Waterpoort-krabbelt i Meppel Straks een week feest in IJlst (vervolg) Het begon vijftig jaar geleden in Meppel Geslaagde uitvoering „Don Pasquale” tifc van Gebroeders Miedema: pioniers in de cinematografie Joh. Miedema ziet toekomst bioscoop met vertrouwen tegemoet WYMBRITS ER A DEEL IJLST en t Vrachtauto botste op koeien Volgend jaar chr. detail- handelsvakschool in Sneek Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, gecombineerde urtqave «en NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT 120ste jaargang no. 80 Tractor te water in Rien Aardbeien in A-bbega Nationale Reclasseringsdag Begrafenis J. B. G. de Vries Kollekte in Ileeg Ml Donderdag 7 oktober 1965 Zo groot is onze welvaart! Wij laten de jeugd spelen met auto’s. Daarmee bedoelen we niets onvriendelijks tegen dé eigenaar van de oude Ford Anglia, die zijn wagen bij huis had neergezet toen het vehikel op zekere dag weigerde verder te rijden. De jeugd wist er wel raad mee, zoals de foto laat zien. De wagen is eigen dom van de heer U. Stilma aan de Lemmerweg. Hij heeft in middels een andere en wil als er zich geen koper aanmeldt de onderdelen van de oude auto, die nog goed zijn, bewaren, zo dat hij over reserveonderdelen kan beschikken. r-". Het Sneaker Nieuwsblad is een en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD HAUSSE voor dé helft klaar. Deze bezanding Voor de keuring van niet-rashonden, OOK IN SN EEK In Vanellus lazen wjj, dat de fietsen de gemeente. De werkzaamheden aan de Lem- I nen. ■k .1 Dinsdagmiddag jl. raakte veehouder J. Visser te Rien tijdens werkzaamheden op het land met zijn landbouwtractor te wa ter. Ijlings te hulp gesnelde collega’s wisten met twee tractoren het vehikel weer op het droge te trekken. De bestuurder kon zich tijdig in veilig heid stellen, zodat htf met de schrik vrij kwam. De heer U. J. de Groot in Abbega eet voor de tweede maal aardbeien. Dit is wel een bijzonderheid in oktober. Een moordenaar van 6 mensen, die in de gevangenis van Manilla (Filippijnen) zit, heeft gisteren tijdens het bezoekuur zijn vrouw in koelen bloede vermoord. Hij hield in zijn cel een scherp houten mes verborgen, waarmee hij zijn echt genote om het leven bracht. Na zijn lugu bere daad trachtte hij zelfmoord te ple gen, maar cipiers wisten dat te voorko men. Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 0 51 50 30 05 O.g.g. 40 91. geweest. De oorlog is men overigens be hoorlijk doorgekomen, zij het dat Jacob korte tijd door de Duitsers als gijzelaar werd vastgehouden.. Toen de Gestapo de „Kinodirektor” zocht, was Johannes in middels net verdwenen. De kollekte voor de reclassering heeft in de dorpen Njjezijl en Oosthem de som van f 101,— opgebracht. De chauffeur van de vrachtauto merkte de dieren te laat op en kon de botsing niet voorkomen. Een van de koeien werd gedood, terwijl de andere zo zwaar werd gewond, dat ze later moest wonden af gemaakt. D,e materiële schade was aan zienlijk. Namens de familie sprak de heer Th. Tromp, een zwager van de overledene, een dankwoord. i „het is mooi weer, en dat scheelt een stuk”. Onder grote belangstelling vond maan dag jl. de teraardebestelling plaats van de heer J. B. G. de Vries, voorzitter van de Kon. Zeilvereniging Sneek. Vele bloem stukken dekten de baar. ’s Morgens was er een dienst in de r.k. kerk alhier, waar deken C. J. Vreden- daal een plechtige H. mis celebreerde. Hierbij was o.a. ook kapelaan Bary aan wezig. Aan de groeve werd gesproken door dr. J. W. van der Zjjpp, waarnemend voor zitter van de KZVS. Hij roemde de ijver, die de overledene speciaal voor de Kon. Zeilvereniging Sneek aan de dag legde. Hij zette zich steeds geheel in voor dit werk. De opbrengst van de collecte voor de reclassering in het kader van de natio nale reclasseringsdag bedroeg in Heeg 176.80. In de dichte mist is in de nacht van dinsdag op woensdag op rijksweg 43 bi.j Oppenhuizen een vrachtauto op twee koei en van de heer G. Steenbeek gebotst. SNEEKER NIEUWSBLAD I I I 1 I In de ontwerp-begroting voor onderwijs en wetenschappen voor 1966 wordt voor gesteld de chr. detailhandelsvakschool in Sneek voor subsidiëring in aanmerking te doen komen. Dit betekent, dat, als alles meeloopt (de ontwerp-begroting moet de Tweede Kamer nog passeren), men in september 1966 met de nieuwe school kan starten. De school gaat uit van de Stichting tot Vorming van Detailhandelsvakscholen in Friesland, een provinciale stichting dus. Het is dÖ bedoeling dat er in Sneek een afzonderlijk bestuur komt. staat, zand strooit, waarna het geheel een lange tijd moet bezinken. Volgend jaar hoopt men de voltooiing van de vier tennisbanen en het parkge- deelte te realiseren. Tevens zal dan één der velden worden ingezaaid. Als componist staat Donizetti naast Bellini en tussen Rossini en Verdi. Iets van het pittige, virtuoze en sprankelende van Rossini, maar ook iets van Verdi’s dramatiek kenmerkt zijn werk. Bovendien is zjjn oeuvre zeer melodieus. Geen won der derhalve, dat „Don Pasquale” nog niets van zijn charme verloren heeft. Al deze elementen kwamen in de eerste a^ direct op het uitstékende spel twee bedrijven af en toe, maar in het derde en laatste bedrijf, overtuigend naar voren. Ondanks de vaart over het geheel, heeft het slotdeel, ons althans, het meest kun nen boeien. Dat ligt gedeeltelijk aan het stuk, dat, in de eerste twee bedrijven, zo goed als geheel voor rekening komt van de hoofdrolspelers, waar tegenover het stomme spel van bedienden, etc., te Het is te verwachten, dat in de loop van de volgende maand de laatste hand zal worden gelegd aan de ma nege. Nadat het dak zal zijn aange bracht (dit is reeds voor de helft ge daan), wordt de vloer aangelegd. De bovenbouw van dit snel vorderende projekt wordt uitgevoerd door De Groot’s Houtbouw in Vroomshoop. De funderingen werden gelegd door Aan- In talloze plaatsen verschenen inmid dels bioscopen. En ook het bedrijf van de Miedema’s zocht uitbreidingsmogelijk heden. In 1920 begon men met de Sneker Bioscoop op de Oosterdijk, in 1922 het Luxor-theater in Deventer, in 1923 werd in Sneek de bioscoop „De Waag” over genomen, In 1924 begon men een exploita tie in de Harmonie in Leeuwarden, in 1932 werd Luxor in Meppel vernieuwd en in 1934 Amicitia in Sneek gebouwd. Eerst kon men geen enkele aannemer vinden' die bereid was dit te bouwen. Hun opinie was, dat de. gebroeders Mie dema „rjjp waren voor Franeker”. In arren moede werd een aannemer uit Deventer bereid gevonden. Bij de buiten staanders was meer angst voor een de bacle te bespeuren dan bij de broers. On danks de moeilijkheden die er in het be gin waren heeft men het gered. Samen zjjn ze in één n.v. gebleven tot 1942, toen men door de bezetter gedwon gen werd het bedrijf in tweeën, te split sen. Liquidatie zou het alternatief zijn ploiteerd worden. Een uitstekende accom modatie in de zalen is een eerste vereiste. En daar ontbreekt hier en daar nog wel eens wat aan. Dë heer Joh. Miedema is behalve direc teur ook voorzitter van de Ned. Bioscoop bond.. Hij werd in 1936 reeds voorzitter van de afdelingsraad, in 1937 kwam hij in het hoofdbestuur en sedert 1956 is hij voorzitter. Ook is hij vice-president van de internationale organisatie van exploi tanten van bioscopen (vrjj vertaald), die haar zetel heeft in Parijs. Deze organi satie tracht vooral in EEG-verband de belangen van de bioscoophouders te be hartigen. Tenslotte is hij en dat is weer een heel ander terrein voorzitter van de Stichting Bio-vakantieoord. In 1958 ontving hjj een koninklijke onder scheiding, hij werd ridder in de Orde van Oranje-Nassau, in 1960 ontving hij het Kruis van verdienste van het Nederland- sche Roode Kruis. Begin 1966 hoopt hjj 65 jaar te worden en dan zal hjj een deel van zijn functies opgeven. De heer Miedema vertelt dit alles op de wijze van de geboren explicateur. Hij zou als onderwijzer Waarschijnlijk geen slecht figuur gemaakt hebben. Hij houdt van tijd tot tijd ook lezingen over de ontwik keling van de cinematografie, een onder werp waar hij avonden over kan pra ten. Voor hem is zjjn werk duidelijk te vens zijn hobby. En zonder deze liefde voor hun werk zouden de beide broers het ongetwijfeld niet zo ver gebracht heb ben. Nu kunnen ze met dankbaarheid, maar ook met trots, terugzien op de afgelopen halve eeuw. jij”, werd beslist dat Johan het in het vervolg maar moest doen. Ook moest hjj voor korte tijd zjjn broer, die in 1917 in militaire dienst moest, vervangen als pianist. Maar de rob van explicateur lag hem beter. Totdat de directeur van de school de vraag stelde: óf die „vermale dijde” bioscoop óf de studie. Bewust koos hij de bioscoop, waaraan hij toen reeds zjjn hart had verpand. Met de reizende bioscoop draaide men in die tijd 350 maal de stomme film „Op Hoop van Zegen”, naai’ het bekende toneelstuk van Herman Hejjermans. Zo wilden de broers eens in Drachten een voorstelling geven in hotel „De Phoenix”. Vanuit Meppel reisden ze per auto naar Drachten. Ze maakten voor het projectie- apparaat zelf hun stroom, door middel van een dynamo, die werd aangedreven door een tweetakt benzinemotor. Voor het geval de motor uit zou vallen was er een reservemotor. Al met al had men zo doende zo’n 1500 kg bagage. In Drachten bleek de zaal uitverkocht. Halverwege de voorstelling ging echter ineens het beeld weg. De motor bleek kapot. Geen nood, er was immers een reservemotor. Maar na een kwartier gaf ook deze er de brui aan. Men kon toen niets beters doen dan het geld teruggeven en de vol gende avond terugkomen. Slechts twee mensen wilden hun geld terug, de rest kwam de volgende avond. „Maar”, zegt de heer Miedema, „die avond kon ik mezelf wel wat doen, want toen gebeurde precies hetzelfde als de vorige avond”. Gelukkig bleef dit in al die 50 jaar de enige keer dat dit gebeurde,. U hebt allicht al van die geluiden gehoord, geruchten noemt men dat, van en over die Ulster feestweek, die in aan tocht is, maar het naadje van de kous toch zeer zeker nog niet, want de voor bereiding ervan geschiedt zó zorgvuldig, zó intensief, dat gissingen van derden praktisch geen kans hebben een greep in de waarheid te doen. reet daarop aansluitend hoopt het stich tingsbestuur te recipiëren van 34.30 uur. ’s Avonds om 7.30 uur is er een gala- avond, waaraan medewerking wordt ver leend door het Grouwster gemengd koor, dirigent de heer Bram Feenstra. Dit koor telt 7075 geoefende zangers en zange ressen en de ons welbekende dirigent is de IJlsters een waarborg voor zang op hoog niveau. Er zullen liederen gezongen worden van E. Halbertsma, terwijl de heer Deinum van Witmarsum de ver bindende tekst spreekt. Het is dit koor en déze dirigent, aan wie de eer te beurt valt de eerste avond in ons „Mienskips- hüs” te vullen. Het spreekt vanzelf, dat we onze verwachtingen tamelijk hoog spannen. Tot het bijwonen van deze gala-avond zijn verschillende uitnodigingen reeds thans verzonden, waaronder alle Ijlster verenigingen. Als we zo het programma voor deze eerste middag en avond over zien, komen we tot de conclusie, dat het stichtingsbestuur deze eerste dag zo veel doenlijk enkel voor de Ijlster gemeen schap heeft gehouden. Een volgende keer is dat anders natuurlijk, maar toch ligt er een sympathieke idee in; wij samen péginnen, daarna wij samen dragen het straks naar buiten uit. De echtheid en de hechtheid van zo’n eerste dag, kan veelbetekenend zijn. U leest het vervolg in ons blad van 14 ok tober a.s. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van het operagezelschap „Forum” uit Enschede werd, voor dit seizoen, een bijzonder repertoire samengesteld, nl. de opera’s „Don Pasquale” en „Don Giovanni”, respektievelijk van Donizetti en Mozart en de operette „Das Feuerwerk” van de Zwitserse componist P. Burkhard. Het heeft „Forum” de afgelopen tien jaar nimmer aan belangstelling ont broken en ook gisteravond was „Amicitia” zo goed als geheel bezet bij de opvoering van „Don Pasquale” van de Italiaanse componist Gaetano Donizetti (17971848). Deze toondichter heeft, behalve werken in verschillend genre, tal van opera’s geschreven, waarvan „Lucia di Lammermoor”, L’elisir d’amore” en „Don Pasquale” het meest bekend bleven. Deze opvoering was de eerste in een serie abonnementsvoorstellingen onder auspiciën van „Kunst aan Allen”. Volgende week zullen de heren Jac. (68) en Joh. (64) Miedema, resp. directeur van Miedema’s Bioscoop- en Exploitatie Maatschappij N.V. te Deventer en Bioscoop- en Theaterbedrijf Joh. Miedema N.V. te Sneek, de dag herdenken dat ze 50 jaar geleden „in het vak” kwamen. Dat was dus in 1915. Het begon om precies te zijn op 12 mei 1915, toen de vader van de broers, de heer S. Miedema in Meppel zijn eerste bioscoop opende onder de naam Bioscooptheater Meppel, in de volks mond Meppeler bioscoop. Eigenlijk zou men een 70-jarig jubileum kunnen vieren, want vanaf het begin van de cinematografie in 1895 heeft de familie Miedema zich hiermee beziggehouden, zij het aan vankelijk als liefhebberij. Getuige een advertentie uit die jaren waren de prijzen in de Meppeler bioscoop als volgt: balkon 50 cent, le rang 40 cent, 2e rang 30 cent, 3e rang 20 cent. In de loop der jaren is hier wel enige verande ring in gekomen. Trouwens, niet alleen op het gebied van de prijzen is er nogal wat veranderd. De eerste films waren alle zgn. stomme films. Een explicateur zorgde voor tekst en uitleg aan het pu bliek. Pas in 1928 verscheen de eerste geluidsfilm. Aan de oprichting van de Meppeler bioscoop gingen enige probeersels vooraf. De familie Miedema woonde destijds in Haarlem, waar S. Miedema een limona- defabriek bezat. „Reeds in 1913”, zo ver telt Joh. Miedema, „besloot vader film voorstellingen te geven. Als 12-jarige scholier mocht ik mee. Er werd een projectieapparaat aangeschaft en alles, werd in een wagen geladen. Vader was explicateur, mijn broer pianist. De voor stelling werd noch ’n financieel noch een technisch succes. Er waren ongeveer vijf tig bezoekers. Het was vader gauw dui delijk, dat hier geen brood in zat. NAAR MEPPEL Maar 'in 1914 raakte dé limonadefa- briek tengevolge van de eerste wereld oorlog in financiële moeilijkheden. In Haarlem begon men toen de bioscoop aan de Grote Markt. Daarnaast een reizende bioscoop, waarmee men voorstellingen gaf in Hillegom, Krommenie, Assendelft enz. De resultaten waren echter zeer miniem. Een permanente bioscoop zou ongetwijfeld meer mogelijkheden bieden. Zo trok de familie naar Meppel. In deze plaats, waar de inwoners nogal streng orthodox waren (Meppel ligt niet zo ver van Staphorst), had men het niet gemakkelijk. Maar inspecteur van politie Wigboldus verleende veel medewerking. Hij gaf zelfs vergunning om een vuur wapen te dragen toen de broers hun leven bedreigd voelden. Daarvan behoefde ech ter geen gebruik te worden gemaakt. De burgemeester bemoeilijkte echter de ex ploitatie zeer met zijn besluiten. Miede ma sr. had hier veel onder te lijden, maar hij was een main van karakter. Voor de bevolking bleef hij echter een „spullenbaas”. Toen zijn vrouw in 1917 door de Meppeler Hoofdstraat liep, ving zjj de woorden „gut, het lijken toch wel nette mensen” op. De huidige voorzitter van de Bioscoop bond, Johannes, begon zijn carrière daar met de verkoop van chocoladerepen aan het publiek. „Reeds toen snoepten’de men sen veel”, aldus de heer Miedema.. Het was een familiezaak. Slechts één man, de operateur, dit is degeen die de films draait, was geen familie. De bio scoop in Meppel bood plaats aan plm. 200 personen. Men kreeg soms enkele honder den per week. Toen op een gegeven ogen blik vader dringend weg moest, kwam de jonge Johannes, die onderwijzer zou worden, voor de taak te staan zijn vader als explicateur te vervangen. Hij zag hier nogal tegenop, maar waagde het ten slotte toch. Toen moeder zich tegen va der liet ontvallen „hij deed het beter dan *1 die zaterdagmiddag a.s. onder aus- houdt jn, dat men over en door dé I piciën van de Ver. tot Bescherming onderlaag, die hier uit vette klei be- J van Dieren afd Slnnek y.a’l worder» cp- afiaaf rand ctrnnif hof .erohool Na de tweede wereldoorlog was er een hausse in het bioscoopbezoek. Men was vooral geïnteresseerd in Amerikaanse films, omdat men die in vijf jaar niet had kunnen zien. Maar de regering stak een spaak in het wiel van de bioscoop houders in de vorm van een hoge ver makelijkheidsbelasting. De heer Joh. Miedema had destijds zoals hij het zelf noemde de twijfelachtige eer er de toenmalige minister op te wijzen dat de hausse maar van korte duur zou zijn. Inderdaad liep het filmbezoek na enige tjjd weer terug. Vanaf die tijd strijdt men voor vermindering van de vermakelijk heidsbelasting, die reeds van 35% werd teruggebracht tot 20%. Nog enkele jaar tallen: in 1953 kreeg men in Emmen vaste grond onder de voet, in 1954 in Hoo geveen, in 1956 werd Amicitia gerestau reerd, in 1958 kwam men in Steenwijk en dit jaar hoopt men in Hoogeveen een tweede bioscoop te stichten. Beide bedrij ven hebben vijf vaste bioscopen. Miede ma Sneek in Sneek, Meppel, Hoogeveen, Emmen en Steenwijk en Miedema Deven ter in Deventer, Hengelo, Doetinchem, Neede en Epe. Daarnaast zjjn er de semi- permanente bioscopen, zoals b.v. Bols- ward. In 1956 werden in Sneek twee zoons, Jan en Joop (weer allebei J) in de directie opgenomen. Ondanks dat we leven in een tijd van t.v.-verslaving, ziet de heer Miedema de toekomst van de bioscopen met vertrou wen tegemoet. Veel zal echter afhangen van de wijze waarop de bioscopen geëx- Ad v ertentieprils 15 cent per mm Bij kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 3,50 per hall jaar. Franko p. post f 4,50 per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad versclujni MAANDAGS en DONDERDAGS Het stichtingsbestuur wil alleen door middel van de pers zjjn plannen open baar maken, dit om geen uitzonderingen te krijgen, maar allen op één keer even veel te doen weten. Ook hierin de „mien- skip” voorop. Het ligt dan in de bedoeling dat zater dagmiddag 23 oktober a.s. om kwart over twee ons muziekkorps .Concordia’ aantreedt bij het gemeentehuis. Daar achter scharen zich alle Ijlster vereni gingen met hun vaandel en/of spandoek. In feestelijke optocht trekt men dan door het voor deze keer geheel in het cen trum staande nieuwe gebouw. De officiële opening zal geschieden door de heer M. Apperloo, secretaris van de Provinciale Plancommissie Friesland. Di- Zondag as. vertrekt ons „Stedeljjk nemingsbedrijf G. de Boer in Wor- Muziekkorps Sneek” naar Amsterdam kum- Hct grondwerk wordt, evenals I om deel te nemen aan een concours. bÜ Zuidersportpark, uitgevoerd Er zullen zeven vereniigingen deelne- ^°or de Ned. Heidemij. Ook wordt met I men, maar wij twijfelen er niet 'aan e*£en krachten van de Stichting Ma- 'l of het „Stedeljjk” zal hoge ogen gooi- weinig tegenwicht geeft. Dit, in tegen stelling tot het derde bedrijf, dat, mede door de fraaie koorzang, ineens veel le vendiger en genuanceerder uit de verf kwam. Een en ander wil echter volstrekt niet zeggen, dat er voor de pauze weinig te genieten viel. Integendeel! De aandacht en de dito zang van Anton Eldering, bas, die de oude rjjke Don Pasquale, in al zjjn emoties raak typeerde. Max van Weegberg, bariton, in de rol van dokter Malatesta, vriend en arts van Don Pas quale, toonde zich eveneens volkomen voor zijn taak berekend, ên als zanger én als acteur. Johan van Hagen, tenor, als Er nesto, de neef van Don Pasquale, wist, met name in het laatste bedrjjf, vooral als zanger uit te blinken. Cora van Does burg, sopraan, gaf als Norina, een jonge weduwe, haar omvangrijke en afwisselen de rol met veel overtuiging weer, al was haar coloratuur aanvankelijk niet steeds even duidelijk. Gerard Rückert, tenor, maakte van zjjn gefingeerde notarisrol wat er van te maken was. Hoogtepunten? Genoeg! We memoreren slechts het prachtig gezongen duet van Cora Doesburg en Johan van Hagen en de sublieme koorzang, onder leiding van Hans van den Hombergh. Het orkest, dat in de ouverture af en toe moeite had met de onderlinge zui verheid en het samenspel, bleek overigens goed voor zjjn taak berekend te zjjn. Het ensemble begeleidde hét geheel correct en bescheiden. De kostuums van Trudi Koek mochten gezien worden, al betwijfelen we, dat de klompen door enige leden van het per soneel van Don Pasquale, omstreeks 1820 1830 in Rome, waar het stuk zich af speelt, gedragen werden! Het eenvoudige decor van Gé Madern bleek als zodanig een handige oplossing. De fa. R. P. v. d. Meer uit Utrecht zorgde ook ditmaal voor keurig kap- en grimewerk en de regie was bij Hubert Moeller in goede handen. Dirigent Helmuth Wünnenberg wist het geheel behendig in goede banen te lei den. J. N. Mede door de gunstige weersom- Wie naar Joure wil kan op het ogen- standigheden van de laatste weken blik beter met de bus gaan dan op de heeft men met de grondwerkzaamhe- fiets. Men moet nl. over Oppenhuizen, I den aan het Zuidersportpark, annex omdat een groot gedeelte van het 1 tennisbanen, speelweide voor de jeugd rijwielpad is opgebroken. Het kan wel j I en parkgedeelte, flinke vorderingen tot juni volgend jaar duren voor er j *1 gemaakt. De ruwe egalisatie is ge- weer gebruik van het rijwielpad mag J l| reed en ook de z.g. bezanding is reeds worden gemaakt. 1 <^«*MéM<M>»^.Mt»éM4M*éM*M*W#M*****»*M***»M*M*M** of het „stedelijk” zaïhoge’ogengooi- ne«e Sneek en Omstreken gewerkt, I en. De reis naar Amsterdam zal wor- Het geheel staat onder supervisie van I den gemaakt in twee 50-persoons bus- sen van de NTM. I Op de Westersingel werd deze week I De werkzaamheden aan de Lem- een diepe geul gegraven, bestemd voor l’ merbrug zjjn in een beslissend sta- de nieuwe gasleiding. De leiding loopt I dium gekomen. Begin deze week heeft reeds van de gasfabriek naar de brug L men de bouwput vol water laten lo- ke,t Martiniplein. Daar worden de I pen.. Met behulp van een z.g. Terry- buizen °P elkaar aangesloten. Het II hamer, die door stoom wordt aange- graafwerk ondervindt enige moeiljjk- I dreven, zal de stalen wand van de he<3en, daar onder het wegdek een 'l bouwput worden verwijderd, waarna puinlaag ligt. Voor de werklieden, die I tenslotte het brugdek op de plaats van nu met houwelen moeten werken, is bestemming wordt gerold. Hier hoopt dat niet erg aangenaam, maar zjj zjjn I men maandag mee te kunnen begin- niet gedeprimeerd, want L n pn weer, en dat scheelt een I* van Dieren afd. Sneek zal worden ge- I houden, zjjn bijna 50 honden aange- 'l meld. De keuring wordt gehouden op I het schoolplein van de Bolwerkschool. Er zijn een aantal mooie prijsjes be- schikbaar gesteld. kelder van de RHBS vreemd bezoek I heeft gehad. Het was een koekoek, die waarschijnlijk te vroeg geboren was I en op de trek een verkeerd uitstapje I* had gemaakt. Nadat het diertje een beetje van de schrik was bekomen I zette het zjjn reis voort. I 'l I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1