AGENDA Prov. kampioenschappen landelijke rijver, te St. Nicolaasga Laatste vrije samenstellingswedstrijd voor Velstra, Sikkema en Talsma Wymbritseradeel kan voor recreatiedoel- einden grond kopen op het eiland te Heeg Landbouwschool nam afscheid van „master Algra” IJLST WYMBRITSERADEEL en van Twee aanrijdingen Wielerwedstrijd in IJlst Floralia in Heeg TWEEDAAGS MUZIEKFESTIVAL IN NULAND de gemeenten SNEEK, Dr. Boumaweg opnieuw bestraat Officieel Orgaan Benoemd Leesclubjes in de Leeszaal ang no. gecombineerde uHgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Wegwijzers en verkeersborden Sportvissers in actie Concert in Ijlst Hel Sneeker Nieuwsblad is een Hier ligt een kans voor u Maandag 6 september 1965 Water Poorters kampioen dressuur Z Skütsjesilen zaterdag Lening van een miljoen voor financiering van verschillende objecten Gratis schoolreisje voor 5de klas Kon. Wilhelminaschool b.g.g. TWEEDE OMLOOP EERSTE OMLOOP DERDE OMLOOP WICHT1CH BARKEN AMICITIA THEATER WAT ER VERDER TE DOEN IS BELANGSTELLING WEKKEN WEL GOED GEREFORMEERD? BRANDNETELS VOOR .ALGRA Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 0 51 50 30 05 40 91. Vrijdagavond vond op de Leeuwarder- weg onder Scharnegoutum een aanrijding plaats tussen een Volkswagen, bestuurd door de heer O. F. uit Mantgum en een bromfietser, de heer H. B. uit Uitwellin- gerga. De bromfietser werd licht ge wond. Donderdag 9 september: Modeshow van handgebreide kleding door vijf Franse mannequins in de foyer van Amicitia, ’s avonds 8 uur. Maandag 13 september: Vergadering van de raad der gemeente Wymbritseradeel in het gemeentehuis. Aanvang 7 uur. Dinsdag 7 september: ’s av. 8 uur, film: De ruziezoeker. Woensdag 8 september ’s avonds 8 uur film: De vier waarheden. L. Rasterhoff, Burgemeester Deken C. Vredendaal Ds. mr. J. Vaandrager, Herv. pred. Ds. E. N. van Loo, Geref. pred. Ds. M. v. d. Meulen, Doopsg. pred. Dr. K. M. Witteveen, Vrijz. pred. Mevrouw Urban-de Vries Dr. J. W. van de Zypp Notaris E. K. Hoekstra Alb. A. Tromp. Bestrijdt het leed Dat kraiker heet! groot f 1.000.000,De koers is 100 de looptijd 25 jaar, rente 6 per jaar, half jaarlijks te voldoen. Vervroegde afschrij ving is mogelijk op 1 september van de jaren 1975 tot en met 1979 a 101% daarna a 101 De kosten bedragen van het leningsbedrag. Hoewel de voorwaarden ongunstiger zijn dan bij de in het begin van dit jaar afgesloten leningen, is het college van oordeel, dat de aanbieding moet worden aanvaard, omdat de kapitaalmarkt nu eenmaal krapper is geworden. De opbrengst van de lening is bestemd voor de vaste financiering van de bouw van de bijzondere school te Heeg zijnde een bedrag van f 318.000,—, van het ge meentelijk aandeel in de kosten van de wegverbetering Lytshuizen-Oudega ten be drage van f 328.565,— en van het bouw rijp maken van gronden f 3.53.43.5, Ondanks het feit, dat tengevolge van de overvloedige regenval ’t terrein, waar het festival zou worden gehouden, niet kon worden gebruikt, mag worden ge constateerd. dat beide avonden als zeer geslaagd kunnen worden beschoud. Benoemd aan de Koningin Julianaschool te Katwijk aan Zee, onze stadgenote mej. H. J. Metz. Wegens de minder gunstige weersom standigheden is zaterdag het skütsjesilen met de amateurbemanningen niet door gegaan. De wedstrijden zijn verschoven naar zaterdag 11 september a.s., maar omdat dan op het Sneekermeer de na tionale zeilkampioenschappen worden ge houden zal de Goëngarijpster poel het toneel van de strijd zijn. Er worden twee wedstrijden gevaren, ’s morgens om half elf en ’s middags twee uur. In bovenstaande hebben wy getracht on ze sterkste indrukken over dit paard- Maandag 6 september van 4—5 uur zijn de leesclubjes van mej. H. Hoogland in de leeszaal weer begonnen. Kinderen vanaf 6 jaar kunnen zich melden. De groepen op woensdagmiddag wor den van 23 uur en van 34 uur ver wacht. Als de kinderen zich gemeld heb ben in de bovenzaal van de bibliotheek, kunnen ze naar leeftijd en andere gege vens ingedeeld worden. In verband met de toenemende investe ringen der gemeente is het noodzakeljjk, aldus een voorstel van b. en w., vaste financieringsmiddelen aan te trekken, teneinde een verantwoorde financiële po litiek te kunnen voeren. Daarom hebben zy zich in verbinding gesteld met de n.v. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te Den Haag, van welke instelling een aan bieding is ontvangen voor een vaste lening tisch verslag waarvoor we ons niet ca pabel achten, maar willen toch consta teren, dat een en ander goed in de smaak viel van het talrijke publiek. De tweede avond (zaterdagavond) was het weer zodanig, dat het festival in de open lucht op het daarvoor bestemde terrein kon worden gehouden. Ook nu had vooraf een marswedstryd plaats, waaraan werd deelgenomen door Con cordia”, IJlst, „Harmonie”, Sneek en .Concordia’, Gaastmeer. .Oranje’, Bols- ward, liet deze avond verstek gaan. De uitslag as: IJlst met 34 pnt. Ie prijs, „Harmonie” Sneek met 31 pnt. 2e prijs uitslag was: IJlst met 34 pnt. Ie prijs. Na afloop van de marswedstrijd trok ’n flink aantal belangstellenden naar het ter rein, waar de concertwedstryd werd ge houden. Na een openingswoord van de heer Feenstra, kwam als eerste op het podium „Eendracht” te Woudsend, direc teur P. Wybenga. Tweede was „Crescen do”, Heeg, directeur J. Schuurmans. Derde „Concordia”, Balk, directeur P. Bakker. Vierde „Concordia”, Gaastmeer, directeur S. Tiemersma. Vijfde „Harmo nie”, Sneek, directeur H. Bakker. Zesde „Concordia”, IJlst, directeur A. Feen stra. Na afloop werd een taptoe gegeven door „Concordia”, IJlst. E belangstellend publiek leefde ook deze avond in alles mee. Voor de jubilerende muziekvereniging „Excelsior” is dit festival van de Ge meentelijke Federatie Wymbritseradeel ongetwijfeld een groot succes geweest. Het trio Tjeerdema trad trad het par tuur Okkinga, Schuil en Soolsma onbe- vange tegemoet. Okkinga c.s. namen een 20 voorsprong, doch verder lieten de tegenstanders hun ook niet komen, voor namelijk door sterk perkspel van het duo De Jong-Ysbrandi. Op 53 en 64 maak te Gerrit de Jong door het passeren van de kaats *n alle bestaande illussies van hun tegenstanders een einde. Dat de formatie Schuil, Jansen en Ku- perus zou winnen van Scheepstra, Van Wieren en Westra werd niet verwacht. In deze partij liet de Sneker Piet Schuil goed opslagwerk zien. Daar stonden bij de andere partij teveel fouten tegenover. Een dure fout maakte Westra door op 44 en 42 een kwaa^Hlag te plaatsen. Het einde van dit duel kwam eveneens met een kwaadslag van Westra op 5—4 en 6—2. Nauw samen hiermede hangt het plan inzake de bouw van een dorpshuis op het eiland, dat zonder de aanwezigheid van een toegangsbrug niet realiseerbaar is. Voorts wijzen b. en w. erop, dat in af wachting van de realisering van boven genoemde objecten, het waarschijnlijk mogelijk is in de loop van dit jaar de beschikking te krijgen over baggerspecie, waarmee het eiland dan grotendeels kan worden opgehoogd. Nu naar hun mening met de heer Cnos- sen overeenstemming is bereikt inzake een redelijke koopsom, achten zij het ge wenst, dat deze gelegenheid wordt aan gegrepen en zij stellen daarom voor tot deze transactie over te gaan. HERBENOEMING LEDEN WONINGCOMMISSIE Deze week werden door de dienst weg- bebakening van de A.N.W.B. op de weg- kruising Oudega-Heeg-Osingahuizen en de kruising IJlst-Heeg-Osingahuizen nieu we richtingaanwijzers geplaatst ter ver vanging van de oude en hoge wegwijzers. Voorwaar een verbetering voor het ver keer. Door gemeentewerken werden in het dorp nieuwe verkeersborden geplaatst op de Schatting, die aangeven dat men een voorrangskruising nadert. Jammer dat het bord op de Kooldijk van „U nadert een voorrangskruising” verkeerd is ge plaatst. Het staat nl. met de punt om hoog. De heren S. Wassenaar en R. Bijlsma, twee ras-echte IJIstenaren, gingen za terdagmiddag in de omgeving van Oude- ga (W.) achter de snoeken aan. Het oor spronkelijke plan ’s morgens vijf uur reeds te starten was door de weersom standigheden opgegeven. De derde, ’n geschoolde snoekverschalker, liet verstek gaan, maar toch trok het tweetal er als nog op uit. By het begin waren twee van deze wa- ter-roofdieren de heren te glad af, maar niettemin wisten ze nog negen op het droge te brengen. Drie er van moesten worden afgemaakt, één was door afme ting en inhoud tè verleidelijk om niet mee te nemen, de overige vijf herkregen de vrijheid. Opgetogen kwamen de beide he ren weer bij hun dames thuis. Donderdagavond a.s. hoopt de chr. muziekvereniging „Harmonie” te Sneek direkteur Henk Bakker een concert te geven in IJlst, waarschijnlijk op de overkluizing. Uitgevoerd zal worden: 1. Opening, psalm 122; 2. Unter dem Grillenbanner (mars), Lindemann-Ro chon; 3. Black friars (prelude) Cundell- Wright; 4. Fantaisie Duo (2 sopr. sax), Alfred Delbecq; 5. Punjaub (mars), Payne-Mol; 6. Hongaarse dans no. 5, Brahms-Meijns; 7. Im Weissen Rössl (selectie), Benatski-Mellema; 8. Grand Canon (ouverture), Meindert Boekel; 9. L’Etudiant passe, Ibar -.--Staimeier; 10. Naar hoger doel (mars), Joh. Wichers. Vooraf maakt het muziekkorps met z’n drumband een mars door IJlst. Een tap toe zal het slot vormen. We hopen van harte dat het weer meewerkt en Ijlst present is! Zaterdag jl. werden in St.-Nicolaasga de provinciale kampioenschappen verre den van de landelijke rijverenigingen. Er was een warme strijd om de titels, zowel bij dressuur als springen. De parade op het terrein onder leiding van paradecom mandant H. S. Wiarda vormde een hoog tepunt van de dag. Ook was er een rij toer door het dorp, met de muziek voor op. Bij de 8-tallen dressuur Z werden de Water Poorters kampioen met 166 pun ten. Aan de Dr. Boumaweg te Sneek is men opnieuw begonnen met het uitgraven van de grond. Enige tijd geleden bad men de veenlaag er zo goed moge lijk uitgehaald, maar het bleek niet af doende. Mogelijk ook door de tientallen autobussen, die dagelijks van deze weg gebruik maken, was deze de laatste tijd erbarmelyk slecht. Deze bracht de formatie Tjeerdema, De Jong en Ysbrandi tegen de latere winnaars in het veld. Tot drie eersten gelijk waren de kansen gelijk. Hierna „liep” het ineens bij het trio Velstra, dat op 53 en 60 de zege behaalde door een buitenslag van Tjeerdema. Uitslag: 1. Velstra, Sikkema (koning) en Talsma; 2. P. Schuil, Jansen en'Ku- perus; 3. Tjeerdema, G. de Jong en P. Ysbrandi. De heer Algra dankte tenslotte alle sprekers voor hun woorden en cèdeaus. Hjj noemde dit afscheid een „wichtich barren”. Dinsdag hadden de leerlingen al afscheid genomen. Hij kreeg toen enkele grammofoonplaten aangeboden. Als vanzelf gaan de gedachten terug naar het verleden. Het meest toeven ze bij de vader. „Heit wie mar in deagewoa- ne arbeider, mar dochs ien fan hege komöf. Heit wie in bidder”. De heer Algra heeft steeds één dogma gehad: Jezus Christus voor ons gekruisigd. Hij heeft beslist geen last van hoge kerkmuren. De heer Algra betuigde tenslotte nog maals zijn dank, waarna de voorzitter de bijeenkomst sloot. Naar de mening van b. en w. is er geen aanleiding wijziging te brengen in de sa menstelling van de Adviescommissie Woonruimtewet 1947. Zij stellen daarom voor de zittende leden G. Jouwsma, Op penhuizen; M. K. Feenstra, Nijland; B. de Jong, Heeg; H. de Vries, Woudsend; J. Rijpma, Blauwhuis en S. Eisma, Schar negoutum (alleen bij vordering), opnieuw voor de tijd van 1 jaar te benoemen. LENING VAN EEN MILJOEN Tjeerdema, De Jong en Ysbrandi speel den tegen Zijlstra, Santema en Langerak één der beste partijen van de dag. Het trio Tjeerdema nam telkens een kleine voorsprong, doch stug volhouden van Zijlstra c.s. waarin Santema een beste partjj speelde bracht de stand op 5 eer sten gelijk. Het werd 55 en 64 en op deze stand had zyistra de bal voor de kaats kunnen keren, maar deze rolde tus sen zijn benen door. Okkinga, Soolsma en Schuil moesten te gen De Vries, Seerden en v. d. Heide alle zeilen bezetten om als winnaars uit de bus te komen. Hun tegenstanders namen in de eindfase zelfs een 54 en 62 voor sprong. Het leek hopeloos voor Hotse Schuil. Ook nu zag men weer dat men van Hotse direct niet gewonnen heeft. Op 66 sloeg De Vries buiten en kwam voor beide partyen vijf eersten aan de hang. Hierna was het met het trio De Vries gedaan. Een buitenslag van Foppe op 62 bezegelde hun lot. Piet Schuil, Jansen en Kuperus zorgden voor een huzarenstukje door een 52 achterstand tegen de sterke combinatie De Groot, Hseringa en Halbesma in winst om te zetten. Koopal, Toering en Tempel speelden ondanks hun nederlaag tegen Scheepstra, Van Wieren en Westra een beste partij. Wanneer deze nieuwe com binatie enkele weken eerder was gestart zouden ze wel eens voor een verrassing hebben kunnen zorgen. Meyer, Heeg en Scheffer gaven zich tegen Velstra, Sik kema en Talsma niet zonder meer ge wonnen. Het einde kwam op 51 en 64. Op deze stand passeerde Velstra de kaats. SNEEKER NIEUWSBLAD sportfeest vast te leggen. Voor elk die oog heeft voor het schone en fiere, dat zo’n dag by die mooie dieren zo sterk naar buiten treedt, was het een echte feestdag. Een dag van genieten, soms ook van spanning! Vooral in de namiddag met de indrukwekkende parade van de misschien 150 a 160 ruiters-amazones, elk der 17 deelnemende L.R., met aan het hoofd haar leider en de show, wel ke er gereden werd onder bevel van de heer H. S. Wiarda, was al even schoon als machtig! Een uitvoerig verslag en enkele uitsla gen zullen worden opgenomen in onze krant van donderdag a.s. „De Preamkeskouwers” organiseerden zaterdag j.l. een wielerwedstryd voor he ren senioren, junioren en dames. Voor zover wij zyn ingelicht de eerste wed strijd voor deze categorie in deze provin cie. Hoewel het iets te hard waaide was het weer gunstig voor een goede wedstryd. De deelname was uitstekend; een flinke groep schaatstrainende wielrenners (-sters) verscheen aan de start. Ook de afdeling Bolsward was flink vertegen woordigd. Het uitgezette parcours bleek zéér goed voor dit doel geschikt. Het was ruim 29 km. Direct na de stant werd er al flink aan getrokken, in een tempo dat al spoedig een scheur in het peloton teweegbracht. De tweede ronde ging in met een kop groep van 7 man: resp. K. Hettinga, O. Boersma, A. Poelsma, G. de Jong, T. de Jong, S. Osinga en W. Couperus. Duide- iyk bleek, dat in deze groep hard ge vochten werd in een slytageslag. Voorby Oudega werd dit voor 4 renners door een valparty een teleurstelling. G. de Jong, W. Couperus en O. Boersma zetten hard door en dit drietal kon de aanvallen af slaan. Op de Parallelweg onder IJlst sprintten deze drie om de pryzen. Uitslag: 1. O. Boersma, IJlst, 1 uur 25 min. (59 km)2. W. Couperus, Wouds end, zelfde tyd; 3. G. de Jong, IJlst; 4. S. Osinga, Koufurderrige; 5. A. Poel sma, Roodhuis; 6. K. Hettinga, Burg- werd. Uitslag junioren: 1. T. Hettinga, Burg- werd; 2. E. Bleeker, Bolward; 3. W. J. Beetstra, IJlst; 4. W. Kramer, Kubaard; 5. W. de Boer, Scharnegoutum; 6. W. v. d. Wal, Woudsend. De damescourse, eveneens één ronde, gaf niet die grote strijd, die men ver wacht had. Het gemeenschappelyk trai nen is hier misschien schuldig aan. Mej. De Ruiter uit Sne.’- kon hieraan ook geen verandering brengen. Toch een sportieve strüd en hulde voor de moed om ook aan deze sport deel te nemen. Mej. IJ. Speerstra uit Heeg kon beslag leggen op de eerste prüs. D. Schilstra, IJlst werd tweede. R, v. Dyk, Sondel derde en Jantje Falkena, Koufurderrige, vierde. Een goed geslaagde wedstryd, die ze ker voor de toekor ist herhaling verdient. Organisatorisch zal het dan vast beter gaan. Ook het publiek moet nog wennen en leren. Een goede middag voor „de Preamkeskouwers”, waarmee de zomer periode van de training werd besloten. Over 6 weken gaat „Deventer” weer open. Het is nu weer hard, voor sommi gen keihard, trainen geblazen in de hoop op succees. Vrijdagavond jl. nam de heer D. S. Algra, over wie wü in onze krant van donderdag reeds schreven, afscheid van bestuur, commissie van toezicht, direk teur en personeel van de christelijke la gere landbouwschool te Sneek. De heer Algra was sedert 1953 leraar aan deze school. Het was een intieme bijeenkomst, waarbij ook de dames waren uitgenodigd. Een vijftal sprekers zong de lof van de scheidende leraar, die nu met pensioen gaat. Maar het bleef niet alleen bij scho ne woorden, er werden hem een aantal cadeaus aangeboden, die er zijn mochten. Namens het bestuur heette voorzitter H. M. Gerbrandy allen hartelijk welkom, in het byzonder de heer Algra, die ver gezeld» was van zün vrouw en enkele kinderen. Hij memoreerde de tyd dat de heer Algra in Opsterland onderwyzer was en wenste hem geluk met zijn 65ste ver jaardag. Uit de oude notulen werd duide- lyk dat de benoeming van een tweede leerkracht aan de christeiyke landbouw school niet zo eenvoudig was geweest. Het moest nl. per sé een gereformeerde zijn, omdat de directeur hervormd was en anders het evenwicht verstoord zou worden. Te elfder ure meldde zich nog een gereformeerde sollicitant, de heer Algra, die een gunstige indruk maakte. Het bestuur nam toen snel een beslissing en de sollicitant werd benoemd. Dat was het begin van een twaalfjarige periode in Sneek. De laatste twee jaar liet zün gezondheidstoestand helaas te wensen over. Wanneer men by de heer Algra in de klas kwam vielen in het byzonder op de sfeer, de orde en de vrije omgang met de kinderen. Zyn basstem, zün rustige op treden en zün humoristische inslag maak ten hem bü uitstek geschikt voor deze funktie. Hü had iets vaderiyks in zün, optreden. De voorzitter bood de heer Algra een pick-up (geen hooipers) aan en mevrouw Algra bloemen, uit erkentelijkheid voor wat hü gedaan had voor het onderwas en vooral voor het christelük onderwüs. De automobilist wilde rechtsaf slaan naar Goënga, maar bemerkte niet dat de bromfietser hem tegemoet kwam op het rywielpad. Een botsing was het ge volg, waarbq enige materiële schade ont stond. Namens de commissie van toezicht sprak dr. H. Hofstra. De commissie van toezicht heeft vooral belangstelling voor de prestaties van de leerlingen. Als het niet goed gaat met een leerling is men vaak te gauw geneigd de schuld bij de leerling te zoeken. Maar, aldus dr. Hof stra, als meer dan 10 procent van de leerlingen van een klas niet bevorderd wordt, mankeert er iets aan de onder- wüzer. Het onderwijs is een vak dat je ligt of niet. De goede onderwyzer weet belangstelling te wekken. Dat is een gave, die hü bezit by de gratie Gods. Maar dan zün er ook resultaten. Het onderwüs was by de heer Algra in goede handen. Vooral ook door de humor, waarmee hü zijn lessen kruidde. Dr. Hofstra wees tenslotte op de ver wildering van een groot deel van de jeugd, waarvan de schuld voornamelijk bij de ouders ligt. Daarom is christeiyk onderwüs in dit opzicht van belang. Advertentieprijs: 15 cent per mm Bü kontrakt handelsad verten tl es) lager. Abonnementsprijs 3,50 per half jaar. Franko p. post f4,50 per hall Jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad De heer J. Nienhuis, direkteur van de landbouwschool, had de heer Algra voor het eerst ontmoet, terwijl deze de ene mop na de andere vertelde. Hü citeerde een blaadje waarop de heer Algra inder- tyd had geschreven: „Met God en met eigen viyt hoop ik het in Sneek te red den. Ik hoop dat ik het met de jongens kan vinden.” Maar, aldus de heer Nienhuis, is deze man wel goed gereformeerd? Op een personeelsvergadering had hü nl. eens gevraagd om bundels van de herv. kerk, want„ik zing zo graag een gezang”. De heer Algra was steeds bereidwillig. Hü bleef ’s middags met de jongens, als het slecht weer was en waste dan alleen de kopjes af. „De schooldeur staat steeds voor u open”, aldus de heer Nienhuis, die na mens het personeel een elektrische mes- sensltfper aanbood, welke de heer Algra „as waldmantsje” wel kon ge bruiken. Na het uiteenvallen van de zo suksesvolle combinatie Velstra, Schuil en Talsma was de nieuwe formatie Velstra nog niet tot een overwinning gekomen. In Ping- jum evenwel op de laatste vrije partuurfonnatie-wedstrijd van dit jaar klopten ze alle tegenstanders. De finale tegen Piet Schuil, Jansen en Kuperus werd echter pas na zware strüd gewonnen. Lange tijd zag het er naar uit dat het trio Piet Schuil aan het langste eind zou trekken. Op de stand 43 en 4—2 voor Schuil c.s. werd gedraaid met twee dikke kaatsen. Normaal denken bracht voor het trio Schuil 5 eersten aan de telegraaf. Doch het pakte andere uit. Op 43 en 66 bleef Kuperus in gebreke de kaats te passeren. Weer namen Jansen c.s. afstand van hun tegenstanders doch opnieuw verloren ze op 6—6 het volgende bordje door een retourslag van Sikkema in het perk. Dit deprimeerde schijnbaar het patuur Schuil danig. Het laatste ontbrekende eerst werd zonder tegenpunten door Velstra c.s. behaald op 60, met een sublieme retourslag van Tamme tot in het perk. Sikke Sikkema nam de koningsprijs over van partuurgenoot Talsma. Zijn sterk uitslag- werk in de finale (vijf fraaie herculesslagen) vormde hiervoor de basis. De oud-direkteur van de landbouw school, de heer J. de Boer, was dankbaar voor alles wat ze samen hadden meege maakt. Op de lagere school nemen de kinderen vaak bloemen mee voor de juf. Zaterdagmiddag werd in Heeg de bromfietser J. J. uit Oudega (W.) ge grepen door een scooter. De heer J. stak onvoorzichtig de weg over. De scooter en de bromfiets, alsmede een geparkeer de auto, werden beschadigd. Er waren geen verwondingen. De scooter werd be stuurd door M. de J. uit Sneek. Het Koningin Wilhelmina Fonds houdt zün jaarlükse collecte op 9 en 10 septem ber a.s. Dat betekent: geven - geven - ge ven, om steeds meer te ontvangen. Ja, u hebt het goed gelezen: om steeds meer te ontvangen. Dat is een oud, en nog steeds waar woord. U weet, dat jaariyks by vele duizen den medemensen kanker geconstateerd wordt en dat in ons land één op de vijf sterfgevallen door kanker veroorzaakt wordt. U weet ook, dat vele knappe koppen en toegewüde werkers dag-in-dag-uit hun beste krachten geven om de ware aard van deze ziekte te ontrafelen en het lü- den van de medemens te verlichten. En u begrijpt dat de materiële basis van al deze arbeid, van al die liefdevol le zorg, geld is, geld, veel geld, dat er moet zün. Dat er moet komen, met dub beltjes, kwartjes, guldens, tientjes en hon- derdtjes, tot er de miljoenen op tafel liggen, nodig om de duidelüke en zo ver heugende vooruitgang mogelijk te ma ken en bü te kunnen honden. En daarom, geef! Opdat wü kunnen ontvangen: steeds vroegere diagnose, steeds hoopvoller uitzicht, steeds verfijn der behandelingsmethoden, kortom, steeds minder lyden. U ziet het: hier ligt uw kans. Het K.W.F. rekent op u! Vrü’dagavond werd begonnen met een marswedstrüd, waaraan door „Excel sior” te Nyiand, „Hald Moed” te Oost hem en „Excelsior” te Scharnegoutum, werd deelgenomen. „E.M.M.” te Oudega liet èn bij de marswedstrijd èn bij de concertwedstryd, evenals het Stedeiyk Muziekkorps te Sneek, verstek gaan. De uitslag van de marswedstrijd: Nyiand 2e prüs met 30 pnt., Oosthem 2e prüs met 29 pnt. en Scharnegoutum le prijs met 33 pnt. Omdat het terrein zo slecht was trok men daarna naar „Het Gebouw” voor de concertwedstryd. De leider van beide avonden, de heer M. K. Feenstra, sprak ’n openings- en welkomstwoord. In ’t by zonder heette hü het college van b. en w., vertegenwoordigd door burgemeester J. van Hout en wethouder G. M. Gerbrandy, en de jury welkom. Als eerste in deze concertwedstrijd kwam op ’t podium „Euphonia” Oppen huizen, directeur D. Akkerman. Nr. 2 was „Excelsior” te Nyiand, directeur S. Wy- benga. Nr. 3 „Ere zy God” te Jutrijp- Hommerts, directeur P. de Jong. Nr. 4 „Hald Moed” te Oosthem, directeur P. de Jong. Nr. 5 „Excelsior” Scharnegou tum, directeur H. Bakker. Wy zullen ons niet wagen aan een kri- Donderdagavond j.l. werd in het Ge bouw van de Ned. Herv. Gemeente te Heeg door de ver. Floralia de jaarver gadering gehouden. Daaraan was een tentoonstelling verbonden van door deze vereniging uitgegeven bloemen en inge zonden bloemen en bloemstukjes. Na de opening door mej. Kortooms volgden de diverse jaarverslagen en bestuursverkie zing. Voor het bestuurslid mej. M. Schuur mans, die naar Leeuwarden is vertrok ken, werd gekozen mevr. Fr. Bouma-de Jong. Na diverse tractaties vertoonde mej. Kortooms een film, die 13 jaar ge leden in Heeg werd opgenomen. Deze film viel bij de aanwezige dames erg in de smaak. De pryzen voor dit jaar uit gegeven bloem, een rriiimenes, werden behaald door: 1. mevr, van Scheltinga- Laansma, 42 pnt.; 2. mevr. J. Altenburg, 40 pnt.; 3. mevr. Falkena, 39 pnt.; 4. mevr. J. de Jong-Nüdam, 38 pnt.; 5. mej. A. van Netten, 36 pnt. Voor de ingezonden vrije planten: 1. mevr. v. d. VelcU-Cnossen, 53 pnt.; 2. mevr. Hettinga, 52% pnt.; 3, mevr. P. Wiersma, 51 pnt.; 4. mevr. L. Adema- Hoeksma, 50 pnt.; 5. mevr. H. Reüenga- Tjerkstra, 48 pnt.; 6. Mevr. A. v. d. Pol, 47 pnt.; 7. mevr. W. Buma-Cnossen, 45 pnt. Voor het bloemschikken: 1. mevr. Y. Speerstra-Tjalsma, 51 pnt.; 2. mevr. S. Kuiper-Vellinga, 50 pnt.; 3. mevr. H. Haanstra, 49 pnt.; 4. mej. Kortooms, 47 pnt. De kinderen, die elk jaar ook een bloem krijgen dit jaar een kaaps viooltje of een agiratum hadden donderdag 23 augustus hun floraliamiddag. Zy hadden tevens een voordracht wedstryd onder lei ding van mej. Kortooms. De pryzen voor de ingezonden bloemen werden gewonnen door: 1. Riemie v. d. Velde, 51 pnt.; 2. Jetty Bakker, 50 pnt.; 3. Pierkie Bakker, 49 pnt,; 4. Dirkje Smit, 47 pnt,; 5. Frieda Hettinga, 46 pnt.; 6. Maryn de Jong, 45 pnt. Jongens: 1. Douwe Dykstra, 52 pnt.; 2. Henkie Haanstra, 51 pnt,; 3. Com. Bouma, 49 pnt.; 4. Epie Gerritjma, 47 pnt.; 5. Nico Dykstra, 45 pnt.; 6. Cobus Koopmans, 43 pnt;: De gemeente Wymbritseradeel heeft al eerder byna 5 ha grond op het eiland te Heeg aangekocht van de heer Jorrit- sma aldaar. Thans kan de gemeente nog de laatste twee percelen grasland op dit eiland, gelegen aan de Var-zijde (noord zijde), groot 1.95.25 ha, en eigendom van de heer C. A. Cnossen, aankopen. Voor de toekomstige recreatieplannen op het eiland is deze grond onmisbaar, doch vooruitlopend hierop wordt het thans mo gelijk over het Var een toegangsbrug aan te leggen, waardoor het eiland wordt ontsloten. In de toekomst, zo zeggen b. en w. in hun voorstel, zullen de raad hier omtrent nadere voorstellen bereiken. Hier was het eens gebeurd, dat de jon gens brandnetels hadden verzameld om die aan hun leraar te geven. Deze had last van nierstenen en de veearts had ge zegd, dat het een probaat middel was „Sizzen is neat, dwaen is in ding”. Algra is steeds een man van de daad geweest. Na schooltü’d had hy nooit haast om thuis te komen en verrichtte hy nog tal van karweitjes. De heer De Boer over handigde daarna de heer Algra een gram mofoonplaat. Namens de vereniging van oud-leerlin- gen sprak de heer J. de Vries, die de manier van lesgeven van de heer Algra vergeleek met het voederen van koeien: enige variatie in het menu is wel wense- lyk. Hy was dankbaar dat de heer Algra een middel was om de jongens op God te wyzen. Tenslotte bood hy een zak met zilvergeld aar.. De vyfde klas van de Kon. Wilhelmina- school in Sneek (voor de vakantie nog vierde klas) krijgt een gratis schoolreisje aangeboden door de Ned. Spoorwegen. De kinderen hebben gezamenlyk deel genomen aan een quiz onder het motto: „Veilig over de overweg”. Alle oplos singen waren goed en na loting werd deze klas aangewezen voor het schoolreisje. Waarheen de reis gaat is nog niet be kend. Verscnynt MAANDAG!» en DONDERDAGS

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1