via Scheepstra, Klaas van Wieren en Westra in Huizum op het erepodium Uitstekend georganiseerde en goed geslaagde feestdag in IJlst Cooper en Conrad terug op aarde bijzonder met het weer Hele wereld volgde landing radio en t.v. Aanrijding onder Foisgare Kon- Zeilvereniging „Langweer” trof het IJLST WYMBRITSERADEEL en van AGENDA De kankerbestrijding de gemeenten SNEEK, Auto tegen bromfiets Man overreden door bulldozer Officieel Orgaan Feestweek in Bolsward Damclub „De Wymerts’', Jutrijp-Hommerts weer begonnen Raadsvergadering Sneek Maandag 30 aug. 1965 Aankoop pand gecombineerde uitgave ven NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Bromfietser in ziekenhuis Karet Visser eerste Fries bij internationale marathon te Enschede Hei Sneeker Nieuwsblad is een ..De Preamkeskouwers” organiseren wielerwedstrijd 120ste jaargang no. 69 SNEEKER NIEUWSBLAD ACHTTIEN JAAR GETROUWD DERDE OMLOOP FINALE EERSTE OMLOOP HOOFDPRIJZEN REQUEST TWEEDE OMLOOP In de komende week zullen deze dames zich opnieuw aan uw deur melden. Zij hopen op die manier nieuwe leden te werven voor dit uiterst belangrijke werk. Naar ons werd ingelicht komt IJlst wat achteraan in dit werk. Daar de jaarlijkse contributie voor het lidmaatschap slechts 2,50 bedraagt, zal ongetwijfeld dit ach teraan komen door de plaatselijke bur gerij worden weggewerkt. Ook voor ze]f-verdienende jongeren Ijjkt ons dit een lidmaatschap toe, dat hun aanspreekt en waaraan ze graag zullen meewerken. Onze gezondheid is een kostbaar bezit hier op aarde. Om dat bezit zo veilig mogelijk te stellen moeten we ons samen inspannen en daadwerkelijk naar voren treden. We wensen de dames veel suc ces, Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 0 51 50 30 05 b.g.g. 40 91. AMERIKA LEIDER IN DE RUIMTE De kaatsvereniging „Ons Genoegen” te Huizum liet dit jaar voor het eerst dikke prijzen verkaatsen. Fietsen, cen trifuges en stofzuigers zijn „mooie pik jes” om in kaatstermen te spreken. Jo hannes Westra een der allerbeste ach- terinsen van dit moment en op de boven door geen andere te overtreffen deze dag nam de koningsprijs over van Johan Halbesma. Enkele omlopen voor het einde van de tocht door het grensgebied van de wereld ruimte wensten Cooper en zijn vrouw Tru dy elkaar al geluk met het feit dat zij achttien jaar geleden in het huwelijk waren getreden. Zij konden toen nog niet in rechtstreeks telefonisch contact ko men. Op zijn trouwdag kwam Cooper weer op aarde terug. Hotse Schuil,' door het gladde ’ld ernstig gehandicapt wegens een blessure, kreeg van Okkinga èn Soolsma ih het perk te weinig steun. Zfn tegenstanders Van Seijst, Jansen en Kuperus buitten de zwakke uitslag van Okkinga doeltreffend uit en het einde kwam op 5Z en 66 met een retourslag van Johan van Seijst tot in het perk. De automobilist, de 23-jarige B. v. d. B. uit Luinjeberd, wilde rechtsaf slaan. Hij lette daarbij niet op het verkeer op het rijwielpad en kwam in botsing met de 19-jarige J. S. uit Sneek. Deze liep bij de botsing een hoofdwonde op. Hij werd op doktersadvies naar het zieken huis gebracht. Het pakhuis aan de Singel, voorheen Baarda en Brandsma, is aangekocht door Poiesz Supermarkt, Grootzand. In september bestaat de. vereniging van leerlingen der Rijks Hogere Land bouw Technologische school „Reholitas” te Bolsward 55 jaar. Zij wil dit elfde lustrum niet ongemerkt voorbij laten gaan, temeer nu dit jaar tevens een af sluiting is van een specifiek zuivelpro- gram. Dit gaat nu namelijk een onderdeel vormen van een landbouwtechnologisch programma. Aangezien de stad Bolsward steeds nauw met de vereniging en haar leden verbonden is geweest, ligt het in de be doeling de burgerij een feestweek aan te bieden en wel van 7 tot en met 11 sep tember a.s. Er is een uitvoerig feest programma samengesteld, dat „elck wat wils” biedt en besloten wordt met een groot concours hippique, met o.a. het Nederlands kampioenschap voor Friese hengsten. kaats te keren kwamen de partijen op nieuw naast elkaar. Opnieuw werd het 66, doch Daan die de bal op deze stand fantastisch opsloeg zorgde ervoor dat Jansen hierop geen antwoord klaar had. Toch zag het er naar uit dat Van Seijst c.s.' de vijf eersten zouden halen. Op 4—-2 plaatste Westra echter een sublieme hercules, welke de stand op 44 bracht. Daan Scheepstra zorgde er daarna voor dat zijn partuur op de hoogste treden van het erepodium kwam door op 64 de bal via een meesterlijke retourslag tot in het perk te retourneren. Uitslag: 1. Scheepstra, Klaas van Wie ren en Westra; 2. Van Seijst, Jansen en Kuperus; 3. Okkinga, Schuil en Soolsma. correct musiceerden de muzikanten. Het slot, de taptoe, in samenking met de drumband onder leiding van de heer H. Lanting, was verheffend en stijlvol. Even hebben we ons afigevraagd: waar blijven nu de Ulsters? Het weer was uitstekend, het programma aantrekkelijk, de uit voering meenemend, wat wil men nog meer? Niemand in IJlst zou „Concordia” en drumband willen missen, waarom dan niet present als directeur en leden zich inzetten om iets goeds te brengen? La ten we afspreken: een volgende keer be ter, dan allen present! Na afloop van het concert was er nog gelegenheid tot dansen. Daarvan maak ten velen nog gebruik. Uitslagen over beide dagen (drie wed strijden): Flitsklasse: 1. D. Dijkstra, Schellingwoude (hoofdprijs); 2. H. Am sterdam, Sneek; 3. S. Molenaar, Grouw; 4. P. J. Ubbink, Sneek; 5. M. Woudstra, WAT ER VERDER TE DOEN IS Dinsdag 31 augustus: Openbare vergade ring van de raad der gemeente Sneek. Aanvang ’s avonds 7.15 uur. Donderdag 2 september: Allegorische op tocht St. Nicolaasga. ’s Morgens 10 uur, ’s avonds 8 uur. Zaterdag 4 september groot springconcours, ’s Morgens 9 uur dressuur en ’s middags 2 uur spring concours. Zaterdag 4 september: Wielerronde van Wymbritseradeel-Zuid in IJlst over 60 km (senioren), 30 km (junioren t.e.m. 16 jaar) en dames. Aanvang 2 uur. AMICITIA - THEATER Dinsdag 31 augustus en woensdag 1 sept. ’s avonds 8 uur film: Tom Jones. Een twintigtal dames, onder wie mevr. De Vries-v. d. Heg en mevr. Oppedijk- Schotanus als promotors optraden heeft enkele dagen geleden in IJlst huis aan huis folders rondgebracht, waarop een en ander staat vermeld over het Konin gin Wilhelminafonds, een fonds dat zich inzet om de gevreesde kankerziekte te bestrijden. waren nergens. Vandaag twijfelt niemand meer aan de leiderscapaciteiten van ons land in dit opzicht. Openlijk en trots gaan wij verder op deze weg, steeds bereid onze kennis, al hetgeen wij hebben bereikt, met de gehele mensheid te delen. Ik her haal en hernieuw de uitnodiging van ons land aan andere landen samen te gaan om van dit avontuur een gemeenschappelijk avontuur te maken.” Grouw. Akkrumer jollen: 1. T. Andringa, Grouw (hoofdprijs)2. W. v, d. Pal, Grouw. Pampuskiasse: 1. D. de Haan, Sneek (hoofdprijs); 2. H. de Jong, Sneek; 3. J. Veldstra, Leeuwarden; 4. mr. W. Hoekstra, Joure. Vaurienklasse: 1. G. Mulder, Enkhuizen (hoofdprijs); 2, mej. G. de Jong, Langweer, 3. K. de Korve, Gorkum. O.K. jollen: 1. E. van Delden, Sneek (hoofdprijs)2. J. de Boer, Grouw; 3. J. Tasman, Grouw; 4. J. de Bruin, Sneek. Topklasse: 1. B. de Vries, Wouds- end (hoofdprijs); 2. F. Veen, Leeuwarden? 3. P. v. d. Zwaag, Joure; 4. M. Tiersma, Balk. 16 m2 klasse B: 1. C. Visser, Sneek (hoofdprijs)2. G. Fokkema, Wól- vega; 3. R. de Jong, Wolvfega; 4.1. Valk, Leeuwarden. Vrijheidsklasse B: 1. Th. Zjjlstra, Sneek (hoofdprijs); 2. H. B. Steensma, IJlst; 3. Sj. Jaasma, Sneek; 4. T. J. van Drooge, Warga; 5. P. K. Borkent, Oranjewoud. Finnjollen: 1. G. P. van Wieren, Nijhuizum (hoofdprijs); 2. J. B. Gros, Leeuwarden; 3. R. D. Hubregtse, Almelo. 30 m2 klasse: 1, Tj. Geveke, Leeuwarden (hoofdprijs); 2. H. Geveke, Kampen; 3. J. P. Adema, Leeu warden. Valken: 1. U. de Vries, Grouw (hoofdprijs); 2. H. G. de Boer, Sheet;' 3. J, G. M. Hoeben, Leeuwarden; 4. mr. R. Mulder, Langweer; 5. A. Wester, Grouw. 22 m2 klasse: 1. J. M. Radema- kers, Heerenveen (hoofdprijs); 2. mr. H. P. Linthorst Homan, Leeuwarden; 3. ir. A. Bonnema, Hardegarjjp. 16 m2 klasse A: 1. Th. de Haan, Sneek (hoofdprijs)? 2. H. Wester, Heerenveen; 3. H. A. Minks, Leeuwarden; 4. J. v. d. Goot, Leeuwar den; 5. D. Venema, Workum. Vrijheids klasse A: 1. R. S. Alberda, Sneek (hoofd prijs); 2. H. .Kraayenhagen, Meppel; 3. J.. K. de Boer, Sneek; 4. O. A. Zweep, Sneek; 5. H. P. Repko, Sneek. Regen- boogklasse: 1. G. A. Bakker, Rotterdam (hoofdprijs); 2. J. Alberda. Sneek; 3. J. de Wilde, Sneèk; 4. H. H. Rötekèmp, Sneek. De raad der gemeente Sneek komt morgen dinsdag 31 augustus ’s avonds 7.15 uur in vergadering bijeen. Behalve de reeds gepubliceerde voorstellen komt in deze vergadering ook nog aan de orde de benoeming van een onderwijzer aan de Gysbert Japiksschool. B. en W. heb ben de volgende voordracht opgemaakt: 1. de heer H. H. Dijkstra te Leeuwarden; 2. de heer K. Liemburg te Tjalleberd. Naar aanleiding van een ingekomen re quest van de heer J. Prakken, alhier, waarin wordt verzocht het besluit van burgemeester en wethouders van 4 juni 1965, waarbij de vergunning voor het heb ben van een benzinestation voor het per ceel Leeuwarderweg 2b is ingetrokken, te vernietigen of in te trekken, stellen B. en W„ onder verwijzing naar de bij de stukken ter inzage gelegde nota, voor aan adressant te berichten dat aan de raad niet de bevoegdheid toekomt de bestreden beschikking van 4 mei te vernietigen of in te trekken noch de bevoegd heid burgemeester en wethouders op te dragen de genomen beschikking onge daan te maken. Vanmorgen om even voor acht uur vond op het kruispunt Leeuwarderweg- Boeierstraat een aanrijding plaats tussen een auto en een bromfiets. Op het smalle bruggetje in de weg M bI b Folsgare-Oosthem vond zaterdagmiddag een aanrijding plaats tussen een motor, bestuurd door Van der Veen uit Abbega, en een trekker met aanhangwagen. De motorrijder werd daarbij aan een been gewond en naar het ziekenhuis gebracht. De jongeman heeft de trekker met aan hangwagen waarschijnlijk te laat opge merkt.. Zaterdag 28 augustus j.I. had de Oranjevereniging te IJlst, onder voorzitterschap van de heer J. A. Nooitgedagt, als feestdag gecreëerd voor jong en oud. Om 9 uur ’s morgens stond „Concordia” met drumband aangetreden en bracht de Ulster bevolking een pittig stukje muziek, in marstempo de verschillende straten door kruisend. Dit was het sein dat de feestelijkheden waren begonnen en in een ogenblik waren de kinderen op het sportterrein, waar de wedstrijden werden gehouden, georganiseerd door het onderwijzend personeel. Koopal (ingevallen voor Hein Zjjlstra), Santema en Langerak kregen slechts drie eersten van Van Seijst, Jansen en Kupe rus. Hobbe Meijer, Toering en Miedema speelden tegen Jan Meijer, Heeg en Scheffer een spannende partij, waarin een 41 voorsprong voor het trio Hobbe Meijer geheel verloren ging. Foppe de Vries, Seerden en Kooistra namen tegen Rienk de Groot, Heeringa en Halbesma een spel voorsprong. Meer stonden de Groot c.s. hun tegenstanders echter niet toe. Heeringa rondde het treffen waar'n de formatie De Vries dvre fouten aan de opslag maakte, af op 52 en 64 door de kaats te passeren. Okkinga, Schuil en Soolsma speelden een bikkelpartij te gen Pier de Groot, Visser en Piet de Croot. Lange tijd zag het er naar uit dat De Groot c.s. met de winst zouden gaan strijken. Een 53 voorsprong was echter nog niet groot genoeg. Hotse Schuil haalde op 55 en 64 zelfs de winst binnen door de bal tot voorbij de kaats te retourneren. W. Vlietstra, Mulder en Rob. van Wieren kregen van de latere winnaars slechts een half spel. Twee top- parturen, nl. Velstra c.s. tegen Tjeerde- ma, De Jong en Ysbrandi besloten de eerste omloop. Ook nu weer moest Ys brandi de eerste opslag van Tjeerdema overnemen. Tegen de verwachting liep het trio Velstra uit tot 52. Wel zorgde Plet er op 52 en 66 met een sublieme zitbal voor dat de partijen iets dichter bij elkaar kwamen, doch op de andere kritieke stand nl. 53 en 66 bleef hij in gebreke de kaats te passeren. De bulldozer werd gebruikt voor het vervoer van een zware ijzeren buis. Deze hing aan een ketting aan de vóórkant, terwijl de heer Van der Laan er naast liep om een oogje in het zeil te houden. In de bocht werd de heer Van der Laan geraakt door het voorwiel, zodat hij kwam te vallen. De bestuurder van de bulldozer kon niet meer voorkomen, dat de heer Van der Laan werd overreden. De man werd naar het ziekenhuis ver voerd. Over de ernst van zijn verwondin gen is niets bekend. Voor de tiende internationale marathon, die te Enschede werd gehouden, bestond zeer grote belangstelling, zowel van de zijde van het publiek als van de deel nemers. Ditmaal waren er echter slechts 60 Nederlandse atleten, omdat bij deze ruim 42 km lange loop alleen A- en B- klassers mochten starten. Van de 166 deelnemers volbrachten 113 atleten de zware tocht. Onder hen be vonden zich twee Friezen, nl. G. Albringh van Atletha, Grouw en de Sneker Horror- loper Karei Visser. Eerstgenoemde ein digde als 106de, terwijl Visser op de 80ste plaats eindigde met een tijd van 3.19.25 uur. De uitslag van de marathon luidt: 1. Aureel v. d. Driessche (België), 2-21,16, 2. Chudonel (Tsj.-Sl.) 3. .Speckmann (Did.); 4. Aad Steylen (Ned.). Van Seijst, Jansen en Kuperus reken den genadeloos af met hun tegenstanders Jan Meijer, Heeg en Scheffer. Met een blanke telegraaf verliet het trio Meijer het speelveld.. Okkinga, Schuil en Sool sma wonnen tegen de verwachting in van het sterke partuur De Groot, Heeringa en Halbesma. Bij het laatste partuur mankeerde er veel aan het perkspel, ter wijl ook de opslag van Rienk taktischer zou zijn geweest wanneer hjj voorinse Schuil had vermeden. De meest sukses- volle combinatie van dit jaar zes over winningen verloor op 53 en 60 door een retourslag van Hotse tot in het perk. Om een plaats in de finale speelden de formaties Velstra, Sikkema en Schuil tegen Scheepstra, Van Wieren en Westra de partij van de dag. Tot drie eersten had het trio Velstra de leiding gehad, maar op '44 en 64 namen Scheepstra c.s. de leiding over door een fraaie bo venslag van Westra. Op 51 en 66 zag het er voor de combinatie Velstra nog niet hopeloos uit, doch Tamme bleef toe in gebreke de kleine kaats te passeren. Daarna richtte de voorzitter zich tot het oudste lid van de club, de heer A. Wieringa. Hij feliciteerde de heer Wie- ringa met het feit, dat het veertig jaar geleden was, dat deze in het huwelijks bootje was gestapt. Vervolgens kwamen de jaarverslagen van secretaris en penningmeester aan de orde. Laatstgenoemde liet ons minder prettige geluiden horen: er was nl. een klein nadelig saldo. De heren R. Pander en F. de Vries, die aftredend waren, werden met grote meerderheid herkozen in het bestuur. Onder het genot van een kopje koffie werden de boeken even nagezien door de heren Bouma en Sj. Wittermans; deze werden in orde bevonden. Verder werd besloten, dat er ook dit jaar weer school- dammen zal worden gehouden bij genoeg deelname. Er werden veel vrijwillige ga ven toegezegd voor de prijzen, die hieraan verbonden zullen zijn. Voorts werd besloten om een prominen te speler te laten komen voor het spelen van een simultaan-wedstrijd. De voorzitter hoopte verder, dat een ieder trouw de clubavonden zal bezoe ken. Ook eventuele nieuwe leden zouden heel erg welkom zjjn; er zijn nl. genoeg goede dammers in onze dorpen, die niet bij de club zjjn aangesloten. Dus: allen welkom Tot slot werd de traditionele gong- wedstrüd gehouden. De uitslag luidt: 1. Sj. Wittermans; 2. R. Pander; 3. B. Douma; in de verliezersgroep: 1. K. Lansma; 2. F. de Vries; 3. R. Huitema. Vanmiddag omstreeks half twee vond op de Looxmagracht te Sneek een ongeval plaats, waarbij de bijna 60- jarige R. v. d. Laan uit Bareveld (bij Wildervank) werd overreden door een voorwiel van een bulldozer van de n.v. Hanab uit Veendam. Evenals de Sneker zeilverenigingen enkele dagen geleden bofte ook de Kon. Zeilvereniging „Langweer” zaterdag en zondag met het weer. Dat was beide dagen ideaal voor de zeilers, al vergde de krachtige wind op de tweede dag, vooral in de vlagen, veel van de capaciteiten van de stuurlieden der kleinere schepen. Zij hadden soms moeite hun boot in de rukkerige wind boven water te houden. De meesten gelukte dit natuurlijk wel, maar enkelen waren minder gelukkig en sloegen om. Bovendien liepen heel wat schepen averij op, waarbij in de o.k. jollenklas R. E. Wester uit Grouw met twee gebroken masten wei de kroon spande. De deelnemers in de Vrijheidsklasse A zorgden beide dagen voor sensatie door in alle wedstrijden een valse start te maken. Winnaar in deze klas werd onze stadge noot Rienk Alberda, die hiermee defini tief beslag legde op de wisselprijs. Met uitzondering van de tjotters, Ftiese jachten en boeiers, die alleen zaterdag zeilden, werden drie wedstrijden gevaren, waarvoor de Olympische puntentelling gold. Bovendien werden op zaterdag nog dagprijzen verzeild. De uitslagen luiden: zaterdag (dagprij zen): Tjotters 1. P. Piersma, Heeg; 2. N.J.H.C. (It Beaken), Heeg. Friese jachten B: 1. Jhr. C. van Eysinga, Oppen huizen; 2. J. F. M. Vermeer. Friese Jachten A en Boeiers: 1. Staten jacht, Leeuwarden; 2. E. D. de Jong, Joure. Flitsklasse: 1. S. Molenaar, Grouw; 2. D. Dijkstra, Schellingwoude; 3. L. Ypma, Sneek; 4. B. Bouma, Grouw; 5. J. Ruiter, Sneek. Akkrumer jollen: 1. T. Andringa, Grouw; 2. W. v. d. Pal, Grouw. Pampus kiasse: 1. J. Veldstra, Leeuwarden; 2. P. de Jong, Sneek; 3. H. Donker, Sneek; 4. Mr. W. Hoekstra, Joure. Vaurienklas se: 1. G. Mulder, Enkhuizen; 2. mej. G. de Jong, Langweer; 3. K. de Korve, Gorkum. O.K.-Jollen: 1. R. E. Wester, Gróuw; 2. J. de Boer, Grouw; 3. K. H. Breuning, Grouw; 4. J. Tasma, Grouw. Topklasse: 1. B. de Vries, Woudsend; 2. F. Veen, Leeuwarden; 3. C. D. Oostinga, Groningen; 4. M. H. Krekt, Lemmer. 16 m2 klasse F: 1. A. A. ter Beek, Gro ningen; 2. R. de Jong, Wolvega; 3. I. Valk, Workum; 4. R. V'. Soer, Leeuwar den; 5. C. Visser, Sneek. Vrijheidsklasse B: 1. Sj. Jaasma, Sneek; 2. Th. W. Zjjl stra, Sneek; 3. H. B. Steensma, IJlst; 4.. H. Gemser, Arnhem; 5. G. B. van der Heide, Enkhuizen. Finnjollen: 1. M. P. Venekamp, Leeuwarden; 2. J. B. Gros, Leeuwarden; 3. G. P. van Wieren, Njj- hurzum; 4. J. Faber, Leeuwarden. 30 m2 klasse: 1. H. Geveke, Kampen; 2. J. P. Adema, Leeuwarden; 3. Tj. Geveke, Leeuwarden. Valken: 1. U de Vries, Grouw; 2. H. G. de Boer, Sneek; 3. Mr. R. Mulder, Langweer; 4. T. Molenaar, Grouw; 5. J. J. van der Veen. 22 m2 klas- se: 1. Ir. A. Bonnema, Hardegarijp; 2. H. R. Schaap, Deersum; 3. J. M. Rade- makers, Heerenveen. 16 m2 klasse A: I. J. van der Goot, Leeuwarden; 2. M. Veenstra, Joure; 3. H. Wester, Heeren veen; 4. Th. de Haan, Sneek; 5. C. Elzer, Joure. Vrijheidsklasse A: 1. H. Kraaijen- hagen, Meppel; 2. O. A. Zweep, Sneek; 3. R. S. Alberda, Sneek; 4. J. K. de Boer, Sneek; 5. J. P. Eringa, Sneek. Regenbogen: 1. G. A. Bakker, Rotterdam; 2. J. Alberda, Sneek; 3. J. de Wilde, Sneek; 4. H. de Vries, Sneek. President Johnson belde de beide ruim tevaarders op na hun aankomst op de Lake Champlain. Hjj deelde hen mee, dat de Ar/erikanse regering had besloten hen én andere ruimtevaarders als bood schappers van de vrede naar een aantal hoofdsteden van de wereld te sturen om de mensen tê zeggen, dat hun tochten niet met oorlogszuchtige bedoelingen wer den en worden ondernomen. „Nog maar zeven jaar geleden”, aldus president Johnson, „waren wij in de ruimtevaart niet de eersten en ook ston den wij niet op de tweede plaats. Wij De Gemini-5 met aan boord de beide astronauten Leroy Gordon Cooper en Charles Conrad is weer veilig terug op aarde. Om vier minuten voor twee (Nederlandse tijd) gistermiddag plofte de door de wrijvingshittc geblakerde ruimtecapsule in het rustige water van de Atlantische Oceaan, ongeveer halverwege Jacksonville in Florida en de Bahamaeilanden. De tocht had bijna acht etmalen geduurd. Hij zou nog langer hebben geduurd als niet een opstekende orkaan het landen noodzakelijk maakte. In totaal hebben de ruimtevaarders ruim 5,3 miljoen kilometer afgelegd, een onvoorstelbare afstand voor mense lijke begrippen. LOPER WAS UITGELEGD Het damseizoen is weer begonnen voor de dammers uit Jutrjjp en Hommerts. Donderdagavond om plm. 8 uur hanteer de voorzitter Brouwer voor het eerst de hamer weer. Hij heette een ieder hartelijk welkom en hoopte, dat de club weer een goed, leerzaam en sportief seizoen mag hebben. Er waren 22 leden en één nieuw lid. 2 x 5,—, was voor J. Kioostra eh Ali Kloostra; de tweede prijs 2 x ƒ4, voor W. Stienstra en Tineke Osinga; de derde prijs 2 x 3,voor D. Hoekstra en H. Schakel. De motorraces met hindernissen, onder leiding van de heer Grondsma, wfiren, evenals het zaklopen, een mooie wed strijd. De prijswinnaars waren: 1. J. Zjjsling; 2. Cor Zijsling en 3. H. v. d. Zee.. *s Avonds acht uur gaf „Concordia” met drumband een concert met taptoe op de overkluizing. Eerst bracht men echter de heer en mevrouw Jelgerhuis, die in de voorbijgegane week hun zilve ren huwelijksfeest hadden gevierd, een serenade. (De heer Jelgerhuis is lid van het muziekkorps). Het was eerlijk een genot dit te be luisteren. Zo correct de direkteur, de hoer Bram Feenstra dirigeerde, even Advertentieprijs: 15 cent per mm Bjj kontrakl handelsad vertenties) lager. Abonnementsprijs f 3,50 per hall jaar. Franko p. post f 4,50 per hall jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Zaterdag 4 september komen de schaatsers, die ’s zomers trainen op een racefiets voor conditie en spierbeweging, aan de start voor een wielerwedstrijd. De route zal zijn: Start bjj IJlst aan de Parrelleweg, Oosthem, Abbega rige, Wolsum, Blauwhuis, Westhem, Oudega, Gaastmeer, Heeg, Njjezijl, finish aan de Parrelleweg. Een circuit van plm. 30 km. Senioren rijden dit parcours twee maal, dus 60 km, junioren éénmaal. Voor de eerste maal komen ook de dames aan de start voor een wedstrijd op de racefiets. Ook zij rijden het par cours éénmaal. Deelnemers zullen niet alleen zijn le den van „de Preamkeskouwers”, doch ook fietsers van buiten het gewest en niet-leden. De prijzen voor deze wedstrijden zijn eretekens, terwijl in verschillende dor pen sprintpremies te verdienen zijn. De wielersport komt steeds meer in de belangstelling. Wie weet, wordt de ronde van Wymbritseradeel-Zuid nog een klassieker. Voor deelname wordt nog verwezen naar de advertentie in dit blad. deze afdeling was in handen van Lieuwe Bergstra. De prijzen bestonden uit medailles. Het was te konstateren, dat zowel de tien als de acht geoefende zwemmers(sters) waren, die zonder vaste grond onder de voeten te hebben zich toch op hun ge mak voelden. De prijzen kwamen ten slotte terecht bij: Siebe de Ree uit Joure, le prjjs; Jelle Kloostra, 2e prijs; A. Wiersma, 3e prjjs; H. v. d. Zee, 4e prjjs. Dames: le prjjs Grietje Zijsling; 2e prjjs Ali Kloostra; 3e prijs Tine Bouma; 4e prjjs Wietske v. d. Zee. Voor het zaklopen bjj paren hadden zich 20 paartjes gemeld. De eerste prjjs Het trio van Sejjst startte in de eind strijd als favoriet, maar de insiders ble ke’ het weer eens foutief te hebben ge zien. Het jonge trio Scheepstra trad de tegenstanders onbevangen tegemoet. Scheepstra die weinig fouten maakte werd door zijn perk en Klaas van Wie ren aan de tweede opsla prima bijge staan. Via een 31 voorsprong voor Scheepstra c.s. werd het 43 voor Van Sejjst c.s. Door op 60 de bal voor de Zoals we dat gewend zjjn van de jeugd, gaf de een de ander niets toe. Met ver beten gezichten en alle spieren gespan nen, werd het gevecht geleverd, zodat het publiek meeleefde en ook genoot. De prijzen werden na veel inspanning tenslotte als volgt gewonnen: Jongens klas V en VI, zaklopen: 1. Piet Boer; 2. Jan Zijsling; 3. Hessel van der Berg; 4. Yme Hiele de Boer. Meisjes V en VI, stoelendans: 1. Akke Fjjlstra; 2. Antje de Boer; 3. Ohristien Zwaagman. Meisjes III en IV, ballen op blaadje: 1. Femmie Woudstra; 2. Geertje de Boer; 3.Annie Visser; 4. Sietske Vlieger. Jongens III en, IV, fles gooien: 1. Siep Rijpma; 2. Sietze Talsma; 3. Sietsë de Vries; 4. Jopie Douma. Meisjes H, blokjes rapen in kring: 1. Elisabeth Hoomans; 2. Jannie van der Schouw; 3. Ria Rinia. Jongens II: 1. Koos Snijder; 2. Willem de Vries; 3. Hotze de Boer. Jongens I: 1. Catharinus Broersma; 2. Sjoerd Nooitgedagt; 3. Peter Syperda. Meisjes I: 1. Anna Marie Woudstra; 2. Féikje Zjjlstra; 3. Antje Ruiter. Jongens en meisjes 12, 13 jaar (dit jaar van school), estafette: 1. Hennie Douma en Sjje van der Veen; 2. Pietie Wierda en Willem Nijdam. ’s Middags kreeg de rijpere, althans grotere jeugd de gelegenheid van zjjn kunnen blijk te geven. Om twee uur werd begonnen met een zwemwedstrijd. Tien heren en acht dames hadden zich voor deze natte sport gemeld. De leiding van Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Toen het ruimtevaartuig was geland werden de beide astronauten met een helikopter opgehaald en naar de Lake Champlain gebracht. De rode loper was voor hen uitgelegd. Terzijde van de loper stonden twee gemakkelijke stoelen met goudkleurige bekleding. Die waren in re serve gehouden voor het geval Cooper en Conrad niet op hun benen konden staan. Ze behoefden echter geen dienst te doen. Vermoeid waren ze beslist niet. De ruimtevaart-geneeskundigen waren op perbest tevreden over hun conditie. Die was tiptop. Overal uit de wereld kwamen al spoe dig gelukwensen van de groten der aarde. Een van de eerste gelukwensen was die van de president van Italië, Giuseppe Saragat. De paus hield in Castelgandolfo een toespraak, waarin hjj zei, dat deze vlucht „spektakulaire vooruitzichten” bood. De Engelse premier, Harold Wil son, noemde de tocht met de Gemini-5 „een triomf voor de technologie en de menseljjke kennis”. Radio Moskou erken de volmondig dat de Verenigde Staten het duurrecord „ruimtevaren” hadden ver overd.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1