IJsselmeerrace Staveren-Enkhuizen wordt zaterdag gehouden Jubileum-reeks met o.a. Zweedse dans- ploeg, t.v. artiesten en amateur- wedstrijden Waterpoort- krabbels <6 WYM BRITS ER A DEEL IJLST en van Amerikaanse suggestie voor nucleaire defensie BUITENLANDS OVERZICHT Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, o 120ste jaargang nr 46 Donderdag 10 juni 1965 91 Tien jaar Wipf eesten Provisionele veiling coöp. zuivelfabriek te Woudsend Dansavond van Van der Heem Geslaagden muziekschool Koudum aan hagelbuien bezweken. Ook is er de oorspronkelijke wilde thee- Finale veiling Tijdens Pinksterdagen enorm druk in en om Rijs Tijdens de Pinkserdagen, vooral Pink stermaandag, was het in en om Rijs enorm druk door de stroom deelnemers aan de EHsteden-rijwieltocht en door de duizenden bezoekers van het Rijster bos, de campings en de kust van het Ijssel meer. Het was bijna ondoeulijk voor zijn plezier een fietstochtje door de omgeving te maken: de wegen en paden waren overvol voetgangers en de autowegen kregen een geweldige stroom motorvoer tuigen te verwerken. Men beweert, dat het te Rijs nog nooit zo druk is geweest op de middag van tweede Pinksterdag. Ditmaal Pampusklasse van de partij inplaats van 22 M2 zeilers Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD liefde en trots zijn collectie, uit Indië, Japan, uit de Hortus Bota- s nicus in Groningen. De „verfriesde” Italiaan vertelt allerlei bij- o zonderheden over elke plant. Er groeien (en enkele bloeien) de manshoge dattura uit Indië, die uit heel grote witte bloemen, sterk ruikt; de zeer merkwaardige, fluweelachtige bloemen dra- gende Oya Karnosis uit Japan, waaraan de honing als regen- druppels hangt; een bananenplant is op vier-jarige leeftijd roos, waarvan de bloemen zwart zijn en een sterke parfumgeur lië naar Sneek. Nu is hij 54 jaar en het bevalt hem best, aan de Koopmansgracht en als terrazzowerker. Het is zwaar werk; het s fijne, waar zijn hart naar uit gaat, beoefent hij als hobby: het in o het koude Nederland opkweken van allerlei tropische en subtro- pische gewassen, die hij krijgt of uit Italië meeneemt als hij daar voor zaken is geweest. Achter zijn woning heeft hij een kleine j kas, bloembakken, kweekbakken en enkele stroken open grond. Ook een grote tuin met een huisje achter het Black Boys-veld. o Bij zijn huis kweekt hij vijgen, waarvan ze ook al gegeten heb- ben en druiven die vruchten opleverden in de hete zomer van s 1959 en die nu weer vol bloesems-in-de-knop zitten. In de kas zijn vele soorten van de prachtigste cactussen, maar ook passie- bloemen die slechts 24 uur bloeien. ,,’t Is een echte bloemenman”, zegt zijn vrouw. Selva toont met hebben, evenals de stengel; oleanders, de engelbloem, bromelia’s, en, in de grote tuin, anijsknollen en een kas met, als ze willen i opkomen, witte tomaten. „Tegen Moederdag worden bijna elk i jaar de mooiste en zeldzaamste bloemen uit de tuin in de Noor- J derhoek gestolen", zegt mevr. Selva spijtig. Verder heeft haar man duiven en een hond. En waarschijnlijk wordt hij binnen- t kort echt helemaal Nederlander. Want dat is hij nog niet! Chr. Muziekver. Harmonie’ i lil Si <4 ■F IBIteïs T J W SNEEKER NIEUWSBLAD TERUG VLOEIEN DE VRAAG kandidaten, MEER ATOOMKOPPEN CAMPINGS DE REALIST NASSER AMATEURWEDSTRIJDEN PROVISIONEEL HINDERLAGEN STAKENDE STEMMEN Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 0 51 50 - 30 05 b.g.g. 40 91. Eveneens, maar provisioneel, werd ge veild het burgerwoonhuis met erf en ver der toebehoren aan de Prinsengracht 13, groot 1.90 are. Grondpacht ten behoeve van het OBW f 14.22 per jaar. Thans in eigen gebruik bij de heer L. Londema. Het pand werd op f 20.000.- beschreven door S. Hoekstra te Sneek. De IJsselmeerrace Staveren-Enkhuizen v.v., georganiseerd door de Nederlandse Regenboogclub Afdeling Friesland in sa menwerking niet de Sneeker Zeilclub, gaat op zaterdag 12 juni voor de zesde achtereenvolgende maal van start. wens. De prjjsinflatie woekert ongehin derd voort, de produktie neemt wat af en de bedreiging van het pond op de in ternationale markt is nog steeds niet af gewend. De Sneeker Zeilclub verzorgt de start en finish in Staveren, de watersportvere niging Almère doet dit in Enkhuizen. De reddingboot uit Hindelopen en een boot van de rijkspolitie te water zullen de vloot begeleiden tijdens de tocht op het Ijsselmeer. Gistermiddag werd door notaris Mr. K. H. Mulder van Langweer ih het dorps huis te Woudsend provisioneel geveild 't fabrieksgebouw van de coöperatieve zui velfabriek te Woudsend met direkteurs- woning en zes arbeiderswoningen. Voor deze veiling bestond een bijzonder grote belangstelling. Op het j.l. zaterdag gehouden muziek- examen te Leeuwarden, uitgaande van de Chr. Federatie, slaagden de volgende leden: voor diploma A: Mej. H. Can- rinus, A. J. Voerman; voor C: F. Vene- ma; voor D: J. Hoekstra. Allen werden opgeleid door de dirigent van Harmonie de heer H. Bakker Kou dum, leraar van de Fryske Kultuumed. Gisteravond werd door notaris P. Fed- dema te Sneek in „Onder de Linden” finaal geveild de bungalow met voor-, zjj- en achtererf en verder toebehoren, aan de Leeuweriklaan 2, groot 4.99 are, grondrente f 204,59 per jaar; laatst in ge bruik geweest bij mevrouw T. Santema- Atsma. Bod: f 48.889.-. Eigenares werd mevr, de wed. Van Ham-Hesselink te Sneek, voor de som van f 48.890.-. Op vrijdagavond 4 juni jl. organiseerde de ontspanningscommissie van Van der Heem in Sneek een dansavond. De „Amalfi’s”, een in Friesland vrij alge meen bekende band van vier man sterk, verzorgde deze avond. De instrumenten, die ze bespeelden waren elektronisch or gel, accordeon, trompet, trombone, elek trische guitaar en drums. is een dam gelegd in het andere ge deelte van het Kleinzand en aan de kant van de Suupmarkt. Op 10 julikomt een amateurwedstrjjd op het gebied van zang, muziek en voor dracht, waarvan het tweede gedeelte op 20 juli plaats vindt en de finale op 3 au gustus voor de winnaars uit de eerste twee wedstrijden. J Onlangs vertelde ons iemand het volgende grappige voorval, dat zich De commandopost van de BB aan de Oude Dijk is bouwtechnisch klaar. De timmerman, schilder -en betonwer kers hebben hun werk gedaan; de om heining heeft, althans de palen, een carboleumlaag gekregen. Nu is het wachten nog op de radio-zend- en ont- vangstapparatuur en dan wordt de on dergrondse post officieel geopend. Maar, dat kan nog wel enige maan den duren, vertelde de BB-comman- dant de heer De Vries ons. stemming niet hadden gehoord. In der- geljjke gevallen beslist de stem van de voorzitter, die de traditie van onpartij digheid heeft in het Lagerhuis, ook al behoort hij tot een partij, in dit geval de conservatieve. Traditie regelt veel in Engeland en ook hoe in zo’n geval de voorzitter zijn stem uitbrengt. De behan deling van het wetsvoorstel moet door gang vinden, zodat in dit geval de voor zitter voor de regering stemde. En dat wordt niet gevoeld als verraad aan zjjn conservatieve partijgenoten. Overigens gaat het in Engeland nog steeds niet naar Op 13 juli is er weer een uitwisselings- korps; een Zweedse dansploeg komt op 15 juli, aangeboden door de fa. Tonné- ma; 17 juli sportschool Van det Veei/ uit Leeuwarden, muziek door tamboers en pijpers van Advendo; 22 juli de Snitser Skotsploech; 24 juli de Truffelswin- gers; 29 juli Snitser Skotsploech; 30 juli (aangeboden door Pepsi Cola), verzorgt René Sleeswjjk’s revue de avond met beroeps t.v.-artiesten. Op 5 augustus nog een keer de Snitser Skotsploech en als af- sluitingsavond weer een optreden van t.v. artiesten. Voor de amateurwedstrijden kan men zich tot 15 juni opgeven bij de heer H. Stuurop, Kruizebroederstraat. Een nog nader te vormen jury zal de prestaties beoordelen. Er zijn verschillende prijzen mee te winnen. Door de rijkspolitie waren op de ge vaarlijkste kruispunten voorzorgsmaatre gelen getroffen. Nog vrij laat in de avond was het ge zellig druk, door de festiviteiten in het Openluchttheater, georganiseerd door Rils Foarüt. Deze vereniging heeft van de drukte overigens niet erg geprofiteerd, want er waren in het theater maar hoog stens 1000 bezoekers. De Tiroler Holz- hacker bub’n brachten een rijk gevarieerd programma. Na afloop van de voorstel ling was het wel weer wat drukker op de wegen. Er waren zelfs fietsers uit het tidden der provincie. Een spits grapje was dezer dagen te „zien” in het water van het Groot- zand. Toen Speurder woensdagoch tend in een regenbui langs de gracht fietste zag hij in het water van het Grootzand een bordje liggen, met daarop in wit de letters „nat”. Deze aanduiding leek ons ietwat overbodig, in letterlijke zin misplaatst... De situatie in het bondgenootschap is van dien aard, dat men al verheugd is, dat Frankrijk niet rechtstreeks neen heeft gezegd. Maar dat is vermoedelijk weinig anders dan taktiek. De Gaulles diepste wens is het vertrek van de Amerikanen (met behoud van de bescherming van hun kernwapen, al zegt hij dat niet zo), maar niets wijst er op, dat de Amerikaan se belangstelling voor Europa is vermin derd of dat de Amerikanen er over den ken de Europese defensie te denucleari- seren door hun kernwapens terug te trek ken, iets dat zou kunnen worden uitgelegd als een ingaan op de reeds heel oude communistische voorstellen van atoom- vrije zónes. Van een Rapacki-plan wil Amerika niets weten; tegen het einde van het jaar zullen.er twemaal zoveel atoom koppen zijn als de „duizenden en duizen den, die er in 1961 waren”, zoals McNa mara zei. Overigens is men op het punt van de strategische tegenstellingen, waar aan wij vorige week aandacht hebben ge wijd, geen stap verder gekomen. McNamara, de Amerikaanse minister van defensie, is op de conferentie van mi nisters van defensie van de NAVO te Parijs met enkele interessante nieuwe sug gesties gekomen. Hij stelde een studiecommissie voor van vier of vijf leden van de NAVO om een oplossing te zoeken voor het voornaamste probleem, waarvoor het bondgenootschap zich gesteld ziet, nl. de verdediging met kernwapenen. Aanvan kelijke berichten wekten de indruk, dat McNamara een soort nucleair directoraat voor de NAVO voor de geest stond, een commissie dus, die op de een of andere manier over het gebruik van kernwapens zou kunnen beslissen, maar zover gaat het toch niet. De commissie zou geen atoomdirectorium worden. En daarmede heeft NcNamara eigenlijk die Amerikanen in Parijs de wind uit de zeilen genomen die in hun streven naar overeenstemming met president De Gaulle hebben ge tracht het plan in de richting van het directorium te sturen. Zij betoogden, dat de Verenigde Staten een forse stap in de richting hadden gedaan van de voorstellen van De Gaulle van 1958, die toen een directorium van Amerika, Engeland en Frankrijk voor het beleid in de gehele wereld had voorgesteld. De 22m2 zeilers laten deze maal ver stek gaan, omdat zij reeds vroegtijdig afspraken hadden gemaakt om zondag 13 juni in Bergum te varen. Zjj zien daardoor geen kans dit jaar aan de IJs selmeerrace mee te doen. Doch voor de eerste maal neemt wel de Pampusklas se deel en wel met niet minder dan ne gen schepen. De heren H. Donker, D. de Haan, H. de Jong, P. de Jong, K. Jis- sink, H. Jongejans, A. M. Sustring (Leeu warden), P. Bonnema (Lemmer) en J. E. Scheper (Heerenveen) hopen allen van de partjj te zijn. Bij de Regenbo gen schreven tot dusver in de heren J. Alberda, J. Doevendans, M. Oppenhui zen, H. Röfekamp, H. de Vries, Mr. A. v. d. Werf en- J. de Wilde. In totaal zul len dus zestien schepen aan de start ver schijnen. Deze is ’s morgens negen uur in de haven van Staveren. Tussen 5 en 6 uur ’s middags hoopt de vloot weer in Staveren terug te zijn. In de regenboog- klasse zijn vier prijzen plus vier wissel- prijzen beschikbaar. In de Pampusklasse zjjn ook vier prijzen. Iedere deelnemer ontvangt bovendien een herinneringsvaan- tje. Aan de Muziekschool voor de Zuid westhoek, gevestigd te Koudum, slaagden voor de muziekexamens vanwege de Unie- en Chr. federatie de volgende leer lingen: voor diploma A: O. Blom, cor net; H. van Meekeren, bugel en K. Glas houwer, cornet, alle drie van Hindeloo- pen en lid van het Sted. Muziekkorps al daar; voor diploma B: R. de Boer, fluit, van Balk (lid van „Concordia”) en W. Koopen, bugel, van Workum (lid van „Crescendo”). Voor diploma C slaagde F. Hiemstra, trombone, van Balk lid van „Concordia”), Na het lezen van ons verslag over de Elfstedenrjjwieltocht, dacht de toen voor ons nog onbekende 15-jari- ge Ype Smid van het Grootzand: „ik zal even vertellen, dat ik wel dege lijk mét mededinging heb meegere den”. Daarom kwam hij gistermor gen op ons kantoor en liet vol trots zjjn lintje, medaille en volgestempelde kaart zien. Hij mocht meedoen, hoe wel hjj 15 is. Ype wist niets van de leeftijdsgrens van 16 jaar en de or ganisatoren hadden beslist vertrou wen in zijn rjjwielprestaties. En dat is gebleken ook. Op een gewone fiets zonder versnelling, was hjj reeds om zes uur weer terug in Bolsward. Het begint onrustig vergaderen te worden voor Labour met de geringe meerderheid in het parlement. Vorige week, bij de be handeling van de voorstellen tot herzie ning van de vennootschapsbelasting, staakten zelfs de stemmen doordat enke le Labourafgevaardigden de bel voor de in kringen van beroepsboksers in Duitsland of Oostenrijk moet hebben afgespeeld. We kunnen niet voor de waarheid instaan, maar we vonden het geestig genoeg om het u niet te onthouden. Een profboks-ster, meer- vouc^g kampioen in een tamelijk zwa re gewichtsklasse, kreeg op zijn ver jaardag tal van geschenken van be wonderaars en van vroegere tegen standers, vriendelijke brieven en leuke verjaardagskaarten. Zelfs was er een fan, die hem bedacht met een heer lijke slagroomtaart. Ook was er ie mand die hem een plat vierkant pak je had gestuurd, waaraan niet te zien was, wat er wel zou kunnen inzitten. Toen onze kampioen het had losge maakt, kwam er een dik en tamelijk oud boek te voorschijn, dat hem ze ker was gegeven met de bedoeling, ook eens aan zjjn geestelijke vorming te denken. De pugilist keek op het ti telblad en-las Faust, van Goethe”. Merkte de bokser op: „Ha, fijn. Vakliteratuur!” 1 - W WV..V w.—W VZ V .U V. U fJ MZWV,^Z - De verschillende kampeerplaatsen wa ren druk bezet; te Rijs, Oudemirdum en Gaasterland waren ze vol. Ook de zomer huisjes en hotels waren vrijwel volge boekt. Aan de kuststrook bevonden zich duizenden genieters van zon en water. De camping van de heer P. de Vlugt kreeg een record aantal caravans. Vanaf Molkwerum tot Hindeloopen stonden vele honderden auto’s in de berm geparkeerd. Maar ook Staveren, Rode Klif, Laaxum en Zeelaantje wist men te vinden! Talrij ke buitenlanders brachten eveneens een bezoek aan dit mooie deel van Fries land. President Nasser van Egypte heeft zich vorige week op een congres van Palestijn se vluchtelingen een realist getoond, die in zijn analyse van de toestand in het Midden-Oosten tot dezelfde resultaten is gekomen als de door iedereen in de Ara bische wereld zo verguisde president Bourguiba van Tunesië.Deze had enige tijd terug de moed gevonden de Arabie ren mede te delen, dat zij de hoop Is raël van de kaart te vegen moesten op geven en dat zij derhalve tot een verge lijk dienden te komen. Dat laatste aan vaardt Nasser nog niet. Hij voorspelt nog de bloedige bevrijding van Palestina, maar hij geeft toe, dat de Arabische Li ga op het ogenblik te zwak is om iets te doen. Zij is te zwak doordat zjj verdeeld is en zich niet onverdeeld achter Egypte wil stellen. Gebruikte Nasser eerst de op roep tot vernietiging van Israël om de Arabieren uit het gehele Midden-Oosten achter zich te krijgen, nu poogt hij de eenheid te bereiken door te wjjzen op de zwakheid van de verdeelde Arabische wereld. Een aanval op Israël is niet mo gelijk, provocatie van Israël is zelfs ge vaarlijk en daarom ook is er geen kans op, dat de Arabische landen zullen voort gaan met het aftappen van het water van de Jordaan, dat Israël voor bevloei- ïng wil gebruiken. Nasser heeft dat aan- gekondigd en de Libanon heeft de werk zaamheden, gericht op aftapping, al stop gezet. De Liga heeft haar grenzen, heeft Nasser gezegd, en dat is een hele gerust stelling voor Israël. In Vietnam verslechtert de toestand ge leidelijk. In het Noorden van Zuid-Viet- nam hebben de communistische guerril lastrijders van de Vietcong enkele malen regeringstroepen in hinderlagen weten te lokken, waarbij veel keurtroepen van de regering verloren zijn gegaan. Ten zui den van Saigon daarentegen hebben de re geringstroepen een concentratie van de Vietcong in het nauw gedreven. Maar men verwacht toch wel, dat de Ameri kaanse troepen in het land voortdurend meer regelrecht in de strijd zullen moe ten worden geworpen. Eerder dan een stap in de richting van De Gaulle kan men het Amerikaanse plan zien als een poging om tegemoet te komen aan de verlangens van de bond genoten naar meer zeggenschap in atoom- zaken, een streven, dat ook ten grondslag lag aan de multilaterale kernvloot. Deze kernvloot achtte De Gaulle in strijd met zijn verlangen naar een volkomen onaf hankelijk kernwapen en zo lijkt het ook niet waarschijnlijk, dat hij in de nieuwe Amerikaanse suggestie iets aantrekke lijks zal vinden, vooral ook niet omdat hij op voet van gelijkheid met West-Duits- land en met een kleiner Westeuropees land zou worden toegelaten. Dat strijdt met zijn streven namens Europa te spre ken. Verschjjnt MAANDAGS en DONDERDAGS Ter gelegenheid van het feit, dat deze zomer voor de tiende keer de zgn. Wip- feesten worden gehouden op het bekende podium over de Wip, is een groots pro gramma samengesteld. De eerste festivi teiten zullen aanstaande zaterdagavond om acht uur beginnen. Het gehele programma luidt als volgt: zaterdag 12 juni concert door het Stede lijk Muziekkorps eu de Harmonie; 15 ju ni na rondgang door de stad een optre den van het muziekkorps „Looft den Heer” uit IJlst, aangeboden door de Lijempf.te Leeuwarden; 19 juni gitaar- festival georganiseerd door het Leger des Hells van Sneek. Onder leiding van brigadier A. Kruizinga uit Groningen concerteren in het serieuze en lichte gen re de gitaarbands uit Harlingen, Hooge- veen en Sneek. Op 22 juni geeft de gym. ver. Advendo demonstraties en verzor gen de tamboers en pijpers de muziek. 24 juni danst de Sneker Skotsploeg (aang. door de melkhandelaren en toeleverings bedrijven) op 26 juni hét muziekgezel schap Andante uit Bolsward; 29 juni ju- dowedstrijden tussen ploegen uit Leeu warden en Bolsward; 1 juli Snitser Skots ploech; 3 juli een uitwisselingskorps; 6 juli The Mixers o.l.v. J. Persijn. De economische groei begint ook in Frankrijk een probleem te worden. Men heeft sinds 1958, toen De Gaulle aan de macht kwam, hard gewerkt om de in Frankrijk steeds sterke inflatie het hoofd te bieden en dat is min of meer bereikt door een terughouden van de lonen. Dat heeft tenslotte zijn invloed niet gemist op de investeringen en de produktie. De fa brikanten zien de groei van de binnen landse vraag teruglopen en beperken zich wat. De regering wil het nog even aan zien en dan zal zij wel maatregelen moe ten nemen om de vraag te stimuleren. Men verlieze niet uit het oog, dat vooral in de auto-industrie, welke voor het eco nomische geheel zo belangrijk is, de pro duktie met ongeveer 20 pet. is terugge lopen, terwijl de uitvoer niet in verhou ding is gestegen. De regering zal vooral wel wat willen stimuleren omdat er tegen het eind van het jaar presidentsverkie zingen zijn. Het is nog niet bekend of De Gaulle zich herkiesbaar zal stellen, maar het lijkt wel waarschijnlijk. Zijn tegen stander is Gaston Defferre, of liever zijn voornaamste tegenstander, want ook ter rechterzijde zjjn er enkele maar Defferre, aan het hoofd van een concentratie van het linkse centrum, van radicalen, MRP en sociaal-democraten, is de voornaamste. Dat hij tegen De Gaulle veel kans zal maken is overigens onwaarschijnlijk, hoewel men nooit kan weten in hoeverre sociale ontevredenheid een rol kan spelen. De gemiddelde leeftijd van de band (hoger dan 35 jaar) gaf het vertrouwen, dat het geen „wild” feest zou worden. Dit vertrouwen is niet beschaamd. Het is echt gezellig en leuk geworden. Aan de aankleding van de zaal was bijzonder veel zorg besteed. Het podium bleef ge sloten om geen gapende ruimten te krij gen. Een geheel apart klein podium werd voor het orkest in de zaal gebouwd. Hierachter was een speciaal decor aange bracht, een mengeling van muzikale il lustraties en etiketten van verzenddozen van radio’s. Met plantenbakken en bloe men was echt „sfeer” gemaakt. Dit feestelijk geheel en de aantrekkelijke af fiches werden verzorgd door mej. C. Meyer en de heer J. C. Ploeg. Het be zoek aan de avond was niet bijzonder groot. Evenwel niet verwonderlijk zo vlak voor de feestdagen. Het dansen werd af gewisseld met een aantal spelletjes „kie nen” o.l.v. de heer W. Trimbos. Om vijf mooie taarten is met enthousiasme ge streden. Het fabrieksgebouw met direkteurswo- ning werden door de heer U. P.. Berg- sma van Drachten beschreven op. f 135.600.-. De zes arbeiderswoningen werden als volgt beschreven: perceel II: voor f 15.559.-, door de heren Kraak van Joure en Oppedijk van Westhem; per ceel III: voor f 10.579.- door de heer Coe- hoorn van Nieuweschoot; perceel IV: voor f 9.430.- door de heer J. Hoekstra van Sneek; perceel V: voor f 9.777.- door de heer P. Beusker van Oosterbeek; per ceel VI: voor f 8.880.- door de heren Kraak en Oppedijk; perceel VII: voor f 11.234.- door de heer G. Hoekstra van Drachten. X Dinsdag was men aan de kant van de Jousterkade druk doende met het heien van een stalen.damwand ter af- J sluiting van het Kleinzand. De hei- machine van de fa. U. Douraa stond op een heibak. Het is een tijdelijke af- damming om het water uit het Klein- zand te pompen teneinde de gracht zoveel mo.gelijk leeg te krijgen. Men o is dit reeds in een gedeelte aan het proberen, omdat men bang is, dat er nog andere onderaardse watergan- gen zijn (verbindingen met andere grachten), waardoor het Kleinzand weer even hard zol vollopen. Ook is s begonnen eerst de bagger met een grijperkraan te verwijderen. Verder Advertentieprijs: 15 cent per mm Bij kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs 3,50 per half jaar. Franko p. post 4,50 per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Chi

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1