1 Wouda’s Meelfabriek N.V. opgenomen Ver. Mengvoederfabrieken Koudijs N.V. Nederlandse Comedie oogstte veel succes I Prachtige feestavond van ’De Lichtboei’ I I met ’Wie is bang voor Virginia Woolf’ Waterpoort- krabbels 11 IJLST WYMBRITSERADEEL J t 1 I i van in Directie ziet toekomst hoopvol tegemoet en taal Oude naam blijft NGVB - IJlst i- Vrachtauto van de weg door hevige wind Laat bericht over laat broedende kievit Fries Scheepvaart Museum ingelast in Friesland-Reizen van N.S. Puzzel „Uit welk land komen zij?” 1 i Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Dorpshuis „De Driuwpolle” had 100» 000ste bezoeker rij ui I 120ste jaargang nr 96 Donderdag 2 dec. 1965 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Bindingsavond rijkspolitie Verkiezing ambtsdragers Feestavond personeel Lankhorst Zuivelfabriek Beladen met tassen en dozen trokken velen gisteravond om een uur of negen weer huiswaarts. De winkels waren open, de feest verlichting brandde en men kon spreken van een gezellige Sinter- klaasdrukte. Eindelijk, na al die dagen met hondeweer. 45 •95 [35 fo 38 38 38 35 Geslaagd iHei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Wl hè w SNEEKER NIEUWSBLAD A MAANDAGS Verschtjm en DONDERDAGS '1- ;T G. Bosch. de De onderhandelingen tussen N. J. Wouda’s Meelfabriek N.V. te Sneek en de Verenigde Mengvoederfabrieken Koudijs te Den Bosch hebben er toe geleid, dat Koudijs het gehele geplaatste kapitaal van Wouda’s Meelfabriek zal overnemen. Dit betekent, dat het Sneker bedrijf wordt opgenoinen in het concern van Koudijs. Wouda’s Meel fabriek is een sedert 1818 gevestigde onderneming, welke zich beweegt op het terrein van de fabricage van en de handel in mengvoederpro- dukten, met name voor de rundvee-, varkens- en pluimveesector. Zij beschikt over een zeer modern uitgeruste fabrieksinstallatie. De afzet vindt voornamelijk in het noordelijk en oostelijk deel van ons land plaats. Geografisch is het een welkome versterking van de huidige produktieplaatsen van Koudijs te ’s-Hertogenbosch en Zaandam. Vorige week hield de personeelsver eniging Lankhorst Zuivelfabriek te Osin- gahuizen haar feestavond in het dorps huis te Woudsend. Het stichtingsbestuur van het dorpshuis verwachtte op deze avond de 100.000ste bezoeker en was voor die gelegenheid op dit feest aanwezig. Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 0 51 50 80 05 o.g.g. 4C 91. De literatuur zegt: tot in juli. In Enge land moet het leggen in augustus wel meer voorgekomen zijn. Wij kunnen nu c meedoen. GEZAMENLIJK MEER SPANKRACHT ONTWIKKELING MENGVOEDERINDUSTRIE Meldden wij vorige week een invasie van eenden in de Lemmerwegwijk, deze week ontvingen wij van een be woner van de Arkumerhemstraat de mededeling dta hij een haas had ge signaleerd. volgen van de aanwijzingen van de dirigent tot dit succes heeft meege werkt, van harte geluk gewenst! ïchine? Dan bs- dzame’ nes 162 ilijkheM uldigen. Donderdag 25 nov. jl. hield de NCVB IJlst zijn maandelijkse bijeenkomst, nu on der de leiding van mevr. Fokkema-Kla- ver. (Zaandam) over van Meneba. Laatstge noemd concern verkreeg daarvoor in ruil f 4 mln. nominaal aandelen Koudijs. Het geplaatste kapitaal van Koudijs steeg daardoor tot f 9 mln. Met deze transactie is een uitgifte van ca. twee miljoen gulden nominaal niet roycerbare certificaten van aandelen Koudijs gemoeid, welke in vaste handen zullen komen. De hevige storm in de nacht van maandag op dinsdag, die elders in het land nogal overlast veroorzaakte, heeft hier weinig schade aangericht. Behalve dan hier en daar een dakpan. Maar het dak van de fietsenstalling achter de zuivelfabriek aan de oude Bolswarderweg (naast de W. Tjaar- dastraat) bleek niet bestand tegen de kracht van de storm en ging de lucht in. Na de rondvraag sloot de presidente de bijeenkomst met dankgebed. Er werd deze avond één nieuw lid ingeschreven. Na de opening van voorzitter Sybout van der Meer hebben de talrijke aanwe zigen (onder wie de burgemeesters Ras- terhoff en Van Hout) eerst nog kunnen genieten van de prestaties van het on geveer 70 leden tellende schoolkoor, dat onder leiding van de heer R. Teule ach tereenvolgens de psalmen 86 en 121 en een door Mendelssohn gecomponeerde hymne op fraaie wijze uitvoerde, waarbij de beide hoofdrolspelers Jary Teule en Kerst Koopmans, nu in hun funktie van resp. sopraan en pianist, ook op muzi kaal terrein hun niet geringe kunnen demonstreerden. Tom Blom en Bernlef Kornelis zorgden hier voor de (soms iets te overheersende) trompetbegeleiding. Het schoolorkest tenslotte had de be zoekers bij het binnenkomen al met een pittig muziekje ontvangen. Een jaarlijkse feestavond van een schoolclub is een bij uitstek geschikte gele genheid om de veelzijdigheid van het culturele leven op die school te belichten. In dit verband gezien, heeft de’ schoolclub van de Christelijke Kweekschool hier ter stede, „De Lichtboei”, dinsdagavond in Amicitia op overduidelijke wijze blijk gegeven van deze veelzijdigheid. Het eigen orkest, het grote koor met diverse solisten en tenslotte de opvoering van een dramatisch toneelspel getuigden hier van. Als enige bezwaar zou kunnen worden aangevoerd, dat het programma door de veelheid van het gebodene, overladen wordt en daardoor op een te laat tijdstip eindigt, een euvel, waaraan ook „De Lichtboei” deze avond niet kon ontkomen. Na afloop van het driedaags concours van de Kon. Fed. van Harmonie- en Fanfarekorpsen, gehouden in Krasna- polsky te Amsterdam, heeft Jo Die- derén, dirigent van het Stedeljjk Mu ziekcorps lauweren geoogst. Hij werd nl. tot beste dirigent van het concours uitgeroepen. Een felicitatie aan het adres van Jo Diederen is hier dus zeer op zijn plaats. Maar natuurlijk ook het „Stedeljjke” dat door het op- De voorzitter van de personeelsvereni ging, de heer Visser, opende deze feeste lijke bijeenkomst met een welkomstwoord tot de aanwezigen, in het bijzonder tot de directie, de oud-directeur, de heer Petter, en het stichtingsbestuur, Daarna werd staande het Frysk folksliet ge zongen. De voorzitter van het stichtingsbestuur stipte aan, dat op 10 december 1964 het gebouw was geopend. Door verschillende sprekers was toen de loftrompet gestoken om dit prachtige gebouw, maar nie mand kon vermoeden, dat reeds binnen het jaar de 100.000ste bezoeker verwacht kon worden. Die gelukkige was mej. Liena Jorritsma, die behulpzaam is in de kantine van Lankhorst Zuivelfabriek. Er werden haar op het podium namens het bestuur door de heer B. K. Okma, voor zitter, een boeket bloemen en een cadeau overhandigd. Omdat het bestuur van te voren niet wist of het een hij of een zjj zou worden, werd haar nog een blijvend cadeau toegezegd. Na deze mededeling volgde een hartelijk applaus. die doofheid niet het ergste, maar het feit dat het kind daardoor niet kan spre ken en dus geen gemeenschap heeft met de mensen rondom hen, dat is het ergste. Een normaal horend kind leert zijn moe dertaal spreken in ongeveer vier jaar. E--n doof kind heeft daar tien jaar voor nodig en dan nog met grote moeite. Ver der toonde de spreker aan de hand van dia’s en bandopnamen hoe aan deze kin deren les wordt gegeven. Op de vergadering van ijsclub ,Friso’ werd maandagavond nog geklaagd over het feit, dat er in de omgeving van Sneek geen land onder water stond. Wie echter nu naar de Brekken gaat, ziet dat er volop ondergelopen land is. Gaat het dus weer vriezen, dan zijn er toch wel mogelijkheden. Deze hoge waterstand is van de laat- ste dagen. Behalve het smeltwater J van de sneeuw is er heel wat regen gevallen. Ook in de stad zijn hier en 1 daar grote waterplassen, die in geval r van vorst prachtige ijsbaantjes zouden J opleveren, maar nu een bron van f ergernis betekenen voor menige huis- J moeder, als de kinderen met natte f voeten thuis komen. Op de examens voor leiders en leidsters van het KNCGV, gehouden te Leeuwar den, slaagden o.m. de dames K. Tjaarda en N. Meyer en de heer F. van Buren, allen te Sneek. Hoewel N. J. Wouda’s Meelfabriek NV thans voor 100 procent mengvoederin dustrie is, is zjj bijna anderhalve eeuw geleden gestart als grutterij. De jaren na de eeuwwisseling zjjn bepalend ge worden voor de ontwikkeling van de mengvoederindustrie, een ontwikkeling, die door de jongste wereldoorlog nog gestimuleerd is door het menggebod, dat van regeringswege werd voorgeschreven. De mengvoederindustrie is thans uitge groeid tot een belangrijke tak van be drijvigheid. Wouda’s Meelfabriek is in de expansie van deze tak steeds meegegaan en be hoort daarmede tot de belangrijke grote mengvoederfabrieken in Nederland. De nu tot stand gekomen samensmelting betekent voor de Verenigde Mengvoeder fabrieken Koudijs te ’s Hertogenbosch en Zaandam dan ook een behoorlijke ver sterking van dit concern, dat reeds de op een. na grootste particuliere meng voederindustrie van ons land was. De oude en gevestigde naam van N. J. Wouda’s Meelfabriek NV zal echter ge handhaafd blijven binnen de groep, ter wijl de werkzaamheden onder dezelfde leiding zullen worden voortgezet. Ir. U. Kuipers, directeur van Wouda, zal tot adjunct-directeur bij Koudijs worden be noemd. Het ongeval gebeurde toen beide wa gens naast elkaar kwamen te rijden en daardoor de sterke zijwind plotseling wegviej. De wagens werden als het ware naar elkaar toegezogen. De heer H. ver loor de macht over het stuur en schoot naar links, net achter de wagen van A. en net voor een tweede tegenligger langs, de sloot in. Deze wist tijdig te remmen en werd niet geraakt. De beide andere wagens werden beschadigd. De bestuur ders kwamen met de schrik vrij. Vorige week raakte op rijksweg 43 on der IJsbreclitum een vrachtauto, bestuurd door de heer R. H. uit Bolsward, door de hevige wind van de weg. Daarbij kwam de wagen in aanraking met een tegenligger, bestuurd door H. A. uit Hoogkerk. Er was alleen materiële scha de. De nieuwe presidente hield een medi tatie uit Johannes 15, met als grond tekst de woorden: Zonder Mij kunt gij niets doen. Daarna kreeg de heer Koenen, overge komen uit Voorburg, het woord. Hij ver telde over zijn werk aan het instituut voor doofstomme kinderen, maar zoals de heer Koenen het stelde: voor dove kinderen. Naar de mening van de spreker is doofstom niet juist, deze kinderen zijn al leen maar doof. Nu is, zo vervolgde hij, De thans tot stand gekomen samen smelting van Wouda’s Meelfabriek NV en de Verenigde Mengvoederfabrieken Koudijs NV moet ook tegen deze achter grond worden bekeken. De mengvoeder industrie is wel zeer nauw betrokken bij de wijzigingen, die zich met name in de landbouw in Nederland voltrekken. In de landbouwsector doet zich de uit werking gevoelen van de bepalingen, die terzake van de landbouw in de EEG zijn getroffen en die vooral in de pluimvee- en varkenssector hun uitwerking niet heb ben gemist. Een bredere oriëntering is voor de mengvoederindustrie noodzakelijk gewor den. Gewijzigde afzetmethoden voor de veredelde landbouwprodukten hebben hun intrede gedaan en de tendens voor schaalvergroting in de landbouwproduk- tie houdt aan. Voor de mengvoederin dustrie is het zaak met deze wijzigingen gelijke tred te houden. Zoals bekend, nam Koudijs vorig jaar Zwaardemakers Handel en Industrie Onze stad heeft geenszins een tekort aan personen of instanties, die dans avonden organiseren. Van goed in gelichte zjjde vernamen wij, dat er enkele weken geleden zelfs op vier plaatsen tegelijk dansen was. Dit had evenwel tot gevolg, dat er slechts één zaal was, die een behoorlijk aan tal bezoekers trok. De rest kreeg grote stroppen te incasseren. De or ganisatoren zien nu zelf ook in, dat er meer lijn in het vaststellen van soiré-dansants moet komen. Het ligt nl. in de bedoeling kontakt met elkaar te zoeken om het een eh ander te bespreken. Wie van plan is dans avonden te organiseren wordt uitge nodigd eens te komen praten op Klei ne Palen 7, alhier. Een voortreffelijk idee, zouden wij zo zeggen! Jl. dinsdag beleefde de kraampjes markt weer haar Sinterklaas-dinsdag. Zeer velen hadden regen, wind en wat dies meer zij, getrotseerd om aan ge schikte koopjes te komen. Voor de meeste kooplui viel het echter niet altijd mee de kraam met inhoud op zijn plaats te houden. Maar over het algemeen genomen is alles nog wel wat meegevallen en kregen de zaken lieden wel de (harde) wind in de zei len. De oplossing van de puzzel is: Schotland, sPanje, nEderland, mexi- Co, tUrkije, griekenLand, frAnkrijk, engelAnd, ruSland. De aangegeven letters (hier de hoofdletters) vormen tezamen de ge vraagde lekkernij: SPECULAAS. Met ingang van mei 1966 zal het Fries Scheepvaart Museum worden opgenomen in het programma van de Friesland-Rei- zen van de Nederlandse Spoorwegen. Weliswaar bezochten de deelnemers aan deze reizen in het verleden ook reeds Sneek, maar uitsluitend op doortocht, een voor Sneek alleszins onbevredigende toe stand. Nadat het Fries Scheepvaart Mu seum bij herhaling voor een verbetering had gepleit zal onze stad dus in de toe komst niet langer het toeristisch stief kind blijven. Men rekent het komend jaar op circa 1200 bezoekers, welk aantal echter in de volgende jaren ongetwijfeld nog sterk zal toenemen, gezien de snel groeiende belangstelling, waarin met name de Friese Zuidwesthoek zich gedurende de zomermaanden mag verheugen. De tot nieuw leven gewekte bootdienst Staveren- Enkhuizen speelt hiérbij een belangrijke rol en het is zaak, dat ook Sneek hier van profijt gaat trekken. Een instelling als het Fries Scheepvaart Museum kan hierbij uitnemend als trekpleister die nen, zoals thans wel gebleken is. Hoewel door omstandigheden laat, deed I de heer R. Hoogsteen te Garijp nog een mededeling over een zeer laat broedge- val van een'kievit. Donderdag 29 juli leg de het wijfje haar eerste ei, op 31 juli het tweede, 1 augustus het derde en 3 au gustus het laatste ei. Vanaf 5 augustus controleerde de heer Hoogsteen het broed- geval twee keer per week, mede omdat er later jongvee in het land gebracht werd. Op woensdag 18 augustus lagen er nog maar drie eieren in het nest. Zater dag 28 augustus waren er twee kuikens geboren; in één ei was het jong nog be zig. De kievit heeft dus. 25 dagen gebroed. Op 1 september heeft de heer Hoog- I steen nog twee jongen gezien. We hebben vroegere notities nog eens nagegaan. We kwamen vanaf 1936 op negen broedgevallen in juli, maar een vogel die begin augustus nog aan de leg I is, is wel zeer merkwaardig. De tweede I helft van juli is er nogal veel water ge- I vallen. J J Vanavond heeft Sinterklaas het druk. In Amicitia hét traditionele- Sint-Ni- colaasfeest van- de openbare scholen. Daar wordt opgevoerd „De geldmo- leri”, toneelstuk in vier bedrijven. Ook is er om half- acht: in de Cruycebroe- dershof weer feest. Ook daar wordt de goedheiligman Vervracht. i .74 Mocht de heer Zandstra verleden jaar Wim Kan en zijn echtgenote als klan ten bedienen, vorige week dinsdag kwam een toekomstig lid van de ko ninklijke familie, de heer Claus von Amsberg de winkel bezoeken in ge zelschap van mr. Linthorst Homan. Hij kocht een paar schaatsen. Gisteren remde ter hoogte van het Wilhelminapa'rk een vrachtauto zo hard, dat de voorbijgangers verschrikt opkeken. Het bleek dat een koppel eenden ééns aan de overkant wilde kijken. Misschien omdat het voor de leerlingen van het lyceum net pauze Philips II zegt men, had een kattenör- gel, en koning. Frans schepte er genoegen in panters, leeuwen en luipaarden in een arena te jagen en dan toe te kijken hoe de doodsbange dieren elkaar beloerden, overvielen en verscheurden. Nog niet zo lang geleden togen keurige gezinnen vro lijk en feestelijk gekleed naar het markt plein om openbare terechtstellingen bij te wonen. Deze interesse in lichamelijke mishandeling komt ons tegenwoordig iet wat beschamend voo-r. Wij huiveren bij filmreportages over Vietnam x de Kon go, en wreedheid tegenover dieren wijzen wr bepaald af. Maar we hebben er wel iets voor in de plaats gekregen! Het schavot en de arena met hun krans van publiek hebben zich teruggetrokken in de beslotenheid van onze theaters en zich ge sierd met „hedendaagstoneel” als naam. Toegegeven: er vloeit geen bloed en er kraken geen beenderen. Maar de geestelij ke mishandelingen en vernederingen, die de personages elkaar aandoen, liggen in wreedheid weinig onder het niveau van de middeleeuwen. De menselijke geest blijkt een efficiënt folterwerktuig te zijn, dat, dieper dan door spieren en beende ren, tot in het merg doordringt. ,,Wie is bang voor Virginia Woolf” van de Ame rikaanse toneelschrijver E. F. Albee, toont zo’n geestelijke folter partij, waar bij van de slachtoffers weinig heel blijft. De arena is zo klein, dat men het daar alleen al benauwd van krijgt. In een klei ne stad in New England, op het terrein van een kleine universiteit staat de wo ning van een mislukte hoogleraar en zjjn vrouw. In hun woonkamer speelt zich een even wreed als tragisch feest af. Het echtpaar heeft, na een dineetje, een jonge collega met diens vrouw bjj zich, uitge nodigd. In een sfeer van voortdurende dronkenschap vernederen en ontluisteren deze vier mensen elkaar tot op het bot. De dialogen zjjn scherp en intelligent en vaak van een zo dodelijke trefzekerheid, r dat men onwillekeurig in de lach schiet. Maar het is een lach die voortkomt uit geschoktheid en gespannen zenuwen - niet uit vrolijkheid. Het oudere echtpaar fol tert en ontluistert elkaar, maar betrekt geleidelijk ook de gasten in hun wrede spelletjes. Om de beurt wordt van ieder het masker verscheurd en de schone schijn verwoest. De jonge collega is een Streber, die niet uit liefde maar óm geld en carrière is getrouwd. Zijn vrouw, bij na machteloos aan zjjn sensualiteit on derworpen, drijft keer op keer het kind af, dat zij verwacht. De oudere hoogle raar blijkt wetenschappelijk een nul te zjjn, bij zjjn collega’s niet in tel, en zjjn vrouw een aan drank verslaafde nacht merrie, die tierend aan zjjn image rukt. Toch groeit juist voor deze oudere men sen geleidelijk aan een zekere sympathie. Drank en ruzies en ontrouw zijn voelbaar de symptonen van een onoverkomelijk verdriet, waar zjj noch samen noch ieder voor zich weg mee weten. Pas in het laat ste bedrijf wordt de grond van hun hu- weljjksmislukking zichtbaar: in hun wan hopig verlangen naar kinderen hebben zjj een fiktieve zoon geschapen, die de ob sessie van hun samenleving is geworden. Ik vind het een bijzonder grote ver dienste van vooral Ank van der Moer en Han Bentz van den Berg, het oudere echt paar, dat zij dwars door de ruwe wreed aardigheden van het stuk heen, de men selijke ondertoon van wanhoop en meelij wekkend sadisme hebben weten te treffen. Hoewel Femke Boersma en Will van Seist uitstekend tegenspel leverden, waren toch de beide oudere acteurs van een formaat, dat - wellicht ten overvloede - weer eens duidelijk maakt over hoe groot talent de Nederlandse toneelwereld be schikt. Wie in Sneek van theater houdt, kan „Kunst aan Allen” bijzonder dank baar zijn, dat het er in is geslaagd de „Nederlandse Comedie” met dit indruk wekkende stuk naar het noorden te halen! De V Dé snellè ontwikkelingen op op veler lei gebied brengen voor het bedrijfsleven mee, dat voortdurend aandacht moet worden geschonken aan de veranderingen die zich tegenwoordig in de maatschap pij voltrekken. We behoeven slechts te denken aan de stormachtige opmars van de automatisering zowel wat de pro- duktie als de administratie betreft, ter wijl ook commercieel gezien steeds nieu we banen worden betreden. In deze sfeer ontmoet men allerwegen samenbundelingen in het bedrijfsleven, teneinde gezamenlijk meer spankracht in de versneilingsstroom van onze tijd te kunnen ontplooien en daardoor beter dienstbaar te. zjjn aan de welvaart. Het was een leerzame avond die maar al te vlug voorbjj was. De presidente dankte de heer Koenen heel harteljjk voor z” komst in deze vrouwenvergadering en voor zjjn inlichtende woorden over het Effathawerk. was. Grote groepen hongerige kinde- ren liepen al etend over het trottoir, i af en toe de eenden een kruimeltje toewerpend. J AdvertenUeprns: 15 cent per mm Bjj kontrak: (handeisadvertentles) lager. Abonnementsprijs 13.6b per ball laar. Franko p. post f 4,50 per balt laar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Op onze Sinterklaaspuzzel voor de jeugd, die wij in onze krant van 18 november plaatsten, kwam een groot aantal oplossingen binnen. De mees te hiervan waren goed, zodat het lot moest beslissen wie de gelukkige prijs winnaars zouden worden. Zij krijgen een boekenbon thuisgestuurd. Dit zijn dan geworden: 1. W. rn- stra (11 jaar), Anna van Burenstraat 18 in Sneek; 2. Albertje Niezen (12 jaar), Johan van Oldenbarneveldstr. 21 in Oude Pekela3. Sj. Folkcrtsma (12 jaar), Uitwellingerga 42a. Tjjdens de kerkelijke verkiezingen van de ned. herv. gemeente te Goënga c.a. werd herkozen als kerkvoogd de heer H. Zwaagstra en als notabel de heer H. Grunstra, beiden te Gauw. Beide heren namen hyn verkiezing aan. Voorts werd als diaken gekozen heer G. Kamstra te Gauw, die in de plaats kwam van dé heer A. Postma te Gauw, die zich niet voor een herverkie zing beschikbaar stelde. Met de opvoering van Tor Hedbergs „Heit en soan” in een Friese vertaling van J. H. Brouwer en A. I. Brouwer- Prakke van Beetsterzwaag hebben de leerlingen van de Chr. Kweekschool een heel waagstuk ondernomen. Voor een perfecte uitbeelding van een dergelijk probleemstuk is immers, naast een groot technisch kunnen, inspiratie en levenser varing nodig en daar het hier jeugdige amateurs betrof,’kon men hier noch een rijke techniek noch een „doorleefde” uitbeelding verwachten. De levensbe schouwelijke bespiegelingen, die in overi gens voortreffelijke dialogen zijn vastge legd, betekenden dan ook meestentijds een tè zware opgave voor de spelers, die, en hoe kan het ook anders, niet al tijd in staat bleken te zjjn de intenties van de schrijver aan de toeschouwers over te brengen. Dat er desondanks nog genoeg te waar deren viel, mag dan ook voor een be langrijk deel worden toegeschreven aan de uitstekende regie van P. van der Zee te Stiens, die voor een uitgebalanceerde mise-en-scène had gezorgd en wiens op vatting meermalen in het spel van de kwekelingen te onderkennen was. Met na me bleek dit het geval te zijn bjj. de hoofdrolspelers Kerst Koopmans en Jary Teule, die beiden hun rol op lofwaardige wijze vertolkten. Klaas Postma,hoewel zeker niet onvoldoende, kon ons daaren tegen niet geheel overtuigen. Daarvoor mist' zjjn spel vaak de nodige innerlijke spanning. Sjjke de jong en Eling Dijkstra ont kwamen nog niet geheel aan het voor- leestoontje en ook de overigen kwamen nog niet altijd aan echt „acteren” toe. al zette Thea Kroon ongetwijfeld een aardige „Lina” op het toneel. Veel waardering hadden wjj voorts voor de voortreffelijke tekstkennis van deze groep, waarin toch beslist wel mo gelijkheden zitten. Bij de keuze van een ander (eenvoudiger) toneelstuk zal er van deze mogelijkheden vast nog meer en beter profjjt getrokken kunnen worden. Het kapwerk was in vertrouwde handen van de heer K. Wolthuizen, terwijl de souffleuse, mej. Roelevink, het echt niet moeilijk heeft gehad. Dinsdagavond jl. was er in het Piter Jelleshüs een bindingsavond, waar de groep Wymbritseradeel van de rijkspoli tie samen met de reserverjjkspolitie en de rijkspolitie te water in Sneek bijeen was. Ook de dames waren hierbij uitge nodigd. De burgemeesters van Wymbrit seradeel en IJlst waren er eveneens, als mede adjudant H. van Dalfsen, vertegen woordiger van de districtscommandant van de rijkspolitie. De avond had een buitengewoon geani meerd verloop. Er werden enkele films o.a. over Friesland, vertoond en men deed gezelschapsspelletjes. t W p f

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1