Wat de Raad te behandelen krijgt Alfred Salten’s kaleidoscoop boeiend stuk Waterpoort- krabbels I t i maar krachtigs t WYMBRITSERADEEL IJLST van en KORT NIJE WIKE FREED FRYSKE BOEKEWIKE Huisvrouwen leerden gevangenis kennen Schade door blikseminslag in Scharnegoutum J. B. G. de Vries, voorzitter KZVS, plotseling overleden Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, t t w 120ste jaargang no 78 Donderdag 30 sept. 1965 concertseizoen in Sneek Verkoping Scharnegoutum te Muziekvakopleiding in Friesland Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Frysk Orkest opende Afscheid directrice Sint-Anlonius Ziekenhuis Op dinsdag 28 september jl. nam zr. Ltrikking Gysbert Japicxpriis oan dichter Jan Wybensta Vermaning hielp niet Onze plaatsgenoot R. Koet uit de Rozenstraat oefent een beroep uit, waar lang niet iedereen geschikt voor is: schoorsteenveger. Behalve dat hij geen last mag hebben van hoogtevrees, is een grote behendigheid vereist. Als teken van zijn ^vaardigheid de schoorsteenveger bezet immers letterlijk ’n hoge post in de maat schappij draagt hij dan ook een hoge hoed. Het dragen van i deze hoed is een oude traditie, waar geen schoorsteenveger 'van afwijkt. Baansplitsing in rijksweg 43 voor de aansluiting van het industrieterrein i I SNEEKER NIEUWSBLAD een koeld. te Donderdag 23 september hield de Ned. Ver. van Huisvrouwen de eerste bijeen komst in het nieuwe seizoen in zaal Ha nenburg. Ds. D. v. d. Werf uit Leeuwar den vertelde over zijn werk als gevange nispredikant. Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 0 51 50 30 05 D.g.g. 40 91. De voordelen, hieraan verbonden, zijn niet geril g. ''ot nu toe was het, ter ver krijging van een door het rijk erkend tnu- ziek-vakdipioma, uitsluitend mogelijk ’n opleiding voor de staatsexamens te gaan volgen, dan wel zich bij een der conser vatoria of lycea buiten de provincie in te schrijven. Sedert 1 januari 1965 is aan de Leeu warder Muziekschool de mogelijkheid ge schapen de opleidingen voor de door het rjjk erkende onderwijsakten A (hoofdvak solozang of een der instrumentale vakken, a.m.v. en ritmiek) en de praktijkdiploma’s (hoofdvak koordirektie, direktie harmo nie en fanfare, kerkelijk koorleider en or ganist) te gaan volgen. Dat het met de jaargetijden in de war is, is in deze rubriek al eerder be toogd. Zo mochten we de afgelopen zaterdag de herfst had donderdag reeds zijn intrede gedaan eén zo merse dag beleven. De temperatuur liep in sommige plaatsen van ons land zelfs op tot 26 graden C. Enkelen aan en daarna weer uit om een duik te nemen in het koele nat. Daarvoor kon men echter niet meet terecht in het zwem bad, want dat is leeggepompt. Het van Salten, bevat alszodanig dezelfde uitstekende elementen als voornoemde suite, maar het werk past ons inziens niet in het kader van een concert. Het zou wel een passend sluitstuk kun nen zijn van een volksfeest of een andere feestelijke gelegenheid, waarbij het pu bliek (dat gebeurde trouwens ook nu!) kan meezingen. Overigens zijn wij van mening dat een potpourri op het amateuristische vlak moet blijven. Wanneer zeer binnenkort van het Mi nisterie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk werk de officiële erkenning van de afdeling vakopleiding aan de Leeuwarder Muziekschool zal afkomen, is daarmee het feit beklonken dat Fries land voortaan zijn eigen muziek-vakoplei- dingsinstituut heeft. staan. De aan het Rijk in eigendom over te dragen grondstroken hebben aan de noordzijde van de rijksweg een opper vlakte van 3480 m2 er aan de zuidzijde van 4170 m2.. Aangezien met de waarde van de maagdelijke grond aan de noord zijde rekening werd gehouden bij het op stellen. van de bouwterreinprijsbereke- ning voor het industrieterrein, kan deze grond zonder bezwaar kosteloos aan het Rijk worden overgedragen. Gedeputeerde staten is verzocht te bevorderen, dat de waarde van de aan de zuidzijde van de rijksweg in beslag te nemen grond als nog door de minister van economische zaken in de subsidiëring wordt betrokken. B. en w. stellen voor een regeling aan te gaan met het Rjjk. Notaris E. K. Hoekstra te Sneek veilde gisteren finaal in gebouw „Elim” Scharnegoutum een saté en landen onder Scharnegoutum, alles tot 1974 verpacht aan de heer M. Beuckens voor een jaar lijkse pachtprijs van f 4.933,met halve onderhoud en halve assurantie (tot max. f 150,voor pachter. De verkoping vond plaats in onderdelen. Aan de voltooiing van de Hospitaler- brug,«beter bekend als de ,Hoge Brug’ wordt druk gewerkt, alhoewel het in gebruik nemen niet voor de winter moet worden verwacht. De zg. koker- brug, die wordt gebouwd door de aan nemersfirma G. de Boer uit Workum, zal aan weerszijden van de twee rij banen een trottoir krijgen. Momenteel is de koker gereed en men is nu bezig de verbinding met de wal tot stand te brengen. De werkzaamheden ten behoeve van de baansplitsing in rijksweg 43, ter hoogte van het industrieterrein zijn nog in volle gang. Sinds enige weken wordt het snelverkeer over de baan ten oosten van de huidige weg geleid. Daarvan is de asfaltfundering gereed. De bovenste laag van deze baan moet echter nog worden aangebracht. Over 2 weken hoopt men met het 4 meter diep uitgraven van de westelijke baan te beginnen. Het rijwielpad is reeds verdwenen. De (brom)fietsers moeten nu lijdelijk over de oude betonnen ver keersweg rijden. Grote ravage werd aangericht jn een woning te Barneveld, nadat er een he vige gasexplosie was geweest. Door een lek in de aardgasleiding was de woon kamer vol gas gestroomd. Het waak- vlammetje van de gasconvector zorgde voor de ontploffing. Alle meubels wer den door de steekvlam verschroeid. Een achttal meisjes uit Leiden heeft de eerste karateclub voor vrouwen in ons land opgericht. Zjj trainen zich mo menteel in diverse vechttechnieken, zweepslagen en slaven met de zijkant van de hand. Zo’n uitichietende hand heeft een snelheid van "ond de 150 km per uur. De acht MMS-leerlingen beoefe nen de sport vooral om zelfverdediging te leren. Enige tijd geleden was er nogal wat Tegelijkertijd worden dikke palen van deining rond een Zutphense winkelier eikehout de grachtbodem ingeheid, die de prjjs van zijn waren aanduidde voor versteviging van de nieuwe ka de. Twaalfhonderd melkboeren zijn gis termorgen in 25 bussen (geen melkbus sen) naar Keulen gereisd, om daar op de grote levensmiddelententoonstelling Anuga op de Nederlandse stand vertegen woordigd te zijn. Het gezelschap werd bij het zingen van vaderlandse liederen enthousiast ondersteund door het mu ziekkorps van de Duitse grenswacht. Zr. Christiana kwam in 1952 naar Sneek en heeft gedurende 13 jaren als direc trice van het ziekenhuis een wezenlijke bijdrage geleverd aan de gezondheids zorg in de Zuidwesthoek van Friesland. Haar taak was in de stormachtige ont wikkeling, die het ziekenhuiswezen in deze jaren doormaakte, veelomvattend. Dat het Sint-Antoniusziekenhuis deze ont wikkeling niet alleen heeft kunnen bijhou den, maar hierin zelfs pionierswerk heeft verricht, is voor een niet onbelangrijk deel te danken aan het feit, dat zr. Chris tiana haar veelzijdige talenten hiervoor volledig heeft ingezet. Bij het afscheid bleek hiervoor zowel binnen als buiten de ziekenhuisgemeen schap veel waardering te bestaan. De heer N. J. de Vries, voorzitter van het bestuur, dr. C. S. Wallenburg, voorzitter van de medische staf en de heer J. van Houten namens het personeel dankten haar ieder vanuit eigen gezichtspunt voor de samenwerking. Zr. Christiana wordt opgevolgd door zr. M. Elisabeth, tot voor kort hoofd van de verpleegstersopleiding van het Sint- Canisiusziekenhuis in Nijmegen. M. Christiana, directrice van het Sint- Antoniusziekcnhuis, afscheid van Sneek in verband met haar vertrek naar Hilver sum waar zij met ingang van 1 oktober a.s. in gelijke functie werd benoemd in het RK ziekenhuis. De priisütrikking fan ’e Gysbert Ja picxpriis en de Joast Halbertsmapriis sil freedtomiddei 8 oktober om healwei Gi ven wêze yn it stêdhüs fan Boalsert troch de kommissaris fan tic keninginne, mr. H. P. Linthort Homan, De jouns om acht üre folget de offisiële iepening fan de Fryske Boekewike 1965, ek troch de kommissaris. Dan sil ek de priis foar it beste forsoarge boek bikend makke wur- de. Op 4 september j.l. was het twintig jaar geleden dat, met medewerking van de Fryske Akademy, het Frysk Orkest in zijn huidige vorm werd opgericht, want eigenlijk is het Frysk Orkest een voortzetting van het vorige en de daar voor bestaande orkesten. De raad van de gemeente Sneek komt vanavond om 8 uur bijeen. Behalve de reeds gepubliceerde voorstellen komen in deze vergadering aan de orde de be noeming van de voorzitter en vier leden van de z.g. woningcommissie en de be noeming van een onderwijzer aan de Looxmaschool te Sneek. Voor de woning commissie worden door b. en w. voor gedragen: voor voorzitter H. de Vries, voor leden G. Boomsma, K. Koster, M.. Steegstra en J. P. de Vries (allen aftre dend) Voor de benoeming van een onder wijzer is de volgende voordracht ge maakt: 1. de heer D. J. Toomstra te Bakküm; 2. de heer K. Kuipers te Hee- renveen. Verder komen aan.de orde: voorstel van b. en w. tot voorlopige vaststelling van de rekeningen var de volgende tak ken van dienst over het jaar 1963: L ge meentelijk gasbedrijf; II. gemeentelijk waterleidingbedrijf; voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting en de begro ting van het gemee"telijk leningfonds voor het dienstjaar 1965; voorstel tot vaststelling overeenkomstig het be paalde in de Lagcr-onderwijswct 1920, Koper van de boerenhuizinge met enige daarbjj gelegen percelen weiland ter grootte van 7.64.80 ha. werd de heer G. de Vries te Scharnegoutum voor een nader te noemen lastgever voor de beschrijvingssom van f 62.444, Een perceel weiland ten zuidwesten van de boerenhuizinge ter grootte van 4.45.99 ha. werd toegewezen aan de heren W. Zjjlstra te Wolsum en S. van ’tZet te Tjerkwerd voor de beschrijvingssom van f 35.999,Ook dit perceel werd voor een nader te noemen lastgever ge- Dérop folget it boekefeest; Leden fan it Kunstners Boun, Roel Oostra, Cor Hoekstra, Akke Radsma, Ryk Landman, Bouke van der Wal, Hessel van der Wal, Lammert Popma, Tine Winters, G. van Asperen, Fjjlstra, Cor Huisman en it Prinse Christina gaat gitaarles ne men bjj de Antilliaanse musicus Julien Coco. Gistermiddag heeft zij de eerste les in Utrecht ontvangen. Julien Coco speelt in het Utrechts Stedelijk Orkest, maar dat hordt niet in, dat hjj slechts les geeft in klassieke muziek. Welke richting de prinses uit wil is nog niet bekend. Advertentieprijs: 15 cent per mm Bjj kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 3,50 per halt laar. Franko p. post t 4,50 per nall laar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Een perceel weiland ten noordwesten van de boerderij, groot 3.61.10 ha werd voor een nader te noemen lastgever ge kocht door de heer G. de Vries te Schar negoutum voor de som van f22.600,—. De beschrijvingssom was f 20.220. Koper van een perceel weiland, groot 0.81.66 ha., onmiddellijk aan en ten zui den van de Vlaardjjk onder Schamegou- tüm, werd voor f 5.400,— (bod f4.888,—) de heer R. de Boer te Scharnegoutum; van een perceel weiland onmiddellijk aan en ten noorden van de Vlaardijk, o.d. Scharnegoutum, groot 2.06.58 ha. werd de heer T. Zijlstra te Franeker voor f 13.591,(bod f 13.590,van een per ceel weiland met landweg op de „Flea- ren” onder Scharnegoutum onmiddellijk aan en ten westen van de spoorlijn Leeu warden—Sneek, groot 1.81.05 ha. de heer M. Looijenga te Bozum voor f7.550,— (bod f4.951,—). Tenslotte werd nog geveild een perceel weiland aan de Slachtedijk onder Schar negoutum en Lutkewierum, groot 4.26.30 ha. Dit perceel, tot 1967 verpacht aan de heer S. Bergsma te Lutkewierum voor een jaarlijkse pachtprijs van f638,—, werd voor een nader te noemen lastge ver gekocht door de heer T. Jonkman te Itens voor f 27.431,—. Dit was ook de Een predikant in Rotterdam-Zuid, die appel- en perebomen’ in zijn tuin heeft, raakte heel wat fruit kwijt door vinger vlugge kinderen zo lezen .wij in het Alg. Dagblad. Toen hij er maar niet in slaagde de fruitdiefjes te betrappen, zette hjj een bord in zijn tuin: „God ziet alles.” Hoopvol ging de predikant de volgende morgen kijken.. Opnieuw was het hangen de ooft duchtig gedund. Op het bord was met kinderhand gekrabbeld: maar Hij verraadt ons niet!”. 1868), de Tsjechische toondichter B. Smetana (1824—1884) on de veelzijdige, maar door de schrijver S. Vestdijk sterk verguisded), Franse meester C. Saint- Saëns (18351921), terwijl na de pauze dirigent Salten ook als componist de aandacht vroeg. Rossini’s ouverture tot „La gazza ladra” (de diefachtige ekster) eist een lichte en ragfijne uitvoering. Het orkest vertolkte het stuk weliswaar met vaart, maar toonde af en toe net iets te weinig raffinement, met name in de snelle pas sages om volkomen te overtuigen. Ove rigens een vlotte uitvoering met uitste kend en homogeen spel van hout en ko perblazers. De Danse macabre” (dodendans) van Saint-Saëns werd zeer verzorgd en dyna misch weergegeven, waarbij concert meester J. Conrath de verschillende solo- trekjes op knappe wijze tot klinken bracht. Uit de zesdelige cyclus „Mijn Vader land” van Smetana werd alleen het vierde deel „Uit Bohemens bos en beemd” uitgevoerd. Een pastorale-achtig stuk, gebaseerd op volksliedmotieven, waarbij het geheel uitloopt in een schil dering van een dorpsfeest, geen wonder dus dat 't werk joyeus werd afgesloten Behalve in het ijle fugatische midden deel waar de strijkers met de zuiver heid kampten, kreeg het werk een leven dige en conti astrijke vertolking. Alfred Salter componeerde verleden jaar achtergrondmuziek bij een toeris tische film over Ameland. Uit deze mu ziek stelde hjj een folkloristische suite samen die nu als „Kaleidoscoop uit de filmmuziek Ameland” op het programma prijkte. De verschillende delen van de suite lopen ongemerkt in elkaar over en vor men één geheel. Dat verband wordt nog .versterkt doordat het beginmotief aan het slot weer terugkeert. De componist is er in geslaagd het veelzijdige karakter van het eiland op rake wijze muzikaal te tekenen, daarbjj gebruik makende van motieven uit di verse Friese volksliedjes. Geestig is, on der meer, zijn visie, ook in ritmisch op zicht van het liedje „Ynskje op ’e baen”. De deinende zee, de krijsende meeu wen op het Oerd, de koekoeksroep in het bos, kortom de typische en karakteris tieke eilandsfeer wordt, in deze vrij lan ge, maar steeds bloeiende suite, overeen komstig benaderd. Dat het orkestapparaat voor Salten geen geheimen meer heeft, demonstreer de hjj overduidelijk in zijn instrumentatie die resulteerde in verrassende klankcom binaties en dito effecten. In sommige zachte passages herinner de zijn orkestratie aan Ravel. Overigens overheerste uiteraard het eigentijdse klankidioom. Een beschaafde en transpa rante klankentaai. Het slotnummer „Fryslans Rom”, een Dotnourri van Friese liederen, eveneens Versctujnt MAANDAGS en DONDERDAGS onderscheidenlijk het Besluit buitenge woon lager onderwijs 1949 van: a. het totaal van de vergoeddngen en van de voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven van de bijzondere scholen voor gewoon-, voortgezet gewoon- en uitge breid lager onderwijs over het vijfjarig tijdvak 1958 tot en met 1962; b. het ver schil tussen deze vergoedingen en uitga ven en het bedrag van deze uitgaven dat mag worden bestreden uit de ver goedingen over het volgende en ’t daarop volgend vijfjarig tijdvak. Een ander groots projekt, dat in onze trokken de stoute schoenen stad wordt üitgevoerd is de overklui zing bjj het Kleinzand. Reeds is men met het opmetselen van de walmuren begonnen en verder naar de Oppen- huizerweg is men bezig met het ver- water in de meren was al flink afge- wjjderen van de bestaande walmuren- De inwoners van Scharnegoutum en omgeving werden dinsdagavond opge schrikt door een zware donderslag. Door de luchtdruk werden enkele ruiten inge drukt. o.a. een groot ruit van „Elim”. Een jongeman, Thom Cnossen, werd even buiten het dorp op weg naar Rien door de luchtdruk met de fiets in de berm geworpen. Gelukkig kwam hij met de schrik vrjj. Woensdagmorgen wilde melkboer S. Zwerver met zijn wagen op het kerkpad naast de heryormde kerk de auto van de wijkzuster passeren, toen hjj plotseling in een grote opening in de straat wegzakte. Het bleek dat de water leiding lek was. Omdat het zo’n groot gat was veronderstelde men, dat de blik sem daar de vorige week is ingeslagen. Voor de heer Zwerver was het een 'hele consternatie. Er ging gelukkig niet veel van zjjn produkten verloren. De Leeuwarder gevangenis, zoals bijna ieder die van buiten kent, bestaat uit twee afzonderlijke gebouwen, het huis van bewaring en de gevangenis. In het eerste verblijven zjj, die gearresteerd zijn en, verdacht van één of ander misdrijf, op hun berechting wachten en zij, die een korte straf ondergaan. In de gevangenis in Leeuwarden zitten de z.g. recidivisten, de beroepsmisdadi gers, die het niet willen en de gewoonte misdadigers, die het niet kunnen laten en waarvan de meeste al meermalen ge vangenisstraf hebben gehad. Deze gevangenen vormen een heel an dere gemeenschap dan die in het huis van bewaring.. Zjj zijn niet de hele dag in hun cel maar krijgen werk in de di verse werkplaatsen, boekbinderij, kleer makerij, drukkerij, die in het huis zjjn.. ’s Avonds is er nog een paar uur recrea tie mogelijkheid voor hen. Voor al deze opgeslotenen uit het huis van bewaring en gevangenis is er de gevangenispredikant. Er wordt voor de katholieken een mis gehouden en voor de protestanten van alle richtingen is er een preek. Deze preek moet wel een bij zondere zijn want de meeste mensen in deze omgeving zijn onkerkelijk en velen a-sociaal. Toch is preken niet de hoofd zaak bij dit werk. Het belangrijkste is het persoonlijk contact met deze mensen. Zjj kunnen met hun moeilijkheden en dat zijn er vele bij de gevangenispredi kant komen; deze is hun vertrouwens man. Met tal van vaak treffende voorvallen uit z’n werk onder de gevangenen, gaf, ds. Van der Werf een beeld van het leven, dat zich achter deze muren af speelt. De presidente, mevr. Van Bruggen was dan ook zeer zeker de tolk van allen, toen zij ds. Van der Werf na afloop van zijn betoog hartelijk dankte. besloot de raad tot het maken van aansluiting van het industrieterrein, op rijksweg 43 en tot het beschikbaar stellen van een krediet van 30.000,voor het aandeel van de gemeente in de kosten van de daartoe te maken baanverdubbe- ling in rijksweg no. 43. Inmiddels zijn de betreffende werk zaamheden in uitvoering genomen. De directie Friesland, van de Rijkswaterstaat heeft een ontwerp van een terzake tussen het Rijk en de gemeente te sluiten over eenkomst, waarin de met dit werk ver band houdende financiële en materiële verplichtingen tevens worden geregeld, ter beoordeling toegezonden. Krachtens dit onderwerp verbindt de gemeente zich om aan ’t Rjjk de met de uitvoering van het werk gemoeide kosten te betalen en voorts om aan het Rijk, tegen een koop som van 1,—in volle eigendom te zul len overdragen de voor de aanleg van de ba an verdubbeling benodigde grond. B. en w. zijn van oordeel, dat tegen het aangaan van een overeenkomst met het Rjjk overeenkomstig het bjj de stukken overgelegde ontwerp geen bezwaren be- A1 deze orkesten waren uiteraard ge heel op Leeuwarden georiënteerd. Voor zover nu bekend, ontstond het Schutterjj- Muziekcorps aldaar in 1813, waaruit la ter, n.l. in 1865 het Stedelijk Muziekcorps voortkwam. Aan dit flink bezette Harmoniecorps werden in 1915 enige strijkers toegevoegd, waardoor dus, nu 50 jaar geleden, de basis gelegd voor een Symfonieorkest. Waren de mutaties voordien groot, ook van 19151940 veranderde er veel, maar vanaf 1945 tot heden heeft het Frysk Orkest zich, ondanks vele moeilijkheden, kunnen ontwikkelen en ontplooien tot een volwaardig orkest, dat thans geheel uit vafcmusici bestaat. Een en ander nu niet alleen meer voor Frieslands hoofdstad cr naaste omgeving, maar (de naam zegt het immers ook zeer nadrukkelijk) voor onze gehele pro vincie. In dit verband memoreren we tevens het pionierswerk dat Kor Ket, als eerste muzikale leider, verrichtte, en dat na diens overlijden energiek, en met grote kennis van zaken, werd aangepakt dooi de tegenwoordige dirigent Alfred Salten, die ook reeds enige symfonische werken op zijn naam heeft staan. Het eerste abonnementsconcert van dit seizoen werd dinsdagavond in „Amicitia” ingezet door het Frysk Orkest, ditmaal echter zonder solistische medewerking. Het voorprogramma was gewijd aan de Italiaanse componist G. Rossini (1792 Vanmorgen overleed plotseling de heer J. B. G. de Vries alhier, voorzitter van de Koninklijke Zeilvereniging Sneek. Hij bereikte de leeftijd van 52 jaar. De heer De Vries werd in 1959, na tien jaar secretaris te zijn geweest, onder voorzitter van de KZVS. In 1962 volgde hij de heer J. Lassche op als voorzitter. Ook was de heer De Vries vanaf 1951 bestuurslid van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer. Voor beide verenigingen heeft hjj zich zeer verdienstelijk gemaakt. sfdskip Rients Gratama sille dan in „floorshow” bringe. It ófroune jier, d.w.s. sünt boekewike 1964, binne der 48 njje titels forskynt. Yn 1964 waerd troch de fjouwer Fryske üt- jowers, to witen Osinga yn Boalsert, Miedema yn Ljouwert, Laverman yn Drachten en „Fryslan” yn Grou, foar 180.000 oan Fryke boeken forkoft. Dat is 37% mear as yn 1963. Dizze sifers wize net min. Yn oerlis mei de ütjowers, de Fryske Akademy en de Fryske Bi- weging wol de Stifting ,,It Fryske Boek” bisykje to kommen ta in great lézers- ündersyk, in soarte merktadersyk dus. Op dizze wize hopet men nije mooglik- heden to finen om de Fryske boeken un der de minsken to bringen. 1 die de prijs van zijn waren aanduidde per pond. Dat mocht echter niet van- J wege een bepaling in het wetboek, t die we hebben overge’houden uit de J bezettingstijd, toen de Duitsers het t gebruik van het woord pond verboden. Het moest dus worden; halve kg. i Deze week zagen wjj op de markt op J het Grootzand verschillende kooplie- i den, die hun prijzen weer per pond aanduidden, daarmee tegemoet ko- J mend aan het spraakgebruik onder het publiek. t I r?' T io

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1