Vrijwel zelfstandige radiofabriek verdubbelde personeel produktie en Burgemeester Rasterhoff maakte begin met vernieuwing sportvelden-complex bfcr <1 Koninklijke onderscheiding voor voorzitter Stichting Sneek 1940-1945 IJLST WY M BRITS ERA DEEL IS |ft I van het laatst bespeeld Zuider sportpark voor Van der Heem één jaar in Sneek 4 F F ■FBO K I RM|j en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Van werknemers 40 pet uit Sneek 120ste jaargang nr 43 Maandag 31 mei 1965 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Schoolkorfbaltournooi Geslaagd centrale training 1 f I 1/ Urker Mannenkoor komt in Leeuwarden Opbrengst collecte 'f M J PM te Scharnegoutum ■I' Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en „De ervaringen in Sneek zijn op alle fronten gunstig, ’t ging alle maal zo lekker en daarom is deze ontwikkeling zo enorm versneld”, aldus drs C. A. A. van Luttervelt, chef public relations Indoheem n.v. vrijdagmorgen, toen vertegenwoordigers van de Friese pers in de kantine van de Van der Heem-vestiging in Sneek een praatje maakten met de heer Van Luttervelt, met de bedrijfsleider de heer A. D. van der Kade en met de heer J. Lamminga, personeelschef. Dit gesprek had plaats ter gelegenheid van het feit, dat het bijna een jaar geleden is, dat de nieuwe fabriek alhier door de commissaris van de Koningin in Friesland werd geopend. „Wat is er in dit jaar gebeurd, wat zijn de vorderingen, veranderingen en uitbreidingen en de ervaringen met de Friese werkers?” Dat waren de vragen, die door de heren werden beantwoord, waar na gelegenheid bestond tot het maken van een rondgang door de diverse afdelingen van de fabriek op het industrieterrein aan rijks weg 43. Welnu, de eerste conclusies zijn deze: Zoals gezegd in de aanhef, de ervaringen zijn gunstig, de produktie is verdubbeld, er is ruim 100 procent personeel bijgekomen ende fabriek is, vrijwel self-supporting, dè radiofabriek van Indoheem geworden. i: v W'W# 4- u «ir Finale- en Provisionele veilingen Sneker gewichtheffers naar SNEEKER NIEUWSBLAD DE HOOFDSCHOTEL PERSONEEL EN WERVING „OPEN HOUSE” Aan loon is aan de Van der Heem- RECHTSTREEKS VEERTIG PROCENT UIT SNEEK VASTE TAAK het maken van televisie-sets, enz. RAKET Het is dus wel hard gegaan. Het had 4 I Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 0 51 50 30 05 b.g.g. 40 91. OUDE GLORIE VAN SNEEK EN LSC BIJEENKOMST IN „ONDER DE LINDEN” Het personeel is uitgebreid en er is een nieuwe afdeling bijgekomen. Ook zijn de taken van de Sneker fabriek uitge- Voor bibliotheekassistente slaagde te Rotterdam mej. E. J. Blauw te Sneek. Voor het eerste gedeelte van het examen slaagden de dames A. F. van der Bank te Heeg, L. H. Krook te Sneek en M. van der Zwaag te Rauwerd. Allen zijn Werkzaam in de Openbare Leeszaal en Bibliotheek alhier. De Blauwe-Weekkollekte heeft in onze stad f 1.806,39 opgebracht. i i JSss»-- mensen in Sneek over 1964 f 1.250.000, uitgekeerd en over het eerste kwartaal van 1965 meer dan een kwart miljoen; voor dit jaar is door Van der Heem een produktie van 62.000 Solexen ge pland (de eerste kwam, als primeur- brommer, in 1948 voor dezelfde prjjs als de nieuwste van thans); dit zijn enkele droge cijfers. werden er ook nog enkele vragen gesteld over het terrein in de Noorderhoek. Waarschijnlijk zal dit in het najaar van 1966 al volledig bespeelbaar zijn. Op deze geanimeerde bijeenkomst, waar vele vragen op prettige wijze wer den beantwoord, kreeg burgemeester Rasterhoff tenslotte het laatste woord, door het Comité Sportbelangen te danken voor zijn grote activiteit op dit gebied. eerst het karakter van een experiment; er waren bovendien vele anderen in den lande gebrand op het krijgen van deze vestiging. Maar nogmaals, de ervarin gen in Sneek zijn gunstig. Van der Heem kan nu meer zijn aandacht gaan richten op andere branches, van de moderne radiotechniek: de televisie en de elek- tronika. Er wordt namelijk ook meege werkt in het kader van het Eldo-projekt, de eerste Europese ruimteraket. Bouwtechnisch kan de fabriek verdub beld worden, maar dat is nog toekomst muziek. De hoofdschotel van deze sportmiddag werd gevormd door een wedstrijd tussen de combinatie van Sportparkbewoners (LSC - ONS - Black Boys) en van Sneek en WZS. De opstellingen luiden als volgt: LSC - ONS - Black-Boys: Doel: Bloem (BB); achter: J. Glas- houwei- (ONS), Abelskamp (LSC) en R. Feenstra (ONS); midden: J. Cnossen (ONS), Kamstra (BB); voor: J. Bootsma (ONS), P. van Meekeren (ONS) Bosma (BB). Croes en De Jong (beiden LSC). Sneek-WZS: Doel: Lankrejjer (WZS)achter: J. Abma (Sneek), B. Hoogma (WZS) en D. Feen stra (Sneek); midden: B. Batstra en Jac. Reen (beiden Sneek); voor: F. Portiek en Th. Werkman (beiden WZS), J. Boot, Anno Abma en Jan Jetzes (allen Sneek). en veem. Nu komen er dus onderdelen rechtstreeks uit het buitenland of er gaan rechtstreeks verzendklare produkten uit, naar de Stokvis-dealers of naar het ex- portmagazjjn in Den Haag. Op de boven verdieping was nog een reserveruimte, die nu gebruikt wordt als wikkelafdeling. Daar staan vier wikkelmachines en een afdeling voor het afmonteren der spoe len en voor de kontrole. Er bestaan hoog- en laagfrekwent wikkels; de laagfrekwent wikkels worden geheel in Sneek gemaakt, ook voor de vestiging in Iran. Dat zijn de nieuwste gezichtspunten voor Sneek. De montageafdeling is ruimer bezet. Bjj de opening waren er drie groepen, nu zijn het er zes, waarbij een zevende, die on derdelen voor Den Haag maakt. Er wordt in totaal dus gestreefd naar een zelfstandiger fabriek, minder afhan kelijk van Den Haag, die in staat is een eigen produkt af te leveren van onder deel tot compleet geheel. Zaterdag a.s. wordt te Scharnegoutum het jaarlijkse schoolkorfbaltc arnooi ge houden waaraan verschillende school- twaalftallen uit omliggende dorpen mee doen. De wedstrijden beginnen om kwant over een. In poule a doen mee de CN-school 1 uit Hommerts, de geref. school uit Schar- nej-outum, de C.N. school uit Terzool en de o.l. school uit IJsbrechtum. In poule B spelen de C.N. school uit Itens, de r.k. school 1 uit Roodhuis, de cvo-school 1 uit Scharnegoutum en de o.l. school uit Sijbrandaburen. In poule C komen tegen elkaar uit de C.N. school 2 uit Hommerts, de r.k. school 2 uit Roodhuis en de c.v.o. school 2 uit Scharnegoutum. De wissel- prijs wordt verdedigd door de geref. school van Scharnegoutum. Voor de drie poules zijn elk twee prijzen beschikbaar gesteld. Door de fusie zijn dus enkele zaken veranderd, maar de werving van het personeel is overgelaten aan iedere ves tiging zelf. Elke werkmaatschappij werft Maar van de werkelijke produktie door mens en machine kan de burgerij van Sneek getuige zijn op 19 juni a.s. Dan is er weer een zg. „open house”; ieder een mag de fabriek bezichtigen. Net als op die smoorhete zaterdag van 13 juni vorig jaar, toen ca 1.000 Snekers voor het eerst met Van der Heem kennis maakten. en hebben de fabrieksvrees, zo die mocht bestaan, overwonnen. De Friese perso neelsleden liggen, wat het tempo betreft nog geheel op Haags niveau; men moet nog helemaal van de agrarische sfeer in die van de fabriek meegroeien met het bedrijf. De levenssfeer is hier immers ook geheel anders dan in het westen. Maar met goede leiding en scholing doen ze in het geheel niet onder voor Den Haag. Wel blijkt er een wat grotere in spanning nodig om hetzelfde te presteren als daar. personeel onder de eigen naam. Dus niet Indoheem, maar Van der Heem vraagt... enz. Wat de opleiding betreft kan ver meld worden, dat ten tijde van ons be zoek vier jongens bezig waren met de examenwerkstukken voor het Bemetel- diploma. Elke werknemer heeft een wel omschreven taak die hij dient te ver werken. Men krijgt tijdens een rondgang door het bedrijf niet de indruk, gelukkig, dat men als het ware gejaagd wordt naar een zekere prestatie, maar toch staat er voor elke werkhandeiing een wetenschappelijk ervaren en arbeidsana- litisch vastgestelde tijd, variërend van 510 minuten. Een minimum aan lawaai en een maximum aan ruimte, lucht, licht helpen ook mee, de sfeer waarin ge werkt wordt, maximaal prettig te doen zijn. Ondanks de modernste produktie- eisen en -methoden blijft de arbeids vreugde van groot belang; een sigaretje onder het werk is bij de vijf of tien mi nuten ingecalculeerd Op zaterdagavond 12 juni a.s. zal het bekende „Urker Mannenkoor” een con cert geven in de Harmonie te Leeuwar den. Er zal een gevarieerd programma wor den gebracht met solistische medewer king van Riek van de- Haar (alt) en Klaas J. Mulder uit Kampen (orgel en vleugel). Het koor zal in volledige bezetting aantreden, wat wil zeggen, dat niet min der dan 90 zangers in kleurrijke vis- serskostuums hun melodieuze koralen, negrospirituals e.d. ten gehore zullen brengen. Het concert begint om half acht en zal om plm. half elf geëindigd zijn. De ontwikkeling heeft ook met zich ge bracht, dat alle onderdelen (metaal en spoel) in Sneek worden gemaakt. Er is een hele afdeling metaalwaren bij geko men. Bij de opening was er maar één man hiervoor, nu werken er vier produk- tiepersen van 12 tot 40 ton, boor- en tap- machines. Dit is het begin van de hele overname van de eigen produktie. Den Haag moet namelijk geheel vrij zjjn voor De door het „Comité Sportbelangen Sneek” in samenwerking met de Neder landse Heide Maatschappij georganiseer de bijeenkomst, welke onmiddellijk daar na in „Onder de Linden” werd gehouden, was door vele vertegenwoordigers van sportverenigingen bezocht. Voorzitter K. Ook meisjes met iets meer opleiding en met enige aanleg voor techniek (die zijn er echt wel!!!) kunnen te werk ge steld worden, bijvoorbeeld op de wikkel afdeling en de proefkamer. De dames zijn thans in het bedrijf geheel geassimileerd De geheel in het wit gestoken sport parkbewoners hebben, ondanks een licht veldoverwicht gedurende het grootste ge deelte van de wedstrijd, niet verder kun nen komen dan een 11 gelijke stand. De witten kombineerden ook iets beter, maar faalden, vooral ook door het goed ingrijpen van de blauwzwarte defensie, in de afwerking. Met name doelman Lankrejjer vormde een groot struikelblok voor de sportpark-combinatie. Jan Boot (Sneek) strafte na tien minu ten spelen een foutje van de Black Boys- doeiman af en doelpuntte beheerst (10) welke stand tot vier minuten voor de thee gehandhaafd kon blijven. Wel kregen de witten enkele goede scoringskansen, maar Lankrejjer stopte op knappe wijze enkele schoten van onder meer Bootsma en Croes. Toen Bootsma (ONS) echter na een uitstekende kombinatie laag inschoot, was ook hij kansloos: 11. Na de rust waren de beste kansen aanvankelijk voor de Sneek-WZS-kombi- natie. Anno Abma schoot hard tegen de paal en doelman Bloem redde uitstekend bü schoten van Batstra en Reen. Lang zamerhand namen de witten echter weer het initiatief over en kreeg de blauw zwarte defensie het nu en dan moeilijk. Vooral midvoor Bosma was bijzonder gevaarlijk, maar Lankrejjer wist de zaak te klaren door enkele harde schoten uit stekend te stoppen. Een kwartier voor het einde werd de strijd voortijdig be ëindigd, toen, voorafgegaan door de drum band „Veronica”: en het Stedelijk Muziek korps „Sneek”, een grote dragline het veld opreed en bij de middencirkel stopte. Als een welhaast volleerde dragline machinist (de enkele ongecontroleerde en dreigende bewegingen van de bak schrij ven we graag toe aan de onervarenheid van de burgervader) groef burgemeester Rasterhoff daarna precies op de midden stip, de eerste bak vol grond u” het veld. De sierlijk uitgevoerde grepen aan de handles werden door het publiek met een goedkeurend applaus beloond. En daar mee was dan het officiële begin gemaakt van de vernieuwing van het sportvelden complex. dat bij de opening 163 man in Sneek werkten; nu zijn het er 320. Men hoopt aan het einde van het jaar de perso neelsbezetting uitgebreid te hebben tot 400 en volgend jaar tot 450 man. Er zijn thans 270 mannen en 45 vrouwen hier werkzaam, van wie 40 procent uit Sneek; de rest komt uit een gebied dat onder andere Ameland en Dokkum, Steenwjjk en de Noordoostpolder omvat. De produk tie is ook meer dan verdubbeld; Op een tafeltje in de kantine stonden 6 portables van 1964 uitgestald, het toenmalige hele assortiment; op een grote tafel er naast 11 radio’s van verschillende soorten, ook portables, en het allernieuwste, nog niet in de verkoop en de derde van de band, een pick-up, gemaakt in Den Haag; de rest was Sneker produktie. Hieruit volgt, dat alle radioprodukten van Van der Heem (Indoheem eigenlijk) in Sneek ver vaardigd worden, dat wil zeggen op één model na alle Erres-radio’s. De Sneker gewichtheffers E. de Jong en V. F. L. Selva zjjn uitgenodigd deel te nemen aan de centrale training te Den Haag op 20 juni aanstaande. Aan deze training nemen Nederlandse top atleten deel, onder leiding van een Duitse bondstrainer, die tevens docent aan de Sporthuchschule te Keulen is. Als de prestaties van De Jong en Selva nog meer stijgen is het niet onmogelijk, dat ze opgenomen worden in een nationale B-ploeg, voor wedstrijden tegen België en Luxemburg. .■3 W f .3? Ter gelegenheid van het 20-jarig be staan van de Stichting Sneek ’40’45 werd op 28 mei een buitengewone be stuursvergadering met genodigden te Sneek belegd. In deze vergadering was de minister van binnenlandse zaken, de heer J. Smallenbroek (oud-voorzitter van de Stichting ’40’45), aanwezig. De heer Smallenbroek deelde mede, dat HM de Koningin de heer Wiersma, voorzitter van de Stichting Sneek ’40’45, op voor dracht van de minister van maatschap pelijk werk, heeft benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De minister verklaarde, gezien de veelvuldige kon takten in het verleden mét de stichting Sneek 19401945 en met de heer Wiersma in het bijzonder, het op hoge prijs te stellen de versierselen van de orde in deze kring aan de heer Wiersma te mo gen overhandigen. Drs Van Luttervelt vertelde, dat Van der Heem, naar reeds bekend is, op 5 januari gefuseerd is met Indola nv, uit welke samensmelting Indoheem NV ge boren werd. Het resultaat was, dat er nu 11 werkmaatschappijen in het concern zjjn opgenomen zoals Heemaf, Interheém, en sinds maart ook de n.v. Persplastic- fabrief van de gebr. Van Niftrik te Put ten. Er werken nu in totaal plm 6.000 mensen. Van der Heem zette in 1964 een totaal om van f 146,7 miljoen. Wat betekent deze fusie nu voor Sneek? Heel weinig, want de elementen van het totaal blijven geheel zelfstandig werken. Alleen de public relations, de financiën en bepaalde personeelszaken worden in concern-verband geregeld. Er is gefu seerd om onder andere een grotere effi ciency, kapitalisering, specialisatie ep ’n omvangrijker produktieschema te krijgen. „Het is alles fusie wat de klok slaat”, aldus de heer Van Luttervelt, „dat komt door de EEG; men raakt meer en meer gespecialiseerd op een beperkter assor timent.” Voor Sneek is er dus, wat deze facetten betreft, weinig veranderd. Bij de opzet was de fabriek'bestemd tot assem- bleer-bedrjjf, maar nu is het zo geworden, dat het dè radiofabriek van Van der Heem gaat worden, en eigenlijk al is. Deze fusie betekent alleen versterking van de positie en een toenemende belang rijkheid van de fabriek. Er werken niet alleen handgeschoolde mensen. Er is ook een opleiding voor radiomonteur en het maken van gereed schap en stempels (voor het uitponsen van onderdelen, zoals wij zagen, voor de Soiex-ontsteking)Er zijn dus twee rich tingen van opleiding, die met vrij veel succes werken, zodat het jeugdig per soneel gediplomeerd radiomonteur wordt, zonder kontraktverplichting. (Hebben ze een diploma behaald, dan mogen ze ge rust elders gaan werken.) De fabriek vraagt meer en meer hooggeschoold per soneel door de toenemende zelfstandig heid. Advertentieprijs: 15 cent per mm Bij kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs 3,50 per half jaar. Franko p. post f 4,50 per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad De ingang van het eoeplex zal bjj de Kon. Wilhelmlnastraat komen, waar dus tevens de parkeerterreinen aangelegd zullen worden. Het gehele complex zal omgeven worden door een groenstrook en waterpartijen en zal een afzonderlijke drainage krijgen, die rechtstreeks zal uitmonden in de waterpartij. Te dien einde zal bjj het tweede bijterrein een nieuw te oouwen gemaal worden gecre ëerd, zodat men dus het peil, «'•'afhanke lijk van de polder, kan regelen. De de- tail-ontwatering zal geschieden middels een drainage van ongeveer 9 km lengte. Diverse vragen, vooral ook over de drainage, werden daarna door dhr. De Vries, enkele malen geassisteerd door de heer De Boer, direkteur Gemeentewer ken en burgemeester Rasterhoff, op af doende wjjze beantwoord. Het oefenveld zal bestaan uit een zandbad van 40 cm, daarop een laag sintels van 10 cm en ten slotte een elastische toplaag met zgn. open werking en zal 35 x 70 m groot zijn. Het tijdstip waarop een en ander klaar en bespeelbaar zal zjjn, was uiteraard niet met volstrekte zekerheid te bepalen. Waarschijnlijk zal het complex in het na jaar van 1966 klaar zjjn, maar het zal wel tot 1968 duren, voor de velden be speelbaar zullen zijn. Dit hangt dus gro tendeels verder ook af van het verloop van de werkzaamheden, mét name be treffende de opvaart, wat nu nog moeilijk te bepalen is.. De tennisbanen zullen gedraineerd wor den op een onderlinge afstand var vijf meter, terwijl er ook een manége ge projecteerd is, welke echter fzonderljjk van het grote complex zal komen te lig gen. Over de kosten van het gehele pro ject wilde burgemeester Rasterhoff wel een voorzichtige raming maken. De ge hele aanleg c.a. zal ongeveer 7 ton kos ten, terwijl de kosten van ankoop en verdere voorzieningen geraamdworden op een bedrag van 3 ton, zodat in totaal dus wel een miljoen met een en ander gemoeid zal zijn. Wie het te zijner tijd zal bespelen, is nu nog niet bekend. Ook de kaatssport kwam nog even ter sprake. Er is niet een aparte gelegenheid gepland voor deze oude Friese sport, maar or alle velden zal ruimschoots g^legenlie' zjjn, om te kaatsen. Ook zijn er nu nog geen speciale voorzieningen getroffen voor atletiek i.c. sinteibanen en spring bakken, maar ook hier geldt, dat er vol doende ruimte is om dit later te realise ren. In verband met dit nieuwe complex Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS De heer Wiersma dook tijdens de be zetting onder in Friesland. Hij werd daar ingeschakeld in het werk van de Lande lijke Organisatie voor hulp aan onder duikers in het distrikt Sneek (Zuidwest en Zuidoost-Friesland). Gedurende het laatste half jaar van de bezetting fun geerde hjj als distriktsleider. Reeds in 1944 trof hjj voorbereidingen voor de opbouw van een verzorgingsin stelling ten behoeve van allen, die in het verzet een ernstig verlies hadden geleden. Daarbij werd uitgegeaan van de ge dachte, dat die verzorging diende te ge schieden door personen, die in verband met hun aktiviteit tijdens de bezetting maximaal met de te verzorgen gezinnen bekend waren. Uit deze opzet resulteerde de Stichting Sneek 19401945 met als werkgebied het voormalig verzetsdistrikt Sneek. Buiten Friesland bleek men van mening te zjjn, dat het verzorgingsinstituut een landelijk, gecentraliseerd karakter dien- Notaris P. Feddema alhier trachtte woensdagavond in Café „Leeuwen” al hier finaal te veilen het Winkel- en Woonhuis met erf. en verder toébehoren, de N. Noorderhorne 19, groot 1.44 Are, laatst in eigen gebruik bij wijlen de heer K. Twjjnstra. Het hoogste bod van 38.427,werd niet verhoogd, waarna het pand is inigehouden. Verder veilde de heer Feddema deze avond in hetzelfde café.provisioneel de Bungalow met voor-,zij- en achtererf en verder toebehoren, aan de Leeuwerik- laan no. 2 alhier, groot 4..S9 Are, laatst in eigen gebruik geweest bij mevrouw T. Santema-Atsma. Hoogste bod 48.889,—. A namens LSC IV zijn collega van Sneek bloemen aan in verband met het be haalde kampioenschap. Door de veran derde competitie-indeling spelen LSC IV en Sneek V niet meer in competitiever band tegen elkaar, waar echter als voor deel tegenover staat, aldus de LSC-aan- voerder, dat er nu twee kampioenen staan aangetreden. En als twee ware kampioenen hebben de ploegen dan ook strijd geleverd. Vanaf de eerste tot de laatste minuut werd met groot enthousiasme voor de overwinning gestreden, uiteraard in een bij de leeftijd der spelers aangepast tempo, maar dik wijls ook nog met een verbluffend goed spelinzicht. Reen opende na twintig minuten spelen de score door keeper Westhoff kansloos te passeren: 10, maar twee minuten later waren de partijen weer naast elkaar toen doelman J. van der Woude een hoge bal van Kees Dijkstra verkeerd be oordeelde: 11. Met een prachtige kopbal van aanvoer der Tuinstra, via de binnenkant van de paal, kwam Sneek weer aan de gunstige kant van de score: 21, (al was de bal naar onze mening de doellijn niet gepas seerd), maar opnieuw was het Dijkstra die voor de gelijkmaker en tevens voor de eindstand (22) zorgde. Een uitslag, die de krachtsverhouding overigens goed weergeeft. De grotere zelfstandigheid van de fa briek in Sneek had ook tot gevolg de breid. De heer Van der Kade vertelde inrichting van een zelfstandig magazijn Voor de aanvang van de wedstrijd nieuwing. Het Zuidersportpark is nu in bood aanvoerder F. C. van der Zwaag liquidatie en het is een symbolisch af- c. geworden, nu alle Sneker voet balverenigingen hieraan hebben meege werkt. Wjj zijn ook blij, aldus de heer Doevendans, dat het Comité Sportbelan gen zjjn medewerking heeft kunnen ver lenen. Als dit complex klaar is, zullen de problemen op het gebied van sportvel den grotendeels verdwenen zijn. Na een inleidend woord van de heer J. N. Prummel, gaf de heer De Vries namens de Nederl. Heide Maatschappij een korte uiteenzetting omtrent het nieuw aan te leggen complex. Dit sportvelden complex zal worden begrensd door de Koningin Wilhelmiinastraat, de Rijksweg 43 en de Woudvaart en heeft een totale oppervlakte van ongeveer 7% ha. Het zal omvatten: een hoofdterrein (afm. 69 x 105 m) en een oplopende stenen staan- tribune, twee bijterreinen (afm. 64 x 100 m), een halfverhard oefenterrein, grenzend aan het hoofdterrein, vier ten nisbanen met een clubhuisje, parkeer plaatsen, terwijl er ruimte is geprojec teerd voor kleedgelegenheid en een een voudig clubhuis. Aan deze kleedaccommodatie zal door dc vereniging zelf meegewerkt moeten worden, aldus het bescheid op een door één der aanwezigen gestelde vraag. De opvaart, die thans hét project door snijdt, vormt nog één van de grootste problemen, maar men zal dit kunnen op vangen, aldus de heer de Vries, door hier een flinke zandlaag in te spuiten. Met het weggraven van een forse hap grond heeft burgemeester Rasterhoff, gezeten op een dragline, zaterdagmiddag om half zes een begin gemaakt met het onbespeelbaar maken van het Zuidersportpark. Deze, zo op het oog moedwillige vernieling werd echter door niemand van de aanwezigen betreurd. Integendeel, met de zekerheid, dat hiermee tevens de werkzaamheden werden ingeluid, die zullen dienen tot het vernieuwen en vergroten van het sportveldencomplex, zal menigeen met genoegen naar dit stukje graafwerk hebben gekeken. Onder de goedkeurende blikken van onder meer vertegenwoor digers van de Kon. Ned. Heide Mij. en het Comité Sportbelangen, wethouders Blok en Baaijens en verschillende raadsleden verrichtte onze burgervader met opvallend gemak de hem vreemde werkzaamheden, die een begin betekenen van een nieuwe fase in de ontwikkeling van de sportakkommodatie hier ter stede. Voor het echter aan deze plechtigheid toe was, mocht het oude veld zich nog een maal lenen voor enkele sportgebeurtenissen, die helaas minder belangstelling trokken, dan wel verwacht had mogen worden. Slechts een handjevol toeschouwers was getuige van onder meer het treffen tussen de Doevendans die namens gemeld comité de aanwezigen welkom heette, toonde zich verheugd over de plannen tot ver nieuwing. Het Zuidersportpark is nu in de te hebben. Ondanks deze controverse heeft de heer Wiersma zonder enige re serve gepleit voor hechte samenwerking, omdat hjj van mening is, dat de verzor gingstaak een nationale plicht is. De heer Wiersma is reeds sinds jaren adviserend lid van het hoofdbestuur van de Stichting 1940—1945; de samen werking tussen beide zusterinstellingen is door zijn aktiviteit versterkt.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1