Waterpoort-krabbelt Frans-Duitse misverstanden Beppe Pruiksma te IJlst wordt 104 jaar Duitser bracht bij „Frisia” gehuurde boot niet terug J J I TH Jl l' I I J I I l’ I I 5 W YM BRITSER A DEEL IJLST van en BUITENLANDS OVERZICHT Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, Beatrix heeft gekozen IB Donderdag 17 juni 1965 120ste jaargang nr 48 A DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD I Verloving Kroonprinses Win keldie vegge I De moord in de Badhuisbuurt l’ 1 Gitaar festival op het Wippodium In Ostende beleend Per vrachtauto teruggehaald j-... Hel Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en F Begrafenis M. Knol Als vreemdelingen met hun boot door de Woudvaart naar Sneek varen, moeten ze wel een heel slechte indruk van onze stad krij- gen. Een van de eerste dingen die ze te zien krijgen is deze half I* gezonken woonark, die er al geruime tijd zo ligt. Alle ramen en 1’ deuren zijn er uit en binnen groeit hoog opgeschoten gras. Dicht tegen de wal drijft een oude matras en op de wal ligt allerlei af- val. Na het passeren van dit fraais worden ze geconfronteerd met het woonwagenpark dat ook een erbarmelijke aanblik ople- vert en de woonschepen van de „zilvervloot” waar het evenmin een lustoord is. En boven dat alles zullen ze zich dan nog verba- f zen over en ergeren aan al de rommel die er in het water drijft j waar ze doorheen moeten manoeuvreren om het niet in de schroef te krijgen. Hier is stellig de vraag op zijn plaats: moet f dat nu zo? ,1 I SNEEKER NIEUWSBLAD GEEN STABILITEIT I De kelder was overigens al voor een MEDESTRIJDERS Een aardige de tegenover ondervonden. Meerdere angst voor de felle rover. Andere naam I* Teruggehaald en Het programma bestaat uit een aantal geestelijke liederen alsmede enkele po pulaire nummers en de groepen treden zowel afzonderlijk als gezamenlijk op. De algehele leiding berust bij Brigadier A. Kruisinga uit Groningen. De Gitaarband van Hoogeveen zal ook in de zondagbijeenkomsten van het Leger medewerking verlenen. Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 0 51 50 - 30 05 b.g.g. 40 91. heden van het Europees parlement over het gebruik van het landbouwfonds, dat overigens voor driekwart aan de Franse landbouw ten goede komt. Wanneer wij betalen, aldus de Nederlanders, moeten wij ook weten wat er met het geld ge beurt. Daar heeft Frankrijk niet van te rug, want dat zou al te zeer lijken op supranationale inmenging in de Franse politiek. Op een tuinfeest, vorige week donderdag, noemde De Gaulle degenen, die op deze supranationaliteit aandringen nog kletsmeiers, hetgeen weer de woede van een aantal Nederlandse parlemen tariërs heeft opgewekt. De heer H. P. de Vries van Jachtwerf „Frisia” alhier heeft een merkwaardige ervaring opgedaan met een plm. 45-ja- rige Duitse oorlogsinvalide uit Hamburg die een week voor Pinksteren het kajuit- jachtje „Aqua Birda” van hem huurde, de huur betaalde, maar de boot niet te rug bracht. Onze stadgenoot heeft haar tenslotte zelf uit Ostende moeten halen. offensieve acties, maar het zal op een gegeven ogenblik eng moeilijk zijn de grens tussen offensief en defensief te trek ken. In de Verenigde Staten hebben en kele mededelingen en rechtzettingen van al te openhartige uitlatingen van het mi nisterie van buitenlandse zaken nogal wat beroering.gewekt. Men gaat voortdurend meer beseffen, dat de voortdurend aan- groéiende massa Amerikaanse soldaten een actieve rol gaat spelen. Nog voor het einde van dit jaar zullen er ongeveer 100.000 Amerikanen in het land zijn ge wikkeld in een guerilla, waarvan het einde nog niet in zicht is. Dat de Ame rikanen hun troepen een dergelijke actie ve rol moeten laten spelen kan men ver klaren uit de mislukking van alle tot nu toe gevolgde tactieken. De bombarde menten op Noord-Vietnam hebben het ge wenste resultaat niet gehad en hebben in geen enkel opzicht de aanvalskracht van de Vietconig aangetast. Nu de regen tijd goed is aangebroken wordt de Viet- cong voortdurend agressiever. Zij heeft er veel succes mee. De politie heeft deze week proces-ver- baal opgemaakt tegen een 60-jarige huis vrouw uit de omgeving, die zich schuldig maakte aan diefstal van lappen stof in een winkel aan het Grootzand alhier. I I I l' I I l' type wal altijd moeilijk is, maar men meende hiertegen voldoende maatre gelen te hebben genomen. Gewoonljjk bemerkt men ze niet, maar maandagmiddag was het water in de grote kolk plotseling heftig in I I Het bezoek van president De Gaulle aan de Westduitse hoofdstad voor de perio dieke raadpleging in het kader van het Frans-Duitse verdrag, heeft weer eens een misverstand opg.eleverd, dat op het eerste gezicht een herhaling is van het misverstand, dat na het vorige overleg, vijf maanden geleden, in Rambouillet heeft geheerst. Evenals toen kondigden de Duitsers al voor het overleg geheel was afgesloten aan, dat De Gaulle en Erhard overeenstemming hadden bereikt over het bijeenroepen van een Europese topconferentie om de politieke eenwording van de E.E.G. een stoot in de goede richting te geven. Dat bleek toen evenals nu een misverstand te zijn. Nog tijdens de vergadering lieten de Fransen weten, dat de topconferentie een eventualiteit was, waar tegenover Frankrijk niet ongunstig stond en premier Pompidou verklaarde dit nader door het accoord te laten af hangen van hetgeen er in de komende weken gaat gebeuren. Dat was een maar al te duidelijke toespeling op het overleg in de E.E.G. over de landbouw, dat maan dag in Brussel is begonnen. Dat verband is ook door de Fransen in het overleg met Erhard gelegd. Van enige politieke stabiliteit, welke voor de Zuid-Vietnamezen aantrekkelijk zou kunnen zijn om er offers voor te brengen, is geen sprake. Na veel touw trekken is zowel de president als de pre mier afgetreden en hebben de twintig leden van de nationale wetgevende raad hun ontslag genomen. Alle macht is weer onverbloemd in handen van de mi litairen gekomen, wie iedereen verwijt zich meer zorgen te maken over de ver sterking van hun particuliere posities dan over de landspolitiek. Tegen deze achter grond dreigt het steeds meer een Ame rikaanse oorlog te worden. Van Bonn verplaatste de aandacht zich naar Brussel, waar maandag de land bouw de hoofdschotel vormde. Wijken de standpunten van Frankrijk en Duits land al af, de grote opponent van De Gaulle is Nederland weer, dat niet be reid is een accoord voor de financierlhg van de landbouwpolitiek goed te keuren, indien de overeenkomst niet voorziet in een uitbreiding van de contrólebevoegd- Het programma op het „Wippodium” aanstaande zaterdagavond, wordt ver zorgd door de afdeling van het Leger des Heils alhier. Het Leger des Heils dat dit jaar zijn „eeuwfeest” viert, heeft gedurende vele jaren in hoofdzaak gebruik gemaakt van fanfare korpsen, de z.g. Brass Bands en daardoor veel bekendheid gekregen. Ook onze stad is reeds door verschillende van deze korpsen uit binnen- en buitenland bezocht. De laatste jaren echter wordt er door het Leger des Heils overal ter wereld met groot succes gebruik gemaakt van snaarinstrumenten, en wel in het bijzon der de gitaar. Ook in Nederland zijn reeds verschillende Gitaargroepen, en drie daarvan presenteren zich zaterdag avond op het Wippodium”,'t.w. de groe pen uit Harlingen, Hoogeveen en Sneek, met totaal plm. 75 personen. De oorlog in Zuid-Vietnam gaat een wat ander karakter krijgen nu de Ame rikaanse troepen de opdracht hebben ge kregen op verzoek van de Vietnamese bevelhebber deel te nemen aan verdedi- gingsacties tegen de Vietcong. Het zijn nu niet alleen meer „adviseurs”, het zijn medestrijders geworden. Weliswaar mo gen de Amerikanen niet deelnemen aan De helft van de huurtjjd was toen ech ter om en daarom wilde de Duitser, naar hjj schreef, naar Sneek terugkeren. Hij vertrok ’s nachts uit Hoek van Holland weer buitenom - naar IJmuiden, maar kreeg met een vrij krachtige Noordwes ten tegenwind - windkracht 4-5 - en te genstroom te kampen. Het ergste was evenwel dat hjj naar hjj schrijft in de ho- I I j Dit gaat verzet Wekken in de Verenig de Staten, niet alleen bij de intellectuelen en de studenten, die veel kritiek hebben on Johnson, maar oök bij de leden van de senaat, die het gevoel krijgen, dat Johnson een onverklaarde oorlog aan het voeren is. De senaat heeft namelijk het recht van oorlog en vrede en zij gevoelt zich door de ontwikkeling gepasseerd. Minister Rusk heeft wel gezegd niet te willen ingaan op de juridische spitsvon digheden van het begrip oorlog, maar de senatoren willen dat nu juist wel. ge golven de aanhangmotor verloor. Hij is toen vóór de wind afgezakt en kwam zo in Ostende terecht. gemast bjj de ingang van de grote kolk onder de Nederlandse de vlag van hun land wordt gehesen. Dit ge beurt ’s morgens soms al vroeg om dat havenmeester Douma geen gat in de dag slaapt en ’s avonds vóór g’ zonsondergang worden de vlaggen weer gestreken. Ze blijven 's nachts dus niet hangen zoals onze collega van Langs de Weg vorige week be weerde. Het aanbrengen van verbeteringen een dag of drie vie/mee gemoeid en in de (oude) Sneker Jachthaven gaat dan zal de plm. zevenhonderd kubie ke meter water weer worden wegge pompt. I len hebben Wel is er al met persoonlijkheden bui ten het hof beraad geweest over de wjjze waarop de verloving zou kunnen worden bekend gemaakt. Daartoe heeft de Prin ses dinsdag tot laat in de avond op kas teel Drakesteyn een vertrouwelijk ge sprek gehad met dr. G. J. Lammers (di recteur van de rijksvoorlichtingsdienst), prof. mr. dr. M. Rooy, (hoogleraar in de leer der communicatiemiddelen aan de universiteit van Amsterdam), dr. E. Die- mer (die perswetenschap doceert aan de Vrjje universiteit) en mr. "E. A. Schütten- helm, voorzitter van de NTS, die offici eel is belast met het contact tussen hof en radio en televisie. De officiële bekendmaking van de ver loving zal geschieden door koningin Ju liana. Zo men weet wordt de Westduitse diplomaat Klaus von Arnsberg sinds eni ge tijd met deze verloving in verband gebracht. Verrassende ontwikkelingen zijn uitgesloten, zei men gisteren in Den Haag. Kon men op dit technisch vlak van een hard gevecht spreken, wat de andere punten van overleg betreft, zijn De Gaulle en Erhard elkaar geen stap genaderd. Erhard blijft .vasthouden aan een her- haaldeljjk beleden Atlantische gezind heid, terwijl De Gaulle van een gesloten Europees systeem van de Zes een fac tor in de wereldpolitiek wil maken, los van de Verenigde Staten. De uiteenlo pende visies op de problemen, welke uit deze verschillende gezichtspunten voort vloeien, zijn bepaald niet overbrugd. Een Franse krant kon hier spreken van twee monologen in plaats van één dialoog. BRUSSEL Aanstaande maandag hoopt mevrouw Reinschkje Pruiksma-Bakker, de oudste inwoonster van IJlst en een der oudsten in ons land, de respectable leeftijd van 104 jaar te bereiken. Maar ondanks deze hoge ouderdom is ze nog flink en zeer heider van geest. Alleen ziet ze niet zo best meer en gaat het Jopen nadat ze al heel wat jaren geleden in de steeg is ge vallen, wat moeilijker. Het zal dan ook wel druk worden op haar verjaardag, want ze heeft een talrijk nageslacht. Van de tien kinderen die ze heeft gehad, zijn nog drie in leven en verder heeft ze plm. 125 klein- en achterkleinkinderen, van wie zeker velen zullen komen. Beppe woont naast de heer J. Wasse naar, een zoon uit haar eerste huwelijk, die ook al bjjna 78 jaar is en wiens vrouw zeer zorgzaam voor haar is, hoewel ze haai’ huishoudinkje nog steeds zoveel mo gelijk zelf doet en ze ook zelf kookt. Een kleindochter doet elke woensdagmiddag het zware werk. Mevr. Pruiksma is geboren en opge groeid in Woudsend en is veertig jaar ge trouwd geweest met haar eerste man Gysbert Wassenaar, die een groentezaak had waarin ze meehielp en vijftien jaar met Wisse Pruiksma, een oud-boterma- ker uit Oosterzee, die 22 jaar geleden is overleden. Ze woont nu al 43 jaar in IJlst. Haar geheugen is ook nog zo goed, dat ze zich vele dingen uit het verre verle den kan herinneren, o.a. de trekschuit van Sneek naar Leeuwarden, waarmee ze menig reisje heeft gemaakt, de snuit- lamp, het petroleum- en gaslicht en de aanleg van de spoorlijn van Leeuwarden naar Staveren. Maar ook voor het heden toont ze nog belangstelling. Zo luistert zij graag naar de radio, en leest men haar nog wel voor uit de krant. Jl. maandag zijn de heren De Vries en Brenninkmeijer met een personenauto en de heer W. Reen met een vrachtauto naar de Belgische havenplaats gereden, waar ze de boot op de vrachtauto heb ben gezet. Toen ze in Sneek terug waren en de zwarte verf over de naam verwijderden, kwam deze weer ongeschonden te voor schijn. Het verhaaltje over het stootkus sen was dus ook een smoesje en daarom wordt het „verlies” van de buitenboord motor eveneens sterk in twijfel getrok ken. Overigens bleek de „Aqua Birda” het gevaarlijke avontuur goed te hebben doorstaan. De vrjj hoge onkosten-rekening is echter nog niet betaald. grote exemplaren gevangen, tot nu toe de zwaarste (21 pond) door wijlen de heer Hoogeveen. i l' Advertentieprijs 15 cent per mm Bij kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs 3,50 per hall jaar. Franko p. post 4,50 per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Prinses Beatrix schijnt de beslissing over haar verloving te hebben genomen, aldus meldt het Alg. Dagblad vanmor gen. Wanneer de verloving zal worden be kend gemaakt, was gisteravond nog niet te zeggen. In ieder geval was de komen de verloving nog niet in het Senioren convent van de Tweede Kamer bespro ken. Het is staatsrechterlijk gebruik dat dergelijk overleg aan de verloving van een prinses vooraf gaat. Daar meerde hij de boot in de haven van de Noordzee-Jachtclub waarin hij een dag heeft gelegen en vertelde hjj aan dé eigenaar van de club dat hij dringend naar huis moest omdat zijn dochtertje ziek was geworden. Om de reis te kun nen betalen leende hij van hem tweedui zend franc, waarbij hij de boot die, zoals hij de man wijs maakte zijn eigendom was, in onderpand gaf. De naam had hij inmiddels met zwarte verf overgestre ken, daar die er naar hij beweert in IJmuiden, waar hij naast een ander schip had gelegen, door het stootkussen was afgeschuurd. Het was echter stellig zijn bedoeling er een andere naam op te zet ten, want in België gaf hij als naam op „Südwind”. Om zijn verblijf in Ostende te staven sloot hij bjj de brief het betalingsbewijs voor de ligplaats in. Sterk geslacht Beppe komt uit een sterk geslacht. Haar vader werd 92 jaar en een van haar zusters, de wed. Alida van der Wal, die in Gauw heeft gewoond en vorig jaar in het Dr. Wumkeshüs alhier overleed, is honderd geworden. Haar jongste zuster werd 88 jaar. Zij is nu nog de enige overgeblevene uit het gezin van drie jongens en drie meisjes. Waar haar komende verjaardag ook voor geheel IJlst een grote gebeurtenis is en zoiets maar zelden voorkomt, zal er die dag stellig veel aan haar gedacht en over haar gesproken worden. En het zou de stad sieren als er grootscheeps ge vlagd werd. Op die wijze kan elk haar feliciteren zonder het beppe té druk te maken. gestadig door. Nu is weer een nieuwe kast voor de verkoop van olie en ben zine geplaatst naast de benzinepomp op het plankier langs de tweede kolk en is achter de tweede ingang een be- belangrijk deel op diepte. Praktisch tegelde rijwielstalling was het peil voor het maken van de betonblokken waarin bekisting voor de onderwater beton- kunnen staan, plaat al bereikt. Er moet nog maar plm. honderd kubieke meter grond worden uitgegraven. Voor aannemer De Vries vormt de- Een aardige geste ze waterplaag een tegenslag, maar die vreemdelingen die de haven met hun is niet zo groot dat hjj er niet om kan boot bezoeken is, dat tijdens hun aan slapen. Hij blijft optimistisch verze- wezigheid aan de nieuwe stalen vlag- kerde hjj ons en ook opzichter Coupe rus vat het niet zwaar op. De verdediger mr J. H. Cornells be pleitte een kortere gevangenisstraf eerdere opneming in een psychiatrische inrichting. De officier van Justitie te Leeuwar den eiste woensdag tegen de Leeuwar der H.T. die vorig jaar in de Badhuis buurt alhier zijn vrouw van het leven be roofde, drie jaar gevangenisstraf en ter beschikking stelling van de regerin Vol gens het psychiatrisch rapport was de man ontoerekenbaar. g L - - I te komen. Dat is echter niet het ge- prooi aanjoeg. Een grijze wolk van I val wat in de afgelopen jaren al ve- vluchtende kleine visjes tekende hun l on In «n In In on nnrJ ovimn r-1 4- j r*u Op 30 juni loopt de voorlopige regeling voor het landbouwfonds van de E.E.G. af. De Duitsers hadden al laten weten niet voor verlenging te gevoelen wan neer de Fransen niet zouden instemmen met de Duitse wensen inzake de in dustriële sector. De Duitsers wensen een versnelde afbraak van de tarieven, een gecoördineerde handelspolitiek en een harmonisatie van de belastingen om de concurrentiemogelijkheden in de markt zo gelijk mogelijk te maken. Op dit punt toonden de Fransen grote tegemoetko mendheid, maar toen bleek, dat de Duit sers de regeling voor de landbouw maar voor een jaar wilden en dus volgend jaar voor hun instemming weer een prijs zouden kunnen vragen, trokken de Fran sen zich terug uit het accoord over de topconferentie. De Gaulle had gehoopt, dat deze door Erhard gewenste conferen tie een troefkaart voor hem zou zijn, maar dat valt vermoedelijk tegen. Er hard heeft voor het binnenland de topconferentie heel wat minder nodig dan een jaar geleden toen de zogenaamde Westduitse Gaullisten hun aanvallen op Erhard en diens minister van buitenlandse zaken, Schröder, richt ten, omdat zjj Washington boven Parijs bleven stellen. Van deze Gaullisten hoort men niets meer, vermoedelijk ook wel doordat de vriendelijkheid van Dé Gaulle tegéhover Oost-Europa helemaal niet op prjjs gesteld wordt. Erhard had toen de topconferentie nodig als een zoethouder tje voor deze Gaullisten De noodzaak er nu nog een prijs voor te betalen is evenwel verdwenen.. Bij de verkiezingen van september zal het weinig verschil maken of er later in het jaar een Euro pese topconferentie wordt gehouden. ATLANTISCH OF NIET? Dat ook snoeken de kolken tot hun jachtgebied hebben gemaakt, is al met de klinkers van de voormalige meermalen gebleken. Er zijn al vaak Na een korte rouwdienst in de Geref. Oosterkerk is dinsdagmiddag het stof felijk overschot van de heer M. Knol, vorige week vrijdag op 72-jarige leeftijd- alhier overleden, op de algemene be graafplaats alhier ter aarde besteld. In de rouwdienst, die druk bezocht was, las de voorganger ds. G. J. de Leeuw psalm 90 en uit Timotheüs 4 de verzen 7 en 8 voor. Daarna stond hij stil bij de belangrijke plaats welke de heer Knol op kerkelijk, politiek en maatschap pelijk terrein heeft ingenomen. Verder voerden het woord de heer A. Algra uit Leeuwarden, namens het Centraal Comi té van de AR partij, ds Steenhuis uit Ermelo, vroeger te Sneek, ds. Brink te H.’zerswpude, ds. mr. J. A. Vaandrager, hervormd predikant alhier en de oudpa- troon van de overledene, de heer P. Eringa. De heer D. Knol, een broer van de over ledene, dankte namens de familie voor de belangstelling. Aan het graf werd de Apostolische ge loofsbelijdenis voorgelezen en de plechtig heid met het uitspreken van het „Onze Vader” besloten. Toen de man niet op tijd terug was, waardoor de nieuwe huurder gedupeerd werd, heeft de heer De Vries de zaak aan de Rijks Politie te water doorgege ven en na Pinksteren ook de gemeente-po- litie er mee in kennis gesteld. Deze riep de medewerking in van Interpol om haar op te sporen. Maar twee dagen later ont ving de heer De Vries een brief van de huurder waarin hij hem het wonderbaar lijke en schier ongelooflijke verhaal deed over de tocht die hij met het zeven meter lange zeiljachtje had gemaakt. Hij was er eerst mee naar Lemmer gevaren en vandaar het Ijsselmeer overgestoken, naar Amsterdam, hoewel de heer De Vries hem uitdrukkelijk had gewaar schuwd, dat de boot niet voor varen op zee geschikt is. Van Amsterdam voer hjj naar IJmuiden en vandaar zeilend over de Noordzee naar Hoek van Hól land. Deze lange tocht volbracht hij alleen in twee en een halve dag. Op zichzelf een prestatie voor een man met een houten been, die daarmee bewees wel te kunnen zeilen. I I I I I I I1 i I Hoewel de restauratie van de eigen lijke Waterpoort nog niet is hervat, wordt de betontrap die in de plaats van de vroegere glooiing is gekomen, momenteel al afgewerkt. De zijmuur- I tjes, opgetrokken van de uit de oude I muur afkomstige gele steen en de om- I* muring met dezelfde steen van het I plantsoentje aan de voet van de Poort I langs het Hoogend zijn al voltooid. De I betontreden zullen worden bekleed met ae Klinkers van de voormalige I glooiing die vooraf ook zijn schoonge- maakt. jl Het stukje water achter de. Water- I poort tot aan de brug schijnt in de I ogen van vele watersporters een beroering. Het schuim kwam er op en I mooie ligplaats te zijn. En dat zou er ontstonden diepe draaikolken. I het inderdaad ook zjjn als onder de Douma zag de rugvin van een enorme I Waterpoort voldoende water stond om snoek, naar schatting wel een 25-pon- er voor schepen met enige diepgang der, die waarschijnlijk achter een prooi aanjoeg. Een grijze wolk De werkzaamheden voox’ de nieuwe motorboten zijn er gestrand en met Lemmerbrug zijn enige dagen gestag- heel veel moeite weer weg gekomen, neerd doordat de put voor de kelder Ook nu zijn er al weer slachtoffers en het afgedamde gedeelte langs de gevallen. Gistermiddag liep een mo- Geeuw dinsdag weer vol is gelopen, torjacht er vast, waarbij het bij de De oorzaak hiervan is dat het water pogingen terug te varen om los te onder de steekheiing van dé walmuur komen zoveel rommel in de schroef langs de Balthuskade door is gegaan, kreeg, dat het niet meer kon varen en Men wist vooraf wel, dat dit een zwak de eigenaar, naar wjj hoorden, een punt was omdat afdamming met dit duiker zal laten komen om de schroef weer vrij te maken. Overigens lopen bij de doorvaart Dinsdag- de torens ook gevaar aangevaren en morgen constateerde men echter dat beschadigd te worden. Er staan niet de houten damwand het niet hield en altijd goede schippers aan het stuur, werd besloten het water maar te la- Ook om deze reden zou het gewenst ten komen omdat het te bezwaarlijk zijn de doorvaart te verbieden en dit was er tegen te pompen. De aanne- door een bordje kenbaar te maken, mer laat nu een stalen wand slaan dwars door de walmuur en de steek heiing heen waarmee de, gehele kwets bare hoek wordt afgesloten. Hier is gemaakt met dertig fietsen A O-H

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1