Raad Sneek discussieerde over benzinepomp Prakken Eindelijk rust voor D. S. A Igra 9 AGENDA J I f f I Waterpoort-krabbelt O IJLST WYM BRITS ER A DEEL l i en van Be.. Kan terugzien op veelbewogen leven 10.000 woningen meer dan vorig jaar Officieel Orgaan Jongen onder vrachtauto de gemeenten SNEEK, Bitinking fan ’e slach by Warns - I 120ste jaargang no. /O Donderdag - sept. 1965 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD l'g Weeshuis te Sneek, dat het reliëf heeft laten aanbrengen. De exacte cijfers van het Centraal Bu- Bestelauto tegen melkbussen Afgelopen zaterdag, 28 augustus, vierde de heer D. S. Algra in de Jan van Nassaustraat (nr 75) in Sneek zijn 65ste verjaardag. Ge woonlijk noemt men dat dan een mijlpaal, of op z’n Fries „mylpeal”. De heer Algra is een echte Fries. „Al woon ik met plezier in Sneek”, aldus de heer Algra, „in mijn hart ben ik nog altijd een Opsterlander.” En dat is geen wonder. Immers, pas in 1953 kwam hij naar Sneek, nadat hij reeds 34 jaar als onderwijzer in de Zuidoosthoek van Fries land werkzaam was geweest. ■r i -■■■= Hei Sneeker Nieuwsblad is een |R Ïf-K gecombineerde uitgave ven NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en i lil 111 1 I w De gemeenteraad van Sneek heeft zich dinsdagavond geruime tijd bezig gehouden met het rekest, waarin de heer J. Prakken aan de raad verzocht het besluit van burgemeester en wethouders van 4 juni 1965 te vernietigen of in te trekken. In dit besluit werd de vergunning voor een benzinepomp voor het perceel Leeuwarderweg 2b ingetrok ken. B. en W. hadden voorgesteld de heer Prakken te berichten, dat aan de raad niet de bevoegdheid toekomt om het besluit van b. en w. te vernietigen of in te trekken. Daar waren alle raadsleden, die over deze zaak het woord voerden, het wel over eens. De heer Van der Werf wilde echter vooral de menselijke kant van deze zaak onder de aandacht brengen. Hij hield een warm pleidooi voor de heer Prakken. 1 Aan een complex flatwoningen aan de Napjusstraat te Sneek is een gevelversiering aangebracht, vervaardigd in gebakken en ge glazuurde chamotte door de beeldhouwer C. W. Fokma te Leeu warden. De versiering stelt een kloek (3 meter lang) met kuikens (ieder plm. 1 meter lang) voor, het embleem van het Old Burger 1^ SNEEKER NIEUWSBLAD w. aanwezig en voorts in het vervolg by De bewoners aan het Kleinzand zul- VRAGEN VAN DE HEER VISSER In de afgelopen zomer” werd in de daarin AMICITIA - THEATER WAT ER VERDER TE DOEN IS BENOEMING ONDERWIJZER Het volgende agendapunt vormde de Zondag 5 en dinsdag 7 september iedere avond te 8 uur en zondag tevens te 5 uur film: De ruziezoeker. Woensdag 8 september ’s avonds 8 uur film: De vier waarheden. In „De Notenkraker” van septem ber, het maandblad van het Stedelijk Maar vooral moeten worden genoemd zijn verdiensten jegens de „goede zaak” VRAGEN MEVROUW SIPKENS-VAN DER HOEK TOPFIGUUR IN DE ILLEGALITEIT Evenals in de binnenstad reeds jaren het geval is blijkt er de laatste tijd ook in de buitenwijken, een parkeerprobleem te ontstaan, waardoor vooral in de niet Woensdagavond reed een bestelauto, be stuurd door de heer R. O. uit Sneek op de weg HeegGaastmeer vijf melk bussen omver. Daarbij ging 60 liter melk verloren, terwijl twee bussen werden be schadigd. De bestelauto raakte in de berm, toen hij op de smalle weg de bromfietser S. B. uit Heeg tegenkwam. Of de bromfietser te veel midden op de weg reed, is niet duidelijk. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. Zaterdag 4 september: Wielerronde van Wymbritseradeel-Zuid in Ijlst over 60 km (senioren), 30 km (junioren t.e.m. 16 jaar) en dames. Aanvang 2 uur. Donderdag 2 t.e.m. zaterdag 4 septem ber iedere avond te 8 uur film: De muren van de hel. Zondag 5 september: Dansen in café Boermans te Bolsward. Muziek: The New Beat. In de eerste zeven maanden van dit jaar zijn ruim 10.000 woningen meer ge reed gekomen dan in dezelfde periode van het vorig jaar. «1 Zaterdag 4 september: Groot springcon cours te St.-Nicolaasga. ’s Morgens 9 u. dressuur en ’s middags 2 uur spring concours. Met zeven moorden is het geweten van de 24-jarige Neurenberger Klaus Gos- man belast, maar in het huis van bewa ring leest hij schijnbaar onbekommerd klassieke boeken en antwoordt de re chercheurs bij elk verhoor: „Ja, het is precies een kruiswoordraadsel ,niet waar? Enfin, u wordt er voor betaald om het op te lossen!” in de jaren 19401945. Op provinciaal niveau behoorde hjj tot de topfiguren in de illegaliteit. In een foto-album staan een aantal foto’s van omgekomen mede- verzetsstrijders; een bewijs dat de heer Algra van geluk mag spreken, dat hij nog leeft. Het laatste jaar van de öorólg was hij vrij van school. Hij had zoge naamd „maagklachten”. Zo kon hij zich geheel aan het illegale werk wijden. De toeristenstroom, die de Water- poortstad tot en met de Sneekweek heeft bezocht, is bjjna geheel weg geëbd, Het VW-kantoor deelde ons Meldden wij vorige week dat de kort maar krachtig mee: Zo nu en dan komt er nog oniscihe aanvraa? binnen en 3 te treffen y -ira hiertoe aanleiding be staat. De voorzitter antwoordde, dat de eer ste daad van B. en W. zou zijn in de nieuwe wijken meer ruimte voor parke ren te scheppen en verder in de bestaande wijken voor zover mogelijk parkeergele genheid te scheppen. Mevrouw Sipkens vroeg of er dan wel om de strepen wordt gedacht. De heer Zeilstra wilde er geen oude bakfietsen op hebben. Tenslotte bracht de heer Bergsma de burgemeester bijzonder dank voor de wij ze waarop deze zijn rol heeft gespeeld op Hardzeildag. De voorzitter noemde het een mooi feest, dat een onvergefelijke indruk heeft achtergelaten. De 16-jarige H. A. B. uit Noordwolde, leerling aan de technische school in de Kloosterstraat te Sneek, kwam vanmor gen met de bromfiets onder een vracht auto. Hij is met een gebroken onderbeen in het ziekenhuis opgenomen. Het ongeluk gebeurde op het kruispunt Looxmastraat-Schoolstraat. De jongen heeft geen voorrang verleend aan de vrachtauto, die voor hem van rechts kwam. De vrachtauto werd bestuurd door de heer F. van der M. uit Sneek. benoeming van een onderwijze:- aan de Gysbert Japiksschool. Op de voordracht van b. en w. stond als nummer 1 de heer H. H. Dijkstra te Leeuwarden en als nr 2 de heer K. Liemburg te Tjalleberd. Op de heer Dijkstra werden 15 stemmen uitgebracht en op de heer Liemburg 3, zodat de heer Dijkstra werd benoemd. Ook een voorstel tot wijziging van het Algemeen Ambtenarenreglement, de Arbeidsovereenkomstverordening, de Wachtgeldregeling en de uitkeringsveror- dening, rapporteren inzake ’t Old Burger Weeshuis, voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting, voorstel tot het treffen van een gemeenschappelijke rege ling voor het gemeentelijk voortgezet on derwijs (zie onze krant van 26 augustus), uitgifte in erfpacht van een terrein aan de Almastraat aan de IWGL (idem), aan leg hoofdleidingen voor gas en water in de „Stadsfenne’ (idem) en een voorstel tot toekenning van premies, te verlenen op grond van de „premieregeling woning verbetering en -splitsing 1953” ten behoe ve van de verbetering van de accommo datie van woningen, werden alle z.h.s. aangenomen. De bijna voltallige raad (alleen de heer Metz was afwezig) was hiermee in vlot tempo door de verschillende punten heen- gekomen. Na afloop kregen mevrouw Sipkens-v. d. Hoek en de heer Visser, beiden PvdA, gelegenheid vragen te stel len aan het college van b. en w. Sneon 25 septimber, de middels om healwei trijen, sil op it Reade Klif by Warns en Skarl de jierlikse bitinking fan de Fryske frjjheitsslach fan 1345 wer fierd wurde. Under auspysjes fan de Stifting Slach by Warns- hopet drs. R. Straatsma fan Stiens, foarsitter fan de Ried fan de Fryske Biweging, to sprek- ken oer it Onderwerp: „Sil Fryslan Frys- lan bliuwe?” Juffer Gety de Jong, de- klamatrise op ’e Gerdyk, sil de Ballade fan de Ridderslach en inkelde oare fer- sen foardrage, wylst der under de flaggen by de tinkstien muzyk bydroegen wurde sil troch it Warnzer korps en sang troch it opkommen folk. Nei de bitinking is der dan noch gelegenheit foar hwa’t kin en wol ta in gearsit op de herberch to Warns. De heer Algra is een man, die niet stil kan zitten. Wanneer de schooldeur achter hem dichtviel, dan begon voor hem een ander leven, het leven van de organisator. Op verscheidene terreinen was hij actief. Reeds ver voor de oorlog, in 1932, ontving hij een koninklijke onder scheiding voor zjjn activiteiten in de BVL, de Bijzonder Vrijwillige Landstorm. Een volledige opsomming van de yele func ties, die de heer Algra in de loop der jaren heeft bekleed, is een onbegonnen zaak. möglich) uit Duitsers. Maar ook Fran sen, Belgen, Amerikanen, Zweden, Zwitsers en Engelsen hebben hier een kijkje genomen. Vorige week ver scheen er op het VW-kantoor zelfs een Joegoslaaf. Sinds de bevryding is hij voorzitter van de „Vereniging Friesland 19401945”. Ook is hij voorzitter van de Bond van Christelijke Zangkoren in Friesland. Hij is een liefhebber van koorzang en trad zelf, jarenlang op als dirigent. In de ru briek „Under de Fryske flagge” van.de NCRV sprak hij regelmatig. In Opster- land was hjj bestuurslid van de Culturele Raad Opsterland. Op politiek gebied speelde hij een rol in de toenadering tussen „links” en „rechts”. Zelf afkomstig uit een gerefor meerd en rechts georiënteerd gezin kwam hij in het „rode” Opsterland voor vreemde dingen te staa-, In Tijnje wa ren de tegenstellingen tussen links en rechts zeer groot, maar geleidelijk won de heer Algra ook de sympathie en zelfs de vriendschap van mensen die politiek lijnrecht tegenover hem stonden. Morgen, 3 september, zullen bestuur, personeel en (oud-) leerlingen van de chr. lagere landbouwschool in Sneek afscheid nemen van hun onderwijzer. Achter zijn onderwijzersloopbaan wordt dan een punt gezet. Maar of de heer Algra nu op zijn lauweren gaat rusten? Wij betwijfelen het zeer. reau voor de Statistiek zijn: dit jaar tot augustus 59.694, vorig jaar 49.594 wonin gen. Nog méér valt de stijging van dit jaar op bij een vergelijking met de perio de 1959 tot en met 1963, toen het gemid delde over zeven maanden 42.028 bedroeg. Sedert juni 1945 zijn nu in totaal 1.254.299 woningen gebouwd, waarvan 135.719 in systeembouw. Eind juli van dit jaar bedroeg het aantal in aanbouw zijnde woningen 152.973. Uit gegevens die ik dezer dagen van de secretarie heb mogen ontvangen blijkt, dat het aantaj leerlingen voor de o.l.- school aan de Lemmerweg momenteel 181 bedraagt, verdeeld over 5 klassen. Zodra dit aantal zal zijn gestegen tot 187 kan toestemming worden verkregen tot aanstelling voor rekening van het rijk van een zesde leerkracht. Aangezien 30 simplex woningen zo goed als klaar zjjn en er voor het einde van dit jaar waar schijnlijk nog 24 galerijwoningen betrok ken kunnen worden, zit er een kans in, dat het aantal van 187 binnenkort be reikt wordt. Momenteel is één van de twee kleuter klassen, die vanaf het begin in de o.l.- school waren gehuisvest, tijdeljjk onder gebracht in de Koningin Emmaschool. Bij het aantrekken van een zesde leer- al te brede straten vaak moeilijkheden voorkomen, die naar het vragensteller voorkomt toch gemakkelyker kunnen wor den opgelost als de problemen rondom dit vraagstuk in de binnenstad. Ik zou B. en W. dan ook willen verzoeken om daar, waar deze mogelijkheid aanwezig is en gewenst is, over te gaan tot de situering van kleine parkeerhaventjes aansluitende aan de rijbaan, zodat het doorgaande verkeer geen hinder meer heeft van zo wel links als rechts geparkeerde auto’s. Op vele plaatsen, vooral in de nieuwe liseren en vragensteller zal dan ook gaar ne van B. en W. vernemen of deze willen meewerken aan genoemde oplossing, daar waar dit mogelijk en wenselijk is, is; - Zondagmiddag 5 september te 2.30 uur film: Het nachleven in Tokio. Advertentieprijs: 15 cent per mm Bij kontrakt handelsad verten ties) lager. Abonnementsprijs 13,50 per half jaar. Franko p. post f 4,50 per half jaar. Giro 85 07 48 tal name van Sneeker Nieuwsblad In 1919 begon de toen 19-jarige Algra, die geboren is in Suawoude, zijn onderwij zersloopbaan in Hoornsterzwaag. Hjj vond er ook zijn vrouw. In 1923 vertrok hjj naar Tijnje, waar hjj de christelijke lagere school bijna dertig jaar zou die nen. Zelf formuleert hij dit een beetje an ders: „It is gjin fortsjinst fan my west dat ik arbeide. haw yn it ünderwiis, mar it is it ünderwiis dat my fortsjinsten brocht. Ik kin net oars as tankber wêze dat ik it ünderwiis tsjinje mocht. En dat tsjinjen wie net mear as krlstenplicht. Ik haw prebearre in goed skoalmaster to wêzen. Dat is net altyd slagge. Mar ik wie mal mei de bern.” Deze zienswijze typeert de heer Algra. Wie zou zeggen, dat deze bedaarde man, die men nog lang geen 65 zou geven, zo’n rijk en men denke aan de bezettingstijd avontuurlijk leven achter zich heeft? Het was een druk leven, maar mooi, en wanneer hij het over kon doen, dan zou hij het op dezelfde manier doen. NIET STILZITTEN I Stedelijk Muziekkorps de vererende uitnodiging ontving om deel te nemen 1 aan het Wereldmuziekconcours 1966 .1 in Kerkrade. Eerst komt echter nog seizoen geweest. Dit is vooral te wij- 'j g> A w, <-I*4 Cl «"L O I-LZ*\4- 4* A r, n— J L tober a.s., Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Peiefoon 0 51 50 30 05 D.g.g. 40 91. kracht zal ook voor de tweede kleuter klas naar een ander onderdak moeten worden rondgezien. Ofschoon B. en W. reeds op 1 september 1964 en nog eens op 2 maart 1965 hebben gevraagd om een urgentieverklaring voor het bouwen van een houten twee, of drieklassige kleuter school kregen ze ten antwoord, dat het ter beschikking staande bouwvolume voorals nog geen urgentieverklaring toelaat. Dit alles is zeer teleurstellend en daarom moet er naar een andere oplossing ge zocht worden. B. en W. menen deze op lossing te zien, door of één klas van de lagere school of een kleuterklas te huis vesten in de oude jeugdherberg. Met alle waardering voor de moeite die B. en W. zich getroosten om een goede gang van zaken te bevorderen, lijkt mij toch deze oplossing verre van ideaal. Om één klas van de o.l.-school apart te zetten heeft zijn bezwaren, maar om de kleuters zo dicht in de nabijheid van de Geeuw on derdak te brengen brengt gevaren met zich mee. Bovendien zal er heel wat ge daan moeten worden, voordat dit oude gebouw enigszins aan de normen zou kun nen voldoen. Mjjn vraag is nu: weten B. en W. van het bestaan van rijdende klassen, die zonder vergunning aangeschaft mogen worden? Men zou om te beginnen één kunnen plaatsen op het schoolplein van de o.l.-school. Zodra dan de houten kleu terschool zou zijn gebouwd, kan deze rijdende klas weer in een andere wijk voor noodlokaal dienst doen. In een zich sterk uitbreidende stad als Sneek zal men zeer veel profijt van zo’n rijdende klas kun nen hebben. Mag ik eens weten hoe B. en W. hier over denken? De voorzitter antwoordde, dat B. en W. inderdaad op de hoogte zijn van het be staan van rijdende en varende scholen. Zij menen echter, dat de oude jeugdherberg een betere oplossing is dan de aanschaf fing van een rijdende school. Het over leg met de inspectrice is nog gaande. In afwachting daarvan wilde de voorzitter hier niet verder op ingaan. Deze zaak heeft echter bijzondere aandacht. Mevrouw Sipkens vroeg of er niet ge ïnformeerd kan worden. Wethouder Baaijens antwoordde, dat dit reeds gebeurd is. De kosten vallen echter niet mee, terwijl de verplaats baarheid evenmin erg gemakkelijk iff. Zoals het nu ligt is de jeugdherberg zeer acceptabel. De heer Visser drong aan op nadere informatie. Hjj had een t.v.-reportage over dit onderwerp gezien. Volgens hem zjjn de rijdende scholen wel verplaats baar. Het is een pracht oplossing. Laat ze duur zijn, het zijn volwaardige klas sen. Ook is het beter de leerlingen bij elkaar te hebben.. I buitenwijken valt deze oplossing te rea- liseren en vragensteller zal dan ook gaar- UOiDr wacw* wil uiugeiu» CU 3 gezien het aantal auto’s op dit moment aanwezig en voorts in het vervolg bij verdere toename van het aantal auto’s I in bepaalde straten deze voorzieningen I De heer Berkhout opende de rij. Hij vond het juist, dat de raad niet bevoegd is het besluit van b. en w. te veranderen. Hij vroeg zich echter af wie de vergun ning had. Als Prakken de vergunning had kon deze dan op grond van de politieverordening worden ingetrokken? Iemand verhuurt zijn bedrijf voor een aantal jaren. Als Prakken zijn garage bedrijf met benzinepomp aan Fritsma ver huurt dan blijft hij eigenaar. Het gaat volgens de heer Berkhout niet om een hinderwetvergunning, maar om een ver gunning voor het houden van een in richting tot verkoop van benzine. B. en w. kunnen de vergunning intrekken onder dwang van de omstandigheden. Naar zijn mening kan de vergunning niet worden ingetrokken op grond van artikel 75a van de algemene politieverordening. Af gezien van morele overwegingen is hier een onrechtvaardigheid begaan. Als hij de steun van andere raadsleden zou krij gen zou de heer Berkhout een motie willen indienen, waarin zou uitkomen dat hij het met het besluit van b. en niet eens is. De voorzitter antwoordde, dat de heer Berkhout was uitgegaan van verkeerde premissen. Men moet de verordening goed lezen. Het is nooit de bedoeling geweest om de voorwaarden in de verordening te combineren. De vergunning kan wor den ingetrokken: 1. Wanneer de veiligheid van het ver keer in gevaar wordt gebracht; 2. Wanneer de benzinepomp drie maan den niet gebruikt wordt. De tweede voorwaarde is nooit ter sprake gekomen. Als dat zo was zou het betrekkelijk eenvoudig geweest zijn een uitspraak van de rechter over deze zaak te krijgen. Het huurcontract speelt geen rol. De normale rechterlijke instanties kunnen eventueel een uitspraak doen over de rechtsgeldigheid van het besluit van b. en w. De heer Van der Werf was van mening, dat de heer Prakken er onschuldig inge lopen is. Er is hem onrecht aangedaan. Dit gezin wordt in één slag te gronde gericht. Dat is belangrijker dan de juri dische kant. Hij sloot zich verder aan bij de heer Berkhout. Historisch was de vergunning eigendom van de heer Prak ken. Juridisch hebben b. en w. onge twijfeld gelijk, maar de menselijke kant is belangrijker. Moest deze man aan de galg, zijn hier soms andere drijfveren in het spel? De voorzitter wilde niet op deze insinu atie ingaan. Het gaat hier om een pomp voor het tanken van doorgaand verkeer. Hij betwijfelde dat de zaak te gronde zou gaan als deze pomp werd opgeheven. Er zou dan immers altijd een mogelijk heid zijn in de garage een pomp te plaatsen, die uitsluitend gebruikt kon worden voor de klanten. Hier gaat het uitsluitend om de veiligheid van het ver keer. De heer Zeilstra had verwacht dat er een rookverbod zou gelden (in de raad zaal) met al die benzinedampen. Even als wethouders zijn er in Sneek teveel benzinepompen. Waarom de een wel en de ander niet, aldus de heer Zeilstra. De voorzitter antwoordde, dat b. en w. in het verleden geen bevoegdheid hadden. Nadat de raad echter de verordening had vastgesteld wel. Het besluit van b. en w. was hier niet nodig geweest als de pomp verplaatst was. BP zou de pomp ver plaatsen, maar dit werd door Prakken niet toegestaan. De heer Baarda noemde het een moei lijke zaak, waarop de raad weinig invloed kon uitoefenen. Er zijn nu voor de heer Prakken twee mogelijkheden: 1. Een rechterlijke uitspraak; 2. Een pomp in de garage en de wagens van benzine voorzien. Voor deze laatste mogelijkheid zou de heer Prakken een nieuw verzoek moeten indienen en de heer Baarda had de indruk dat het college niet afwijzend tegenover een dergelijk verzoek zou staan. De heer Berkhout merkte op, dat hij het oneens bleef met de interpretatie van de politieverordening. De heer Van der Werf vroeg of b. en w. welwillend staan tegenover een even tueel nieuw verzoek. De voorzitter kon hier geen antwoord op geven. De heer Van der Werf ging nogmaals op de menselijke kant van deze affaire in. De voorzitter merkte op, dat volgens de verordening van 1963 Prakken geen rechten had. BP had de pomp. Dhr. Van der Werf: Deze man had in 1928 al een pomp. Het is tragisch. Voorzitter: Wie in 1963 een pomp had kreeg de rechten. Dhr. Van der Werf: Kunnen b. en w. geen toezegging doen omtrent een nieuw verzoek? De voorzitter antwoordde dat dit niet ging. De heer Van der Werf: Het is vreselijk, vreselijk. Vechten tegen de bierkaai. Het voorstel van b. en w. werd ver volgens z.h.s. aangenomen met de aanteke ning dat de heer Van der Werf geacht werd tegen te hebben gestemd. De overi ge ingekomen stukken werden voor ken nisgeving aangenomen. VersciWD' MAANDAGS en DONDERDAGS De korte zomer van 1965 loopt al I len ’s avonds wel een zucht van ver- weer bijna ten einde. Het ziet er naar l' lichting slaken, wanneer de drilboor, uit dat de herfst verlangend is om zijn I I heimachine en andere instrumenten intrede te maken. In de nacht van zwijgen. Men is momenteel bezig met maandag op dinsdag viel er zoveel Ib I het aanleggen van een overkluizing regen dat er hele stukken land onder en een verbreding van de walmuur, water kwamen te staan. Ook in som- I hetgeen inderdaad een hels lawaai met mige straten stonden 'grote waterplas- I zich meebrengt. De Kleinzand-bewo- sen. I ners zouden evenwel liever een ge il dempte gracht gezien hebben, maar I ja, het „stadsschoon” mag natuurlijk *1 niet aangetast worden. I geeoa, net vvv-Kantoor aeeiae ons I* Meldden wjj vorige week dat de kort maar krachtig mee: „Het is ge- heren S. Kampen en Tj. v. d. Zee uit beurd!” Zo nu en dan komt er nov I de Bourbonstraat het badminton- een telefonische aanvraag binnen en pluimpje 1227 maal heen en weer een enkele maal verschijnt er op het I .1 sloegen, thans is dit record door hen- kantoor nog een buitenlander. Het L I zelf verbeterd. Deze week slaagden grootste deel van de bezoekende bui- I. ze er in het pluimpje 1777 maal zonder tenlanders bestond weer ('wie ist es onderbreking heen en weer te slaan. |l Als het weer wat beter is geworden zullen ze proberen de 2000 te halen. I In de maand juli slaagden aan sportschool Persjjn voor een band of een slip (judo): H. Zijlstra, witte L band 2 gele slippen; F. Bruinsma, gele band; Joh. Hoekstra, oranje jachthaven een record aantal boten en J band; Y. v. d. Meer, oranje band; jachten geregistreerd. Havenmeester J. Ypma, oranje band; Zw. Scheltin- J. Appeldoorn kon ze gelukkig alle- L ga, oranje band; St. Heinen, oranje maal bergen, maar it lei an de kop J band 1 gr. slip; Sj. Hoekstra, oran- ta fol!” De bjj de haven liggende cam- I je band 1 gr. slip. ping heeft ook niet over gebrek aan I belangstelling te klagen gehad. Eind I oktober verwacht de heer Appeldoorn In „De Notenkraker” van septem- nog een ^oeP van ongeveer veertig II her. het maandblad van het Stedeliik stoere kampeerders. Wie weet krijgt J Muziekkorps Sneek, lazen wij dat het hÖ straks n08 wintersport-gangers. -- - Voor het zwembad -is het een slecht nzoen seweest. Dit is vooral te wii- L het concours in Amsterdam op 10 ok- ten aan het slechte voorjaar en de luuc-L <x.s., waaraan het „Stedelijk” late zomer. Toch komen er nu nog J I evefieens zal deelnemen. Pas als men schoolkinderen in groepsverband een I daar 2 x 55 pnt. in de wacht weet te frisse duik nemen.. Voorwaar een kra- *g slepen zal er over deelname in Kerk- nige prestatie, alhoewel wij geloven, I L rade gedacht kunnen worden. Dus „dat de wanten der aenstouns wol by 3 muzikanten, doet uw best! oan mejje”. I MMS*

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1