Laatste fase m recht- en f AQENDA~J Veel Duitsers in nieuwe jachthaven BELANGRIJKE MEDEDELING integratie tussen vrijzinnig Muziekvereniging ,Hald Moed’ (Oosthem) concerteerde op het Wippodium Bouwput bij Waterpoort is weer leeg H H I ii 31311 J ffl l> LUDd J WYMBRITSERADEEL IJLST van en Ned. Herv. Gemeente te Sneek Bijzondere dag voor r; WOENSDAG 14 JULI Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Boeiende foto-expositie bij Oer Dijs I I 1 120ste jaargang no.^26 Maandag juli 1965 ge Autobotsing te Jutrijp Geslaagd Oud-raadslid W. Langius overleden Schoolreisje o.l. school ijlst verschijnen. Met het oog op deze vervroegde verschijning zien wij de teksten van de opruimingsadver- tenties gaarne zo vroeg mogelijk, doch in ieder geval uiterlijk dins dag 13 juli, tegemoet. Andere ad vertenties kan men op de dag van verschijning uiterlijk tot 12 uur op geven. Uitg. SNEEKER NIEUWSBLAD Geslaagd Mulo-examens Sneker Wandel Unie liep 70 kilometer prestatietocht in Amersfoort Volksdansavonden in Heeg Tentoonstelling hulpmid delen voor lichamelijk gehandicapten r- Hei Sneeker Nieuwsblad i$ een gecombineerde uitgave ven NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Aannemer blijft optimistisch U.eur uit eigen werk Drie verenigingen tegelijk op stap f I h'l ...ai 8 UT W ke sn ijer Mil i la SNEEKER NIEUWSBLAD 8 „MANNETJE UIT HET STOF” KERK NIET GEHEEL BEZET HUIVEREN WELKOM IN SNEEK „Wij moeten leren om een gemeente te zijn. Samen leren leven uit het evangelie. Samen zeggen: „Ja, amen, Heer.” Door woord en daad in het gehele leven. Dat kan door Jezus Christus, Zijn kruis, Zijn opstanding, Zijn rijk”, aldus dr K. M. Witteveen in zijn predikatie, waarmee hij zich aan de Nederlands Hervormde Gemeente te Sneek verbond, nadat hij door de praeses van de plaatselijke kerke- raad, ds mr J. A. Vaandrager, was bevestigd. Met de vervulling van de vakature ds j. J. Kalma, is een einde gekomen aan de tientallen jaren geduurd hebbende strijd tussen de recht- en vrijzinnige mo daliteiten in de herv. gemeente te Sneek. De beroeping van ds J. J. Kalma was indertijd al een forse schrede op weg naar de volledige integratie. Niettemin bleven er situaties bestaan, die al te veel herinnerden aan de vroegere strijd, o.m. was ds Kalma opgedragen de pastorale zorg van alleen de vrijzinnige leden der gemeente en was hem de zg. mentale wijk toe vertrouwd. Met de komst van dr K. M. Witteveen, die 27 juni jl. in de gereformeerde kerk (de eigen kerk zou te klein geweest zijn) afscheid had genomen van zijn gemeente te Hardegarjjp, is dit geheel veranderd. Zijn pastorale zorg zal zich uitstrekken over alle hervormden van het Lemmer- wegkwartier en enkele andere straten. De oude Martinikerk was hoewel men anders zou hebben verwacht niet geheel bezet, toen ds Vaandrager de ge meente liet zingen: „Alle volken, looft den Here”. Hij wilde de nieuw te bevestigen predikant en de gemeente bepalen bij Jeremia 1 912. God stelt Jeremia aan als profeet over Zijn volk. Jeremia heeft bezwaren. Hij kan niet spreken en is jong. Maar de Here zegt: Ik leg Mjjn woorden in uw mond. Jeremia is instrument, hij hoeft de woorden maar uit te spreken. Tegenover de bedenkingen van Jeremia stelt God: Ik waak over Mjjn woord om dat te doen. Kan too: voor adminitratie en redaktie GEDEIPTE POL 6 Telefon 0 51 50 - 30 05 b.g.g 40 91. Een intredepreek is de meest onper soonlijke preek, zo begon ds Witteveen. Als je een preek maakt, moet je wat van de mensen weten, tegen wie je het zult hebben. We kunnen Jeremia alleen begrijpen als we de tijd, waarin hjj op trad, kennen. Onder koning Jojakim ver laat het volk van Juda het verbond, dat God met koning Josia had gesloten. Je remia wordt geroepen dit verbond te her stellen. Hjj krijgt de opdracht de blijde boodschap te brengen: Hoort naar Mijn stem, dan zal Ik u tot een God zijn. Jeremia mag verkondigen: Gij moogt met God wandelen! En hjj zegt van harte: „Amen, Here” op deze opdracht. Amen betekent: er aktief bij betrokken zijn. Daarom is zijn boodschap zo fel: vervloe king en genade. Hij wil het volk van Juda bekeren tot de oude paden. Wie zou zich Sneek kunnen voorstellen zonder jachthaven? Zoals de grote steden hun parkeerprobleem hebben, zo staat Sneek voor de opgave ruimte in de vorm van ligplaats te scheppen voor de talrijke vaartuigen, die, voornamelijk omstreeks deze tijd, de Waterpoortstad aandoen. Bovendien kunnen vele Snekers zich ver heugen in het bezit van een eigen boot. V'an een eenvoudige kano tot het meest luxueuze jacht. Een ruime jachthaven is dan ook onontbeerlijk. Als alle planken tenslotte op hun plaats zijn, is er een dichte wand ontstaan, die he>t water moet keren. Het water dat nu nog op de een of andere manier oorzaak is, dat de bouwput steeds volloopt. Woensdag 7 en donderdag 8 juli: Oranje feesten van de Kr. Oranjeforiening „De Lege Geaën” in de tent op het feest terrein te Gauw. Woensdag 7 en donderdag 8 juli: Volks feesten VVV IJsbrechtum met vele at- trakties. Woensdag 7 juli: Kermis te IJsbrechtum. ’s Avonds 7 uur dansen in café De Boer, muziek orkest Ger Wiersma. Aan de Gem. Universiteit te Amster dam slaagde voor het doctoraal examen economie onze oud-stadgenoot de heer A. Tjallema. en platbodemjachten, skütsjesilen in 1964 de elf Te Amsterdam slaagde aan het Mu- zieklyceum voor het einddiploma orkest- spel viool, met onderscheiding, de heer Johan Kracht. Met ingang van het sei zoen 1965-1966 is de heer Kracht be noemd als eerste violist in het Concert- DINSDAG GEEN OPTREDEN SPORTSCHOOL PERSUN ZATERDAG AMATEUR WEDSTRIJDEN aan onze lezers en adverteerders. In verband met de HALFJAAR LIJKSE OPRUIMING, welke don derdag 15 juli a.s. begint zal ons blad van die datum, één dag eer der, dus op Donderdag slaagden voor diploma A de dames: S„ van Gosliga, Gaastmeer; C. Troelstra, IJlst; xj. Boelsma, St. Nico- laasga; xT. Kok en xT. G. Harkema, Koudum; xT. J. Veltman, Harich. De heren: xA. C. Wuring en xR. H. Absen, Joure, xF. P. Couperus, Sneek. Voor diploma B de dames: xK. de Boer, Koudum; P. Berg, Wijckel; A. J. Feenstra, Oudemirdum. De heren: xD. Dijkstra, Workum; xj. Koomstra, Koudum; W. Feenstra, Nije- mirdum; F. J. Hiemstra, Ruigahuizen; T. W. Jagersma, Oudega-W; M. A. Jan sens, Sneek; D. Schaap, Rijs; S. Wierda, Oudega H.O. en S. IJkema, Balk. x is tevens middenstandsdiploma,. Afgewezen voor A twee kandidaten, voor B vijf. Zaterdag 3 juli organiseerde de Chr. Wandelsportver.’Wilhelmina voor de 16e keer haar 70 km Standaard-wandeltocht, onder auspiciën van de NCWB, waar ook de SWU bij aangesloten is. Negen wande laars van de SWU namen aan deze in Amersfoort onder de naam Marteltocht bekend staande mars deel. De jongste deelnemer van de SWU, was de 13-jarige Th. v. d. Ploeg, uit de Priorstraat. Een wel heel kranige prestatie voor een 13- jarige knaap. In totaal namen aan deze zezr goed verzorgde tocht 88 personen deel, zodat de SWU wel heel goed uit de bus kwam. De gehele mars telde slechts één uitval ler. Om plm. 12 uur arriveerde de SWU, in het bezit van fraaie persoonlijke her inneringen en een groepsprijs, weer zeer Wegens verhindering gaat het optreden van The Mixers o.l.v. de heer Persjjn, dat morgenavond op liet Wippodium zou plaatsvinden, niet door. Moed uit Oosthem. Dit uit dertig leden bestaande korps toonde duidelijk dat het zijn plaats in de ere-afdeling fanfare ten volle verdient. Het speelde onder de be kwame leiding van dirigent Piet de Jong van Wirdum subliem. En als men dan nog weet dat vele krachten de laatste da gen tot ver in de avond in de hooiing zijn geweest, dan krijgt men nog meer be wondering voor de prestaties van de Oosthemmers. Daarom was het erg jam mer dat de publieke belangstelling niet groter was. Eerst ging het nog, maar te gen het einde bleef er een handjevol toe schouwers over. Voor de a.s. zaterdag te houden ama- teurwedstrijden hebben zich tot nu toe vijf groepjes opgegeven. Er kan worden deelgenomen in zang, muziek, voordracht en dergelijke. Door het Wipcomité zijn enkele fraaie prijzen beschikbaar gesteld voor de beste deelnemers. Eventuele ge gadigden kunnen zich nog opgeven bij sigarenmagazijn Stuurop, Kruizebroeder- straat. De finale vindt plaats op 3 augus tus. Dan zullen de winnaars uit de eerste en tweede ronde tegen elkaar uitkomen. Op het R.K. schoolplein was donder dagavond, uitgaande van de VVV Heeg e.o., volksdansen,. De leiding berustte bij de bekende Utrechtse dansleraar, de heer Bosma. De heer Bosma geeft in Utrecht aan verschillende scholen les, zelfs aan blinden. Niet alleen in dansen, maar ook wel in handenarbeid. Ook hier in Heeg toonde de heer Bosma zich een goede leider, die velen inspireerde, om met de gasten van de Jeugdherberg mee te dansen. En het ging heel vlot. Zowel de vrolijke Engelse Griekse en Spaanse dansen, alsook de moderne Amerikaanse dansen. Er kan worden verwacht, dat er voor a.s. donderdagavond nog meer belangstelling zal bestaan. De festiviteiten op het Wippodium wer den zaterdagavond vervolgd met een op treden van de muziekvereniging „Hald De nieuwe predikant zal ook wel hui veren. Huiveren voor de mensen. Ook in onze gemeente is achterdocht en eigen wijsheid. We gaan niet feestelijk zitten om het evangelie te ontvangen, maar we zitten meer als examinatoren: dominee moet zeggen wat in ons boekje staat. De preekstoel is hoog. Een woord van hoog niveau moet je als dominee naar beneden halen. Je huivert voor jezelf, maar vooral voor de Here God. Geen woord mag je aan Zijn boodschap toedoen en er van afdoen. Wat zijn de woorden, die God in onze mond legt? Uitrukken en afbreken, planten en bou wen! Het Woord Gods is een tweesnijdend zwaard. Jeremia betekent: God werpt uit, God grondvest. Wij schieten te kort in het dienstbetoon, apostolaat en zending. Wij zijn te veel toeschouwers en spelen niet mee. Het gesprek tussen recht- en vrijzinnigen staat nog steeds in de kinderschoenen, het ge sprek met de gereformeerden heeft am per de kinderschoenen aan. Wij verwachten van ds Witteveen, dat hij de verkeerde dingen in onze gemeente er uit zal halen. Maar ook, dat hij de troost van God zal brengen. Troost over dat vastgelopen leven van ons, waarboven de koepel van Gods genade staat. Genade en licht hangen samen met het duister van ons hart. Het kruis van onze Here Jezus is de blijde boodschap van oordeel en genade. Zo schoon, zó gewel dig, zo ontfermend is het woord van onze Heer, Wiens naam geprezen worde in eeuwigheid. Uit naam van de gemeente heette ds C. G. Wiegers ds Witteveen en zijn ge zin hartelijk welkom. „Het is goed wo nen in Sneek; er is in Sneek een goede gemeente.” Nadat dr Witteveen hierop had geant woord, sprak hjj er zijn vreugde over uit, dat leden uit zijn vroegere gemeenten Toen de heer G. Huitema uit Jutrijp gisteravond omstreeks acht uur op de Lemmerweg voorsorteerde om linksaf te slaan, kwam op hetzelfde moment met vrij grote snelheid uit de richting Lem mer een auto aangereden. De jeugdige bestuurder van deze wagen, de heer S. uit Sneek, merkte zijn voorganger te laat op en botste met volle vaart op de auto van de heer Huitema. De heer S. verloor bij het ongeluk enige tanden, ter wijl beide auto’s veel materiële schade opliepen. Vrijdag slaagden voor diploma A de dames A. Rjjpma, Sneek; xT. Hoekstra, Idskenhuizen; xD. T. Jelsma, Joure; xK. Klijnsma, Langweer; xG. Sipkema, Ter- kaple; xH. Soeting, Akkrum; xD. v. d. Weg, St. Nicolaasga; en de heren xJ. G. Hoekstra en xJ. de Vries, Joure; xR. de Boer, Oosterzee; R. Reitsma, Oudega. Voor diploma B de dames: E. Sijsling, Oppenhuizen; F. Mulder, Scharnegoutum. De heren R. G. van Popta, Oudega (W.); J. de Lang, H. J. Schotsman en B. Oppe- wal, Sneek; T. J. Weidema, Deersum: J. Sijsling, Uitwellingerga; B. B. Kra mer, Oosthem. Afgewezen voor A 5 kandidaten, voor B 3 kandidaten. x tevens middenstandsdiploma. Het zit hem in de zeer slechte walkant. Er heeft v.roeger een huis gestaan en daardoor bevat de grond veel puin, dat sterk waterdoorlatend is. Iri totaal zit er nu al een meter of tien zg. „kleikist” in de grond, zoals de hou ten wand in vakjargon wordt genoemd. Maar de aannemer heeft goede hoop, dat hiermee het water afdoende kan worden gekeerd. Bij het ter perse gaan bereikte ons de mededeling, dat het inderdaad gelukt is de put weer leeg te pompen en het water tegen te houden. Uiteraard is er nogal wat stagnatie ontstaan in de bouw van de nieuwe brug. Hoe groot de schade is, in cijfers uitge drukt, valt moeilijk te zeggen. De aan nemer heeft nu voornamelijk tijdverlies, maar misschien kan dit straks nog wor den ingehaald. De aansluiting met de Waterpoort is bijna klaar en m de boven bouw, die door de fa Hubert wordt ge maakt, komt aardig schot. Zoals bekend wordt eind augustus, be gin september bovengenoemde tentoon stelling van eenvoudige hulpmiddelen voor lichamelijk gehandicapten gehouden in Het Baken te 'Leeuwarden. Hoewel de kollektie reeds een grote verscheidenheid aan artikelen laat zien, veronderstellen de organiserende instanties, dat er door de gehandicapten nog andere hulpmidde len worden gebruikt, die als ze meer be kendheid hadden, ook voor een grotere kring gehandicapten van belang zouden zijn. Het comité doet daarom een beroep op deze hem niet bekende personen, hun „uitvindingen” (ook al zijn ze misschien van oud materiaal gemaakt, of wat min der mooi uitgevallen) bekend te maken en wel aan het Tentoonstellingscomité p.a. Prov. Fries Groene Kruis, Oostergrachts- wal 47, Leeuwarden, telefoon 05100-22347. Een gesprekje of telefoontje met de eigen wijkzuster is ook al voldoende. De grond denderde en de ruiten trilden, toen vrijdagmiddag een nieuwe houten wand de grond werd ingeheid om het water uit de bouwput voor de nieuwe brug naar de Lemmerweg tegen te houden. Plank na plank verdween langzaam maar zeker in de diepte. Het is geen gemakkelijk karwei, vooral niet voor de mannen, die er voor zorgen, dat de planken (en wat voor planken!) op de goede plaats komen. Na een geduldig gedragen lijden is za terdag op 57-jarige leeftijd de heer W. Langius alhier overleden. De heer Lan gius was van 6 september 1949 tot 2 sep tember 1958 raadslid voor de AR partij. Hij heeft zich als zodanig steeds bijzonder voor de gemeentebelangen geïnteresseerd. De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 7 juli, ’s middags om 3 uur. De oude jachthaven bleek weldra niet meer aan de grote vraag naar ligplaats te kunnen voldoen, zodat uitbreiding met een nieuwe en aan de eisen aangepaste haven de enige oplossing was. Deze nieu we jachthaven is nu al volop in gebruik, hoewel de entourage nog niet helemaal klaar is. Havenmeester J. Appeldoorn toonde zich overigens bijzonder tevreden over de afwerking. Er worden geen kosten ge spaard om alles zo -gerieflijk mogeljjk te maken. Toen wij er waren was men juist bezig de laatste grintlaag te leggen op de ruime parkeerplaats. Een piekfijn tol- letgebouw was dezer dagen gereed ge komen. De woning van de havenmeester die nu in een noodwoning woont, is in aanbóuw. En een benzinepomp zorgt er voor, dat men niet eerst een eind behoeft te varen om met een volle tank te kunnen starten. Het geheel is ruim opgezet. De haven heeft circa 250 overdekte ligplaatsen, ter wijl daarnaast nog zo’n 50 open ligplaat sen zijn. Er is een camping voor de men sen, die niet in hun boot kunnen over nachten. Op het ogenblik is het er nog tamelijk rustig, maar de heer Appeldoorn ver wacht, dat dit in de komende weken wel anders zal worden. Tot nu toe heeft het weer niet erg meegewerkt en dan kun je wel thuis blijven. Het is voor de watersporter wel haast de belangrijkste faktor waar hij rekening mee moet hou den. Wij vroegen de heer Appeldoorn naar de buitenlanders onder de gasten. In ver houding zijn er tamelijk veel Duitsers, voornamelijk uit het Ruhr-gebied. Maar de meesten komen uit ons eigen land. Het complex, dat nu nog aan de rand van de stad ligt, wordt al aardig inge sloten door nieuwbouw. Voor de gasten zijn er overigens genoeg mogelijkheden zich te vermaken. Er is een prachtig park vlakbij en een zwembad. De havenmeester is over een ding niet tevreden. Er is namelijk op het hele terrein geen telefoon aanwezig. Maar ho pelijk zal de PTT ondanks de lange wachtlijst hierin spoedig voorzien. Noordbroek, Veendam en Hardegarijp de ze dienst bijwoonden; bovendien zijn ouders en schoonouders (alle vier). Hij hoopte spoedig thuis te zijn in de gemeente en prettig met allen samen te werken om in openheid elkaar te ontmoeten. Na de dienst was er nog een bijeenkomst met genodigden in het koor van de kerk. Bij monde van de heer J. de Boer heette de kerkvoogdij dr Witteveen hartelijk wel kom. „Onkruid in de tuin van de pasto rie, onkruid in de gemeente. Dubbele taak”. De voorzitter van de diaconie, de heer H. Kuiper: „U is hartelijk welkom op onze vergadering, elke woensdagavond van 8 tot 12.30 uur.” (Ds Witteveen: „Wij hopen tegen twaalven dan wel eens te komen.”) De heer M. O. Alkema, namens de herv. gemeente van IJsbrechtum, Tjal- huizum en Tirns, die met ingang van 1 juli pastoraal door ds Van der Waal van Sneek zal worden bearbeid: „Wij hebben volgens kerkvoogden de mooiste pastorie van Friesland”. De heer J. van Loon, voor het Open- Deurwerk: „Wij hopen dat u ons werk nieuw leven inblaast.” De heer B. Keulen als spreker voor de vrijzinnigen: „Wy hawwe yn Snits swiere, drege beammen, mar ek lichte beammen. Meitsje der ien tsjerke fan!” Dr Witteveen beantwoordde de sprekers puntig en dankte hen voor de goede woorden. Hij wilde in de vreugde van het ogenblik geen beloften doen, die later toch niet gerealiseerd zouden worden, maar hij hoopte vruchtbaar met allen samen te werken. Rest nog te vermelden, dat aanwezig waren afgevaardigden van o.a. de Geref. Kerk, de Doopsgezinde Broederschap en de Baptistengemeente. Het college van b. en w. was kennelijk door een misverstand niet vertegenwoor digd. AMICITIA - THEATER Maandag 5 t.e.m. woensdag 7 juli iedere avond te 8 uur film: Gisteren, vandaag en morgen. Wie graag eens iets anders ziet dan huis-, tuin- en keukenkiekjes, maar toch nog een beetje terugschrikt als hij het woord „Kunst” (met een K) hoort moet deze week beslist eens in de School straat gaan kijken bij fotograaf Ger Dijs. Niet dat zijn collectie geen „Kunst” zou zijn. Integendeel. Wat wij bedoelen is, dat het werk voor ieder te begrijpen is. Er is geen abstrakt onderwerp bjj. In zijn werk toont de fotograaf ons de levende mens, zoals hij is. Zonder re touche. Het is van een verrassende mild heid. Geen hard realisme, maar zuivere schoonheid. Het is deze eenvoud, die. dit werk juist tot „Kunst” (en dan met een hele grote K) maakt. De expositie staat vooral in het teken van de zeilsport. Men ziet er de ronde- foto’s van het en van zeilschool Piersma in Heeg. Het geheel is smaak vol uitgestald door etaleur E. Uit Oude Groeneveld, waarbij gebruik is gemaakt van blokken voor de zwaarden v^n de Skütsjes, een manilla-schoot en een fuik, beschikbaar gesteld door de fa.Lankhorst. Er is een echte Friese hoek, maar ook vindt men er foto’s van de druipsteengrot ten in België. De heer Dijs wil een duidelijke schei ding leggen tussen de tentoongestelde foto’s en die, welke hij in opdracht ver vaardigt. Zijn werk is nog altijd zijn grootste hobby. Dit blijkt wel uit de en thousiaste manier waarop hjj vertelt over het tot stand komen van sommige foto’s. Wij willen u niet meer verklappen, maar u aanraden zelf eens een kijkje te nemen. Het is de moeite waard. Advertentieprijs: 15 cent per mm Bij kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs 3,50 per half jaar. Franko p. post 4,50 per half laar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Vrijdag j.l. hielden personeel, kinderen en ouders van de OLS te Ijlst hun jaar lijkse schoolreisje. Om 8 uur startten twee bussen vanaf de Overkluizing met als eerste bestem ming Emmeloord. Hier werd de 75 meter hoge toren beklommen, van waaruit men van een prachtig panorama genoot over plaats en land. Vervolgens werd koffie gedronken in Ens. Prachtig strandweer was het niet, zo dat de tijd in Harderwijk moest worden bekort. Des te beter was het in de Ve- luwse bossen, waar ouderen en jeugd zich naar hartelust konden vermaken. In „de Dellen” kon zelfs nog een bad worden genomen en kon de jeugd ge nieten van een autotochtje rondom hotel „de Ossestal”. Daar gezelligheid geen tijd kent, moest hier eerder worden opgebroken dan men had gedacht. Vanaf de Veluwe ging het rechtstreeks naar Oranjewoud, waar de jeugd zich vermaakte in de speeltuin van hotel Tjaarda, ter- ijl de ouderen nog even gezellig bij elkaar waren. Precies om kwart voor negen was men weer in ÏJlst, waar het plaatselijk mu ziekkorps de dag onder vrolijke tonen besloot. Versciijjr MAANDAGS en DONERDAGS Woensdag leek het dorp Heeg wel uit gestorven want vele inwoners waren een dagje uit. Met touringcars van de Zuid westhoek maakten de leden van de Her vormde Vrouwenvereniging, de vrouwen van de Katholieke Vrouwengemeenschap en de leden van de Geref. Mannen- en Vrouwenvereniging hun jaarlijkse uit stapje. De Hervormde Vrouwenver. bezichtig de eerst in Noordwolde de rietvlecht- school en vervolgens in Frederiksoord de prachtige tuinen. In Vaassen werd kasteel Cannenburgh bezichtigd, terwijl in Epe van een warme maaltijd werd ge noten. Apeldoorn was het verste punt van dit uitstapje. De dames van de Katholieke Vrouwen gemeenschap namen een andere richting. Zij gingen via de Afsluitdijk naar Volen dam. Toen richting Amsterdam, waar een rondvaart en de bezichtiging van de Willem Barends op het programma stonden. Ook in Zandvoort vermaakten de dames zich, terwijl de inwendige mens in IJmuiden werd versterkt. De Geref. Mannen- en Vrouwenver. zochten het nog het verst. Hun tocht ging naar Den Haag. Hier stonden Panorama Mesdag en Madurodam op het program ma. Jammer dat het in Scheveningen iets te koud was. Toch kwam ook dit gezel schap weer voldaan in Heeg. Zo kunnen al deze verenigingen terug zien op een geslaagde dag, ook mede door de bekwame chauffeurs van Zuidwesthoek, die allen om plm. uur thuis brachten. Dat deze uitstapjes ook mogen mee werken tot bloei van het parochiale ver enigingsleven. Spreker is zich bewust van het woord van Calvijn: „Een predikant is ook maar een mannetje uit het stof verrezen”. Er zit aan een beroep ook een menselijke kant: scholen voor de kinderen, trakte ment, eerzucht, maar, aldus ds Witte veen, ik mag met Jeremia zeggen: „Amen, Here”. Ik vertrouw op God. We mogen het samen wagen met de beloften van God. Hjj roept mensen als Zjjn bood schappers. Ik ontveins mjj geen enkele moeilijkheid, ik heb ze goed overwogen. Maar God biedt ons Zijn heil aan, ook in onze verwarde tijd. Hjj wil ons leiden naar Zijn toekomst. Het is een koninklijk geschenk, dat Hij ons aanbiedt. Maar als wij Zjjn beloften beamen, moeten wij ons vrijmaken van de gedachte, dat het van ons afhangt. Als gemeente moeten wij „amen” zeg gen. Want de wereld vraagt ons: „Wie is Jezus Christus? Laat het zien." Ortho dox wil zeggen: de rechte lofprijzing, óm God op rechte wijze te loven. Dat houdt voor ons de opdracht in om met andere kerken samen te komen tot de rechte lofprijzing. Om samen te zeggen: „Ja, amen, Heer!” BEVESTIGING Na deze prediking van ds Vaandrager werd dr Witteveen in zijn ambt bevestigd en werd hem door de gemeente staande toegezongen: „Staat op, en strijdt de goe de strjjd”. De nieuwe pastor had voor zjjn intrede preek gekozen Jeremia 11 5 (laatste ge deelte): „Toen antwoordde ik en zei: Amen, Here”. Ü-. WW itie ir. 5, i In- uiten ding. te

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1