Centrale verwarming van de Meester Visserschool Jönköping’s Muziekkorps gaf zeer geslaagd concert Rayonvergadering Chr. Plattelands Vrouwenbond Jaap Helder in 16 m2 klasse onttroond door Homme Wester 67' S) nationale zeiltitels om in Vijf nieuwe kampioenen felle strijd IJLST WYMBRITSERADEEL en van Twee mannen aangehouden wegens diefstal RAADSVOORSTELLEN SNEEK I I Ds. H. van Niet 25 jaar predikant de gemeenten SNEEK, Officieel Orgaan Bejaardenonderzoek in Sneek, Wymbritseradeel en IJlst Provisionele verkoping woningen in IJlst Doorlichting voor t.b.c.-bestrijding in Ijlst Mishandeling in Grote Kerkstraat Fr 120ste jaargang no. 75 Maandag 20 sept. 1965 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD J.N. Plotseling sterfgeval in winkel te Sneek gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en -j Hei Sneeker Nieuwsblad is een I f'-A i i SNEEKER NIEUWSBLAD wegens Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon O 51 50 - 30 05 b.g.g. 40 91. 4093 punten tweede en P. de Boer Alkmaar derde met 3376 punten. Tijdens de maanden juli en augustus werd nagenoeg het gehele onderzoek in IJlst en Wymbritseradeel (woonwensen) voltooid. Binnenkort wordt begonnen aan Sneek. Tot op heden werden geen vrij willige krachten ingeschakeld; vooreerst is het voor de onderzoekers zaak dat zij zelve vertrouwd raken met enige situaties „in het veld”. Een fraaie start van de regenbogen. In de achterhoede kampioen Bouw van Wijk met de „37” het ds. 1 Het onderzoek zal, wanneer alle plan nen kunnen worden gerealiseerd, uitsluit sel moeten geven aangaande de woon wensen van bejaarden buiten de tehuizen, de voorzieningen die reeds te hunnen be hoeve bestaan en de plannen voor verdere voorzieningen; voorts inzake de bemoei ingen van instanties, instellingen en groe pen met bejaarden en hun problematiek. De betreffende onderzoekers bezinnen zich op de mogelijkheid de bejaarden binnen de tehuizen in het onderzoek te betrekken. Al deze kennis zal t.z.t. moe ten worden aangewend om te komen tot een verantwoorde keuze van toekomstige voorzieningen voor bejaarden in genoem de gemeenten, doch ook als achtergrond kennis voor al diegenen, die zich wensen te bezinnen op het bejaardenvraagstuk in Friesland. Men kan nl. nu reeds stellen dat de onderzoekresultaten voor een niet gering deel ook voor geheel Friesland hun gelding zullen hebben. Het onderzoek ter plaatse is in volle gang. Een deel van de gesprekken met instanties en instellingen vond plaats in juli. Er staan nog meer op het program ma. I Op zjjn toernee door ons land gaf Jönköping’s Muziekkorps vrijdagavond een concert in de Grote Kerk, die zo goed als geheel bezet was. Deze muzikale rond reis van acht dagen werd begonnen in Enschede en afgesloten te Winschoten. Dit Leger des Heils-korps uit Jönköping, in het midden van Zweden gelegen, telt mo menteel 44 leden. De bezetting is gebaseerd op het Engelse brassband-systeem, waarvan enkele registers werden aangevuld met ’n aantal instrumenten, want de standaard-bezetting eist 24 koperblazers. Mevr. A. Bjjlsma-Van Dijk uit Wouds- end was vrijdagmiddag in Sneek aan het winkelen, toen zjj in de winkel van de heer S. Dijkstra op het Grootzand onwel werd en ter plaatse overleed. Het korps, waaraan tevens een jeugd afdeling is verbonden en dat reeds 75 jaar bestaat, trad niet alleen in Zweden, doch ook in de overige Scandinavische landen op. Bovendien werd drie jaar ge leden een toernee gemaakt naar West- Duitsland, waarbij ook Berlijn werd be zocht. Jönköping’s Muziekkorps kan putten uit een zeer gevarieerd programma. Tijdens de jongste toernee bestond het repertoire nl. uit 19 marsen, 26 z.g. selecties, 6 me ditaties, 11 liedbewerkingen, 6 suites, evenveel „diversen” (meest arrangemen ten), 2 Air-Farie’s en enige cornet-solo’s en -trio’s. Onder de componisten van deze karak teristieke Leger des Heils-muziek neemt onder meer E. Leidzén een vooraan staande plaats in, evenals de Engelse toondichter Eric Ball, wiens werk ook in ons land bekend werd, althans bij de fan farekorpsen. De meeste van deze ensem bles hebben wel één of meer composities van hem op het repertoire staan. Jam mer echter dat zijn werken, voor fan- farebezetting gearrangeerd, in waarde dalen, omdat ze voor brassband geschre ven zijn en-derhalve nimmer de typische Engelse kleur kunnen benaderen. echter zondagmorgen in de eerste wed strijd lelijk zitten door op de tiende en laatste plaats te eindigen. Zijn vierde en derde plaats in de resterende wedstrij den waren daarna niet voldoende om de titel te halen,. Deze titel ging naar Bouw van Wijk uit Woubrugge, die zondag met een zesde, een derde en een eerste plaats voldoende punten voor de titel bjjeen- zedlde. Het puntentotaal van Van Wijk kwam na aftrek van de slechtste wed strijd op 4820. Johan de Wilde werd met 4093 punten tweede, John. Hofland uit Rotterdam, de kampioen van 1964 derde met 4026 pnt., ir. G. A. Bakker uit Rot terdam vierde met 3075 punten en Jo hannes Alberda met 3026 punten vijfde. Röfekamp werd achtsté, Zwart negen de, Doevendans tiende en De Vries elfde. In de 16 m2 klasse wist Jaap Helder uit Paterswolde zijn titel niet te prolon geren. Wel zeilde deze crack vrij con stant, doch uiteindelijk moest hij met de derde plaats genoegen nemen. Zijn broer Joop deed het beter en werd tweede. Kampioen werd Homme Wester uit Hee- renveen die met een eerste, twee'tweede, een derde en een tiende plaats op een puntentotaal kwam van 4306. Ook Joop Helder kwam op ditzelfde puntentotaal, doch hij kwam met een eerste, tweede, derde, vierde en vijfde plaats juist een tweede plaats tekort voor de titel. Jaap Helder werd derde (4278 punten), T. Vis ser vierde met 3625 punten en onze stad genoot Thom de Haan veroverde in dit sterke veld een zeer eervolle vijfde plaats met 3482 punten. In de vrjjheidsklasse waren J. K. de Boer uit Hardegarjjp en Rienk Alberda uit Sneek de beste Friezen. De Boer werd vierde mdt 2878 punten en Alberda vjjfde met 2566 punten. Kampioen werd J. J. H. Hellemans jr. uit Utrecht, die met drie eerste plaatsen, een tweede en een derde plaats in totaal 5297 punten bijeenzeilde. M. Molenaar uit Alkmaar werd tweede met 3996 punten en E. West- dorp uit Leiden derde met 2929 punten. Hero Meindersma en Onno Zweep kon den in dit milieu nog niet meekomen. In de pampusklasse tenslotte schaarden zich eveneens twee Sneker zeilers onder de eerste vijf. Henny de Jong werd met een eerste, derde, vierde en twee zevende plaatsen vierde met een totaal van 3306 punten en Hessel Donker zeilde met twee derde, twee vierde en een vjjfde plaats 3218 punten bjjeen, goed genoeg voor de vjjfde plaats in het klassement. Titelhouder Labouchere liet het na zjjn slechte resultaten van vorige week af weten en verscheen niet aan de start. Kampioen werd R. van Asten uit Hel mond die 4996 punten verzamelde (twee eerste, twee tweede en een derde plaats). H. J. de Ruyter uit Heemstede werd met uit Het Provinciaal Opbouworgaan in Friesland startte mede naar aanleiding van desbetreffende besprekingen in de commissie van studie en advies van het Opbouworgaan en de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid begin juli met het bejaardenonderzoek in de gemeenten Sneek, IJlst en Wymbritseradeel. uiting kwam in de daaropvolgende mars, „De Bron”, van A. Gallidge, met het prachtig klinkende koraalachtige midden- deeltje. In „Liederen uit Zweden” van G. Blom berg, „Herinneringen” van P. Catelinet, en „Boodschap van waarschuwing” van E. Ball trof ons de constante en glas heldere zuiverheid, het klankevenwicht en de beschaafde wijze van musiceren. Kleine technische foutjes werkten, tegen over zoveel goeds, in ’t geheel niet sto rend. Een fragment uit Handels „Samson”, gearrangeerd door B. Coles is als zo danig minder geslaagd te noemen. Wil men toch iets van Ha’-' 1 arrangeren, waarom dan geen suite uit de „Water”- of „Vuurwerkmuziek”? Het stuk werd echter met zorg weergegeven. Een meditatie (liedbewerking) over „Veilig in Jezus’ armen” werd mooi ge nuanceerd en transparant vertolkt. Een indrukwekkende uitvoering! De solo-cornettist Ove Eriksson wist veel eer in te leggen met de uitvoering van „Tucker”, een thema met variaties, waarin zijn technische en muzikale kwa liteiten overtuigend gedemonstreerd wer den. Het trombonekwartet speelde be schaafd, sonoor en zuiver.. Kapelmees ter Sven Olof Hübner leidde rustig en beheerst. Op fret Sneeker Meer werd het afgelopen weekeinde het tweede en laatste gedeelte van de nationale zeilkatnpioenschappen in de valken-, regenboog-, 16 m2-, vrijheid- en pampusklasse afgewerkt. De vierde wedstrijd, die zaterdagmiddag moest worden gevaren, werd door het wedstrijdcomité wegens te harde wind afgelast. Daardoor moesten er zondag drie wedstrijden worden gevaren, want de op zaterdag afge laste wedstrijd werd verschoven naar zondag-namiddag. Zondag woei er een stevige bries uit richtingen tussen zuid en west en er werd wederom een felle strijd geleverd. De spanning bleef er tot het laatste toe in want alle beslissingen vielen pas in de laatste wedstrijd. Alie vijf kampioenen van het vorig jaar werden onttroond, waarbij dient te worden aangetekend dat Beer Willemsen in de vrijheidsklasse zijn titel niet verdedigde. Vijf nieuwe kampioenen werden dus uitgeroe pen, maar een en ander ging met weinig ceremonieel gepaard. Protes ten waren er op deze laatste zondag weinig. In de valkenklasse deed zich echter het unieke feit voor dat tot tweemaal toe een valse start werd gemaakt, waarna de betrokken wedstrijd ongeldig werd ver klaard en alle schepen nul punten kregen toegewezen. Uiteindelijk werd B. Staartjes uit Bus- sum kampioen in de valkenklasse. Hij zeilde na aftrek van de slechtste wed strijd in totaal 4581 punten bijeen door een eerste, tweede, derde en vierde plaats. Goede tweede werd P. van Bu ren met 3491 punten, terwijl mr. R. Mul der uit Langweer met 3359 een uitsteken de derde plaats in het eindklassement veroverde. E. Rolf v.- d. Baümen,- de kampioen van het .vorig jaar bracht het nu niet verder dan een vierde plaats (3088 punten), terwijl J. Klazinga uit Almelo met 2757 punten vijfde werd. In de regenboogklasse was onze stad genoot Johan de Wilde een der favorie ten voor de titel. Het verschil met de Hollandse crack Bouw van Wijk van Wijk was na. de wedstrijden van vorige week uiterst gering. De Wilde .liethet. P. had bovendien op het paviljoen aan het Snekermeer f 200,gestolen, op Ter schelling f 50,en verschillende kleinere bedragen, o.a. een portemonnee uit een box in het sportpark. P. is in verzekerde bewaring gesteld. In Leeuwarden werd de 26-jarige G. T. uit Leeuwarden aangehouden. Hij had in Sneek een bromfiets gestolen. Hij zal worden voorgeleid voor de officier van justitie in Leeuwarden. Wegens diefstal van f 350,— uit kleding in de kleedlokalen van Ons Gebouw aan de Westersingel tijdens het volleybal toernooi is aangehouden de 21-jarige L. P. uit Sneek. Woensdag 22 september a.s. zal vijfentwintig jaar geleden zijn, dat H. van Niel uit IJmuiden werd bevestigd als predikant in de Nederlandse Her vormde Kerk. Hendrik van Niel werd op 26 februari 1915 te Haarlem geboren. Hij bezocht eerst het stedelijk gymnasium in zijn geboortestad en studeerde daarna nog theologie aan de rijksuniversiteit te Leiden; waar hij in 1938 zijn kandidaats- en ongeveer een jaar later ook zjjn kerke lijk voorbereidend examen aflegde. Na dat de heer Van Niel in november 1939 was toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk en van 1 oktober 1939 tot 1 augustus 1940 eerst tien maanden de hervormde ge meente van Houtrijk en Polanen (Half weg) als hulpprediker had gediend werd hij op 22 september 1940 bevestigd als predikant van de hervormde gemeente Burgwerd-Hichtum en Hartwerd in de classis Franeker. Op 23 januari 1944 ver wisselde de jubilaris deze gemeente met die van Hellendoorn, vanwaar hjj op 16 juni 1947 naar Sneek vertrok. Daarna stond ds. Van Niel nog acht jató te Nunspeet en op 22 oktober 1961 werd hjj door ds. Van Lagerweij uit ’s-Gravenha- ge bevestigd als predikant van de wjjk- gemeente „Nieuwe Kerk” van de Cen trale Hervormde Gemeente IJmond. Sinds de ontbinding van de Centrale Hervormde Gemeente IJmond op 1 jan. van dit jaar (1965) dient ds. Van Niel de hervormde gemeente van IJmuiden- West. Naar wjj tenslotte vernemen heeft ds. Vau Niel in verband met zijn zilveren ambtsjubileum als predikant in de Ne derlandse Hervormde Kerk woensdag avond 15 september jl. in het verenigings gebouw te IJmuiden-West gerecipieerd. Verder ligt het in zijn bedoeling zondag morgen 26 september a.s. om negen uur te Burgwerd het feit te herdenken, dat hij daar op 22 september 1940 in het ambt werd bevestigd. Donderdagavond j.l. vond in hotel „Het Wapen van IJlst” de provisionele ver koping plaats van 10 aaneengebouwde woningen aan de Uilenburg te IJlst. Perceel II: Uilenburg 38, verhuurd aan de heer H. v. Brug voor 16,84 per maand, kwam in handen van de heer Plantinga, Parrega, als hoogste bieder, voor de som van 1209. Het laagste bod hierop was 595. Perceel H, verhuurd aan de heei- F. v. d. Molen voor 6, per week werd voor 1256 toegewezen aan de heer Koehoorn; laagste bod f 749. Perceel III: verhuurd aan mej. E. Koopmans voor 16,84 per maand, hoog ste bieder Plantinga voomoemd met 1009, laagste bod f’7'1. Perceel IV, verhuurd aan mej. A. v. d. Wal, voor 16,84 per maand, hoogste bieder Plan tinga voomoemd met 1051, laagste bod 754. Perceel V, verhuurd aan mej. H. Zuidstra, voor f 16.84 p. mnd. hoogste bie der Plantinga voorn., met f 1351, laagste bod 999. Perceel VI, verhuurd aan mevr. Zijlstra, voor 16,84 per maand, hoogste bod J. Hoekstra met 1289, laag ste bod 935. Perceel VII, verhuurd aan de heer S. Wierrma, voor 23,36 per maand, hoogste bod 1569, door de heer Trinks, laagste bod 1000. Perceel VIII, verhuurd aan de heer B. v. d. Berg voor 100,10 per half jaar, hoogste bieder Zwaagmans y. d. Goot met f 1350. laagste bod 799. Perceel IX, verhuurd aan de heer P. Zwaagman voor 23,36 per maand, hoogste bidder Plantinga voomoemd met 1609, laagste bod 1054. Perceel X, verhuurd aan mevr, v. d. Goot voor ƒ14,12 per maand, hoog ste bieder J. Hoekstra met 1489, laag ste bod 918. De finale verkoop zal plaat? vinden op donderdag 30 september a.s. 's avonds 7 uur in „Het Wapen van IJlst”. Verko per is de diakonie der Ned. Herv. Kerk ter plaatse. Er was voor deze verkoping veel belangstelling. gaf de presidente het woord aan ds. Bijl, die sprak over het gebed. len fan de wichtigste dingen yn üs libben, seit ds. Bijl, is het gebet. It is it kontakt mei üs himelske Heit, it is in teken fan üs freonwêzen mei God, it alles mei God biprate. Bidde dogge wy nea tofolle, wol moatte wy üs besinne op üs bidden. De discipelen fregen net foar neat: Heare, lear üs bidden. Bidde moatte wy oefenje, traine soe sprekker sizze wolle. It gebet en it leauwe kin men los fan elkoar sjen like min as de gehoarsumheit oan üs himelske Heit, dan folget der üt, ek hoe steane wy yn it libben, tsjinoer üs neiste, hoe is üs plak yn de mienskip. Bidden is it sykheljen fan de siele, ynademje troch it gebet, ütademje de bliidens en ek it fortrouen fan it leauwen. Forjit nea, seit sprekker, wy binne yn ’t gebet nea alline. Jezus Christus hat nea ophalden mei foar üs te bidden. Nadat ds Bjjl met de aanwezigen nog een korte nabespreking hield, dankte de presidente spreker namens allen. Met dankgebed werd deze goede avond be sloten. De volgende vergadering is 14 oktober. Dan zal ds. Van der Werf spreken over het gevangeniswezen en in het bijzonder over vrouwen in de gevangenis. H. N.-A. Dat de inwoners van IJlst zich bewust zijn, dat door gezamenlijke medewerking resultaten zijn te bereiken, vooral als het gaat om onze gezondheid, daar heb ben ze verleden week woensdag blijk van gegeven door spontaan naar het Groene Kruis-gebouw te gaan voor de zogenaam de „doorlichting”. Niet minder dan 865 mensen hebben hun borstkas van binnen laten fotograferen, terwijl reeds 200 in de bedrijven waren doorgelicht. Slechts 10 onthielden zich. Een en ander bleek ook bjj deze uit voering weer overduidelijk. Het timbre van een brassband is, ondanks (of dank zij) de vele cornetten milder dan bjj de Nederlandse fanfare en de ogenschijnlijk eenvoudige instrumentatie biedt verschil lende mogelijkheden. Jönköping’4 Mu ziekkorps ontwikkelde een zeer fraaie en ronde klank. Na het spelen van het Wilhelmus en het Zweedse Volkslied werd het program ma, dat af en toe w:rd onderbroken door samenzang, bijbellezing, getuigenis, toespraken, etc., vrij vlot afgewerkt, waarbij uiteraard het accent viel op het instrumentale deel. Voor afwisseling zorg de een mannenkoor, dat gevormd werd uit enige leden van het muziekkorps. De eenvoudige, meest éénstemmige liederen, werden evenals de soli (een en ander met accordeonbegeleiding) zeer homogeen uit gevoerd, maar zonder de zo nodige span ning. Dit goed bedoelde, onderdeel, bevre digde ons althans niet helemaal, want, eerlijk gezegd, dachten wc meerstemmige koorzang te zullen horen! Wat het muziekkorps betreft, we con stateerden in de volksliederen reeds een mooie afgeronde klank, die tevens tot Advertentieprijs 15 cent per mm Bij kontrakt handels ad verten ties) lager. Abonnementsprijs f 3,50 per balt jaar. Franko p. post 4,50 per hall laar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad LEERMIDDELEN THOMAS V'.N AQUINESCHOOL Van het bestuur van de Stichting Rooms Katholieke Scholen te Sneek is op 16 juni 1965 een aanvrage ingekomen om medewerking te verlenen voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen en enig meubilair, voor het onderwijs in handenarbeid aan de Thomas van Aquineschool (school voor gewoon lager onderwijs). Het schoolbestuur heeft als toelichting op deze aanvrage medegedeeld, dat met ingang van het schooljaar 19651966 het vak handenarbeid aan de school wordt ingevoerd, wat met zich meebrengt dat de school van de nodige leer- en hulp middelen voor het onderwijs in dit vak dient te worden voorzien. B. en w. hebben de aanvrage getoetst aan de in de L.-onderwijswet 1920 neerge legde normen en zijn van mening, dat de gevraagde medewerking dient te worden verleend. Met name zullen door het in willigen v.in de aanvrage de normale eisen m.b.t. het geven van lager onder wijs niet worden overschreden, terwijl de aanschaffing evenmin strekt tot vervan ging van leer- en hulpmiddelen, die ten gevolge van langdurig gebruik niet meer kunnen worden gebruikt. B. en w. ad viseren de raad dan ook de aanvrage in te willigen. Zoals bekend draagt het daar toe te nemen besluit slechts het karakter van een principiële beslissing. De juiste omvang van de gevraagde aanschaffin gen, waaromtrent b. en w. zich thans nog het oordeel wensen voor te behouden, zal eerst in een later stadium worden bezien. B. en w. stellen dan ook voor de ge vraagde medewer’-ing te verlenen. BIJZONDERE UITKERING VAN 2% OVER HET JAAR 1965 In zjjn rondschrijven van 13 augustus 1965, gericht aan de gemeentebesturen, deelt de minister van binnenlandse zaken mee, dat de regering, gelet op het feit, dat aan de werknemers in het particu liere bedrijfsleven op grond van een al gemene vergunning van het College van RÜksbemiddelaars, over het jaar 1965 een uitkering van maximaal 2% mag worden toegekend, heeft besloten het overheids personeel eveneens een bijzondere uitke ring van 2% toe te kennen. Aan het overheidspersoneel zal deze uitkering anders dan aan de werkne mers in de particuliere sector, waar ze in twee termijnen onderscheidenlijk vóór 1 augustus en na 1 december 1965 wordt uitgekeerd tegelijk met het salaris over de maand oktober 1965 worden uit betaald. De uitkering voor het overheidsperso neel zal 2% bedragen van het jaarsalaris, vermeerderd met de evt. huurcompen- satie en vakantietoelage. Voor hen, die slechts gedurende een deel van het jaar 1965 in overheidsdienst werkzaam zjjn, wordt de uitkering naar evenredigheid verminderd. De bewindsman verzoekt de gemeente besturen te bevorderen, dat voor het ge- meentepersoneel overeenkomstige voor zieningen worden getroffen. Het verdient naar de mening van b. en w_. aanbeveling de vrjjwel steeds gevolg de gedragslijn te handhaven en ook in dit geval aansluiting te zoeken bjj de voor het personeel In dienst van het rijk ge troffen salarisvoorzieningen. Dit zal op eenvoudige wjjze kunnen geschieden door de in de hiervoor aangehaalde circulaire van de minister van binnenlandse zaken omschreven regeling van overeenkom stige toepassing te verklaren op het per soneel in dienst van d"° gemeente. B. en w. stellen de raad dan ook voor het hiertoe strekkende besluit te nemen. Een rayonvergadering op 16 september jl. van de afdeling Gaasterland, Abbega, Oosthem en Sneek van de Christelijke Plattelandsvrouwenbond was de start voor het winterwerk, dat ook voor de plattelandsvrouwen weer een leerzaam en gevarieerd programa in petto heeft. Ongeveer 110 dames van genoemde af deling stapten ’s middags aan boord van de „Harmonie” uit Drachten. De Sne ker presidente, mevr. Gerbrandy, heette ieder welkom en hoopte op een geslaagde tocht. Dat is dan zeker óok wel het ge val geweest. De late zomerzon gaf zjjn medewerking en de tocht over het Sne kermeer via Terhorne naar Grouw was prachtig. De afdelingen Gaasterland en Abbega zorgden zowel voor buiten- als binnenspel, zodat; de tijd vlug verstreek. Zeven uur was de aankomst weer in Sneek, waarna om hal facht de avond vergadering volgde in Aere Perennius. Na zingen en gebed las de presidente een kort gedeelte uit de bjjbel en hield een meditatie. Daarna heette de presi dente ieder welkom in het bijzonder de spreker voor deze avond, ds Bijl uit Joure, plus twee dames van het provin ciaal bestuur, die ’s midags ook de boot tocht hadden meegemaakt. Na nog enkele zakeljjke mededelingen Voor het verwarmen van de Meester Visserschool (openbare school voor zwak zinnige kinderen) wordt tot nu toe gebruik gemaakt van een cokes-verwarmings- ketel. Een onlangs ingesteld onderzoek heeft uitgewezen, dat de ketel tengevolge van slijtage in een zeer slechte staat verkeert en dat vervanging door één of meer nieuwe ketels noodzakelijk is. Teneinde een doeltreffende verwarming van de school te verzekeren achten b. en w. het gewenst dat nu de bestaande ketel moet worden vervangen van de gelegenheid gebruik wordt gemaakt over te gaan op verwarming door middel van gas. Hiertoe zou de centrale verwarming van de school met een tweetal gasge stookte ketels worden uitgerust. De thans nog in gebruik zijnde ketel is destijds in de verwarmingskelder van de naast de Meester Visserschoól gelegen v.m. open bare ulo-school geplaatst. Nu de openba re ulo-school inmiddels het nieuwe ge bouw aan de Koningin Wilhelminastraat heeft betrokken verdient het aanbeveling de nieuwe ketels bjj de school zelf on der te brengen. Als plaats hiervoor kan het gebouwtje achter de voormalige im- becilenafdeling van de Meester Visser school dienst doen. Door de huisvesting van de imbecie- lenafdeiing in de Conventschool zjjn twee lokalen in de Meester Visserschool vrij gekomen, die daarna in gebruik zjjn ge nomen door de debielenafdeling. Deze lokalen worden nog niet verwarmd door middel van centrale verwarming. Het is gewenst de centrale verwarming óók tot deze lokalen met bjjruimten (w..c.’s en hallen) uit te breide-'. De kosten van de gehele verandering van inrichting zullen naar raming 23.400,bedragen. De hierin begrepen kosten voor bouwkundige voorzieningen worden geraamd op 4.000, Op grond van het vorenstaande stellen i b. en w. voor een krediet van 23.400, beschikbaar te stellen voor het treffen van voorzieningen met betrekking tot de centrale verwarming van de Meester Vis serschool en in verband daarmee de be groting voor 1965 wijzigen. versciujnt MAANDAGS en DONDERDAGS Donderdagmiddag wilde de heer H. M. G. uit Utrecht door de Grote Kerkstraat rjjden met zjjn vrachtauto, terwijl de doorgang versperd was door enkele hek ken. Die waren geplaatst door werklie den, die ter plaatse werkzaamheden ver richtten. De chauffeur zette de hekken aan de kant en wilde doorrijden. Maar dit was niet naar de zin van J. W. uit Sneek. Er ontstond onenigheid en de chauffeur liep enkele klappen op. De po litie heeft proces-verbaal opgemaakt te gen J. W. wegens mishandeling van H. M. G. O: T

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1