Wat de Raad te behandelen krijgt i Stichting Sneek 1940-1945 Er liggen nog goede kansen voor de zelfstandige kruidenier i t i van WYM BRITS ER A DEEL IJLST en Meisje onder taxi Bromfietser contra truck met oplegger Auto verloor vracht in Goënga OHicieel Orgaan de gemeenten SNEEK, gecombineerde uitgave v«n NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT t i i i XX tv 120gte jaargang no. 84 5 Fraechpetear mei ir. Dekker fan LEI De frekwinsjeforoaring fan Jirnsum VERKOOP AAN HET RIJK VAN EEN PERCEELTJE GROND Finale verkoop van vier woonhuizen in Sneek Ma»iHei Sneeker Nieuwsblad is een Op het eerste gezicht zou u kunnen vermoeden, dat de twee mannen boven in de mast iets met circus Belli hebben te maken. Maar, ofschoon dit vermoeden te begrijpen is, het is onjuist. Want ook de PTT heeft bekwame acrobaten’ in dienst. Zij' J werken hier, in opdracht van de BB (heeft ook weer niets met Belli te maken), nl. aan of op de antennemast, die op de BB- commandopost bij het Wilhelminapark is verrezen. Aan de top van deze 30 meter hoge mast wordt een 3 meter lange antenne bevestigd, via welke men straks de verbinding met de mobilofoon- J wagens in de gehele zuidwesthoek van Friesland moet onder- houden. Op ongeveer driekwart hoogte van de mast zal een t gerichte antenne worden geplaatst voor de verbinding met de i provinciale commandopost, die in de toekomst in Grouw komt. I Verder zal de stalen mast een windmeter bevatten en een nieuwe FM-antenne voor het ontvangen van de gewone radio-omroep. Vandaar dit staaltje werk op hoog niveau. f en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Donderdag 21 oktjber 1965 K. Rook in bijeenkomst Chr. Kruideniersbond Sneek en Omstreken: Ri j vereniging „De Water Poorters zet zich in voor kantine 20 jaar stichtingsarbeid: 1945-1965 I ;A<\ PRODUKTBTTEITSVERBETERING boek zal kopen. liet vangen. Het dier werd naar dr. sproken zullen worden. Het is bekend, aldus spreker, dat op dit gebied al veel wordt gedaan, bijv, bij de voorverpakking. Maar dit is niet voldoende. De besparing zal voornamelijk Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 0 51 50 30 05 O.g.g. 40 91. Het 20-jarig bestaan van de Stichting Sneek 19401945 vormt de aanleiding tot het vervroegd verschijnen van het ver slag van de werkzaamheden over de ja- ren 19611964. Het bestuur acht het na 20 jaar stichtingsarbeid gewenst de resul taten van deze arbeid te vergelijken met het doel, dat voor ogen heelt gestaan bij de oprichting van de Stichting. de gemeente zijn te koop aange- de onlangs leeg gekomen wonin- WONINGEN OPPENH.WEG 20 EN 28-28a en BOSCHGRACHT 2 ning met bovenwoning en erf. Dit even eens in het saneringsgebied der Zomer- rakbuurten gelegen perceel wordt nog door twee gezinnen bewoond en zal voors hands op de bestaande voorwaarden kun nen worden verhuurd. B. en w. zjjn van van een nieuwe „Regeling autovergoe- ding burgemeesters Friesland voor rei zen binnen de gemeente” en een voorstel van burgemeester tot onbewoonbaarver- klaring van de woning Balthuskade 6. oordeel, dat de koopsommen aanvaard baar zijn en stellen de raad voor tot de aankoop te besluiten. Toen een vrachtauto van de firma Sic- cema in de vroege morgen het dorp Goënga passeerde, geraakte bij de bocht een van de touwen los, waardoor een lading hout met groot geraas op het erf van de heer Y. Coers terecht kwam. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. l De eerste taak van de Stichting als executeur-testamentair van de illegaliteit was: de materiële verzorging van de nagelaten betrekkingen van onze geval len vrienden en van hen die tengevolge van hun deelneming aan het verzet, in valide zijn geworden. Overeenkomstig de tijdens de bezetting gevormde gedachte moest deze verzor ging zodanig zijn, dat het sociale milieu, waarin de betrokkenen voorheen verkeer den, volledig gehandhaafd kon worden. De hiervoor benodigde middelen zouden door het nederlandse volk ter beschik king gesteld moeten worden. Echter met de materiële verzorging is de stichtings- taak allerminst volbracht; het wezen lijke en moeilijkste deel komt daarna aan de orde. Door het verlies van hun natuurlijke verzorger of als gevolg van hun invalidi teit zjjn onze verzorgden meer of minder in een uitzonderingspositie geraakt. Het is de taak van de Stichting deze zoveel mogelijk op te heffen, zodat zij hun plaats in de samenleving weer ten volle kunnen innemen. In de verslagperiode heeft de arbeid van de Stichting een veelzijdig karakter behouden. Wel was er sprake van een verschuiving. Daarbij dient allereerst te worden gedacht aan het feit, dat de half- wezen, met hun problemen ten aanzien van school- en beroepskeuze, door het voortschrijden van de tijd, in tal zijn af genomen. Wij worden thans geconfron teerd met de veroudering van de bevol king, die voor ons bijzondere attentie ten aanzien van de huisvesting en de verzor ging vraagt. Ook in de verslagperiode werden nieu we aanvragen ter verkrijging van invali- diteits-pensioen ingediend; het aantal in validen, in verzorging bij de Stichting, is sedert het laatst uitgebrachte verslag met een viertal toegenomen. Gedurende de laatste jaren heeft het loonpeil zich gedurig in opwaartse rich ting bewogen. Het begrip waarde- of wel- vaartsvast pensioen is gemeengoed gewor den; dit betekende toekenning van diverse tijdelijke toeslagen. In augustus heeft de Buitengewone Pensioenraad de mechani sche administratie van de pens! ionen vol tooid. Tijdens de voorbereidingsperiode was het de Raad niet mogelijk de toegekende toeslagen tijdig door te betalen. In ver band daarmee besloot bef bestuur met ingang van 1 januari 1964 de toegekende, respectievelijk in het vooruitzicht gestel de toeslagen als voorschot uit te betalen. Rekening houdende met vöör die da tum gefinancierde bedragen en de bov. n- bedoelde voorschotten, werden van de Dinsdagmorgen vond in de Sjarketoren- straat, de verbindingsweg tussen Prinsen gracht en Frieswijkstraat, een aanrij ding plaats tussen de 18-jarige S. B. uit Oudehaske en een truck met oplegger. De jongeman, die op de brommer op weg was naar de chr. middelbare land bouwschool, verleende geen voorrang. Hij werd licht gewond aan scheenbeen en hiel, terwijl de bromfiets licht werd be schadigd. Woensdagmorgen vond op de oude weg naar Oppenhuizen een aanrijding plaats tussen het 14-jarige meisje II. J. uit Uitwellingerga en een taxi van Nieuwen huis uit Sneek. Het meisje werd licht gewond. Gisteravond vond in café „Onder de Linden” de finale verkoop plaats van vier woonhuizen te Sneek. Kopers van het burgerwoonhuis Winsemiusstraat 40 wer- dr. H. Schrale, IJsbrechtum, en ande ren, voor nader te noemen lastgever, voor de som van 18.347,Dat was ook de beschrjjvingssom. Voor de beschrjjvingssommen gingen ook de volgende percelen van de hand. Kopers van de burgerwoonhuizen De Bourbonstraat 6 en Looxmadwarsstraat 22 werden L. v. d. Werf, Woudsend, en anderen, voor resp. 6777,en 2678, Eveneens voor nader te noemen lastgever. Tenslotte kochten de heer J. Hoekstra, Sneek, en anderen voor nader te noemen 1. stgever het woonhuis Prinsengracht 22 voor 5319, Aan boden gen Oppenhuizerweg 20 en Boschgracht 2a. Eerstgenoemd perceel, kadastraal bekend gemeente Sneek, sectie C no. 3210, in een rug-aan-rug-woning met voor tuin en is gelegen in het saneringsgebied van de Zomerrakbuurten. Ook de aan koop van de woning Boschgracht 2 is van belang met het oog op de toekom stige sanering van dit aan het uitbrei dingsplan Lemmerweg-westzijde grenzen de stadsgedeelte. Voorts kan worden overgegaan tot aan koop van het perceel Oppenhuizerweg 28-28a, kadastraal bekend gemeente Sneek sectie C no. 3215, bestaande uit een wo- Kanael 5 sit krekt op de oare kante fan de skael fan jins tastel as kanael 40. Kanael 5 is ek de frekwinsje* dêr’t Hil versum III, mei it lichte programma fan moams njoggen oant jouns seis op sit. Tusken seis ure en healwei sawnen is it stil, mar om healwei sawnen komt de RONO yn’e lucht. Neq’ere ynljochtings binne to krijen by de RONO to Grins. Nauwelijks was de laatste wagen met zand leeggestort op de nieuwe over kluizing op het Kleinzand of er ston den al enkele personenauto’s, die het stukje grond als parkeerplaats had den ingewijd. stellen van het daarvoor benodigde kre diet Iemand, die de Openbare Leeszaal en Bibliotheek een warm hart toedraagt men thans bezig is met de aanvoer heeft een enveloppe met inhoud in de van grond voor de gazons. Als dit brievenbus van het gebouw aan de alles klaar is, zal men pas goed een Marktstraat gedeponeerd. De naam indruk krijgen van deze school, die in van de gulle gever is niet bekend, onze stad qua bouw een aparte plaats maar de bibliotheek is erg dankbaar inneemt. Buitengewone Pensioenraad enkele be langrijke voorschotten ontvangen. De hulpverlening aan oud-verzetters vroeg ook in de verslagperiode onze aan dacht. Er werdpn ver- Nu wel iets over circus Belli. Toen voor het bedrag, waarvoor men een dinsdagavond bü de première werd afgekondigd, dat het nummer „tijger te paard” wegens ziekte van het paard niet kon doorgaan, was dat voor het publiek een grote teleurstelling. Maar gisteravond was de Friese hengst weer in de piste, hoewel hij nog een beetje mank liep. Vanmorgen deelde men ons mee, dat er een nieuwe schimmel was aangekocht, waarmee, Fan’t jier bistiet it Landbouw Econo misch Instituut (LEI) 25 jier. Yn forban hjiirmei hat drs. Douwe van Dam foar de rubryk „Bisteklik” in fraechpetear mei ir. K, M. Dekker, wittenskiplik mei- wurker fan it LEI en wol fan de ófdie- ling Streekündersyk yn Fryslan. Hjiryn wurdt hwat forteld oer it LEI yn it algemien en oer it wurk fan de ófdieling Streekündersyk. Dizze ófleve- ring fan „Bisteklik” is opnommen yn de Fryske Utstjüring fan freed 22 oktober 1965, dy’t bigjint om kertier foar sawnen. SNEEKER NIEUWSBLAD leend en enkele dverbruggings-uitkeringen verstrekt. Daarnaast is hulp geboden in de vorm van begeleiding, waarbij hulp bij het voeren van de administratie een belangrijke plaats innam. Rijkswaterstaat is voornemens de ver- hardingskonstruktie van de rijksweg SneekLemmer in de dorpen Jutrüp en Hommerts te verbeteren. Daartoe dienen de aan de oostzijde van de weg gelegen bermen, welke over het algemeen zeer smal zjjn en een steil talud hebben, te worden verbreed. Aangezien de grenzen van het rijkseigendom grotendeels zjjn gelegen in het midden van de huidige bermsloot is het nodig, dat van vrijwel alle aan de oostzijde van de rijksweg grenzende percelen smalle stroken grond door het rijk worden aangekocht. Van de gemeente wordt door het rijk te koop gevraagd een gedeelte, ter groot te van 70 ca van het begin van de ver bindingsweg tussen de Lemmerweg en het voormalig pompstation nabij het Oudhof. Daar het te koop gevraagd per- ceelsgedeelte, dat op de bij de stukken overgelegde tekening met een rode kleur is aangegeven, bestaat uit een gedeelte weg met bermen, verzoekt de arrondisse- mentsingenieur van Rijkswaterstaat het perceelsgedeelte tegen een symbolische koopsom van f 1,aan het rijk in eigen dom over te dragen. B. en w. stellen voor tot de overdracht van bedoelde grondstrook te besluiten. Verder komen aap de orde; een advies van burgemeester en wethouders naar aanleiding van een verzoek van ged. staten van Friesland om het oordeel ken baar te maken omtrent de vaststelling Er is, aldus spreker, alle reden om die vraag te stellen, gezien de discrimi natie van de kleine zelfstandigen bij de bouw van winkelpanden in de nieuwe wij ken, waar de grootwinkelbedrijven dui delijk een bevoorrechte positie innemen. Deze bedrijven vormen voor de bouwon dernemingen een aantrekkelijke partij, waardoor de middenstand vaak het lood je legt. Er is nog een negatief punt te noemen en wel de sterfte van de kleine zaken. In het jaar 1964 zijn 605 winkels opgeheven en als het in deze verhouding doorgaat, zullen er over drie jaar zeker 2.000 verdwenen zijn. Natuurlijk geeft dit aantal niet helemaal een juist beeld van het gehalte dier zaken. Van deze 605 winkels waren slechts 31 met één of meer personeelsleden, zodat de afvloei ing niet zo sterk is, als ze wel lijkt, en het hier dus over het algemeen kleine tot zeer kleine zaken betreft. Toch blijft deze afval, gezien de groei van de bevol king, verontrustend en mag deze niet veronachtzaamd worden. Zal de stoot kracht ten opzichte van het grootbedrijf gehandhaafd kunnen worden, dan zal er in de eerste plaats aan de produktiviteit per gulden loon iets gedaan moeten wor den. Tot staving van zijn betoog noemde de heer Rook daarna enkele cijfers, waaruit onder meer bleek, dat de bruto winstmarge in 1963 slechts 0,2 pet. hoger lag dan in het jaar 1961, terwijl de ge middelde omzet per werkkracht in 1963- 1964 zeker tweeëneenhalfmaal die van de jaren 1947-1948 bedroeg. De gemiddelde omzet per gulden be taald loon bedroeg in 1947 f 10,56 en in 1963-1964 f 7,90 tot f 10,70. Hieruit blijkt, dat de produktiviteit per gulden loon is gedaald, hetgeen een verzwakking van de positie van de zelfstandige kruideniers betekent. De Sneker Scheepsbouwunie heeft er een tweede rijdende hefkraan bij. Deze elektrisch bediende kraan is 23 meter hoog en heeft een hefvermogen van 5.000 kg. De kleinere kraan heeft een hefvermogen van 3.000 kg. De frekwinsjeforoaring fan de FM- stjürder Jirnsum hat foar barkers nei de programma’s fan de RONO noch al hwat bitizing jown. It sit sa. De RONO, en dus ek de Frysk Utstj'-ing is nou to biharkjen oer de triedomrop, lijn 3, en oer de FM-stjürder Jirnsum, kanael 5. Dit léste wie for 11 oktober kanael 40, dat men moat jins radio op’e nij ófstlm- me om de RONO imtfange to kinnen. Advertentieprijs: 15 cent per mm BÜ kontrakt handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs t3,50 per half jaar. Franko p. post f 4,50 per hall jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad In de vergadering van 26 januari be sloot de raad ten behoeve van de bouw van een complex van 198 eengezinswo ningen en 42 garages, terreinen bouwrijp te maken, welke zjjn gelegen tussen de meergezinswoningen aan de Worp Tjaar- dastraat en de Edo Jongamastraat en de gemeentegrens. Er zal een voorstel komen om het aantal in deze omgeving te bouwen eengezinswoningen uit te brei den tot 346. Het ligt in het voornemen deze meerdere woningen te bouwen op de aangrenzende, ten noorden van het volkstuinencomplex gelegen percelen. Het bebouwingsplan voor deze terreinen omvat naast bedoelde eengezinswoningen nog 288 meergezinswoningen en 102 gara ges. Hoewel in eerste aanleg alleen de ge noemde eengezinswoningen kunnen wor den gebouwd, verdient het aanbeveling om ook de voor de andere bouw bestemde strook gelijktijdig bouwrijp te maken. Bij het bouwrijp maken zal dezelfde methode worden gevolgd als bjj de aangrenzende terreinen voor de 198 woningen, d.w.z. dat de percelen niet worden opgehoogd, maar zullen worden bemalen door een rioolgemaal. De oppervlakte van de in beslag te ne men landerijen bedraagt ongeveer 108700 m2. Bij de uitvoering van het overgelegde plan komt, de onmiddellijk aan het volks tuinencomplex grenzende, als openbaar groen gedachte terreinstrook niet mede- gerekend, rond 38500 m2 bouwterrein be schikbaar. Blijkens de kostenraming worden de kos ten van ’t bouwrijp maken met inbegrip van de kosten van plantsoenaanleg, het aanbrengen van straatverlichting en brandkranen t en van planbewerking en toezicht, geraamd op ƒ1.049.700,—. Ten einde deze kosten en de waarde van de in beslag te nemen gronden, het renteverlies, do kosten van uitkoop uit het Waterschap en de toeslag voor stadsuitbreiding en on voorzien uit de opbrengst van de bouw terreinen te kunnen dekken, zullen deze in totaal ƒ1.464.800,— of gemiddeld 38,per m2 moeten opbrengen. Een op deze basis opgezette voorlopige bere kening heeft uitgewezen dat zulks voor de gedachte bebouwing mogelijk is. Gegevens omtrent het benodigde krediet voor de aanleg van hoofdleidingen voor gas en water zijn in dit stadium nog niet t beschikbaar. Hiervoor zal t.z.t. een af- zonderlijk krediet worden gevraagd. De in beslag te nemen landerijen, be staande uit de percelen 1- idastraal be- kend gem. Sneek, sectie A nrs. 3, 501 i en 502 geheel en gedeelten van ae per- j celen A nrs. 1 en 2, zijn eigendom van de j gemeente. B.enw. stellen voor te besluiten tot het i uitvoeren van de in het plan omschreven i werkzaamheden en tot het beschikbaar komende auto zou Versctujm MAANDAGS en DONDERDAGS Hoofdbestuurder K. Rook uit Marknes se sprak gisteravond in zaal Piso voor de leden van de Christelijke Kruideniers bond Sneek en omstreken. Als onderwerp had spreker gekozen „Heeft de midden stand nog stootkracht?” Op positieve wijze toonde spreker daarbij aan, dat er zeer zeker nog goede kansen liggen voor de zelfstandige kruideniers, mits tijdig maatregelen worden genomen, ten einde de huidige ontwikkeling bij te blij ven. Teneinde bjj de Sneker jeugd wat meer belangstelling te wekken voor de politiek, houdt de a.r. jongerengroep ARJOS woensdagavond 27 oktober in Aere Perennius een bijeenkomst, waar in het a.r. raadslid W. Baarda zal spreken over het onderwerp „Wat ge beurt er in onze stad?”. De bedoeling is, dat na deze inleiding gezamenlijk de Sneker problemen en plannen be- Er wordt de laatste weken druk ge werkt aan de entourage van de open bare ulo-school aan de Koningin Wil- helminastraat. De tegelpaden zijn voor het grootste deel al aangelegd, terwijl Het gebeurde, toen een groep school kinderen per rijwiel uit de richting Oppenhuizen komende een rechts geparkeerde auto zou inhalen op het moment, dat uit de richting Sneek de taxi naderde. De voorsten remden, de achtersten weken daardoor uit naar rechts en links. Het meisje week uit naar links en kwam zo tegen de taxi aan. Ze liep een hoofdwondje op en klaagde over pijn in het been. Aan de buitenkant van Sneek, bij het straks zo prachtige Zuidersportpark, wordt de manege aangelegd, waar ieder die de sport van het paardrijden wil beoefenen, terecht kan. De stich ting „Manege Sneek e.o.” zal dan haar steentje hebben bijgedragen aan de ontwikkeling van de paardensport in Sneek en wijde omgeving. Een groot probleem was, dat bij de manege toch eigenlijk wel een kan tine behoorde en daarvoor zet nu de landelijke rijvereniging „De Water- Poorters” zich in., De leden van deze aktieve vereniging hebben kortgeleden een lijstkollekte in de omgeving van Sneek gehouden met als resultaat maar liefst f 1.500,aan bijdragen. Aanstaande zaterdag is Sneek aan de beurt en kunt u een bezoek ver wachten van de in rükleding gestoken dames en heren, die graag ook op uw steun rekenen. Voor de goede orde zjj nog vermeld dat deze manege er niet is alleen voor de leden van „De Water-Poor- ters”, maêr voor ieder die de sport gaat beoefenen. Inlichtingen over de mogelijkheden daartoe verstrekt graag de secretaris der stichting, de heer J. M. Slob, lepenlaan 25. Wellicht dat de vermelding van de zeer lage kosten (1 uur les voor f 6,25 bü abonnement; voor kinderen van 6 tot en met 10 jaar f 3,lessen voor 12 kinderen met 6 paarden) de lief hebbers alvast wat op streek helpt. net als voorheen, dit beroemde num- wie lichte kleding draagt kan beter mer zal worden gebracht. niet te dicht bü de stoommachine ko men die op het ogenblik bü de nieu- we Lemmerbrug in bedrüf is. Een De heer Th. Pasma in de Piekezül- toevallige voorbügangster met een straat deed dinsdagavond een merk- wandelwagentje, waarin een witte waardige vondst. Op het vuilnisvat plastic zak, ontdekte na het passeren zat een vogel, die zich gemakkelpk tot haar grote schrik, dat alles onder de bruine stippeltjes zat. Het werd Otto-gebracht die het dier herkende nog erger toen bleek, dat het er zelfs als een torenvalk. Dr. Otto liet de met Vim niet af wilde. Het plastic vogel de nacht in de kelder door- liet zich tenslotte reinigen met spiri- brengen (veilig voor de katten) en gaf tus, maar de kleding is bedorven, hem stukjes vlees. De volgende mor gen werd hü naar de volière van de heer Faber aan de Oosterdük ge- De bouw van de voorste vleugel van bracht. Torenvalken zün echte zwer- het r.k. bejaardencentrum Bonifacius- vers, die soms wel, soms niet naar huis zal worden hervat. Nadat de het zuiden trekken. Dit exemplaar aannemer, Bouwbedrijf Van der Kuur heeft waarschünlqk iets gehad. In de NV te Oostermeer, wegens faillisse- omgeving van Sneek zün veel van de- ment de bouw moest stopzetten, is ze vogels. Dit jaar waren er zelfs 56 deze opnieuw, maar nu onderhands, jongen. aanbesteed en gegund aan Bouwbedr. Jorritsma NV te Bolsward. in de fabrieksmatige verpakking gezocht moeten worden, waarbü wij de fabrikan ten dienen te steunen bü het onderzoek naar andere en betere methoden. Maar tevens zullen wij de weerstand bü de con sument moeten overwinnen en hen met zachte hand in deze richting moeten op voeden. Met voorbeelden uit de industrie en landbouw toonde spreker vervolgens aan, hoe arbeidskrachten door mechani satie uitgespaard kunnen worden? Maar ook in onze branche, aldus de heer Rook, zün die voorbeelden aanwezig. Kqk maar naar de bedieningszaken van tien jaar geleden, waarvan nu een groot aantal zelfbedieningszaken is geworden. Wij moe ten streven naar research waarvoor bv. een proefwinkel in één van de nieuwe polders als supermarket ingericht zou kunnen worden. Zo’n winkel, mits goed geleid, zou niet alleen zichzelf kunnen bedruipen, maar zou van grote waarde zün bij het onderzoek naar arbeidsmetho- den, het testen van nieuwe artikelen en verpakkingsmiddelen, verbetering van de administratie (nu vaak nog een zwak punt); terwül bovendien gelegenheid ge schapen zou worden aan de vakscholen om leerlingen praktijk te laten doen. Het is noodzakelük, dat er iets op dit gebied gaat gebeuren. Is er geen marge- verbetering mpgelük, dan kostenverla ging, omdat anders velen de strqd niet kunnen volhouden. Samenwerking is daar voor noodzakelük, niet alleen op commer cieel gebied (waar de inkoopverenigingen en filiaalbedrijven bijzonder nuttig zün) maar vooral ook in de onpartü’dige en onbevooroordeelde vakorganisatie. Dan zal, zo besloot de heer Rook, de onder nemer in de toekomst voldoende stoot kracht bezitten. Voorzitter Tjallinggii, die de vergade ring met gebed en bübellezing had geo pend, gaf na de pauze nog gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan ver schillende leden dankbaar gebruik maak ten, waarna de avond op de gebruikelüke wü’ze werd gesloten.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1