KAMPIOENSWEDSTRIJDEN N.N.W.B. Winnend P.O. partuur in Sneker Stadhuis gehuldigd Slotavond Wippodium trok veel belangstelling f agenda"] AM1CITIA - THEATER Nationaal Concours-Hippique te Rijs van IJLST WYMBRITSERADEEL en Subsidies voor recreatie in Friesland Wielrijder door auto geschept en gedood Brand aan boord van tjalk Baf over de kop bij Scharnegoutum Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Auto uit Sneek over de kop w 120ste jaargang no. 63 Maandag 9 aug. 1965 DRUFHOUTS NIEUWSBLAD Ó- Circus Belli komt in Sneek 1 t Gysbert Japicxpriis 1965 voor Jan Wybenga Regenbogen hielden weer een Reisje Lankhorst Touwf abrieken Aanrijding onder Oppenhuizen Bij Joure: Sigaret vermoedelijk niet gedoofd oefenwedstrijd Vierde bespeling op Sneker carillon Trea Dobbs was in Sneek .-a-rë Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en KL Postma, Workum, handhaafde kampioenschap Fries ras Te gladde banden Siffi Men schrijft ons OOK HULDIGING IN DEINUM uit PAARDEN OP HOL SNEEKER NIEUWSBLAD De verbetering van het haventje te Oudega f 9.000,— en de weg Solcama- straat-Klein Zwitserland in de ge meente Tietjerksteradeel f 108.900, Voor een rijwielpad in het recreatie centrum „De Kleine Wielen” f 230.000. De provincie Friesland kreeg in totaal een bedrag van f 451.350 toegewezen voor de volgende projekten: Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 0 51 50 - 30 05 b.g.g. 40 91. 1. Preludium (bes), Jef Denijn; 2. Klokke Roeland, J. Desloop; The clock is play ing, P. Blaauw; Jingle bells; 3. Prelu dium en fuga, J. S. Bach; 4. Menuet, W. A. Mozart; Bagatelle, L. von Beet hoven', Die Forelle, Franz Schubert; 5. Duitse volksdansen, Brabantse boeren carré, Friese volksdans; 6. Oosterse fan tasie, A. W. Ketêlby; 7. Mars voor bei aard, L. ’t Hart; Le Seigneur est mon berger, J. Gelineau; Finale, Willem Vo gel. Circus Belli is vooral bekend om zijn dressuur van wilde dieren. Als speciale attrakties heeft men een nummer „Tijger te paard”, en een groep gemengde roof dieren, vier leeuwen en vier tijgers. Hier mee had men o.a. in Boedapest en Berlijn veel Succes. Onder het uitgébreide paardémateriaal is ook één groep van de bekende Friese hengsten (12 stuks), die door de heer Willy Strassburger zal worden voorge bracht. Verder treden tal van intenationaal be kende artiesten uit Frankrijk, Engeland, Denemarken, Duitsland, enz., op. vaart en het raffinement om het heden daagse (verwende) publiek te kunnen boeien. Helder Jr, Sj. Verhoeve, J. W. Jansen, Jaap Helder, K. R. Henstra, H. Olde Ag- terhuis, H. Wester, W. B. Kort. Vrijheidsklasse: H. P. Repko, R. de Jong, mej. Diet Bron, G. Postma, O. A. Zweep, R. Bouma, J. E. Kluitenberg, Th. W. Zijlstra, R. S. Alberda, J. K.'de Boer. Topklasse: F. van der Meer, T. Auke- ma, A. M. Koning, L. G. J. van der Meü, O. de Vries, H. Ubbink, H. L. de Blinde, P. Hiemstra, H. Harkema, A. Timmer Jr, E. van der Veen, F. Veen, T. Laan, P. van der Zwaag. Finnjollenklasse: G. L. Woortman, A. Mansens, H. A. G. Sluiter, H. Wiegers, N. P. Venekamp, G. P. van Wieren, F. S. Brouwer, R. D. Hubregtse, J. W. Ballon, J. Faber, J. B. Gros, Th. de Jong en B. H. Wiegers. Pampusklasse: P. de Jong, W. S. de Vries, D. de Haan, H. Donker, M. van der Werf, P. Bonnema, H. de Jong, J. E. Scheper, H. Strelin. OK-joIlenklasse: H. Kaspers, K. H. Breu- ning, J. M. Martens, Jaap Phaff, J. Tasma, R. E. Wester, J. de Boer. Nadat ieder een goed plaatsje had ge zocht, startte men om 8 uur, nagewuifd door direktie en een schare belangstellen den. Langs de bekende wegomlegging, kwamen wij op de weg naar Heerenveeh. De reis ging eerst naar Leek, waar de drooggezongen kelen wat soepeler werden gemaakt. De jeugd kreeg limonade en de dames een lekker kopje koffie. Daarna gingen dé kinderen naar de kinderboerde rij, waar ze volop konden genieten en de dames naar het rjjtuigmuseum. Het was heel interessant om al die prachtige rijtuigen uit vroeger jaren te bezien. Door de gidsen werd alles heel duidelijk ver teld. Van Leek ging het langs het vlieg veld Eelde naar Paterswolde, waar de grote speeltuin met de auto-scooters werd bezocht. De kinderen konden zich hier volop uitleven, terwijl de dames druk ge bruik maakten van de auto-scooters. Ook de inwendige mens werd niet verge ten. Koffie met de meegebrachte boter hammen werden hier met smaak genut tigd. Toch werd het tijd óm weer op te stappen om zo langzamerhand de terug reis te aanvaarden. Assen werd nog aan gedaan voor de verkeerstuin. Er waren zestig autootjes, waarvan de jeugd ge bruik kon maken. De dames maakten een rit met de trein of zaten heerlijk in de zon. Van Assen ging het naar de laatste pleisterplaats: Appelscha. Daar werd de speeltuin bezocht en het hele gezelschap getrakteerd. Toen werd het echter tijd om richting Sneek op te zoeken. In sommige bussen werd om prijsjes gezongen, waar iedereen aan meedeed. De chauffeur fungeerde als jury. Hij had het wel zeer moeilijk, want er werd heel goed door iedereen gezongen. Om acht uur reed men Sneek weer binnen, waar de direktie en heel wat vaders stonden te wachten. Gelukkig was de tocht zonder ongelukken geëindigd. Het prachtige zomerweer heeft er veel toe bijgedragen, dat deze dag weer een feestdag was. Onze hartelijke dank aan de direktie. die deze mooie dag mogelijk maakte, aan de NTM en haar chauffeurs en het be stuur van de personeelsvereniging voor de prima organisatie. Woensdag 4 augustus werd de jaarlijkse dagtocht voor kinderen met echtgenotes van het Lankhorst-personeel weer gehou den. Vijf grote NTM-bussen kwamen om half acht de zonovergoten Balthuskade op rijden, nadat eerst echtgenotes en kinde ren van buiten de stad wonend personeel waren opgehaald. Dank zij tactvol optreden van de leider van dit prachtige paardensportfeest, de héér L. E. Huying van hét Fries Paar den stamboek, kon na de eerste schrik ook de laatste fase van het omvangrijke programma, het tweede deel van het Parijs-springconcours, nog worden afge werkt. Er werd deze middag zeer vlot gewerkt, zodat het concours wel iets over tijd, maar toch niet zeer Verlaat was afgelopen. Bij een inhaalmanoeuvre vond gister avond op rijksweg 43 onder Oppenhuizen een aanrijding plaats tussen een autobus, bestuurd door de heer J. de H., en een personenauto, bestuurd door dé militair J. M. H. Naar de juiste toedracht van het ongeval wordt een onderzoek ingesteld door de Kon. Marechaussee. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor, terwijl de materiële schade eveneens mee- viél. Het circus Harry Belli, dat momenteel op toernee is door Duitsland, komt begin september weer terug naar Nederland. In oktober zal het ook Sneek bezoeken. Uit het begrotingsartikel der rijksbegro- ting 1965 „subsidies en andere uitgaven ten behoeve van voorzieningen voor open- iuchtreaktie te algemenen nutte” heeft de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk voor een bedrag van f 8.416.350,— aan toezeggingen ge daan. Zondagmiddag omstreeks half twee wil de de 78-jarige M. Westerhof per fiets vanuit Joure de drukke rijksweg over steken in de richting Scharsterbrug (kruispunt Scheen). De oude man, een bewoner van het bejaardentehuis Vege- linshof te Joure, zag hierbij niet goed uit, want vanaf Heerenveen kwam een Belgi sche wagen (merk Citroen (snoekebek). De chauffeur van deze wagen, een Ne derlander die in België woont, deed nog alle moeite om de wielrijder te ontwij ken, door naar links uit te halen, doch zonder resultaat. De klap was verschrikkelijk en de man was op slag dood. De auto, die alleen met de fiets en de man in aanraking is geweest, was van voren totaal kapot. Er heerste donderdagavond zo tegen zeven uur een gezellige drukte in de hal van het Sneker stadhuis. De meeste be zoekers waren afkomstig uit onze stad, maar dat niet alleen. Zij waren bijna allemaal verwoede kaatsliefhebbers en samengekomen om officieel de Sneker kaatser Gerrit Langerak en zijn partuur- makkers Hein Zijlstra van Deinum en Martinus Santema van Groningen tc hul digen. De Gysbert Japicxpriis 1965 is toege kend aan de dichter Jan Wybenga, leraar aan een kweekschool te Groningen, voor zijn verzenbundel .Barakkekamp’. De ge deputeerde staten van Friesland hebben de prjjs toegekend op advies van een daartoe ingestelde commissie. „Barakke kamp” is in 1962 verschenen als een apart nummer van het Fries literair tijdschrift ,De Tsjerne’. De heer Wybenga, die 47 jaar oud is, heeft al eens eerder een bundel verzen geschreven. Deze heette .AmoeÉen’. De kampioenswedstrijden van de Noordnederlandse Watersportbond, de zg. noordelijke kampioenswedstrijden, worden dit jaar gehouden op zaterdag 21 en zondag 22 augustus, met als reservedatum maandag 23 augustus. Er wordt deelgenomen in niet minder dan tien klassen: Regenboogklasse 9 (vorig jaar 8), 30 m2 klasse 10 (8), Valkenklasse 12 (10), 22 m2 klasse 6 (7), 16 m2 klasse 17 (17), Vrijheidsklasse 10 (5), Topklasse 14 (12), Finnjollenklasse 13 (12), Pampusklasse 9 (9), OK-jollenklasse 7 (dit jaar voor het eerst). In totaal 107 tegen vorig jaar 88. Het is de bedoeling, dat er zaterdag drie en zondag twee wedstrijden worden gehouden. De start is om de vijf minuten. Aanvang van de wedstrijden zaterdag morgen om 9 uur; tweede start om 11.30 uur en derde start om 14.30 uur. Een surveillance-auto van de gemeente politie van Sneek reed vanmorgen om streeks half vijf langs de 1ste Oosterkade, toen een van de dienstdoende agenten plotseling rook zag komen uit een tjalk. Het bleek dat het vooronder van het schip, bewoond door het echtpaar P. door het vuur was aangetast. Ook de zaterdag jl. gehouden slotavond welke door Sunkist was’aangeboden, trok weer veel Snekers en toeristen naar de oude binnenstad, waar voor de laatste maal in dit seizoen op het reeds met het stadsbeeld vertrouwde podium een aantal beroepsartiesten onder het motto „Alle maal show” het talrijke publiek een ple zierige avond hebben bezorgd. Onder produktie van het Sneker thea terbureau Henk Stuurop, traden daar o.m. op de conferencier John van Elburg, die op prettige wjjze zijn collega’s aankon- digde, Sascha Tamarinof (met een ietwat ouderwets aandoend travesti-nummer), ’t duo „Javo” waarbij vooral Frans Jansen zich als een veelzijdig artiest ontpopte en niet te vergeten, de bekende radio- en televisie-artieste Ciska Peters, die met enkele bekende songs veel succes oogst te. Het akrobatennummer van de twee Francisco’s was niet bepaald slecht te noemen, maar miste toch wel de nodige Ook afgelopen zondag hielden de Sne ker regenboogzeilers weer een onderlinge oefenwedstrijd op het Sneekermeer. M. Cnossen behoorde met zijn nieuwe aan koop ook tot de deelnemers; weliswaar eindigde hij op de laatste plaats, maar de 76 deed het uitstekend en wanneer de heer Cnossen wat routine heeft opge daan zal hij zjjn weg in deze klasse wel vinden. Er deden acht regenbogen mee, die vier routes zeilden. Mevr. Alberda regelde zowel start als finish. De uitslag is: 1. J. Alberda; 2. J. de Wilde; 3. H. Röfekamp; 4. mr A. van der Werf. Jammer, dat in de voorlaatste rubriek een span paarden op hol sloeg, nadat het in botsing was gekomen met een hinder nis, waarbij de leider werd afgeworpen. Er ontstond bijna een paniek onder de mensen, die in dichte rijen aan de rand van het veld stonden opgesteld, toen de paarden in woeste ren op hen invlogen. Dat dit incident nog vrij goed afgelopen is, mag een wonder worden genoemd. Er waren een paar gewonden, doch later op de avond hoorden wij dat van de persoon, die het ergst was gewond, de toestand iets meevieL De aankoop van oeverstroken in di verse gemeenten: f30.000, Een loopsteiger in de Jouster Zeil- roede: f4.350, De verbetering van de weg naar het strand aan het Sneekermeer in de ge meente Utingeradeel: f 48.100, De PC-winnaars zijn vrijdagavond ook in Deinum gehuldigd. In een witte open wagen werd het trio ’s avonds van het huis van de familie Zijlstra gehaald en daarna ging het in optocht naar het café „It Hold” waar het woord werd gevoerd door de voorzitter van de kaatsvereniging „De Trjje Doarpen” te Deinum, loco- burgemeester M. Palstra en de voorzitter van de Kon. Ned. Kaatsbond, de heer T. de Groot. De laatste noemde het feit dat drie jonge kaatsers naar voren zijn ge komen een goede propaganda voor de kaatssport. Beiaardier Jaap van der Ende Schoonhoven zal aanstaande donderdag, ’s middags om drie uur de vierde be speling geven op het Sneker carillon. Het programma is als volgt: Zaterdagmiddag stond in de grammo foonplatenafdeling van Radio Minkema niemand minder dan het jonge zange resje Trea Dobbs haar nieuwste platen persoonlijk te verkopen. Voor haar fans was dit de gelegenheid met Trea kennis te maken en uit haar handen een plaatje voorzien van haar handtekening te ont vangen. Een en ander werd een volledig succes. Velen verdrongen zich voor de zaak van Radio Minkema om toch vooral aan de beurt te komen. In Sneek is de populari teit van Trea met deze aktie weer danig gestegen. Zondagavond raakte de 63-jarige mevr, v. d. W. uit Oldeberkoop op de Bozumer- weg onder Scharnegoutum met haar DAF-je over de kop. Mevr. v. d. W. kwam er goed af, maar de wagen werd ernstig beschadigd. Er was geen ander verkeer bij betrokken. Het kampioenschap Hackneys werd overtuigend gewonnen door Warwick Fieldmarshall. Hurstwood Chieftain, eig. A. Hak te Barendrecht en Double Spot light, eig. L. J. van Adrichem te Den Brief plaatsten zich bij de eenspannen Hackneys op de eerste plaats bij de gro te maat en bjj de kleine maat was Ama- rilla Rich Nick van’ R.K. Veldstra en Zn.. Marssum onbetwist het beste paard. Tj. Veldstra wist met Faithfull eerste te worden bij springen Z. Bij springen M. legde J. Haikens van Nieuw Buihen be slag op de le prijs. Voor dit seizoen zit het er weer op. Het laatste Wip-feest is weer achter de rug en het comité, bestaande uit de heren Van der Wal, Betsema en Roodhof kan van een welverdiende rust genieten en on dertussen met veel voldoening terugzien op de op het Wip-podium gehouden feest avonden, die over het algemeen veel be langstelling hebben getrokken. Een ge lukkige bijkomstigheid was wel, dat het wisselvallige klimaat de organisatoren dit maal niet al te veel moeilijkheden in de weg heeft gelegd, zodat praktisch alles kon doorgaan. De PC-winnaars nemen op het bordes van het. stadhuis de muzikale hulde van het Stedelijk Muziekkorps in ontvangst. Nadat de bewoners waren gewaar schuwd, werd de brandweer gealarmeerd. Deze was vrij spoedig ter plaatse en blus te met enkele welgerichte stralen uit de nieuwe hoge- en lagedrukspuit. De schade bleef daardoor beperkt tot enige kleding en de binnenbetimmering. Vermoedelijk heeft de heer P. de vorige avond een si garet gerookt in het voorschip. Nadat de bewoners naar bed waren gegaan is de peuk blijven smeulen. Burgemeester Rasterhoff en korpschef Kooistra van de gemeentepolitie waren bij de blussing aanwezig. WAT ER VERDER TE DOEN IS Maandag 9 t.e.m. zaterdag 21 augustus: Tentoonstelling van aquarellen en teke- ningen van W. J. Dijk in het stad huis te Sneek. Uren van open stelling 9—12, 14—17 en 19.30—21 uur, zaterdags van 14—17 uur 13 en 17 aug. ’s middags, 18 aug. en zondags de ge hele dag gesloten. Maandag 9 augustus: Bridge-drive VW Sneek in Restaurant Piso te Sneek. Aanvang 's avonds 7.45 uur. Vrijdag 13 en zaterdag 14 augustus: Der de mariniersmars over 80 en 50 km. Maandag 9 augustus tot en met woensdag 11 augustus te 8 uur film: Oorlog en vrede. Dinsdag 10 en donderdag 12 augustus te 2.30 uur film: Ivanhoe. Woensdag 11 augustus te 2.30 uur film: Stierenvechters. De door de minister gedane toezeggin gen zijn mede gebaseerd op een advies terzake van de interdepartementale co ördinatiecommissie voor de openlucht recreatie en het toerisme (Incoret). Ten aanzien van een aantal projekten is nog overleg gaande. Het totaal van de uitgaven over 1965 kan stijgen tot f 9 mln. zo deelt het ministerie van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk mede. Het grootste bedrag ging naar de Dienst der Zuiderzeewerken. Als tweede bijdra ge voor de aanleg van een eiland in het Eemmeer tussen Huizen en Spakenburg, waar precies een miljoen voor werd toe gestaan. Bijna 120 paarden en Hackneys waren ingeschreven en dongen in veertien ru brieken naar de prijzen en de fraaie wis- selprijzen. De mevrouw-de Bos-wissel- prjjs voor de beste rijder Fries ras werd definitief gewonnen door W. K. van der Wal uit Munnekeburen. Tot beste fokmerrie werd uitgeroepen Umoza II van Joh. Bottema te Gersloot. Bjj het bovenlands ras de 4-jarige modelmenrie My Lady, eigenaar de heer A. W. Bu- ning, Workum. Bjj de tweespannen Fries ras wonnen Nedia en Caroline van W. Jorritsma het Oranjelint. Het schoonste geheel was voor het span Dona en Cartje, e g. Joh. Bouma, Warns, rijder S. Reits- ma, dame mej. Postma. W. Jorritsma, Heeg en A. Wiersma, Folsgare behaalden de Vogende succes sen: In rubriek 4, Fries ras, werd Carolien van W. Jorritsma te Heeg tweede. Amie van A. Wiersma, Folsg’.re, werd in deze rubriek vierde. In rubriek 7, Fries ras, werd Nedia van W. Jorritsma, Heeg, vierde, terwijl Nize van A. Wiersma, Folsgare, op de zesde plaats eindigde. In rubriek 13, tweespannen tuigpaar- den, Fries ras, werd W. Jorritsma, Heeg, eerste. Met bovenstaande doen wjj maar een greep uit het vele dat domineerde;, zo wel het springen van de Landelijke Rui ters in klassen M. en Z. als het Parjjse Springconcours waren onderdelen, waar voor de belangstelling zeer groot was. Deze rubrieken namen veel tijd in be slag. Daarom werd reeds om 11 uur be gonnen met springen M. Het concours-hippique werd om 12.30 uur geopend door de burgemeester van Gaasterland, Baron Van Heemstra, die zich gelukkig prees, dat dit feest voor rr.ensen en paarden in zjjn gemeente werd gehouden; Spreker vond het een gelukkig verschijnsel, dat deze mooie sport nog zo populair blijkt te zijn, getuige de grote belangstelling. Rijwielpad aan de zuidoostelijke oever van de Zoutepoel (Sneekermeer) f 21.000,—. 1 I Advertentieprijs: 15 cent per mm Bö kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs 3,50 per half jaar. Franko p. post 1 4,50 per hall jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Het was zaterdag de grote dag voor de paardensportvereniging „De Zuidwest hoek”. Op het zonovergoten prachtige terrein van de heer I. Schotanus te Rij» hebben naar schatting tussen de vier- en vijfduizend personen kunnen genieten van het vele schoons, dat hier te zien was. Hier wedijverden sierlijkheid en kracht om de eerste plaats! Er was een groot aantal van de fraaiste paarden bijeen. Prachtige Friese paarden en fraaie bovenlanders kon men er bewonderen. mannen een serenade te brengen. Na enige pittige marsen, het „Lang zullen ze leven” en het „Frysk Folksliet”, verdwenen de spelers weer in het gemeentehuis, waar een verversing( werd aangeboden. Nadat een .dronk uitgebracht was op de win naars, voerde de heer K. Doevendans namens de sportraad -het woord. Hij noemde het een voorrecht de drie PC- kampioenen in het gemeentehuis te mogen feliciteren. Wat zij voor het „Heitelan” gepresteerd hebben, was geweldig. Tot Gerrit zei hij, dat de sportgemeenschap het bijzonder mooi vindt, wat hij voor Sneek gedaan had. Hij zegde een cadeau toe, nl. een medaillekast, want tot nu toe waren de prijzen ondergebracht in de kast „fan syn heit”. Voor zijn vrienden had de héér Doevendans een bus specifieke Sneker drabbelkoeken meegebracht. Als laatste spreker kreeg de heer M. A. Boonstra, voorzitter van de kaatsvereni ging „Sneek” het woord. Hij dankte in de eerste plaats het gemeentebestuur en de sportraad, omdat zij de gelegenheid geboden hadden voor deze huldiging. Hoe wel het een feit is, dat Sneek aan het voeteneind van de kaatssport ligt, is het verheugend te konstateren, dat er in de laatste jaren meer belangstelling voor deze specifieke Friese sport bestaat. Hq noemde Langerak de „ambassadeur van de kaatssport voor de gemeente Sneek Hij overhandigde alle drie spelers een boekenbon en Wenste hun nog veel succes op de groene velden. Hiermee was een einde gekomen aan de huldiging, die heel wat mensen naar de Marktstraat had gelokt. Veischqni MAANDAGS en DONDERDAGS In de nacht van zaterdag op zondag sloeg op de Bolswarderweg tussen Nij- land en IJsbrechtum een personenauto over de kop. De wagen, die werd bestuurd door de jeugdige L. uit Sneek, reed vermoedelijk veel te hard. Gladde banden waren de oorzaak dat de wagen slipte en de be stuurder de macht over het stuur ver loor. De beide inzittenden kwamen er goed af maar de wagen werd zwaar beschadigd. Deze zal worden gesloopt. Wij geven hier de namen van de deel nemers in de diverse klassen (de namen van de kampioenen van vorig jaar zjjn vet gedrukt). De titelhouders in de Top klasse en de Pampusklasse. nemen dit jaar niet aan de wedstrijden deel. Regenboogklasse: H. de Vries, H. H. Röfekamp, M. Oppenhuizen, Tom Swart, J. Doevendans. A. v. d. Zee, J. Alberda, mr A. v. d. Werf en J. de Wilde. 30 m2 klasse: G. W. van der Meer, J. P. Adema, H. Geveke (Kampen), H. Geveke (Leeuwarden); J. H. Oosterhuis, P. M. Rohlinig, Tj. Geveke, D. K. Nam- mensma, H. P. Wjjbenga, H. Moojen. Valkenklasse: F. van Slooten, D. Re- sink, H. de Vries, T. Andringa, M. C. Breuning, H. Vis, H. G. de Boer, P. M. Hofmeester, mr R. Mulder, mr G. F. Hepkema, ir A. J. Hoekstra en A. Wes ter. 22 m2 klasse: Th. Pasma, H. A. J. Goedemoed; J. G. M. Hoeben, R. A. van Rappard, ir A. Bonnema, mr H. P. Linthorst Homan. 16 m2 klasse: A. H. P. Graatsma, R. Zaadstra, H. A. Minks, Th. de Haan, J. H. F. Resink (Almelo), G. Jongsma, T. Visser, D. Venema, Joop A. Helder, Jaap Les Briccoleurs (drie muzikale clowns) zorgden behalve voor de (soms wat goed kope) lol, tevens voor een knappe muzi kale prestatie, waarbij vooral de xylofoon- solo met ere genoemd mag worden. Het trio John Oldenhof tenslotte (met Joost van Vondel aan het hammondorgel) wist voor een passende muzikale om lijsting te zorgen. En zo heeft het Wip-podium zjjn plicht dit seizoen dan weer gedaan. Het zal nu worden afgebroken in verband met de kermis, die a.s. zaterdag begint en zal volgend jaar weer veel amusement en ontspanning bieden aan onze stadgenoten en de vele gasten, die onze stad bezoe ken. DS eerste spreker was burgemeester Rasterhoff, die iedereen welkom heette en vervolgens de drie kampioenen toe sprak. Hij zei o.m., dat de Sportraad van Sneek en enige ingezetenen behoefte had den gevoeld deze heuglijke gebeurtenis niet zonder meer voorbij te laten gaan. Hoewel het partuur, dus de drie spelers samen, de overwinning hebben behaald, was het toch een bijzonder feit, dat bij dit winnende partuur een inwoner van Sneek was. „Hierdoor zal er ongetwijfeld leven in de Sneker „kaatsbrouwerjj” komen”, aldus de heer Rasterhoff. Hierna felici teerde hij koning Zijlstra, Tinus Santema en Gerrit Langerak. Laatstgenoemde kreeg bovendien het boekje „150 jaar Sneker hardzeildag”. Vervolgens begaven de drie winnaars zich naar het bordes voor het stadhuis, waar veie toeschouwers op hen wachtten. Bovendien had het Stedelijk Muziekkorps zich in de Marktstraat opgesteld om de

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1