Overeenstemming tussen Sneek, Wymbritseradeel en IJ 1st tot gemeenschap pelijke exploitatie streekmuziekschool Federatie Friese musea en oudheidkamers gaat bij 0. S. aandringen op hoger subsidie B. en W. handhaven standpunt inzake subsidies plaatselijke muziekverenigingen B. en W. antwoorden raadslid Visser i.v,m. vraag over voorzieningen bij Sneekermeer AJ.de Vries vijftig jaar bij Glasindustrie Hoving-Houwink N.V. Be tijd is rijp om te komen tot instelling van een sportraad k! WYMBRITSERADEEL IJLST en van Nieuw Wijkgebouw in Sneek? Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, ■'Ja I 120ste jaargang nr 41 Maandag 24 mei 1965 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Besloten op jaarvergadering: Voorstel b. en w. van Sneek: Duif door voorruit: automobilist verdronken Vragen over hogere loon- groep gemeentepersoneel De heren E. Metz en B. de Vries heb ben b. en w. gevraagd te overwegen het personeel van de gemeente, dat tot dus ver in loongroep 3 geplaatst is, in toon groep 4 te plaatsen. B. en w. antwoorden hierop, dat de wijze van indeling van de gemeentewerklieden in de loongroepen van de bezoldigingsregeling gemeente personeel 1960 plaats vindt, is geregeld in de bjj besluit van b. en w. van 23 ok tober 1961 vastgestelde werkklassifikatie- verordening. Op grond van bepalingen dezer verordening geschiedt de waarde ring van het ambt ter indeling van dc ambtenaren in de loongroepen op basis van het aan hun funktie toegekende pun- tenaantal en de daartoe strekkende voor beelden van gradering. Burgers en militairen vochten Ontwerpregeling morgen in raadsvergadering Verkoop bouwterrein Agenten geëerd voor betoonde moed Sobere jubileumviering Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en 1 I SNEEKER NIEUWSBLAD HUISVESTING SUBSIDIE GRAAG HOGER en ALBUM VERDEELSLEUTEL De gemeenten beoordelen dan de jaar- Aanwezig waren onder meer de vol tallige direktie, de heren J. Ouwehand en Hoving, de heer Tjallema namens het Ijjkse begroting en rekening en slaan het tekort om over de afzonderlijke gemeen ten. De indruk bestaat, dat het tegen woordige bestuur een oplossing in deze geest zeker zal toejuichen. Na overleg met Wymbritseradeel en IJlst is over eenstemming bereikt omtrent het aan gaan van zo’n gemeenschappelijke rege ling tot oprichting en instandhouding van een streekmuziekschool. becijferd worden op rond de f 20.000,- per jaar, berekend op grond van het feit, dat de bestaande muziekschool over het schooljaar 1964-’65 een tekort heeft van rond de f 30.000.-, en dat van de 600 leerlingen er 390 uit Sneek komen. De salarissen der leraren zullen nog moeten worden verhoogd en de huisves ting zal ook meer offers vragen. departement Sneek van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel, twee der oud ste ex-werknemers, Melle Riemersma, 89 Toen de heer J. H. Berndt (24) uit Mus- selkanaal zaterdagochtend vroeg met zijn bestelauto door Stadskanaal reed, vloog eensklaps een duif dwars door zjjn voor ruit. De heer Berndt verloor de macht over het stuur, reed twee boompjes en een lantaarnpaal omver en schoot het kanaal in, waar hij door verdrinking het leven verloor. Zaterdagnacht omstreeks 12 uur ont stond een vechtpartij tussen burgers en militairen op het Martiniplein. De politie stelt een onderzoek in en maakte proces verbaal op tegen de Sneker burger H. V. Voor de militairen liep het, afgezien van een rood oog en een dikke neus, verder met een sisser af. minga wees er op, dat ook een beroep gedaan kan worden op het Prins Bern- hardfonds. Sneek heeft al eens 5.000,— gekregen voor de aanleg van een tuinzaal achter het scheepvaartmuseum. De ver gadering ging ermee akkoord, dat G.S. gevraagd zal worden het subsidie op een zo hoog mogelijk bedrag te brengen. Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 0 51 50 - 30 05 b.g.g. 40 91. haven zonder nadere voorzieningen niet meer gebruikt kan worden als ligplaats voor boten en voor de woonark van de heer Van der Meulen. Voorts zijn grote delen van de oever weggeslagen. Het ligt in de bedoeling in het euvel te voorzien door het aanbrengen van een houten dam- wand met doorvaartopening. Op voorwaarde dat de landtong tussen vluchthaven en Kruiswater en ’t grootste deel van de polderdijk niet mag worden gebruikt voor het plaatsen van caravans en tenten is met de heer Van der Meulen overeenstemming bereikt over een verdere exploitatie. Wel zullen tijdens de Sneek week door zeilers kleinere tenten opgezet mogen worden. Caravans mogen staan op het opgespoten terrein tussen de vlucht- haven en het paviljoen en op een klein stuk polderdijk nabij het baken. De over zet zal met een aan de eisen voldoende boot geschieden. B. en w. zjjn bereid aan de exploitant het haventje en bijbehorend terrein voor drie jaar in gebruik te ge ven, met het recht van tussentijdse be ëindiging als over het terrein moet wor den beschikt in verband met de uitvoe ring van recreatieplannen. De hoogte van de loongroep, waarin de indeling plaats vindt is dus afhankelijk van het aantal punten, waarop de beklede funktie wordt gewaardeerd. Het zal na het vorenstaande duidelijk zjjn, dat in deling in een hogere loongroep dan de klassifikatie rechtvaardigt in het alge meen niet mogeljjk is. Slechts herwaar dering van de funktie en een zeker aantal dienstjaren maken plaatsing in een hogere groep mogelijk. Bepaalde suggesties ge- uit in de plaatselijke commissie voor ge organiseerd overleg en betrekking heb bende op andere wegen waarlangs een positieverbetering bereikt kan worden, hebben bjj b. en w. de aandacht. EREMEDAILLE Namens Nijverheid en Handel sprak de heer Tjallema, die stelde, dat de heer De Vries ongetwijfeld de laatste dagen herhaaldelijk deze 50 jaar als in een kaleidoscoop herbeleefd zou hebben. „Ik heb u lange jaren meegemaakt, onder meer als buurman, u hebt veel meege maakt, ook de crisisjaren en de oorlog, maar u bent voor mij- steeds dezelfde ge bleven; men kan u dit alles niet aanzien. U bent steeds jeugdig gebleven.” Hierna Van beide normen is een becijfering ge geven. Nadat b. en w. zich over het on derwerp hebben beraden, is men tot de conclusie gekomen dat hun standpunt gehandhaafd dient te blijven, omdat de door de federaties aanbevolen normen onvoldoende rekening houden met de plaat- seljjke situatie en met de financiële om standigheden, waarin de te subsidiëren verenigingen verkeren. Ook laten zjj geen recht wedervaren aan het algemeen door de gemeenteraad aanvaarde subsidiebe leid. Om geen precedenten te scheppen ten aanzien van andere verenigingen, die van andere overkoepelende organisaties normen ontvangen, kan moeilijk een af wijkend standpunt worden ingenomen. Ten slotte zou een belangrijke stijging van het subsidiebedrag, voortvloeiende uit de toe passing van de federatieve normen, een Van het bestuur van de Stichting streekmuziekschool voor Algemeen vormend en instrumentaal onderwijs te Sneek is herhaaldelijk bij de gemeente een verzoek om subsidie ontvangen, voor het schooljaar 1963/1964 bedragende 9.000,— (300 leerlingen met elk 30,— subsidie) en voor 1964/1965 380 maal 30,—, zijnde 11.400,—. Het college van b. en w. staat niet afwijzend tegenover dit verzoek. Destijds is een jaarlijkse subsidie van 1.000verleend. De stichting is echter niet tot 'olie ontplooiing gekomen, zij is opgeheven in 1963 en de aktiviteiten zijn overgenomen door de nieuw gevormde Stichting streekmuziekschool voor Algemeen vormend en instrumentaal onderwijs. Bij de beoordeling van het nieuwe verzoek om subsidie is de vraag naar voren gekomen, of niet gekomen kan worden tot de oprichting van een gemeentelijke muziekschool. Zaterdagochtend werd in restaurant Onder de Linden de jaarvergadering ge houden van sinds 194“ in een federatie verenigde besturen van Friese musea en oudheidkamers. Klokslag elf opende voorzitter A. E. Hannema uit Marssum de vergadering, die deze keer voor het eerst sinds de oprichting weer in Sneek was belegd. Behalve de bestuursleden waren aanwezig mej. dra. Petra Clarjjs, die de rijksinspekteur voor de roerende monumenten vertegenwoordigde, en de beide ere-Ieden de heren D. J. Kamminga uit Dokkum en dr A. Wassenbergh uit L’warden. Wegens de ge boorte van een zoon was de penningmeesteresse mevrouw Halbertsma-Wiardi Beekman uit Grouw verhinderd de vergadering bij te wonen. Naar het oordeel van b. en w. zou een orgaan in het leven geroepen moeten worden, dat zich intensiever met derge lijke problemen zal inlaten, door een rui mere taakomschrijving. Een dergelijk or gaan zou naai’ het voorbeeld van de cul turele raad kunnen worden gevonden in de vorm van een sportraad, met een als volgt omschreven taak: Het bevorderen van de samenwerking tussen de plaatselijke verenigingen en instellingen, die zich op enigerlei wijze bezig houden met de lichamelijke opvoe ding en de sport onderling, alsmede van de samenwerking tussen die verenigin gen en instellingen enerzijds en het ge meentebestuur anderzijds; het adviseren van b. en w. uit eigen beweging of op ver zoek; het al dan niet in samenwerking met anderen organiseren van sportmani festaties. Uit deze omschrijving blijkt vooral, dat hèt Samenspel in sportaange- legenheden tussen gemeente en vereni gingen wordt gewaarborgd. E. en w. stellen daarom voor, te be- De firma L. Planting en Zn, stalen- meubelen- en schaatsenfabriek ,De Valk’, heeft het gemeentebestuur van. Sneek verzocht om voorlopig onder beding van grondrente,* van de gemeente in eigendom te mogen overnemen, een perceel bouw terrein van plm. 1.550 m2 tussen de IJ1- sterkade en de Geeuw. Op een reeds verkocht deel en op dit nog te kopen stuk is de firma voorne mens een woning en kantoren te plaatsen. Burgemeester en wethouders stellen voor tot verkoop over te gaan, waarbij de grondprijs gesteld wordt op f 17,per m2, onder beding van grondrente, bere kend naar f 1,02 per m2. Daar voorzitter Annema reeds 78 jaar is, wilde hjj zich wel eens graag opge volgd zien door een jongere. De heer Tichelaar uit Makkum zou evt. kandi daat willen zijn als bestuurslid en t.z.t. voor voorzitter, maar de heer Annema verklaarde zich onder applaus bereid nog voor één jaar het voorzitterschap te willen blijven bekleden. Secretaris J. Beetstra uit Dokkum las de notulen van de vorige jaarvergade ring, op 30 mei 1964 te Dokkum gehouden en die van van een ledenvergadering, waarbij mevrouw Halbertsma tot pen ningmeesteresse was gekozen wegens ’t overlijden van dc penningmeester de heer A. Taconis te Veenwouden. Uit het jaarverslag bleek, dat de fede ratie 32 leden telt. In de educatieve dienst, waarvan de heer Hugo Kingmans directeur is geworden (welke dienst is "bedoeld voor potentiële museumbezoe kers en onderwijskringen) en die in de herfst, met zijn werk zal beginnen, is voor de federatie de heer Beetstra de ver tegenwoordiger. In Piaam is op beschei- In de vergadering van de gemeente raad van Sneek op 27 april jl. werd be sloten het punt subsidiëring van de plaat selijke muziekverenigingen aan te hou den. Er heerste namelijk verschil van inzicht wat betreft het hanteren van de landelijke federatieve normen dan wel die door het gemeentebestuur ingesteld. doorkruising van het gemeentelijke sub sidiebeleid betekenen. B. en w. zien geen aanleiding het voorstel op dit punt, dat in overeenstemming met de gedachten van de Culturele Raad is gedaan, te wijzigen. Wellicht kan bjj de behandeling van de ontwerp-begroting voor 1966 deze aange legenheid opnieuw onder ogen worden ge zien. Op 7 mei kwam bij b. en w. van Sneek een vraag van het raadslid J. R. Visser binnen met betrekking tot de (nog te treffen) voorzieningen bij het Snekermeer. B. en w. antwoorden hier onder meer op, dat het meer en meer toegenomen gebruik van het caravanterrein bij de polderdijk langs het Kruiswater en het aantal tenten etc., zeker een gevolg was van de bestaande behoefte, maar dat er tegen de ontstane situatie niet alleen uit een oogpunt van landschapsschoon be zwaren ontstonden. Ook werd de bezoe kers vrijwel de mogelijkheid ontnomen, om van de wal het meer te overzien; b. en w. hebben hierover met de exploitant van het terrein gesproken om tot een meer bevredigende oplossing te komen. Bij de met de heer Kees van der Meulen gevoerde besprekingen is gebleken, dat de exploitatie nog op andere moeilijk heden stuitte. De zuiging en golfslag, die de grote tankers in het grootscheeps- vaarwater veroorzaken is zodanig, dat de De ontwerpregeling voorziet in de vor ming van een rechtspersoonlijkheid be zittend lichaam, dat zelfstandig kan op treden. Een commissie van Bijstand (des kundigen) wordt ingesteld. De verdeel sleutel voor de kosten voorziet in het vol gende: de gemeente, waarin de school of een afdeling daarvan, is gevestigd, verleent een bijdrage van 10% van de in haar gebied liggende vestiging. Hieraan ligt de gedachte ten grondslag, dat de gemeente met het voordeel van een ves tiging een extra-bijdrage in de kosten dient te betalen. Verder worden de kosten verdeeld naar f 0,10 per inwoner plus een berekening op basis van het aantal leerlingen, dat uit elke gemeente afkom stig is. De mogelijkheid blijft voor de andere gemeenten geopend, ook toe te tre den. Indien de raad met een en ander ak koord gaat, kan de bijdrage van Sneek Vrijdagmiddag werden op het politie bureau te Sneek de hoofdagenten B. Liemburg en H. Postma geëerd voor het feit, dat zij tijdens de brand van 15 oktober van het vorig jaar in de woning van de familie Post aan dc 2e Ooster- kade, waarbij vier kinderen omkwamen, zo moedig en vastberaden waren opgetre den. Had de burgemeester, de heer Ras- terhoff hun reeds ’n sigarettenaansteker ten geschenke gegeven, vrijdagmiddag kreeg de heer Liemburg de medaille van het Camegie-heldenfonds en de heer Postma een oorkonde. jaar, en W. Röfekamp, 84 jaar, en de oud-direkteur, de heer H. P. Timmer mans. De heer Ouwehand memoreerde in een korte toespraak tot de jubilaris diens 40-jarig jubileum, waarbij hem de zil veren eretekenen behorende bij de Orde van Oranje Nassau waren uitgereikt. ,,U heeft in ons bedrijf een halve eeuw afgesloten. Maar er zijn er, die zich nog herinneren, dat u als 13-jarige jongen met lange kousen en korte broek naar het kantoor op het Grootzand kwam. We spreken gaarne onze waardering uit voor uw akkuratfe werkwijze en uw natuurlijke aanleg voor cijfers. U hebt in deze halve eeuw getoond te beschikken over aan passingsvermogen en over een glashel dere zowel als soms glasscherpe humor. Over anderhalf jaar gaat u met pensioen; ongetwijfeld zal deze rust u welkom zijn, maar door uw vitaliteit zult u toch wel in uw eigen kring werkzaam blijven.” Opmerkende, dat de heer De Vries altijd bjj de tijd was en bleef, werd hem een gouden polshorloge met inskriptie over handigd. bood hij de jubilaris het vererend getuig schrift en de eremedaille in goud van de Maatschappij aan. De heer De Vries dankte met enkele korte woorden voor de geschenken en de hem bewezen eer. Tijdens de koffiemaaltijd bood het per soneel hem een tuinameublement aan; de beide kinderen gaven hun vader een Solex; zijn zoon Jan had een album aan gelegd met tal van herinneringen aan de vijftig jaar, dat hem eveneens werd aangeboden. Van de glasfabrieken1 in Sas van Gent kreeg de heer De Vries een tuinparasol. Vele bloemstukken van za kenrelaties sierden de zaal; de geani meerde receptie gaf er blijk’ van, dat men grote waardering heeft voor de heer De Vries, die nog vóór zijn pensioen een uniek jubileum kon vieren. Dc drie kruisverenigingen in onze stad Het Groene Kruis, het Wit-Gele Kruis en het Oranje-Groene Kruis hebben samen een studiekommissie gevormd om te; onderzoeken of het bestaande wijkge bouw aan de Westersingel kan worden uitgebreid of dat een geheel nieuw ge bouw gesticht moet worden. Doordat het aantal taken van de kruisverenigingen steeds groter wordt, mag namelijk wor den verwacht, dat het bestaande gebouw binnen afzienbare tijd te klein zal zjjn. Aan het gemeentebestuur is verzocht eveneens in deze kommissie zitting te willen nemen. Gelet op het feit, dat. ook Wymbritse radeel en IJlst bij deze aangelegenheid zijn betrokken, zou de vorm gekozen kunnen worden van een intergemeentelij ke school door het aangaan van een in- tergemeentelijke regeling. Een goede verzorging van het onderwijs aan deze school zal in de toekomst belangrijke fi nanciële offers vragen. De stichting ech ter blijft afhankelijk van door de gemeen ten te ramen subsidies, die blijven beho ren tot de onverplichte uitgaven. Indien de gemeenten een gemeenschappelijke re geling treffen, waarbij een streekmuziek- school wordt opgericht en waarbij de ge meenten volgens een bepaalde maatstaf de exploitatiekosten voor haar rekening nemen, ligt de zaak anders. Eenzijdige aantasting van de subsidies is dan niet meer mogelijk; ze behoren dan tot de verplichte uitgaven der gemeenten. De basis waarop de school werkt, wordt hierdoor verstevigd. Een ander punt is, het personeel aan de school, dat na een langere werkperiode zal uitzien naar het treffen van sociale voorzieningen. Een gemeenschappelijke regeling biedt ook in dit opzicht meer mogelijkheden dan een privaatrechtélijke stichting. Bij een gemeenschappelijke regeling zal het per soneel onder de Pensioenwet worden ge bracht, terwijl ook overigens bepaalde voorzieningen en regelingen van het ge meentepersoneel op hen van toepassing worden gebracht. In de rondvraag stelde de heer Was senbergh voor, bjj G.S. te vragen of ver hoging van het subsidie (thans 4.000, niet mogelijk zou zjjn in verband met het feit, dat er altjjd meer aanvragen voor subsidie zijn, dan de federatie kan uit keren en om te voorkomen, dat eventuele aankoopmogeljjkheden voor anti voor werpen verloren zouden gaan, wegens gebrek aan financiën. De heer Kam- Advertentieprijs: 15 cent per mm Bij kontrakt (handelsadverten ües) lager. Abonnementsprijs 3,50 per hall jaar. Franko p. post ƒ4,50 per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Vrijdagmiddag werd in restaurant Piso een receptie gehouden ter gele genheid van het feit, dat de heer A. J. de Vries 50 jaar geleden als jong ste bediende in dienst trad bij de Noordelijke Glasfabriek M. J. Hou- wink (sinds 1 augustus 1963 Glasin dustrie Hoving-Houwink n.v. Sneek- Groningen), om precies te zijn op 17 mei 1915. Sinds de fusie vervult de heer De Vries de funktie van procu ratiehouder, dus zeker een verdienste lijke carrière. Daar zijn echtgenote helaas vorig jaar plotseling is over leden, zijn de jubileumfestiviteiten so ber gehouden. Toch was de receptie zeer gezellig. Ceremoniemeester was de bedrjjfsleider, de heer S. Boekhout, die tal van relaties, vrienden en be kenden welkom kon heten. den wijze een begin gemaakt met een Fries openluchtmuseum. Het provinciaal subsidie ten dienste van musea e.d. werd in 1964 als volgt verdeeld: Totaal 4.000,—, waarvan 100,voor Wolve- ga, 200,voor Workum, 400,— voor het nat. hist, museum op Terschelling, ƒ800,voor Dokkum, ƒ1.000,voor Harlingen, 1.000,voor Makkum en 500,voor Heerenveen. De voorzitter merkte op, dat er veel meer leden moesten opkomen, want zo als het nu gaat, loont het de moeite niet nog meer lezingen te houden en sprekers uit te nodigen. De heer H. Halbertsma bracht na mens de penningmeesteresse en kas commissie verslag uit. Onder voorbe houd, dat nog niet alle contributie bin nen is, bleek dat de inkomsten ƒ5.581,67 bedroegen en de uitgaven ƒ4.000,als subsidies, zodat het saldo 1.581,67 be draagt. Het volgend jaar zal naar alle waarschijnlijkheid de jaarvergadering in Harlingen gehouden worden. De gemeenteraad van Sneek krijgt morgenavond ook te behandelen een voorstel tot instelling van een sportraad. In 1918 werd door dc gemeente een commissie voor de lichamelijke opvoeding in het leven geroepen, passend bij de omstandig heden van 50 jaar geleden. Zij heeft in de loop der jaren veel en nuttig werk ver richt. De situatie is nu echter grondig gewijzigd, ook dc taak van de gemeente met betrekking tot de lich. opvoeding en sport. Daarom achten b.en w. nu de tijd rijp, te komen tot een andere constructie. Mej. dra. Clarjjs deelde mee, dat er in Amsterdam een commissie is inge steld, die raad en voorlichting geeft ten aanzien van restauratie en conservering van antiek textiel: textielcommissie mu sea. De heer Kist in het Rjjksmuseum zal alle inlichtingen verschaffen. De heer Wassenbergh stelde voor, de red. van „Dit is Friesland” te verzoeken in dit blad ook aandacht te besteden aan de Friese musea. Na de koffietafel werden de dames heren door drs. Halbertsma door het Fries Scheepvaartmuseum en Oudheid kamer rondgeleid; het gemeentebestuur bood hun thee aan, nadat het’ gezelschap het stadhuis had bezichtigd. ANDERE MOGELIJKHEDEN De bestaande stichting zou echter ook kunnen worden vervangen door een ge meentelijke, op te richten door de ge zamenlijke gemeentebesturen.. Er ontstaat dan geen afzonderlijk bovengemeentelijk orgaan, maar het karakter van de stich ting blijft bestaan. De gemeente Sneek, waaruit de meeste leerlingen afkomstig zjjn, zou een ge meentelijke muziekschool kunnen oprich ten, tot welke, krachtens te nemen, be sluiten, ook leerlingen uit andere ge meenten worden toegelaten tegen een bepaald bedrag per leerling. Deze beide voorstellen doen echter het karakter van de intergemeentelijke samenwerking ver loren gaan. Een en ander tegen elkaar afwegende, stellen b. en w. van Sneek voor, over te gaan tot het sluiten van een gemeenschappelijke regeling, waar aan de drie gemeenten deelnemen en die de mogelijkheid open laat, dat ook an dere gemeenten toetreden. T"' irbjj zou een rechtspersoonlijkheid bezittend li chaam in het leven geroepen kunnen worden met een uit vertegenwoordigers der gemeentebesturen samengesteld be stuur en een commissie van bijstand van deskundigen op muziekgebied. Wat die huisvesting betreft, gaan de gedachten van b. en w. uit naar de binnen afzienbare tijd buiten gebruik te stellen Gysbert Japiksschool, waarvoor een nieuw gebouw zal komen, als de rijks- goedkeüring er is. Wellicht is het ook mogelijk tijdelijk de vrijkomende ruimten in de openbare ulo Aan de? Oude Koe markt voor de streekmuziekschool te ge bruiken. Een en ander zal nog nader wor den bezien. De culturele raad is op de hoogte gesteld van deze ontwikkeling. Als het overleg met Wymbritseradeel en IJlst is beëindigd, zal het onderwerp subsidie op nieuw ter tafel komen. Het bestuur van de school zou moeten bestaan uit een algemeen bestuur, een dagelijks bestuur en een voorzitter. De raad van de gemeente Sneek benoemt in het algemeen bestuur drie leden, en de overige toegetreden gemeenten elk twee, zitting hebbende gedurende vier jaar. De voorzitter wordt uit dit bestuur gekozen, die ook voorzitter van het da gelijks bestuur is. Het schoolbestuur laat zich bijstaan door meergenoemde com missie van advies. sluiten, een sportraad in te stellen, be staande uit negen door de gemeenteraad te benoemen leden voor de tijd van vier jaar. De raad wordt bijgestaan door een door b. en w. aan te wijzen ambtenaar ter secretarie, die als secretaris-penning- meester optreedt, met ’n alviserende stem. Voorts kunnen b. en w. in overleg met de voorzitter (in en door de sportraaif aan gewezen) andere ambtenaren aanwjjzen om vergaderingen bjj te wonen. Voor een en ander is uiteraard nodig, dat de gem. commissie voor de lich. op voeding en het betreffende reglement worden oppgeheven. De bjj besluit van 11 januari 1960 ingestelde beheerscom missie voor de gem. ijsbaan, waarin o.a. twee leden -n de commissie voor de lich. opvoeding zitting hebben, zal voor lopig blijven bestaan. Rekening zal gehouden worden met de verschillende sectoren van de sport en met de diverse levensbeschouwelijke richtingen in deze gemeente.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1