in Drees van vfat de Raad te behandelen krijgt liet NTM-pakje zijn loonzakje Boerderij bouwtentoonstelling Balk I „Rienstra zijn laatste rit Volgende week krijgt hij Aan Burgeineesteren, Schepenen, Vroedschap en Burgerij der stad Sneek s van aan in aan In de Friese zuidwesthoek voldoen nog veel boerderijen niet de moderne eisen naar Zee Ei Harmonie9 Egmond IJLST en Feestelijkheden in Ijlst St. Nicolaasga gaat weer drie dagen feestvieren Af scheid Ds. Mr. J. Schoenmaker te Heeg Hoofdleidingen voor gas en water in „Stadsfenne” Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL 120ste jaargang no. 68 PRINS WILLEM V VAN ORANJE 5? Allegorische optocht vormt het hoogtepunt Orgelconcert door Feike Asma in de Martinikerk, Bolsward In Poppingawier werd de heer Rienstra opgewacht door de vele bekenden. Met een handdruk werd afscheid genomen en de chauffeur kreeg vele cadeautjes. Donderdag 26 aug. 1965 Bij onze terugkee.r op het Stadhouderlijk Hof wacht de plicht een woord van dank uit te spreken voor de onvergetelijke ont vangst zowel als het uitgeleide, onze gemalin en ons op 17 en 18 augustus 1965 te Sneek bereid. Deze dank geldt jong en oud, rijk en arm, hoog en laag de kloeke kanonniers, de trompet ters, de tamboers, de schutters, de ruiters en koetsiers, de magi straat doch ook de kinderen langs de weg en alle anderen, die hun aanhankelijkheid en vreugde zo onverbloemd toonden. Waarlijk, het feit dat de stad Sneek tot zulke vertoningen in staat bleek, heeft ons verrast en een zeer hoge dunk gegeven van de menigvuldige gaven, waarover de inwoners van de stad Sneek beschikken. Wij hopen slechts dat ons verblijf in Uw stad er toe heeft bijgedragen de mogelijkheden, welke er in de toekomst voor Sneek nog schuilen, niet alleen te onder kennen doch tevens ten volle te benutten. Het ga U allen wel! Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD (gemeenschappelijk BOUWEN. MAAR HOE? een Kantoor voor administratie en redaktae GEDEMPTE POL 6 Telefoon 0 51 50 30 05 O.g.g. 40 91. handdruk afscheid namen. Afscheid ne men is een beetje sterven, zegt het Franse spreekwoord. Het werd de heer Rienstra soms haast te machtig. „Ik wist wol da’k in soad freonen hie, mar dit giet my oer de grouwe skuon”. Hoe na'’w de banden met de bevolking waren bleek wel uit de opmerking: „Juster ha’k jo dochter noch mei hawn” tegen een van de aanwezigen. Welke chauffeur weet de ene dag nog precies wie hij de vorige dag vervoerd heeft? „Bedankt foar alles Rienstra” was een veel gehoorde kreet. In Terzool gingen de schoolkinderen, die allemaal een bosje bloemen hadden meegebracht, in de bus. Maar ze gingen e” door de achteruitgang meteen weer uit, zonder bloemen.. Ook hier werd de heer Rienstra hartelijk toegejuicht. En het plakboek werd steeds dikker. Dan, met intussen aardig vertraging (hoe kon het anders), weer verder naar Sijbrandaburen. Hier werd de heer Rien stra toegezongen door de kinderen van de lagere school. En nog meer bloemen Doelmatig i.v.m. de totale bedrijfs organisatie en grootte van het bedrijf en de aan te wenden arbeidsmethoden i.v.m. arbeidsrationalisatie, verlichting van het werk en beperking weckend-werkzaamhe- den. Behalve een goed technische opzet dient de financiering nauwkeurig overdacht te worden.. Mogelijkheden, die de ruilverka veling, de bank en het Borgstellingsfonds bieden moeten uitgebuit worden, daarbij rekening houdend met rentabiliteit van het bedrijf en het beschikbaar inkomen van de boer. Esthetisch verantwoord. De gemeen tebesturen zullen begrip moeten hebben voor de ontwikkelingen in de landbouw, die o.a. tot gevolg hebben dat de eisen die aan de doelmatigheid van de bedrijfs gebouwen worden gesteld, veranderen. Goedkoop ten aanzien van de exploita tiekosten. Het laatste orgelconcert van de serie onder auspiciën van de Stichting Orgel- centrum in de Martinikerk te Bolsward zal plaats vinden op dinsdag 31 augus tus en worden gegeven door Feike Asma. Het programma is samengesteld uit verzoeknummers en vermeldt achtereen volgens: Toccata Psalm 146, Jan Zwart; Concerto no. IV, de Symphonie no. 5 in f, Ch. M. Widor, en tot besluit Finale Psalm 138, Feike Asma. Aanvang 8 uur n.m. Gaarne herinneren we nog even het publiek uit IJlst en omgeving aan het concert dat „Concordia” a.s. zaterdag avond om half acht hoopt te geven op de overkluizing. B. en w. stellen de raad voor tot uit gifte in erfpacht over te gaan van een groter gedeelte dan aanvankelijk de be doeling was aan de n.v. Intercommu niën. Men probeerde onlangs in het nach telijk uur een praalwagen voor het bocht- werk van de ene straat naar de andere. Het is eens voorgekomen, dat ’n wagen niet geheel de route kon volgen vanwege zijn grootte. Om dit te voorkomen heeft men een proef genomen. Zaterdag 4 september kunnen de paar- deliefhebbers aan hun trekken komen. Dan is er nl. een groot springconcours om het provinciale kampioenschap van de Friese Bond van landelijke rij vereni gingen. ’s Morgens om 9 uur dressuur en ’s middags om 2 uur springconcours. Te vens zal er een défilé worden gehouden, waaraan in totaal 100 ruiters deelnemen. Het lunapark wordt groter dan ooit. Het bestuur heeft twee feesttenten gehuurd. In de ene tent treedt op een boerenkapel van 13 personen uit Sneek, terwijl in de andere tent kan worden gedanst. In Balk wordt In de ZWH-garage een boerderijbouwtentoonstelling gehouden, die de moeite van het bezoeken waard is. De tentoonstelling omvat: een unieke foto- expositie van wonen en woninginrichting; maquettes van diverse typen laag- en hoogbouw-boerderijen en montagestalien; uiteenlopende typen doorloopmelkstallen en uitmestsystemen; materialen voor ’t bouwen en inrichten van stallen. Ook kan men er persoonlijke voorlichting krijgen over nieuw- en verbouw van woningen en bedrijfsgebouwen. De tentoonstelling is georganiseerd door de streekverbetering en ruilverkavclingscommissie en opgezet in samenwerking met het ministerie van Landbouw. De onderwerpen, die hier op duidelijke wijze worden belicht, zijn voor de meeste boeren in het ruilverkavelingsgebied Gaasterland van groot belang. Door de in uitvoering zijnde ruilverkaveling, die enkele jaren geleden werd gestemd, krijgen heel wat boeren te maken met boerderijbouw en alles wat daarmee annex is. Zaterdag komt de Oranjevereniging in actie, ’s Morgens is er een optocht met het muziekkorps voorop en na afloop daarvan zijn er kinderfeesten op het ter rein. ’s Middags krijgen de groteren de kans om van hun kunnen blijk te geven. Om 2 uur is er een zwemwedstrijd. Om half vier zakje-lopen, en om vijf uur zijn er motor-races. Een afwisselend pro gramma, dat velen zal aantrekken.. Als slot is er om 9.30 uur dansen; terrein S. O. de Vries. Als het weer ons een beetje meezit, verwachten we dit jaar minstens vijftien duizend bezoekers, vertelde ons de voor zitter van de VW van St.-Nicolaasga, de heer H. Hof. Verleden jaar waren het er meer dan twaalfduizend, maar steeds meer krijgt het evenement van Friesland, want zo wordt onze optocht genoemd, een gewaardeerde naam in onze provincie. Kosten noch moeite zijn dan ook ge spaard. De traditionele optocht zal worden ge houden op donderdag 2 september, ’s morgens 10 uur en ’s avonds 8 uur. Het dorp zal sprookjesachtig worden ver licht, vooral de route van de optocht. Aan gevelversiering en verlichting van tuinen zijn ook dit jaar weer prijzen ver bonden. Vier muziekkorpsen en twee drumbands zullen het geheel opluisteren, t.w. van Bolsward (Schutterij), Joure, Heerenveen en de plaatselijke Harmonie met drumband. Na afloop van de op tocht zal een gratis taptoe worden gege ven voor het rusthuis Boskranne. Koortsachtig wordt dag en nacht ge werkt aan de praalwagens. Enkele men sen hebben zelfs Snipperdagen opgenomen om zo goed mogelijk voor de dag te ko- Bij deze tentoonstelling is het woonhuis gelukkig niet vergeten. Voor de boerin wordt ook de arbeid duurder en schaar ser en dientengevolge wordt de doelma tige inrichting van het huis steeds be- langrijker. Op deze tentoonstelling is te zien op welke manieren comfort en ge zelligheid te bereiken zijn in het huis. Voor een directe toepassing op het eigen woonhuis kan het advies van de huis houdelijke voorlichtster helpen opdat het hoogste rendement van de verbouw wordt verkregen. De tentoonstelling is nog geopend op 26 augustus van 14.00 tot 22.00 uur en mor gen 27 augustus eveneens van 1J.00 tot 22.00 uur. verkavelingsbelang belang) dient. De laatste jaren ligt de bouwsom voor een bedrijfsgrootte van plm. 24 ha. in Friesland op ca. 135.000,ongeveer overeenkomend met het landelijk gemid delde. Verplaatsing van zo groot mogelijke bedrijven verdient de voorkeur omdat: 1. Het aantal verplaatsingen geringer be hoeft te zijn, hetgeen een lagere totale in vestering vergt. 2. De verplaatsten maatschappelijk veel al sterker zijn,. 3. Een opschuiving naar de oude boer derijen dikwijls gunstiger wordt. Vaak zijn het echter de saneerders die tot een door de plaatselijke commissie vastgesteld minimum van ca. 25 ha wor den opgetrokken, daar het optrekken tot «grotere oppervlakten tot een te éénzijdige bestemming van de vrijgemaakte gron den zou leiden. In principe is de mogelijk heid echter niet uitgesloten tot bouwen boven de minimumgrootte. Een beslis sing berust bij de plaatselijke commissie. Voor sanering is in de ruilverkaveling Gaasterland plm. 1500 ha nodig. Tot nu toe is daarvoor bijna 500 ha aangekocht. Er zjjn in Midden-Friesland bijzonder weinig z.g. „O- en S-fonds-gevallen”. HET BEDRIJFSGEBOUW IN DE VEEHOUDERIJ Ir,. G. Veltliuyzen lichtte een en ander over de boerderijbouw toe. De boerderij bouw heeft ruime belangstelling. Het rap port van de werkgroep Landbouwbedrjjfs- gebouwen, waarbij aanpassing van de bedrijfsgebouwen aan de eisen van de moderne bedrijfsvoering aandacht had, getuigt hiervan, evenals een artikel met de pakkende titel: „Bouw maar door in oude trant”, aldus een Friese burge- HEEG. Ds. mr. J. Schoenmaker uit Heeg, aan wie door de provinciale kerk vergadering van Friesland met ingang van 1 mei van dit jaar (1965) op ruim vijfenzestig-jarige leeftijd emeritaat is verleend en die daarna nog vier maan den in zijn oude gemeente bijstand in het SNEEKER NIEUWSBLAD zjjn eigen aanleg en mogelijkheden. Het aspect van het experiment moet daarbij in het oog worden gehouden. De boer kan zich nauwelijks voldoende laten voorlichten, waarbij de dorpsaan- nemer een belangrijke gesprekspartner voor de boer kan zijn. Hjj moet zich re aliseren dat de dorpsaannemer vaak een goede vakman is, maar niet altijd de nieuwste .ontwikkelingen in het boeren bedrijf en de gevolgen daarvan voor het gebouw kent. Architecten en voorlich tingsdienst kunnen mede behulpzaam zjjn. De tentoonstelling wil een overzicht ge ven van de bestaande mogelijkheden, zonder daarbij naar volledigheid te kun nen streven,. B. en w. van de gemeente Sneek stellen de raad voor hoofdleidingen voor gas en water aan te leggen in het gebied „Stads fenne”. Daarmee zal een bedrag van f 329.500,zjjn gemoeid. Dit bedrag zal er moeten komen door de begrotingen van het gemeentelijk gasbedrijf, het wa terleidingbedrijf en het leningfonds 1965 te wijzigen. Op 3 maart werd er een krediet be schikbaar gesteld voor het bouwrijp ma ken van de gronden in het uitbreidings plan „Stadsfenne”. In verband met de korte tijd van voorbereidingen kon nog geen rekening worden gehouden met de kosten van aanleg van hoofdleidingen voor gas en water. Het bedrag ad f 329.500 zal naar raming toereikend zijn voor het gehele gebied van de „Stadsfenne”. UITGIFTE IN ERFPACHT TERREIN VOORM. GASFABRIEK Wanneer de bouw of verbouw is gere aliseerd zullen de mogelijkheden, die in het plan verdisconteerd zijn, benut moe ten worden. Voorlichting vooral op het gebied van arbeidsmethoden (tijdstudies) zijn daarbij dienstig. Nog algemener geldt, dat een goede benutting voor het totaal van dé verbeteringen, die in het kader van de ruilverkaveling worden verkregen, van groot belang is. Elke boer zal, rekening houdend met de eisen, die in zijn algemeenheid aan het gebouw gesteld moeten worden, de verschillende mogelijkheden van verbouw en bouw na moeten gaan en daarbij voor een zo goed mogelijke benutting bij zijn keuze tevens rekening moeten houden met in de bus, waar enkele banken hiervoor gereserveerd waren. „It giet my wol even oan” zei de heer Rienstra. Toen de bus wegreed klonk een driewerf hoera. In Gauw werd gestopt bij twee scholen. Bij de „grote” school werd de chauffeur hartelijk toegejuicht. Een prachtig bos gladiolen viel in ’t bijzonder op. Dat hét nog geen definitief afscheid was bleek uit de opmerking: „Ik kom noch wolris oan”. Bij de kleuterschool werd nogmaals gestopt De kleuters hadden mooie teke ningen gemaakt voor „hun” chauffeur en een speciaal versje geleerd, dat nu werd gezongen, „In de autobus” heette het. In Goënga stond tenslotte een dames comité klaar,. Er werden handen geschud en het laatste gedeelte van het plakboek werd overhandigd. Toen reed de bus naar Sneek. De chauffeur zei ons, dat hij nog nooit zo had g—:weet, als tijdens deze rit. Maar het was een onvergefelijke rit, waaraan hij straks met genoegen 'terug kan denken als hij in z’fl tuintje bezig is of langs de waterkant naar de dobber zit te turen. Het zwaartepunt is het arbeidsvraag stuk, aldus voorzitter J. Berger op een bijeenkomst aan de vooravond van de tentoonstelling. Bij de moderne boerderij bouw wordt er naar gestreefd alles zo rationeel mogelijk op te zetten. De be langrijkste eisen, die aan woning en be drijfsgebouwen moeten worden gesteld, zijn: voldoende ruimte, doelmatige inde ling, veel licht en lucht. In de Zuidwest hoek laat de toestand van de bedrijfsge bouwen nog veel te wensen over. Slechts 33% is goed te noemen, 42% is matig en 25% uitgesproken slecht. BOERDERIJBOUW IN RUILVERKAVELING Via Den Helder, waar de havens wer den bezichtigd, kwamen de muzikanten, die voor deze reis hun vrouwen hadden meegenomen, om plm. elf uur in Eg- mond aan. Na de officiële ontvangst, waarbjj de gebruikelijke koffie werd ge nuttigd, maakte het korps een rondgang door het vrij grote dorp, waar vele (Duitse) badgasten van hun belangstel ling blijk gaven. ’s Middags twee uur stond „Harmo nie” opnieuw aangetreden op het mooie sportterrein in Egmond en nadat de burgemeester het concours had geopend, voerde „Harmonie” met het tamboer- korps een muzikale show uit, daarvan de aanwezigen hebben genoten. Nadat plm,. 18 korpsen en drumbands in de wedstrijd waren op getreden was het de beurt voor het tamboerkorps „Harmonie”, o.l.v. hun instructeur/tam- boermaitre A. Brens. Dit optreden werd beloond met een eerste prijs (64 pnt.) en de tamboer-maitre-prijs voor de heer Brens. Als afsluiting van de eerste concours dag trad „Harmonie” in zijn geheel naar voren. Dit optreden werd door de jury ook beloond met een eerste prijs (67% pnt.) en een eerste prijs voor de dirigent, de heer Henk Bakker van Koudum. Na afloop van het concours werd een défilé gehouden door het dorp, waaraan alle aan het concours deelnemende ver enigingen meededen. Doordat vlak voor het einde van dit défilé de regen in stro men neerviel, kwam de taptoe, die „Harmonie” ’s avonds nog zou geven, te vervallen. De trommelvellen en uni formen waren zo nat geworden, dat van een verder optreden moest worden af gezien. Toch kwamen de muzikanten met hun vrouwen in een goede stemming weer terug in onze Waterpoortstad, wetende dat ze een zeer goede indruk in de bad plaats aan de Noordzeekust hadden ach tergelaten. Advertentieprijs: 15 cent per mm Bij kontrak! (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 3,50 per half jaar. Franko p. post f 4,50 per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Het doel van een ruilverkaveling is, aldus ir. W. van Berghem, het treffen van cultuurtechnische maatregelen, waardoor de ontwikkeling van de land bouw zo optimaal mogelijk kan zijn. Deze maatregelen houden in het opheffen van belemmeringen door middel van: Q Aanleg wegen ten behoeve van goede ontsluiting. Het tot stand brengen van een goede waterbeheersing, b.v. door constructie van waterschappen. H Het uitvoeren van kavelinrichtings- werken. AI deze werkzaamheden zijn gericht op een doeltreffende herindeling. In de ruil verkaveling zijn een aantal mogelijkhe den, nl.: 1. Aankoop van gronden door de SBL ten behoeve van: a. bedrijfsvergroting; b. besparing op werken voor kavelafron- ding als overbedeling op de juridische toedeling; c. realisering van landschap pelijke voorzieningen t.b.v. de recreatie. 2. Boerderijvcrplaatsing. Deze ver plaatsingen spelen een zeer belangrijke rol bij de herindeling, omdat hiermee een betere kavelconcentratie bereikt wordt door opvulling van open ruimten op zo groot mogelijke afstand van de bestaande bebouwing. Ook moet worden genoemd combinatie van bedrijven. Subsidiëring en financiering zjjn alleen mogelijk indien de verplaatsing het ruil- verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS meester, die wat tegen golfplaten heeft. Het feit, dat velen zich met de boerderij bouw bezighouden wijst in de richting, dat we met een vraagstuk te maken heb ben, dat vele facetten heeft. In het kader van deze tentoonstelling wordt uitgegaan van bestaande mogelijkheden. De belangstelling voor het bedrijfsge bouw in het weidebedrjjf wordt veroor zaakt door een 3-tal feiten: 1. Het gebouw dient een groot gedeelte van het jaar als stallingsruimte voor het vee en als opslagplaats voor een belang rijk deel van het ruwvoer. 2. Ruim de helft van hit werk op het weidebedrjjf speelt zich af in of rond het bedrijfsgebouw. Vervanging van arbeid door machines viaagt aanpassing van de gebouwen. Op dit gebied hebben voor al ’t melken, ’t uitmesten en het voeren met de daaraan verbonden ruwvoeder- bewaring de aandacht. 3. Door vergroting van het bedrijf dienen de bedrijfsgebouwen vaak uitgebreid te worden. Wanneer hetbedrijfsgebouw verande ring behoeft zal men zich moeten reali seren dat het voor de toekomst aan ver schillende eisen moet voldoen: nale Waterleiding Gebied Leeuwarden. Deze n.v. zou een terrein in erfpacht ont vangen ter grootte van 680 m2 aan de Almastraat, voor de duur van 50 jaar. Hier zou een nieuw districtskantoor wor den gebouwd. Het uitwerken van de plannen voor de bouw van het nieuwe districtskantoor vergt aanzienlijk meer tijd dan was voor zien. Daarom is een plan opgesteld, waar bij op korte termijn een oplossing kan worden gevonden voor het huisvestings probleem van het districtskantoor. Men wil als lijdelijke kantoorruimte een hou ten keet van 5 x 13 meter plaatsen op een terrein aan de toegangsweg naar de gebouwen van de gemeentebedrijven. De IWGL heeft verzocht het in erfpacht uit te geven terrein enigszins te vergro ten tot 760 m2. Er is een voorstel van b. en w. tot wijziging van het Algemeen Ambtenaren reglement, de Arbeidsovereenkomstenver ordening, de Wachtgeldregeling en de Uitkeringsverordening. Het betreft hier interne regelingen voor de gemeente ambtenaren. Met twee grote bussen van de ZWH vertrokken de muzikanten en tamboers van onze plautselijke muziekvereniging „Harmonie” zaterdag j.l. al vroeg naar Egmond aan Zee. De Egmondse VW had nl. „Harmonie”, als één der Friese topkorpsen, uitgenodigd het jaarlijkse tweedaagse concours in deze badplaats te openen en verder muzikaal op te luis teren. pastoraat heeft verleend, zal zondag avond half acht afscheid nemen van de hervormde gemeente van Heeg. Met in gang van 1 september 1965 hoopt ds. mr. Schoenmaker zïch te Apeldoorn, waar hij nog bijstand in het pastoraat zal ver lenen, te vestigen. Johan Schoenmaker werd op 18 januari 1900 te Baambrugge in de burgerlijke gemeente Abcoude in de provincie Ut recht geboren. Hij bezocht eerst een gymnasium te Amsterdam en studeerde daarna aan de rijks universiteit te Ut recht, waar hij in 1924 zijn doctoraal examen rechten aflegde. Ongeveer twee jaar later slaagde hij ook voor het fis caal notarieel examen. Daarna was hjj vele jaren werkzaam op juridisch admi nistratief gebied en ook op het terrein van het onderwijs. Naderhand studeerde mr. Schoenmaker nog theologie aan de rijks universiteit te Utrecht, waar hij om streeks 1938 zijn kandidaats- en in 1939 ook zijn kerkelijk voorbereidend examen aflegde,. Nadat de heer Schoenmaker enige tijd, eerst te Roermond en nader hand ook nog te Schiedam werkzaam was geweest als hulpprediker en hij in 1940 was toegelaten tot de evangeliebe diening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 16 februari 1941 beves tigd als predikant van de hervormde ge meente van Kolham. Op 27 oktober ver wisselde ds. mr. Schoenmaker deze ge meente met die van Heeg. Tijdens zijn ambtsbediening als predi kant van de hervormde gemeente van Kolham was ds. mr. Schoenmaker scriba van het classicaal bestuur van Appinge- dam en kerkvisitator in de provincie Gro ningen. Te Heeg was hij eerst enige jaren scriba-quaestor van het classicaal be stuur van Sneek en na de invoering van de nieuwe kerkorde van de Nederlandse Hervormde Kerk op 1 mei 1951 nog vele jaren scriba van het breed modenamen van de classicale vergadering van Sneek. Verder was hij eerst quaestor en nader hand praetor van het breed ministerie van de ring Ijlst. Deze woorden waren met krijt ge schreven op de achterruit van de NTM-bus, waarmee de heer Auke Rienstra uit Sneek dinsdagmiddag zijn laatste rit maakte als buschauf feur door de Legeaën. Deze laatste rit zou een heel bijzondere worden voor de heer Rienstra, maar even eens voor de dorpen Rauwerd, Pop pingawier, Terzool Sijbrandaburen, Gauw en Goënga. Meer dan twintig jaar immers had de heer Rienstra de bus door deze dorpen gestuurd. Is het een wonder, dat er in die pe riode contacten werden gelegd en dat hij veel kennissen heeft gekre gen? De heer Rienstra, die op 3 augustus j.l. 65 jaar is geworden, trad op 18 okto ber 1943 in dienst bij de Nederlandse Tramweg Maatschappij te Heerenveen, kortweg NTM. Daarvoor was hij chauf feur bü een andere zaak. Praktisch al die tweeëntwintig jaar 'eft hij dezelfde lijn gehad. Deze week is de heer Rien stra voor het laatst. En dinsdag was het dan zijn laatste rit, naar hij ons na afloop verzekerde tevens zijn zwaarste. De bevolking van dit gebied wilde dit niet onopgemerkt laten voorbijgaan. Het was mevrouw Kerbert uit Sijbrandabu ren, die het initiatief nam om er iets leuks van te maken en bovenal iets onver getelijks voor de heer Rienstra zelf. De hoofden werden bijelkaar gestoken en er werd besloten hem een losbladig plakboek aan te bieden. Losbladig, omdat men het dan in gedeelten kon geven. In dat plak boek zouden foto’s komen van de ver schillende dorpen, terwijl enkele mensen voor een aardig stukje of een gedicht zouden zorgen. Bij iedere halte in de Legeaën zou een afvaardiging klaar staan om het gedeelte aan de heer Rienstra te overhandigen.. Deze opzet is een volledig succes ge worden. Toen omstreeks half twee in Rauwerd de bus het pleintje opreed, stond daar wethouder F. de Jong in de functie van loco-burgemeester van Rau- werderhem klaar met het plakboek, dat hij met enkele woorden aan de verbaasde buschauffeur aanbood. Deze was er een beetje beduusd van. Overigens bleef Rau werd ver achter bij de volgende dorpen wat de belangstelling betrof. In Poppingawier stond een schare te wachten op de bus. Kinderen boden bloe men aan, terwijl volwassenen met een

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1