van Overal verdronken land hoog water en Utile Dulci hield jaarlijkse feestavond Prachtig kerkconcert in IJlst Skütsjesilen volgend jaar laatste twee weken van juli Afscheidsreceptie dokter en mevr. Goïnga van IJlst F” WYMBRITSERADEEL IJLST van MA Zaterdag a.s. vergadering SKS Wetter kin je net keare, dat moat je liede Officieel Orgaan en a.s. Chr. u.t.s. in Sneek de gemeenten SNEEK, Vrachtauto met appels in Jutrijp in de sloot Maandag 13 dec. 1965 120e jaargang no. 99 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Jellc Postma overleden 29 CE I »ek. 90. L Water in Jutrijp-Hommerts nog hoger Kerknieuws Kerkelijke verkiezingen Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Gaastmeer, het dorpje aan het meer, wordt van alle kanten door het water ingesloten. „Kop-staart-botsing” onder IJsbrechtum Samenstelling bestuur Kulturele Raad Rauwerderhem - SNEEKER NIEUWSBLAD MAANDAGS Verschijnt en DONDERDAGS SLECHT-WEERCOMMISSIE de van LANKHORST BEDREIGD r ivantooi voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 l’eiefoon 0 51 50 80 05 O.g.R. 40 91. GEREF. KERKEN. Beroepen te Bui tenpost: C. Gros te Woudsend. Zo konden we dan zondagavond in de stijlvolle sfeer van de geref. kerk een concert door „Concordia”, dat geheel aangepast was aan de adventstijd, be luisteren. Het eerste, dat het muziek korps het Ulster publiek aanbood onder leiding van de nieuwe dirigent, de heer W. Valkema uit Oudega (W.). De SKS komt met het voorstel een commissie van drie te formeren, die bij slechte weersomstandigheden de beslis sing neemt omtrent het al of niet door gaan van de wedstrijd. Deze commissie hoort de schippers, maar beslist zelf standig. Zij dient bij slecht weer uiterlijk 11 uur in de wedstrjjdplaats te zijn. Bij goed weer geeft haar voorzitter telefo nisch toestemming tot zeilen. Zo nodig doet de commissie de wedstrijd één uur uitstellen. De schippers S. Brouwer, L. Meeter, S. Meeter en KI. van der Meulen hebben een voorstel ingediend tot het instellen van een plaatseljjke zg. „vuil-weercom- missie”, die ter plaatse bepaalt of de wedstrijd al of niet doorgaat. Dezelfde schippers hebben een voor stel ingediend om een regeling te treffen voor de puntentelling voor de kampioens wedstrijden 1966, die iets afwijkt van de huidige regeling. De commissie Heerenveen stelt voor, dat iedere commissie, die een wedstrijd organiseert, zorgt voor tenminste twaalf terugroepingsborden. Tevens dient men de beschikking te hebben over een com- pressorhoorn, waarmee signalen kunnen worden gegeven. Voor ieder lid van de bemanning van een skütsje moet een zwemvest beschikbaar zijn, terwijl er aan boord twee reddingsboeien moeten zijn. OOK ECHTENERBRUG? De schippers Brouwer, Van der Meu len en de beide Meeters stellen voor om ook Echtenerbrug als wedstrijdorganise- rend lid in de SKS op te nemen. De wed strijd zou dan op het tot nu toe weinig bevaren Tjeukemeer moeten worden ge zeild. Woudsend is als zodanig door het SKS-bestuur reeds als lid aangenomen. De commissie Lemmer stelt voor om de twee dagen, die daar worden ge zeild, te handhaven. Tevens wil zij 30 van de netto opbrengst van de tweede zeiidag ten behoeve van de particuliere schippers afdragen. Dat zijn die schip pers, die voor eigen reRening varen. dat hy him hjir yn Dry lts ek tige thüs fiele sil, sa begoun dokter. Hy woe it lykwols op dit eagenblik net oer him seis hawwe, mar oer de minsken prate, der 't hy sa lange tiid mei om- gong hie. Mei greate nocht binne myn frou en ik hjir altyd yn jimme formidden west, sa sei er. Mar dat kaem net fan üs, mar fan de befolking hjirre en yn de omkriten. De minsken kaemen üs altyd tige tomjitte en dat is een greate stipe foar my west yn myn wurk. Derom ek ha ik altyd myn pasjinten sjoen as myn freonen. Foar dy moaie, noflike omgang bin ik, er myn frou krektsen, tige erkentlik. Jim me ha üs joun in greate deugd dien om üs hjir üt to noegjen en ek it presintsje, dat wy krigen ha, ik hie it sa net tocht, mar it is moai en wy binne der wiis mei. Ek foar myn frou fyn ik it in hiel moai oantinken, hwant leau my, sünder har stipe hie ik it altyd net oankinnen. Wy beide sille de Dryltster minsken nea for- jitte. Myn tank ek oan jo mynhear Op- pedyk, foar alles hwat jo tsjinoer üs west en dien ha, dizze joun by ynslüten. En daarmee was de officiële receptie afgelopen. Met een handdruk vol goede wensen werd afscheid genomen van de familie Goïnga, waar tussen door een „tot ziens”, omdat over een jaar het schadende doktersgezin weer in Ijlst hoopt te komen wonen. In de Ned. Herv. kerk te Oppenhuizen en Uitwellingerga hebben de volgende verkiezingen plaats gehad: gekozen tot ouderling-kerkvoogd de he ren E. Westerhof en Franke de Jong. Tot ouderling de heren J. Nijdam en IJ. At- tema. Tót diaken de heer M. J. Nauta. zins verantwoorde vertolking van hun rol gaven. Regisseur J. Pop had zich veel moeite getroost met licht- en geluidseffecten (beide zeer geslaagd), waarbij wij en kele storende moderne gebruiksvoorwer pen graag door de vingers zien, terwijl de heer P. Struik voor een prachtig decor had gezorgd. Verder alle lof voor de bijzonder fraaie kostuums, waarbjj gri meur Wolthuizen zjjn kapwerk keurig had aangepast. Met een eenvoudiger spel zal deze toneelgroep zich een volgende keer ongetwijfeld kunnen revancheren. Na de opening door voorzitter H. S. Pruiksma (die o.m. mevr. Rasterhoff, de heer en mevr. Greep en de heer en mevr. Vaandrager kon begroeten) hebben wij bijzonder genoten van het optreden van Henk Okma, Richard Drilling (pantomime) en Jaap Wiersma (piano). Met name het optreden van eerstgenoem de betekende een verrassing, zeker niet in de laatste plaats door de zelfontwor pen teksten, die met een betere presen tatie zeker nog meer tot hun recht kun nen komen. De tweede avond werd het feest beslo ten met een bal hr de foyer van Amicitia, waar „The Midnight Swingers” voor een gezellig slot zorgden. Balleider hierbij was de. heer R. Vergonet. Zoals wij donderdag reeds meldden is het tussen Sneek en Jutrijp één grote watervlakte. Vrijdag stond er overal nog weer meer water. Het voetbalterrein aan de Lemmerweg stond blank en aan de over kant van de weg stond het water in huis. Sommige boerderijen zijn volkomen geïsoleerd en slechts per boot bereikbaar. Bij de Kerksloot waren twee tractoren opgesteld waarmee de pompen werden aange dreven om het water uit de polder te pompen. Het was een hopeloos gevecht. Het fietspad was hier en daar onder water verdwenen en de fietsers moesten van de grote weg gebruik maken. In Hommerts moes ten enkele gezinnen hun woning verlaten. Onder het spelen van een welkomst- mars door „Concordia”, kwam de familie binnen en direkt daarna stroomde het gebouw vol. Toen de meesten een zitje gevonden hadden, was het ex-burgemees- ter Oppedijk, die op het podium klom en zei: Dokter en mefrou, boargemaster en wethalders, aid pasjinten. Sa krekt hat it korps jimme in serenade brocht, mar as ik dy rige muzykanten sa ris trochsjuch, dan tink ik dat folie derfan dokter wol earder een serenade brocht ha, en dat wie dan op it eagenblik dat se to wrald kaemen. My is opdroegen troch de kom- misje dy’t him foarme hat om dizze joun to organisearjén, dat ik de Fryske tael brüke moast foar dizze gearkomste, omt dat de tael wie dy’t altyd brükt is troch dokter tsjinoer syn pasjinten en omgekeard, en ek yn jim eigen hüshal- ding is dy tael altyd yn eare halden. Eigenliks gean jimme hjoed fuort, sa gong de sprekker fierder, en nou giet üs tinken tobek. Boarte, stoeit en kwaejon- gensstreken üthelje hat de jonge dien op de Klei, yn it doarpke Easterwierum- It die bliken dat er moai goed leare koe en sa rekke er nei de hbs en dernei nei Grins. Njonkelytsen sloech er in fikse boeredochter üt de omkriten fan syn berteplak oan ’e heak. Doe’t er goed en wol klear wie mei syn stüdzje krige er to hearen, dat dokter Tromp fan Drylts mei syn wurk ütskeije woe en der heakk’er op yn. Doe’t er yn ’t begjin mei de greate foarse Tromp troch de Dryltster strjitten roun, wie dit in hiel forskil yn postuer, dy twa, hwat de minsken fuortdaliks opfoel. Sa dwaende waerd der noch al ris sein: moat dy it hjir nou opknappe? Lykwols, de Dryltsters binne net min ófkonmen mei dokter Goïnga. Yn de me- dyske wrald hie hy een hege namme. Mar dat wie it net allinnich, dokter en mefrou libben mei en droegen nocht en smert mei de minsken. Sa groeide dér een hechte ban yn de rom 37 jier dy’t jimme hjir under üs libbe ha. As wy dy tiid nou oersjogge, dan sizze wy: jimme hawwe de jeften, dy’t God jim skonken hat, brükt foar de pasjinten. Dat sil Drylts nea forjitte. En derfan tsjüget ek it presintsje, dat ik joun jim oanbiede mei, in tillevizy-salonmeubel mei -yn- boude radio en pick-up. Wy allegearre hoopje, dat jimme noch lange tiid der fan genietsje sille en noch folie jierren sparre wurde foar eikoar en ek foar üs! Ik ha ’t sein. Een applaus bewees de instemming met wat er g.zegd was. Het werd nu een komen en gaan. Nog steeds kwamen nieu we belangstellenden binnen. Tóen het 10 uur was geweest kwam dokter zelf nog aan ’t woord: Tobekfallend op hwat de hear Oppedyk sein hat, dat hjj en syn frou üt de klei kaemen, woe er yn ’t foarste plak me- morearje, dat èk syn opfolger üt de klei komt en dat wettigt dan by my de hoop, Overal zag men zondag boeren en ar beiders van het waterschap Hommerts om de djjken op te hogen. Maar het is voor deze mensen haast onbegonnen werk. Er was veel belangstelling van mensen, die eldets niet zoveel water hebben als hier. Er is in dit gebied nog nooit zoveel gefilmd en gefotografeerd als deze zater dag en zondag. Het li'gt in de bedoeling het grote stoomgemaal weer in te schake len. Maar ook dit zal vele moeilijkheden geven. De bouwput van het nieuwe elektrische gemaal in Jutrijp is ook volgelopen. Het lal wel even duren voordat hier weer aan gewerkt kan worden. Dat een middelbare school niet alleen een instituut is, waar jonge mensen klaar gestoomd worden voor de grote-mensenmaatsehappij en volgcpropt worden met kennis en feiten, maar ook een middel kan zijn om de culturele ontwikkeling van de leerling te aktiveren, bewijzen de jaarlijkse feestavonden van deze scholen. Dit streven verdient alle waardering, al dient men wel rekening te houden met de mogelijkheden van deze leerling. Wij vragen ons namelijk wel eens af, of men soms daarbij het doel niet voorbij schiet, door tè hoog te willen grijpen. Met alle waardering voor de goedbedoelde pogingen van de leerlingen van het Johannes Bogerman Lyceum op de donderdag- en vrijdagavond gehouden feestavond, menen wij, dat ook hier een toneelspel met minder pretenties, de artistieke kwa liteiten van de jeugdige spelers aanmerkelijk beter had kunnen belichten. Het hjj uitstek slechte herfstweer was niet bij machte de Ulster bevolking thuis te houden donderdagavond j.l. Jongeren en ouderen maakten de reis naar het Mienskipshüs, om daar nog een laatste officiële ontmoeting te hebben met het gezin van dokter Goïnga. Dat deze nog zeer jonge man het aan durft om iemand als Bram Feenstra op te volgen, bewjjst dat hij zelfvertrouwen heeft. Hem deze avond bespiedend, kre gen we de overtuiging, dat de dirigent in hem gestalte heeft gevormd. Met in de ene hand zijn dirigeerstok en met de andere arm ter vrije beschikking over heerst hjj al zjjn muzikanten. Er werd begonnen met Intrado van M. Franck, een klein samenspel van enige muzikanten, dat goed in het gehoor lag, daarna In Exéelsis Deo, samenzang gez. 1. Dit geheel was beslist harmonisch, er werd spontaan gezongen. Het volgende „To thee my heart” was een stukje mu ziek, dat door korps en dirigent korrekt werd uitgevoerd en ook Ambrosianischer Lobgesang was een lust om naar te luisteren. De volgende nummers, waar tussendoor Het door Ben van Eysselstein geschre ven dramatische spel „Tussen eb en vloed” is naar onze mening een tê zware kluif geweest voor de leerlingen van dit lyceum. Dit drama is gebaseerd op ge beurtenissen tijdens de Franse revolutie, toen zo vele aristocraten trachtten aan de meedogenloze guillotine te ontkomen. In een verlaten landhuis aan de Bretonse kust zijn enkele vluchtelingen aange komen om te trachten naar Engeland uit te wjjken. Ogenschijnlijk dus een stuk met spanning en avontuur. Toch is dit slechts gedeeltelijk waar, omdat de schrij ver getracht heeft de innerlijke strijd van de twee jonge mensen in dit gezel schap tot uitdrukking te brengen. Zij im mers worden voor de zware taak gesteld, solidair te blijven met de zijde, waar het lot hen heeft geplaatst, trouw te zijn aan hun liefde en niet te vluchten in de zelfvernietiging. Men mag redelijkerwijs van deze jonge gelegenheidsacteurs niet verwachten, dat zij in staat zijn de bedoelingen van de schrijver op verantwoorde wjjze uit te beelden. De tekst kwam er wel netjes uit (wat dat betreft had de souffleuse mej. Betty Wiersma het beslist niet moeilijk), maar, op een enkele uitzonde ring na, kon niemand van de spelers de dramatische spanning op geloofwaar dige wijze tot uitdrukking brengen. Bij de uitzonderingen behoren dan ongetwijfeld Fejje Wouda (als Reneé Louise) en Jan D. van der Meulen (als officier van het Comité de Süreté), die beiden een alles- maar korte tijd later ruimde de wind naar noordwestelijke richting, met als gevolg, dat het peil vrij spoedig daalde. Wel hield men de verdere nacht nog een oogje in het zeil, doch het grootste gevaar was geweken. Rond Heeg was het water eveneens buiten de oevers getreden. De zandzak ken, die men in de nacht van woensdag op donderdag had gelegd, waren weer weggespoeld en hier en daar stond het water tegen de weg aan. Bij Gaastmeer was op sommige plaatsen niet te zien waar nu precies het echte meer begon. Bij Gaastmeer zagen wij een boer, die samen met zijn zoon een hopeloos gevecht voerde tegen het stijgende water. Met een schot werd getracht een duiker m een dam af te sluiten, maar het water stroomde al bijna over de dam en het was heel moeilijk om het gat te vinden. De oude man had klompen aan en het was een hele toer om de voeten droog te houden. Maar hij had nog nooit laar zen aan gehad, zo lang hij leefde. Tussen neus en lippen door vertelde hij dat hij tachtig jaar was. „Wetter kin je net keare, dat moat je liede”, was zijn ant- Zaterdag is alhier op 78-jarige leeftijd overleden, de heer Jelle Postma. De meeste jongeren hebben hem niet ge kend, maar de ouderen des te beter. Door zijn functies als vertegenwoordiger en sportverslaggever van onze krant (eerst de Nieuwe Sneeker Courant en la ter het Sneeker Nieuwsblad) timmerde hü om zo te zeggen aan de weg en genoot grote bekendheid en een grote populari teit in onze stad. Hij droeg de sport in al haar geledingen een warm hart toe en als één der eersten in den lande stelde hjj met enkele andere ingezetenen onder het motto „De sterken voor de zwakken” de sport in dienst der lief dadigheid. Mede door zijn bezielende lei ding heeft de toen bestaande commissie „Sport en liefdadigheid” duizenden gul dens kunnen afdragen aan de Vereniging tot Bestrijding der Tuberculose en de Vereniging „Hulp in nood”. Tevens be hoorde hjj tot de oprichters van jeugdafdeling van de v.v. „Sneek”. Zjjn liefde voor de sport beperkte zich echter niet alleen tot het voetbal. Ook het kaatsen en de ijssport, om er maar enkele te noemen, hadden steeds zjjn warme belangstelling. De begrafenis vindt woensdag 15 de cember, ’s middags 2 uur plaats op de algemene begraafplaats alhier. In aansluiting op ons bericht in de krant van donderdag vernamen wjj, dat het ministerie van onderwijs en weten schappen heeft besloten voor het dienst jaar 1966 een subsidie toe te kennen voor de bouw van een chr. uts in Sneek. telkens weer samenzang, deden het stuk voor stuk goed; het publiek genoot. Het „Etude” van J. S. Bach, dat door Rudi Oranje op het kerkorgel werd gespeeld, was eerltfk-fraai. Met gevoel en kennis werd het instrument bespeeld. „Adagio” uit hoornconcert nr. 2, naar voren ge bracht door B. van der Wal, hoorn, R. Oranje, orgel, leverde een goed samen spel. Met de nummers 12, 13 en 14, resp. God de Heer is groot, New Castle Hym ne en „By the old Church” bewezen dirigent en muzikanten „vakmensen” te zijn. De slotzang, gezang 7, was een passend sluitstuk voor deze mooie avond met z’n goede programma. Een paar opmerkingen moeten ons nog van het hart. Het zou het geheel ten goede komen als het muziekkorps een volgende keer op een kleine verhevenheid uitkwam, en de burgerij van IJlst heeft het laten zitten deze avond; de kerk had propvol moeten zijn, dat was verdiend geweest. Hier geen last van wind en kou, geen last van joelende jeugd, hinderlijke brommers, neen, hier was het goed toeven. Houdt u daar een volgende keer reke ning mee, daar hebben we dan allen voordeel van. Gedurende de gehele avond en een groot gedeelte van de nacht van don derdag op vrijdag is het bedrijf van de NV Lankhorst Touwfabrieken bedreigd geweest door het hoge water. Toen don derdagmiddag de sluizen bij Terhorne werden gesloten steeg het water in de polder, waarin het bedrijf is gevestigd, zo snel, dat het gehele terrein gevaar liep onder te stromen. Wel werd het nog tegengehouden door de dijk rond de fabriek, maar via de zuidelijkste toe gangsweg had het vrij spel. Er werd besloten een nooddijk van zandzakken aan te leggen om op die wjjze het water enigszins de baas te blijven. Rijkswaterstaat stelde 50.000 zakken beschikbaar en het zand werd van het depot aan de Oppenhuizerweg betrokken. Met behulp van een tweetal Sneker aannemersbedrijven, gemeente werken en de brandweer werd het werk in-koortsachtig tempo uitgevoerd. Zand- auto’s reden af en aan. Omstreeks negen uur was het water tot de rand van de polderdijk gestegen, AdvertenUeprns: 15 cent per mm Bi) kontrakt handelsad verten es) lager. Abonnementsprijs f 3,50 per hall laar. Franko p. post f 4,50 per halt laar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad De algemene ledenvergadering van de Sintrale Kommisje Skütsjesilen zal worden gehouden op zaterdag 18 december a.s. in hotel Hanenburg te Sneek. Op deze vergadering zal worden beslist wanneer in 1966 het skütsjesilen zal worden gehouden. Waarschijnlijk worden dat de beide laatste w’eken van juli. In alle voorstellen van schippers en plaatselijke wedstrijdcommissies wordt de periode van 16 tot en met 30 juli genoemd. In de paats van de heer A. de Groot (Staveren) die wegens drukke werkzaamheden aftreedt, moet een nieuw bestuurslid worden gekozen. De heer R. Bakker, die periodiek aftredend is, heeft zich herkiesbaar gesteld. Vrijdagmiddag botste de auto mevr. N. uit Alkmaar op de stilstaande auto van de heer R.B. uit Abbega. Er was alleen lichte materiële schade. De heer B. reed op rijksweg 43 en haalde op een gegeven ogenblik de wagen van mevr. N. in. Onder IJsbrechtum moest hij plotseling stoppen, met het ge volg dat er een z.g. „kop-staart-botsing” ontstond. De afstand tussen beide wagens was te klein. woord op onze vraag of het lukte het water te keren. Maar de polder liep ge leidelijk onder water. Nergen stond het in die contreien nog op de wegen. Het was trouwens al weer iets gezakt, nadat de wind donderdag avond was geruimd. Maar er zou niet veel meer bij moet komen of ook de wegen gingen er onder. Hier en daar waren nog schapen in het land, soms teruggedrongen op een heel klein stukje gras. In Oudega bleek het gevaar geweken. Donderdag heeft men nog de gehele dag de wacht gehouden. Tussen Oudega en Osingahuizen stond het water hier en daar op de erven. In het weekend was het erg druk op de wegen in de omgeving van Sneek. Honderden, automobilisten en, fietsers namen een kijkje in de ondergelopen ge bieden. In de loop van donderdagmiddag en in de nacht van donderdag op vrijdag verslechterde de situatie voortdurend. Om acht uur gingen de sluizen bij Ter horne dicht om het gebied rond Leeu warden voor al te veel water te behoe den. Maar dit had tot gevolg dat het Sneekermeer te klein werd. De hevige I regenval en de zware storm deden het k water alsmaar stijgen. Tot om een uur of negen gelukkig de wind draaide naar noordwest. I In Oppenhuizen stond het water vrjj- I dag nog tot aan de weg. Bij de zeil- school aan ’t Op had men zandzakken op de weg gelegd om te voorkomen dat het de aan de overzijde gelegen polder zou binnenstromen. Ook hier was het al weer iets gezakt. Maar donderdag heeft men ook daar angstige ogenblikken doorgemaakt. De inventaris van de zeilschool dreef op een gegeven ogenblik in het water. Het woon schip van de familie Fabriek dreigde los en op dreef te raken, maar men wist het gevaar af te wenden. De familie werd bij omwonenden ondergebracht. In de Scherwolderhemstraat in Sneek had het stromende water de weg op één plaats dermate ondermijnd, dat er een groot gat was ontstaan. De weg moest voor het verkeer worden gesloten. Voor de. voetgangers was er een plank over het gat gelegd. Ter hoogte van de Nicuwbuurt te Jut rijp reed zaterdagmorgen een vrachtauto geladen met appels in de sloot. Het was de wagen van de heer T. N. uit Sneek. Er was alleen materiële schade. De bestuurder moest plotseling stoppen voor een andere wagen. Hij kon de wagen niet meer houden en schoot rechts van de weg het diepe kanaal in. Bestuurder en bijrijder kwamen er goed af. Zij namen de eerste de beste bus naar Sneek en lieten de wagen voor wat deze was. Later op de middag werd deze door garage Fritsma op het droge gebracht. Mede door de voorbereiding van de cultureel-maatschappelijke commissie van het Streekorgaan voor Midden-Fries- land en de aktiviteit van de Commissie voor Streekbelangen Lege Geaën kwam met medewerking van b. en w. van Rau werderhem een voorbereidingscommissie tot stand. Geconstateerd kan worden, dat deze commissie er zeer redelijk in ge slaagd is te komen tot een bestuurssa menstelling, welke rekening houdt met de maatschappelijke en levensbeschouwelij ke geledingen van de bevolking. Het bestuur ziet er als volgt uit: voor Plaatselijke Belangen de heer L. Krips, Poppingawièr en mevr. J. de Jong-Bleeker, Sjjbrandabureh, voor de Vrouwenverenigingen: mevr. K. J. M. Stornebrink-Klijsen te Irnsum, die tevens als penningmeesteres zal optreden, voor de sport de heer J. Meijer, h.d.s. te Irn sum, voor de zangkoren mevr. H. A. Eenshuizen-Haar, Rauwerd, voor toneel de heer R. J. Koldijk, Deersum, voor mu ziek de heer R. Wiersma, h.d.bijz.s., Ter. zool, voor de Jongerein de heer Gj. de Groot, Rauwerd, voor algemene belangen de heer C. Kerbert, arts, Sijbrandabu- ren tevens voorzitter, terwijl het gemeen tebestuur zal worden vertegenwoordigd door de heer F. C. v. d. Zwaag, soc. ambtenaar te Rauwerd, die het secreta riaat zal waarnemen. De taak van de nieuwe Kulturele Raad zal in de eerste plaats van adviserende, stimulerende en coördinerende aard zijn. i... -

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1