Voorstel b. en w. iZn. aan Vragen van de heer Visser (P.v.d.A.) b. en w. van Sneek J I Morgen eindstrijd skütsje- silen op het Sneeker Meer tot afvoering enkele panden van monumentenlijst aangenomen r IJLST WYM BRITS ER A DEEL en van vlot tempo belangrijke besluiten Raad Sneek nam in Amendement Baarda verworpen ng Aanrijding bij Monument onder Nijland Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 1 Donderdag 29 juli 1965 120ste jaargang no. 60 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Openstelling postkantoor o ft 20 jaar. I 1 Het stationsgebouw ondergaat geleidelijk nog niet geheel klaar in verband met de drukke weken in VERl nmer- i 42 cm. lad. welke of een Enige Gunning bouwkaswoning meijer >s, matfcy itie - pis! econo- 12 kilo ling In- i buiten Een bijna voltallige raad (alleen de heren Baaijens en Joustra waren afwezig) heeft dinsdagavond in een goed uur een aantal voorstellen van B. en W. aangenomen. De meeste tijd vergde het voorstel van B. en W. om aan de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk in overweging te geven een aantal panden af te voeren van de Monu mentenlijst, alsmede een aantal andere panden op deze lijst op te ne men. Alle voorstellen, die in extenso zijn opgenomen in onze krant van maandag j.L, werden zonder hoofdelijke stemming aangenomen. gedaanteverwisse ling. Hier een gedeelte van de gerestaureerde hal, die hoewel Ds G. K. van der Hout 55 jaar predikant It p Hardzeildag gebruik is genomen. Evenals het gemoderniseerde plaatskaarten- kantoor. Dit moet nog afgewerkt worden, hetgeen men „na de bouwvak” ’s nachts zal doen, opdat de kaartjesverkoop ongestoord kan doorgaan. Als alles meeloopt is het geheel omstreeks decem ber klaar. Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en een SNEEKER NIEUWSBLAD kleding. ©lijke i. De burgemeester van Jongensstad MONUMENTENLIJST ine of eens. en »**»**♦«*-»♦*•»♦**»<**♦■* >IJK J I i talen: polsstokverspringen. Er wordt gesprongen in verschillende klassen. Daarna kwam het voorstel van B. en W. om een aantal panden van de Monu mentenlijst af te voeren aan de orde.. De heer Lampe opende de discussie met de vraag of het niet zeer tegenstrij dig was, dat het pand Oosterdijk 10, dat hij een heel aardig pand vond en dat duidelijk zichtbaar was, werd afgevoerd, terwijl het pand Hoogend 26 niet zicht baar was en op de lijst zou komen. Wethouder Blok antwoordde, dat het pand Oosterdijk wel aardig lijkt, maar dat het van weinig oudheidkundige Waar de is. Het pand Hoogend 26 is opgeno men op de lijst van nieuwe monumenten, omdat het vlakbij de Waterpoort ligt. Het hele gebied rond de Waterpoort dient te worden beschermd. Maar dit betekent niet, dat deze panden niet zouden mogen worden verbouwd. De heer Baarda kon zich in het alge meen met het voorstel van B. en W. ver enigen. Maar hij had tegen een drietal objecten wel enige bezwaren: de afvoe ring van de panden Leeuwenburg 23 en Schaapmarktplein 1, de afvoering van Oosterdijk 10 en de handhaving van het pand Poortezijlen 9 op de Monumenten lijst. Toegegeven, dat de oudheidkundige waarde van Leeuwenburg 23 niet zo hoog dient te worden aangeslagen, de situering in het stadsbeeld en de opvallende plaats van dit hoekpunt verdienen toch wel aan dacht. Van welke zijde men de Eierbrug ook nadert, dit pand is karakteristiek, sfeervol en heeft een bepaalde oudheid kundige waarde, aldus de heer Baarda. Hjj pleitte voor handhaving op de Monu mentenlijst en vroeg of het niet mogelijk is, dat dit pand in ere wordt hersteld. Het pand Oosterdijk 10 is een verrassend geveltje tussen de vele moderne winkel zaken. Ook dit zou hij graag gehand haafd zien. In tegenstelling tot het pand Ged. Poortezijlen 9. Dit pand is beneden Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 0 51 50 - 30 05 b.g.g. 40 91. Maandag werd in Lemmer gezeild en tot grote vreugde van de Lansier bevol king won Rintsje Ritsma met „hun” skütsje. Een prima prestatie leverde ook de „Sneeker Pan”; na twee en een halve ronde op kop gelegen te hebben, moest het tenslotte Ritsma laten passeren. Ook moest schipper Van Akker van de ,Pan’ ,,’t Is net zondag”, hoorden wij dins dagmorgen een opmerking. Het was opvallend stil in de stad en dat op marktdag. Waarschijnlijk was ook hier (zoals deze zomer op zoveel plaatsen) het weer de grote spelbreker. Of gin gen de Snekers vanwege de „bouw vak” maar uitslapen? Ook hjj die zich liever met gees telijke dingen bezighoudt kon aan zijn trekken komen. Boeken (de dragers van onze cultuur) kon men uitzoeken voor een kwartje (of drie voor 50 ct.). Het deed ons denken aan de bergen witte kool, die we dit voorjaar op het Onder het motto „Bijna een zee slag” zendt de VARA zaterdagavond van 22.45 tot 23.10 uur een program ma uit over het skütsjesileix, VARA- medewcrker Tom Pauka is daartoe aan boord van „Piter”, het 38 ton metende skütsje van Siete Meeter. poelt de g naar aan de t klaar ik en ikantie itzelfde ssen en rplaat- voorgesorteerd op de rijksweg. Hij zou linksaf slaan naar Folsgare, maar moest stoppen voor tegemoetkomend verkeer. Een Volkswagen reed de heer O. rechts voorbij. Daarachter kwam een auto van garage De Vries. De Chauffeur bemerkte de voorgesorteerde wagen te laat en rem de plotseling af. Hij schoot echter door en tegen de wagen van de heer O. Toen de chauffeur van de vrachtauto uitstapte, botste tegen de achterkant een derde wagen, bestuurd door de heer De J. uit Rijnsburg. Deze kreeg bij de botsing een hoofdwondje. De heer O. kon op eigen kracht zijn weg vervolgen, maar de beide andere Wagens waren dusdanig beschadigd, dat ze moes ten worden weggesleept. Door de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten is de bouw van een bouw kaswoning voor de heer W. Blom te Sneek gegund aan aannemers A. en H. Dalstra te Heerenveen. Breda 1915 tot 1924; Deersum en Pop- pingawier in de classis Sneek 1924 tot 1931; Akkrum tot 1941; Watergang Edam tot 1945 en tenslotte nog ruim drie en een half jaar die van Hoogwoud en Aarts- woud, waar hem met ingang van 1 april 1949 op vijfenzestig jarige leeftijd eme ritaat werd verleend. Na zijn emeritaat vestigde ds Van der Horst zich in Haar- lem-Noord, waar hij nog enige jaren werkzaam is geweest als predikant-voor- ganger van de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Protestanten Bond. Na derhand verhuisde hjj van Haarlem naar Zand voort. Bij het Monument aan rijksweg 43 on der Njjland vond woensdagmiddag een aanrijding plaats. Een persoon werd daarbij licht gewond. De 34-jarige heer O. uit Sneek stond troon» alles ren op schikt totaal veranderd. Het gaat in wezen maar om een vierde gedeelte van het pand. Noch de plaats noch de oudheidkundige waarde wettigen volgens de heer Baarda een handhaving op de Monumentenlijst. De voorzitter antwoordde, dat men lang en breed over deze zaak kan rede twisten. De situering van een pand kan aardig zijn, maar is geen doorslaggeven de factor. Een diergelijke redenering kan men evengoed voor andere panden opzet ten. De gemeente moet voldoen aan de eisen der wet. Hij stelde dan ook voor het voorstel te volgen.. De heer Baarda merkte op, dat de pan den Leeuwenburg 23 en Schaapmarkt plein 1 wel erg kwetsbaar zijn wat hun plaats betreft. Dit geldt in gelijke mate voor Poortezijlen 9. De bewoners van dit pand worden gedupeerd. De voorzitter was van mening, dat Schaapmarktplein 1 geen monument is. De heer Baarda haalde als voorbeeld aan het pand Singel 90, waar de situe ring ook doorslaggevend is geweest, en pleitte voor afvoering van Ged. Poorte zijlen 9. De heer Van Dijk merkte op, dat het pand er op staat om zijn bouwwijze en wel vooral om het voegwerk. De heer Metz zei, dat hij eerst wat huiverig was voor het voorstel van B. en W., maar bij nader inzien tot de con clusie kwam, dat B. en W. goed hadden gehandeld. Hij stond achter het voorstel en sprak de hoop uit, dat ook de woning van Pino aan ’t Hoogend zal worden ge restaureerd. Er is kritiek geweest op de trottoirs langs de grachten en op het trapje bjj de Waterpoort. Nu is men ech ter toch tevreden. Is het mogelijk, dat nu ook nog op korte termijn de lelijke hou ten schutting verdwijnt? De voorzitter zei, dat deze zaak de aandacht heeft en dat de schutting spoe dig zal worden verwijderd. De heer Van der Werf vroeg welke het Heerenveenster skütsje voor laten gaan, maar door een protest van Sietse Brouwer (Leeuwarden) kreeg Van Ter- wisga 12 strafpunten, waardoor Van Ak ker de tweede plaats bezette. Dinsdag zagen de Lemsters wederom hun tóütsje ais eerste door de finish gaan. De wedstrijd was in een uur be slist, maar voor het kampioenschap kan dit uur nog bijzondere gevolgen hebben. Hoewel Van Akker bij de start goed weg kwam, verloor hjj later deze goede start positie weer. Aan het slot van de wed strijd begon „De Pan” zijn opmars, waar mee hij succes had door Douwe Visser te passeren. Van Akker eindigde hier door op de zesde plaats. Kanshebber voor de titel Ulbe Zwaga werd negende. Gisteren werd in plaats van in Stave ren op de Fluessen gezeild, daar het ón mogelijk was op het IJselmeer te zeilen. Bjj een felle wind gingen acht skütsjes van start. Woudsend, Drachten en Eerne- woude bleven liggen. Het werd in de voorste gelederen een venijnige strijd tus sen Sneek, Heerenveen en Langweer. Hee renveen finishte onmiddelljjk achter Mee ter en legde daarmee beslag op de twee de plaats. Jan van Akker werd na he vige strijd met Van Terwisga waarbij hjj zelfs nog een grotere fok opzette derde. Ongetwijfeld is dit een zeer goede prestatie van de „Pan”, die in het alge meen klassement, met nog twee wedstrij den te zeilen, de vijfde plaats bezet. Na de wedstrijd van gisteren luidt het alge meen klassement: 1. Langweer; 2. Grouw; 3. Heerenveen; 4. Zuidwesthoek; 5. Sneek; 6. Lemmer. Hierbjj moet nog rekening worden gehou den met het feit, dat men de slechtste wedstrijd mag laten vervallen. Omdat gisteravond duidelijk bleek, dat het voor vandaag onmogelijk was op het Ijssel meer te zeilen, heeft men de wedstrijd verplaatst naar Terhorne. Dan kunnen de zeilers tevens een beetje aan de om geving wennen, want vrijdag zal op het Snekermeer ook de laatste wedstrijd wor den gehouden. Als we een kijkje aan de kop van de rangschikking nemen, zien we Meeter met 1.9 punt voorsprong op Zwaga en 2.9 op Van Terwisga. Het belooft dus nog een zeer spannende eindstrijd te wor den. Daarom verwachten we morgen aan de oevers van het Snekermeer dan ook, ondanks het slechte weer, een groot aan tal bezoekers. DEERSUM. Zaterdag 31 juli a.s. zal het vijfenvijftig jaar zijn geleden, dat ds G. K. van der Horst uit Zandvoort werd bevestigd als predikant in de Neder landse Hervormde Kerk. Gerard Karei van der Horst werd op 30 maart 1884 te Alphen aan den Rijn geboren. Hij bezocht eerst het gemeen telijk gymnasium te Gorinchem, daarna het stedelijk gymnasium te Amersfoort en studeerde vervolgens nog theologie aan de rijks universiteit te Utrecht. Na dat de heer Van der Horst in 1909 door het provinciaal kerkbestuur van Fries land was toegelaten tot de evangeliebe diening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 31 juli 1910 bevestigd els predikant van de hervormde gemeen te van ’s-Heerenberg. Daarna diende de jubilaris verder nog de hervormde ge meenten van Steenbergen in de classis Morgen zal de laatste wedstrijd van ’t skütsjesilen op het Snekermeer plaats vinden. Dan zullen we weer tot volgend jaar moeten wachten, om weer van dit unieke schouwspel te kunnen genieten. Het zal nog een zeer harde strijd worden én het is ook niet te voorspellen wie het kampioenschap in de wacht zal slepen. Gelukkig kwam er in de loop van de morgen enige verandering. Het werd zelfs tamelijk druk op het Groot- zand. De zon deed schuchtere pogin gen om door te breken en vele toeris- heeft dinsdag een vraaggesprek ge- ten haalden nog koopjes. had met Willem Abma van de RONG. Hoewel de vragen in het „Frysk” ge steld werden, antwoordde de burger vader overwegend in de Nederlandse taal. Hij had een zeer hoige taakopvat ting, getuige een zijner antwoorden: „Ik ben noch heecher dan de lieders!” Op woensdag 18 augustus (Hardzeil- dag) geldt voor het postkantoor in Sneek een beperkte openstelling. Behalve voor zegelverkoop, poste restante en het af halen van correspondentie door busrecht- houders wordt het kantoor om 11 uur ge sloten. De tweede briefpostbestelling komt te vervallen. De openstelling voor de telegraaf- en telefoondienst blijft on gewijzigd. I. Graag zou ik van U vernemen of U ook mededeling kunt doen t.a.v. de status van de werknemers bij de ’’Pier de Boer Stichting”. Ik doel hier op het leidinggevend personeel en administratief personeel. Het is mij gebleken, dat t.a.v. b.v. de indeling in de salarisschalen, periodieke ver hogingen en vooral ook de vaststelling van de pensioengrondslag het personeel in het onzekere verkeert. In dit verband zou ik dan willen vragen of reeds gestalte, is gegeven aan het raadsbesluit van 25-5-’64 (reorganisatie van de Pier de Boerstichting omzetting in een ge meentelijke stichting)? II. Graag zou ik B. en W. willen verzoeken een onderzoek te doen instel len teneinde te komen tot het stichten van een internaat ten behoeve van de werknemers, werkzaam bij de ’’Pier de Boer Stichting”, en eventueel geestelijk gehandicapten, die niet kunnen worden opgevan gen buiten internaatsverband. Bestaat in dit verband de mogelijkheid om de oude Jeugdherberg aan de IJlsterkade voor dit doel te verbou wen? Ik zal het zeer op prijs stellen indien B. en W. in deze een zeer verstrekkend en diepgaand onderzoek willen doen instellen naar deze hoogst urgente zaak, waarbij ik gaarne op een der eerstvolgende raads vergaderingen nader zal worden ingelicht inzake de resultaten van dit onderzoek. Na de opening door burgemeester Ras- terhoff en de behandeling van de notu len en de ingekomen stukken kwam de benoeming van de heer T. van der Veen, tijdelijk onderwijzer aan de Meester Vis- serschool (openbare school voor zwak zinnige kinderen), aan de orde. De heer Van der Veen werd met algemene stem men tot onderwijzer aan deze school be noemd. De woningen Havenstraat 11 en IJlster kade 106 zullen onbewoonbaar worden verklaard. Daarna werd besloten het complex van 132 woningwetwoningen in de stadsuit breiding Lemmerweg-westzijde uit te breiden met een blok van 24 woningen en het gehele complex ondershands aan te besteden aan de Aannemingsmaat- schappij Friso” N.V. Deze woningen zullen centraal worden verwarmd en voor zien van een centraal antennesysteem. Het voorstel tot verbetering van 33 vooroorlogse woningen werd eveneens z.h.s. aangenomen. Over het voorstel van B. en W. tot wij ziging van het raadsbesluit van 28 no vember 1962, dat behelst eigendomsover dracht van bouwterrein aan de Quirijn de Blaustraat, bestemd voor de bouw van autoboxen, stelde de heer Bergsma de vraag of hier is afgeweken van de algemene bepalingen en of er rekening is gehouden met renteverlies. De voorzitter antwoordde, dat er niet is afgeweken van de algemene bepalin gen. De betaling gaat in op het tijdstip van aanvaarding. Van renteverlies is geen sprake. De prijs is redelijk te noe men. De heer Bergsma vroeg of het juist is, dat de funderingen er al liggen. Hjj vond dit wel wat vreemd, immers de grond is nog van de gemeente: zjjn deze funde ringen nu ook eigendom van de gemeen te? De voorzitter antwoordde, dat het niet netjes zou zijn daar nog geld voor te vragen. Deze zaak is een kwestie van registratie. Het gaat allee.» maar om een wijziging van het raadsbesluit. De oor spronkelijke koper is bevoegd om de akte te laten passeren. De heer Bergsma vroeg of het niet zo is, dat de Stichting Woningstichting Pa trimonium wel verplicht is naar de aann. mij. Friso” te gaan. De voorzitter antwoordde, dat dat uit sluitend een zaak is tussen Patrimonium en Friso, De gemeente staat daar buiten. Hierna ontstond er enig verschil van mening tussen de voorzitter en de heer De Blauw over de uitleg van het registra tierecht, waarna het voorstel z.h.s. werd aangenomen. Het voorstel van B. en W. tot het ver lenen van een subsidie voor het restaure- ren van het pand Singel 90 werd z.h.s. aangenomen. De bewoners van meisjes- en jon gensstad zjjn verdeeld in verschillende (anti-politieke) groepen. Daar de jeug dige bewoners hier niet geheel tevre den mee waren, heeft men voor de ver schillende groepen namen bedacht. En kele voorbeelden zjjn: .Kakamahoia’s’, ,1 Jsbaanhill-billy’s’ Waterpoorters’ „Kozakken” en de „Horlepipers”. Ook sommige leiders van deze groe pen werden betiteld, zoals meester Boonstra, leider van de „Kakama- Nu we toch bij de beesten zijn... On- hoia’s”. Hij wordt nu „Grote Beer” der Terzool ontdekte de bejaarde heer genoemd. P. v. d. Zee, terwijl hij op het land bezig was, een broedende scholekster. Het bleek dat er reeds twee jongen in Dit is dus mijn vraag, hierop nog een korte toelichting. Bedoeld is te komen tot een verzorgingstehuis voor mensen werkzaam in de socia le werkverbanden, waarin de mo gelijkheid kan worden geschapen voor gehele verzorging in inter naatsverband dus en gedeeltelij ke verzorging (pension). Opname van anders-maatschappelijken, b.v. daklozen enz., wil ik graag buiten beschouwing laten, dit is niet de be doeling. Welke mensen betreft het hier nu zoal? Ik zou dan graag willen noemen de debielen en imbecielen. Deze categorie komt vaak in zeer ernstige moeilijkheden en ik noem U hiervan enkele voorbeelden: 1. Indien een of beide ouders zijn overleden. 2. Een gezin, waarvan de ouders door ziekte of ouderdom niet meer in staat zijn een normaal gezinsver band te verzorgen. 3. Als de ouders niet in staat zijn een goede verdere begeleiding van hun kinderen in deze omstandighe den te waarborgen. 4. Als de woonplaats op een dus danige afstand van een sociale werkplaats is gelegen, dat opname in genoemd werkverband onmoge lijk is. Op de veemarkt werd onder grote belangstelling van het publiek een schaap van zijn jasje ontdaan. Het bleek, dat er een opkoper van wol was aangekomen, zodat de schapen vlug even werden geschoren. De eige naar deed goede zaken, maar het (arme) schaap rilde van de kou. Advertentieprijs: 15 cent per mm Bjj kontrakt handelsad verten ties) lager. Abonnementsprijs 3,50 per half jaar. Franko p. post 4,50 per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Vervolgens stelde de voorzitter voor te stemmen over het voorstel van de heer Baarda. Bjj deze stemming werd dit voorstel verworpen met 13 tegen 4 stem men. De vier voorstemmers waren: Baarda (a.r.), Berkhout (k.v.p), B. de Vries (a.r.) en Van der Werf (v.v.d.). Daarna werd het voorstel van B. en W. z.h.s. aangenomen. De voorstellen tot wijziging van de gemeentebegroting voor 1965 en tot aan koop van landerijen gelegen tussen Woud- vaart en Rijksweg 43 werden daarna eveneens z.h.s. goedgekeurd. Tenslotte kreeg de heer Visser gele genheid enkele vragen aan B. en W. te stellen. Deze vragen zijn hierbij apart afgedrukt. De voorzitter antwoordde op de eerste vraag dat over de status van de Pier de Boer Stichting na 1 januari meer zeker heid zal zijn. Over de tweede vraag zei hij, dat de voorlopige indruk is, dat men met een dergelijke oplossing zeer voorzichtig moet zijn. De verzorging van deze men sen eist meer dan alleen een onderdak bieden. Medische en sociale begeleiding is noodzakelijker. Deze aangelegenheid zal nader worden bekeken. verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Men maakte ons er op attent, dat het nest lagen en een ei, waarop de het VW-kantoor aan het Martiniplein vogel nog zat te broeden. zaterdags en zondags gesloten zou zijn. De openingsuren zouden door de week zijn: van 916 uur. Bij informatie Van de „Ijipkes” naar het Jjeppen’. bleek ons, dat dit alleen deze week Het Frysk Ljeppers Boun organiseert het geval is, wegens vakantie van een zaterdag a.s. „fierljeppen” in Heeg der krachten. Normaal is het kantoor (’s middags half twee). Of, om het geopend van 917.30 uur en van even voor u in het Hollands te ver- maandag t.e.m. zaterdag. Bettie Elzinga heeft de viswedstrijd erf van sommige boeren zagen. Die in meisjes- en jongensstad gewonnen, kool was doorgedraaid en waardeloos De vangst bestond uit twee kleine vis- geworden. De boeken lagen net zo op 3es (zwaar onder de maat) en... een een hoop, maar wie kent hun werke- dikke „snoek”, lijke waarde? mogelijkheden de bewoners nog hebben met het oog op een eventuele verbou wing. De voorzitter antwoordde, dat men daarvoor toestemming behoeft. Niet elke verbouwing is toelaatbaar. Maar bij een eventuele restauratie kan men zelfs in aanmerking komen voor een subsidie. De heer B. de Vries vond het noodzake- Ijjk, dat de monumenten worden be schermd. Zjj vertegenwoordigen een aparte waarde. Het eigene van de koop manshuizen langs de grachten moet be waard blijven. Maar Ged. Poortezijlen 9 had volgens hem een geringe oudheid kundige waarde en hjj stelde dan ook voor dit pand van de lijst af te voeren. De heer Berkhout vond de klokkestoel bij de Martinikerk eveneens een monu ment erg lelijk en vroeg of deze kon worden verplaatst of verwijderd. De ge vel die dan tevoorschijn komt, vormt een veel fraaier aanblik. De voorzitter antwoordde, dat de klok kestoel toch eigenlijk niet gemist kan worden. Ook uit historisch oogpunt zal deze moeten worden gehandhaafd. Er is geen aanleiding hem te verwijderen, maar misschien is-hjj te herstellen. De heer Berkhout vroeg of de klokke stoel een monument is. De kerk is wel mooi. Misschien kan het monument dan verplaatst worden. De voorzitter stelde voor deze dan maar op de gedempte Wip neer te zet ten. Ik denk hierbij ook aan gevallen, waarvan de soms bejaarde ouders veel te vroeg moeten opstaan om hun kind klaar te maken voor het vervoer naar de werkplaats, hen soms nog naar bus of trein moeten begeleiden (dit laatste in zeer in cidentele gevallen). Tenslotte uiter aard de gevallen, waarvan op socia le of medische indicatie blijkt, dat een uithuis-plaatsing noodzake lijk is. Voorts de oud-psychische patiën ten. Hier is vaak, om welke reden dan ook, geen opvang mogelijk in de familie of in gezinsverband of er is geen kosthuis beschikbaar. Tenslotte de lichamelijk gehan dicapten. Ik doel hier op mensen, die het laatste gedeelte van hun revalidatie doorbrengen in de so ciale werkverbanden en waarvoor in vele gevallen de reisafstand te groot is. U zult zich misschien afvragen of hier een werkelijke behoefte be staat aan een dergelijk internaat. Welnu, uit betrouwbare bron heb ik vernomen, dat alleen voor wat de Pier de Boer Stichting betreft reeds een 20-tal werknemers voor plaatsing in aanmerking kunnen worden gebracht. Ik dacht zo, dat alleen voor deze 20 mensen een verzoek als dit zeker zin heeft. ,s,si Fél r tL»

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1