Vreugde Waterpoort- krabbels over y I I o f agenda""] 1 i I i over muziekschool; teleurstelling voorziening Snekermeer; sportraad verworpen I WYMBRITSERADEEL IJLST Si l van Lange, verhitte discussies in.raad Sneek subsidie Muziekkorpsen meer 1 l o l o i en I o I o I o Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, o r t o o 1 120ste jaargang nr 42 Woensdag 26 mei 1965 ill 4 0 Subsidies plaatselijke korpsen Auto bij starten in brand Subsidies Provinciaal Anjerfonds Het Sneeker Nieuwsblad is «en gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Schaatsers gaan voetballen in Ijlst Het spoorstation wordt niet alleen inwendig verbouwd en verfraaid, ook het exterieur ondergaat een belangrijke ver andering. In de voorgevel onder andere zijn nieuwe ramen en deuren geplaatst en is boven de drie toegangsdeuren een luifel aangebracht. Bovendien worden de muren gereinigd van het vuil dat zich daarop in de loop van zo’n tachtig jaar heeft vast gezet. Dit geschiedt door F. Meijer’s spuitbedrijf te Leeuwarden, dat alle buitenmuren in de oorspronkelijke schone staat moet terugbrengen. Daarvoor worden de gevels eerst met het chemisch middel Dekabrik bestreken, dat tweeëneenhalf uur moet in werken en daarna worden ze bespoten met een waterstraal onder een druk van 80 atmosfeer en vliegt het vuil er af. Tijdens dit spuiten worden de ramen waterdicht af gedekt. De firma Meijer heeft al in het hele land gewerkt, maar dit is het eerste spoorwegstation dat ze onder handen heeft. Ze ga randeert dat de muren tien jaar zo schoon blijven, maar het worden er wel vijftien, zo verzekerde ons de heer Meijer. Üirekteur postkantoor naar Zwolle 0 i) 0 i 0 SNEEKER NIEUWSBLAD DATA ben jongens nl. niet ver van de Hem- Tussen de Hemdjj’k en de Meeuwen- bouwterreinen, die geheel of gedeel- of met droge voeten arriveren. (j beide plassen heerst een druk vogel- Maandag zal de Chr. Oratoriumver- die in een korf achter de woning van Aerde Kuiper. een norm DOORKRUISEN KNIBBELEN (Zie vervolg pagina 2) k en de Meeuwenlaan zit op een kleine verhoging in het moeras een zwaan te broeden. De a.s. vader zwemt en duikt in het dieper gedeelte. Ook We zijn wat het paviljoen betreft, nog in een overgangsfase, zei hij, maar kan de toegangsweg niet verhard worden? TRAINEREN Betreffende de overzet vertelde dhr Visser, in IJlst/ geweest te zjjn bij de heren Van der Meulen en Planting. Hiér bij is hem gebleken, dat er met Pinksteren geen overzet zal zijn naar het starteiland. Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 0 51 50 - 30 05 b.g.g. <0 91. „Dat is een gevolg van traineren van het gemeentebestuur. Overzetten is pas mo- geljjk omstreeks de bouwvakvakantie. Men had er twee maanden eerder iets aan moeten doen. Er is ook geen licht. ingen. Het eiland kan bovendien nooit helemaal eigendom van de gemeente wor den. We hopen, dat er binnenkort voor zieningen zullen komen. En dan wat betreft de plaats die de korpsen in onze samenleving innemen De richtlijnen van de federaties door kruisen het gemeentelijk subsidiebeleid. Wat betreft de CR, ik stel nadrukkelijk, dat er van ons uit nooit een suggestie is gedaan. Aan de CR zijn de landelijke normen gezonden en er is alleen hun me ning gevraagd over het verzoek omtrent die landelijke richtlijnen. De voorstelling van zaken die de heer De Blauw geeft is niet juist. o o I o AAUCITIA-THEATER DE JACHTHAVEN EN DE OVERZET Toen de heer P. Rollema uit Wist gis teravond op de Prinsengracht bij de stop lichten zijn personenwagen wilde starten schoot de benzineleiding van tank naar motor los en ontstond er een steekvlam, waardoor de motor, die achter in zjjn auto was gebouwd, in brand vloog. De politiewagen was snel ter plaatse en de agenten blusten met hun schuimblusser de brand zoveel mogelijk. Toch moest ook de brandweer er aan te pas komen, die met een tweede schuimblusser het restje van de brand bluste. De achter zijde van de verzekerde auto was be hoorlijk door de brand beschadigd. De heer De Blauw opende de discussie betreffende het voorstel van b. en w. ten aanzien van de subsidie voor de beide plaatselijke muziekkorpsen. De heer De Blauw wilde namelijk toepassing van de landelijke federatieve normen. Hij ver klaarde bij dit onderwerp de voorkeur te geven aan een rustiger overleg. Evenwel toonde hij zich niet erg blij met de in houd van de nota over dit onderwerp. Vooral de zin: Zonder aan de deskundig heid van de besturen te twijfelen De commissie, die dit federatief subsidie- schema heeft samengesteld is ingesteld door de minister. Van de opbrengst der in het vorig jaar gehouden Anjerfondskollekte in onze pro vincie is aan 91 verenigingen en instel lingen totaal f 22.500 uitgekeerd. Hieron der bevinden zich de chr. muziekvereni ging „Harmonie” alhier en „Eendracht Maakt Macht” te Oudega-W, Concordia’ te Gauw en Concordia’ te IJlst, het chr. mannenkoor „Edoza” alhier, de chr. zang vereniging „Looft den Heer”, Nijland, „Nije Moed”, Oosthem, „Lytse Krèft” Gauw en „Euphonia” te IJlst en de ama- teurtoneelvereniging „Amicitia” alhier. Voorts werd nog een totaal subsidie bedrag van rond f 35.000,uitgekeerd waaronder f 1.500,aan de Krite Snits van het Frysk Selskip voor een toneel uitvoering en een bijdrage aan de stich ting „Mienskipshüs” te IJlst voor piano. De heer Van der Werf: Krijgen ze nog een vergoeding voor het optreden bij speciale gelegenheden? De heer B. de Vries brak een lans voor de tamboer- en pjjperkorpsen waarvoor ook landelijke normen gelden. „Mjj lokt het meest te wachten tot de begroting voor 1966.” De voorzitter: De raad kan niet met twee maten meten. We hebben alle fa cetten overwogen. De subsidies worden verleend als de verenigingen hun financi ële toestand hebben kenbaar gemaakt. De raad moet voorzichtig zjjn, er zijn konse- kwenties aan verbonden. Allerlei andere overkoepelende organisaties zullen ook met hun normen komen. I Voor de verplichte vier concerten per jaar krijgen de korpsen een vergoeding, verder is het ons onbekend. Het is geen kwestie van overvragen, maar van be leid. De heer Zeilstra onderschreef wat de voorzitter zei. Tot de heer De Blauw: De commissie is door de minister inge steld, dat zou dus tot gevolg hebben, dat wij als raad zonder meer akkoord moe ten gaan. Dan zouden we als raad in een raar licht komen te staan. Donderdag 27 mei Unie-Concours en Mu ziekfeest Advendo in het sportpark. Aanvang concours 13.30 uur, avond- muziekfeest 20.00 uur. Donderdag 27 mei (Hemelvaartsdag) „Elfmerentocht MAC J. C. Visser” voor auto’s scooters, motoren en brom fietsen. Start toertocht 10 uur en oriën- tatierit 1 uur op de Veemarkt. Donderdag 27 mei (Hemelvaartsdag) Openingswedstrijden Sneeker Zeilclub op het Sneekermeer. Donderdag 27 mei (Hemelvaartsdag) Dansen in Café Boermans te Bolsward.. Muziek „Benelux-kwintet”. Vrijdag 28 mei ’s avonds 7.30 uur ver gadering- van de gemeenteraad van Wymbritseradeel in het gemeentehuis. Vrijdag 28 mei ’s avonds 7.45 uur in café- rest. „Onder de Linden”: Lezing ke Sneek en Omstr. over blindegeleidehon- den. Zaterdagen 29 mei en 19 juni seriewed- strijden voor leden en jeugdleden Kon. Zeilvereniging „Sneek” op het Sneeker Meer. Aanvang ’s middags 2 uur. Zaterdag 29 mei Gewichthefwedstrjjden Noord-NederlandZuid-Nederland in „Ons Gebouw”, Westersingel. Aanvang 7.30 uur. Zondag 30 mei Dansen in Café Boermans te Bolsward. Muziek: Kwintet Bert Loos. Donderdag 3 juni jaarlijkse vergadering van deelnemers Sneker Onderlinge Brandwaarborg Vereniging in café-rest. Piso. Aanvang ’s avonds 8 uur. De heren Metz en B. de Vries hadden gevraagd of het mogelijk was de laagst- bezoldigde gemeenteambtenaren van groep Het is een lange en ten aanzien van sommige agendapunten zeer felle en emotioneel hooglopende vergadering geworden van de gemeenteraad van Sneek, gisteravond. Men begon mooi op tijd, kwart over zeven, en om elf uur sloot de voorzitter de vergadering. Veertien van de 17 pun ten gingen vlot onder de hamer door, maar over de kwestie van de voorzieningen bij het Sneekermeer, waarover de heer Visser een vraag had gesteld, is vrij lang gesproken; de subsidies voor de beide plaatse lijke muziekkorpsen namen ook heel wat tijd in beslag, er kwamen zelfs twee stemmingen na intern beraad in het college van b. en w., maar de korpsen krijgen meer. Het voorstel van b. en w. tot instelling van een nieuwe sportraad, terwijl er reeds in Sneek iets dergelyks be staat, ontmoette zoveel tegenstand en gaf zoveel stof tot verhitte debat ten, dat dit punt wel het leeuwenaandeel van de hele zitting kreeg. Ten slotte werd dit voorstel met 10 tegen 8 stemmen verworpen. De heer Baarda was afwezig. Zonder hoofdelijke stemming werden aangenomen de voorstellen tot wijziging van de bezoldigingsregeling van het ge- meentepersoneel; betreffende de spaar- regeling ^van dit PersoneeP,walging De heer Planting«wil wel voor draden i en palen zorgen. Kunnen b. en w. er iets aan doen, dat er zo spoedig mogeljjk licht komt? De heren Van der Meulen en Planting hadden bjj het paviljoen zelf wel iets willen doen, bij het baken althans. De heer Planting vertelde, dat hij een keer bezoek had gehad van iemand van de gemeente en dat liij had gezegd, wel iets te willen doen. Is het niet mogelijk om te komen tot de aanstelling van een recreatie-ambtenaar (ook de sport er bij inbegrepen)? Als er eerder was begon nen, was er althans een noodpaviljoen ge weest. En waarom is het starteiland nog niet verhoogd? De voorzitter: De stichting De Domp heeft besloten, in elk der schiphuizen twee blusapparaten aan te brengen. Een telefoon kan er pas komen, als er in die buurt een nummer vrij komt, en dat kan nog wel even duren. Anders moeten we wachten tot de nieuwe centrale geheel in gebruik is. Wat dat traineren betreft, de heer Van der Meulen heeft ons aan vankelijk meègedeeld, dat hij onder an dere om gezondheidsredenen niet meer’ wenste mee te werken aan de exploitatie van de overzet etc. Tenslotte is hij alsnog bereid gevonden, vandaar deze oplos sing. Dat traineren van de gemeente wil ik in het midden laten, aldus spreker. De verlichting is nog niet eerder ter sprake gekomen, daarop is dus nog geen antwoord mogelijk. Het aanbrengen van voorzieningen bij het paviljoen lijkt voors hands zeer onzeker. Er is van de ge meente niet iets te verwachten en de vraag is, in hoeverre dit toelaatbaar zou zijn. De verhoging van het starteiland is een zaak voor de provincie, wanneer die zand beschikbaar heeft. En het hangt nog af van de werkzaamheden aan de beschoei- door b. en w. voorgestelde verhoging tot f 1.250,—. Dus dan zouden b. en w. aan de Cul turele Raad gezegd hebben, dat er ver hoging zou komen, nog voordat die raad zich ergens over zou hebben beraden. De Culturele Raad had er in volle vrijheid over moeten kunnen oordelen en advise ren. Er is nooit tussen de korpsen en de Culturele 'Raad overleg geweest dver deze materie, maar dat begrijp ik nu wel. Ik hoop, dat deze onjuistheid ten op zichte van de korpsen wordt weggenomen en dat er nooit meer discriminerend over de landelijke normen zal worden gespro ken. De heer Berkhout: We zjjn verheugd over de music-makers” in Sneek. Ik wil een toezegging aanvaarden, dat u aan de hand van de bekende gegevens deze aangelegenheid voor 1966 onder ogen zult zien, aldus tot de voorzitter spre kend. Met het oog op de konsekwenties voor andere verenigingen,‘zo vervolgde de heer Berkhout, wil ik tot de 'nieuwe be groting wel geduld oefenen. Overigens vind ik, dat we voor „de betere soort muziek” zoals het Frysk Orkest, dat bij het laatste concert „wel” 200 bezoekers had, ver boven onze stand leven. De heer Metz toonde zich teleurgesteld over de nota. Hij voelde zich als suppor ter nauw aan de muziekverenigingen ver bonden. In verhouding met wat KAA en het Frysk Orkest ontvangen, krijgen de korpsen wel erg weinig. U moet deze twee muziekverenigingen wel heel apart bekijken. Het zijn geen snertkorpsen, maar heel goede. Ze zijn vaak op pad, moeten veel repeteren en hebben goede instrumenten nodig. Kunnen b. en w. niet met een nieuw voorstel komen? Zaterdagavond zal te IJlst om zeven uur op het IJVC-terrein een voetbalwed strijd gespeeld worden tussen een elftal van De Preamkeskouwers en een elftal, dat is samengesteld uit bekende Friese Ir .gebaaii- en elfstedenrijders. De heer 5>eer*tra uir Heeg. is scheidsrechter. Het Friese elftal bestaat uit Jeen v. d. Berg, Jeen Wester, Piet Venema, Klaas Leffert- stra, Hielke en Bonne Speerstra, Ale en Andrie Fekken, Dick Jellema, Siebolt de Vries en Johan van Dijk. Het belooft een spannende en interessante wedstrijd te worden. Advertentieprijs: 15 cent per mm Bjj kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs 3,50 per halt jaar. Franko p. post 4,50 per halt jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad De heer De Blauw: Het ligt wel iets anders dan u het stelt. Ik zou wel eens van u willen horen de datum van de brief die u van de heer Van der Meulen hebt gekregen, waarin hij schrijft te willen stoppen met de exploitatie en de datum waarop u hoorde, dat hij wél weer wilde. Daar ligt vrjj veel tijd tussen. En dat Planting de overzetboten had ver kocht, was niet een gevolg van ziekte van Van der Meulen, maar van een briefje van b. en w. aan Van der Meulen. Voorzitter: Dit is volledig in tegenstel ling met een uitspraak van Van der Meulen. Ik twijfel niet aan wat u gehoord hebt, maar het is wel anders, dan wij van hem hebben gehoord. De heer De Blauw: Ik wil die data wel eens horen!” De heer Visser: Dit jaar wordt dus het oude paviljoen weer op de oude wijze geëxploiteerd. Maar hoe gaat het in 1966? De voorzitter: U kunt nu moeilijk van ons hierover een uitspraak verwachten. Daarover hebben we nog niet overlegd, legd. De heer Van der Werf: Zjjn er ook on- derhandelingen geweest met de eigenaar van dat stuk op het starteiland? De voorzitter: De prijs was te hoog en onaanvaardbaar. De heer Berkhout vroeg ten aanzien van de voorzieningen in de nieuwe jacht haven, of het ook verschil uitmaakt wie het behartigt: het stichtingsbestuur of de gemeente. Is er bij een eventuele brand verzekering ook gesproken over blusap paraten? Zo ja, dan is die verzekering ongeldig, want die apparaten zijn er niet. Is er eigenlijk wel een verzekering? Voorzitter: Er is wel een brandverzeke ring gesloten door de stichting. De appa raten zjjn aangevraagd en wat de telefoon betreft: ik heb alles er aan gedaan wat maar kon. De heer Van der Werf: In de oude jachthaven zjjn wel tien apparaten en in de nieuwe, die twee jaar oud is, is er maar een. Wethouder Baajjcns: Ik heb er bezwa ren tegen, dat hier van alles op tafel komt waarmee wij niets te maken heb ben. De heer Metz: Volkomen mee eens! De heer Baaijens: Wij krijgen hier een vreemde verwarring van argumenten en zakelijke dingen. Het zjjn zaken, die ons, helaas, niet aangaan. Het beïnvloedt de sfeer op nadelige wijze, wat ik van die kant op deze wijze niet erg hoffelijk vind. De heer Metz: Ik voel mij in mijn eer aangetast. Er zitten vier raadsleden in de stichting. We hebben er veel over gesproken en vaak om telefoon ge vraagd. De burgemeester kan er niets aan doen. Het bestuur van de stichting zal er alles aan doen, zodat iedereen er tevreden mee is. De heer Van der Werf: Het is toch wel vreemd, dat er in twee jaar nog geen blusapparaten zijn. De heer Berkhout maakte .ook nog enkele opmerkingen, maar de voorzitter stelde, dat deze zaken hier niet aan de orde zijn. „Het stich tingsbestuur za) u gaarne ontvangen.” De heer Boomsma: We gaan zo helemaal buiten de agenda. De voorzitter: De eer ste brief van Van der Meulen dateert van 26 februari 1965, waarin hij schrijft, met de exploitatie te willen stoppen. Op 27 april jl. schreef hij, „dat er de laatste dagen van vele zijden erg bij hem op aan gedrongen was, weer te beginnen, en dat hij ondanks enkele onprettige ervaringen bereid was de exploitatie weer ter hand te nemen”. Inmiddels, aldus de voorzitter, is de zaak dus opgelost. Uw verwijt aan b. en w. is dus niet erg redelijk. De heer De Blauw: Ik wil toch nog wel verder gaan. Het speelde dus al half april, laten we zeggen 1 april. Tussen februari, de eerste brief en april zit dus een hele maand maart. Wat is er in die maand dan gebeurd? Hoe zit dat? B. en w. heb ben de zaak aardig laten sloeren, aldus de heer De Blauw. Waarop de voorzitter antwoordde: „Ik heb geen behoefte, hier verder op in te gaan.” De heer Baaijens: „Mij gaat die uitdrukking „laten sloeren” wel wat te ver. De boten zijn niet ver kocht. omdat wjj niet antwoordden, maar omdat ze geen dienst meer konden doen. Ik vind dit een uitdrukking, die niet net jes is.” De heer De Blauw: Wat zijn de aktivi- teiten van b. en w. geweest in die vijf weken? De heer Baaijens: Er is een on derhoud geweest met Van der Meulen. Hjj is er toch van teruggekomen? De heer De Blauw: U draait er omheen. De heer Baaijens: U wordt bedankt. Ik zit te sloeren en ik draai er maar wat om heen We hebben met de toezeggings- datum te doen. De hierop volgende dis cussie tussen de heren Baaijens en De Blauw werd door de voorzitter afgesne den, maar de wethouder zei er nog achter aan: Als u dat zegt, meneer De Blauw, dan liegt u, en waarschijnlijk in commis sie. Toen de heer De Blauw tenslotte nog maals vroeg wat er tussen de afzegging en het onderhoud met de heer Van der Meulen was gebeurd, sloot de voorzitter het debat ten tweeden male, waarna men zich zonder hoofdelijke stemming akkoord verklaarde met de nota, waarin het ant woord van b. en w. aan de heer Visser. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS De heer H. Dekens, direkteur van het postkantoor te Sneek is met ingang van 1 juni a.s. benoemd tot adjunkt-inspek- teur van de posterijen te Zwolle. Tot voor kort werden de niet-auto- de heer J. de Boer zjjn uitgebroed, en matische verkeerslichten voor het joeg een meerkol voortdurend achter -1 aan. Waarschijnlijk de broedt deze watervogel daar ook. steeds drukker wordend verkeer aldaar en sinds er op de brug een dame op de fiets werd aangereden is dit echter be langrijk uitgebreid. Nu wordt het ver- drie in groep vier te plaatsen, maar dit bleek volgens het antwoord van b. en w. niet mogelijk. De heer De Vries sugge reerde, dat een betere bezoldiging een gunstige invloed zou hebben op de per soneelsbezetting, het personeel immers dat een zeer nuttige funktie vervult. De lof dié dit personeel altijd wordt toege zwaaid moet ook eens in het salaris tot uiting komen. De voorzitter: De mogelijkheden worden onderzocht. De heer A. Zeilstra had van de vragen steller meer toelichting verwacht. Met meer loon komt er toch niet meer per soneel. Men moet niet het systeem, van opbieden gaan toepassen. Waarom komt zo onmiddellijk na de vergadering van de commissie van georganieerd over leg deze vraag? De heer De Vries: De vraag was voor de vergadering al in gediend. We hebben in maart reeds af gesproken in de fraktie, dat bij het aan de orde komen van de bezoldiging, deze vraag gesteld zou worden. Een verho ging van het salaris is geen oplossing van het personeelsprobleem, maar zal wel gunstiger werkenHet is geen kwestie van opbieden. Het gaat om de laagst- bezoldigden, en dat zjjn er hier zes. Daar mogen we wél eens iets aan doen. Ik dring daar dan ook met klem op aan. De heer Zeilstra: Wilt u een vaststellen of alleen in een hogere groep plaatsen? De heer De Vries: Alleen van groep drie naar vier. Wethouder Baaijens: Het is een nare zaak, ik ben het met de heer De Vries eèns. Maar hij vraagt iets, waarvan hjj weet dat het niet kan. De klassifi- katie is vastgesteld door vertegenwoor digers van deskundigen en niet door de raad of door b. en w. De heer De Vries: Bij de overheid moet er toch iets aan te doen zijn? De zaak is bjj de commissie in onderzoek en heeft de aandacht. Hierna werd de nota bevattende het antwoord aan de vragenstellers zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. Dit gebeurde eveneens met de voorstel len tot vaststelling van de begroting van de gemeentelijke sociale dienst; tot een nieuwe verordening op de heffingen van opcenten op de personele belasting; -tot eigendomsoverdracht aan de firma L. Planting en Zn van een perceel bouwter rein tussen IJIsterkade en de Geeuw; tot het aanbrengen van een centraal- antenne- systeem op 132 woningen in de wijk Lem- merweg-west en tot onbewoonbaarverkla- ring van vier woningen. Al deze voorstel len zijn door ons maandag reeds gepubli ceerd. ------ -- wucnnicv v v-x hxv/v.xxv»xx 0 laan liggen nog twee onopgehoogde eiland komen.. Wij betwijfelen echter 5 ze er met droge voeten arriveren. 0 0 telijk onder water staan. In en om Dan zullen de laarzen er wel bij aan f ---1 1 van ’t algemeen ambtenarenreglement en tot het in de vorm van een uitkering in eens toekennen van een salarisverhoging aan het daarvoor in aanmerking komen de gemeentepersoneel. Het percentage van 0,36 pct. van het jaarsalaris, wat deze uitkering uitmaakt, noemde de heer Visser een millimeteren tot in het be lachelijke, waarmee de voorzitter in stemde. moeten. Of de schoenen en de kousen Q leven. In die tussen de Ooievadrslaan moeten uit. f en de Meeuwenlaan zit op een kleine a verhoging in het moeras een zwaan x t» te broeden. De a.s. vader zwemt en C C duikt in het dieper gedeelte. Ook Maandag zal de Chr. Oratoriumver- v 0 broedt er naar men ons vertelde een eniging „Laudate Dominum” uit Sur- strandkievit, en scharrelen er meel-- huisterveen voor de RONO om zeven Q 0 kollen rond. In de plas tussen de uur een uitvoering geven van de Krö- Hemdjjk en de Meeuwenlaan zwom nungsmesse van Mozart. Tot de so- Q 0 gisteren een eend met acht kuikens, listen behoort ook onze stadgenoot 9 die in een korf achter de woning van Aerde Kuiper. 0 Naar aanleiding van het (reeds gepu bliceerde) antwoord van b. en w. op de vraag van de heer Visser ten aanzien van de voorzieningen bij het Snekermeer, de overzet naar het starteiland in het bijzonder, merkte de heer Visser in eer ste instantie op, dat hij in de pers had gelezen, dat er in de nieuwe jachthaven geen brandblusapparaten in de schiphui zen zijn en dat er geen telefoon is. Bjj nadere informatie was hem geble ken, dat er zegge en schrijve in alle schiphuizen in de nieuwe jachthaven maar één brandblusapparaat is en inderdaad geen telefoon. Wel zijn de andere blus apparaten in bestelling. Hierover zou hij graag meer vernemen. Wat betreft de voorzieningen bij het meer verkeerde spre ker niet bepaald in een hoera-stemming. Ze treden elk gemiddeld plm. 35 maal per jaar op. Dus hier in Sneek hebben we ongeveer 70 keer per jaar een optreden naar buiten. Dat is dus plm. f 7.000, per jaar totaal, ongeveer f 100,per keer. Bovendien verhindert het optreden deze muzikanten in hun gezin te zijn bjj feestdagen bijvoorbeeld. De heer De Blauw gebruikte in dit ver band de term „rot-sjouwtje”, maar, zei hij, men doet het toch, om de gemeen schap te dienen. Sneek kan zo’n dertig tot veertig keer per jaar genieten van de kuituur door het optreden van elk der verenigingen. De subsidie is dan f 3.000, tot f 4.000,per jaar per korps. Is er één vereniging in Sneek, die zoveel doet als de muziekkorpsen Ik vind dit knibbelen. Ze worden te schraal bedeeld! En dan, de normen zouden onvoldoende rekening houden met de plaatselijke situ atie. Ik zeg: Die plaatselijke situatie is nergens zo maximaal gunstig als hier in Sneek. Er zjjn twee korpsen met elk hun eigen groep supporters in een plaats met plm. 24.000 inwoners. Wymbritsera deel heeft met zijn 11.000 inwoners elf korpsen!! Sneek heeft dus slechts twee subsidies en Wymbritseradeel elf. Wat betreft het subsidiebeleid, het over zicht van de subsidies in Sneek is nooit gekomen. Het vervelende van de zaak is, dat het meestal een dekken van de kosten en een tekort is. Een korrektie van het subsidiebeleid in Sneek is zeer noodzake- lijk. Vanaf 1955 worden de korpsen mis kend. Toen werd voor het eerst een ver zoek om subsidie ingediend. Ik verbaas mij ook over het antwoord van de Cultu rele Raad, dat deze het eens is met de Woensdag 26 mei te 8 uur film: De weg tot elkander. Donderdag 27 mei ’s middags 5 uur en ’s avonds 8 uur, vrijdag 28 en zaterdag 29 mei te 8 uur film: Tarzan trekt naar India. Donderdagmiddag 27 mei te 2.30 uur film: Zie je ze vliegen? Zondag 30 mei te 5 en 8 uur en dinsdag 1 juni te 8 u. film: De slag om Napels. Zondag 30 mei te 2.30 uur film: Salvo’s in het hoogggebergte. Woensdag 2 juni te 8 uur film: Lolita. Daarin zitten heel wat burgemeesters, dus wel mensen van kaliber. Van deze fi guren kan men toch niet verwachten, en men kan ze er toch niet van beschul digen, dat ze bij de subsidiëring zullen overvragen? Ze zullen toch wel een exact oordeel kunnen geven, net zoals u, me neer de voorzitter, dat kunt over het onderwijs en het gas? Ze zijn zeer exact in staat om een subsidiesysteem te ont werpen. De minister heeft die mensen in de commissie benoemd!! van oude stenen en oude 'planken een hut gebouwd, die ze met golfplaten hebben afgedekt. Tegen de weg aan lag een oud laddertje in het water, waarmee ze vermoedelijk op hun 0 verkeerslichten voor kruispunt Pr. Hendrikkade-Ged, Pol- een soortgenoot jk Koninginnebrug alleen tijdens - spitsuren bediend. Wegens het I Ook de jeugd zoekt en vindt daar vertier. In laatstgenoemde plas heb- q keer er permanent mee geregeld van dyk een €ilandje gemaakt en daarop ’s morgens acht tot ’s middags twee 0 en ’s middags van drie tot half zeven. U

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1