Wat de Raad te behandelen krijgt Aanleg van industrieterreinen tussen Oppenhuizerweg en rijksweg 43 Opper Tigchelaar 25 jaar humaan politie-ambtenaar ANWB houdt in Sneek verlichtingsactie Zangfestival te Oosthem Politieman heeft geen gemakkelijke taak IJLST WYMBRITSERADEEL van en Komst van Sinterklaas ging niet door Voetgangers door achterop komende auto’s geschept Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, fe o 120e jaargang no. 93 Maandag 22 nov. 1965 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Nieuwe verbindingsweg met Oppenhuizen Ooievaar terug op zijn basis Ijsclub IJsbrechtum AANKOOP VAN DE PERCELEN OPPENHUIZERWEG 22 EN WATERHOENSTRAAT 23 vergaderde Nieuwe directie rusthuis Thabor Vergadering „Sneeker Gudvaart Van 25.000 onderzochte auto's vertoonde 85% verlichtingsdefecten Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en De jubilerende opperwachtmeester S. Tigchelaar wordt gelukgewenst door een van zijn superieuren. SNEEKER NIEUWSBLAD OOK IN HEEG J.N. Met de eigenaar van het perceel Oppen huizerweg 22, gelegen in het sanerings- gebied van de Zomerrakbuurten, is over- Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 felefoon O 51 60 - 30 05 O.g.R. 40 91. B. en W. hebben advies ingewonnen zn de hoofdingenieur-directeur van de volks huisvesting en de bouwnijverheid te Leeu warden ten aanzien van de woningen le Steenklipstraat 18 en IJlsterkade 44, die in een zodanige slechte staat verkeren, dat zij door het aanbrengen van verbete ringen niet meer in bewoonbare staat kunnen worden gebracht. Bljjkens de hierbjj overgelegde adviezen van 19 en 25 oktober 1965 is de hoofd- ingenieur-directeur van mening dat deze woningen voor onbewoonbaarverklaring in aanmerking komen. B. en w. stellen voor genoemde wo ningen onbewoonbaar te verklaren en daartoe het volgende besluit te nemen. In de vergadering van 23 februari ’65 besloot de raad tot het garanderen van de betaling van rente en aflossing van een door de stichting „Stichting Manege Sneck e.o.” ter gedeeltelijke financie ring van de stichtingskosten van een ma nege op een terrein nabij het Zuider- sportpark, nabij de Coöperatieve Raif feisenbank alhier, op te nemen geldle ning, groot f 30.000,Aangezien destijds GARANTIE RENTE EN AFLOSSING LENING STICHTING MANEGE SNEEK MEUBILAIR VOOR DE THOMAS VAN AQUINESCHOOL (g.I.o.) ONBEWOONBAARVERKLARING VAN TWEE WONINGEN door b. koers. De heer Piebenga brak daarbij zijn enkel, terwijl zijn vrouw waarschijnlijk een lichte hersenschudding opliep. Na be handeld te zijn in het ziekenhuis te Sneek kon het echtpaar naar Leeuwarden ver voerd worden. De auto van de heer A. werd flink beschadigd. Zaterdagmiddag werden de heer J. Piebenga uit Leeuwarden en zijn vrouw, ongeveer ter hoogte van het slot in IJs brechtum, geschept door ’n achteropko mende Volkswagen, bestuurd door dhr. A. uit IJsbrechtum. De ijsclub .IJsbrechtum en Omstreken’ hield vrijdagavond j.I. haar 38e algemene ledenvergadering in café De Boer. Sedert zondag 14 november werkt in Rusthuis Thabor het echtpaar De Jong als opvolgers van de heer en mevrouw Meerholz. De heer en mevrouw De Jong hebben een behoorlijke staat van dienst in kerkelijk en semi-kerkelijke arbeid. De laatste jaren stonden zjj aan het hoofd van het bejaardencentrum „Zonnehof” in Koedijk (N.-H.). eenstemimng bereikt over de voorwaar den waaronder de gemeente de woning in eigendom kan overneme”. Naar het zich laat aanzien zal het perceel binnenkort door de bewoonster worden verlaten. Na ontruiming zal het perceel niet meer als woning worden verhuurd. Voorts is de gemeente in de gelegen heid de eigendom te verkrijgen van de woning Waterhoenstraat 23, alhier. De verhuring zal onder de bestaande voor waarden kunnen worden voortgezet. B. en w. stellen voor tot de aankoop van de genoemde percelen te besluiten. In Heeg gebeurde een soortgelijk on geval. Daar werd de heer Lintjes uit Heeg gegrepen door een achteropkomen de Volkswagen, bestuurd door de heer J. H. uit Balk. Beiden kwamen uit de richting Heeg. De heer L. kwam terecht op het koffer- deksel en ging door de voorruit. Hij liep een hoofdwond op en een wond aan een van zjjn handen. Na behandeld te zy’n in het ziekenhuis te Sneek kon hij naar huis terugkeren. Het algemeen bestuur van het Streek- orgaan Midden-Friesland belegt vrijdag 26 november a.s. ’s avonds 7.30 uur in het gemeentehuis te Rauwerd een verga dering, waarin onder meer aan de orde zal komen het besluit tot het laten maken van een sociologische schets in het ruïl- verkavelingsgebied „De Sneeker Oud- Vaart”. Tevens zal de installatie plaatsvinden van een werkcommissie ad hoe voor school- en beroepskeuze in Midden-Fries land. Het was zelfs Sinterklaas zaterdag te bar. De hele dag sneeuwde het, terwijl de ijskoude oostenwind de men sen van de straten blies. De komst van de goedheiligman zou dan ook voor het publiek een koukleumerij hebben meegebracht en voor do Sint en zjjn paard de kans op uitglijden. Gelukkig voor de duizenden vol ver wachting kloppende hartjes in Sneek cn omgeving geeft Sinterklaas de moed niet op. Het feest van de intocht in Sneek hoopt hij nu a.s. zaterdag middag te houden om half drie. Alvorens kan worden begonnen met het graven van de insteekhaven en het verder gereed maken van industrieterreinen tusen de Oppenhuizerweg en rijksweg no. 43 dient een weg te worden aangelegd, die de Oppenhuizerweg als doorgaande ver binding gaat vervangen. Deze vervangende weg komt voor een groot gedeelte te liggen op grondgebied van de gemeente Wymbritseradeel. In het voorstel van 28 mei 1962 deelden b. en w. mede, dat omtrent het stratenverloop van het gewij zigde plan met het gemeentebestuur van Wymbritseradeel nader overleg zou wor den gepleegd. De ANWB zal dit jaar voor de tweede maal een uitgebreide verlichtingsactie organiseren, om opnieuw de aandacht te vestigen op het belang van een goede voertuigverlichting. De eerste actie werd gehouden in het winterseizoen 1964 1965. Van 23 november t.e.m. 27 november zullen door de ANWB in Drachten, Heerenveen en Sneek, resp. op het Van Harinxmaplein, het Burg. Kuperusplein cn in de Kanaalstraat mobiele controlcstations worden geplaatst, waar automobi listen, al of geen, lid van de ANWB, zonder kosten de juiste werking van de auto- verlichting kunnen laten controleren en de koplampen kunnen laten afstellen. De ANWB verwacht in het komende herfst- en winterseizoen weer tenminste 25.000 personenauto’s tc kunnen onderzoeken en daarvan de koplampen te kunnen af stellen. Door het gemeentebestuur van IJlst was vrijdagmiddag een bijeenkomst in hel Ulster raadhuis belegd om het feit te gedenken dat opperwachtmeester S. Tig chelaar, wonende te IJlst, maar plaatsvervangend groepscommandant van de groep Wymbritseradeel van de Rijkspolitie, die dag 25 jaar politieman was. Be halve het dagelijks bestuur van de gemeente IJlst, in de personen van burge meester Cazemier en de wethouders Jansma cn Nooitgedagt, waren aanwezig de burgemeester. Van Hout van Wymbritseradeel en oud-burgemcester (van IJlst) Cavaljé, majoor mr. A. J. Dek, districtscommandant van de rijkspolitie in het district Heerenveen, en verscheidene collega’s. De jubilaris was vergezeld van zijn vrouw en drie kinderen. HUMAAN POLITIEMAN Burgemeester Van Hout vond eveneens het vieren van een dergelijk jubileum zinvol. Maar toch is het zo, dat er geen verdienste in schuilt, dat de heer Tig chelaar 25 jaar politieman is geweest. Het is iets waarvoor men alleen maar dankbaar kan zijn. Over het algemeen is er van de kant van het publiek weinig waardering voor de politie. Men wil haar als de kans er is graag dwarszitten. Het is dan ook geen gemakkelijke taak: de politieman is handhaver van orde en rust, toezicht houder en opsporingsambtenaar. Maar en daar wilde de burgemeester even het accent op leggen hij heeft ook een preventieve taak: hij is beschermer, op voeder, raadgever. Juist in dit aspect van zijn werk is de heer Tigchelaar ge slaagd. Hij is een humaan politieman. gen worden. Verder de klank verfijnen en de onderlinge klankverhouding in even wicht brengen. Het gelijknamige koor uit Heeg gaf een goed verzorgde en transparante weerga ve van „Psalm 42” van Mendelssohn. „Léste hoop” van Smilde en „Psalm 150” van Jellesma kregen eveneens een knappe vertolking. De bassen dreigen echter af en toe mooie koorklank te forceren. Zo werden door deze partij enkele onbetoonde lettergrepen te zwaar „behandeld”. „Njje Moed” van Oosthem bracht drie nummers ten gehore. Beschaafd geheel. Onderlinge zuiverheid zeer goed, maar het klankevenwicht daarentegen niet. De sopraan is nl. te zwak bezet en klinkt, met name in het hoge register, veel te mager en te ijl. „NU Libben” van JutrUp-Hommerts waagde het met „Psalm 21” van Swee- linck. Nadat de eerste poging niet hele maal lukte („wy dogge it noch ’ris oer”, aldus de dirigent!) slaagde de vertolking voor de tweede maal goéd, al kon de polyphonie zeker nog doorzichtiger. Ook in „Gord u aan” werd de cantus firmus teveel naar de achtergrond gedrongen. De volgende stukken „Komt nu met zang” en „Neerland en Oranje” werden vlot en spontaan uitgevoerd. BU het optreden van „God is mU’n lied” van Scharnegoutum fungeerde één der alten, nl. mej. A. Heeringa, als dirigente, daar de heer Kornelis verhinderd was. Dit koor gaf een uitstekende vertolking van „Panis Angelicus” van C. Franck (een arrangement), waarbU de canon in de tweede helft duidelUk werd weerge geven. Verder werd „Heilig” van dr. Joh. Wagenaar en, met name „Musica” van dezelfde componist fün genuanceerd en met fraaie klank herschapen. Na samenzang sloot voorzitter Loot- sma het goed geslaagde festivaL Over het tracé van de weg is met het gemeentebestuur van Wymbritseradeel overeenstemming bereikt. Het is de be doeling de kruinhoogte van de weg te brengen op 0,90 m FZP. Op het weg- lichaam, bestaande uit een tussen twee lage kaden op te spuiten zandlichaam, I een verharding van betonkeien, in zand bed gestraat, worden aangebracht met een breedte van 6 m. De aansluiting aan de weg naar Oppenhuizen en de verbin ding met de reeds parallel aan de rijks weg gelegen industrieweg (Lorentzstraat) geschiedt met bogen met een straal van 75 m. Om het stratenplan in het industriege bied te vereenvoudigen en uit een oog punt van kostenbesparing achten b. en w. hét gewenst een gedeelte, van een ge plande weg te laten vervallen. Zij hebben terzake overleg gepleegd met de optie- houdster op de aangrenzende bouwter reinen, die tegen deze wüziging geen be zwaar heeft indien het voor haar gere serveerde terrein uitbreiding ondergaat tot aan de nieuwe verbindingsweg. B. en v. zUn van oordeel dat hieraan kan wor den voldaan. Aangezien een vergroting van de be schikbare hoeveelheid industrieterrein dringend noodzakelijk is, achten b. en w. het gewenst om direct na het gereed komen van de nieuwe weg een terrein van ongeveer 15,2 ha op te hogen. Deze ophoging strekt zich verder uit dan de begrenzing van het plan, waarvoor door de raad reeds eerder kredieten beschik baar werden gesteld. Op deze wijze kan de beschikbaar komende hoeveelheid in dustrieterrein met ongeveer 40.000 m2 terrein voor grotere bedrUven (bouwter- reindiepte van 100 m) worden vergroot en wordt een gunstiger verkaveling ver kregen. De met de uitvoering van het plan ge moeide gronden zUn eigendom van de gemeente; een belangrijk deel daarvan zal nog aan de pacht moeten worden ont trokken. De meerdere kosten van dphoging en weg aanleg, inclusief het leggen van rio lering, het aanbrengen van verlichting en beplanting en het plaatsen van brand kranen worden geraamd op 360.800, Kierop kan in mindering worden gebracht een bedrag van f 52.200,— wegens het niet aanléggen van het geplande wegge deelte. Deze meerdere kosten, vermeer derd met de waarde van de in beslag te nemen gronden, de aan, de pachters toe te kennen schadeloosstellingen, de uit koopsom uit hetwaterschap en het te verwachten renteverlies kunnen by een bouwterreinprUs van 14,50 per m2, overeenkomende met de prys van de aan grenzende en vergelijkbare terreinen in het bestaande plan, worden gedekt uit de opbrengst van de door de uitbreiding be schikbaar komende strook bouwterrein. Aan het festival, uitgaande van de Federatie van Zangverenigingen in de ge meente Wymbritseradeel, vrijdagavond ir het Himsterhüs te Oosthem, werd deel genomen door slechts zeven koren. De vroege winter gooide liierby roet in het vocale eten. Zo zag „Lytse Krêft” van Gauw bezwaar om langs de smalle wegen in de Lege Geaën naar Oosthem te trekken. Het Hervormd Kerkkoor uit IJsbrechtum kon wegens ziekte van de dirigent evenmin verschijnen en ook het gelyknamige koor van Oppenhuizen bleef absent. Verder misten we ditmaal het mannenkoor van Heeg en de r.k. koren uit Blauwhuis en Woudsend. Wie nu mocht menen dat het een saaie boel werd slaat de plank voorgoed mis, want er werd met to. wyding gezongen. Bovendien bleken de meeste koren ge negen één of meer nummers extra uit te voeren en als afwisseling was er nog een instrumentale bydrage. De voorzitter, de heer M. Lootsma van Scharnegoutum, opende het festival, waarbU hy allen hartelyk welkom heette in het bijzonder de vertegenwoordigers van het gemeentebestuur, bestaande uit de herèn Sennema, secretaris, Jousma en Gerbrandy, wethouders, benevens de heer Landman van Oosthem, als be stuurslid van de gemeentelyke Federatie van Muziekkorpsen. Het uiteraard nogal bonte programma werd hierna vlot afgewerkt. Met de keuze van het gebodene konden wij ons, over het geheel, wel verenigen, al had het éne stuk meer muzikale en meer artis tieke waarde dan het andere. Een be- langryke rol speelt hierby natuurlyk de kwaliteit van het stemmenmateriaal cn de onderlinge stemmenverhouding. De kwantiteit is een geheel andere zaak, want het kleine koor uit Abbega ontwik kelde een veel fynere klank dan de zang vereniging uit Woudsend, die met een dubbel aantal leden optrad. Laatstge noemd koor is in zyn huidige vorm ech ter nog maar enige maanden onder nieu we leiding geplaatst en zal het zeker wel klaren. „Looft den Heer”, Nijiand, was aan- vankelyk goed op dreef met een werkje van Möhring, maar de laatste strophe mislukte door de te hoge inzet van de sopranen. Jammer! Overigens kan dit koor (dat geldt eigenlijk voor alle zang verenigingen) nog best wat jonge en fris se stemmen gebruiken. Hoogslag’s „Joun- bea” werd hierna tot een goed einde ge bracht, maar... het kan nog met meer uitdrukking en zangmatiger voongedra- Burgemeester Cazemier memoreerde de verschillende plaatsen waar de heer Tigchelaar politieman was geweest: Arn hem, Echteld, Zevenaar, Wierden, Heeg en tenslotte IJlst, Een politieman moet vaak verhuizen en hy zal dan ook wel eens met spyt een standplaats verlaten De laatste elf jaar heeft hij de groep Wymbritseradeel gediend, negen jaar in Heeg en twee jaar in IJlst. Nacht en dag is de heer Tigchelaar paraat: verleden week nog toen er ’s nachts om half drie een uitslaande brand was in IJlst. Me vrouw Tigchelaar zal zich wel eens heb ben afgevraagd of haar man met haar getrouwd was of met de dienst. Eenen twintig van de vyfentwintig jaar heeft zy hem trouw terzyde gestaan. Samen kun nen zy trots zyn op de afgelopen jaren. Half acht opende de voorzitter de ver gadering met een woord van welkom tot de aanwezige leden. Hy bracht even in herinnering het overly den van het lid Tj. Jellema, die by’na 20 jaar de Usclub diende als keurmeester. Notulen en jaarverslagen werden na een kleine correctie goedgekeurd. Het leden tal bleef vrü stabiel: tien nieuwe en tien leden afgeschreven door vertrek, over- lyden, enz. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat du ontvangsten waren geweest: 202,10. Uitgaven: 28,75. Batig saldo dus: 173,35. Ontvangen contributie 1965/ ’66 206,50. Totaal geldelijk bezit 379,85. Door de kascommissie, werd aan de vergadering meegedeeld, dat de boeken en bescheiden in orde waren bevonden. By de bestuursverkiezing werden de af tredende leden, de heren P. H. Sieperda en S. de Groot, met grote meerderheid herkozen. Tot keurmeesters werden benoemd de heren Jac. v. d. Zee en Kalsbeek. By bepaling wedstrijden werd het program ma van vorig jaar aangenomen met o.a. een estafette-rydery. By de verloting won de heer Jac. v. d. Zee de oranjekoek, H. de Boer een Edam mer kaasje en L. Bies een lunchkaasje; beide kazen waren aangeboden door de KNM te IJsbrechtum. By de ingekomen stukken zyn: een schryven van mej. M. L. Nammensma te Wommels met het verzoek haar ont slag te verlenen als onderwijzeres aan de Gysbert Japiksschool (openb. lagere school voor gewoon lager onderwys) al hier, en een schryven van de heer S. Bijlsma te Sneek met het verzoek hem ontslag te verlenen als onderwyzer aan de openbare school voor schipperskin deren alhier. B. en w. stellen, voor de gevraagde ont slagen eervol te verlenen. de leningsvoorwaarden niet nauwkeurig konden worden opgegeven, werd bepaald, dat de garantie betrekking zou hebben op een in 20 jaar af te lossen lening tegen een rente van 5 pct. per jaar en een cn w. aanvaardbaar geachte Van het bestuur van de Stichting Rooms Katholieke scholen, alhier, is op 10 november 1965 een aanvrage ingeko men om medewerking te verlenen voor het aanschaffen van meubilair voor de onder zijn bestuur staande Thomas van Aquineschool (school voor gewoon lager onderwys). Het schoolbestuur heeft als toelichting op deze aanvrage meegedeeld, dat het aantal leerlingen van die school tot 231 is gestegen. Deze leerlingen zyn verdeeld over zeven lokalen. Rekening houdende met een extra-marge van twee zitplaat sen per lokaal zal er naar het oordeel van het schoolbestuur voor 245 leerlingen aan meubilair aanwezig moeten zijn. Er zyn momenteel in deze school in totaal voor 232 leerlingen schoolmeubelen be schikbaar, zodat een aanvulling nodig is. B. en w. zijn van mening dat de ge vraagde medewerking dient te worden verleend. De ooievaar, waarover wU donderdag in onze rubriek „Waterpoortkrabbels” schreven, is zondag weer teruggekkeerd op zijn basis aan de Geeuw. Sinds woensdag, toen de vogel in Oudega (W.) werd gesignaleerd, was hij spoorloos. De visser L. v. d. Horst voert het dier met kleine visjes. De vogelwacht probeert hem te vangen om hem naar Blydorp over te kunnen brengen. Het is onder de huidige omstandighe den voor de stichting niet mogelyk een geldlening aan te gaan tegen een rente van 5 pct. De Coöp. Raiffeisenbank Sneek en Omstreken is bereid gevonden de lening a pari te verstrekken tegen een rente van 6 pct. per jaar. Het college is van oordeel ,dat tegen een wyziging van de garantiebepaling in deze zin geen bezwaren bestaan. By het eerder vermeld besluit werd de voor de bouw van de manege met by- behorend oefenterrein benodigde grond ter grootte van ongeveer 5.700 m2, aan de stichting in erfpacht gegeven voor de duur van 25 jaar tegen betaling van een erfpachtscanon van f 400,per jaar, ge baseerd op een rentevergoeding van 5 pct. van de waarde van de in beslag genomen grond, vermeerderd met de kosten van uitgevoerde verbeterings- werken. Door een kleine wyziging in het plan voor de aanleg van het Zuidersportpark waarby het aangrenzende sportveld iets in westelUke richting kon verschuiven, bestaat de mogelUkheid tegemoet te ko men aan het verlangen van het stich tingsbestuur om het oefenterrein bij de manege nog iets te vergroten. Een strook grond, ter breedte van ongeveer 7 me ter en ter totale grootte van ongeveer 750 m2, kan nog aan het manegeterrein worden toegevoegd zonder dat hierdoor de nodige ruimte om het aangrenzende speelveld verloren gaat. B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten, onder aanpas sing van de erfpachtscanon aan deze terreinvergroting door deze te verhogen tot f 450,— per jaar. ONTSLAGAANVRAGEN Advertentieprijs: 15 cent per mm BU kontrakt (handeisadvertentles) Lager. Abonnementsprijs f 3,51 per half jaar. Franko p. post 1 4.50 per hall jaar. Giro 85 07 48 ten name Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS worden uitgevoerd in speciaal voor dit doel geconstrueerde tenten, die met het allermodernste verlichtings-controlema- teriaal zUn uitgerust. In totaal zijn 15 specialisten van de afdeling Keuringen en de Wegenwacht van de ANWB voor dit werk ingeschakeld. Alle automobilisten, al of geen lid van de ANWB, kunnen hun wagen gratis ter controle bij de stations aanbieden. Niet alleen personenauto’s worden gecontro leerd, ook bestelwagens en micro-bnsjes kunnen in de stations worden onderzocht. De controle-stations zijn geopend van PAARDRIJDEN Mr. Dek zei, dat ty'dens dit soort jubi lea de corpsgedachte, de eenheidsge dachte, paar voren kwam, waardoor men zich weer gesterkt voelde. HU vond het een goed idee het jubileum in de raad zaal te vieren. Nu waren alle autoritei ten, die gezamenlyk het spel moesten spelen, bU elkaar. Want, al zit de Politie wet dan nog zo goed in elkaar, het is een voorwaarde, dat de autoriteiten el kaar vinden. Het is wel eens goed, dat men niet wacht tot iemand met pensioen gaat om te zeggen dat het zo’n beste kracht was, maar dit midden in zijn carrière doet. De opper komt uit de agrarische sektor en heeft daar leren paardrijden. Dit kwam hem goed van pas toen hy’ eerst bU de huzaren en later bij de KoninklUke Marechaussee in dienst kwam. Als bij de politie de vrouw meewerkt gebeurt dit niet, zoals in een zaak, om de winst te vergroten, maar hier gaat het voor het algemeen belang. Het op treden van zyn vrouw is vaak bepalend voor het slagen van de politieman. Zon- De ANWB heeft in het herfst- en win terseizoen 19641965 circa 30 kleine en middelgrote steden met zyn verlich tingscontrolestation bezocht. Van de meer dan 25.000 onderzochte auto’s moes ten bU ruim 85% de koplampen worden afgesteld. Bij 25% werden gebreken aan andere verlichtingspunten geconstateerd. Gezien de enorme belangstelling, die automobilisten voor deze eerste verlich tingsactie aan de dag hebben gelegd, heeft de ANWB besloten dit seizoen op nieuw een groot aantal plaatsen te be zoeken. Oud-burgemeester Cavaljé zei, dat hU (in tegenstelling tot burgemeester Van Hout) de heer Tigchelaar het kortst had meegemaakt, want toen de opper kwam ging de heer Cavaljé. Maar toch was het contact van prettige aard geweest. HU hoopte, dat de heer Tigchelaar de Rijkspolitie nog lang mag dienen. Adjudant De Vries, de commandant van de groep Wymbritseradeel, zei, dat de heer Tigchelaar was begonnen met twee kardinale fouten: was hU even eer der by' de politie gekomen, dan zou hü nu waarschUnlijk adjudant zyn geweest, en was hU een half jaartje later gekomen, dan had men het jubileum onder het voorjaarszonnetje kunnen vieren. In de groep was de heer Tigchelaar een do minerende, acceptabele en collegiale fi guur. HU overhandigde de opper een ak- tentas en mevrouw Tigchelaar bloemen, mede namens waterpoiitie en reservisten. Een wachtmeester van de reserve- politie dankte de opper voor de instruk- tie en wenste hem een spoedige adju- dantsknoop toe. Adjudant Zwaag van de waterpoiitie wees op de goede verstandhouding tus sen rijkspolitie en waterpoiitie, die in Sneek in hetzelfde gebouw hun bureau hebben. Wachtmeester eerste klas Luinge, vice- voorzitter van de afdeling Sneek e.o. van de Bond van Chr. Politieambtena ren in Nederland, bood namens de afde ling een enveloppe met inhoud en bloe men aan. De heer Tigchelaar is voor zitter van de afdeling. Tenslotte dankte de jubilaris de spre kers voor hun woorden en cadeaus, ’s Avonds was er in „Het Wapen van IJlst” een feestely'ke byeenkomst. van Sneeker Nieuwsblad controle-équipes, die geheel mobiel zUn en per week een andere standplaats zul len hebben. De controle en afstelling zal nen ter controle worden aangeboden van 12.00 tot 19.00 uur; op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. politiecorps niet kunnen draaien. Daar om dank aan mevrouw Tigchelaar, die haar man terzijde heeft gestaan. de orde, waarna de voorzitter de verga dering sloot met een woord van dank voor de medewerking. I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1