Wat de Raad te behandelen krijgt Kees Verkerk eerste in klassement na twee afstanden Bijzondere Kerstzangavond Nationaal Jeugd Orkest komt naar Sneek Nadere vaststelling van de huur c.a. van een aantal gemeentewoningen IJLST en van SMA Open öeur- Kerstnachtdienst: machtige happening WYMBRITSERADEEL AGENDA Maximum-snelheid 50 km op Lemmerweg Botsing in Hommerts Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, KERSTMORGENZANG 120e jaargang no. 103 Maandag 27. dec. 1965 Nieuwjaarsconcert met aantrekkelijk programma 46. Voor en door de jeugd Bevorderd Kerkelijke verkiezingen :479 Veel ganzen Nationale Schaatskampioenschappen Carry Geyssen leidt bij de dames 29 ncE neek. d 90. ig Maximum dagloon bij sociale verzekeringen DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD G. F. Kooijman directeur Friese V.V.V. Doorgereden na aanrijding.. Kerstzangdienst in Heeg r 'i Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Kerstfeest van de zondagsschool in Heeg Geslaagd Meer zangers dan vorig jaar ;n SNEEKER NIEUWSBLAD MAANDAGS Verschijnt en DONDERDAGS o.a. WAT ER VERDER TE DOEN IS Vervolg op voorpagina tweede blad RAAM VENTILATOREN 5. 99 f Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 b.g.g. 4091 Ned. Herv. Kerk. In Goënga is her kozen als ouderling de heer S. Meesters en tot kerkvoogd de heer H. E. Bootsma. Tot notabel de heer S. Meesters en in de vacature W. Waling werd benoemd de heer A. Krikke. De herbenoeming en be noeming werd door de genoemde perso nen aangenomen. Onze oud-stadgenoot de heer H. de Vries, hoofdagent van politie te Den Haag, is bevorderd tot brigadier van gemeentepolitie aldaar. 6. 8. Vrijdag 'll dec. tot en met zaterdag 1 jan. Vogel- en Konjjnenshow te Workum, Noard 107-109. Geopend dag. voorm. 10 tot 18 uur en van 1922 uur. Maandag 3 jan. Nationaal Jeugdorkest o.I.v. Nico Hermans in Amicitia, ’s av. 8 uur. Solist: Jan Wijn, piano. Donderdag 30 dec. 2.30 uur film: De schrik van de marine. AMIOITIA-THEATER Mogen ze deze dienst als een mach tige happening hebben ervaren, opdat „wij dan de werken der duisternis afleggen en aandoen de wapenen des lichts!” hebben Gerard De hoge waterstand in de landerijen aan weerszijden van de Lemmerweg is niet bevorderlijk voor deze weg. Daarom is op deze drukke verkeersweg de maxi mum snelheid gesteld op 50 km per uur. 2. Wil Kaiser 5. Ger- Friesland was bij de Nederlandse kam pioenschappen schaatsenrijden te Deven ter alleen vertegenwoordigd door leden var „De Preamke Skouwers”. Akke Fal- kena en Sibolt de Vries waren na diverse selektiewedstrijden uitverkoren om de provincie te vertegenwoordigen bij de strijd om de nationale titels. En zeer moeilijke opgave, vooral voor de 18-jari- ge Akke Falkena, de snel opkomende schaatster uit Koufurderrige. Sibolt de Vries uit Harich, die geregeld in de kern ploeg traint, heeft zijn oude vorm nog niet terug. De heer Kooijman, die te Vlissingen is geboren en 43 jaar is, heeft sedert 1947 de KLM vijftien jaar gediend, waarvan vier jaar in het buitenland, o.a. in Japan. Indonesië en Saoedi Arabië. Voorts is hij werkzaam geweest als tour-operator, waardoor hij over een ruime toeristische en commerciële ervaring beschikt. Kees Verkerk uit Puttershoek was bij de h -en de grote verrassing op de eer ste dag. Hij verrichtte op de 500 meter dc-elfde prestatie als Ara Schenk en overtrof op de 5000 meter de scherpe trd, waarmee Schenk zijn grote rivaal Met ingang van 1 januari 1966 is be noemd tot directeur van de provinciale Friese VW de heer G. F. Kooijman te Santpoort. De nieuwe directeur is geko zen uit ruim zestig sollicitanten. Er zal nog een adjunct-directeur worden be noemd, die speciaal belast zal worden met de behartiging van de belangen van de Leeuwarder VVV. Het is geen alledaags gezicht men sen in de rij te zien staan wachten op het openen der kerkdeuren. Toch was dit vrijdagavond het geval bjj de Mar tinikerk, waarin om elf uur de beken de Open Deur Kerstnachtdienst zou beginnen. Om tien uur stond er op het Oud Kerkhof al een grote groep be langstellenden voor de ingang van de kerk, om zeker te zijn van een goede plaats. zichzelf waren. In „O verblijdende” in een bewerking van Jan Brilman, een ge heel ander genre dan Bach, klonken en kele vreemde akkoorden in de overgan- gen. Het was een moeilijk stuk, maar er werd met overgave gezongen. Opvallend waren de forse aanzetten. Het majestu euze slot vormde een mooie afsluiting van het eerste gedeelte. Na de vee) te lange pauze klonk het „Jesu, meine Freude” van Bach prach tig en beschaafd. Het koor vonden we hier beter dan in de stukken voor de pau ze samen met het korps. Vooral de bas sen kwamen er goed onderuit. De diri gent bewees het koor a.h.w. in de vingers te hebben. En jubelend klonk het Gloria in excelsis Deo, daarna zachter en ge leidelijk aanzwellend: „en vrede op aar de de mensen van goede wil”. Onwille keurig denkt men dan met wrange ge voelens aan Vietnam. Hoezeer is de wer kelijkheid verschillend van wat deze al oude liederen uitdrukken. De Engelse hymne werd vlot en luch tig door het korps gespeeld. Het was of er een echte Engelse brassband speelde. D° baspartijen kwamen vooral goed uit de verf. Er klonken machtige akkoorden in. In Gezang 18 van Meindert Boekel voor koor en orkest domineerde o.i. de muziek teveel. Het slot was majestueus. Ongetwijfeld hebben de bezoekers, onder wie opvallend veel jongeren, hier beslist bijzonder genoten. De heer T. Dijkstra, voorzitter van „Excelsior”, dankte de aanwezigen voor hun komst en de spontaneïteit waarmee de samenzanggedeelten werden meege zongen. Deze eenvoudige kerstliederen gaan er altijd weer in. Bartling van Os 10. Meyer Maandag 3 januari zal het Nationaal Jeugd Orkest o.I.v. dirigent Nico Her mans een populair concert verzorgen in Amicitia in Sneek. Op het program ma staan: Ouverture La Gazza Ladra van Rossini, het tweede pianoconcert van Saint Saëns, de tweede symfonie van Borodin en de serenade no. 6 van Mozart. Solist in het pianoconcert van Saint Saëns is Jan Wijn. De Sneker afdeling van Jeugd en Muziek heeft het orkest gevraagd ook Sneek aan te doen op zjjn toernee door het land. Ook in 1959 is het orkest hier opge treden, bij de oprichting van Jeugd en Muziek in Sneek. Het programma is voor al afgestemd op de jeugd, maar ouderen behoeven zich daardoor niet te laten weerhouden. Ook zij zullen volop genieten van wat dit prachtige symfonie-orkest, dat op geen enkele manier onderdoet vo or een beroepsorkest, weet te presteren. Vannacht omstreeks twaalf uur werd in Hommerts de heer Wijnja uit Uitwel- lingerga in zijn Volkswagen aangereden door een tegemoetkomende grote zwarte wagen. De Volkswagen werd zwaar be schadigd, doch de heer Wijnja liep geen letsel op. De andere auto reed door in de richting Lemmer. Het ongeluk gebeurde bij de brug over de Jeltesloot. De tegemoetkomende wa gen week plotseling naar links uit. Uit de zijkant van de Volkswagen werd een groot stuk gereten. De politie stelt een onderzoek in naar de dader. De kerstzangavond door de chr. mu ziekvereniging „Harmonie” en het chr. gemengd koor „Excelsior” donderdag avond in „Ons Gebouw” aan de Wester- singel in Sneek is uitstekend geslaagd. De talrjjke aanwezigen konden genieten van muziek en zang, die, enkele oneffen heden daargelaten, voortreffelijk werd uitgevoerd. van de douche zoals ook bij andere ambtswoningen is geschiedt een huur- opslag is verschuldigd van 10,per maand. Opgemerkt wordt dat het benodigde krediet, indien mocht blijken, dat de on- derhoudspost in de desbetreffende be- drijfsbegroting voor deze uitgaaf niet voldoende is, bjj de z.g. eindwjjziging alsnog voor zoveel nodig op de begroting zal worden gebracht. Voor één complex woningen na 1 janu ari 1957 gebouwd, nl. het bouwcomplex van 80 woningen in de stadsuitbreiding Lemmerweg/oostzijde was de ministeri ele beslissing op ons voorstel inzake de huurprijzen van deze woningen in het kader der algemene huurverhoging 1964 nog niet ontvangen. De beslissing van de bewindsman is nog steeds niet ontvan gen. Bewoners van het complex van 46 woningwetwoningen der gemeente, plaat selijk bekend als Zwaardstraat nr. 1 tot en met 39 (oneven), 2 tot en met 48 (even) en Drakenstraat nr. 32 en 34, voor de bouw waarvan destijds financiële steun uit ’s rijks kas is verleend, hebben Met ingang van 1 januari 1966 zal het maximum dagloon voor de berekening van de premies en de uitkeringen krach tens de sociale werknemersverzekeringen (de interimwet invaliditeitsrentetrekkers, de ongevallenwet, de ziektewet, de zie kenfondswet en de werkloosheidswet) bij een vijfdaagse werkweek worden ver- hopgd vnn 32.40 tot ƒ36.per dag en' bij een” zesdaagse werkweek van 27,80 tot 30.per dag. De voorzitter van de Harmonie, de heer H. Hendriks, heette de aanwezigen 'hartelijk welkom en opende de avond met gebed. Samen zong men twee coupletten van Gezang 10. Daarna zong het koor een tweetal kerstliederen in een bewer king van R. Beintema. Zoals gebruikelijk moest men even op gang komen. Ook de afwerking was niet helemaal perfect. Maar toch wist de dirigent, de heer J. R. Blanksma uit Witmarsum, het koor tot goede prestaties te brengen. De Kerstfantasie van A. den Arend door het korps onder leiding van dirigent H. Bakker uit Koudum, een fantasie op be kende kerstliederen, werd beschaafd en glashelder van toon uitgevoerd. Af en toe was er o.i. iets teveel volume, zoals in „Er ruist lang de wolken”. De rustige gedeelten werden bijzonder goed ge speeld. Stille Nacht was te snel en weer te sterk. Maar over het geheel was het een streling voor het gehoor. Het slot was werkelijk majestueus. „Hoe zal ik U ontvangen” kreeg door koor èn orkest een goede vertolking. De muziek begeleidde goed. Hetzelfde van het volgende nummer „Breek door, o heerlijk morgenlicht”. Beide nummers in een bewerking van de grote Johan Sebastiaan Bach. Het koor zong zuiver en gaf de indruk, dat de leden zeker van Aan de avond voor Kerstmis werd om half tien een kerstzangdienst gehouden in de Ned. Herv. kerk. Deze kerstzang dienst, die georganiseerd werd door het chr. muziekkorps Crescendo, dir. J. Schuurmans, en de chr. zangver. „Looft den Heer”, dir. H. v. d. Meer, trok veel belangstelling. Naast verschillende nummers uitge voerd door de zangvereniging of het mu ziekkorps bevatte het programma veel samenzang. De meditatie werd verzorgd door ds. Bruinsma van Gaastmeer. Op verscheidene plaatsen langs de weg zijn reeds zakken met zand geplaatst om het afbrokkelen te voorkomen. Wat de maximum snelheid betreft: negen van de tien automobilisten kunnen niet lezen, want ze rijden rustig met veel hogere snelheid op deze weg dan de vele duide lijk geplaatste borden aangeven. Onlangs heeft de minister van volks huisvesting en ruimtelijke verordening zich er mee kunnen verenigen, dat voor ondermeer het complex van 19 woning wetwoningen der gemeente in de stads uitbreiding Lemmerweg/oostzijde de huur in het kader van de algemene huur verhoging 1964 niet werd verhoogd. Op trekking tot de z.g. vergelijkingsobjecten behoefde niet plaats te vinden, omdat de „kale” huur reeds op niveau lag. Eerste kerstdag werd onder de bezie lende leiding van de dames Van Netten voor de kinderen van de zondagsschool in Heeg ’t kerstfeest gevierd, ’s Middags voor de kinderen tot 9 jaar, ’s avonds voor de oudere kinderen. Het hoogtepunt van de beide kerst- feestvieringen was naast de kerstverha len ongetwijfeld de bekendmaking van het totale bedrag van de zendingsbusjes. Elke zondag nemen de kinderen iets mee voor de zending. En de totale opbrengst wordt op het kerstfeest bekend gemaakt. Ook dit jaar was het bedrag weer hoger, nl. 335,—. Er was een middag geweest, waarop een zendeling iets aan de kinderen had verteld. De volgende zondag hadden de kinderen spontaan speelgoed meegeno men voor de zwartejongens en meisjes. Hun enthousiasme maakt vaak de oude ren beschaamd. Verschillende koortjes uit de zondagsschoolkinderen brachten liederen ten gehore. Tien kinderen verlieten de zondags school. Zij werden toegesproken door mej. A. v. Netten. Allen kregen bjj het naar huis gaan een leesboek en een zak ver snaperingen aangeboden. De jagers uit Jutrjjp-Hommerts heb ben vrjjdag geprobeerd van de duizen den ganzen, die momenteel grazen op het ondergelopen land, er een paar voor de loop te krijgen. De wakers onder de gan zen hebben succes gehad, want de heren jagers kwamen met lege handen thuis. Voor de hazen is het een goede en slechte tijd. De beesten zitten op kleine droog gebleven stukken land, bijeenge dreven door het hoge water, maar ze worden door de jagers met rust gelaten, zoals reglementair is voorgeschreven. Voor het diploma Kraarpverzorging slaagden de dames: KI. Postma, Bols- ward, G. Stienstra, Wommels en J. de Vries, Joure. Zij werden opgeleid door de Prov. Friese Ver. Het Groene Kruis. Te Den Haag is geslaagd voor het di ploma eerste stuurman grote handels vaart de heer H. P. van der Gaast te Hommerts. leden telt, „op peil” te houden; aan vulling voor degenen, die afvallen door studie, dienstplicht en overschrijding van de leeftijdsgrens, moet steeds ge zocht worden. Zo’n „doorstroming” is echter kenmerkend voor ieder jeugden- semble. Gelukkig telt Jeugd en Muziek vele plaatselijke orkesten, die een be langrijk reservoir voor het NJO vormen. Voorts zijn er talrijke jongelui, vooral uit kleine plaatsen, voor wie het NJO de enige mogelijkheid vormt orkester- varing op te doen; zij komen graag uit Thorn, Terneuzen, Schagen, Winters wijk, Treebeek of Dokkum over om in zo'n volledig bezet orkest mee te kun nen spelen. Belangrijk is ook de mede werking van leerlingen van conserva toria, die al over meer ervaring be schikken en onder meer door amateurs zelden of nooit bespeelde instrumenten, als contrabas, fagot en hoorn, „inbren gen”. Voor een belangrijk deel is het succes van het NJO zeker te danken aan de deskundige leiding van dirigent Nico Hermans, die door zijn vakkennis, stu wende kracht en gevoel voor humor de bijeenkomsten van het orkest steeds tot een evenement weet te maken. Nico Hermans, geboren in 1919, stu deerde rechten aan de Universiteit van Nijmegen en voltooide zjjn muzikale stu dies (orkestdirectie, cellospel en muziek theorie) aan het Koninklijk Deens Con servatorium te Kopenhagen. Hij was in Nederland o.a. werkzaam als dirigent van het Stedelijk Orkest te Maastricht, het Kamerorkest van Utrecht en bij de Nederlandse Radio Unie. In JM-verband leidt hij tegenwoordig de JM-orkesten van Amsterdam en Zeist en het NJO sedert de oprichting. Van Sneek gaat het NJO naar Gorre- djjk en vandaar naar Groningen. De le den zullen in Sneek overnachten in de jeugdherberg. Daar blijven ze tot na hun optreden in Gorredijk. Overdag wordt er gerepeteerd. Er is nog geprobeerd Sneker solisten aan te trekken, maar dit mocht niet luk ken. In Amicitia zal het podium moéten worden ultgëbreid, omdat het anders te klein is. Na afloop van het concert zal er voor de leden van Jeugd en Mu ziek een bijeenkomst zijn. Het orkest zal dan dansmuziek spelen. Advertentieprjj s 15 cent per mm Bij kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 4, per half jaar. Franko p. post f 5,per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Eerste kerstdag klonken 's morgens weer in alle vroegte (zeven uur) op verschillende plaatsen in onze stad de vrolijke tonen van de muziek. Langs het ziekenhuis en de verschillende rust huizen ging de „Harmonie", vergezeld door een aantal zanglustigen. De muziek speelde de eenvoudige, overbekende kerstliederen. Men begon bij het Sint Antonius Ziekenhuis. Vervolgens ging het naar rusthuis Thabor, het Ge reformeerd Verpleeghuis, Cruycebroe- dershof, Nij Nazareth en It Skülplak. Toen was het inmiddels kwart voor negen geworden. In Nij Nazareth speelde men binnen, op de trappengalerij. Deze traditionele rondgang mag zieb ieder jaar in een groeiende belangstel ling verheugen. Ook nu waren er vele bekenden. Volgens schattingen waren er meer zanglustigen dan andere jaren. Het waren vast niet allemaal ge trainde preken-consumeerders, die naar binnen gingen. Daarom was het prettig in deze dienst in plaats van de traditionele preek een aantal schrift lezingen te horen, gevolgd door korte overdenkingen. Dr. K. M. Witte veen begon de schriftlezing met Jesaja 14 15. Hier vraagt de profeet om een won der, een spektakel, waarin God zich aan de mensen openbaart. De woorden van Paulus in de Ro meinenbrief werden betrokken op het leven hier en nu. God introduceert het begrip verantwoordelijkheid in ons leven. Een verantwoordelijkheid die ons niet loslaat. Romeinen 13 vers 12 is een uitstekende kersttekst in 1965. Helaas tolereren wij nog steeds Vietnam en Zuid-Afrika en nog zoveel ander onrecht veel dichter bij huis. De werken der duisternis liggen ons kennelijk wel! Lucas 2 vertelt ons het traditionele kerstverhaal. Misschien hebben de jonge kerkgangers van vrijdagavond die „happening” in Bethlehem „in het jaar nul” even vergeleken met een gelijknamige gebeurtenis in 1965. De bewindsman heeft ten aanzien van de grondkosten van een aantal complex en woningwetwoningen een nadere be slissing genomen (aanvankelijk werden de bjj de aanvrage om steun uit ’s rijks kas opgevoerde grondkosten niet geac cepteerd). Tot deze complexen behoren ook deze 19 woningen. De „kale” huur prijs is berekend op 17,05 per woning per week, inclusief 0,25 voor eventuele risicoverrekening e.d. Met ingang van 1 november j.l. wordt deze verhoogde huur (daarvóór geldt een huurprijs ad 15,75 per woning per week) aan de huurders in rekening ge bracht. B. en w. stellen voor de (nog voorlo pige) „kale” huurprijs voor dit complex woningwetwoningen, te rekenen m.i.v. 1 november j.l., vast te stellen op ƒ17,05 pe- woning per week, inclusief 0,25 we gens eventuele risicoverrekening e.d. Ten aanzien van het complex van 250 z.g. Simplexwoningen in de stadsuitbrei ding Lemmerweg/westzijde zijn de huur prijzen c.a. door de raad vastgesteld. De bewindsman heeft ook bij deze 250 woningwetwoningen omtrent de grond kosten een nadere beslissing genomen. De ze beslissing leidt er toe, dat de voor lopige z.g. „kale” huurprijs thans is be rekend op 21,20 per woning per week, inclusief f 0,25 voor eventuele risico verrekening e.d. In principe zou deze herziening in moeten gaan op de eerste dag der bewoning, zodat tot navordering van te weinig betaalde huur zou moeten worden overgegaan. Als datum van in gang is 6 december j.l. aangehouden. Het z.g. huurverlies. dat hierdoor ont staat zal t.z.t. in het kader van de fi nanciële afwikkeling worden opgevangen door middel van een post „annuïteit huurverlies” ten laste van de exploitatie te brengen (hetgeen dan eventueel tot een nadere huurvaststelling zal kunnen lei den). Zoals bekend, is bjj dit complex een z.g. centraal antennesysteem aange bracht. In verband hiermee dient nog een besluit te worden genomen omtrent de vaststelling van de bijkomende ver goeding wegens stroomverbruik, voort vloeiende uit de aanleg van deze cen trale antenne-installatie. Deze vergoeding zal 0,05 per woning per week moeten bedragen. B. en w. stellen voor de voorlopige „kale” huurprijs van deze 250 Simplex- systeemwoningen, te rekenen m.i.v. 6 de cember 1965, nader vast te stellen op f 21,20 per woning per week en de zg. bjjkomer.de vergoeding voor het stroom verbruik van het centraal antennesy steem, eveneens m.i.v. die dag op 0,05 per woning per week. Voor het momenteel in aanbouw zijnde complex van 156 galerijwoningen in de stadsuitbreiding Lemmerweg/westzijde is t.a.v. de huurprijs c.a. door de raad een besluit genomen. Evenals bjj de hiervoor vermelde com plexen heeft ook bij dit complex woning wetwoningen de minister van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening een nade re beslissing genomen t.a.v. de voorlopi ge „kale” huurprijs, nadat hij op zijn aanvankelijk besluit omtrent het te ac cepteren bedrag aan grondkosten was teruggekomen. Hierdoor resulteert er ’n „kale” huurprijs ad 20.30 per woning per week inclusief 0,25 wegens even tuele risicoverrekening e.d. d.w.z. 0,05 lager dan in het raadsbesluit van 28 september 1964 aanvankelijk was be paald. Laatstgenoemde prijs was geba seerd op de berekening, vermeld op het formulier tot aanvrage om steun uit 's rijks kas. B. en w. stellen de raad voor de voor lopige „kale” huurprijs van deze 156 wo ningwetwoningen, ingaande de eerste dag der bewoning, nader vast te stellen op f 20,30 per woning per week. Voor de garages in de onderhuizen van deze woningen is een huurprijs vastge steld van 3,50 per garage per week. Uit de toen bij de stukken gevoegde exploi- tatieopzet ter berekening van deze huur prijs blijkt, dat geen annuïteit wegens grondkosten is opgevoerd. In verband met de door de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke or dening genomen beslissing t.a.v. de grond- kosten der woningen dient aan de gara ges een bedrag aan grondkosten te wor den toegerekend, en wel 172.458, (waarvoor een rijksvoorschot ter finan ciering van die kosten is toegekend). De gewijzigde exploitatieopzet resul teert in een nieuwe huurprijs van 4,40 p"r garage per week. Op verzoek van de onlangs in dienst getreden keurmeester bij het openbaar slachthuis zal in de z.g. ambtswoning van deze keurmeester (plaatseljjk is de wo ning bekend als Oppenhuizerweg nr. 186, een douche worden aangebracht. De hier mee gemoeid zijnde kosten worden be groot op rond 1.200,—. Voorts was het nodig enig bi-nenschilderwerk te ver richten en de goten te herstellen. Naar ra ming zullen deze kosten in totaal 1.300,— bedragen. De keurmeester is er akkoord mee gegaan, dat hij als bijdrage in de aanleg 3. Liebrechts 8.09.4. Beukers Nottet 8.19.—; 7. Verheyen 8.23.6; 9. Jorritsma 8.28.6; 11. v. d. Berg 8.32.5; 12 Modder 16. Sibolt de Vries 8.37.5. Klassement na twee afstanden: 1. Verkerk 91.840; 2. Schenk 92.050; 3. Liebrechts 93.200; 4. Verheyen 95.360; 5. Nottet 95.700; 6. Jorritsma 96.660. Dames: 500 meter: 1. Stien Kaiser 50,1; 2./3. Wil van Wees en Carry Geyssen 50,5; 4. Wil Vel-De Beer 50,8: 5./6. Wil Burg- meyer en Gerrie Luchies 51; 7. Beppie Geyssen 51,2; 8. Elly Vermeulen 51,3; 9. Akke Falkena 51,7. 1500 meter: 1. Carry Geyssen 2.43,4; 2. Wil Vel-De Beer 2.44,2; 3. Ans Schut 2.45,6; 4. Wil van Wees 2.47,6; 5. Gerrie Luchies 2.47,7; 6. Beppie Geyssen 2.48; 7. Elly Vermeulen 2.48,2; 8. Stien Kaiser 2.48,3 (gev.); 9. Wil Burgmeyer 2.50. 10. Henny Hondeveld 2.50,5; 11. Akke Falkena 2.51,2. Klassement twee afstanden: 1. Carry Geyssen 104.967 pnt.; Vel-De Beer 105.533; 3. Stien 106.200; 4. Wil van Wees 106.367; rie Luchies 106.900; 6. Ans Schut 107.000; 7. Beppie Geyssen 107.200; 8. Elly Ver meulen 107.367; 9. Wil Burgmeyer 107.700: 10. Akke Falkena 108.767. Op deze eerste dag dus geen daverende resultaten voor Friesland. Misschien dat de tweede dag betere tijden geeft voor onze vertegenwoordigers, maar bloemen zuller^het niet zijn. De weg naar de top is moeilik en zwaar’ ook zij zullen dit er varen. Voor „De Preamke Skouwers” is b t evenwel zeer eervol „er bij te zijn”. Het Nationaal Jeugd Orkest van de Vereniging Jeugd en Muziek is een groot symfonisch ensemble van jonge men sen, afkomstig uit het hele land, uit al le provincies. Ook enkele Sneker jongelui hiervan deel uitgemaakt, Hettema en Johan Kracht. Deze unieke muzikale gemeenschap bestaat uit gevorderde amateurs (80%) en vakleerlingen in de leeftijdsgroep van 11 tot 25 jaar, die in de zomer-, kerst en paasvakanties vier tot zeven dagen repeteren en verder gedurende enige weekends. Aan het slot van deze bijeenkomsten worden gewoonlijk één of meer concer ten gegeven. Sinds de oprichting in 1957 werden behalve in Nederland, uitvoerin gen gegeven in Brussel, Düsseldorf, We nen, Bremen, Milaan, Krefeld en Lon den. Ook werd talrijke malen voor radio en televisie opgetreden. Het is vanzelfsprekend geen geringe taak om het orkest, dat gemiddeld 90 STRAATNAMEN In verband met de verbetering en uit breiding van het Zuidersportpark en de bouw van een nieuwe uloschool in het uitbreidingsplan Sperkhem II worden een tweetal bestaande straten, t.w. de Johan Willem Frisostraat en de Graaf Adolfstraat, doorgetrokken. Het verdient de mening van b. en w. aanbeveling aan deze straten eveneens de namen Johan Willem Frisostraat en Graaf Adolfstraat te verbinden. Bjj nader inzien komt het b. en w. ge wenst voor aan het gedeelte van de Pie- kezjjlstraat, dat ligt ten oosten van het Kaatsland, een andere naam te geven. De twee delen Piekezjjlstraat zjjn door deze brede straat gescheiden, waardoor er feitelijk geen duidelijk verband en geen samenhang is. Door het geven van een andere naam wordt bovendien voor komen, dat een groot aantal woningen in de Piekezjjlstraat moet worden ver nummerd. Aan dit gedeelte straat zou de naam Potterzijlstraat of Senszijlstraat kunnen worden gegeven, aangezien deze namen - in verband met enkele wijzigingen in de voorgenomen bebouwing - kunnen vervallen. Voor het onderhavige geval zou eerstgenoemde straatnaam weer kunnen worden gebruikt. een verzoek gedaan om de ventilatie in de keukens van deze woningen te ver beteren. Dit is mogeljjk door het aanbrengen van raam ventilatoren. De hiermee ge moeide kosten worden, wat de aanschaf en installatie der ventilatoren betreft, ge raamd op f 150,per woning. De ven tilator, die b. en w. voor het beoogde doel zouden willen aanschaffen, nl. de Itho 20 P, is van uitstekende kwaliteit en heeft een grote capaciteit. Met de plaatsing van dit apparaat zal een opti maal effect kunnen worden verwacht. Het met de minister van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening over deze aangelegenheid gevoerde overleg heeft er toe geleid dat deze zich met het aan brengen van bedoelde keukenraamventi- latoren kan verenigen. De daarvoor ge raamde kosten ad f 6.900,(46 x f 150,-) in totaal, acht hij aanvaardbaar. Door de huurders van de woningen zal voor deze voorziening, welke is aan te merken als een bijkomende prestatie als bedoeld in artikel 9 der Huurwet, een zg. bijkomende vergoeding verschul digd zjjn van f 0,45 per woning per week. Hierbij wordt opgemerkt dat de annu ïteit is berekend op basis van een af- schrjjvingsperiode van 10 jaar en een rentevoet van 6 pet. Deze opzet komt de minister aanvaardbaar voor. Volledig heidshalve wjjzen b. en w. erop, dat ter financiering van de kosten, met het aanschaffen en aanbrengen van de venti latoren gemoeid, geen voorschot uit ’s rijks kas wordt verstrekt. Naar aanleiding van een bericht aan de bewoners dat b. en w. de aangelegen heid aan de raad ter beslissing zouden voorleggen, deelden de huurders van de woningen Zwaardstraat nr. 2, 10, 12, 25, 36 en 40 mee, dat zij onder de te stellen voorwaarden op het aanbrengen van een raamventilator in de keuken van hun wo ning geen prjjs stellen. B. en w. menen, dat in de resterende 40 woningen de beoogde voorziening dient te worden getroffen. Voor de 6 hiervoor nader aangeduide percelen zou een gelijke gedragslijn zjjn te volgen als destijds bjj het zg. grote geiserplan is geschied. Dit betekent, dat zodra de tegenwoordige huurder van een van deze woningen het perceel verlaat de raamventilator dan wordt aangebracht en de daarvoor ver schuldigde bijkomende vergoeding met ingang van de nieuwe bewoning in reke ning wordt gebracht. De huurder van een van deze zes wo ningen heeft zelf reeds een raamventila tor laten aanbrengen. Hierbjj zou eveneens eenzelfde gedragslijn te volgen zijn als bij het plaatsen van de geisers geschiedt, nl. deze, dat bij het verlaten van de woning de installatie door de gemeente kan worden overgenomen. Rudi Liebrechts had geklopt. Verkerk staat daardoor na twee afstanden op de eerste plaats en Schenk en Liebrechts zul len vandaag heel goed voor de dag moe- t men, als zjj hem van het kampi oenschap willen afhouden. De resultaten van de eerste dag wa ren: 500 meter: 1. Schenk en Verkerk 43,7; 3. Liebrechts 44,3; 4. Verheyen en J. de Vries 45 0; 6. Jorritsma, Nottet en v. d. Berg 45,8; 9. Borgers 46,0; 10. Meyer en Modder 46,1; 12. Eriks 46,2. Sibolt de Vries werd 22e met 47,8. 5.000 meter: 1. Verkerk 8.01.4; 2. Schenk 8.03.5; 8.16.5; 8.22.5; 8.25.6; 8.29.8; 8.35.8;

Sneeker Nieuwsblad nl | 1965 | | pagina 1