Staatssecretaris Peijnenburg bezocht oefening Nationale Reserve fAGENDA^ Feestelijke vergadering ./Indo - af deling Sneek Pastoorwisseling in Heeg W Y M BRITS ER A DEEL IJLST maar krachtig Jl J van Ernstig ongeluk te Défilé op het Martiniplein Ledenvergadering ,Het Groene Kruis9 te Nijlünd en KORT Startavond van het winterwerk in Oosthem Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Uitweilingerga 4.1 120ste jaargang nr 79 Maandag 4 oktober 1965 Zelfbedieningszaak kreeg nachtelijk bezoek Bedrijf in Heeg bouwt in Zwitserland De nieuwe pastoor van Heeg, de zeereerwaarde heer Bern Baartman, werd vrijdag jl. jeestelijk ingehaald. Hier be groet hij zijn parochianen. (t Tijdelijke sluiting rijwielpad Rijksweg 43 rï--^ Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uHgave ven NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD PRAKTYK Voorlopig Ned. elftal samengesteld F inal;e verkoop van Woningen te Ijlst ife wil SNEEKER NIEUWSBLAD WAT ER VERDER TE DOEN IS NIEUWE PASTOOR order Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 0 51 50 30 05 O.g.g. 40 91. Onder voorzitterschap van de heer B. F. Keulen hield de afdeling Sneek van de „Ando” een bijzondere bijeenkomst in het gebouw der Vrijzinnig Hervormden „Fredehiem”. Mouljjn (FeijenoorcO Reserves: Does? (DWS) en Swart aan van voor Maandag 11 oktober spreekt me]. M. van Dijk in „De Meerpaal” over houdt het Jeugd- en Jongerenprogram ma van het Roode Kruis in”. Aanvang 2 uur. Zaterdag 16 oktober Open Damtournooi N.V. Lankhorst Touwfabrieken in za len Hanenburg. Aanvang 10 uur. werking werd verleend door de violiste mej. Aukje Beeksma met haar begelei der Meindert v. d. Weg, die op zeer verdienstelijke wijze enige muziekstukken vertolkten. Dinsdag 5 oktober te 8 uur film: Twee vrouwen. Vrijdagavond half zeven was de elf jarige Sikke Couperus uit Oppenhuizen bezig lege hulzen te zoeken, die achterge bleven waren van de de vorige avond ge houden oefening van de Nat. Reserve. Op een gegeven ogenblik stak hij plotse ling de rijksweg over. Op vrijdag 1 oktober werd de nieuwe pastoor Bern Baartman, tot dan toe assistent der H. Hartparochie in Gronin gen, door kerk- en Charitas'bestuur afge haald van het dekenaat te St. Nicolaasga. Op de grens van het dorp werd hjj opge- waoht door de drumband en het korps van de Christelijke Muziekvereniging. De pas geopende zelfbedieningszaak van levensmiddelen van de heer Rienstra in Hommerts heeft niet te klagen over de klantenkring, die dagelijks zjjn winkel bezoekt. Maar dat hij ’s nachts ook al niet met rust kan worden gelaten vindt hjj niet zo mooi. Vooral niet ais de be zoekers ook nog met verkeerde bedoe lingen komen. In de nacht van donderdag op vrijdag hoorde de vrouw des huizes gestommel in huis. Toen de heer Rien stra op onderzoek toog, zag hjj iemand kistjes opstapelen met de bedoeling om zo door een raam naar binnen te klau teren. Toen de inklimmer merkte, dat hjj opgemerkt was, verwijderdehjj zich. Tot nu toe van de dader geen spoor. De Zoals gebruikelijk werd in het Himster- hüs weer de jaarlijkse startavond gehou den, waaraan door verschillende vereni gingen werd deelgenomen. Het gebouw was flink bezet; zowel jongeren als oude ren toonden hun medeleven. sec i. Gisteravond is een 34-jarige Span jaard in het water van de Singelgracht te Amsterdam gesprongen om een tien tje van enkele landgenoten te verdienen. De man is echter niet meer naar boven gekomen. Hedenmorgen was de hoofdste- deljjke politie er nog niet in geslaagd de Spanjaard te vinden. Waarschijnlijk heeft de man de weddenschap met zijn leven moeten bekopen. AMICITIA THEATER In verband met de werkzaamheden aan Rijksweg 43 zal het rijwielpad langs deze weg tussen Sneek erf de brug bij Uitwel- lingcrga van heden 4 oktober tot 1 juni 1966 afgesloten zijn. De door de wiel rijders te volgen omleggingsroute i« ter plaatse met borden aahgegeven. Voorlopig is 1 juni 1966 als streefdatum voor de beëindiging genoemd. Het hangt van de werkzaamheden af of de strem ming van het rjjwielverkeer korter of langer zal duren. retaris eze er i Leeu- cht ge- De door luitenant Van den Akker ont worpen oefening kan als succesvol wor den aangemerkt, al waren er uiteraard nog wel enkele schoonheidsfoutjes. Ten slotte zjjn deze oefeningen bedoeld om juist dergelijke onvolkomenheden aan te vullen en gemaakte foutjes in de toe komst te voorkomen. De eigen troepen (welke door het peloton Sneek werden gevormd) hadden de taak een gebied in de nabijheid van de Oppenhuizerweg te beveiligen tegen de binnengevallen vij and (peloton Bolsward), die uit oostelijke richting oprukte in de richting Afsluit dijk. Verondersteld werd, dat vijandelijke para’s, gekleed in Nederlandse unifor men, in deze omgeving gedropt zouden worden, teneinde paniek te zaaien, door ondermeer openbare voorzieningen als gas, waterleiding, elektra, e.d., uit te schakelen. De opdracht aan het Sneker peloton luidde nu,, dit te voorkomen en tevens de vijandelijke opmars te verhin deren, c.q. vertragen. Na afloop van de oefening kwam het gehele gezelschap samen in. het wijkcen trum te Oppenhuizen, waar de staats secretaris onder meer wees op het belang van het voortbestaan van de Nationale Reserve. De lokale kennis van de vrij willigers van het eigen gebied is van groot belang voor de bevelling van het achterland, aldus Zijne Excellentie. De staatssecretaris reikte daarna de herin- Hier stonden ook de parochiële verenigin gen met hun vaandels en vlaggen opge steld, vergezeld van bruidjes, die lover tjes strooiden en die met lampions de stoet een feestelijk aanzien gaven. In de kerk aangekomen bad de deken van St. Nicolaasga samen met de parochi anen, dat de nieuwe herder zijn taak in Heeg ‘goed zal vervullen. Hierna las hij de benoemingsbrief van de bisschep van De voorzitter van het Himsterhüs-be- stuur, de heer R. Landman, opende deze avond met het laten zingen van Ps. 150 vs. 1 en gebed, waarna spr. allen harte lijk welkom heette. Bjj het begin van het winterseizoen is het goed om zo’n avond weer te houden, temeer omdat we nogal bevoorrecht zijn boven andere landen, die in armoe en gebrek leveh. Ook het bezit van een goed dorpshuis stemt tot dankbaarheid en komt het verenigingsleven zeker ten goede. De muziekvereniging „Hald Moed”, opende hierna de rij met muziek onder leiding van Tj. de Boer. Dat bracht met een de stemming er goed in. De damclub kwam met een eigen ge maakte schets: ,,It skaéd fan 1965”, Dat liet wel een pessimistische kant van de Donderdag 7 oktober Eerste kontakt- avond Sneeker Zeilclub in Café Leeu- wefi. Aanvang 7.30 uur. Loting 7.30 uur. Zondag voor een week nam de parochie Heeg in de volbezette zaal van het Ned. Hervormd Gebouw afscheid van zijn herder, pastoor J. H. Janning, die vanaf 1956 zijn ambt in Heeg uitoefende. Getuigen van dit afscheid waren burgemeester J. van Hout en deputaties van de beide andere christelijke gemeenten van Heeg. De leiding van de receptie berustte bij de heer E. van Asma als vice-voorzitter van het kerkbestuur. Allereerst sprak de burgemeester de scheidende herder toe. Hij roemde in hem vooral zijn menselijkheid en openheid in de omgang. Hij dankte voor de bijdrage, die pastoor Janning geleverd heeft voor de goede verstandhouding tussen alle dorpsgenoten. Hij feliciteerde hem met zijn promotie, alhoewel het hem speet, dal hij nit Wymbritseradeel ging vertrekken. Donderdag 7 oktober Feestavond v.v. Black Boys. Selskip Tetman de Vries in Amicitia met de revue „Hjir is de ein fan wei”. Aan vang 8 uur. Groningen voor. Vervolgens memoreerde hij de vruchtbare jaren in Heeg van pastoor Janning. Tot de nieuwe pastoor sprak, lijj de woorden van de apostel Petrus tot de presbyters van Klein-Azië: Eqj zal zjjn kudde niet heerszuchtig maar toegenegen moeten hoeden, winzucht moet hem vreemd zjjn. In één woerd, hjj zal een voorbeeld voor zijn parochianen moeten zjjn. De deken vermaande tot slot de parochianeii in een goede geest de leiding van hun nieuwe pastoor te aanvaarden. Samen met deze Zongen de parochianen vervolgens de geloofsbelijdenis, waarna hjj op het Evangelieboek zjjn ambtseed! aflegde. Hjj deed dit in tegenwoordigheid! van de vrijwel voltallige parochiegemeen. schap, van de burgemeester van Wym britseradeel, van de' officiële vertegen woordigers der protëstant-christeljjke ge meenten van Heeg, die vergezeld waren van vele dorpsgenoten, van enkele ambt genoten in het dekenaat, van een tiental parochie geestelijken uit de stad Gronin gen, het kerkbestuur en de parochieraad van de H. Hartparochie van Groningen, een deputatie van het jeugdwerk en het onderwijs in die parochie, enkele religi euzen van het parochiaat zusters klooster en talrijke zusters van Mooi Gaasterland, waar de nieuwe pastoor tot 1964 als rec tor werkzaam was. Door het overreiken van de sleutels van de kerk kon de deken toen ovengaan tot de installatie. Hierna bad hij samen met de aanwezigen over de nieuwe herder de genade af om trouw te zjjn in de ver vulling van zjjn ambt. De dank aan God werd vertolkt met een plechtig Lof, d.w.z,. de verering van de H. Reserve, waardoor de verbinding wordt gelegd met de vie ring van de H. Eucharistie, die geregeld in de katholieke kerk plaatsvindt. neringsmedaille voor tien jaar trouwe dienst uit aan soldaat der eerste klasse C. Vrieswijk uit Sneek, waarna hij ten slotte dank bracht aan de vrijwilligers voor hun trouw en hun enthousiasme. De heer Peijnenburg, die zich met vele vrij willigers had onderhouden, toonde zich bijzonder getroffen door de goede geest onder de manschappen. Eerste luitenant Van den Akker, die eerder al een uiteenzetting over het ver loop van de oefening had gegeven, dankte aan het slot van de avond de staatssecre taris voor zijn bezoek. Hij liet zijn woor den vergezeld gaan van een bus echte Sneker drabbelkoeken, hetgeen door de heer Peijnenburg en zjjn adjudant, die ook deze traktatie in ontvangst mocht nemen, bijzonder op prijs werd gesteld. Behalve de pers, was ook de radio ver tegenwoordigd bij dit gebeuren zodat de luisteraars vrijdag van de NCRV een uit gebreide reportage in „radiokrant voor Nederland” hebben kunnen beluisteren. Maandag 4 oktober Foyer Amicitia. Modeshow voor dames en heren van Modehuis Venekamp, Maison de Ja ger en firma Th. Tromp. Aanvangs tijden 19.15 uur en 21 uur. Woensdag 6 oktober Amicitia Sneek. Operagezelschap Forum met „Don Pasquale” van G. Donizetti. Aanvang ’s avonds 8 uur. De vereniging „Het Groene Kruis” te Njjlan# en omstreken had op vrjjdag- avönd een extra algemene ledenvergade ring uitgeschreven. Op de agenda prijkte een voorstel tot wijziging van de sta tuten, in verband met het opnieuw aan vragen van de koninklijke goedkeuring. De vergadering was matig bezocht, maar de voorzitter, de heer P. M. Gerbrandjj, sprak in zijn openingswoord er toch zijn blijdschap over uit dat er nog zovelen gekomen waren. Voorts gaf hij een over zicht van de werkzaamheden van de - vereniging sedert de oprichting. De Japanse prinses Yasuko, een nicht van de Japanse keizer Hirohito, heeft een anonieme brief ontvangen, waarin geld van haar wordt geëist. Indien zij het geld niet geeft, zullen intieme foto’s van haar worden gepubliceerd. Deze fo to s zouden zjjn genomen door het raam van het zomerverblijf van de prinses. Een negenjarige jongen in Assen heeft zaterdagmorgen ongeveer drie uur in een lift van een pas gereed gekomen flatge bouw opgesloten gezeten. Nadat hjj spe lenderwijs in de lift was geraakt, kwam hij tot de ontdekking, dat de deur niet meer open wilde. Een uitvoerder weiger de de knaap uit zijn benarde positie te bevrijden. Een voorbijganger waarschuw de tenslotte de politie, die de uitvoerder gelastte de lift te openen. Sa kriigen Ruurd en Griet ek tillefoan Dat wie in gemak, ’t Is hjoeddeis gewoan Nou frege Griet aan Ruurd, sa op in joun Hoe ’t dat ding wurke, hóe as dat gong En Ruurd hat dat doe Griet sa ütlein „Wiidweidich” en Hear hat er it sein: In boarre mei de kop yn Aldegea De sturt dy rikt alhiel yn Nijegea Nou knypst him yn ’e sturt, te Nijegea Dan komt der lüd üt de kop to Aldegea Sa wurket dat spul, bigrypst it dan nou Oars bist, daar ’k sizze, sa dom as in kou 'k Begryp ’t, sei Griet, ik tillefoanear En knypte doe Ruurd ris fiks yn syn ear En Ruurd joech dêrop in heiselik lüd Hy sei: lit los Griet, oars krijst op dyn hüd. Ald-Toppenhüster G. BYL Californië, U.S.A. In tegenwoordigheid van de Staatssecretaris van de Landmacht, Zijne Excellentie G. H. J. M. Peijnenburg, Majoor Walburg als lid van de Nationale defensiecommissie, burgemeester Van Hout, burge meester Cazemier en vele andere autoriteiten heeft de Nationale Reserve in samenwerking met de Reserve Rijkspolitie j.l. donderdag avond een grootscheepse oefening gehouden in de omgeving van Oppenhuizen. De Staatssecretaris had vooraf, daarbij vergezeld door zijn vleugeladjudant majoor Von Meijenveld en de inspectiecomman- dant le luitenant R. van den Akker, op het Martiniplein de troepen geïnspecteerd. Aan het konstruktiebedrjjf van de fa. C. L. Nauta te Heeg is door een Hol landse firma opgedragen de complete bouw van twee industriehallen, resp. met een inhoud van 4.000 en 5.000 m3, te Locarno in Zwitserland. Nadat eerst het konstruktiewerk aan de fabriek te Heeg werd klaargemaakt en per spoor naar Zwitserland verzonden, is een gedeelte van het personeel van de firma met een vrachtwagen en een luxe wagen verleden week naar Locarno ver trokken, voor de opbouw van beide hal len. Een mooie opdracht, waar perspektief in zit voor het groeiende bedrijf van de heer Nauta. Na een harteljjk woord van welkom tot de in grote getale opgekomen aanwe zigen hield de voorzitter een korte speech over de nog steeds noodzakeltjke strijd tegen het kwaad van het drankgebruik en -misbruik. In het bijzonder nu het aantal dodelijke ongelukken, tengevolge van drankgebruik op ontstellende wijze toe neemt en het gebruik van alcoholica zich gedeeltelijk verplaatst van het café naar het gezin, mag deze strijd niet worden gestaakt. Op moderne wjjze moet deze aktie worden gevoerd, in het bijzonder onder de jongeren. Het deed hem als spreker zo goed, dat het aantal jonge leden bij de jongerenafdeling zo snel groeit. Eén der voornaamste punten van de agenda was de „riddering” van getrou we leden. De heer S. de Bruin uit Leeu warden, secretaris van het provinciaal actiecomité, reikte hiervoor insignes en oorkonden uit. De heer B. H. Wempe kreeg een gouden speld voor zijn 50-jarig lidmaatschap. Het echtpaar Kuipers-Arema voor 40 jaar trouwe dienst aan de Blauwe Strijd. De echtparen Schouwstra-De Vries en Cuperus-Rienstra verdienden een insigne voor 25-jarige steun. Last but not least werd de heer B. F. Keulen toegesproken door de heer De Bruin. In hartelijke be woordingen richtte hij zich tot de Sneker voorzitter, die hij het insigne voor 40 jaar trouwe dienst op de borst speldde, nadat hij uitvoerig had gereleveerd, wat de heer Keulen voor de geheelonthouding tij dens zijn 40-jarig lidmaatschap had ver richt, zowel op lager als op hoger :flj veau. Al de geridderden kregen van ij afdeling verder nog prachtige boeket, bloemen mee naar huis. c Na een pauze werd de avond vc - gevuld door het vertonen van schittiü*“d' dia’s door de heer J. de Boer, sec: van de afdeling Leeuwarden. D de heer De Bruin hadden met he warder Onthouders Koor een to' maakt naar Noorwegen, in het b'.j d naar de stad Drontheim en or Schitterende plaatjes op het doc.L 2, gezellig praatje bij deze beelden maakten dat ook het tweede deel van d‘ 3Ze avond buitengewoon slaagde. Tenslott't worden vermeld, dat muzikdp. Een dronken havenarbeider heeft za terdagmorgen vroeg een dancing aan de Coolsingel te Rotterdam een schadepost van ongeveer tienduizend gulden bezorgd. Hjj gooide eerst met straatklinkers ze ven grote spiegelruiten aan gruizelemen ten, waarna hij enige bloembakken om ver wierp en bloemperken vernielde. Het kostte de Rotterdamse politie nogal enige moeite om het heerschap naar het politie bureau te krijgen. Advertentieprijs: 15 cent per mm Bij kontrak: handelsad verten ties) lager. Abonnementsprijs 18,50 per halt jaar. Franko p. post f 4,50 per half laar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Verscnqni MAANDAGS en DONDERDAGS Oosthemmer wolven zien. Later op de avond bekeek men het van de optimis tische kant. Hoe men de toekomst in 1985 zag met veel leden en een goed bank saldo, Namens de Herv. Jeugdvereniging brachten twee dames gitaarmuziek. De gymnastiekvereniging, die met de jongste leden aanwezig was, oogste veel succes onder leiding van de dames Feen- stra en Kramer. Ook het sprookje, dat door de kleintjes werd opgevoerd, kwam goed tot zjjn recht. Twee dames van de Geref. vrouwen vereniging hielden een leuke wedstrijd, waaraan 14 personen spontaan meewerk ten. De nieuw opgerichte muziekclub „The play Fulls” bracht met veel la waai enkele nummers, wat vooral bij de jeugd 'wel in de smaak viel. De voorzitter bracht dank aan allen, die hun medewerking hadden verleende Tot slot sprak ds. Van Ginkel de wens uit, dat ook het verenigingsleven dit win terseizoen mag blijven voortbestaan. Daarna werd deze geslaagde avond met dankgebed besloten. Bij het punt mededelingen werd een brief voorgelezen van de Prov. Organi satie betreffende de noodzaak van sta tutenwijziging, waarna enige vragen naar voren kwamen. Naar aanleiding hiervan betoogde de voorzitter dat de gewone ledenvergadering te laat wordt gehouden voor een tijdige behandeling van deze aangelegenheid. Vervolgens werden de oude statuten en de voorgestelde veranderingen door genomen. Bij elk artikel kregen de leden gelegenheid tot het maken van opmer kingen. Uit de bespreking bleek dat meerdere uitgaven, waarvoor de ver eniging staat, al zeer hoog zijn. Het slot van een en ander was dat de vergadering akkoord ging met de voorgestelde sta tutenwijziging. Na de rondvraag, welke weinig ople verde, bracht de voorzitter dank aan de aanwezige leden voor de wijze, waarop de nog al droge kost was behandeld. Zaterdag 9 oktober Ned. Ver. tot Be scherming van Dieren afd. Sneek. Keuring van niet-rashonden op het schoolplein van de Bolwerkschool. Het voorlopige Nederlandse voetbalelf tal, dat woensdag 6 oktober in het Sta dion Feijenoord te Rotterdam in oefenwedstrijd voor de st'”_1 tegen Zwitsers tegen Sheffield speelt, is als volgt samengesteld Doel: Pieters Graafland (Ff»jjenoord) achter: Flinkevleugel <DV^g> Israël (DWS), Schrijvers (PSV) en Veidhoen (Feijenoord); midden: P;.ins (Ajax) en Muller (Ajax); voor: Keizer (Ajax), Kmiver (Feijenoord)^ Groot (Ajax) en Hij werd geschept door de auto van mevr. H. M. E. T. uit Alkmaar, die uit de richting Joure kwam. De jongen werd de lucht ingesmeten en 25 meter verder opde weg gesmakt, waar hij bleef liggen. Dokter Ubbens, die spoedig aanwezig was, heeft hem direct meegenomen naar het Sint Antoniusziekenhuis in Sneek. Hij heeft een zware hersenschudding opgelo pen. Zjjn toestand is zeer ernstig. Namens het mannelijk deel van de pa rochie sprak de heer D. v. d. Tol. Hij me moreerde de zware taak van de zielzor ger in deze tjjd, waarin tal van tradities verlaten moeten worden. Bij de aanpas sing hieraan verstond pastoor Janning de kunst van luisteren, waardoor hij het voor alle generaties gemakkelijk maakte zich bjj het nieuwe aan te sluiten. ,1 Mej. G. W. Kortooms dankte namens de vrouwen en de meisjes voor de belang stelling en de leiding met betrekking tot de vrouwelijke organisaties. Hjj gaf aan de bijeenkomsten een vrolijke noot, maar wist toch op zijn tjjd een juist begrip voor de Christelijke principes in de op voeding aan te kweken. Het hoofd der school, de heer B. F. Hijlkema, dankte de pastoor voor zijn goed geprepareerde godsdienstlessen op de school. Hierdoor en door zijn gemoe delijke omgang met de kinderen heeft hij de eerste ontmoeting met de kerk voor hen tot een feest gemaakt. Als vojft-. zitter van het schoolbestuur hejjtff het hoofd der school in zijn werk als adviseur en uitvoerder van ‘<je feestuurs beslissingen alle mogelijk;/ vrijheid ge laten, waarbij alle bedilzucht hem vreemd was. Ook Ir/ feef pedagogische vlak bestond er ee^ conflictloze samen werking. Nadat de H. Witteveen als voor zitter van de charitas Instelling der r.k. parocIiie,„J^j(eeg paSfoors werk voor de nood geroemd had, nam de ver- jer van de Gereformeerde l het woord. Ook de andere Christenen van Heeg zien pastoor Janning /de WedD%sday rg (Sparta), Pijlman r. (Ajax). Bij de finale toewijzing op donderdag 30 septe:mber in >Het Wapen Van IJlst” van de tien aaneen gebouwde woningen d'e Uilenburg te IJlst, werd koper 'perceel I de bewoner H. van Brug f 1.210,(hoogste bod f 1.209, Pff’ceel II: J. v. d. Weg, ambtenaar ter jretarie te Wageningen, voor f 1.257, beschreven op f 1.256,-); perc. III: op- oeper Jaarsma te Sneek voor nader te noemen lastgever, voor f 1.010,(f 1.009); perceel IV: De Jager te Katljjk voor f-1.052,- (f 1.051,-); perceel V: dezelfde voor f 1.352,(f 1.351,perceel VI: J. Hoekstra te Sneek voor f 1.289,(f 1289); perceel VII: de heer Trinks te Katljjk voor nader te noemen lastgever, voor f 1.569,— (f 1.569,—); perceel VIII: de heren Zwaagman en v. d. Goot te IJlst, voor nader te noemen lastgever, voor f 1.350,(f 1.350,perceel IX: de heer Plantinga van Parrega voor nader te noemen lastgever voor f 1.609,(f 1.609); perceel X: de heer J. Hoekstra, Sneek, voor nader te noemen lastgever voor f 1.489,— (f 1.489,—). Er was wel belang stelling maar er waren weinig kopers. Intussen zjjn de percelen 6 tot en met 10 onderhands vérkocht aan een makelaar mens jg tegenwoordig, k^rkeraad Wwistenen node vertrekken. Zjjn onverdroten ijver tot het kweken van een goede verstand houding tussen de Christenen mag -’m wel niet spoedig resulteren in een organi satorische eenheid, maar heeft wel geleid tot een bewustzijn van een zjj het on volmaakte eenheid in Christus van de kerken van Heeg. Ontroerd dankte pastoor Janning voor alle hartelijkheid, die op deze receptie tot uiting Werd gebracht. Dit alles gaf hem de moed om met blijdschap zjjn voel zwaardere taak in Workum op te vatten. i

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1