van 1 I Sneker Rehoboth-Uio nam afscheid van de heer J. E. Offringa Subsidie voor restaureren i het pand Kleinzand 24 Soliste Toos Onderden wijn gaard gaf virtuoze uitvoering Grieg’s pianoconcert Snitser Frysk Toaniel spile „De Reafin I Waterpoort - krabbels I wh IJLST W Y M BRITS ER A DEEL 5 1 1 «n» van t t en Tweede abonnementsconcert Frysk Orkest i k Tocht van Sinterklaas door Snoek PEB-monteur uit Poppingawier door stroom gedood t f t t de gemeenten SNEEK, Officieel Orgaan Prachtig succes voor „Harmonie” Opper Tigchelaar Ijlst 25 jaar bij de politie Ir. Kuipers directeur Wouda s Meelfabriek Brand in tuinhuis te Ijlst Fleurich stik yn trije bidriuwen fan J. Bosga f t i 120e jaargang no. 92 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Wat de raad te behandelen krijgt tuor (de naam van een berg in Ierland). Ze zijn van goede af stamming, Wendy werd dit jaar reservekampioen in Den Bosch ie. >s. an an is een dergelijke worp niet mormaal. Achttien is het hoogst be kende aantal in één worp. De beide ouders komen elk uit een nest van elf. De bevalling duurde een hele dag, van ’s morgens zeven tot ’s avonds tien. Toen er vijftien waren dacht men dat J het gebeurd was. Later telde men er zestien. De geboorte van de laatste was niet eens opgemerkt. De eerste twee dagen en nachten moesten de diertjes om de twee uur gevoed worden. Nu zijn ze zo ver dat ze stukjes vlees (net soepballetjes) en rijstebloemkindermeel krijgen. Het zijn rustige diertjes. De heer Hartkamp heeft een kist voor ze ingericht in de slaapkamer, want in de schuur zou het veel te koud zijn. gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Hei Sneeker Nieuwsblad is een Bij de familie J. Hartkamp in de Age Piersstraat is het een hondse boel. Er zijn niet minder dan 16 honden in huis. De teef Wendy werd onlangs moeder van zestien kleine Ierse Settertjes. Daarvan bleven er veertien in leven, tien reutjes en vier teefjes. Vijf zijn er inmiddels verkocht, waarvan vier in Sneek. De achternaam van alle diertjes wordt (voor 99 pet. zeker) Carran- tuor (de naam van een berg in Ierland). Ze zijn van goede af- t stemming, Wendy werd dit jaar reservekampioen in Den Bosch j en won daarvoor prijzen in Sneek en Leeuwarden, en de vader, f Bartie van Wolmerum, won een prijs in de jeugdkampioenschap- pen. Deze reu is eveneens in huis. Noewel het vaker voorkomt 4 - Donderdag 18 uov. 1965 I 1 f Tigchelaar totaal bedrag van f 17.000,komt hen ren. een REINIGINGSBEDRIJF ca- J.N. De goedheiligman komt zaterdag a.s. (als er niet te veel ijs ligt) weer in de kolk bij de Waterpoort aan met zijn beroemde stoomboot. Het schip wordt om half drie verwacht. ilf. De 41-jarige PEB-monteur Jan Pun ter uit Poppingawier is maandagmiddag in het opeuluchtstation van het PEB te Lemmer in aanraking gekomen met 110.000 Volt spanning en op slag gedood. Het slachtoffer, dat vier jaar in dienst was van het PEB, was gehuwd en vader van drie kinderen. De heer Punter, die met nog vier col lega's bezig was in het hoogspannings- station, werkte op een hoogte van zeven meter. In de veronderstelling dat de stroom was uitgeschakeld, wilde hjj aan een montage beginnen. Hij gleed uit en kwam zo in aanraking met de bedra ding, die onder stroom stond. Hij werd op slag gedood. wordt verzocht om onmiddellyk de politie te waarschuwen, zodra men hem ziet. Het tweede abonnementsconcert van hei Frysk Orkest, dinsdagavond in „Ami citia”, was gewijd aan twee componisten 't het hoge noorden, nl. aan Edward Grieg, Noorwegen (18431907) en Jean Sibelius, Finland (1865—1957). Justerjoun, en joun foar de twade kear, spilet de eigen toanielploech fan it ,,Snit- ser Frysk Toaniel” har earste toaniel- stik fan dit winterskoft yn Amicitia. Foarsitter Fritsma f oe hast in hiele seal fol moedigen, dy’t de füle kjeld fan bütendoar ruile hiene foar de smüke waerme seal fan Amicitia, in wurd fan wolkom taroppe. Spitich, ornearre hy dat der guon leden bitanke hiene om ’t er in kear in hwat minder goed slagge joun west hie: tomear as de eigen m’n- sken troch sykte en oare omstannichhe- de-i net by steat binne om seis to spyljen en in gastselskip net oan de stelde easken foldocht. Mar hawar, joun komt de eigen ploech wer foar de fuotljochten en hja sille har bést dwaen om de lju sa goed mooglik toaniel to bringen. ,,De Reafin” is in stik, dat net folie ynspanning freget fan de taskögers, sa- dat it mei rjocht in joun fan (uitspanning wurden is. Bosga is in man, dy’t wit hoe ’t hy de humor bringe moat, kin it fyn sizze, en faek leit it oan de spylders, as it ta it doel komt. Hja binne nammers it medi um, dat de bidoeling fan de skriuwer tal jaen moat. Oer it stik net al to folie, om ’t de minsken dy’t fan doel binne om joun dit stik noch to sjen harren wille net to üntnimmen. Jan Boersma, eigner fan in greate ga- lanterysaek hat syn hiele famylje en syn personiel to fiter. Hja miene dat hy op Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 1’eleloon G 51 50 30 05 O.g.g. 40 91. Van de raad van de Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt) te Sneek is op 27 september 1965 een aanvrage ingeko men om een subsidie te verlenen voor restauratie van het deze Kerk in eigen dom toebehorende pand Kleinzand 24 dat op de ontwerp-monumentenlijst voor komt. tweede huisvuilemmer, tot een regel matige verzwaring van de taak van de ophaaldienst leiden. In het belang van de bedrijfszekerheid en om een goede gang van zaken bij het ophalen van het huisvuil te kunnen hand haven, achten b. en w. de aanschaffing van een tweede perswagen dan ook nood zakelijk. Het moet zelfs niet uitgesloten worden geacht, dat in 1966 of 1967 we derom tot de aankoop van een dergeljjke wagen zal moeten.worden overgegaan. De met de aanschaffing van ’n pers wagen gemoeide kosten, kunnen worden gesteld op f 55.000,De levertijd voor de aanschaffing van een nieuwe pers wagen en de opleveringstijd voor de aan de hiervoor bedoelde roltrommelauto uit te voeren werkzaamheden .zijn vrij lang, zodat het zeker is, dat beide wagens eerst in de loop van 1966 in gebruik zullen kunnenworden genomen. Het be nodigde krediet dient echter vooraf door u beschikbaar te worden gesteld. Dit kan geschieden door raming op de lo pende begroting. Daartoe is wijziging van de begrotingen voor, de kapitaal- dienst van het reinigingsbedrüf en het leningfonds voor 1965 noodzakeljjk. Rente gelet op de werkzaamheden welke moeten worden uitgevoerd en gezien de sinds 1962 gestegen bouwkosten aan nemelijk voor. De schoonheidscommissie in deze gemeente acht het restauratie plan eveneens aanvaardbaar. De uit te voeren restauratie is van zodanig belang, dat het verlenen van liet gevraagde subsidie uit de gemeentekas naar de mening van b. en w. verant woord is. Het subsidie zou,’in overeen stemming met de in het algemeen ge volgde gedragslijn, kunnen worden be paald op 15 pct. van de kosten tot een maximum van f 2.550,te verlenen on der voorwaarden. In een buitengewone vergadering van aandeelhouders is ir. U. Kuipers, adj.- directeur van Wouda’s Meelfabriek NV alhier, benoemd tot directeur van deze vennootschap. De programma-indeling, met Grieg als middenmoot, omlijst door Sibelius, kon tevens symbolisch gezien worden. Voor ons althans is Grieg stellig de belang rijkste van de twee, al "Valt er in het oeuvre van Sibelius eveneens veel te waarderen. Daarbij staat vast, dat Sibe lius meer symfonicus was dan Grieg, wa eerstgenoemde schreef zeven sym fonieën, enige symfonische gedichten en vele kleinere werken in verschillend gn- re. Grieg componeerde één pianoconcert en enige kleinere —e_krr voor orkest. Hiervan djn de Holberg-suite en de beide Peer Gynt-suites zeer bekend ge worden. Hij schreef tevens in andere gen us en oogstte daarnaast veel succes met zijn liederen, die zijn vrouw, Nina Hage- rup, op talrjjke concertreizen ten gehore bracht. Tenslotte: zijn prachtige „Lyri sche Stucke” zijn wereldberoemd gewor den. Grieg was vooral een meester in de voor de kinderen), woensdag waren er hardrijderijen in Spannenburg en Beet- sterzwaag. Helaas was er in de om geving van Sneek geen ondergelopen land, maar op de slootjes werd druk geschaatst, ja, zelfs op het beetje water dat er nog in de gracht op het Kleinzand staat. Gisteravond was het echter dik mis en gedurende enkele Uren was het verkeer volkomen in de war. Bjj raadsbesluit van 26 maart 1962. is aan de heer J. A. Visser te Sneek, destijds eigenaar van het pand Klein zand 24. onder door b. en w. te stellen voorwaarden voor de restauratie van ge noemd pand een subsidie uit de gemeen tekas ten bedrage van ten hoogste f 1.050,— toegekend. Het restauratieplan is echter nimmer gerealiseerd en aan het besluit is in verband daarmee geen uit voering gegeven. Nadien is de eigendom van het per ceel Kleinzand 24 overgegaan op het bovengenoemd kerkgenootschap. In ver band met de huidige bestemming van het pand is een nieuw restauratieplan opgemaakt op basis waarvan thans het bovenaangehaald verzoek om toekenning van ’n subsidie is ingediend. De voorge nomen restauratie van ’t pand Kleinzand 24 omvat in hoofdzaak het restaureren van de voorgevel (bovenbouw). Zoals b. en w. reeds eerder hebben meegedeeld, nemen zij het standpunt in, dat pogingen om het historisch aanien van de gemeente te bewaren, de steun van het gemeentebestuur verdienen voor zover de financiële rpiddelen dit toe laten. Voor dit doel wof-dt jaarlijks op de gemeentebegroting een bedrag geraamd. B. en w. kunnen zich verenigen met het ingediende restauratieplan. Ook de over gelegde kostenraming, aanwjjzende een In de nacht van maandag op dinsdag omstreeks half drie brak er brand uit in een tuinhuis achter de woning van de weduwe Nooitgedagt-Wiersma aan de Galamagracht te IJlst, De bovenverdie ping brandde geheel uit. De brand werd ontdekt door een on derwijzeres die daar op kamers woont. De brand is ontstaan in de schoorsteen. Een der bewoonsters snelde in nachtge waad naar de dichtstbijzijnde brandmel der. De brandweer was zeer snel ter plaat se. Daardoor is voorkomen, dat de brand oversloeg naar de naastgelegen huizen. Mede dank zij de nieuwe hogedrukspuit kon direct water worden gegeven. De brand, die zich eerst ernstig liet aan zien, werd spoedig bedwongen. Tegen half vjjf konden de brandweerlieden weer naar huis gaan. De straat was toen ver anderd in een ijsbaan zodat er eerst zand moest worden gestrooid. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Verzekering «dekt de schade. Hjj wees op de bescheidenheid en trouw waarmee ,dizze slochte en rjochte Fries’ zijn niet geringe gaven in dienst had gesteld van het chr. mulo en bood als blijk van waardering namehs het bestuur een televisietafel aan. Na de koffiepauze sprak Ans Wiersma een dankwoord namens de leerlingen, waarna zij onder het motto ,,na gedane arbeid is het goed rusten” de heer Of fringa een leunstoel aanbood. Als hoofd van de Rehoboth-school sprak vervolgens de heer M. de Vries. Hij drukte zijn grote waardering uit voor de toewijding, waarmee collega Offrin ga steeds zijn werk aan de school deed. Hij had alles voor de kinderen over en wist zich daarbij een werker in Gods wijngaard. Ook als vraagbaak missen we hem, aldus de heer De Vries. Namens het personeel bood hij een elektrische deken aan. De heer P. Kooi, die namens het per soneel sprak, achtte op de scheidende leraar Vondels woord van toepassing: „Al wat in~ de boecken staet is in dat hooft ghevaerên”. Hü dankte de heer Offringa voor diens grote collegialiteit en bood 'vervolgens het reeptieaibum aan. Als oud-collega en voormalig patroon sprak de heer S. Atema, die wees op Ten behoeve van de huisvuilophaal- dienst zijn bij de gemeentereiniging thars in gebruik twee roltrommelauto’s en een perswagen. Eén der roltrommelauto’s doet nog slechts als res^rvewagen dienst. Deze auto, waarvan de aanschaffings- kosten volledig zijn afgeschreven, ver keert in zodanige staat en heeft een der mate hoog benzine- en olieverbruik, dat tot het uit de dienst nemen van deze wagen moet worden overgegaan. Ook de andere roltrommelauto, welke negen jaar oud is komt binnen afzien bare tijd voor vervanging in aanmer king. Zij zal echter nog wel enige jaren als reservewagen in gebruik kunnen wor den gehouden indien tot vervanging van de in de loop der jaren versleten bela- dingsinrichting wordt overgegaan. Hier mee zal naar raming een bedrag van f 4.700,gemoeid zijn. De bedrijfszekerheid van de huisvuil- ophaaldienst is dus op dit ogenblik voor een te groot gedeelte afhankelijk van de in dit jaar in gebruik genomen perswa gen. Daarbij komt nog dat de steeds voor‘ ;aande stadsuitbreiding en de om standigheid, dat steeds meer ingezetenen óvergaan tot het aanschaffen van een Advertentieprijs: 15 cent per mm Bjj Kontrak: handeisad verten ties) lager. Abonnementsprijs f 3,5t per half laar. Franko p. post f 4,50 per nall laar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblao de heer Offringa’s veelzijdigheid. BehaJ- ve wiskunde kon hü alle vakken geven, Fries en zang niet uitgezonderd. Uit handen van deze sprekef ontving hij een kunstvoorwerp van Spaanse origine. Verder voerden nog het woord Ymkje Betsema, namens de in 1965 geslaagden (boekenbon) en het hoofd van de Ds. L. Fockensschool, de heer Kiazinga, die de heer Offringa „in man fan erudysje” noemde. Tenslotte was het woord aan de schei dende funktionaris zelf. Op humoristi sche wijze haalde hij tal van herinne ringen op uit zijn jeugd en schooljaren. Bestemd voor de boerderü kwam hü via de kweekschool te Leeuwarden bij het onderwüs terecht. Van 1926 tot 1937 was hü achtereenvolgens onderwijzer te Woer den, Hoorn, Amsterdam, Tie! (ulo). In 1938 volgde zijn benoeming aan de chr. ulo te Sneek, die hü zelf als leerling had bezocht. „Ik hie nou graech hwat trocharbeid- zje woid, mar God biskikte oars.” De heer Offringa, die vond dat men hem te veel op een voetstuk had geplaatst, bracht vervolgens dank aan alle sprekers en gevers en allen die ook tüdens zün ziekte van hun belangstelling blük had den gegeven. Hü besloot met de woorden: „Hald üs skoalle sa, as demonstraesje fan ienheit yn (tsjerklike) forskiedenheit en wit dat God ek troch üs Syn Kenink- ryk bout.” De heer Atema sloot daarna de bijeenkomst met dankgebed. Na de wat slap vertolkte inleiding kwam het orkest tot leven in het gedeelte waar de koperblazers zicl<meldden. Deze opwekking was kennelük het sein voor een hechter samenspel met en tussen de overige groepen want eerst daarna werd het stuk werkelük muziek, waarin wü, bij herhaling, Sibelius-op-zün-best moch ten horen. Na de uitvoering van de 5e symfonie van dezelfde componist kwamen wij tot d conclusie, dat Sibelius, ondanks zün voorliefde voor deze kunstuiting, even ts Grieg, zijn hoogste troeven uitspeel de in de kleine vorm! Want, eerlijk'ge zegd, het veel te lange stuk, degelük en brr wat de opzet (kiemcel) constructie en doorwerking betreft, heeft ons althans, stierlü'k verveeld. Het v 'Ivuldige tremo- j werkt öp den duur irriterend en on willekeurig vraagt men zich af of deze „natuurschildering”, zoals vele biogra fen en musicologen suggereren, wel echt, wel waar is. Nee, dan hadden wij liever, om in stijl, dus in het Noorden, te blüven Grieg’s O" 'nrezen Holberg óf de eerste Peer Gynt suite gehoord Het was deze week: Venl, vidi, vici Maandagavond werd de brandweer ik kwam, zag en overwon met gealarmeerd voor een vermeende de winter. Graag zouden we er dan schoorsteenbrand. De familie De J. i nog het woordje „foetsie” aan toevoe- aan de Franekervaart had een gas- f want daar ziet het op het ogenblik kachel gekregen en hoewel de naar uit. Dinsdag werd in Friesland schoorsteen van te voren wel was ge- f de eerste hardrijderij gehouden (in veegd kwamen er op een gegeven Opperwachtmeester S. Tigchelaar in IJlst is morgen vüfentwintig jaar bü de politie. In een officiële bijeenkomst op het stadhuis van IJlst zal de opper mor genmiddag in het zonnetje worden gezet en morgenavond hoopt hü in „Het Wa pen van IJlst” te recipiëren voor diege nen die hem willen gelukwensen. een donder dagmorgen 4 november j.l. do muzikan- te van „Harmon’o” naar de jaarlijkse toogdag van de Chr. Federatie van Mu- zieYbonden in Nederland in Groningen. Ni een mars door de stad was er een lubaie op de Grote Markt, waaraan i negen korpsen deelnamen. Hier werden i gezarnenlük enige koralen en een mars gespeeld voor het. stadsbestuur van Gro ningen. Om één uur begon het concert. Daar moest door alle deelnemende korpsen (de hoogsten van diverse concoursen) een koraal, een licht werk, r n groot num mer en een mars worden gespeeld in de concertzaal van de „Harmonie”. Voor muziekvereniging „Harmonie” o.l.v. Henk Bakker, die als één na laatste op trad. wérd dit een prachtig succes. Met 616 pu”‘ i in de afdeling G (hoogste) wist zij een prachtige tweede plaats te behalen. Een zeer mooi succes als men bedenkt, dat „Harmonie” voor het eerst I a_n deze toogdag deelnam. De hoogste eer kwam toe aan de brass band „Excelsior” uit Surhuizum (Nieu we Friese Bond), die hiermee in het definitieve bezit kwam van een v'ssel- beker, welke zij voor de derde maal ver- j (ledigde. Het derde korps uit Friesland, dat aan \deze toogdag meewerkte, „De Bazuin” Uit'Bërlikum, die ook in de hoogste afde ling uitkomt bü de oude Friese Bond, behaalde 593punt, zodat Harmonie met de eer voor de Oude Bond ging strüken. Nadat de muzikanten nog een concert van het Jeugdkorps der Chr. Federate en de Joh. Willem Frisokapel hadden be luisterd, keerde men ’s avonds laat in Sneek terug, blij met het behaalde resul taat, maar met het vaste doel voor ogen een'volgend jaar'beter uit de hoek te komen. Voorlopig maken de muzikanten van „Harmonie” zich klaar voor een kerst- wüdingsuitvoerjng met het Chr. Gem. Koor „Excelsior” en voor het zaalcon- cours van de Oude Bond op 8 en 17 febru ari in Leeuwarden. Henk Boonstra en Lies Boonstra-Ho- man exposeren van zaterdag 20 no- i vember tot zaterdag 25 december in de Meerpaal. De tentoonstelling zal zaterdagmiddag 3 uur worden geo- pend door de heer K. B. de Bildt uit i Leeuwarden, 's Zaterdags kan men van 25 uur kü'ken. i Dan volgt de traditionele rütoer door de stad, waarbij de route zal zijn: Waterpoortsgracht, Stations straat, Dr. Boumaweg, Parkstraat, Wüde Noorderhorne, -Kruizebroeder- straat, Wüde Burgstraat, Oosterdü'k, Jousterkade, Bothniakade, Singel, Hoogend, Grootzand (w.), Leeuwen burg en Marktstraat. Daar wordt Sinterklaas op het stadhuis ontvan gen door het gemeentebestuur. Versciujnt MAANDAGS en DONDERDAGS J een t op „Ergens” in onze stad zette iemand een rattenval uit. Hü deed dit in op dracht van zijn baas. De volgende morgen bleek de val geen rat, maar I een kat (en nog wel van de baas) te bevatten. sakereis is, mar yn wierheit is hy in wike mei twa freonen fuort to fiskjen mei in boat „de Reafin” en men kin fan tinken wol ha, dat hjir healwize situ- aesjes fan komme, by einsluten komt de moard dochs üt, mar men hat dan de hiele joun syn wille der oan bilibbe. Nel in hwat skrüten bigjin en nochal ünwys spyljen yn it earste bidriuw kamen hja al gau better op gleed, en soms waerd der treflik spile, en opfallend wie it flotte Frysk dat hja brükten. De headrol Wie yn goede hannen, de boekhalder wie kostelik altyd warber, neat to min en neat to folie. Tine spile har rol bést; spitich dat yn it earste en twade bidriuw de klaeijing net paste by de sakelike kantoarjuffer. Ek WilleCn spile mei oertstjoeging en sünder ien to- koart to dwaen moatte noch efkes neamd wurdc frou Bergsma en Pyt Bakker, bei de bitüfte spyiers, dy’t wol greatere rol treast binne. Dat de lju foldien wiene die bliken üt de wille, dy’t hja hiene yn ’e seal. It bistjür kin weromsjen op (in) slagge joun(en). De regy hie mefr. Dam-Staphorsius, de kreaze toaniel oanklaeijing wie fan „in stituut Groote” en it kapwurk fan „kap salon Wolthuizen”. It orkest Wiersma spile yn it skoft en soarge nei ófrin foar gesellige dounsmusyk. 4 merorug. in de Geeuw werd een door het uitvallen van de centrale f i roeibootje overvaren en vernield. verwarming. In dit nummer vindt ueen Sinter- x klaaspagina met o.a. een prachtige kinderpuzzei, waaraan enkele prüsjes g zü'n verbonden, een tweetal Sinter- klaasverhalen en een artikel over chocoladeletters, een lekkernü, die al- f leen met Sinterklaas in de belang- stelling staat. Woensdagavond is in de bovenzaal van het gymnastieklokaal van de Rehoboth- school te Sneek afscheid genomen van de heer jl E. Offringa, die sinds 1938 bij het chr. mulo te Sneek aan de Rehoboth- school, eerst op het Oud Kerkhof, later aan de Lindenlaan, werkzaam was. De heer Offringa, die om gezond heidsredenen de laatste maanden al geen les meer gaf, heeft op 4 november jl. de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. In een bijeenkomst, die een besloten karakter droeg, waren behalve de heer Offringa en zijn gezin velen uit de we reld van de school aanwezig, zoals be- stuurs- en personeelsleden met hun da mes, ex-collega’s, een twintigtal verte genwoordigers van de leerlingen en en kele oud-leerlingen. De samenkomst, die georganiseerd was door de vereniging voor Chr. Schoolonderwijs, stond onder leiding van de voorzitter van deze ver eniging, de heerS. Akkerman. Na het zingen van Psalm 89 1 en 7 uit de Friese bundel, las de voorzitter Psalm 103, waarna hü voorging in gebed. - Als eerste spreker schetste de heer Akkerman collega Offringa 'als „een voortreffelük pedagoog, die tevens theo loog en filosoof is”. Tünje, georganiseerd door een school ogenblik vonken uit. Dit bleken bran- j- x -- (jencie roetdeeltjes te zün. De brand- weer behoefde niet in actie te komen. I Door de storm raakte gisteravond De leerlingen van de RHBS en MMS bok in de kolk bü de Waterpoort hadden vandaag een vrije, dag. Niet dreef. Deze bok wordt gebruikt om te schaatsenrüden dat kon met bü de werkzaamheden aan de Lem- de invallende dooi helaas niet maar merbrug. In de Geeuw werd een door het uitvallen van de centrale roeibootje overvaren en vernield. verwarming. Met t'vee grote ZWH-bussen en instrumentenwagen vertrokken en afschrüying zullen voor het eerst op de begroting van 1966 worden geraamd. AANKOOP VAN ENIGE PERCELEN WEILAND In het kader van de grondaankopen voor een verdere stadsuitbreiding aan de westzijde van de Lemmerweg, aan sluitend aan het in uitvoering zünde uit breidingsplan, zün onderhandelingen ge voerd met de heer G. de Boer, wonen de te Leeuwarden, over de eigendoms- verkrijging van enige percelen weiland, groot 3.77.60 ha, gelegen nabü de Geeuw. Aangezien in onderling overleg geen overeenstemming kon worden bereikt over de koopsom werd overeengekomen, dat elk der partüen een deskundige zou aanwüzen om gezamenlük de waarde van de percelen vast te stellen. De percelen zijn voor de wettelüke duur verpacht aan de heer J. Nauta, veehouder te IJlst. Bij de taxatie is er rekening mee gehouden, dat de uit het pachtcontract voortvloeiende verplichtingen door de ge meente worden overgenomen. B. en w. stellen voor te besluiten tot de aankoop van gemelde percelen tegen de geschatte koopprüs. ius klaar te leggen, De „Noajoarsviside” van de Verai- 4 maar „hij trapte er niet in”. Gisteren nen Grunnen zal worden gehouden f werd hü in Oudega (W-> gezien. De morgenavond om 8 uur in zaal Hanen- t .1:4.:-. hlircr TTnn tnnnnl ermar» nif T nonu’ot-. met ‘de vogelwacht van Sneek he"t den zal het komische mysterie-stuk 4 dier te vangen om het naar de dier- gaarde Blüdorp over te kunnen bren- gen. Lukt dit niet dan zal hij zeker de winter niet overleven. Het publiek SNEEKER NIEUWSBLAD kleine vormen, maar zün jeugdwerk, het pianoconcert, als eerste en laatste maal r’n stuk van grote omvang, was ook direct raak! De uitvoering onder de energieke lei ding van dirigent Alfred Salten liet wei nig te wensen over. In het korte eerste deel met zijn twee karakteristieke the ma's was de samenwerking tussen de soliste Toos Onderdenwijngaard en het orkest, op een kleine oneffenheid na. óverigens zeer hecht. De pianiste zij beschikt büwijlen over een krachtige mannelükc aanslag speelde ’-aar veeleisende partij schijn baar moeiteloos. Daarentegen wist zij het lyrische Adagio overeenkomstig en met f'.'ne toets te realiseren. Het slotdeel met zü'n markante ritmiek, opgebouwd op een Noorse dans, zowel me’odisch als Ijarmo- nisch uitermate boeiend, werd kleurrijk en met vaart weergege- Het orkest w-s hierin volkomen één met de soliste, die bovendien uitmuntte in de virtuoze en sprankelende uitvoering van de densen. Hieraan ging vooraf het bekende en populaire symfonisch gedicht „Finlan dia” van Sibelius. Zaterdag werd langs de Geeuw een ooievaar gesignaleerd. Een visser heeft hem een tüdje gevoerd met kleine visjes. Er werd nog gepro beerd de vogel te vangen door een touw met een .l... maar „hij trapte er niet in”. Gisteren rükspolitie probeert iri samenwerking burg. Een toneelgroep uit Leeuwar- A_._ __i i.-i i-••tja. „As de klok woarschaauwt” opvoe-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1