Sneekweek voor Waterpoort -krabbels in Verrassend grote deelname Schakelklasse Zn. ER Inschrijving nog steeds stijgende lijn Abonnementsvoorstellingen J van 1 in itie pis! IJLST WYM BRITSER A DEEL en ling Bromfiets botst tegen auto in Hommerts Belangrijk nieuws voor liefhebbers van toneel en muziek Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, „Waterland en watersport” I 4 Donderdag 5 aug. 1965 120ste jaargang no. 62 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD eding. jaar. 'ERl sa- Allen. Nieuws van het Wippodium Zeilen te Akkrum emmer- i Stichting Streekorgaan Midden-Friesland in 1964 Sociologisch onderzoek in Sneeker Oudvaart” 42 cm. blad. Onze fotograaf maakte deze opname van de situatie in de Woud- vaart. welke >f een Enige icijer ->5, Hei Sneeker Nieuwsblad is een Don Giovanni, gespeeld en ge zongen door Bert Bijnen, in de gelijknamige opera van Mozart, die u straks in Sneek kunt zien (en horen). Orgelconcert in Bolsward door Piet van Egmond 2. R. de Jong, Wolvega; 3. E. Reidjnga, Akkrum. 22 m2 klasse: 1. R. Dijkstra, Soholjjng- wouda. Zes schitterende voorstellingen voor 25,- M. D. Ringnalda overleden Tjalken, schouwen, klippers, enz. Derde Mariniersmars van Sneker Wandel Unie Het bestuur van Kunst aan Allen te Sneek is er in geslaagd, in menwerking met de direktie van het Amicitia-theater te Sneek, voor het komende speelseizoen een gecombineerd abonnement samen te stellen, waarin naast drie toneeluitvoeringen ook drie operavoorstel lingen zijn opgenomen. Ongetwijfeld zullen zeer velen uit Sneek en wijde omgeving graag van deze bijzondere gelegenheid, eens iets bij zonders met eigen ogen te kunnen zien, willen profiteren. Daarom is de abonnementsprijs uiterst laag gesteld. Deze bedraagt voor de zes voorstellingen slechts f24,(inclusief belasting). Daarnaast wordt f 1,per persoon kontributie in rekening gebracht voor Kunst aan I I I I I I I I I I I I Hoe snel de vloot van zeil- en motorboten in onze stad groeit en I hoe nijpend het gebrek aan schiphuisruimte eigenlijk nu al weer I* is, bewijzen de grachten en vaarten in en buiten de bebouwde kom. ,1 Praktisch elk plaatsje wordt benut, zodat de gasten, die met hun I boot Sneek willen bezoeken er soms geen ligplaats kunnen vinden. - J SNEEKER NIEUWSBLAD intle ijke P. de Nederland wordt overstroomd door I rmaöc. l' thine of jd eens. HET PROGRAMMA RDIJK 74 i AJ b. bevordering van het culturele, maat schappelijke en economische leven. Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 0 51 50 - 30 05 b.g.g. 40 91. Gedurende de eerste jaren van zijn be staan heeft het streekorgaan zich inten sief bezig gehouden met de oriëntering en bestudering van de problematiek, wel ke zich in zijn gebied voordeed. Men is in 1959 hiermee gestart. In 1962/63 is het bestuur begonnen met zijn optreden naar buiten en heeft daartoe een aantal com missies ingesteld. Ook werd in 1964 een full-time beroepskracht aangesteld als maatschappelijk konsulent. Door de hoge kosten kampte men met financiële moei lijkheden en men sloot het jaar af met een tekort. De plannen om een culturele raad te vormen in de gemeente Rauwerderhem namen konkretere vormen aan, terwijl het ruilverkavelingsgebied ,,De Sneeker Oud vaart” in de naaste toekomst aandacht bljjft vragen. Overwogen wordt een socio logisch onderzoek in het gebied van de Sneeker Oudvaart te doen instellen. Definitief werden vastgesteld de volgende data en manifestaties: landse pers zeer bijzondere gebeurte nis van de eerste rang. Sneek heeft er een regenboog bij ge kregen. De heer M. Cnossen, fokkenist letzelfde assen en •erplaat- aan de sft klaar spoelt de eg naar econo- 12 Id to stroom H alles ven op eschikt «I gen 41 andere deelnemers moeten opne men. Bij de F. D, ontbreekt vanzelfsprekend Ulrich Jager niet, die ook dit jaar weer als de grote favoriet stait. De strijd in de 16 m2 klasse belooft ook bijzonder interessant te worden. De heer H. Wester uit Heerenveen heeft een nieuwe boot laten bouwen, waarmee hij zal trachten de hegemonie van de heren Helder uit Patersolde te doorbreken. Ver der doen in deze klasse ondermeer mee G. Visser eveneens uit Paterswolde en uit het westen Van Rietschoten en Spaarga ren. In de Vrjjheidsklasse verschijnt o.m. de Nederlandse kampioen C. de Haas Jr uit Leken de vooruitzichten voor het aantal inschrijvingen voor de komende Sneek week aanvankelijk niet zo gunstig, de laatste dagen stroomden de aanvraag formulieren binnen, zodat momenteel 633 inschrijvingen zijn geboekt. Dit betekent opnieuw een flinke winst op vorig jaar, toen bijna 600 schepen van start gingen. Bovendien waren daar toen ook nog de ronde jachten bij inbegrepen, die dit jaar in verband met de feestelijkheden rond hardzeildag niet aan de wedstrijden kunnen deelnemen. (Inmiddels is het aantal ronde jachten, dat aan de feestelijkheden extra glans zal geven, uitgegroeid tot niet minder dan 130.) Een belangrijke toename dus van het aantal inschrijvingen voor de wedstrijden, welke toename voornamelijk te konstateren is bij de nieuwe troef van de Sneek week, de Schakelklasse (tegen 8 van vorig jaar hebben nu liefst 34 ingeschreven), en in mindere mate ook bij de Spankerklasse, de Finnjollen, de Flying Junior en de OK-jollenklasse. Verheugend is ook de toename bij de Larken (10 inschrijvingen) waarvan 7 uit het oosten des lands en 3 uit Friesland. Opmerkelijk is verder de teruggang bij de Pluisjes en de Flitsen, terwijl overigens de meeste klassen onge veer hetzelfde aantal hadden als vorig jaar, al valt wel duidelijk een verschuiving te konstateren van de „oudere” klassen naar de „nieuwkomers”. Vooral de 16 m3 klasse, de Pampus- en de Flying-Dutchmanklasse moesten teer- rein verliezen, waar tegenover echter weer een lichte winst stond van bijvoorbeeld de Regenbogen, de 30 m3 en de 33 m3. Teamwedstrijden Pampus: Holland: R. van Asten, P. de Boer, H. Strelin en L. A. L. van Dijken. Friesland: H. P. Jongejans, Jong, P. Bonnema en H. Donker,. Teamwedstrijden Regenboogklasse Holland: Ir G. Bakker, B. van Wijk, A. Bakker, S. Hofland en Krijn Tol. Friesland: J. Alberda, H. de Vries, H. Röfekamp, J. de Wilde en M. Oppen huizen. 31 maart 1966: Opera Forum met de heerlijke amusante operette Das Feu- erwerk (Oh, mein Papa) onder lei ding van de gastdirigent Antoine Pré- vot. 1 december 1965: Voor het eerst na vele jaren een optreden in Sneek door De Nederlandsche Comedie met het veel besproken wereldsuccesstuk Wie is bang voor Virginia Woolf? met in de hoofdrollen Ank van der Moer en Han Bentz van den Berg. 21 februari 1966: Toneelgroep Ensemble met een nog nader vast te stellen stuk. I Dank zij het bedrijfsleven, de burger- Maar dat zal straks met de Sneek- f lijke bevolking, het gemeentebestuur week wel anders worden. *1 en niet te vergeten de leiders en leid- I sters is men er dit jaar weer in ge- Gelukkig heeft dhr Appeldoorn, de ha- De festiviteiten op het Wip-podium lo pen bijna ten einde. Vanavond (donderdag 5 augustus) zal de Sneker Skotsploeg op treden, terwijl zaterdag 7 augustus een grandioze slotavond wordt gehouden. Dit laatste programma wordt aangeboden door „Sunkist”, waarbij zeer vele be kende radio- en televisie-artiesten voor ’n daverende avond zullen zorgen. Als het grillige Hollandse klimaat ons een beetje gunstig gezind is, zal dit optreden onge twijfeld grote belangstelling trekken. g ln- buiten gecombineerde uHgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Breukelen aan de start. De Flying Junior- klasse heeft ditmaal een zeer sterke be zetting, zodat hier veel strijd verwacht kan worden,. Evenmin als bij de Solo’s komen in deze klasse Friezen uit. Onze plaatselijke favorieten Erik van Delden en Jan de Bruin zullen in de O. K. jollen- klasse trachten de Friese eer hoog te houden, evenals De Vries bij de Pluisjes, die hier tegen 9 „buitenlanders” zal moe ten strijden. Precies andersom is het bij de (Noordelijke)klasse, de Flitsen, waar D. Dijkstra uit Schellingwou als enige Hollander tegen 41 Noorderlingen moet opboksen. Helaas is de deelname in de gemengde klasse iets beneden de ver wachting gebleven. Slechts 7 deelnemers hebben hiervoor ingeschreven. Groeps- en teamwedstrijden In overleg met de klasse-organisaties zijn hiervoor de volgende groepen en teams samengesteld: 16 m2 klasse: Overijssel: E. van der Weerd, Almelo; J. H. F. Reesink, idem; Z. de Leeuw, Genemuiden; R. Siebrand, Kampen; R. J. Bergsma, Zwolle; reserve R. G. van Zeist, Zwollerkerspel. Groningen: J. N. Kamp, Haren; G. Jongsma, Oosterhogebrug; Joop Helder, Paterswolde; Jaap Helder Jr, idem; Jaap Helder Jr, idem; reserve J. van Dijk, Groningen. Friesland: H. A. Minks, Leeuwarden; Th. de Haan, Sneek; T. Visser, Leeuwar den; J. van der Goot, idem; H. Olde Ag- terhuis, Heerenveen; reserve R. Zaadstra, Drachten. De plaatsbespreking zal voor abonnees geschieden op de dag voorafgaande aan de speeldag, terwijl niet-abonnees de eventueel nog beschikbare plaatsen op de speeldag kunnen bekomen. (Voor nadere bijzondereheden zij verwezen naar de ad vertentie in dit nummer.) De serie orgelconcerten, die onder aus piciën van de stichting Orgelcentrum in de Martinikerk te Bolsward plaats vin den, wordt op dinsdag 10 augustus voort gezet met een concert door Piet van Eg mond. Het programma is samengesteld uit bekende en veel gevraagde werken. Het vermeldt: Fantasie en Fuga in g, J. S. Each; Orgelconcert nr 5 in F, G. F. Handel; Aria, J. B. Loeillet; Voluntary, J. Stanley en Sonate nr 1, F. Mendelssohn. Piet van Egmond besluit het concert met een improvisatie. Aanvang 8 uur n.m. 6 oktober 1965: Opera Forum met Don Pasquale, de prachtige melodieuze opera van G. Donizetti. 5 november 1965: Het dagboek van een gek door Nicolaj Gogol, gespeeld door Henk van Ulsen, die met deze grootse creatie ongekende triomfen viert. Een volgens de gehele Neder- De zeilvereniging „Eendracht” te Ak krum hield afgelopen zondag op de Mei- nesloot haar jaarlijkse zeilwedstrijden, waaraan plm. 80 schepen deelnamen. De uitslag luidt: 16 m2 onger.1. H. H. de Jong, Ak krum; 2. J. Klaver, Leeuwarden. Schouwen: 1. K. Boersma, Terhorne. Akkrumer jollen: 1. T. Andringa, Drachten; 2. J. Lodewijk, Wolvega. 16 m2 A: 1. H. A. Minks, Leeuwarden; 2. Th. de Haan, Sneek; 3. J. W. Jansen, Terhorne; 4. T. Visser, Leeuwarden. OK-jollen: 1. E. R. Wester, Grouw; 2. J. Phaff, Leeuwarden. Akkrumer jeugdjollen: 1. P. Stienstra, Leeuwarden; 2. mej. Y. de Vries, Leeu warden 3. M. Snel, Zwolle. Flitsklasse: 1. M. Woudstra, Grouw; 2. S. van der Schaaf, Grouw; 3. D. Dijkstra, Schellingwoude. Vrijheidsklasse: 1. Th. Zijlstra, Sneek; 2. H. B. Steensma, IJlst. Topklasse: 1. F. Veen, Leeuwarden; 2. W. van der Schaaf, Grouw; 3. De Koning, Heerenveen. 16 m2 B: 1. G. Fokkema, Wolvega; zonder veel plezier aan beleefd. De uitslag van de op maandag 26 juli fortuinlijk zijrT schoen (type~sandai) gehouden vossenjacht luidt: M. 1. Jan- van zijn voet in het water te zien I l’ I De Stichting Streekorgaan Midden- Friesland, een regionale welzjjnsstichting, die de gemeenten Baarderadeel, Hasker- land, Idaarderadeel, Rauwerderhem, Utingeradeel en een gedeelte van Donia- werstal omvat, heeft tot doelstelling: a. versterking van de gemeenschapszin binnen het Friese en Nederlandse volksgeheel; Een auto van Gouda’s Glorie wilde het erf van melkboer Hoekstra in Hommerts verlaten. De chauffeur keek vermoedelijk niet goed uit. Daardoor zag de knecht van winkelier Muurling, die juist wilde passeren met de brommer, plotseling zjjn weg versperd door de wagen. Hij botste tegen de zijkant aan. De knecht is met wonden aan het hoofd en vermoedelijk een hersenschudding naar het ziekenhuis gebracht. Hjj klaag de ook over pijn in zijn schouder. Het bestuur van Kunst aan Allen denkt op deze manier twee vliegen in een klap te slaan. Een groot aantal Snekers kan nu eens in eigen stad aanschouwen wat men meestal en dan nog hoogst zel den slechts op de televisie ziet. Als toneelvereniging heeft men de laatste ja ren veel concurrentie van de televisie. Als publiek wordt men min of meer ver wend. Toch gaat er niets boven een „live”- voorstelling. Het bestuur van Kunst aan Allen wil met deze abonnementsvoorstellingen trachten te bereiken, dat er velen lid zullen worden. Het is er van overtuigd, dat met dit programma op hoog niveau een zeer succesvol abonnement is verkre gen, dat ongetwijfeld door allen, die voor de toneel- en muziekdramatische kunst zijn geïnteresseerd, met grote instem ming zal worden begroet. Men is er zich van bewust, dat het min of meer een experiment is. Wanneer onverhoopt het aantal abonnementen niet groot genoeg zou zijn om de kosten te dekken, dan zal de gemeentelijke subsidie, die Kunst aan Allen geniet, moeten wor den aangesproken. Men rekent echter op het tegenovergestelde, nl. dat het aantal abonnementen spoedig zal zjjn uitver kocht. Advertentieprijs: 15 cent per mm Bij kontrakt (handelsadvertentie*) lager. Abonnementsprijs 3,50 per half jaar. Franko p. post f4,50 per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Verdeeld over de diverse klassen is de aangifte alsvolgt, waarbij wij die van het vorig jaar tussen haakjes vermelden: Regenboogklasse 16 (14)30 m2 klasse 12 (10); 22 m2 klasse 16 (14); Pampus- klasse 17 (21); Valkklasse A en B 46 (48); Flying Dutchman 10 (14); Topklasse 22 (22); 16 m2 streepklasse A en B 83 (88); Vrijheidsklasse A en B 84 (85)Finnjollen 42 (34); Schakelklasse 34 (8); Spanker klasse 18 (11); Flying Junior 35 (21); Soloklasse 18 (20); O. K. Jollenklasse 38 (25); Sternklasse A en B 42 (42); Vauriertklasse 25 (25); Larkenklasse 10 (7); Jeugdklasse (Pluis) 10 (28); Flits klasse A en B 42 (57); en tenslotte Ge mengde klasse 7 tegen vorig jaar 15. Ook dit jaar hebben weer vele bekende cracks, zowel uit Friesland als daarbui ten, voor deze Sneek-Week ingeschreven. In de Regenboogklasse zal men, behalve «ie Friese cracks, weer tal van bekende zeilers uit Holland aantreden, zoals J. C. van der Velde, ir G. A. Bakker, S. Hof land, oud-stadgenoot A. Bakker en na tuurlijk Bouw van Wijk, tegen wie de fel op revanche beluste Friezen het onge twijfeld bijzonder moeilijk zullen krijgen. In de Pampusklasse zal stadgenoot H. Bakker, na vele jaren deelgenomen te hebben, niet meer aan de start verschij nen. In deze klasse is zelfs een inschrij ving uit Helmond binnengekomen. Trou wens, tot over de grenzen is de Sneek- Week bekend, want in de internationale Finnjollenklasse kwam een inschrijving binnen van de heer Rogge uit Gent (Bel gië). Hij zal het in deze 'grote klasse te- versctujnt MAANDAGS en DONDERDAGS Wanneer u bedenkt, dat uiet-abonnees, indien eventueel nog plaatsen beschikbaar zijn, hiervoor f 6,per plaats (plus be lasting) verschuldigd zijn, behoeft het geen betoog dat een abonnement belang rijke voordelen biedt. 26 januari 1966: Opera Forum met Mo zarts meest beroemde en geliefde meesterwerk Don Giovanni o.l.v. de muzikale leider van Forum, le diri gent Gustav Fülleborn. I ny Buiten, Elly Vlas en Heleen Brattin- glijden. De jongeman toonde zich niet I ga. J. 1. Thijs van Dijk, Jetze van bang voor het Wip-water, hij liet zich Dijk, Arend van Maas en Hendrik Keu- l’ ning. F I als leider beschikbaar te stellen. Men op lopen. Wie weet! Sommige Snekers zijn in hart en'nie ren watersporter. Langs de Wip was dinsdagmiddag een jongeman zo on- Nog vrij onverwacht is maandagavond op 61-jarige leeftijd in het St.-Antonius- ziekenhuis overleden, onze stadgenoot, de heer M. D. Ringnalda. De overledene heeft zich tijdens zijn leven bijzonder verdienstelijk gemaakt voor tal van verenigingen en instellingen. Zo is hij onder meer dertig jaar bestuurs lid geweest van de Stichting Bonifacius- huis. In deze funktie evenals trouwens in alle andere heeft de heer Ringnalda zich doen kennen als een harde werker, die veel heeft gedaan voor de bewoners van het huis. Voorts maakte hij deel uit van de parochiële Charitas-Instelling, was commissaris van de spaarbank St. Joseph en veertien jaar penningmeester van de afdeling Sneek van het Rode Kruis. Ook aan dit werk had de over ledene evenals aan de zeilsport welke hij gaarne beoefende zjjn hart verpand. Verder was hij nog bestuurslid van het collectantencollege RK Parochie „Sint Martinus”. Zjjn stoffelijk overschot is hedenmorgen op het RK kerkhof alhier ter aarde be steld. De expositie van tekeningen en aqua rellen van Willem Jans Dijk, die van 3 tot en met 31 augustus wordt gehou den in het stadhuis, is een bezoek alles zins waard. Er is een fraaie verzameling potloodtekeningen, pentekeningen en aqua rellen, die bijna alle hetzelfde onder werp hebben: de binnenscheepvaart. Men ziet er vele tjalken, maar ook schouwen, jollen, botters en klippers, ge tekend vanuit een karakteristiek stand punt. Men wordt getroffen door de so berheid en de wjjde ruimte van het Friese landschap, die hier weerspiegeld wordt. Er gaat rust van uit. Sommige tekeningen bevatten deson danks verscheidene details, die vooral voor de ouderen interessant zjjn en uit historisch oogpunt ongetwijfeld van be lang. Zoals de tekeningen, die de Galama- dammen tot onderwerp hebben, en de prachtige oude jasker (watermolen) uit 1929. Ook de tekeningen van de werkzaam heden op de helling geven een aardig beeld van het verleden zowel als van de scheepsbouw. Alle werken zijn door de heer Djjk zelf voorzien van sprekende onderschriften. Het prachtige interieur van het oude stadhris zorgt voor een passende entoura ge. Op 13 en 14 augustus a.s. (vrijdag en zaterdag) houdt de Sneker Wandel Unie haar derde Mariniersmars over de af standen 80 en 50 km. deze 80-km-mars werd destijds aanbevolen door wijlen pres. Kennedy van de Ver. Staten van Amerika. De Sneker Wandel Unie was dan ook een van de eerste, die de organisatie van deze marsen op zich nam. Voor hen, die zich echter nog niet op deze afstand durven wagen, heeft het bestuur echter besloten een 50-km-mars te organiseren. De vorige marsen die de Sneker Wandel Unie over deze afstanden organiseerde bleken dan ook zeer succesvol te zijn. De marsen zullen voor een ieder open staan, zodat het ook dit jaar weer zeer aantrekkelijk belooft te worden. De mar sen worden georganiseerd onder auspiciën van de Ned. Chr. Wandelsport Bond. De route voert u door een der mooiste gedeelten van Friesland, nl. Gaaster- land. Voor de 80 km wordt in Staveren een grote rust van plm. 1 uur gehouden, terwijl voorts op verschillende punten wagenrusten zullen worden gehouden met gratis verstrekking van koffie, soep, cola, broodjes, pepermunt, enz. Ook voor de 50 km zal een grote rust worden ge houden met ook wagenrusten en dezelfde verzorging. De herinnering aan het vol brengen van deze marsen zal bestaan uit een zeer fraaie beker. Medische verzorging krijgt men van de EHBO, die tijdens de gehele mars aan wezig zal zijn. De start voor de 80 km vindt vrijdag avond plaats om half twaalf vanuit het Piter Jelleshüs, terwijl de 50 km zater dagmorgen om 7 uur zal starten. Het inleggeld voor deze mars is f 10, gehele verzorging inbegrepen. Men kan inschrijven bij het secretariaat van de vereniging: W. G. Adema, Ged. Poorte- zijlen 2, Sneek. Wij raden u aan spoedig in te schrijven, daar dan meteen de beker wordt uitgereikt. Men zie verder ook de advertentie in dit blad. Al met al rekent de Sneker Wandel Unie weer op een succesvolle derde Ma riniersmars. f-ircrcffi f- n n Ir z» nm n rl rl a De heer W. Meerholz, direkteur van Hjjïiep daarbij'wef een natte teen'op, mi. j- LJ-Ui nu watersporter van top dertiende maal de Vierdaagse gelopen tot teen j<an noemen. -. in Nijmegen. Voorwaar een bijzondere I* prestaties van deze veteraan, die zijn I sporen in de wandelsport wel heeft De heer H. de Wit in de Dr Bosstraat L verdiend. ontdekte maandagmorgen tot zijn ver- l’ bazing een eekhoorn in zijn tuin. Daar I B(j het skütsjesilen waren wij oorge- deze diertjes meestal slechts in bos- L tuige van het volgende gesprek: rijke streken plegen voor te komen, is „Hawwe jou ek sok min waer hawn?” dit exemplaar wel een eind uit de I „Nou, dat kin wol gean. De hiele koers geraakt. L wike mar twa buikes, ien fan trjje dagen en ien fan fjouwer”. l' ----- l’ Gelukkig begint het nu eindelijk een bjj de heer Röfekamp op de 43, heeft beetje zomer te worden. Maar de ex- regenboog 76, genaamd Coppelstock, ploitanten van campings botenverhuur- van de heer J. H. C. Sieverts uit l’ bedrijven, zwemgelegenheden en andere Santpoort, gekocht. Het is de bedoe- 'van het weer afhankelijke toeristische ling van de heer Cnossen om met I bedrijven zijn er wel aan toe. Op de zjjn nieuwe aanwinst nog dit seizoen l’ camping bij de nieuwe jachthaven was aan enkele wedstrijden deel te ne- het ook nog niet erg druk deze week. men. zakken en wist hangend aan de leuning zijn voet in de sandaal te steken en deze zo weer op de wal te krijgen. -- wc 11CCX X.XCC111UXZ,, uucnicui V al. j,lep flaart l’ het rusthuis Thabor, heeft voor de zodat hij zich J slaagd meisjes- en jongensstad een vol- venmeester, nu telefoon, zodat de gas- ledig succes te laten worden. Laten ten kunnen opbellen of er nog plaats is. I we hopen, dat men volgend jaar we- J derom de middelen heeft om het ge- j nomen initiatief te kunnen voortzet- buitenlanders. Ook in onze stad zjjn I ten. ze. Een Engelse dame toonde begin J deze week veel belangstelling voor Op het vrijdagavond jl. gehouden af- een paar klompjes. Misschien, gaat I scheidsfeest voor de leiders van meis- ze straks, terug in Engeland, rondver- J jes- en jongensstad gingen nu reeds tellen dat de „Hollanders” nog klom- I stemmen op om zich volgend jaar weer pen dragen. Of ze gaat er gewoon zelf J heeft er de afgelopen twee weken bij- 4;

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1