Uitstekend zeilweer op Nationale zeilkam pioenschappen Triest slot van het skutsjesilen op de Goengarypsterpoelen Raadsvoorstellen Wymbritseradeel van Klazinga bij de Valken verrassend voor Hollandse favorieten IJLST W Y M BRITS ER A DEEL en Melkbus viel, vrouw licht gewond Auto over de kop onder Nijland Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Nieuwe directie voor „Thabor” 120ste jaargang no.73 Maandag 13 sept. 1965 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Eindelijk gesnapt Politiebureau Oudemirdum Fryske Toaniel Stilting oprjochte PERCEEL GROND GOËNGA VERKOOP BOUWTERREIN Stormschade in Oppenhuizen GRONDAANKOOP OPPENHUIZEN Geval van joyriding Motorrijnschip liep vlot van stapel Raad Ijlst op excursie Zuivelfabriek te Uitwellingerga stopgezet friferfl—Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Langweer skütsje sloeg om Diefstallen in Zwembad en Sportpark SNEEKER NIEUWSBLAD aan het Behalve de reeds gepubliceerde komen in de hedenavond te houden raadsverga dering van Wymbritseradeel nog de vol gende voorstellen aan de orde. Forline wike is to Ljouwert oprjochte de Fryske Toaniel Stifting. Dizze stifting, dy’t fuortkommen is üt de aktiviteiten op toanielgebiet fan it Frysk Nasionael Bonn, hat as doel to bifoarderjen dat toanielfoarstellings yn it Frysk brocht wurde op artistyk forantwurde nivo. Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 0 51 50 30 05 D.g.g. 40 91. VERHUUR SCHARNEGOUTUM AANKOOP PAKHUIS WOUDSEND De minister van binnenlandse zaken heeft aan de gemeentebesturen doen toe komen een afdruk van zijn rondschrij ven aan de ministers van overige depar tementen inzake toekenning van een by> TOEKENNING VU1L-WERKTOESLAG AAN PERSONEEL REINIGINGSDIENST BIJZONDERE UITKERING 1965 AAN GEMEENTEPERSONEEL Gistermiddag viel op de oude weg van Bolsward naar Nijland een melkbus van een vrachtwagen. Mevrouw D. de H.-K. uit Bolsward, die op haar brommer uit de richting Sneek kwam, kreeg deze pardoes voor de wie len. Zy botste op de bus en tuimelde tussen de naast de weg gelegen spoor rails. Ze werd licht gewond, terwijl de brommer beschadigd werd. In de nacht van woensdag op donderdag heeft de storm ook in Oppenhuizen scha de veroorzaakt, Twee zolders werden van in aanbouw zijnde woningen gerukt. De gevaarten vlogen tegen een boom, welke afknapte en vervolgens kwamen ze op de garage van de heer Cnossen terecht. Alle ruiten sneuvelden en de garage werd uit zjjn lood getrokken. Tenslotte belandde het gevaarte op het erf van de heer I. Wjjnstra, waar heg en steg werden afgeknapt. VERKOOP GROND AAN DE POTTEN Zaterdag kwam een zekere A. O. uit Duitsland tot de ontdekking dat zijn per sonenauto, welke hij op 4 september jl. in de Kanaalstraat alhier had gepar keerd, was verdwenen. Gisteren stond de wagen er weer en bij onderzoek bleek dat er 700 km mee was gereden. De po litie stelt een onderzoek in naar dit geval van joyriding. Vrijdagmiddag is op de werf van de Sneker Scheepsbouwunie een 780 ton me tend schip, bestemd voor de riviervaart, te water gelaten. De doopplechtigheid werd verricht door mevr. A. Kallen- Verlaan, waarna de Hortense Dorine” zeer vlot in de Houkesloot gleed. Ten behoeve van de elektrificatie van het aan de Potten geprojekteerde bunga- lowdorp wil het Provinciaal Electriciteits- bedrijf aldaar een transformatorstation stichten. Daartoe wil het van de gemeente een bouwterreintje aankopen, ter grootte van ongeveer 17 m2. De prijs van de grond is bepaald op f 15,per m2, waarom trent met het PEB overeenstemming is bereikt. dien genoemde 5.400 m2 grond thans mede wordt opgespoten. Na ingewonnen advies van de directeur van gemeentewerken zijn b. en w. tot de conclusie gekomen, dat bij openbare aanbesteding geen lagere prijs tot stand zou komen. Zij stellen dan ook voor aan de firma Nagelhout en Zn. te Woudsend de voren- omschreven werkzaamheden onderhands op te dragen voor f 134.000,—. Op donderdagmiddag 16 september d.s. ’s middags 1 uur, zal de raad van de ge meente IJlst op excursie gaan. Verschil lende in uitvoering zijnde werken zullen worden bezocht en andere veel besproken objecten zullen zeer zeker ook een beurt krijgen. In het nummer van 23 septem ber hopen we de lezers een verslag van deze excursie te brengen. In Oudemirdum werd aan het post bureau van de rijkspolitie, waarvan de heer P. Niesten te Leeuwarden architect is, in opdracht van de rijksgebouwendienst een rijkswapen aangebracht. Ontwerp: beeldhouwer C. W. Fokma te Leeuwar den. Uitvoering in rood koper. Met ingang van 8 september jl. is ook de afdeling melkontvangst van de coöp. zuivelfabriek „Westerbrugsloot” te Uit wellingerga stopgezet. Alleen de afdeling melkkontrole en veeziektenbestrijding blijft in Uitwellingerga. Hiervoor zal een apart gebouw worden opgetrokken, waar van de aannemer vandaag met het uitzet ten is begonnen. De gemeente is in 1960 eigenares gewor den van de korenmolen „Het Lam” te Woudsend, met het doel dit voor het dorp zo belangrijke monument te behou den. Op een afstand imponeert de aanblik van de molen zeer en beheerst in feite geheel het gezicht op het dorp, wat menig passerende tourist noodt tot een rondwandeling door het dorp, zo schrijven b. en w. in het voorstel aan de raad. Van nabij ondervindt het aanzien van de molen echter schade door het in 1925 aan de noordzijde aangebouwde pakhuis. De onderbouw van de molen wordt hier door deels aan het oog onttrokken, ter wijl bovendien de bouwstijl van dit pak huis zich in het geheel niet bij de molen aanpast. Het is thans mogelijk dit pakhuis met De mitldagwedstrijd van het amateur-skütsjesilen kreeg een naar slot, toen vrijwel direct na de start het skütsje van de commissie Langweer met D. de Jong aan hét roer omsloeg. De aardigheid was er toen af. De andere schippers streken de zeilen en zochten de wal op. Over de oorzaak van het omslaan kunnen wij geen oordeel vellen, maar op dat moment was het goed zeilbaar weer en vergeleken bij de morgenwedstrijd hadden de meeste amateurschippers er maar één reef in en de fok voor vol. Tien minuten na dit trieste voorval had de laatste reef er wel uit gekund en hadden de vele toeschouwers nog van een mooie wedstrijd kunnen genieten. In het afgelopen seizoen is al vaak gezegd daar gaat het Zwaantje, maar Lodewijk Meter weet hoeveel het kan lijden, zodat men het amateur-schip- per de Jong met zijn bemanning niet kwalijk kan nemen. ONDERHANDSE AANBESTEDING BOUWRIJP MAKEN GRONDEN TE IJSBRECHTUM In de maand juli van het vorig jaar verdween een auto van taxibedrijf Ha- nenburg aan de Dr. Boumaweg alhier. De wagen werd de volgende dag zwaar beschadigd op de Afsluitdijk aangetrof fen. Thans heeft de Sneker politie terzake van dit geval proces-verbaal kunnen op maken tegen vijf jongelui uit Sneek. It sil bisocht wurde soks to birikken troch it foarmjen fan in kearnploech fan akteurs, it organisearjen fan toerné’s en sa nedich it skriuwe of fortale liften fan toanielstikken. Noch yn dit winterskoft wol de stifting mei har wurk nea foaren komme. Brocht wurde sil: ”Dr. Corckzak en de bern” fan Erwin Zilvanus yn oersetting fan Tabe Beintema en finder regy fan Pyt van der Zee. De première sil op 17 de- simber wêze yn’e Lawei to Drachten. Ek fierder stiet der al in tal ütfierings fêst. It bistjür fan de nije stifting wurdt foarme troch: F. E. J. Bijkerk, foarsit- ter; Jaep Dykstra, skriuwer; mefr. J. Zoete-Wellinga, administraesje; F. Het- tema en Jeh. Terpstra. As riejowers sille fungearje, mefr. G. G. Faber-Homstra en de hear H. Keuning. It adres fan’e stifting is: Ljurkestrjitte 35, Ljouwert. Bij de dertiende wijziging van de ge meentebegroting 1965 werden gelden uit getrokken voor het ontsluiten en bouw rijp maken van terreinen te Oppenhuizen. In verband hiermeede is contact gezocht met de fa. C. Nagelhout en Zn. te Wouds end betreffende het aanbrengen van de hiervoor benodigde riolering, de terrein- ophoging en een vijf meter brede hulp- bestrating volgens een door de dienst van opgestelde technische De morgenwedstrijd begon een uur la ter en van de elf opgegeven skütsjes ver schenen er negen aan de start. Eeme- woude en Lemmer ontbraken op 't appèl. Er was op de poelen een mooie baan uit gezet met een flink kruisrak er in. De skütsjes verschenen zwaar gereefd aan de start, wat ook wel nodig was want er waren dikke vlagen bij, die veel van de bemanningen vroegen. KI. v. d.. Meulen stuurde zijn eigen schip daar zijn ama- teurschipper dr. Verbeek niet was komen opdaigen. De Sneker Pan startte fraai, in tegenstelling met Heerenveen dat een slechte start had. Sneek rondde als eerste de boei, op de hielen gevolgd, door K. v. d. Meulen en Drachten. Sneek behield de leiding tot in de derde ronde. In de twee de ronde had V. d. Meulen er een reef uitgegooid en kwam de Pan dicht op de hielen. Ook H’veen kwam van uit de achterhoede gestadig opzetten en lag al op de derde plaats vlak achter V. d. Meulen. Toen de Sneker Pan de boei moest ronden voor het onderwindse rak naar de start toe werd deze boei te ruim genomen en Ki. v. d. Meulen verzuimde niet de kans om boven Sneek te komen. De Pan trachtte nog van der Meulen te pakken te krijgen en gooide er een reef uit, maar dit kostte nog al wat tijd, waarvan H’veen profiteerde. Wel liep Sneek op het halfwindse rak weer snel op H’veen en KI. v. d. Meulen in, maar de afstand naar de finish was te kort om ze nog te pakken te krijgen. In de ach terste gelederen werd nog een verwoede strijd geleverd tussen de Halve Maan en de ZWH om ce achtste en negende plaats maar in de laatste ronde moest de Halve Maan z’n meerdere erkennen in de ZWH. De uitslag was: 1. KI. v. d. Meulen, Woudsend, 2. Heerenveen, stuurman E. de Weerd, 3. Sneker Pan, stuurman J, Jeliema, 4. Drachten (A. de Groot), 5. S. Meter (E. Meter), 6. Langweer, (D. de Jong), 7. Leeuwarden, (P. P. de Jong), 8. ZWH, (A. de Groot), 9. Halve Onlangs heeft een Sneker makelaars kantoor een optie gekregen op een ter rein te Scharnegoutum voor de bouw van woningen in blokken van drie. In vrij korte tijd waren er voor negen woningen reeds gegadigden, waaruit blijkt, zo zeg gen b. en w. in hun voorstel, dat wan neer gunstig gelegen bouwterreinen wor den aangeboden, er wel belangstelling is voor het bouwen en wonen in Wybritsera- deel. Zij stellen voor aan de heren N. P. Roodhof, G. Visser, J. Kuperus, T. Ni colai, D. Dam, allen te Sneek en A: Ku perus, Lutjewinkel, C. J. Vink te Stads kanaal, F. Bruintjes te Hilversum en U. Wiersma te Kolderwolde een perceel bouwterrein, volledig bouwrijp en opge hoogd, in genoemd dorp te verkopen te- een verkoopsom van f 16,25 per m2. Bij besluit van 28 mei jl. is aan de heer Tj. Bruinsma te Scharnegoutum al daar een perceel grond verkocht voor de bouw van een bungalow, tegen de prijs van f 17,50 per m2, volledig bouwrijp en opgehoogd. Naderhand is op verzoek van de heer Bruinsma overeen gekomen, dat hem het perceel onopgehoogd zal worden geleverd, waardoor de prijs kan worden gesteld op f 12,50 per m2. Benoemd met ingang van 10 november a.s. tot directie van het rusthuis „Tha- bor” in Sneek, de heer en mevrouw De Jong, thans in gelijke funktie aan het gemeentelijk verzorgingshuis „Zonnehof" te Koedijk (N.-H.). In de vergadering van 29 april jl. zjjn gelden uitgetrokken voor het bouwrijp maken van gronden te IJsbrechtum. B. en w. hebben contact opgenomen met de Kon. Ned. Heidemy. voor de uitvoering van de nodige grondwerken, rioleringen, bestratingen, etc., waarna van genoemde maatschappij een inschrijving voor boven bedoelde werken is ontvangen van f 193.000,—. Na ingewonnen advies van de directeur van gemeentewerken zijn b. en w. tot de slotsom gekomen, dat by openbare aan besteding geen lagere prijs tot stand zou komen en zü stellen dan ook voor aan de Kon. Ned. Heidemij. vorenbedoelde werkzaamheden onderhands op te dragen. In aansluiting op de voorstellen van 17 mei en 12 juli 1965, kunnen b. en w. thans wederom enkele aankopen ten be hoeve van bovengenoemde wegverbete- ring aan de raad voorleggen. Zij stellen voor tot deze aankoop over te gaan. Maan, (K. Schouwstra). De startprijs was voor de Sneker Pan. De middag- wedstryd begon om half drie. De Sneker Pan had weer een mcoie start, op de voet gevolgd door H’veen. Leeuwarden startte te vroeg en moest terug. Jammer genoeg kreeg deze wedstryd, zoals wy in de aanhef al vermeldden, een vroegty- tig einde. In hotel Hanenburg vond de prijsuitreiking plaats waar voorzitter De Jong van het Leeuwarder skütsje de pre zen uitreikte, daar deze commissie de honneurs waarnam. De heer A. Postma ontving nog een klein cadeautje voor het assisterep by het starten. Er waren nog extra prijzen welke aangebo den waren door Watersportbedrijf Rinke Bok en door de eigenaar van het Pavil joen aan het Snekermeer. De heer B. P. W. uit Scharnegoutum wilde vanuit de richting Blauwhuis op de kruising met rijksweg 43 onder Nij land rechtsaf slaan in de richting Sneek. Uit de richting Bolsward naderde een auto met daarachter een caravan, be stuurd door de heer A. A. D. uit Zwolle. De heer D. remde bij het zien van de heer W. af, waardoor de auto met caravan begon te slingeren en tensltoie over de kop raakte. Er ontstond geen botsing. De vrouw van de bestuurder, die naast hem zat, werd licht gewond. gemeentewerken omschrijving. Deze firma verklaarde zich by inschry ving bereid te werkzaamheden uit te voe ren voor f 134.000,Opgemerkt wordt, dat van dit bedrag f 115.500,betrekking heeft op het terrein bedoeld in boven genoemde begrotingswyziging, terwijl hierin is begrepen f 18.500,voor het ophogen van nog plm. 5.400 m2 naastge legen terrein, waarvoor binnenkort een voorstel inzake het bouwrijp maken in gediend wordt. Op grond van de ligging betekent het een financieel voordeel in- Bp besluit van 20 juli jl. is te Oppen huizen ruim 2 ha grond aangekocht, waarvan thans op korte termijn een ge deelte, voor zover dit gelegen is binnen de grenzen van het tegenwoordige uit breidingsplan, bouwryp zal worden ge maakt en opgehoogd. Het is dan het doelmatigst gelüktydig een deel van een belendend perceel op te hogen, eveneens gelegen binnen het uit breidingsplan. Dit laatste perceelsgedeel- te is eigendom van de familie Jouwsma, waarmee overeenstemming is bereikt om trent verkoop hiervan aan de gemeente, tegen een naar de mening van b. en w. acceptabele pry’s. Zy stellen dan ook voor tot deze aan koop over te gaan. ONDERHANDSE AANBESTEDING RIOLERING, TERREINOPHOGING EN HULPBESTRAT1NG TE OPPENHUIZEN De vereniging is op 16 mei jl. opgegaan in de coöp. zuivelindustrie „De Goede Verwachting” te Workum. De bedrijven van Oosthem (Nyesyl), Warns, Heeg en Woudsend waren hiermee reeds gefu seerd. Alleen Heeg is van deze fabrieken nog in bedrijf. De stopzetting heeft voor het personeel geen moeilykheden met zich meegebracht. Drie personeelsleden zyn in het bedrijf te Heeg werkzaam geworden en een heeft werk kunnen vinden in het zuivel bedrijf te Workum. De anderen hebben hun werk in Sneek gevonden. De melk- vervoerders zijn normaal in dienst ge bleven. Direkteur J. de Jong van Uit wellingerga heeft de leiding van het be drijf in Heeg. zondere uitkering van 2 pet. overheidspersoneel over 1965. Tot deze uitkering is besloten, omdat aan de werknemers in het particuliere bedrijfsleven op grond van een algemene vergunning van het college van ryks- bemiddelaars maximaal 2 pet. mag wor den toegekend in verband met de om standigheid, dat de per 1 januari 1965 toegestane loonsverhoging achteraf te laag is gebleken. Hoewel het aanvankeiyk in de bedoe ling heeft gelegen uitbetaling hiervan in twee termijnen te doen plaatsvinden, ten einde de hieruit voortvloeiende beste- dingsimpulsen over het tweede half jaar van 1965 te spreiden, is thans om admi- nistratief-technische redenen besloten tot uitbetaling in één termijn. Zoals gebruikelijk verzoekt de minister in genoemd schrijven voor het personeel in dienst der gemeente een gelijke voorzie ning te treffen. Deze voorziening vraagt van de gemeente een uitgaaf van ongeveer f 14.000,—. Aangezien steeds de voor ’t rijkspersoneel geldende voorzieningen op het gemeente- personeel van toepassing worden ver klaard, stelt het college voor aan het personeel in dienst der gemeente Wym britseradeel bovenvermelde uitkering te verlenen. Hessel Donker deed het van de Sneker deelnemers nog het beste door met een vjjfde, derde en negende plaats de zesde plaats in het algemeen klassement te be zetten. De stand is hier: 1. R. van Asten 2.867 punten; 2. H. J. de Ruyter 1.964 punten; 3. O. P. Besse- ling 1.832 punten; 4. L. J. A. de Wit 1.663 punten; 5. P. de Boer 1.566 punten. Maar er moeten het komende weekend nogmaals drie wedstrijden worden geva ren, waarna de slechtste wedstryd van de zes mag worden afgetrokken. Gaat men deze slechtste wedstryd nu al aftrekken, dan vinden verschillende verschuivingen plaats en staat bijvoorbeeld in de regen- boogklasse Johan de Wilde royaal aan de kop. De eerste schermutselingen hebben echter al aangetoond, dat verrassingen niet zyn uitgesloten en dat waarschijnlijk minstens vier nieuwe kampioenen kunnen worden begroet. Sedert 1936 is aan de heer A. van der Meel te Goënga verpacht een perceeltje land by de brug over de Oudvaart, vroeger gedeeltelik gebruikt als faeca- liënstortplaats. De pacht van het per ceeltje land, groot 4.090 ca, bedroeg de laatste tijd f 41,De heer Van der Meel heeft te kennen gegeven van verdere pacht af te zien. Als gegadigde heeft zich gemeld de heer W. Bakker te Goën ga nr 85, die ook pachter is van het aangrenzende perceel, eigen aan de Herv. Kerkvoogdij te Goënga. B. en w. stellen voor genoemd perceeltje grond aan de heer Bakker te verpachten voor dezelfde pachtsom. Advertentieprijs: 15 cent per mm Bü kontrakt handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs 13,50 per half jaar. Franko p. post ƒ4,50 per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Gistermiddag omstreeks vijf uur raak te onder Nijland een auto met caravan over de kop. De nationale zeilkampioenschappen worden dit jaar in drie ver schillende centra afgewerkt. Op de Westeinder plassen komen de klei nere schepen in aktie, op het Ijsselmeer de draken en de Finnjollen en op het Sneeker Meer staat de kampioenstitel in de valken-, regen boog-, 16 m2-, vrijheid- en pampusklasse op het spel. Al deze kam pioenswedstrijden vinden plaats op de weekeinden 11, 12, 18 en 19 september met 25 en 26 september als reservedata. punten, 4. Joop Helder 1.956 punten; 5. J. v. d. Kooy 1.752 punten. De enige Sneker deelnemer in deze klasse, Th. de Haan, staat op de zevende plaats. Opmerkeiyk is het dat Hollandse cracks als Spaargaren, Endstra en Van Rietschoten niet tot de voorhoede wisten door te dringen. In de vrijheidsklasse (12 deelnemers) kwam favoriet C. de Haas Jr. tot dusver niet tot indrukwekkende prestaties. Ern stig gegadigde voor de titel is hier ge worden J. J. H. Hellemans Jr. die met een derde en twee eerste plaatsen de kop van de ranglijst aanvoert. M. Mole naar (eerste, tweede en vijfde) blijft ech ter goed volgen. Jan de Boer en Rienk Alberda nemen de derde en vierde plaats in. Joop Kluitenberg moest wegens ziekte verstek laten gaan. De stand is: 1. J. J. H. Hellemans 3.168 punten; 2. M. Molenaar 2.645 pun ten; 3. J. K. de Boer 1.897 punten; 4. R. S. Alberda 1.663 punten; 5. P. S. Ossendorp 1.663 punten. Onno Zweep en Hero Meindersma zitten in de staart van het klassement. De pampusklasse (13 deelnemers) was in hoofdzaak een „Hollandse” aangele genheid. Kampioen Labouchere kwam er weliswaar niet aan te pas, doch des te beter kwamen Van Asten en De Ruyter en in mindere mate Besseling en De Wit voor de dag. Naar aanleiding van een door het werk- liedenpersoneel van de reinigingsdienst in de gemeente aan de directeur van gemeentewerken gericht verzoek om toe kenning van een zg. „vuil-werktoeslag”, zoals in sommige gemeenten wordt toe gepast, te willen bevorderen, hebben b. en w. terzake de nodige inlichtingen in gewonnen. Hierbij is gebleken, dat thans in ver schillende gemeenten tot toekenning van genoemde toeslag is of wordt overgegaan en deze toeslag van gemeente tot gemeen te varieert tto 'n maximum van f 5,per week. Hierbij geldt als overweging, dat ten aanzien van het werkliedenpersoneel van de reinigingsdienst by de funktie- waardering ingevolge de werkclassificatie indertyd niet of onvoldoende rekening kon worden gehouden met de faktor „vuil werk”, zodat dit personeel nagenoeg in dezelfde toongroepen als het overige werkliedenpersoneel is ingedeeld. Het behoeft geen nadere uitleg, dat de door dit personeel te verrichten werk zaamheden zonder meer als vuile, meest al zeer vuile, arbeid kan worden aange merkt en het steeds moeilyker wordt hiervoor nieuwe werkkrachten aan te trekken. Het ligt daarom voor de hand, dat dit vuile werk enige compensatie vindt in een hogere beloning door plaat sing in een hogere toongroep of door het verlenen van een toeslag. Waar het eerste by de indeling in de toongroepen niet heeft plaatsgevonden, zal tot het laatste kunnen worden overgegaan. Nu de mogelijkheid hiertoe zich blijkt voor te doen, komt het b. en w. gewenst voor hiervan ook gebruik te maken. Ge zien de voortgaande stijging van Ionen en prijzen menen zy, teneinde wijziging op korte termijn te voorkomen, deze toe slag te moeten vaststellen op f 5,per week, zulks ingaande 1 januari 1965, het geen voor de gemeente een jaarlijkse last van ongeveer f 2.500,betekent. Verschynt MAANDAGS en DONDERDAGS Het schip, dat 60 meter lang, 7.50 m breed en 2.60 m diep is, krijgt een Brons- motor van 450 pk. De „Hortense Dorine” is zowel geschikt voor het vervoeren van stukgoederen als van ertsen, e.d. Opdrachtgever voor de bouw was de scheepvaartonderneming „Limburgia”, direkteur de heer L. Kallen. Het schip zal varen voor een scheepvaartkantoor in Gent (België). Binnenkort wordt de kiel gelegd van het zesde en laatste schip in deze serie Rijnschepen, die de heer Kallen bij de Sneker Scheepsbouwunie laat bouwen. Op het Sneeker Meer traden derhalve het afgelopen weekeinde de genoemde klassen aan. Zaterdag was het wel koud, doch een matige tot harde bries uit richtingen tussen zuid en west bracht de nodige vaart in de deelnemende schepen en ongeveer twee uur na de laatste start waren alle schepen weer binnen. Door middel van een startschip was een Olym pische driehoeksbaan op het meer uit gezet met als eindpunt de finish bij de starttoren. Zaterdag kwamen de „harde- windzeilers” behoorlijk aan hun trekken en de uitslagen van zaterdag verschilden aanmerkelijk van die op zondag, toen een zwakke tot matige bries uit weste- ly’ke richting de schepen moest voortstu wen. In de valkenklasse (13 deelnemers) was zaterdag E. Rolf v. de Baumen de grote man door uit een veld van 13 valken als eerste te eindigen. Doch zondag kwam hy niet verder dan een zesde en negende plaats, waardoor hij voorlopig na drie wedstryden met de derde plaats in het klassement genoegen moest nemen. J. Kla zinga was zondag uitstekend op dreef en heeft met een eerste en tweede plaats de eerste plaats in het klassement ingeno men. Staartjes kwam zaterdag niet ver der dan de laatste plaats, doch werd zondag vierde en eerste. De stand aan de kop is hier: 1. J. Klazinga 2.344 punten; 2. B. Staart jes 1.964 punten; 3. E. Rolf v. d. Bau men 1.913 punten; 4. J. H. de Wilde 1.800 punten; 5. P. van Buren 1.663 punten. Albert Wester en mr. R. Mulder staan resp. op de zesde en zevende plaats. In de regenboogklasse (11 deelnemers) was Bouw van Wyk zaterdag weer heer en meester. Mèt een röyale voorsprong op ir. G. A. Bakker werd hij eerste. Rö- fekamp werd een uitstekende derde, ter- wyl de Hollandse Tol en Hofland als vier de en vy’fde binnen kwamen. Zondag echter liet Johan de Wilde, die zaterdag met een achtste plaats genoegen moest nemen, zien dat hy by licht weer heel wat mans is. De Sneker crack presteerde het tweemaal royaal als eerste te eindigen. Bpuw van Wijk kwam toen tot een derde en een tweede plaats en heeft voorlopig de leiding in het klassement. Ir. Bakker, die zondag vyfde en vierde was bezet de derde plaats, terwy’l kampioen John Hof land met een vyfde, zesde en derde plaats op de vierde plaats is gekomen. D. v. d. Hulst staat op de vy’fde plaats in het klassement en daarna volgen pas Alberda en Röfekamp, respèctievelyk als zesde en zevende. De stand is: 1. B. van Wijk 2.648 punten; 2. J. de Wilde 2.523 punten; 3. ir. G. A. Bakker 1.523 punten, 4. J. Hofland 1.472 punten; 5. D. P. M. v. d. Hulst 1.326 punten. De drie laatste plaatsen worden bezet door resp. Doevendans, Zwart en De Vries. De Hollandse zeilers Kist en Van der Velde verschenen niet aan de start. In de 16 m2 klasse (15 deelnemers) werd zowel zaterdag als zondag de stry’d ontsierd door tal van protesten. Jaap Hel der trok zich van dit alles niets aan. Hy werd zaterdag eerste, zondag tweede en vierde en neemt de eerste plaats in het klassement in. T. Visser is echter met een achtste, eerste en derde plaats nog lang niet kansloos. De stand is: 1. Jaap Helder, 2.928 punten; 2. T. Visser 2.451 punten; 3. Homme Wester 2.012 Vrydag is in het Sneker Zwembad uit een busje een bedrag van f 15,— ont vreemd. Ongenode gasten brachten voorts zaterdagmiddag een bezoek aan de kleed kamers in het sportpark, waar van een speler een beurs met f 35,— inhoud werd gestolen. De politie zoekt naar de bedry- vers van deze onsportieve daden. het erf rondom de molen aan te kopen van de eigenaar, de heer B. Lijklema te Woudsend. Aankoop hiervan opent de mogelijkheid t.z.t. dit pakhuis af te breken, waardoor voor de molen een veel betere situering zou worden verkregen, vooral wat de aanblik van de noordzijde, vanaf de weg richting Gaasterland, betreft. In het verleden zyn er wel eens plan nen geweest de molen in te schakelen by het vreemdelingenverkeer, doch het ingebouwd zijn werd dan als een be zwaar ondervonden. Mogelijk dat zich na afbraak van het pakhuis nieuwe per- spektieven zullen voordoen. Nu zich hier toe de gelegenheid voordoet, stellen b. en w. voor tot deze aankoop over te gaan.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1