IS Waterpoort-krabbels B. de Vries wil meer Grote meerderheid vóór ruil Zijn flats verhuurbaar als woningnood voorbij c 9 verkaveling Sneeker Oudvaart speelgelegenheid voor jeugd A Ai WYMBRITSERADEEL IJLST van en t 1 Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUT* NIEUWSBLAD I r f f g j- Hooi net op tijd naar buiten gebracht Donderdag 28 okt. 1965 120e jaargang no. 86 Late aardbeien Hei Sneeker Nieuwsblad is een Wie mocht denken, dat aannemer Hiemstra aan de Scherhem- straat ter bewaking van een of andere schat dit oude kanon heeft opgesteld, heeft het mis. Want niet aannemer Hiemstra maar twee van zijn zonen hebben samen met twee vriendjes dit kanon opgesteld op het dak van hun „hut”. Het zijn Kees en Jaap Hiemstra, Bert Binnema en René Broersma. Zij gaan in geval van nood het complex verdedigen. Het lijkt overigens gevaarlijker dan het is. *S" SNEEKER NIEUWSBLAD 346 SIMPLEXWONINGEN W” - -SF De opening van de R. J. Sipkens- fan VRAGEN dat Kantooi voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 0 51 50 - 80 OS b.g.g. 40 91. Aan de stemming voorafgaande maak te een zevental personen, waarvan drie buiten het blok woonden, gebruik van de gelegenheid vragen te stellen. Die wer den op prettige en duidelijke wijze beant woord door ir. W. van Berghem. De heer Hooisma van Oldeboom in formeerde naar de mogelijke toekomst plannen met bepaalde landerijen, gelegen bij het klokhuis te Loënga, waarbij de heer Van Berghem antwoordde, dat de toedeling van de landerijen later aan de orde komt. Hij wees op de mogelijkheid bepaalde verlangens te bespreken met de regelingscommissie en deze bv. op de nog in te stellen wenszittingen naar voren te brengen. De heer Dirksen van Amsterdam vroeg of een eigenaar, die weinig of geen be hoefte en belang heeft bjj verkaveling, Over het volgende punt, het voorstel ter beperking van de gehorigheid in de trappenhuizen van een aantal reeds ge bouwde woningen, vroeg de heer Boom- sma of er niet een nog beter resultaat bereikt kon worden door gebruik te ma ken van een glasvezelmat op de vloeren. De voorzitter antwoordde, dat het voor stel van b. en w. gebaseerd is op erva ringen. Er kunnen goede resultaten mee bereikt worden. Zouden er evenwel nog GEHORIGHEID IN TRAPHUIZEN Voor de tweede keer dit is ar kon de heer L. Afoma te Njjezjjl aardbeien pluk ken. Wel een bijzonderheid. STEMMING HAD KALM VERLOOP Hierna begon de stemming, die een uitermate kalm verloop had. Om half drie werd het stembureau gesloten en reeds voor 3 uur kon de uitslag bekend worden gemaakt. Het resultaat was, dat van de 988 stemgerechtigden er 90 tegen en 898 voor stemden, derhalve een zeer grote overwinning van de voorstemmers. De voorstemmers vertegenwoordigden ruim 4410 ha of 78,7% met-90,9% van het aantal stemgerechtigden. Voor de tegen stemmers zijn deze cijfers 1194 ha of 21,3% met 9,1% van het aantal stem- gcrschtigden. 150 aanwezige belangstellenden bekend te maken en zijn gelukwensen aan de bur gemeester van Rauwerderhem en de ge hele gemeenschap in het ruilverkavelings- gebied aan te bieden. Hij wenste de te genstemmers toe, dat zij een tijd en situ atie zouden mogen beleven, waarin zjj het doorgaan van de verkaveling niet meer als een teleurstelling zullen kunnen zien. Ook de heer Lamberts sprak gaarne zijn gelukwensen uit met dit resultaat voor het gebied en geheel Friesland. Dit betekent weer vooruitgang en nieuwe perspectieven, van belang voor het land- bouwklimaat hier en in geheel Nederland. Na nog een opmerking van de voorzit ter over de prettige sfeer, die hij op deze dag had aangetroffen en het correcte ge drag van de aanwezigen, sloot hij met grote tevredenheid deze hoogtijdag voor dit gebied. De Krite Snits fan it Frysk Selskip 1844 is fan doel trjje bütengewoane gearkomsten to halden op 23, 24 en 25 w. ze Over het volgende punt, de bouw van een complex van 346 Simplexwoningen ir de Noorderhoek II, toonde de heer De Blauw zich verheugd. De voorzitter antwoordde, dat minister Bogaers hiervoor hulde toekomt. Hij was biy, dat in deze woningen zolderruimte zou komen. De heer Baarda sloot zich hierbij aan, maar had nog een kleine opmerking over het lichtpunt op die zolder, die zeer ge schikt zou zijn voor hobbyzolder. Hij wil de daar graag een stopcontact. De voor zitter zegde toe dat dit zou worden over wogen. De heer B. de Vries vroeg of deze uit breiding met 346 woningen geen gevaar inhield voor de bouwplannen van Pa trimonium. De voorzitter antwoordde, dat de zg. klassieke bouwmethode steeds moeilijker is toe te passen. Men zal het steeds meer moeten zoeken in systeembouw om een bouw-, .stream” te krijgen. Het bouwen van kleine blokjes is minder Wenselijk. van .de eigenaren van landerijen in dit gebied, zijn de voordelen in het raam van de toekomst bezien vele en van velerlei aard, waarvoor mag worden ver wezen naar het uitgebrachte rapport, dat op de gemeentehuizen in deze gemeenten verkrijgbaar is gesteld. Gedeputeerde staten hebben de advie zen in het rapport aanvaard en het plan bjj besluit van 5 oktober 1965 vastge steld. De voorzitter wees er nog op, dat deze stemming wel is voorbereid door de voorbereidingscommissie, doch dat de verantwoordelijkheid geheel ligt bij ged. staten in overleg met de Cultuurtechni sche Dienst. Nadat hjj nog had opgemerkt, dat er momenteel in Friesland 54.680 ha grond in ruilverkavelingswerken in uitvoering zijn en dat er 13 ruilverkavelingen met 33.470 ha in voorbereiding zjjn in deze provincie, werd lezing gegeven van de leden 1 en 2 van artikel 42 van de Ruil- verkavelingswet 1954 en enkele technische bijzonderheden voor de stemmers. Gisteravond moesten heel wat men- ten. Dus binnen afzienbare tijd zal ook sen omfietsen toen de noodbrug naar deze verkeersschakel weer gebruikt de Lommerweg open was om een kunnen worden, schip door te laten. Het schip kwam echter vast te zitten en de doorgang was gedurende korte tijd geblokkeerd. vee Een 988 stemgerechtigde eigenaren Jn dit gebied heben de gelegenheid gehad om hun stem uit te brengen in het stem lokaal, gevestiged in de o.l. school te Rauwerd. In een grote tent naast de school gaven een ruim tweehonderd be langhebbenden en belangstellenden acte de presence om in een aan de stemming voorafgaande bijeenkomst niet alleen enkele mededelingen aan te horen, doch ook de gelegenheid te hebben zelfs nog op dit ogenblik met vragen of be zwaren naar voren te komen. Gedeputeerde H. M. Gerbrandy, die op deze dag optrad als voorzitter, ver heugde zich over de goede opkomst en hoopte, op een positieve belangstelling te mogen rekenen, gezien de belangrijk heid van een ruilverkaveling in dit ge bied. Hij heette diverse personen wel kom, o.a. de heer Lamberts van de Cen trale Cultuurtechnische Commissie, de burgemeester van Rauwerderhem en en kele wethouders van diverse gemeenten, het bestuur van het waterschap ,,De Snee- ker Oudvaart” en leden van de voorbe reidingscommissie, die al zoveel werk hiervoor hebben verzet. Dank zjj deze voorbereidingen en voorlichting verwacht te hij geen sensationeel verloop. VIJF PUBLIEKRECHTELIJKE ORGANEN Deze ruilverkaveling is aangevraagd door vijf publiekrechtelijke organen, nl. de waterschappen van de Sneeker Oud vaart, van Friens, van De Potschar en de gemeenten Rauwerderhem en Idaar- deradeel. Ongeveer vijftien jaar geleden had de toenmalige voorzitter van „De Sneeker Oudvaart” zich al gewend tot gedeputeerde staten met het verzoek om hier hulp te bieden. Er werd op gewe zen, dat ontsluiting en verkaveling in dit gebied noodzakelijk waren geworden om de produktiekosten van melk en vlees te drukken. Ondanks het grote kosten- cijfer van ruim f 21 miljoen, waarvan slechts f 5,5 miljoen komt voor rekening Uit stedebouwkundig oogpunt kan men het niet zonder hoogbouw stellen. De voorzitter zei, dat het voorstel van de heer De Vries vertraging zou doen ontstaan in de aanvrage om subsidie. De heer Lampe merkte op, dat het hier om flinke bedragen gaat, zelfs om meer dan een miljoen. Hij vond een onder handse aanbesteding griezelig als het al lemaal over één persoon gaat, met zulke hoge bedragen. Bjj de aanbesteding van de weg naar Ijlst had de provincie - hij noemde dit als voorbeeld - een paar hon derdduizend verdiend. Zou een openbare aanbesteding niet beter zjjn? De voorzitter antwoordde, dat de aan besteding in onderdelen plaats vindt, dus niet alles in één keer. Ook worden som mige onderdelen in eigen beheer door de gemeente uitgevoerd. Het bedrag valt dus in delen uit elkaar. Op de vraag van de heer Lampe of er ook asfaltwegen komen antwoordde de voorzitter bevestigend. De heer B. de Vries wilde niet, dat er stagnatie zou optreden in de woningbouw. Daarvoor vond hjj deze te belangrijk. Maar hij achtte het noodzakeljjk, dat de gemeente voor haar rekening openbare speelgelegenheden zou aanleggen. Op de tekeningen komen nu alleen maar huizen voor. Zouden daarop niet enkele plaatse i kunnen worden aangegeven voor zulke ge legenheden? Waarvan moet Nederland bestaan?’ is het motto waaronder vrijdagmiddag Verboden voor vee betekent het om half vjjf in het Gerechtsgebouw ronde bord met rode rand en zwarte een onderwijstentoonstelling zal worden koe bij de noodbrug naar de Lemmer- gehouden. De leerlingen van de ver- weg. Toch waren dinsdagmorgen een schillende scholen hebben dus weer aantal koeien in overtreding, toen eens een verzetje. hun bazen de kortste weg naar de vee markt kozen. De werknemers van Van der Heem missen hun wekelijkse VDH-tje de De bouw van de nieuwe Hospitaler- laatste tjjd Indoheem Klanken maar brug (hoge brugje) is in een verge- ze krijgen nu een maandblad onder de vorderd stadium gekomen. Deze week naam Indoheem Klanken in nieuwe is men begonnen de stalen wand van stijl”. Het eerste nummer kwam deze de bouwput te verwijderen en tevens maand van de pers en het ziet er keu- wordt er hard gewerkt aan de oprit- rig verzorgd uit. Woensdag, 27 oktober 1965, was de grote dag voor het ruilverkave- lingsgebied van de Sneeker Oudvaart, gelegen in de gemeenten Rau werderhem (met de gehele gemeente) en delen van Wymbritseradeel, Sneek, Baarderadeel en Idaarderadeel. Op deze dag vond de stemming over het al of niet door kunnen gaan van deze verkaveling met aller lei bijkomende aspecten van financiële, economisch-sociale en agra- risch-sociale aard plaats. In tegenstelling tot enkele andere ruilver- kavelingsstemmingen elders viel hier het rustige en gemoedelijke verloop op, hetwelk door grondige voorbereiding en voorlichting in groter en kleiner verband eigenlijk geen verwondering verwekte. den thans met man en macht mee be zig. Bovendien krjjgt men straks de beschikking over de oude lichtinstalla tie van de v.v. Sneek. Zaterdagmorgen werd de nieuwe Een deel van het hooi van de veehou der P. de Jager in Uitwellingerga is verbrand, maar de boerderij bleef be houden. ook geljjk als anderen wordt aange slagen in de bijdragen. De heer Van Berg hem wees er op, dat in het rapport alle elementen, die van invloed kunnen zjjn op de bijdrageberekening, worden ge noemd. In sommige gevallen zal deze bijdrage zeer gering zijn. Niet vergeten mag worden, dat bij het uitblijven van ruilverkaveling het waterschap komt te staan voor zeer grote investeringen ten laste van de ingelanden. De heer Dijkstra, Terzool, informeerde naar de mogelijkheid van omlegging van een bepaald gedeelte van de ontworpen weg Irnsum-Offingawier ter hoogte van Terzool. In zijn antwoord adviseerde de heer Van Berghem om de bezwaren van betrokkene ten aanzien van dit deel van het t-racee nog eens te bespreken met de plaatselijke commissie. Spreker wees de heer Galama van Friens naar aanleiding van diens vraag inzake de grootte van de kostenbijdrage voor elk waterschap op de wettelijk vast gelegde regeling hiervoor en op de moei lijkheid uitzonderingen te maken. De heer Do-tinga, Sneek, vroeger te Sjjbrandaburen, informeerde voor wie de eventuele meerdere kosten, welke boven de begrotingscijfers uitgaan, zullen ko men. Meegedeeld werd, dat dit afhanke lijk kan zijn van de aard van eventuele meerdere kosten. Wanneer deze het ge volg zijn van verhogingen van lonen en prijzen en daardoor de begrotingscijfers zouden overschrijden, dan zullen deze kos ten tegen gelijk percentage worden ge subsidieerd. Zjjn deze meerkosten het ge volg van buiten het plan bijkomende wer ken enkel in het belang van betrokkenen, dan zullen die ten laste van het blok ko men. De heer Buma, Terzool, vroeg naar subsidieverhoging, wanneer alle kosten mochten oplopen, waardoor jonge boeren mogelijkerwijs in financiële moeilijkhe den zouden kunnen komen. De heer Van Berghem wees er met nadruk op, dat het nemen van de beslissing tot verplaatsing uit eigen vrije wil moet geschieden en dat men verstandig doet eerst terdege dé financiële consequenties goed te overwe gen. De mogelijkheid van subsidieverho ging kwam hem niet groot voor. De heer Hotsma te Rauwerd vroeg met aandacht, voor de verkeerstechnische moeilijkheden, welke steeds groter wor den, b.v. ten aanzien van het overhalen v vee uit landerijen aan weerskanten van de Snekerstraatweg gelegen. Ook de meer voorzieningen worden getroffen, dan zou daardoor de huur weer hoger worden. Om de mogelijkheden van zo’n mat te onderzoeken zou teveel tijd kosten. De voorzitter kon op het moment onvol doende beoordelen of de eventuele ver betering door zo’n mat in verhouding staat tot de huurverhoging. Mevr. Sipkens-Van der Hoek maakte een opmerking over het volgende punt, uitbreiding van het centraal antenne- systeem bij het complex van 16 midden- standswoningen nabij de Leeuwarderweg. Zij vond het bedrag dat hiermee gemoeid is een hele som. Dit geld moet weer bo ven water komen en daarom zullen de huren van deze woningen in totaal met f 1.10 per maand verhoogd worden. Mevr. Sipkens vond het vreemd, dat mensen die geen t.v. hebben toch moeten betalen. De voorzitter antwoordde, dat het be- bedrag wel in orde is. Een andere oplos sing (dan een huurverhoging) zou waar schijnlijk billijker zijn, maar ten enenmale onuitvoerbaar. Het is de consequentie van centrale voorzieningen, dat men er vqji betaalt ook als er geen gebruik van wordt gemaakt. Het enige alternatief zou zijn dat men weer terugging naar alle maal aparte antennes. Hierna werd de vergadering gesloten. Wethouder Fijlstra en de heren Joustra en Visser waren met kennisgeving afwe zig. De voorzitter zegde toe de mogelijkheid te zullen onderzoeken. De heer Baarda kwam nog even terug op de winkels. Volgens hem was het een belang voor de huisvrouwen in het woon gebied. Hjj was het niet eens met de voorzitter, dat de bezettingsgraad te ge ring zou zijn, ook met het oog op de jonge gezinnen, die er zouden komen wo nen. De voorzitter antwoordde, dat er toch beslist te weinig mensen zouden komen om een redelijke winkel te exploiteren. Hij achtte hier geen noodzaak aanwezig, temeer omdat er in de nabijheid ruime winkels zijn. Maandag berichtten wjj reeds, dat men op dat ogenblik bezig was het hooi uit te rijden, terwijl de brandweer zich ge reed hield om in geval van brand te kunnen ingrijpen, ’s Morgens had men op één plaats 100 C. gemeten, zo verna men wjj naderhand, maar deze plaats, die kennelijk de haard was, kon men later niet terugvinden. Het was het verste hooivak in de schuur. Men heeft toen een gat gemaakt in de zolder van de stal, waardoor het hooi naar buiten werd ge bracht. Buiten vatte heel wat hooi vlam, maar daarvoor was de brandweer pa raat. Advertentieprijs: 15 cent per mm Bjj kontrak! (handelsadvertanties) lager. Abonnementsprijs f 3,50 per hall jaar. Franko p. post f 4,50 per ball jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad heer Van Berghem constateerde, dat het Het was voorzitter Gerbrandy een ge- probleem van de overwegen over de rijks- noegen deze eclatante overwinning van wegen steeds nijpender wordt. Het zal de voorstemmers aan de nog ongeveer nuttig zijn hieromtrent door de daarbij belanghebbende boeren t.z.t. overleg te laten plegen ook met de regelingscom missie om het aantal overwegen tot een minimum te beperken. De gemeenteraad van Sneek heeft zich dinsdagavond onder meer beziggehou- dtn me* het plan -een gebied van ruim 10 ha bouwrijp te maken «n daarop 634 woningen te laten bouwen. Dit raadsvoorstel is uitvoerig opgenomen in onze krant van donderdag 21 oktober)In dit plan zullen o.a. 288 flatwoningen wor den gebouwd in drie blokken van acht woonlagen. De heer B. de Vries vroeg b. en w. om de raad door middel van een nota in te Lichten omtrent hun ziens wijze over de toekomstige verhuurbaarheid (op een tijdstip wanneer de woning- prob’emen tot het verleden zullen behoren) van deze en andere flats. Verder stelde de heer De Vries voor, dat de gemeente openbare -speelgelegenheden voor de jeugd, zoals geasfalteerde rolschaatsbanen, zandbakken e.d. zou -aanleggen in dit nieuwe woongebied. Zijn voorstel om daartoe de kostprijsberekening te verande ren kreeg evenwel geen bijval en om geen onnodige vertraging in de bouw te veroorzaken legde de heer De Vries zich hierbij neer. Het voorstel van b. en w. werd vervolgens -z.h.s. aangenomen. Evenals alle andere voorstellen. De uitreiking van de prijzen aan de Speldjes bij de vleet. Dinsdagmorgen winnaars van de door de Culturele zagen wij op de markt op het Groot- Raad in het kader van de kinderboe- zand, dat er bij verscheidene groente- kenweek georganiseerde tekenwed- boeren speldjes te verkrijgen waren, strijd zal plaats hebben op zaterdag Ze hadden grote borden met speldjes 30 oktober -a.s. in de hal van het stad- in voorraad. huis, ’s morgens om 11 uur. kassa bjj het terrein van de voetbal- novi-mfoer yn Amicitia. It Kritetoaniel vereniging Sneek officieel in gebruik spilet dan it bljjspul yn trjje bidriuwt v gesteld door burgemeester Rasterhoff. „Pension Wetterwille” fan IJ. C. Het is een stenen gebouwtje met drie Schuitmaker. royale loketten De oude houten kas sa’s werden door de burgemeester omvergehaald. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS De leden van SHC (Sneker Handbal Club) zijn in hun vrije tjjd druk aan het bomen rooien. Hun vereniging school nieuwe openbare ulo-school mocht in de boomgaard bij het Sneek- aan de Kon. Wilhelminastraat, zal terrein aan de Lemmerweg een oefen- plaatsvinden op woensdag 3 november veld aanleggen, mits zij zelf de bomen a.s. >s middags om drie uur. 's Avonds uit de grond haalde. Daar zjjn de ie- is er van 7 tot 9 uur gelegenheid om de nieuwe school te bezichtigen. - r 7^'7’ OOK WINKELS? De erste elf agendapunten vormden alle kamerstukken”. Over het volgende punt, het reeds genoemde voorstel tot het bouwrijp maken van terreinen in de Noorderhoek II, vroeg de heer Baarda of er is overwogen ruimte te scheppen in het bebouwingsplan voor de aanleg van winkels. Pe heer B. de Vries legde daarna zjjn vragen aan het college van b. en w. voor. In de kostprijsberekening zou vol gens hem de post aanleg rioleringen ve- i le.agd kunnen worden met f 10.000 (ge kapitaliseerde onderhoud bemalingsin- stallatie), terwijl ook de post onvoorzien een f 10.000 lager kon worden geraamd. Als nieuwe post zou dan zijn op te nemen f 20.000 voor openbare speelgelegenheden. B(j de huidige ontwikkeling van de ver keerssituatie, aldus de heer De Vries, is de straat een ongeschikte speelplaats voor de jeugd. Daarom achten 'wjj het de taak van de plaatselijke overheid er voor te zorgen dat er voor de jeugd voldoende soeelruimte in elk bestem mingsplan aanwezig is. De voorzitter antwoordde de heer Baar da, dat er in de nabijheid van het uit breidingsplan winkels aanwezig zjjn. Dat is de reden, dat in dit plan geen ruimte voor winkels is geprojecteerd. De erva ring heeft geleerd, dat er niet veel van terecht zou komen, aldus de voorzitter. Op de vraag van de heer De Vries ant woordde hij, dat b. en w. niet bevoegd zijn een nota op te stellen over de ver huurbaarheid van de flats. B. en zijn trouwens geen koffiedikkijkers, kunnen niet in de toekomst kijken. Van ’n dergeljjke nota kan dan ook geen spra ke zijn. De voorzitter geloofde niet, dat het de aangewezen weg is om zonder meer f 20.000 in de kostprijsberekening over te hevelen naar een andere post. Met de opmerking, dat het de taak van de overheid is te zorgen voor speelruim te heeft de heer De Vries een open deur ingetrapt, aldus de voorzitter. Zoals de berekening nu is opgezet vormt zjj de basis voor het verkrijgen van subsidie. Er is nu geen noodzaak om het besluit te wijzigen of aan te vullen. De heer B. de Vries zei, dat hjj graag do mening van b. en w. wilde over de verhuurbaarheid van de flatgebouwen als de woningenood minder is geworden. Is het wel noodzakelijk dat er flats van acht woonlagen worden gebouwd? Wat de speelgelegenheden betrof had hjj de bedragen slechts als-voorbeeld genomen. I Hier en daar in de stad zijn reeds der- I gsljjke terreinen. Tot nu toe echter n’rt I van gemeentewege. Het is geen open deur I intrappen. Volgens hem was het bedrag van f 10.000 voor het onderhoud van de I bema-lingsinstallatie zuiver een admini- I statief bedrag en zou het niet erg zjjn I dit geld te bestemmen voor speelgelegen- I heden. De voorzitter legde uit waarom deze pöst van f 10.000 in de kostprijsbereke ningen is opgenomen. Dat komt omdat er hier.geen sprake is van ophoging van het terrein, maar van bemaling. Het is vanzelfsprekend, dat de kosten hiervan I in de grondprijs verdisconteerd worden I en de heer De Vries moet daar dan ook I geen probleem van maken. Uiteindelijk I zouden de kosten van de speelgelegemhe- I den e.d. de huur weer hoger maken en dat is ongebruikelijk. Aan de bewoners moet men ook wat overlaten. De gemeen te kan bepaalde voorzieningen treffen, maar een aantal dingen moet men aan het particulier initiatief overlaten, aldus de voorzitter. Over de kwestie van de hoogbouw zei de voorzitter nog, dat dit niet het eerste I hoogbouwproject in deze gemeente is. I Het is al lang als stedebouwkundig ele- I ment aanvaard. De heer B. de Vries: Het is toch nor maal te noemen als men zich afvraagt: hoe lang gaat dit door? Moet er in elk uitbreidingsplan hoogbouw? Een openbare speelgelegenheid is iets anders dan een speeltuin. De heer De Vries dacht hier bv. aan een geas-fal- teerd terreintje. Volgens hem zou dit zeker niet overbodig zjjn. De voorzitter antwoordde, dat men I naar de mening van b. en w. radicaal I moest afstappen van de drie woonlagen en het houden op eengezins woningen óf hoogbouw met acht woonlagen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1