Waterpoort-krabbels Ben Bella afgezet f AGENDA-*] Vijftien kilometer nieuwe weg in Baarderadeel IJLST van en BUITENLANDS OVERZICHT Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Donderdag 24 juni 1965 120ste jaargang nr 50 Drie prijzen voor „Nea Us Nocht” te Oosthem drie miljoen Nachtwedstrijd Regenbogen Geslaagd Bijna 2 miljoen t.v.-toestellen Opbrengst collectes Finale veiling burgerwoon- huis Prinsengracht Finale veiling voorm. zuivelfabriek met woningen te Woudsend Uitstapje direktie en personeel Nooitgedagt te Ijlst Nieuw uniform voor dragers en bode R.K. Begrafenis ver. J. Wassenaar trainer bij Black Boys 568ste Staatsloterij Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave ven NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Onlangs hebben we hier al verteld, dat in de grote plas langs de Roerdomplaan een zwaan zat te broeden. Dezer dagen zijn de eieren uitgekomen, zodat men daar nu iedere dag vader en moeder zwaan met hun vijf jongen kan zien zwemmen. Kosten ruim Geen naaldhakjes meer in de foyer van Amicitia SNEEKER NIEUWSBLAD KY PREMIER VAN VIETNAM GEMENEBEST HARMEL FORMATEUR en TOUWTREKKEN Ook i Zondag 27 juni te 5 en 8 uur en dinsdag 29 juni te 8 uur film: Sam van hiernaast. Volkomen onverwacht heeft zaterdagmorgen in alle vroegte een revolutionaire raad president Ben Bella van Algerije afgezet. Het communiqué hierover was ondertekend door kolonel Boumedienne, minister van defensie en bevelhebber van het leger. Dat geeft op zichzelf al de richting aan waarin wij de oorzaak van de val van Ben Bella moeten zoeken: zijn wrijfpunten met Boumedienne, wrijf punten die al vanaf 1962, toen Algerije onafhankelijk werd, bij tijd en wijle de aandacht van de beschouwers gespannen hebben gehouden. Zondag 27 juni Dansen in Café Boermans te Bolward. Muziek: ,The Rustic Four’. Zaterdag 26 en zondag 27 juni Open wedstrijden Sneeker Zeil Club, start zaterdag 1 uur en zondag om 11 en 2 uur voor de starttoren. Woensdag 30 juni te 8 uur film: Dr. Vreemdelust. Zondagmiddag 27 juni te 2.30 uur film: Hinderlaag bü Tomahawk-Ravpn. Donderdag 24 juni t.e.m. zaterdag 26 juni ’s avonds 8 uur film: De Overwinnaars. Voor het eindexamen aan de rk kweek school te Steenwjjkerwold slaagde onze over staan. Tsjoe en-Lai heeft Engeland ervan beschuldigd het Gemenebest te ge bruiken voor een Amerikaans vredesof fensief. Wilson heeft misschien ook binnenland se bijgedachten gehad met zijn voorstel. Op de linkervleugel van de Labourpartij groeit het verzet tegen de naar men aan neemt al te blindelingse trouw aan Was hington. Kan Wilson op dit initiatief wij zen, dan neemt hij zijn critici Wat wind uit de zeilen. In België is nu na de verkiezingen, die zo’n zware nederlaag voor de regerings partijen hebben opgeleverd, de katho liek Harmel, na een informatief begin netje door oud-minister De Schrijver, be last met de vorming van een regering. Hij zal streven naar een regering van katholieken, socialen en liberalen omdat alleen een drievoudige regering een vol doende meerderheid voor de aanhangige grondwetsherziening heeft. De liberalen willen echter niet met de socialisten in zee, zo vertellen zij. Misschien willen zij hun huid zo duur mogeljjk verkopen en zoveel mogelijk een vinger in de pap hebben bij de regeling van de taalkwes tie, die in België op het ogenblik vele andere problemen overschaduwt. In Vietnam zelf is een nieuwe regering gevormd, waarvan de sterke man gene raal Ky, de opperbevelhebber van de luchtmacht is, tegen wie zelfs de Ameri kanen enige bezwaren hebben wegens zijn onstabiele karakter. Aangezien de machtige boeddhisten ook kritisch tegen over Ky staan, moet men aannemen, dat hij met rigoureus sterke hand de orde zal willen handhaven, wat ongetwijfeld tot nieuwe spanningen zal leiden. Zaterdag j.l. was weer de grote dag voor het „Nooitgedagt personeel”. Drie ZWH-bussen stonden ’s morgens al vroeg opgesteld op de overkluizing en liepen vrij snel vol, waardoor op de vastge stelde tjjd gestart kon worden. De Bartimeüs-aktie heeft in Oudega-W. Idzega en Sandfirden f 124,50 opgebracht; de Rode-Kruiskollekte f 146,05. Op 1 juni jl. waren bij de Dienst Luister en Kijkgelden 1.964.754 televisietoestellen aangegeven tegen 1.939.717 per 1 mei jl. (tot en met 18 juni 1.977.416). Er waren op 1 juni 2.667.900 geregis treerde radiotoestellen tegen 2.660.076 op 1 mei jl.. Het aantal aansluitingen op de Draadomroep bedroeg op 1 juni 422.422 tegen 424.979 op 1 mei jl. Notaris P. Feddema alhier veilde gis teravond in café „Onder de Linden” fi naal het burgerwoonhuis met erf en ver der toebehoren aan de Prinsengracht nr 13, groot 1,90 are, thans in gebruik bü de heer L. Londema. Het hoogste bod van f 20.000,werd niet verhoogd, zodat voor dat bedrag ko pers werden de heren S. Hoekstra en J. Munniks alhier. diverse zakenmensen prüzen beschikbaar hebben gesteld, geschiedt tussen 10 uur en half elf. Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 0 51 50 - 30 05 b.g.g. 40 91. Dinsdag 29 juni Openbare vergadering van de raad der gemeente Sneek in het stadhuis. Aanvang ’s avonds 7.15 uur. AMICITIA-THEATER Tenslotte was door het hl maar door draaien van de tijd het ogenblik gekomen te starten voor het laatste traject en om streeks 11 uur ’s avonds bereikte de op gewekte direktie en personeelploeg IJlst weer, aan welk stadje de naam van Nooitgedagt al honderd jaar is verbon den. Vrouwen, kinderen en verloofden wachtten de hunnen op en samen was men weer „blü thuis”. Notaris mr K. H. Mulder te Langweer heeft gisteren in het Dorpshuis te Wouds end finaal geveild het fabrieksgebouw van de voormalige zuivelfabriek te Woudsend met direkteurswoning en zes arbeiderswoningen. Bij de provisionele verkoop was het hoogste bod op het fa brieksgebouw f 135.600,afkomstig van da heer U. P. Bergsma te Drachten. Op de woningen werd totaal 65.459,gebo den. t Het bod op het fabrieksgebouw werd verhoogd door de heer J. Hoekstra van Idskenhuizen met f 30.000,de zes wo ningen door de vereniging „De Goede Verwachting” te Workum elk met een gulden en een dezer woningen daarna nog door een andere gegadigde met twee gul den. Na cumulatie en bij afslag werd het gehele complex toegewezen aan de heer J. Brinksma Jr, groothandel in lompen en metalen c.a. te Sneek, voor f 234.066, Van zaterdag op zondag a.s. wordt op het Sneekermeer een nachteltfke speur tocht voor de Regenbogen gehouden, wel ke georganiseerd is door de Friese Regen- boogclub. De grote Toerist van de heer M. van der Werf is afgehuurd om dienst te doen als verbljjfschip en vertrekt za terdagavond om 9 uur vanaf de Jouster- kad* Da start voor de wedstrijd, waarvoorj zat. Bij de dragers van de RK Begrafenis vereniging „St. Barbara” alhier hebben de zwarte hooggesloten jassen met de op zichtige witte tressen afgedaan. Zij zul len van nu af op een minder stijve wijze gekleed gaan. Op twee manieren heeft Ben Bella het afgelopen half jaar getracht zijn machtspositie te versterken: in de eer ste plaats streefde hü naar een verzoe ning met de oppositionele politici. Aït Achmed, vorig jaar ter dood veroordeeld wegens opstandige activiteit in Kabylië, heeft gratie gekregen. Anderen, zijn deze maand vrijgelaten en ae afgelopen maand was er zelfs een akkoord gesloten tus sen Ben Bella’s partij, de F.L.N., en Aït Achmeds F.F.S., een ondergrondse orga nisatie. Aan de andere kant heeft Ben Bella getracht de positie van Boumedienne in het leger te ondermijnen door in het be gin van het jaar, gebruik makend van een langdurige ziekte van de opperbevel hebber, een aantal officieren te bevorde ren, die niet tot de entourage van Boume dienne behoorden. Deze activiteiten van Ben Bella die de positie van Boumedienne bedreigden, hebben ongetwijfeld een belangrü'ke rol gespeeld bü het besluit van de opper bevelhebber om in te grüpen. Hü kon daarbij rekenen op een groep In de rege ring, van wie Bouteflika, de minister van buitenlandse zaken, de belangrijkste fi guur schünt te zü’n. Wat zullen de repercussies zijn op in ternationaal terrein? Ben Bella was een felle Arabische nationalist, maar Boume dienne, opgeleid in Egypte, doet in dit opzicht niet voor hem onder. Men zegt, dat Boumedienne het in mohammedaans fanatisme wint van Ben Bella, maar het zal ook zeker mogelijk zijn, dat de machtspositie matigend werkt. Boume dienne was indertijd tegen de akkoorden van Evian, terwijl Ben Bella voortdurend de noodzaak voor ogen hield, dat een redelijke samenwerking met Frankrijk nuttig zou kunnen zijn. Maar de ontwik keling behoeft nog helemaal geen ver scherping van de Frans-Algerijnse be trekkingen te betekenen. Eind deze maand wordt er in Algiers een z.g. Afro-Aziatische conferentie ge houden, waar Ben Bella hoopte als lei dende neutralistische staatsman een gro te rol te spelen. Snel overleg heeft er toe geleid, dat ook onder de nieuwe om standigheden de conferentie zal door gaan. Via Lemmer ging het de N.O. Polder in. Onderhoudend vertelden de drie chauffeurs over het tot stand komen van de polders en hun tegenwoordige bewo ners. En dit vertellen hebben ze heel de reis volgehouden, dan naar links en een volgende keer hun passagiers op rechts attenderend. In Nunspeet werd koffie ge dronken waarna de reis werd voortge zet naar Amersfoort waar hier en daar even werd langs gereden en toen verder op naar Hilversum. Natuurlük werd het gezelschap gewezen op de studio’s en meer bezienswaardigheden, waarna ho tel „Anna Hoeve” werd aangedaan. Dit hotel had geen moeite om het vrü grote gezelschap onderdak te geven. Verschil lende aanwezige attracties verhoogden de gezellige sfeer, welke op haar beurt weer meewerkte aan het op prettige wü- ze nuttigen van de aangeboden koffie en broodjes. Hierna volgde anderhalf uur vrije tijd om ieder in de gelegenheid te stellen zich op eigen manier in de omge ving te vermaken. Na het weer instap pen ging het op Utrecht aan. Eén bus scheidde zich af en koos het kasteel be horend aan de fam. H. Zuilen. De be zichtiging van dit kasteel en zün omge ving is zeer de moeite waard, en het uur dat hiervoor was uitgetrokken, was dan ook eigenlük tè vlug om. In Utrecht, waar het gezelschap uit de twee andere bus- sen zich al evenmin verveeld had, ont moeten de bussen elkaar weer en werd de reis vervolgd naar het bekende Uddel, waar in het hotel „Uddelermeer” werd gedineerd. Vanzelfsprekend was dit één der hoogtepunten van de dag. Tü'dens de maaltijd werden over en weer waar derende woorden gesproken; de stem- vroegere stadgenote mej. L. S. M. Bok. mmg was beslist harjnpnisciri zwarte zijdehoender, een kruising tus- - sen een Japanse zü'dehoender en een WOrden. Yokohama. Deze heeft zes kuikens, vijf witte en een donkere, koekoeks- kleurïge. De voetbalvereniging „Black Boys” heeft als trainer aangesteld de oud-Fri- sliaspeler Jelle Wassenaar, die vorig sei zoen Harlingen onder zün hoede had. Hij volgt hiermede de heer Ad. Goesten op, die plm. vijf jaar trainer is geweest bü de zwartjes. Deze week is de heer Was senaar reeds begonnen met de training, Welke wordt gehouden op het speelter rein nabij de kleuterschool in de Noord- oosthoek. Black Boys is zc.r gelukkig met deze oplossing, omdat zü door het wegvallen van het veld in het Zuider- sportpark zonder trainingsgelegenheid verblijf heel wat jonge dieren geboren, waaronder ook jonge pauwen. Het merkwaardige hiervan is evenwel, dat baar, vooral ook voor de vreemde- deze kuikens uit eieren van de eigen imgen die onze stad bezoeken. Wij Inmiddels zijn er in dit grote vogel- sterkade en op het MartinipleinTen’fn de uitgestrekte nieuwe wüken ont breken ze geheel. Toch zü’n ze onmis- Dinsdag is in Mantgum de eerste fase van het wegenplan Baarderadeel aanbe steed: de aanleg van ongeveer elf en een halve km. verkeerswegen ter breedte van vijf meter en ongeveer vier kilome ter vier meter brede insteekwegen naar boerderijen. Het betreft hier de weg van Oosterlittens naar Wieuwerd, die een schakel vormt in de verbinding Frane- ker of Dronrijp met Grouw en de wegen van Mantgum over Britswerd naar Hens. Door de insteekwegen zullen een groot aantal boerderijen, die nu alleen te be reiken zijn langs onverharde wegen of slechte wegjes, nu bereikbaar worden over een verharde weg, terwijl een aan tal dorpen in Baarderadeel en Hennaar- deradeel veel dichter bij elkaar komen te liggen. Bovendien zullen in de bebouw de kommen van Mantgum, Oosterlittens en Wieuwerd diverse verkeersverbeterin- gen worden aangebracht. Prüzen van f 5,zün gevallen op nummers eindigend op 8; f50,eindigend op 441; f 100, eindigend op 216; f 200,eindigend op 292; f400,eindigend op 649; f 1.000, eindigend op 1.735. Prüzen van f 2.000,zün gevallen op de nummers: 088122, 097926, 081842, 050413, 090616. Een prijs van f 5.000,is gevallen op het nummer 081998* en een van f 20.000,is gevallen op het nummer 085035. Op dit nummer zün twee prijzen ge vallen. Toen half 1962 Algerije onafhankelijk werd, ontbrandde de strijd in de revolu tionaire beweging. Ben Bella, die gedu rende een aantal jaren in Franse ge vangenschap had doorgebracht, distan- cieerde zich van diegenen die als voor lopige regering de macht aan zich wil den trekken. De leider van deze voor lopige regering was Ben Khedda, maar lang konden hü en zijn medewerkers zich niet handhaven tegenover Ben Bella, diens grote populariteit en vooral de steun die Ben Bella genoot van het leger onder leiding van Boumedienne. Deze steun en deze populariteit maakten het Ben Bella mogelük zün oude strijdmak kers, die ook deel aan de machtsuitoefe ning wilden hebben, stuk voor stuk uit te schakelen. Onvermüdeljk groeide hier door de invloed van het leger en de op perbevelhebber, die het leger zag als een voorhoede in de strijd voor de lots verbetering van de boerenbevolking. Ben Bella, als politicus, wilde wel gebruik maken van het leger, maar oordeelde het tevens beter, dat de staat de zeggen schap over het leger kreeg, dat het leger niets anders dan een dienende po sitie zou innemen. Een grote internationale conferentie is de afgelopen dagen in Londen gehouden, waar de premiers van de landen van het Gemenebest büeenkwamen voor hun regelmatig beraad. Het zijn nu 21 pre miers, die een kwart van de wereldbe volking vertegenwoordigen. Maar met deze cüfers is de politieke invloed van het Gemenebest niet geschilderd, want die is aanzienlijk kleiner. Volgens boze tongen heeft het geen invloed en bestaat het eigenlük niet eens of liever is het een groep uiterst heterogene landen met uiteenlopende politieke belangstel ling en richting, die nog slechts een lich te economische band hebben. Premier Wilson heeft ook in de jaren in de oppositie steeds veel belangstelling ge toond voor het Gemenebest, dat hij ook wM als alternatief voor een aansluiting bij Europa ziet en het was te verwachten, dat hü zou trachten zijn eigen gewicht te verzwaren door de massa van het Ge menebest. Hü heeft zün collega’s van het Gemenebest en de wereld verrast door een voorstel tot het zenden van een vredesmissie van het Gemenebest naar Hanoi, Peking, Saigon, Moskou en Was hington. Het doel zou zijn een vrede in Vietnam tot stand te brengen. De missie zou moeten bestaan uit Wilson, presi dent Nkrumah van Ghana, president Ba- lewa van Nigeria, premier Williams van Trinidad en premier Senanayake van Ceylon. Deze laatste liet al onmiddellük afweten. Zijn gezondheïds-toestand stelt hem niet in staat tot deze reis, heet het officieel. Van enkele kanten wordt be zwaar gemaakt tegen Wilsons deelne ming, want, betoogt men, Engeland heeft zich te volledig achter het Amerikaanse standpunt in de Vietnamese kwestie ge schaard. Succes lü’kt er voor de missie toch al niet weggelegd, omdat China en Noord-Vietnam er sterk afwijzend tegen- Nieuwe brug Het belangrijkste kunstwerk in het te ontsluiten gebied is een vaste brug over de Franekervaart bü Britswerd (Krom- wal). Deze 36 meter lange brug zal wor den uitgevoerd in voorgespannen beton en een doorvaarthoogte krijgen van 1.85 meter boven Fries Zomerpeil. Men wil trachten het Friese landschap zün open karakter te laten behouden. Daarom zullen erfbeplantingen worden toegepast en gaat men de bomen vooral De toestand is nu zo, dat de afstand tussen de dorpen Britswerd en Oosterlit tens hemelsbreed slechts tweeëneenhalve kilometer bedraagt, maar wel 15 kilome ter als men langs een verharde weg wil rijden. Inwoners van Itens en Britswerd die de doopsgezinde kerk in Itens willen bezoeken kunnen deze kerk evenmin niet langs een goede weg rechtstreeks berei ken. De eerste fase voorziet ook in de oplossing van dit probleem en zal in de cember van het volgend jaar voltooid zün. De totale kosten van deze fase worden begroot op drie miljoen gulden. Hierin verleent de Cultuurtechnische Dienst een subsidie van anderhalf miljoen en de provincie zal ongeveer zes ton büdragen. De resterende kosten worden gedragen door de gemeenten Baarderadeel en Hen- naarderadeel en wat de particuliere in steekwegen betreft door de belangheb benden voor het niet-gesubsidieerde ge deelte. Het bestuur is hierbü van een geheel eigen idee uitgegaan en heeft naar het hoopt iets tot stand gebracht dat beter past bü deze tijd. Het nieuwe uniform bestaat uit een anthraciet kleur jas met witte sjaal, waaronder een wit overhemd met zwarte das, een iets bij de jas af stekende broek van dezelfde stof, witte handschoenen en een hoge zwarte hoed. Ook de bode heeft een nieuw uniform gekregen, dat tevens geschikt is om het te dragen bü condoleantiebezoeken e.d. Gisteravond hebben dragers en bode zich in hun nieuwe kledij in een zaaltje van Aere Perennius aan het bestuur Aan de jaarlükse adspirantenwedstrijden van het KNCGV te Franeker werd dit maal evenals vorig jaar ook deelgenomen door de gymnastiekvereniging ,',Nea Us Nocht” te Koudum en wel met plm. 40 leden. Alhoewel deze vereniging nog maar 2% jaar bestaat, werd het een groot succes. Er werden maar liefst drie prij zen gewonnen en wel één eerste met 31.3 punten, twee tweede met resp. 29.8 en 29.5 punten. Ook werd deelgenomen aan de mars- wedstrüd. Dit alles is eveneens een mooi succes voor de leidster mej. K. Feenstra van Abbega en de leider, de heer H. Douma uit IJlst. Advertentieprijs 15 cent per mm Bü kontrakt handelsadverten ties) lager. Abonnementsprijs 3,50 per half jaar. Franko p. post ƒ4,50 per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Over een oppervlakte van ruim 238 m2 is onlangs een geheel nieuwe parketvloer gelegd in de foyer van Amicitia. Ondanks het feit dat hiervoor een keuze werd gemaakt uit zeer harde houtsoorten is na de dansavond op 19 juni gebleken, dat deze vloer door naaldhakken reeds ern stig was beschadigd. Na een onderhoud met experts die nadrukkelük stellen dat tegen naaldhakken geen enkele vloer be stand is, heeft de direktie het besluit moeten nemen dames met naaldhakken de toegang tot de foyer te weigeren i.q. ’t gebruik van naaldhakbeschermers ver plicht te stellen. Deze beschermers zul len tegen een bepaald statiegeld aan de garderobes verkrijgbaar zün. Verschynt MAANDAGS en DONDERDAGS bü en rondom de boerderüen en de dor pen concentreren. Deze beplantingen wor den gesubsidieerd door het Staatsbosbe heer. Na de uitvoering van de eerste fase wordt begonnen met de tweede, omvat tende de wegvakken Winsum-Oosterlit- tens en Wieuwerd-Deersum. Het zal de geregelde bezoekers(sters) geladen en afgevoerd. Inmiddels wordt van ons mooie Wilhelminapark wel op de Lemmerweg door personeel van zün opgevallen, dat er allerlei werk- Hubert de machtige ijzeren klap al zaamheden zijn en nog worden verricht gemonteerd en aan elkaar gelast, zo- aan de koepelvolière. Aan de kant dat er veel te zien is aan de voet van van de parkwachterswoning en de an- de oude Waterpoort, die zelf nog in dere zükant zü’n nieuwe ramen van de steigers staat, maar waarvan de gegalvaniseerd ü’zer en met nieuw restauratie nog steeds stil ligt. gaas aangebracht en het rieten dak Aan kükers is dan ook geen gebrek; is vernieuwd. Om vernieling door de de nauwe passage bü Bergo is door- mussen tegen te gaan is het riet thans lopend versperd. afgedekt met fün gaas. Thans wordt de gehele volière van binnen nieuw geverfd, in verband waarmee de twee Tegelük met deze werkzaamheden rode en blauwe ara’s, waarvoor in die aan het Kleinzand zijn daar de de grote kooi aan de voorzijde een ge- urinoirs opgeruimd. Ook hier geldt deelte is afgeschut, telkens tü’delük het spreekwoord „Opgeruimd staat moeten verhuizen. netjes” maar toch mag de vraag Als ook het verfwerk gereed is, wor- worden gesteld of het aantal van deze den de kooien opnieuw aangekleed met nuttige bouwseltjes niet te sterk be- nieuwe heesters en dergelüke. perkt wordt. In de binnenstad zijn nog maar vier overgebleven (bü het spoor station, aan de Oude Dük, op de Jou- Nadat eerst de stenen walmuur langs De pauwekuikens worden, zolang ze de le Oosterkade met houten stülen en niet zelf kunnen pikken, gevoerd met gordingen was versterkt, is thans een fazanten-opfokvoer, beschuit met hard- begin gemaakt met het opnieuw be- gekookt ei en fijngeknipte brandnetels, straten van deze vooral voor het Daarna krügen ze speciaal kalkoenen- watertoerisme zo belangrijke kade, voer. De balstenen worden vervangen door waalklinkers en de gele steentjes voor Het park zelf is weer in zomertooi. in de huizen door een trottoir. Getracht de perken bloeien de bloemen en plan- wordt dit werk nog vóór de bouwvak- ten in allerlei bonte kleuren, de borders vakantie klaar te krügen. zijn aangevuld en alle bomen en hees- ters staan in volle wasdom. De zonne- wüzer wordt opnieuw geverfd en zal Ook op andere plaatsen in onze stad daarna worden verplaatst van het heerst grote aktiviteit. Op het kruis grote middenveld naar het tegenover punt Lemmerweg wordt de baan zes gelegen gazon midden in een groot meter verbreed, waarvoor daar tü’de- perk met begonia’s. Op de oude plaats ^Ük verkeerslichten zün geplaatst. Er staat nu een grote aloë, een tropische plant. zullen verder vluchtheuvels en een oversteekplaats voor voetgangers wor den aangelegd, zodat de situatie daar veel veiliger wordt. Het werk in de bouwput voor de kei- Ook is de gemeente bezig met verbete- der van de nieuwe Lemmerbrug is ring van het kruispunt Groene Dük— hervat. De honderden kubieke meters Leeuwarderweg. Ook deze werken water zijn er uit gepompt, en thans hoopt men vóór de bouwvakvakantie graaft een grijper steeds dieper in de gereed te krügen, aan de Lemmerweg veenachtige bodem, waarvan machti- in elk geval het gedeelte naar de kant ge happen op een vrachtauto worden van Lemmer. deze kuikens uit eieren van de eigen imgen die onze stad bezoeken. Wij pauwen zijn uitgebroed door drie Ja- kunnen ons voorstellen dat het gemeen- panse züdehoenders. Een hiervan heeft tebestuur bezwaar heeft tegen het vier kuikens van de blauwe pauw, de plaatsen van nieuwe, omdat ze het andere twee witten en een blauwe en stadsbeeld niet verfraaien, maar daar- de derde weer drie witten, die nog om js er nu naar onze bescheiden maar twee dagen oud zün. Verder mening alle reden de bouw van een pronken er twee züdehoenders met of meer ondergrondse sanitaire inrich- eigen kuikens en is er ook nog een tjngen te overwegen, waarbü dan ook zwarte zijdehoender, een kruising tus- aan de dames gedacht zou kunnen

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1