Waterpoort-krabbels mee Huurdersstaking in de Edo Jongamastraat Diamanten echtpaar f agenda"*] I I Frankrijk doet niet aan Navo-oefening j IJLST t BUITENLANDS OVERZICHT W YMBRITSER A DEEL en van Bartimëus-sterri t naar Wommels l o T l 0 Politie waarschuwt ouders Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 120§te jaargang nr 44 Donderdag 3 juni 1965 0 o Dodelijk ongeval op Zuidersportpark Dat eenden soms vreemde en ongewone broedplaatsen uitzoeken is bekend. Maar op een kale berg antraciet is toch wel heel l 0 DRUFHOUTS NIEUWSBLAD Eindexameii Magister Alvinus Gymnasium Snoek Nieuwe landbouwwerk- tuigenfabriek van Miedema Winsum Gepromoveerd 0 i Schooljongens ontvreemd den brommer; bulldozer en vrachtwagen vernield Q - --- o ongewoon. En toch heeft een eend deze volgens menselijke be- f grippen ook ongerieflijke plaats uitgekozen in een van de opslagplaatsen van Zijlstra’s kolenhandel op het emplacement van de Nederlandsche Spoorwegen alhier. Het dier heeft er alleen een paar donsveertjes op uitgespreid en daarop haar eieren gelegd, waarop ze nu al ’n week onafgebroken zit te broeden. Van de werkzaamheden in de naastgelegen vakken en het lawaai van de viertjes-machine trekt ze zich niets aan. ’s Morgens strooit een van de knechten wat brood om haar heen, maar zelfs dan staat ze niet op, maar rekt ze alleen haar hals om het brood te bereiken. Om het broedproces niet te verstoren wordt voorlopig niet van deze antraciet afgeleverd, zodat de aanstaande moeder eend rustig de geboorte van haar kuikens kan afwachten. o 1 Jongen in zwembad plotseling bet usteloos 0 „Pro Organo’’ organiseert lier zomer (-orgel) concerten Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en 0 o I o o ■O SNEEKER NIEUWSBLAD re lief AKTIVITEIT IN VIETNAM TEGEN INTEGRATIE kinderen als ze er spelen, vuil vandaan be- De echtgenote van de veehouder IJ, te Klein Tinga alhier, zag ge- Voor de verbetering van het Klein- S. AMICITIA-THEATER Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 0 51 50 - 30 05 b.g.g. 40 91. ko -i De huurders hebben besloten zien met een adres tot de Raad te wen den. de en De Pier de Boerstichting krijgt bin nenkort voor het ophalen van oud pa pier een nieuwe vrachtauto. Hierdoor komt het motorwagentje te vervallen, Wat veel tijd zal gaan besparen en waarmee de ophalers bovendien „schoner” werk kunnen leveren. Hier zitten ze in de bleek voor hun huisje op de Helling te Heeg, de 83-jarige Piebe Trinus de Jong en de een jaar jongere Klaske Wesselius, die vandaag het heugelijke feit herdenken dat ze zes tig jaar geleden getrouwd zijn. Al die zestig jaar hebben ze in dit zelfde huis gewoond, met een prachtig uitzicht op het Var en ’t ruime weidelandschap, en hier werden hun twee kinderen geboren, een zoon en een dochter, van wie de zoon helaas oen jaar of acht geleden is overleden. De bruidegom is geboren en getogen in Heeg, de bruid in Hommerts. Ze leer- Geslaagd voor diploma A: de heren H. Th. Ament alhier en H. S. Wiarda te Njjland; voor diploma B: mej. J. H. Coers en de heren M. A. Aukema, Th. F. J. Tromp en H. P. Vrolijk, allen alhier. Met drie kandidaten wordt het examen voortgezet. Op donderdag 10 juni zal de plaats vervangend sekretaris-generaal van het ministerie van economische zaken, mr W. A. van de Garde, de nieuwe landbouw- werktuigenfabriek van L. S. Miedema te Winsum openen. Op diezelfde dag hoopt men het vijfentwintigjarig bestaan van het bedrijf te herdenken. De nieuw te openen fabriek heeft een oppervlakte van 8.500 m2, waarin nu de gehele montage is ondergebracht. Er werken momenteel 150 man. Van de geproduceerde land bouwwerktuigen wordt ongeveer 30 pet geëxporteerd. De heer ir J. Posthuma, vroeger te Folsgare, is te Delft gepromoveerd tot doctor in de scheikunde. Toen gistermorgen omstreeks 7 uur de 23-jarige trekkerchauffeur F. de Vries uit Menaldum met zijn trekker plus volg- wagen net begonnen was met zijn werk zaamheden op het Zuidersportpark al hier, nam hij vermoedelijk een bocht te kort, waardoor de trekker kantelde. De Vries sloeg met zijn hoofd tegen de me talen volgwagen en was op slag dood. Het slachtoffer laat een vrouw en drie kinderen na. De bewoners van de gemeentewonin- gen 93 tot 199 in de Edo Jongamastraat alhier kregen deze week de mededeling van b. en w. dat de huur verhoogd is van 16,20 tot 18,45 per week. Zij gaan met deze verhoging niet ac- coord en hebben alleen geweigerd de ho gere huur te betalen. Volgens hen verto nen de huizen tal van gebreken en is het plantsoen voor de woningen nog nooit in orde gemaakt, hoewel ze wel steeds de vergoeding voor het onderhoud hiervan hebben betaald. Het is daar nog een woestenij, zo vertelde men ons, waar de V".n gemeentewege vernamen we evep- wel, dat de verhoging het gevolg is van de definitieve berekening van de bouw kosten op het departement. Tot nu toe werd nl. zoals gebruikelijk bij nieuwe gemeente woningen een voorlopig bedrag aan huur betaald. En waar het hier geen woningwet-, maar premiewoningen betreft, is het wellicht mogeljjk dat de bouwkosten hoger zijn geworden dan werd verwacht.. De gemeente is echter niet verantwoordelijk voor het huurbe drag. Dit wordt door de minister vast gesteld, wat t.z.t. ook wel aan de woners zal worden medegedeeld. Het pas gevormde plaatseljjke orgel- comité „Pro Organo” heeft goed nieuws voor de liefhebbers van kerk(orgel)mu- ziek. Voornoemd comité hoopt nl. met instemming van de Culturele Raad in het komende zomerseizoen vier abonne mentsconcerten te organiseren. Behoudens toestemming van h.h. kerk voogden zullen deze concerten gegeven worden in de Grote Kerk. De voorlopig vastgestelde data zijn op de vrijdagen 2, 16 en 30 juli en 3 sep tember. Zoals het nu staat, wordt het eerste concert gegeven door G. Bergstra, met medewerking van de sopraan Tine Fra- terman en de volgende, zonder solistische medewerking, respektieveljjk door Wim van Beek, J. W. Boejjenga en Dirk Donker. Nadere berichten volgen nog. Donderdag 3 juni jaarlijkse vergadering van deelnemers Sneker Onderlinge Brandwaarborg Vereniging in café-rest. Piso. Aanvang 's avonds 8 uur. Zondag 6 juni (le Pinksterdag) Dansen in Café Boermans te Bolsward. Mu ziek De Varia Melodisten; zang Rita de Vries. Maandag 7 juni (2e Pinkster dag) Benelux-kwintet. Maandag 7 juni Openluchttheater Rijs. Populair show-, dans- en muziekpro gramma. Aanvang ’s avonds 8 uur. Maandag 7 juni (2e Pinksterdag) Toer tocht Sneeker Zeilclub. Vertrek 10 uur bij de boompjes in de Houkesloot. Zaterdag 19 juni Seriewedstrjjden voor leden en jeugdleden Kon. Zeilvereni ging „Sneek” op het Sneeker Meer. Dit moge blijken uit de volgende cepte gevallen, waarbij nog niet eens genoemd zijn de vele ruiten, die in gegooid worden van directie- en bouw keten en woningen in aanbouw! Twee Sneker jongens van 10 en 11 jaar zijn door de politie aangehouden wegens het feit, dat ze op het bouwterrein aan de Stadsfenne vernielingen hrdden aan gericht aan een bulldozer en een vracht wagen, die daar stonden in verband met de daar verrichte werkzaamheden. De knapen hadden zand in het carter en in de brandstoftanks laten lopen, zodat bei de voertuigen een dag in reparatie moes ten. De politie heeft rapport van de zaak opgemaakt; de ouders worden aanspra kelijk gesteld voor de schade, die plm. 1.100,bedraagt. Twee andere Sneker knapen van 13 jaar werden aangehouden, toen ze op een door hen in Leeuwarden ontvreemde bromfiets door Sneek aan het rondtoeren waren. Na door de politie over deze zaak ernstig onderhouden te zijn, werden jongens aan hun ouders terugegeven de bromfiets aan zijn eigenaar. refaem” diende bij Douwe Peitsma. Pie be verrichtte allerlei werkzaamheden, ook nog in de eerste iaren van hun hu welijk, maar daarna werd hij boer een boerderijtje naast hun oning, wat hij tot zijn 75ste jaar is gebleven.. De boerderij was echter al eerder overge gaan op zijn zoon en wordt thans be heerd door zijn schoondochter en een harer zoons. De oudjes zijn beide nog goed gezond en vitaal en hoewel de vrouw wat moeilijk loopt, doet ze nog zelf haar huishouding. En zo genieten ze nu van een welverdien de rust en be’even ze vandaag een pret tige dag temidden van hun dochter, tien Enkele weken terug is aan dit werk een televisie-uitzending gewijd die op veel kijkers -een diepe indruk maakte. De heer Chr. van Weert te Wommels zat ook bij zijn toestel en zag toen toevallig een blind meisje uit een hem van nabij bekend gezin op het scherm. Meteen kreeg hjj het idee om ook vanuit zijn woonplaats iets te organiseren dat deze gehandicap ten ten goede zou komen. Tesamen met het bevriende echtpaar T. P. Vellinga werd besloten een sterrit door de ge meente Hennaarderadeel te houden op 19 juni a.s. Namens de plaatselijke mid- denstandsvereniging is ook nog de heer Tj. Zijlstra in het werkcomité opgeno men. De initiatiefnemers kregen direkt van alle kanten de meest spontane mede werking. In de eerste plaats van het De politie van Sneek verzoekt de ouders dringend, er voor te zorgen, dat ze weten, waar hun kinderen in hun vrije tijd zijn en wat ze in die tijd uitspoken. Er zijn namelijk de laatste tijd herhaal delijk klachten over baldadigheid, maar wat erger is, ook over door kwajongens uitgehaalde streken, die ontaarden :i vernieling. Het gevolg is, dat de jongens bij de politie komen niet alleen, maar ook, dat de ouders aansprakelijk worden gesteld voor het betalen van de (soms niet geringe) schade. In de komende herfst op 20 oktober hoopt „Bartimeiis”, het chr. instituut voor blinden en slechtzienden te Zeist, zijn 50-jarig bestaan te vieren. In dit instituut wordt een volledige opleiding gegeven aan ongeveer 250 kinderen tussen 5 en 20 jaar, opdat zjj later als volwaar dige krachten hun plaats in de maat schappij kunnen bezetten. De zetelverdeling na de verkiezingen voor de Rijnmondraad is als volgt: PvdA 37, AR en CHU 14, KVP 11, WD 9, CPN 4, PSP 3, SGP 2 en Boerenpartij 1. Er komen 44 Rotterdammers in de raad en 37 niet-Rotterdammers. De voor zitter is ex-premier Marijnen. De CPN en de Boerenpartij hebben vooral veel In het noorden van Zuid-Vietnam ont plooien de communisten van de Vietcong op het ogenblik grote aktiviteit en de regeringstroepen moeten forse verliezen incasseren. Men vraagt zich af, wat de bedoelingen van de Vietcong zijn. Het is mogelijk, dat men hier te maken heeft met het algemeen verwachte offensief van de natte moesson (de Amerikaanse vliegtuigen kunnen dan geen hulp bieden aan de regeringstroepen), maar het is ook mogelijk, dat men tracht zoveel mo gelijk regeringstroepen naar het noorden te lokken om dan in het zuiden een be slissende slag te slaan. Men krijgt de indruk, dat er bij de Vietnamezen en de Amerikanen een grote nervositeit heerst. De Amerikaanse bommenwerpers gaan voort met het bombarderen van Noord- Vietnam, maar president Johnson heeft tot nu toe geen bevel gegeven Hanoi te bombarderen, hoewel bekend is geworden, dat de Russen daar bases voor raketten aan het bouwen zijn. Aan de ene kant is dat een duidelijke bedreiging van de Amerikaanse posities, maar aan de an dere kant is het Washington niet geheel onwelgevallig, dat Moskou, vermoédefijk tegen de wens van Peking in, in Hanoi wat meer invloed gaat krijgen. Heeft Moskou wat vastere voet, dan moet het eerder mogelijk zijn tot een vergelijk te komen. In de Dominicaanse republiek zijn alle pogingen van de Organisatie van Ameri kaanse Staten (OAS) en van de Ameri kanen om tot een bevredigende regeling te komen nog mislukt. Vooral generaal Imbert, van de junta, is nog steeds uit op een volledige overwinning, terwijl Caa- mano, de leider van de rebellen of con- stitutionalisten, aandringt op een volledig herstel van de grondwet van ex-president Bosch, die o.a. met behulp van Imbert omver geworpen is. Persoonlijke ambities en angst voor afrekeningen houden een oplossing nog verre. Maar geschoten wordt er nog maar sporadisch. ISRAËL SLAAT EVEN TOE Israël heeft militair weer van zich doen horen. Eind vorige week hebben commandotroepen van het Israëlische le ger drie vergeldingsakties uitgevoerd op Jordaans grondgebied wegens recente aanvallen van Arabische terroristen op Israëlische burgers. Jordanië betoogt in het geheel niets van deze aanvallen af te weten en het heeft bij de Veiligheids raad een aanklacht ingediend. Deze zal wel grondig worden onderzocht, maar ondertussen heeft Israël zjjn Arabische buren laten weten, dat het niet van plan is allerlei speldeprikken te dulden. In vroegere jaren is dat wel vaker gebeurd en dan was het meestal langere tijd rustig. Het is ook niet uitgesloten dat Israël het tijdstip van de aanval juist heeft gekozen om indruk te maken op de Arabische leiders, die in Kairo juist toen aanwezig waren voor een conferentie van de Arabische Liga. Het gevaar dreigde voor Israël, dat de Arabische landen tot een gemeenschappelijk optreden zouden besluiten voor het geval Israël met de wapens zou ingrijpen bij een aftapping van het water van de Jordaan door Ara bische landen. Egypte dringt al enkele conferenties lang aan op meer macht voor het gemeenschappelijke Arabische opperbevel onder de Egyptisch generaal Ali Amer, maar de Arabische landen, die de klappen moeten opvangen, zijn wat terughoudender en vrezen bovendien, dat Egypte van een noodtoestand gebruik zal maken om zijn greep op de Arabische landen te versterken. Maar aan de andere kant beklagen landen als Syrië zich er over 'geen hulp van het opperbevel te hebben gekregen toen Israël enige tijd ge leden ook aanvallen op Syrisch grond gebied had gedaan. I Maar dat is niet de enige reden, waar om Frankrijk niet meer wenst mee te doen aan de operatie Fallex. Bij deze oefening, zoals bij alle oefeningen van de NAVO, gaat men uit van het beginsel van de integratie of versmelting van de strijdmachten van de bondgenoten. En de Gaulle bestrijdt dat beginsel, dat volgens hem ernstig tekort doet aan de soeverei niteit van Frankrijk. Hij wenst wel een Atlantisch bondgenootschap, maar in de trant van de vroegere bondgenootschap pen: een papieren alliantie, die alleen in geval van oorlog uit haar sluimer zou moeten worden gehaald. Maar hjj wenst I I o Advertentieprijs: 15 cent per mm Bü kontrakt handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs 3,50 per half jaar. Franko p. post 4,50 per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS maar ook van de Wommelser midden stand en van de KNMV. Ook menig par ticulier gaf blijk van sympathie. Vele giften kwamen reeds binnen en vrijwel iedereen uit het zakenleven wil de aktie steunen door het beschikbaar stellen van prijzen, waaronder waardebonnen van f 100,terwijl er ook nog zg. „merken- prjjzen” worden uitgeloofd. De rit zal worden gehouden onder aus piciën van de afdeling Balk van de KNMV en er kunnen aan meedoen auto’s, motorfietsen, scooters en brommers, wel ke zullen worden ingedeeld in de klassen gevorderden en beginners. De start is zaterdagmiddag 19 juni tussen half drie en half vier bij café Weima te Wommels. De inleg voor motoren en scooters be draagt f 5.-, voor brommers f 3.50. Bij voorinschrijving (vóór 14 juni bij W. v. d. Velde, naast café Weima) 50 cent re ductie. Het werkcomité verwacht voor deze sterrit een grote belangstelling en als al les naar wens slaagt wordt ’s avonds ’n feestelijke prijsuitreiking gehouden. Het doel van de rit is primair geld bij een te brengen voor het gouden jubileum van Bartimëus dat het geld zeker een goede bestemming zal geven. Het insti tuut heeft nl. grote toekomstplannen welke noodzakelijk zjjn wil men dit werk van naastenliefde bij de eis van de tijd aanpassen. Er moet mettertijd een groot nieuw gebouwencomplex komen waar mee volgens de voorlopige raming zo’n I Frankrijk heeft meegedeeld niet te zul len meedoen aan de grote oefening van de NAVO in het jaar 1966, de oefening Fallex, die eens in de twee jaren wordt gehouden en die grotendeels een papieren oefening is. De motivering van de Fran sen is, dat bij de vorige Fallex uitgegaan is van een strategische theorie, die niet alleen niet met de Franse opvattingen klopte, maar bovendien niet met de offi ciële strategie van de NAVO, zoals die in 1957 is vastgelegd. De Fransen staan op het standpunt, dat elke aanval van Russische zijde, met welke wapens ook, beantwoord moet worden met een groot scheepse aanval met kernwapens. In elk geval moeten de Russen weten, dat hun deze massale vergeldingsaanval te wach ten staat, zodat er dan geen Russische agressie wordt gepleegd, zodat de vrede bewaard blijft, zodat de politiek van de afschrikking door kernwapens een succes is. Dit was onder minister Dulles ook de Amerikaanse theorie. Daarna zijn de Ver. Staten gaan besef fen, dat ook Rusland over kernwapens beschikt en dat het niet mogelijk zal zijn zoveel schade aan te richten, dat Rusland niet terug kan slaan. De vrees voor een Russisch terugslaan zou een aanval met Amerikaanse kernwapens kunnen verhinderen, zodat Rusland, on gestraft agressie zou kunnen plegen. De leer hieruit is getrokken door minister McNamara, de Amerikaanse minister van defensie, die de strategie van het soepele antwoord ontwierp. Op elke Russische agressie moet zodanig worden geant woord, dat dat antwoord in overeenstem ming is met de aanval, zonder dat bij Rusland het gevoel zal bestaan, dat Amerika zal terugdeinzen omdat het ant woord automatisch ook de vernietiging van Amerika met zich zal brengen. Voor deze nieuwe strategie heeft men meer manschappen nodig langs de grens met Rusland, maar Frankrijk heeft zich zo op zjjn kernwa’pen geconcentreerd, dat het niet de kosten zou kunnen opbrengen om een doeltreffende bijdrage te leveren tot de bescherming van Europa volgens deze nieuwe richtlijnen. Dat is een van de oorzaken, waardoor Frankrijk, niet gelovend aan kleine incidenten of be perkte agressie, blijft vasthouden aan de strategie van de grote klap, die boven dien Amerika onmiddellijk in het spel zou brengen. niet, dat deze alliantie al in vredestijd over een zo geïntegreerde organisatie beschikt als de NAVO. Enkele weken ge leden noemde hij de Franse deelneming aan de organisatie ook weinig meer dan symbolisch. Men heeft ernstige vermoe dens, dat de Gaulle het liefst zou zien, dat het opperbevel en alles wat daar bij behoort, van Franse bodem zou verdwij nen. En zo ziet de NAVO zich tegenover een ernstig probleem gesteld: Frankrijk kan zijn medewerking weigeren en het kan gaan weigeren zijn zo belangrijke, centraal gelegen grondgebied beschikbaar te stellen en moet de NAVO nu gehoor geven aan de Franse wens en de inte gratie verloren doen gaan, of moet het deze buiten Frankrijk om in stand hou den? Een compromis in de ware zin van het woord is hier niet mogelijk. film: Fort Ti. Maandag 7 juni te 2.30 uur film: Deser teur van het legioen. Dinsdag 8 juni te 2.30 uur film: Dik Trom en het circus. Donderdag 3 juni t.e.m. zondag 6 juni iedere avond te 8 uur en zondagmiddag te 5 uur film: Blanke Venus in het oe woud. Maandag 7 juni te 5 en 8 uur dinsdag 8 juni en woensdag 9 juni te 8 uur film: Buffalo Bill de held van het wilde westen. Zondag 6 juni te 2.30 U Op de Parallelweg wordt, evenals vorig jaar op de Kerkhoflaan is ge beurd, de twee meter brede groen strook tussen het trottoir en de rijweg verwijderd .en met nog een strook van de rijweg aan het trottoir toegevoegd, dat hierdoor vijf meter breed wordt of reeds is geworden. Voor de autobe zitters in deze straat en het verkeer is de situatie hierdoor echter ver- Metselaars zjjn momenteel druk be- slechtend. Tussen elke twee bomen i zig met de restauratie van de wal- het groen konden nl. twee auto’s wor- muren van het Hoogend aan de stads- den geparkeerd. Nu moeten ze op de 0 kant van de Waterpoort. De aanne- rijweg staan, waardoor deze nog smal- ^l mersfirma uit Nijemirdum zal ook de Ier is geworden. Toen gistermorgen omstreeks kwart over 9 de jongens van de le klas openb. Ulo van Sneek onder leiding van hun gymnastiekleraar de heer Zwart in het zwembad weer uit het water gingen, mis te men eensklaps de 14-jarige klasgenoot G. Loots. Zij zagen wel zijn handdoek liggen en even later merkte men ook de jongen op, die op tot dusver onverklaar bare wijze was gezonken en bewusteloos was geraakt. De heer Zwart haalde hem onmiddelfijk op de kant en begon mond- op-mond-ademhaling toe te passen. De inmiddels gewaarschuwde dokter Lofvers liet de jongen naar het ziekenhuis ver voeren, waar hem zuurstof werd toege diend. De knaap, die twee zwemdiploma’s heeft, is misschien door de koude bevan gen. Er is geen enkel letsel geconsta teerd. Volgens vanochtend verkregen inlich tingen is zpn toestand vrij redelijk en zal de jongen nog enkele dagen in het zie kenhuis moeten blijven. zand is het water thans op twee plaat- Q sen afgedamd. Het kan dus niet meer doorstromen met als gevolg dat het al C behoorlijk stinkt. Dit zal wel de hele v zomer voortduren, maar dat moet f men bij de verbetering, waarover ve- 0 len zich verheugen, maar op de koop toenemen. Wij hebben nog haaltje. Op Hemelvaartsdag, waren eerder genoemde oude gele steentjes vier jongens, onder wie Harry Reen bekleden. De restauratiewerkzaam- uït de Valkstraat in het IJsbrechtu- heden aan de poort zelf zijn nog niet mer bos. Ze zagen daar dat andere hervat, maar wel wordt er naar ge- jongens twee kuikens en drie eieren streefd deze dit jaar tegelijk met de 0 uit een eenderinest hadden gehaald, nieuwe brug gereed te krijgen. A Harry en zijn vriendjes namen hun de a eendjes en de eieren af en legden ze t» weer in het nest. Daarna begon het C te regenen en toen de oude eend na 0 een tijdje nog niet terug was, hebben ze de eieren meegenomen en bij q Harry thuis onder een lamp geplaatst. Twee ervan kwamen uit .en toen heeft y Harry de zorg voor de diertjes op O zich genomen. Hij voerde ze o.a. met eendekroos en liet ze naast zijn kano zwemmen, wat een koddig gezicht 0 was. De kuikens hechtten zich zo i aan hem, dat ze hem in huis en op R. Veldhuis, wonende op zathe „Duin- - straat steeds achterna tippelden. He- terpen” te Klein Tinga alhier, zag laas is een ervan tussen de buiten- gistermorgen in het bosje nabij hun deur doodgedrukt, maar Harry heeft boerderij een ree, die ze nog niet 0 nu toch weer de zorg voor twee, daar eerder had opgemerkt. Het is nog niet hjj zich ook over een kuikentje ont- bekend waar het dier vandaan is o ferrnd heeft dat al enige dagen moe- komen. In elk geval niet uit het her- - derloos rond zwom. En ook dit dons- tenkamp omdat de omrastering daar, je volgt hem overal. nadat er een hert uit was ontsnapt, afdoende is hersteld. een o o LM

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1