nieuwe Bouw van 346 Simplexwoningen in de stadsuitbreiding Noorderhoek II AQENDAjj Aukje Beeksma en Fennieta Berghuis exposeren „De Meerpaal” De gala-avond in het mienskipshüs Mienskipshüs onder grote belangstelling geopend en van ULSTER FEESTWEEK GESTART! in IJLST WYMBRITSERADEEL Ontploffing aan Oude Dijk Fietser onder auto bij Scharnegoutum Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, Jongeman omgekomen door bedrijfsongeval 120e jaargang no. 85 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Diefstal van fiets Koe contra advocaat D.E. 4 Vechtpartijtje Brandweer paraat bij hooibroei Hef Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Totale kosten ruim tien miljoen I I 9 eigenaresse van het gebouw, zjj moet nu 54e DORPSHUIS IN FRIESLAND WAT ER VERDER TE DOEN IS Kantoor vooi administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 feletoon 0 51 50 30 05 Donderdag 28 oktober: Ledenvergade ring Chr. Begrafenisvereniging „Draagt Elkanders Lasten” in „Taiitha Koem”, Singel. Aanvang ’s avonds 8 uur. Het woord was toen aan de heer Apper- loo. Hü begon met te constateren, dat de stad IJlst een gesloten gemeenschap vormt, getuige óók de vele verenigingen, die men er telt. De activiteiten der ver enigingen werden echter tot nog toe af geremd, omdat het aan de nodige accom modatie ontbrak. Dit is de grote stoot ge weest, die er aan heeft meegewerkt, dat enige wijze en vooruitstrevende karakters de hoofden bij elkaar hebben gestoken. Op 9 november 1959 vond de eerste be spreking plaats. Op 10 oktober 1962 ging het êerste officiële rapport naar het mi nisterie van Maatschappelijk Werk. Het eerste plan raamde de bouwkosten enz. op 125.000,waarvan de bevolking 10% bij elkaar moest brengen. Thans De opening geschiedde door de heer A. C. Vermast, leraar Nederlands aan de kweekschool. Allereerst heette hü de gas- belangrüke aandeel dat kinderportretjes op deze expositie innemen. Daarbü komt dan nog de meer abstract getinte schil- De heer H. reed in de richting IJs- brechtum. Uit tegenovergestelde rich ting naderde een auto, zodat H. dimde. Toen hü zü'n grote lichten weer ontstak stond de fletser op de weg, waarmee hü in botsing kwam. De fiets werd vernield en de auto licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Tegen Tj. de V. alhier is proces-ver- baal opgemaakt wegens diefstal van de fiets van de heer H. de R., alhier. De V. had de fiets enkele weken geleden mee genomen toen hü met z’n eigen fiets een lekke band kreeg. Verleden week reed hü tegen de lamp toen hü De R. tegen kwam, die zün fiets herkende. Iedere avond te 8 uur (dinsdag 26 okt. geen voorstelling) film: My fair Lady. het op- AMICITIA THEATER Er was wel belangstelling toen het Mienskipshüs werd geopend. Vooraf werd de vlag gehesen door enkele kleuters, terwül de muziek het Frysk folksliet, het Wilhelmus en (omdat er enkele Canadese genodigden wa ren) het Canadese volkslied speelde. Donderdag 28 oktober: Ledenvergadering Openbare Bibliotheek Sneek in de Jeugdbibliotheek. Aanvang ’s av. 8.15 uur. Dinsdag 26 oktober Amicitia ’s avonds 8 uur A.B.C.-Cabaret met Wim Kan en Corry Vonk. De heer P.C. uit Tirns raakte vrü’dag- avond onder een auto, bestuurd door A.W.H. uit Kubaard. Het gebeurde op de weg van Scharnegoutum naar IJsbrech- tum. gezin in de stad, enz., waarbü het thema „kind” toch ook weer centraal staat. Aukje Beeksma heeft een natuurlüke aanleg voor portrettekenen, maar zü zal wel kritischer ten opzichte van haar werk moeten worden, ook wat de techniek be treft. Geheel anders in alle opzichten is het werk van de in Emmeloord wonende Fennieta Berghuis. Van haar geen teke ningen maar poppen, en in plaats van schilderüen met verf enkele ingelüste composities van gedroogde bloemen en planten. De poppen, behalve de reeds genoemde „dominee” hangt beatle Ringo er, een freule, 2 chinezen, een asceet doen denken aan speelpoppen voor een poppenkast e.d., hoewel ze er niet voor gemaakt, zün. Verder zün er dan nog een „moeder en kind”, alsmede een „man en vrouw”, die gemaakt van een voudig materiaal, van geheel ander ka rakter zün. Een allerplezierigst geheel. De „plantenschilderütjes” doen ons even terugdenken aan de Biedemeiertüd. Het is typisch vrouwelük en smaakvol werk. De tentoonstelling is de komende za terdagmiddagen te bezichtigen van 2—5 uur. Zodra de deuren openstonden, gingen het Stichtingsbestuur en enkele van de ge nodigden naar binnen, waar in de hal een steen werd onthuld door de heer I. Kuipers, waarop gebeiteld: Yn ’t mienskipshüs it algemien Lei Izaak Kuipers dizze stien. Wynmoanne 1965. Vannacht om een uur of één vond op rüksweg 43 ter hoogte van Van der Heem een aanrijding plaats tussen een personenauto, bestuurd door de heer A.A.A., advocaat te Delft, en een loslo pende koe van de veehouder Sj. Bootsma uit Oppenhuizen. Alleen de auto werd be schadigd. De veehouders, die vee langs drukke wegen hebben lopen, zouden extra aan dacht aan de afrasteringen moeten ge ven. Vannacht ontstond in de Kapelstraat een vechtpartü tussen de 18-jariige P.L. e een viertal Makkumers. L. zou op de auto van de Makkumers hebben gesla gen, hetgeen de laateten niet namen., Bü het ter perse gaan van'deze krant werd ons bericht dat het hooi van dhr. P. de Jager in Uitwellingerga een tem peratuur van 90°C had bereikt. De brand weer van Sneek werd gewaarschuwd en menbegon met het uitrijden van het hooi. De brandweer is paraat om bü het uit breken van brand direct te kunnen op treden. SNEEKER NIEUWSBLAD Burgemeester Cazemier dankte het Stichtingsbestuur namens de raad, het college van b. en w., ambtenaren sekre- tarie en technische dienst voor de uitno diging. De verantwoordelükheid voor dit gebouw ligt bü het bestuur. U bent het, zo vervolgde de burgemeester, die moet maken, dat dit gebouw recht van bestaan heeft. Er is veel werk verzet. U hebt vandaag een resultaat bereikt waar u trots op mag zün. Het gemeentebestuur acht de totstandkoming van dit gebouw Na deze plechtigheid stroomde de grote zaal vol met genodigden. Het geheel is keurig in orde, in alle details netjes afge werkt. Daarbü de frisse bloemen en bloemstukken, aangeboden door meele vende en belangstellende Ulsters en bui tenbewoners, dat samen bracht feestelijke gezelligheid. De heer J(aring) Nooitgedagt heette namens het Stichtingsbestuur alle aan wezigen van harte welkom, daarbij in ’t büzonder attenderend de heren Apperloo, Van Haersma Buma, Van Dam, De Jong, d plaatselijke predikanten, de oud-bur- gemeesters Oppedük, Cavaljé en Schurer, dokter Goïnga, de technische dienst, de aannemer en onder-aannemers, de ver te-enwoordigers der verenigingen, het college van b. en w. en de heren raads leden. Ook de familie Voute, vertegen woordigende de Canadese families Buil en Leach (vandaar dat ook het Canadese volkslied werd gespeeld) kreeg een har- telyk welkom te horen. blükt echter, dat hét totale kostencijfer f 240.000,- bedraagt. Op 12 december '62 werden de diverse veranderde subsidies toegekend en kwam de totstandkoming van het gebouw in zicht. Elke gemeenschap, zo ging de heer Apperloo verder, wortelt in het verleden. IJlst heeft een verleden waarvoor de Ijlster inwoners zich niet behoeven te schamen. In Amsterdam stond in verleden een winkel, waarop het schrift: In de stad IJlst is daar de loop, Daar is de boter en de kaas goedkoop. Het mienskipshüs is in de rü der dorps huizen het 54e, dat in gebruik is geno men in onze provincie; IJlst is de 7e plaats waar het dorpshuis tevens als gymnastiekzaal dienst doet. De stad in haar geheel heeft dit gebouw gewild, zo vervolgde de spreker. Nu moet ook elk meedoen en dat vraagt var de dag nog omhoog bracht. Na het samen zingen van het eerste couplet van ons Friese volkslied, het tweede door het koor alleen, zei de heer Deinum Wy moatte net forjitte! Wy moatte de greate mannen, dy’t üs provinsje fuort- brocht hat, net forjitte en dan tinkt hü oan de bruorren Halbertsma van Grou. Sy binne it west werfan sein waerd, dat se in bytsje gek wiene, mar sy ha op har beurt de Fryske tael wer ophelle. Wü moatte ek net forjitte, dat dit Grouster koor al yn 1912 is begoun to sjongen, doe 't in stikmannich mei elkoar dat moaije liet „Nader mün God bij U” hearre lieten. It is nou in kultuermonu- mint yn Grou wurden. Hü forhelle doe de skiednis fan de Halbertsma’s üt it forline, kaem torjuch- te bü dr. Eeltsje Halbertsma, de dokter en de dichter, de persoan wer 't it joun om giet. Dit libben, fol ups en downs, binammen syn houlikslibben mei de boar- gemastersdochter fan Boaiswert, wurdt de oanwêzigen breed foarhalden. De ka rakters rinne fier üt elkoar; sü begripe elkoar net en faek forkeard. Hy in man mei een gouden hert, sy in birekkene figuer, hy fol kwinkslaggen, sy mear in stive persoanlikheit, hy in allemansfreon, sy mear fan „standing”. It botst. Seis de beste fan har fjouwer bern kin dizze forskillen net wei nimme, al fierder driuwe se bij elkoar wei en op 't lést wennet hy op 'n keamer oan it Vliet yn Ljouwert en sü yn in forboud pakhüs yn Grou. It forstjerren fan twa fan har ren bern, binammen fan de jongste, har In hun voorstel aan de raad zeggen b. en w. dat in de vergadering van 23 fe bruari 1965 besloten werd tot de bouw van 198 eengezins woningen. In verband met de nieuwe voorschriften van de mi nister van volkshuisvesting en ruimte lijke ordening kwam later de vraag naar voren of het aanbeveling zou ver dienen het bouwplan aan te passen aan de nieuwe voorschriften en deze woningen bovendien te voorzien van een pannen dak met een zolder over de gehele wo ning, waardoor deze woningen aan aan- trekkelü'kheid zouden winnen. Het bleek mogelük het complex uit te breiden met 148 woningen en in verband daarmede was het mogelük voor de aan te brengen verbeteringen de prüs te bedingen, welke tenslotte met de aanneemster kon wor den overeengekomen. Naast het voordeel van een belang rijk betere (en door de bergzolder) rui mere woning ontstaat door de uitbrei ding van het aantal te bouwen woningen een verlenging van de bouwstroom, wat voor een goede voortgang der woningpro- duktie in de gemeente van belang moet worden geacht. Er is bij een verdere stadsuitleg in de Noorderhoek II ruimte voor een complex van 346 eengezins wo ningen, zodat uitbreiding van het aantal te bouwen woningen van 198 tot 346 mo gelijk is. Tot een verhoging van huur behoeven de meerdere bouwkosten niet te leiden, omdat op grond van het in de toekomst te voeren huur- en subsidiebeleid mag worden verwacht, dat de rü’ksbijdrage per woning in zodanige mate zal worden verhoogd dat de 'annuïteit der meerkos ten door deze bijdrageverhoging ruim schoots zal worden gedekt. De aanvangs- huur per week zal naar verwachting zelfs lager zün dan de bij de 198 wonin gen berekende „kale” huur. Wel zal in het kader van het door de minister uitge- stippéide huur- en subsidiebeleid deze aanvangshuur jaarlijks (zolang de wo ningen gesubsidieerd worden) een procen tuele verhoging ondergaan, gelük aan het stügingspercentage van de normale lo nen. De aannemingsmaatschappü „Friso” zelf de exploitatie verzorgen. De Stich ting zal zelf het gebouw nu moeten vul len. Om dit te bereiken zal het vereni gingsleven niet in de oude sleur moeten doorgaan,, maar andere, nieuwe wegen en mogelükheden moeten zoeken. Met de hoop dat met de werkgemeen schappen, die in dit gebouw zullen worden verricht, de stad gezegend mag worden, besloot de heer Apperloo zün leerzame causerie. De heer Nooitgedagt sprak een kort dankwoord tot de heer Apperloo en stelde vast, dat het tri is: Us mienskipshüs!! VERSCHEIDENE SPREKERS Donderdag raakte M.R. gewond toen hü bü R.R. aan de Oude Dük bezig was aan een accu te prutsen. Hij gebruikte daarbij draden, die men had overgeno men van een boormaatschappü. Aan een van deze draden zat vermoedelijk nog een ontstekingsmechanisme, dat men bü het grondonderzoek gebruikte. Hoe het zü, op nogal oabegrüpelijke wüze ontplofte de accu. Ook sneuvelde er een ruit van een auto. De heer R. kon zelf naar het ziekenhuis gaan om zich te laten behan delen. s' werkers van dit gebouw, roemde de taaie volharding van het bestuur, stelde vast, dat de voorzitter de heer S. O. de Vries de juiste man op de juiste plaats is geweest en feliciteerde heel de stad IJlst met deze ontzaggelüke verrüking van de plaats. Afgaande op de mentali teit van de Ulster bevolking was hij er van overtuigd, dat het gebouw gebruikt zal worden, zoals dat behoort. Verder voerden nog het woord de heer De Jong, hoofd van het bureau cultuur, recreatie en maatschappeiük werk, de he r G. v. Dam, direkteur provinciaal opbouworgaan Friesland, de heer G. A. Visser, aannemer en bouwer van het riienskipshüs, die allen het bestuur hun beste wensen deden toekomen. De heer G. A. Visser zegde, mede namens de onder-aannemers, het gebouw nog een tweede elektrische klok toe, die binnen beperkte tüd zal worden geplaatst. De heer I. Kuipers las een door hem gemaakt toepasselü": gedicht voor. De laatste spreker was ds. Gouds bloem, Doopsgezind predikant ter plaat se. Hü sprak namens alle Ijlster vereni gingen en dat zün er veertig. Ds. Gouds bloem meende dat als één voor allen het woord voerde bij dit gebeuren, dit al een bewys is van gemeenschapszin, die in IJlst heerst. Het bestuur kan zo met vertrouwen verder gaan, het is het huis van ons allen. Ds. Goudsbloem kwam ook met één c-deau van allen: een piano. En nog was er geld over en daar is een koffiezet apparaat voor gekocht. Hü had gefluister gehoord, dat nu de koffie 5 ct. per kopje goedkoper zal worden, maar wist dat niet zeker! Hij noemde daarna alle 40 ver enigingen bij name en overhandigde de voorzitter een enveloppe met inhoud 1.035,—, terwül de „Vogelwacht” nog apart hem een geldelü'ke bijdrage had toegestopt. Voorzitter De Vries bracht elke spre ker apart dank voor zün woorden en wensen, voor de medewerking en steun. Hü deelde nog mee, dat óók het Anjer fonds heeft meegeholpen om de piano te betalen en dat de beide Ulster houtbe- drijven de coulissen hebben aangeboden. Hü dankte mevrouw Voüte-Waller voor haar geschenk: een film-camera, met ge luidsinstallatie en doek. Hü dankte ook zü’n mede-bestu rders voor hun taaie vol harding en prettige omgang. Tijdens de receptie zorgde het echtpaar Tichelaar, bügestaan door enige helpsters voor een passende tractatie. Zaterdagmiddag j.l. had zich om twee uur een flink aantal mensen in „De Meerpaal” verzameld voor de opening van de tentoonstelling van werk van Aukje Beeksma en Fennieta Berghuis. Evenals bij de vorige tentoonstelling be treft het hier werk van leerlingen van de kweekschool in Sneek, maar wel is het voor het eerst dat dames in,,De Meerpaal” exposeren. Van Aukje Beeksma hangen er pen- en potloodtekeningen, water- en olieverfschilderijen. Fennieta Berghuis is vertegenwoordigd met poppen en wat men zou kunnen noemen plantenschil- derijtjes. Advertentieprijs: 15 cent per mm Bü kontrafrt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 3.5t per hall laar. Franko p. post f 4,50 per hall laar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad De raad der gemeente Sneek vergadert morgen dinsdag 26 oktober ’s avonds om kwart over zeven. De agenda telt vijftien punten, waar van dat betreffende de bouw van 346 Simplexwoningen type 2 in de Noorderhoek wel het belangrijkste is. NV is bereid deze 346 eengezins woningen te bouwen voor de som van f 8.131.000, welk bedrag b. en w. redelük voorkomt. De ten opzichte van de 198 woningen nieuw te treffen voorzieningen, kunnen als volgt worden samengevat: het aan brengen van een pannendak en het maken van een bergzolder; meer wandtegels in keuken en doucheruimte; het aanbrengen van lambrizeringen in de circulatieruim- ten; vloertegels in gang en wc; speciale tochtwering bü buitenramen en -deuren; meer kastruimte (op elk van de grote slaapkamers 1 kast hang-leg extra)2 vaste aansluitmogelü'kheden voor wasmachine en douchecel. De stichtingskosten worden begroot op f 10.425.636,nl. grondkosten een be drag van f 1.600.783,en bouwkosten f 8.824.853,—. De wekelü’kse huur is voorlopig bere kend op f 23,10 per woning, inclusief de opslag ad f 0,25 per week in verband met eventuele risicoverrekening. Boven deze „kale” huur komen dan nog de bü- komende vergoedingen voor aanleg en on derhoud der gemeenschappelüke tuinen, het aanbrengen van een warmwaterappa- raat (gasgeiser) en het schoon houden van putten c.a. Op basis van de in het voorstel betreffende de bouw van de 198 woningen genoemde bedragen zal het to taal per woning per week verschuldigde dan f 24,10 bedragen. Naar de mening van b. en w. is het verder wenselijk ook dit uitgebreide complex eengezins wonin gen van een centraal antennesysteem te voorzien. Op deze aangelegenheid komen zij nog terug. De vraag, in hoever het mogelijk zal zün deze woningen van een centrale gas verwarm ingsinstaila tie te voorzien, is nog in onderzoek. In verband met de omstandigheid dat het juiste bedrag der rüksbüdrage nieu we stijl nog niet bekend is, en derhalve de door het college berekende voorlopige huur door de ministeriële vaststelling wüziging zal kunnen ondergaan, en over enkele bijzondere voorzieningen nog een voorstel zal worden gedaan, geven b. en w. in overweging omtrent de voorlopige huurvaststelling van deze 346 woningen thans nog geen besluit te nemen. ten hartelü'k welkom en dankte hij nl ds. derijen ais angstig kind, kinderwereld, V. d. Waal het bestuur van „De Meer- -- -- ‘-J --- paal” voor de geboden gelegenheid tot exposeren. Spreker had met genoegen aan het verzoek voldaan deze tentoon stelling te openen, maar hü wilde hier niet met een gedegen kunstverhandeling naar voren komen. Hij legde vooral de nadruk op het feit, dat hier werk van amateurs te zien is.. Dit is beslist niet bedoeld als discriminatie ten opzichte van beroepskunstenaars, maar de nor men die aangelegd worden bij de beoor deling zün geheel anders. Het had spre ker in het Werk van Aukje Beeksma vooral getroffen, dat zü gefascineerd is door mensen, en dan speciaal door kinde ren in hun verschillende, reacties. Bü Fennieta Berghuis zien wü een geheel andere kunstuiting. De door haar ge maakte poppen zün raak getroffen types, en vooral de door haar gemaakte „domi nee” bewonderde spreker erg. De schil- derü'tjes met gedroogde bloemen deden hem aan één van de moderne vormen van kunst, de pop-art denken. Na de opening was er gelegenheid het geëxposeerde te bekü'ken. Dat Aukje Beeksma als aanstaand on derwijzeres grote belangstelling en lief de voor kinderen heeft, blükt wel unit het Woensdag 10 november: Vergadering van volmachten van het waterschap ,,Heeg” in hotel Westra te Heeg. Aan vang ’s morgens 9.30 uur. Het was zaterdag 23 oktober 1965 inderdaad een grote èn een grootse dag voor IJlst. Prachtig herfstweer, wapperende vlaggen en een enthousiaste bevolking brachten samen een echt feestelijke sfeer in het anders rustige stadje. Onder be geleiding van drumband en „Concordia”, gingen verschillende verenigingen, gewa pend met vlag of spandoek, vanaf het gemeentehuis door de Ulster straten om ten slotte terecht te komen bij het nieuwe „Mienskipshüs”. Hier gearriveerd speel de het muziekkorps eerst het Friese daarna het Canadese volkslied en als slot ons mooie Wilhelmus. Onder het spelen van dit vaderlandse lied hesen zes leer- lingetjes van do kleuterschool het rood, wit en blauw omhoog aan de vlaggestok, waarna een ander leerlingetje de sleutel aanbood aan de heer M. Apperloo, sec retaris Prov. Plancommissie Friesland. Om half acht ’s avonds was het nieu we gebouw weer zo goed als vol met genodigden, om samen te luisteren naar het Grouwster gemengd koor, onder lei ding van Bram Feenstra, met medewer king van de heer Deinum uit Witmar- sum als spreker van de verbindende een groot gebeuren. Ook in de klimaats- tekst. We willen beginnen met al direct verbetering is er voor IJlst nog veel te te zeggen, dat het inderdaad een „gala- doen. Met medewerking van de bevolking avond” was, een avond die de luister hoopt het gemeentebestuur nog veel te realiseren. IJlst wil vooruit! De burgemeester dankte provincie en rijk voor de milde subsidiëring en wenste het Stichtingsbestuur een zonnige toe- verdraagzaamheid. De Stichting is nu komst toe. Ex-burgemeester Cavaljé, één der eer- Vrüdag 29 oktober: Laatste oriënterings- rit MAC „J. C. Visser”. Start 20.00 uur Hotel Terwisga, Joure. Finish Sneek bü Hotel Bonnema. Versctmni MAANDAGS en DONDERDAGS De 18-jarige Klaas Haagsma alhier is donderdagmiddag, vermoedelijk door verstikking, om het leven gekomen toen hij bezig was een schip te reinigen met trichlooraethyleen. De jongeman werkte op de werf van gebroeders Bakker aan de IJlsterkade. Het ongeval gebeurde omstreeks half zes. Hij was de hele dag al bezig ge weest in het schip, een stalen tjalk. Hü gebruikte daarbij trichlooraethyleen als ontvettingsmiddel. Dit spul is in damp- vormige toestand zwaarder dan lucht, zodat zich onder in het schip waar- schünlü'k een zo sterke concentratie vorm de, dat hij onwel werd en moest over geven. Toen de jongeman om half zes niet kwam opdagen, vond men hem. Kunst matige ademhaling, toegepast door dok ter Lofvers, mocht helaas niet meer baten. lenigste dochter Anna, dokter syn „pop”, makket djippe yndruk op him. En as er dan fan sokke djipste punten troch- makket, dan begjint syn 'dichterstalent to wurkjen en hy spilet op de piano en sjongt syn liet. Dizze lieten waerden op de gesette til den yn it forhael troch it koar songen op in treffelike wize. Der waerd mei yn- halden azem nei lustere. As de aide dokter syn ein oan'kom- me:i fielt, lit er him nei Grou werom bringe, nei syn soan, dy 't him der op- folge hat, hwant hü wol yn Grou stjerre en rêste. En as dat bart is, sjongt it koar syn „It aldershüs”, in momint, dat yndruk makke op alle oanwêzigen. Yn syn soune jierren hie er de Grouster deagrafer besteld syn grêf twakear sa djip to meitsjen as dat er gewoan wie to dwaen, hwant hü woe net dat de bern nog ris mei syn biente skoppe soene. Dit is èk bard! Troch foroaringen leit syn grêf no op it paed, dat nei de nü’e pastorie giet. It is oanjown mei trüe rigeis reade stienen yn it paed. Gjin Grouster, aid noch jong, sil hjoed de dei noch oer dat grêf rinne, üt achting foar dizze greate, nommele Fries! Doe it forheal üt wier, hwer’t de hide krante mei folskreaun wurde koe, sjong- de it koar syn „Ode oan Grou”: Rólje, rólje, wetterweagen, ensafuort. In lang applaus fortolke alles hwat der omgiet yn de herten fan de oan wêzigen. Foarsitter De Vries tanke oan it slot it koar. Hü sei, det it foar de Dryltster mienskip in greate eare wie, dat dit koar hjir de joun west hie. Wü as Dryltsters binnen greatsk op jimme, dat krekt jimme it binne dy 't dizze joun forsoarge ha. Hwat troch dit koar en harren dirigent üs joun brocht is, kin- ne wü einliks net ünder wurden bringe, sa sei er. En dermei bedoelde 'r mei- iens de hear Deinum. Jo ha hiel dy skied nis foar üs wer libben makke! Tige dank ailegear! Hy bea doe de dirigent, de foarsitter fan it koar en de hear Deinum elts in blomstik oan, hweroan de Dryltster flagge yn miniatür-öfmjitting. Hü tanke it publyk foar de oandacht en de feest- like sfear, dy 't se bybroeht hiene en sleat doe dizze joun, dizze historyske dei.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1