van het seizoen. werd een diner aangeboden en de film ,,De Overval” vertoond. Konden zaterdagmiddag de wedstrij den van de Kon. Zeilvereniging „Sneek” met windkracht 6, nog doorgaan, waarbij echter een aantal boten omsloeg, vooral in de kleine schepen, en anderen averij opliepen, gistermorgen was het met wind kracht 8 en nog krachtiger windstoten, beslist onvaarbaar weer en werden de wedstrijden voor deze dag afgelast. De wind nam later op de dag wel iets in kracht af, maar het bleef ongeschikt zeilweer, zodat het bestuur van zijn be sluit gen spijt behoefde te hebben. Op het meer was zaterdag weer de be kende driehoeksbaan uitgezet, die drie maal gezeild moest worden, wat echter met de zeer krachtige zuidwestenwind vlot ging. Van de 65 ingeschreven jach ten kwamen er 47 aan de start, zodat er toch nog een behoorlijke deelname was. Echter niet alle schepen bereikten de finish. Zoals gezegd viel een aantal kleine om en moesten anderen o.a. Röfe- Het tekort op de drie dagen van de Sneekweek was f 879,72. Vorig jaar moest er f 1.397,79 worden bijgepast, zodat de Sneekweek de Koninklijke in twee jaar f 2.277,51 heeft gekost. Namens de kascommissie, bestaande uit de heren H. de Vries en J. Alberda, maakte eerstgenoemde weer enige opmer kingen over een aantal huns inziens zeer hoge uitgaafposten voor de Sneekweek, de prijzen en tevens over de werkzaam heden in en om de starttoren. Deze op merkingen werden door de voorzitter en de penningmeester beantwoord en de be treffende uitgaven nader toegelicht. Ook pleitte de commissie Voor een balans ten einde een overzicht te krijgen van de be zittingen en de schulden van de vereni ging. Dit werd door de voorzitter toe gezegd. De rekening werd vastgesteld. De be groting voor 1965 sluit met een nadelig saldo van f 1.150,op een totaal bedrag van f 14.465,Voor prijzen is f 6.500, uitgetrokken. Op voorstel van de heer U. de Bruin werd met algemene stemmen besloten de contributie ingaande volgend jaar, voor de gewone leden te verhogen van f 7,50 tot f 10,per jaar. Er werd op gewezen, dat nog vele za kenlieden. hoewel ze veel van het werk der vereniging profiteren, toch geen lid zijn en meestal ook niet van de SZC. De heer D. van der Werf stelde hier echter tegenover, dat de Ver. van Sneker Za kenlieden elk jaar duizend gulden voor de Sneekweek geeft. Maar er zijn steeds mensen die niets willen bijdragen, zodat altijd dezelfden het geld moeten opbren gen. Donderdagmorgen 6 mei jl. bezochten een zeventigtal oorlogsinvaliden samen met hun vrouwen en een aantal auto mobilisten het bedrijf van Van der Heem in Sneek. Deze excursie was georgani seerd door de districtscommissaris voor Midden Nederland van de Stichting Mo- veo. Deze stichting stelt zich ten doel meer ontspanning te bieden voor ernstige oorlogsgewonden. In deze stichting wer ken samen de ANWB, de Knac, het Rode Kruis, het Ministerie van oorlog en de Maatschappij voor handel eu nijverheid. De organisatie bestaat uit een zeshon derd automobilisten, die geheel belange loos auto en tijd beschikbaar stellen voor dit werk. Beschermheer is ZKH Prins Bernhard. Op dit nog steeds groeiend aantal con tribuanten wees ook de sekretaris, de heer H. de Boer, in zijn jaarverslag. Het aantal contribuanten bedraagt momenteel 575 (v.j. 549), t.w. 399 gewone (v.j. 389), 31 donateurs (v.j. 39) en 145 jeugdleden (v.j. 141). Over de Sneekweek vermeldde hij o.m. dat het aantal protesten het tienvoudige van het normale bedroeg en verder con stateerde hjj dat het startterrein door de beplanting een ander aanzien heeft ge kregen, maar dat nog steeds niets is ge daan aan de beveiliging van de oevers van het eiland. Aan de konditietraining o.l.v. de heer Ane Postma namen 25 personen deel en dit is bjj de voor het merendeel jeugdige zeilers wel ingeslagen, zodat een herha ling verwacht mag worden. Het ledental van dé onderafdeling Jacoba van Beie ren” bleef konstant en tot genoegen van het bestuur nam weer een behoorlijk aantal Valken aan de seriewedstrijden deel. De leden van de jeugdafdeling namen zeer aktief deel aan de wedstrijden, in het bijzonder aan de seriewedstrijden, waarvan de jeugd de helft van het aan tal deelnemers uitmaakte. Volgens het financieel overzicht van de penningmeester, de heer H. J. van der Weij, beliepen de ontvangsten een bedrag van f 13.643,18 en de uitgaven f 14.018,77, nadelig saldo f555,59 (v.j. f598,17). Aan prijzen werd totaal f 5.894,80 besteed. Na afloop van het Admiraalzëilen gaat de vloot naar Gfouw en volgt er op het meer nog een' wedstrijd voor de s-küt- sjes. Voor de scherpe jachten zullen er woens dag geen wedstrijden zijn, met uitzonde ring van de Regenbogen die als oudste nationale klasse nog aan de Sneekweek deelnemen. Deze klasse zeilt na de sküt- sjes en ’s morgens tevens een teamwed strijd. Maar hoewel de scherpe schepen deze dag dus aan de wal blijven, zullen ze toch evenveel wedstrijden zeilen als in een gewone Sneekweek. het bedrijf overnam, verhuisden ze naar het naastgelegen huis vóór de boerderij en betrokken de zoon en z’n vrouw hun woning. Ze wonen dus naast elkaar en dat is een groot gemak. De ald-boer is nog dicht bij het werk en kan nog wel eens „in hantaest dwaen” omdat hjj niet stil kan zitten na zo’n lang arbeidzaam leven en zijn vrouw heeft een grote steun aan de schoondochter die haar helpt in het huishouden en het eten voor hen kookt, terwijl zè beide ook veel vreugde beleven aan de jongste kleinzoon Klaas, naar de foto te oordelen, een allerliefst kereltje. In totaal heeft 't bruidspaar 25 klein kinderen. Zelf kregen ze negen kinderen, van wie twee zijn overleden en twee zonen 45 jaar geleden al naar Amerika zijn geëmigreerd. De drie andere zonen en twee dochters wonen allen in Fries land. Toen ze zestig jaar getrouwd waren lag mevr. Vleer in het ziekenhuis, waar Han- ny Hoogland haar toen voor onze krant bezocht en de fotograaf een foto maakte: de bruid in bed, maar herstellend en op geruimd, de bruidegom naast haar op de stoel, zodat het toch nog een beetje feest was. Maar nu kunnen ze het weer in hun eigen woning vieren met kinderen, kleinkinderen, familie en goede vrienden. Meer drukte willen ze er (begrijpelijk) niet van maken en daarom mocht er ook geen advertentie in de krant. Maar al onze lezers weten het nu toch en daarom zul len er stellig gelukwensen komen uit een veel breder kring. De onze zijn hier al bjj voorbaat. In de rondvraag kwamen tal van wensen betreffende de wedstrijden, voornamelijk tijdens de Sneekweek, naar voren (klasse- vlaggen voor het afkorten van de banen, afzonderlijke boeien voor de a- en ta blassen, plaquettes voor de winnaars van de teamwedstrijden, gedeelte van de klas sen door de Sjjbesloot laten varen, enz.), terwijl ook de wenselijkheid van meer leiding en meer aktiviteit bij h.et jeugd werk en een clublokaal om het kontakt tussen de zeilers te versterken, werd be pleit. De voorzitter zegde bespreking van een en ander in het bestuur en/of het Sneekweekcomité toe. Tenslotte sprak de heer Ruiter namens de SZC nog enige waarderende woorden tot de afgetreden mr Mulder. Hij vond het jammer dat ze niet wisten dat hjj zich niet herkiesbaar stelde. Dan hadden wij u waarschijnlijk een kleine attentie aangeboden, aldus spr. Wjj hebben namelijk altijd prettig met u samengewerkt en hopen u nog dikwijls bij de wedstrijden te zien (applaus). Het was inmiddels al 12 uur geworden en dus hoog tijd voor de sluiting. De heer De Vries maakte dit kort. De plannen voor de viering van de hönderdvijftigste hardzeildag zijn ver ge vorderd, zo deelde de voorzitter mede; er bestaat al een enorme belangstelling voor, ook bij de pers, radio en televisie, zelfs uit het buitenland en er zal ook een film van worden gemaakt. De ronde- en platbodemjachten arriveren hier dinsdag- midag om vier uur en alle grachten wor den voor hen vrijgemaakt. Er is een ere- comité gevormd waarvan de commissaris dér Koningin erevoorzitter is en waarin o.a. ook vele burgemeesters van Friese gemeenten zijn opgenomen. Drs H. Hal bertsma heeft het plan voor het histo rische Admiraalzeilen ontworpen, dat op dezelfde manier wordt gehouden als hon derd jaar geleden en groots zal worden opgezet. Na de aankomst van de jachten in Sneek worden de deelnemers ont vangen op het stadhuis en ’s avonds is er een reünie in Amicitia. Ook zjjn er ’s avonds feestelijkheden op de Markt straat en wordt de stad extra verlicht. Gedurende een viertal dagen was de groep te gast in het bungalowpark van •de N.V. Cemsto te Ommen, die dit park voor de vierde maal ter beschikking stelde. Vele van deze oorlogsinvaliden voorzien in hun levensonderhoud in func ties als telefonist, pompbediende etc. Na de ontvangst van de groep werd in een korte inleiding een uiteenzetting ge geven over de aard, de organisatie en de sociale structuur van de onderneming. De rondleiding langs de verschillende afdelingen als radiomontage, wikkel en metaalwaren, werd verzorgd door enkele medewerkers, die in het verleden lang durige contacten met het militaire ap paraat hebben onderhouden. Omstreeks het middaguur scheid genomen en vertrok de groep richting Spannenburg om aldaai’ de lunch te gebruiken, ’s Middags werd de merenroute van de ANWB gereden. In de militaire kazerne te Steenwjjkerwold In de plaats van de heer mr K. H. Mulder, die zich zoals vermeld, niet her kiesbaar stelde, stelde het bestuur diens zoon, mr R. Mulder, kandidaat. De voor zitter herinnerde er aan, dat de heer Mulder op 30 juni 1926 lid werd van het wedstrijdcomité en in 1928 in'het be stuur gekozen werd als opvolger van de heer P. B. van Ham. Hjj is dus bijna 40 jaar bestuurslid geweest en was praktisch altijd op de vergaderingen en bjj de wed strijden aanwezig. De KZVS en de water sport in het algemeen hebben geweldig veel aan u te danken, want u hebt ons altijd met raad en daad ter zijde ge staan. Nadat de vergadering onder applaus akkoord was gegaan met de benoeming van de heer Mulder tot commissaris, stemde zij op dezelfde wijze ook in met Nu de meimaand is aangebroken, is ook de Vogelwacht Sneek e.o. weer druk bezig met ’t controleren van de vogel stand in ’t reservaat en in de wachitgebie- den. J.l. zaterdag ontdekte een der con troleurs dhr. H. van Winden in Wacht- gebied IV een legsel van 5 scholekster- eieren. Daar hier mag worden aange nomen, dat er geen 2 vogels in hetzelfde nest leggen, wat ook voorkomt, en een normaal legsel uit 3 of 4 eieren bestaat, is dit dus een uitzondering. Behalve met de bevordering v. d. vo gelstand in 't algemeen houdt de Vogel wacht zich ook bezig met het verzamelen van gegevens betreffende de trek en leef wijze van verschillende vogelsoorten. Zo is men bijv, vooral de laatste jaren intensief bezig met het ringen van jonge houtduiven om gegevens omtrent hun trek te verzamelen. Werd de houtduif aanvan kelijk min of meer als .standvogel be schouwd, het ringonderzoek der laatste jaren wijst er op, dat met name jonge vogels wel degelijk een trekdrang ver tonen. Ook u kunt aan dit onderzoek meewerken! Mocht u n.l. in Sneek of (wjjde) omge ving broedende houtduiven aantreffen, dan zou de Vogelwacht het zeer op prijs stellen, dat ze hiervan bericht ontving. Inlichtingen s.v.p. aan een der volgende adressen: Zwaardstraat 7 of Koopmans- gracht 30. Het ledental der Vogelwacht Sneek e.o. beweegt zich nog steeds in stijgende lijn. Uiteraard is dit een verheugend ver schijnsel, waaruit geconcludeerd mag worden, dat ook in Sneek e.o. de be hoefte leeft en groeit, om in een tijd van intensieve bebouwing en het in cultuur brengen van gronden, het natuurlijk land- schap zoveel mogeljjk te beschermen. Gelukkig trad er woensdag 5 mei een kleine weersverbetering in, waardoor het vastgestelde programma, dat voor het merendeel in de buitenlucht moest wor den uitgevoerd, zonder stoornis kon wor den afgewerkt. Het feest begon met een optocht van de schooljeugd (kleuter school en lagere school) die, voorafge gaan door de Chr. Muziekver. „Excel sior”, door het dorp trok. Het geheel met meerdere voorstellingen van de be zetting en het verzet bracht al dadelijk veel volk op de been en zorgde daar door voor .een feestelijke stemming. Na dat de stoet was ontbonden en de kin deren naar „Het Gebouw” waren ge gaan, waar zjj werden onthaald en films vertoond werden (al deze activiteiten hadden plaats onder leiding van het be stuur en het personeel van beide scho len, geassisteerd door een paar dames) begon ook het bestuur der Oranjevereni ging actief te worden. Om plm. tien uur werd begonnen met een vossejacht, waar bij het de oudere jeugd, gelukte een drie tal vossen op te sporen. ’s Namiddags was er op het sportter rein een behendigheidswedstrijd voor bromfietsberijders, waarvoor een goede belangstelling bestond. Voor de avond was een z.g. „Bünte Joun” gepland, waaraan door meerdere verenigingen en individuele personen zou worden deelgenomen. Om welke reden deze door velen geanimeerde avond niet is doorgegaan is ons niet geheel duide lijk, maar hiervoor in de plaats kwam het tegenwoordig op meerdere plaatsen gespeelde „Een tegen allen” en het daar uit voortvloeiende „Allen tegen een”. De een was de heer W. J. Nieuwenhuis van Sneek, vroeger arts in Nijland en de al len waren de dorpsgenoten, die aan dit spel meededen. De grote massa fungeer de als toeschouwen. Aan verschillende opdrachten moest worden voldaan en dit gelukte op zoda nige wjjze, dat „allen” de strijd wonnen. Een levende stoelendans vormde het slot van deze feestdag. Advertentieprijs: 15 cent per mm Bjj kontrakt hand elsadvertenties lager. Abonnementsprijs 3,50 per half jaar. Franko p. post ƒ4,50 per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Oudega (W.) heeft binnenkort een dia manten bruidspaar in zijn midden. Op maandag 17 mei zijn Klaas Vleer (89) en Uilkje Hoekstra (87) nl. 65 jaar ge trouwd. Ze zjjn beide nog goed gezond, maar bij de oude baas, die de volgende maand 90 wordt, willen de benen niet zo goed meer mee (wat hem echter niet belet nog alle dagen en soms ver van huis met hulp van een stok „it lan to bisjen”) en verder is hij erg doof. Zijn vrouw is vitaler, al hoort ze ook niet zo best meer, maar haar geheugen laat haar soms in de steek. Maar om je pre cies te herinneren wat er allemaal tijdens zo’n lange huweljjksvaart gebeurd is, valt ook niet mee. Gelukkig was de zoon Klaas, die drie jaar geleden de boerderij heeft overge nomen, er bij toen we vorige week met de fotograaf een bezoekje aan de oudjes brachten, want die kon aanvullen waar het geheugen van mem en het gehoor van heit tekort schoten. Ze zijn beide in Joure geboren, waar hun vaders boer waren, en zijn daar ook getrouwd. De heer Vleer kreeg toen ook een „spultsje” en is verder steeds in hart en nieren boer gebleven. Drie jaar geleden zat hij nog onder de koe te melken, en hij ontbreekt geen avond tijdens meikerstijd in de stal. Erg hokvast waren ze niet. Ze hebben op verscheidene plaatsen gewoond, o.a. in Bolsward, waar Vleer negen jaar al leen koeien geweid heeft. Daarna nu drieëndertig jaar geleden verhuisden ze naar de boerderij in Oudega, waarop thans Klaas Vleer Jr boer is. Toen die het voorstel van de heer J. Alberda hem tot erelid te benoemen. Mr Mulder nam beide benoemingen gaarne aan. Ik heb het werk altijd met plezier gedaan, zei hij. In 1917 ben ik lid van de Zeilvereniging Speek geworden en zeilde ik mijn eerste wedstrijd. Ik was toen nog student. In 1925 verhuisden wij van Heeg naar Sneek, waar ik veel vriendschap heb ondervonden. Ik houd de prettigste herinneringen aan de zeilver eniging, maar ook aan de SZC waarmee ik altijd prettig heb samengewerkt. Spre ker dankte de voorzitter hartelijk voor zijn woorden en de vergadering voor de hem verleende onderscheidingen, en sprak de hoop uit dat het de vereniging ver der goed moge gaan. De heer F. Z. Ruiter voerde statuaire bezwaren aan tegen de handeling van het bestuur in deze aangelegenheid. Op de konvokatie was niet vermeld dat mr Mulder niet herkiesbaar was. Was dit wel het geval geweest dan was er wel licht een tegenkandidaat gesteld. Nu is dat niet gebeurd en daarom zou spreker graag zien dat mr Mulder nog een jaar aanbleef. Dan kan volgend jaar een nieuw bestuurslid in zijn plaats worden benoemd. Mocht dat niet kunnen, dan stelde hij de heer A. R. van der Sluis kandidaat. De voorzitter deelde mede dat het be stuur de heer Mulder niet kon bereiken omdat hij met vakantie was. Het wist daarom niet of hij zich al dan niet her kiesbaar stelde. Na een uitvoerige en vaak wat ver warde discussie, waarin de heer Van der Sluis zei de kandidatuur niet te aanvaar den en mr Mulder zelf meedeelde dat zjjn besluit definitief was, werd tenslotte schriftelijk gestemd en mr R. Mulder met 23 van de 36 uitgebrachte stemmen ge kozen. Hij nam de benoeming aan, wat met applaus begroet werd. Na de uitreiking van de hoofdprijzen aan de winnaars van de seriewedstrijden in het vorige jaar. werden de wedstrijd- data als volgt vastgesteld: Het bestuur van de zwem- en poloclub „Néptunus” te Sneek heeft donderdag avond door het beleggen van een leden vergadering in hotel De Gouden Leeuw getracht de leden van de club te atten deren op de positie waarin de club zich bevindt. Dit is slechts ten dele gelukt, want de vergadering was slecht bezocht. Het feit, dat „Néptunus” Sneek een zomerclub is, waardoor in de winter maanden weinig of geen kontakt tussen de leden en het betuur bestaat, maakt, dat men elk zomerseizoen weer eigenlijk met een schone lei moet beginnen. Dóórdat de oudste leden elk jaar weer afvallen (vertrek wegens studie, militaire dienst, etc.) is de club niet in staat voldoende kader te kweken, dat in staat is de jon gere leden goed op te vangen. „Néptunus” Sneek heeft bijvoorbeeld voor dit jaar voor de provinciale polo- competitie met één dames- en één heren team ingeschreven, maar het staat nog lang niet vast, dat deze ploegen ook wer kelijk kunnen uitkomen. Want is het zwemseizoen eenmaal in volle gang, dan pas komen de enthousiastelingen en het bestuur moet dan nog trachten de sport keuring, startnummers en polokaarten op tijd klaar te krijgen. Een oproep hiertoe wanneer de ,,r” in de maand zit, heeft bp zwemmers nog altijd een slecht resul taat gehad. Laat het dit jaar anders zjjn! De voorzitter, de heer H. Stuurop, gaf een terugblik op het afgelopen jaar, dat geheel in het teken van de viering van het 40-jarig bestaan van de club stond. Allen, dié hieraan hun medewerking heb ben verleend, werd dank gebracht. Mw. C. Bakker-Fjjlstra gaf ’n financieel over zicht. Het bestuur van de zwemclu’o is nu als volgt samengesteld: H. Stuurop, voorzitter; G. Scholten, sekretaris; C. Bakker-Fjjlstra, penningmeesteresse; J. Kuypers, polosekretaris; F. Stuurop, toe zicht op materialen; J. Nauta, adviseur. Na 37 jaar bestuurslid te zijn geweest van de Kon. Zeilvereniging Sneek. waar van enige jaren voorzitter, is de heer mr K. H. Mulder uit Langweer, vrijdag avond in de algemene ledenvergadering in restaurant Piso uit het bestuur getre den. Hij stelde zich niet herkiesbaar omdat er, naar hij zei. „een tijd van komen is en van gaan en de jongeren ook een kans moeten krijgen”. En die jongere werd zjjn zoon, mr R. Mulder, die als bestuurslid van de KVNWV en van de NNWB al een belangrijke plaats in de zeilwereld innam. Het bestuur w’ilde hem echter nog niet geheel uit de leiding zien verdwijnen en stelde daarom voor hem tot commissaris te benoemen, naast de heren E. P. H. Kingma en R. A. van der Sluis. Nadat de vergadering hiermee had ingestemd benoemde zij hem on<ler applaus ook nog tot erelid wegens zijn vele en grote verdiensten voor de vereniging en voor de zeilsport. De voorzitter, de heer J. B. G. de Vries, herdacht in zijn openingswoord eerst de heer Klaas Vrolijk, die hij een trouw lid en een grote figuur in de zeil sport ’noemde. Met Oppenhuizen, Hen driks, Joh. Zwart en Siebren Kuipers vormde hij eens het roemruchte regen- boogteam dat zoveel successen heeft ge boekt, van wie Kuipers gelukkig nog in ons midden is. Daarna memoreerde hjj het overlijden van de heer P. B. van Ham, van 1919 tot 1926 bestuurslid en vice-voorzitter in welke functie hjj meer malen de heer Hibma heeft vervangen. Vervolgens deelde hij mede, dat de ver eniging er goed voor staat. Het ledental is opnieuw gestegen; alleen de geldzorgen zijn gebleven. Vorige week hield de Ned. Herv. ge meente te Goënga een gemeenteavond in „Us Gebou”, welke een feestelijk ka rakter droeg om reden ds Houtsma zijn 25-jarig ambtsjubileum herdacht. De leiding berustte bij de ouderling de heer J. Rienstra die de vergadering opende door te laten zingen Gez. 150 en daarna Ps. 106 voorlas. Daarna werd een mooie kleurenfilm over het eiland Bali vertoond, die door de heer Y. Jellema werd ingeleid. Als sprekers traden op ds Hoekzema, Gereformeerd predikant te Goënga c.a., de heer G. M. Gerbrandy wethouder van Wymbritseradeel en tenslotte kerkvoogd P. Zeilstra. Ds Houtsma ontving vele cadeaus waaronder een boekenbon enz. 1 van de gemeente een koffer voor de toga, een bureaulamp, een plafonnière, een gang- spiegel, en kapstokkleed en tenslotte voor ds en mevr, elk een gemakkeljjke stoel. Nadat de jubilaris allen bedankt had die tot deze gezellige avond hadden bij gedragen en voor de vele cadeaus sloot de heer J. Rienstra met dankgebed. kamp in de Regenboogklasse, de strijd wegens averjj opgeven. De uitslag was: Vrijheidsklasse A: 19 ingeschreven, 13 ge start: 1. Rienk Alberda; 2. J. K. de Boer, Hardegarjjp; 3. Hero M indersma; 4. Joop Kluitenberg; 5. Thjjs W. Zjjl- stra. Pampusklasse, 8 ingeschreven, 7 gestart: 1. H. B. Jongejans; 2. H. de Jong; 3. D. de Haan. 16-m2-klasse12 ingeschreven, 7 ge start: 1. A. Wester, Heerenveen; 2. D. Venema, Workum; 3. Adr. Graatsma; 4. J. W. Jansen, Terhorne. Regenboogklasse, 8 ingeschreven, 6 ge start: 1. T. Zwart; 2. H. de Vries; 3. Joh. de Wilde. Topklasse, 4 ingeschreven, 2 gestart: 1. P. van der Zwaag, Joure. Flitsklasse, 14 ingeschreven, 12 gestart: 1. Harry Amsterdam; 2. Bouke Schuur mans';, B. Leo IJpma; 4. Piet Ubbink. ■f

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1