E agenda"] Politie Sneek en Wymbritseradeel kreeg enorme verkeersstroom te verwerken Curieus boekje uit bibliotheek van Epema State De Zuiderzee’ eerste permanent varende zeil school met alle serie! Ook stormschadeverzekering bij Sneker Onderlinge WYMBRITSERADEEL IJLST en van Sneek heeft landelijke primeur Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 120ste jaargang nr 45 Dinsdag 8 juni 1965 Aanwinsten Fries Scheepvaart Museum Jongeman bij Drachten verongelukt Geen hoger premie voor de deelnemers RHTS en RMS v. M. Finale verkoping Tijdens Pinksterdagen Behalve één ernstig verder persoonlijke ongevallen Jeugdige wielrijder stak plotseling over en werd aangereden Veemarkt Sneek Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD S. ten Kate won viswedstrijd voor <le Ijlster jeugd K.H2U TT I SNEEKER NIEUWSBLAD JAARVERSLAG PROVISIONEEL AMICITIA-THEATER BRANDSCHADEN CONTROLE IN BEDRIJVEN BLIKSCHADE GESCHIEDENIS STORMSCHADEVERZEKERING die heer 3,20, ƒ3,40, HET PROGRAMMA die zijn natuurlijk even hartelijk welkom. Een zeilbrevet krijgen ze, na een cursus van een week Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 0 51 50 - 30 05 b.g.g. 40 91. Eveneens zaterdagmorgen ontstond bij de Oppenhuizerbrug een kleine aanrij ding, doordat de heer J. v. V. uit Ut recht, rjjdende richting Sneek, plotseling remde, daar de stoplichten aangingen omdat de brug omhoog moest. De achter hem rijdende J. F. P, uit Sneek merkte dit te laat op en schoot achter tegen de auto van de heer Van V. op. De bestuur ders bleven ongedeerd, de beide auto's kregen materiële schade. De aardbeien uit de volle grond zul len op de veiling zeker 55 cent per kg moeten opbrengen en de kruisbessen min stens 35 cent, aldus het centraal bureau voor de tuinbouwveilingen. Als deze prij zen niet worden gehaald, moeten ze wor den doorgedraaid. De 12-jarige L. van der Wal uit de Gysbert Japiksstraat alhier stapte van morgen omstreeks negen uur op het Oud Kerkhof op zijn fiets en wilde pardoes de weg oversteken. Hierbij werd hij door een auto aangereden en tegen de grond gesmakt. Dokter Lofvers verleende eerste hulp en liet de jongen naar het zieken huis vervoeren. De knaap heeft een been wond opgelopen en kon, na in het zieken huis verzorgd te zijn, naar huis terugke ren. De bestuurder van de personenwagen treft geen schuld. Dinsdag 8 juni te 2.30 uur film: Dik Trom en het circus. EPEMA - STATE WORDT GERESTAUREERD Aanvoer 2485 stuks Notaris E. K. Hoekstra alhier veilde donderdagavond in restaurant „Onder de Linden” finaal het woonhuis Ernst Casi- mirstraat nr 14, bod f 7.551,Koper werd de heer j. Zjjlstra, alhier, voor f 7.552,—. De heer G. H. Galerna, die periodiek aftrad en herkiesbaar was, v">'*d met op een na algemene stemmen herkozen. In de commissie tot het nazien van de rekening over 1965 werden op aanbeve ling van het bestuur benoemd de heren S. Veldman, E. Metz en L. Witteveen. Tot plaatsvervangers de heren F. Tromp Jr. en H. Rjjpkema. schade aan het gehele gebouw vallen. Waait bijv, een schoorsteen dc~r een ruit, een glazen overkapping of i.d. dan wordt deze schade wel vergoed. De nieuwe verzekering zal vermoede lijk op 1 juli a.s. worden ingevoerd. BESTUURSVERKIEZING Gisteravond ontstond bjj de Horsebrug een kettingbotsing, waarbjj vier auto’s waren betrokken. Daar de (vermoedelij ke) schuldige een militair was, had de Kon. Marechaussee het onderzoek in handen. Er waren twee lichtgewonden en er was enige schade. Het is in en om Sneek en door de gehele Zuidwesthoek enorm druk geweest. Vooral gisteren toen de vele Pinkstervakantiegasten weer huiswaarts keerden. De stroom, die geleidelijk vrijdagavond door onze stad naar de Afsluitdijk begon te komen en zich zaterdag in versterkte mate voortzette, keerde gisteren in één keer terug en dat leverde een immense drukte en een ongekend aantal mensen en voertuigen op de wegen. „Het is nog nooit zo druk geweest”, aldus adjudant De Zee. Sneek heeft weer eens een landelijke primeur, echt iets voor het centrum der watersport: een permanent varende zeilschool. De heer P. Amsterdam die eigen lijk full-time in het zakenleven zit, heeft vrijdagmiddag tijdens een gezellige rond vaart over het Sneekermeer laten zien, welke nieuwe mogelijkheden hij te bieden beeft aan iedereen, die zich op de Friese wateren de zeilkunst wil eigen maken: de in 1914 bjj Zwolsman te IJlst gebouwde 84 ton klipper, thans omgebouwd tot een varende zeilschool met een accommodatie voor 20 leerlingen. De „Zuiderzee", zoals de heer Amsterdam het schip heeft genoemd, staat onder commando van de 62 jarige kapitein Sybren de Jong uit Heeg en wordt voortgedreven door een 60 pk 6 cylinder Listermotor, is 27 meter lang en heeft een breedte van 4,72. De topsnelheid bedraagt 17 km per uur. De heer Amsterdam streeft er naar, op den duur zeilinstruktie te laten geven aan jongelui van 14 tot 20 jaar, maar voor deze zomer hebben we al aanmel dingen van mensen van 50 tot 60 jaar, en Geslaagd voor het eindexamen middel bare school voor meisjes: A. M. Bos, J. v. d. Horst Jansen, M. A. Lampe, J. Makken, T. D. Makken, C. M. Molenaar, A. I. Pheifer, H. N. Ris, B. A. Vlaskamp, allen uit Sneek. C. E. J. Hilgers, Bolsward; H. M. v. d. Bank, Heeg; S. M. I. Keulen, Rauwerd; T. Sjjtema, RoordahuizumP. de Boer, Woudsend; G. Algra, IJlst. Zaterdag 12 juni ’s middags 1.30 uur: bedrjjfskaatspartjj (door elkaar loten) in het sportpark, Leeuwarderweg. In Houtigehage werd de 18-jarige J. van der Wal op eerste Pinksterdag do delijk gewond, toen hij met zijn bromfiets tegen een hem tegemoetkomende auto reed. Dé jongeman, die met enkele vrienden naar Drachten reed, probeerde een wiel- rijdster in te halen toen de auto al dicht bjj hem was. Hjj week nog naar links uit, maar de auto raakte hem toch. Op weg naar het ziekenhuis overleed hjj. Het schip heeft al een hele levensloop achter de rug. Eerst deed het dienst als groentevaarder vanaf Broekerhaven over ’t IJsselmeer, het is gebruikt voor schel- penvervoer van Delfzijl naar Harlingen en als vrachtschip. Klaas van der Meulen heeft er nog als schipper op gevaren vóór het skütsjesilen. De zeilleerlingen krijgen instruktie in de praktijk in stalen oefenboten, 16-m2-er met zes instrukteurs. In het hoogseizoen ko men er zes bjj. Dan worden er ook bjj Helder in Paterswolde twintig gewone in verhuur genomen. De jongelui slapen in vier hutten voor vijf personen en in twee met vier slaapplaatsen. Er zijn 2 toilet- en wasgelegenheden, een royale keuken en een ruim dagverblijf waar ook zeiltheorie wordt gegeven. „Voor deze zomer zijn we zo goed als volgeboekt, maar er zijn nog cursusweken waar wel wat bij kan.” Tijdens de pinksterdagen waren er be halve de honderdduizenden Nederlanders nog een 600.000 buitenlanders op onze we gen. Bij elkaar ’n 100.000 meer dan vorig jaar. Het grootste deel bestond uit kam peerders. De Duitsers waren ver in de meerderheid. Daarna kwamen de Fran- Zaterdagmorgen had YVC voor de kin deren der lagere scholen een viswedstrijd georganiseerd, aan de Geeuwkade. 72 hengelaars (en -sters) probeerden el kaar de prijzen af te snoepen. De prijzen bestonden uit visserijartikelen en 2 grote speelballen; enkele waren beschikbaar gesteld door de Centra-kruideniër de heer R. Kooistra. Dé vangst was zeer matig. De le prijs (grootste vis) werd gewonnen door S. ten Kate. M. Scheltinga haalde de groot ste paling uit het water. De meeste vis wist John Rijpma te bemachtigen (4 stuks). Verder waren er prijzen voor J. Kooistra, Minne Fijlstra, Evelina Caze- mier, P. Tolsma en juffr. Zwaagsma. Zaterdag 19 juni Seriewedstryden voor leden en jeugdleder Kon. Zeilvereni ging „Sneek” op het Sneeker Meer. Aanvang ’s middags 2 uur. De avond tevoren werd in gebouw „Elim” te Scharnegoutum door dezelfde notaris mede ten verzoeke van zijn ambtgenoot, notaris P. Niemantsverdriet te Workum provisioneel verkocht, het burgerwoonhuis met garage aan de Speersterdijk 65 b te Goënga. Hoogste bieder was de heer H. Schrale te IJs- brechtum met f 14.769,De finale ver koping is 16 juni. De rigoreuze successierechten noopten de erfgenamen der laatste bewoners van Epema State te IJsbrechtum tot verkoop van vele curiosa, welke vaak eeuwen lang tot de welvoorziene bibliotheek van dit kasteel in zakformaat hadden behoord, als boeken, atlassen, plaatwerken, enz., waaronder soms buitengewoon zeldzame zaken. Het lag minder op de weg van ons museum zich onder de gegadigden te verdringen zodat wjj ons al gelukkig prij zen tenminste een enkel werk te hebben kunnen aankopen dat op grond van in houd of plaats van uitgave in de museum bibliotheek thuis hoorde. Daaronder in de eerste plaats een in een perkamenten omslag gewikkeld boekje van 214 blad zijden, getiteld „Duyfkens en Willemyn- kens Pelgrimagie. Tot haren beminden Binnen Jerusalem. Harliedcr tegenspoet, belet en einde. Uitgegeven door Boetius a Bolswert”. Het voorstel van bet bestu’”1 tot regle mentswijziging in verband met de invoe ring van een stormschadeverzekering werd door de voorzitter uitvoerig toege licht en met aller instemming aangeno men. Ten aanzien van de verzekeringen op opstallen, welke zijn gebouwd van steen en voorzien van harde dekking, wordt tenzij uit de polis het tegendeel blijkt met brandschade gelijkgesteld schade welke is ontstaan door storm, met dien Toch hebben zich weinig moeilijkheden voorgedaan. De stroom kon niet in één keer verwerkt worden en moest met on derbrekingen worden geloosd. Vooral bij dé stoplichten op de Prinsengracht en Willem de Zwijgcrstraat ontstonden gis termiddag lange files. Dat er tijdens de feestdagen enkele toertochten door Sneek en Wymbritseradeel trokken (de Elfste denritten) was niet de hoofdoorzaak van de verkeersdrukte, het accent komt te liggen op de vakantiegangers, voorna melijk Duitsers en enkele Skandinaviërs. Al met al had de gemeentepolitie van Sneek slechts enige blikschade te mel den. De Rijkspolitie had wat meer, waar- order een ernstig geval met twee ge wonden. godsdienst trouw. Mede daarom trokken de gebroeders uit Bolsward naar Amster dam en vandaar weer naar Antwerpen, waar zij alras opgenomen werden in de unstenaarsbent rondom Rubens. Zij onder hielden tevens nauwe verbindingen met de Antwerpse geestelijkheid. Hun godsdien stige toewijding spreekt niet minder uit het onderhavige boekje als uit de talrijke gravures, vooral boekillustraties, welke de gebroeders ons nalieten. Uitgesproken „rooms” is het boekje evenwel geenszins en het zou eigenlijk evenzeer geschreven kunnen zijn door een vroom mennoniet of een methodist uit die dagen. De illustra ties van de beide broeders Olingius heeft blijkbaar de beschikking kunnen krijgen over de originele gegraveerde ko perplaten uit 1627 beelden intussen uit sluitend r.k. geestelijken af waar dit pas geeft, en nimmer predikanten of leke- prekers. Op de inhoud zullen wij hier verder maar niet ingaan omdat deze in een taal is gesteld welke de meesten van ons weinig of niets meer zegt en zonder brede inleiding moeilijk te waarderen valt. Het gaat hier, in het kort gezegd, om de beschrijving van een gefantaseer de reis van twee vrouwelijke pelgrims naar Jeruzalem, wier bevindingen en be proevingen symbolisch worden verhaald. Aan brandschaden werd vorig jaar be taald 11.269,23. Hiervan komt ten laste van de herverzekeraars wegens schaden aan industriële risico’s 1.327,14, zodat ten laste van de Sneker Onderlinge blijft 9.942,09. Voor drie industriële schaden werd resp. vergoed 440,55, 613,20 en 392,15, totaal 1.445,90. Aan 15 niet-industriële schaden totaal 8.052,83, aan 85 kleine schaden gemid deld 20,83 is 1.770,50. Voor bedrijfsschadeverzekering werden geen schaden geclaimd. De exploitatierekening 1964 vermeldt aan lasten 53.339,60, aan baten een be drag van 58.042,86, winstsaldo een be drag van 4.703,26. Het totaalbedrag van de balans per 31 december bedraagt 225.874,39, waar onder een kapitaal van 198.487,52. Dinsdag 8 juni te 8 uur film: Buffalo Bill de held van het wilde westen. oorspronkelijk van Hindeloopen komt en daarom, uit piëteit voor de verdwenen Zuiderzee zijn eerste varende zeilschool naar deze voormalige zee heeft genoemd. „De tweede, die er zeker bijkomt, zal ik Sneekermeer noemen.” De weekcursussen die f 135,per per soon kosten (alles inbegrepen: eten, sla pen, lessen), omvatten het volgende dag programma (tijdens welke dus de instruk tie gegeven wordt)zaterdags de groepen- wisseling in de thuishaven Sneek, zondags een tocht over de meren met gelegenheid tot kerkgang, maandags met de zes zeil boten er bjj naar Langweer, dinsdags naar Sloten, woensdags in Heeg, donderdag de meren om Oudega, zoals de Fluessen, en donderdags allemaal op de „Zuider zee” naar Hindeloopen. Van daaruit over liet IJsselmeer, Workum zien, en via Sta veren weer met de zes zeilboten terug naar Sneek. Een reeks kleinere aankopen wacht op beschrijving. Onder de geleidelijk sterk gegroeide verzameling prenten, gravures, kaarten en dergelijke vermelden wij een met de hand gekleurde gravure van een op zee zeilende smak, gesigneerd Mar- tinus Engelbrecht. De prent dateert uit de tweede helft van de achttiende eeuw en draagt het onderschrift: „Eine Vrie- sche Smack nevens Ropsjjl gegen Abend”. Een tweede prent uit het midden van de 18de eeuw vertoont de signatuur van Petrus Schenk (16981775) en beeldt in gravure een Zeeuw beurtschip af, zeilen de voor Harlingen. Het onderschrift luidt: „Un Beurtman de Zelande et le Geit- steck prés de Harlingen Een Zeeuws Beurtman en ’t Geitsteck bij Harlingen”. Op voorstel van de commissie tot na zien van de rekening over 1964 werd deze goedgekeurd en het bestuur en de directeur-bpekhouder decharge verleend.. Om nog even op de herkomst van het boekje terug te komen: Het is dus niet zo gegaan dat er uitverkoop op Epema- State is gehouden. Integendeel, wat slechts behouden kon blijven, is behou den gebleven terwijl men thans op piëteit volle wijze bezig is de state met de poort te restaureren, teneinde het gebouw ook voor huidige telgen van het oude ge slacht tot een even gerieflijke als stijl volle woning te kunnen laten dienen. Ook al is er van de oorspronkelijke state, behoudens de poort en enig muurwerk, weinig meer overgebleven, wij zouden dit bouwwerk met de prachtige bosschages niet graag uit het landschap willen mis sen en spreken er dus onze vreugde over uit dat Epema-State niet het lot heeft gedeeld van zovele andere Friese staten en stinsen, die mét hun bewoners voor altjjd verdwenen zijn. Er schjjnt trouwens een kentering gaan de want men verneemt de laatste tijd meer van oude Friese families met klin kende namén, die Friesland reeds lang geleden waren uitgetrokken doch thans weer terugkeren. Friesland is „in”, om het zo maar uit te drukken. Of zou het komen van de rust en de wijdheid, welke andere streken in Nederland hebben moe ten opofferen aan het veelkoppige feno meen, dat „welvaart” heet, doch Fries land nog altijd bezit? Laten wij er dan maar voorzichtig mee omspringen Tot slot een drietal zilveren lepels, te Sneek aangekocht. De oudste bezit, naar het schjjnt, geen keur- of meester teken maar vertoont wel een opschrift, rond het lepelblad gegraveerd: „Den 21 November 1752 is in d(en) (Heere) (ge rust) Pietje Rienks”. Voorts, in ander lettertype, de initialen WA, welke ons oor spronkelijker toeschijnen dan de herinnè- ringstekst aan Pietje Rienks. De ronde vorm van het lepelblad doet voor het overige nog volkomen 17de-eeuws aan zodat de lepel stellig ouder is dan het jaar 1752. De tweede lepel is, in tegenstelling met de eerste, gegoten en lang zo sierlijk niet. Aan het uiteinde van de steel prijkt een gezadeld paard; blijkens de keuren werd de lepe] in het jaar 1827 te Sneek door de zilversmid De Haan gemaakt. Een derde lepel, eveneens een gegoten exem plaar, is aan het uiteinde van de steel met een kofschip versierd en werd in 1873 te Workum gemaakt door de zilver smid B. A. Kempers. Dit exemplaar be wijst nog eens, hoe conservatief de Friese zilversmeden in de tweede helft van de 19de eeuw waren en hoe schril hun vak- kunst afsteekt bjj die hunner voorgangers in vroeger eeuwen. Of het tegenwoordig al veel beter is? Oefening moet de kunst baren, en onze tijd is er nu eenmaal niet meer naar, het ouderwetse handwerk een kans te geven H.H. Het gecyclostyleerde beknopte jaarver slag over 1964, dat aan alle aanwezigen werd uitgereikt, en wat de belangrijkste gegevens betreft door de voorzitter voor gelezen en toegelicht, vermeldde dat het reserve-kapitaal op 1 januari 1964 193.784,26 bedroeg. Het vermeerderde door het voordelig saldo over 1964 m_t 4.703,’6, zodat het per 31 december 1964 198.487,52 groot was. Het ontvangen premiebedrag steeg van 41.775,02 tot 45.376,81. Het voor brandverzekering ingeschre ven kapitaal, op 1 januari 1964 96.247.585,vermeerderde met een be drag van 6.351.300,tot 102.598.885, (Thans bedraagt het al ruim 107% mil joen). Voor de bedrijfsschadeverzekering be droeg het ingeschreven kapitaal op 1 ja nuari 1964 684.830,—, per 31 december 1.142.430,een vermeerdering van 457.600,—. De brandschaden zijn in de afgelopen jaren gemiddeld zo laag geweest en wa ren bovendien nog dcor zo’n goede her verzekering gedekt, dat het bestuur van de Sneker Onderlinge Brandwaarborg- vereniging donderdagavond in de 102de jaarvergadering voorstelde zonder pre mieverhoging ook een stormschac’everze- kering in te voeren. Van elke storm schade blijft echter 50,— voor eigen rekening. Het risico voor de vereniging zelf wordt met 5 pro mille verhoogd. Het voorstel werd met algemene stemmen aangenomen. De nieuwe voorzitter mr A. v. d. Werf, die in deze bij Piso gehouden vergade ring als zodanig op verdienstelijke wijze debuteerde, dankte de vorig jaar afge- treden bestuursleden de heren Tromp en Henstra er voor, dat zij zoveel jaren h m krachten aan de Sneker Ond j heb ben gegeven, waaraan hij rog een per soonlijk woord tot zijn voorganger de heer F. Tromp en tot dhr Henstra toe voegde. Daarna herdacht hij de vorig jaar overleden oud-direkteur-boekhouder de heer Joh. Schij-’-ma.. verstande dat de uitkering weger gele den stormschade ten hoogste zal bedra gen 25% van het bedrag waarvoor het door storm beschadigde object bij de Sneker Onderlinge onmiddellijk vóór de ramp tegen brandschade was verzekerd. Onder storm wordt verstaan een wind snelheid van tenminste 14 meter per seconde (windkracht 7). De verzekering geldt niet voor gebou wen en andere onder klasse I verzekerde objecten, welke zijn verzekerd voor een lagere premie dan 0,30 pro mille per jaar en gebouwen, waarin bedrijven met een beweegkracht boven 5 p.k. en daar mede gelijkgestelde objecten, vallende onder het brand-tarief voor industriële risico's. Ook zijn uitgesloten schaden aan: a. ruiten, glazen overkappingen en alle an dere glazen onderdelen (met inbegrip van de omlijsting daarvan) van de verzeker de opstallen en b. jalouzieën, markiezen, rolluiken, reclame- en uithangborden, bliksemafleiders, radio- en t.v.-antennes, omheiningen, schuttingen en andere niet tot de eigenlijke opstal behorende. Dit geldt dus alleen als ze niet onder de Advertentieprijs: 15 cent per mm Bü kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs 3,50 per half jaar. Franko p. post ƒ4,50 per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS bij mij niet, maar wel een bewijs dat ze de cursus gevolgd heb ben, aldus de heer Amsterdam, Na de behandeling van het verslag deelde de voorzitter mede, dat het be stuur vorig jaar in 20 bedrijven de elec- trische installatie en apparatuur heeft laten controleren. Het heeft hierover een rapport ontvangen waarmee het de be treffende deelnemers zo nodig van dienst kon zjjn. Voortaan zullen elk jaar bedrijven van 20 deelnemers worden ge controleerd. Zaterdagochtend reed het echtpaar Dullaart-Hoppes uit Zwolle op een scoo ter uit de richting Sneek op de Rijksweg 43 naar de Afsluitdijk, toen het eens klaps onder Njjland door een personen wagen, bestuurd door de heer Z. uit Wolsum, komende uit de richting Wol- sum, werd aangereden. De heer Z. had de scooterrijder niet gezien De wagen schoot over de kop en bleef met de wie len omhoog liggen. De heer Z. bleef on gedeerd. Het echtpaar werd vrij ernstig gewond naar het ziekenhuis in Sneek vervoerd. De auteur stamde dus van Bolsward en niet Sneek, maar het boekje, althans de onderhavige uitgave, werd in het jaar 1769 te Sneek gedrukt, weshalve het in de termen viel voor het museum te wor den gekocht: „By Melchiezedek Olingius, Papier- en Boekverkoper”. Dezelfde, bij wie de eerste uitgave van Napjus’ ver maarde „Historisch Chronyk, of Beschry- vinge van Oud en Nieuw Sneek” in het jaar 1772 zou verschijnen! Olingius zet er dan nog onder „by de Vis-Merkt”, aan het uiteinde van de straat derhalve welke thans Gedempte Pol(le) heet. Olingius zelf ontleende zjjn geslachtsnaam aan het gehucht Oling, een op een terp gelegen buurtschap ten zuidwesten van Appingedam in Fivelgo. Het was intussen niet de eerste uitgaaf van Bote van Bolsward’s geschrift, dat Olingius te Sneek uitgaf. Uit het voor woord blijkt, dat Bote het in 1627 reeds had geschreven en doen verschijnen, het geen niet wegnam dat de inhoud ander halve eeuw nadien nog altijd zoveel op gang maakt dat Olingius er een „pocket editie” aan waagde. Bote, en diens niet minder kunstzinnige jongere broeder Schelte (circa 1580 tot 1633, achtereen volgens 1659), behoorden vermoedelijk tot het geslacht Uyttema en bleven de r.k. 17 Melk- en kalikoeien 88"1,980, 1.075,—. 50 Slachtkoeien 2,20, 4,30 gesl. gewicht. 30 Pinken 775,—, f 875,—, 950,—. 9 Graskalveren 290,400, 350 Nuchtere kalveren ƒ55,ƒ100, 120,—, 190,—. 15 Bokken en geiten. 412 Weide- en slachtschapen 90, 150,3,40, 3,80 gesl. gewicht. 1410 Weide- en slachtlammeren 65, „De jongelui vinden het beslist prach tig”, aldus dhr. Amsterdam, „maar ze moeten wel wat corvee doen. Dat hoort er ook bij.” Stemming Gebruiksvee korte aanvoer onveran derd. Slachtvee prijshoudend kleine aan voer. Pinken prijshoudend. Graskalveren prijshoudend. Nuchtere kalveren onver anderd. Wolveemarkt staande prijzen. Varkensmarkt aanvoer kort, prijshou dend.. Kleine oiggen handel niet vlug, onveranderd. 90 (Oude varkens 1,58, ƒ1,68 levend. (Slachtbiggen ƒ1,69, ƒ1,80, ƒ1,82, 1,92 idem. 40 Zouters 1,85, 1,88 idem. 62 Kleine biggen 40,60, sen en de Belgen. De Scheveningse pier kreeg 41.000 bezoekers, het Eurostrand te Eindhoven 50.000 en Hoek van Holland 60.000. .- j

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1