over Raadsleden niet ontevreden sluitende begroting Fries Scheepvaartmuseum vraagt om verhoging van subsidie IJLST WYM BRITS ER A DEEL nam van F. H. Ringnalda afscheid van brandweer Messa da Requiem: lol waardige vertolking PvdA-fractie: gemeentelijke herindeling verdient aanbeveling Verdi’s en 1VH Democratie Begrotingsvergadering Wymbritseradeel W. Slob als nieuwe commandant geïnstalleerd Officieel Orgaan van Id'H >l|0A de gemeenten SNEEK, 121e jaargang no. 7 Maandag 24 januari 1966 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD zbb* Cafébezoeker verniel J ruit ?G H i a Iets langer dan vier uren is de raad Wymbritseradeel donderdagmid dag bezig geweest met de behandeling van de begroting voor 1966. De achteruitgang van de bevolking was voor tal van raadsleden een bittere pil. Als enige zekere afdamming van deze teruggang werd verhoging van de woningbouw genoemd. Graag zou men meer industrie aantrek ken, maar de gemeente kan helaas niet hetzelfde bieden als een kern gemeente. De recreatie kreeg bijzondere aandacht en in dit verband noemde men de public relations, die de gemeente bedrijft. Hoewel Wymbritseradeel zelf niet te klagen heeft, zou een fusie tussen ver schillende gemeenten aanbeveling verdienen met het oog op b.v. salaris sen van gemeentepersoncel enz. Deze suggestie kwam van de heer Ger- ding (P.v.d.A.). Ook Pv.d.A.-raadsleden niet herkiesbaar LQV OA 01 Hel Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Sneek liet verstek gaan 36 jaar blussen, waarvan 20 jaar als commandant De heer F. H. Ringnalda nam vrijdagavond tijdens de jaar vergadering van de brandweer in restaurant Piso afscheid. Hij had per 1 januari in verband met het bereiken van de 60-jarige leeftijd ontslag gevraagd en gekregen. Zesendertig jaar mocht de gemeenschap profiteren van zijn capaciteiten. In 1929 was hij de jongste, nu de oudste. De laatste 20 jaar was hij commandant. De mannen van de brandweer mogen hem graag, hoewel hij niet altijd even gemakkelijk was. Zijn verdiensten werden be loond met een oorkonde en een medaille, het brandweerkruis, die hem op de borst werd gespeld door burgemeester Rasterhoff. Deze kwam halverwege de vergadering in gezelschap van loco- burgemeester wethouder Blok. Jeugdige zwervertjes aangehouden Volkswagen contra trekker in Woudsend SNEEKER NIEUWSBLAD STREEKMUZIEKSCHOOL p CADEAUS M paf) 44 MAAL OPGETREDEN GRONDAANKOPEN SLIJTAGE „DE SNEEKER OUDVAART” De heer Gording vond het mooi, dat er O UI J. W. B. Redacteur H, A. de Boer Telefoon 4091 td M De voorstellen van b. en w., die wij in de nrs. van 17 en 20 januari publiceer den werden alle zonder lioofdelyke stem ming aangenomen. Over de toewijzing van een aantal woningen zullen b. en w. binnenkort met een voorstel komen. REDE BURGEMEESTER Naar aanleiding van het voorstel om tot aankoop van enkele percelen grond te Nyland en Gaastmeer over te gaan, zei de heer Miedema: De nota bjj de begroting zegt, dat we niet in mineur stemming moeten komen en dat doen we ook niet. Maar de laatste tijd is het in Gelet op het belang dat de gemeente Sneek heeft bij een museum dat zyn culturele taak in het maatschappelijk leven op goede wijze kan vervullen en voorts in aanmerking nemende de beteke nis, welke het museum heeft voor het vreemdelingenbezoek, achten b. en w. inwilliging van de gedane aanvrage ge rechtvaardigd. Het verlenen van de ge vraagde hogere subsidie uit de gemeente kas, hetgeen zal resulteren in een jaar lijks subsidie van f 12.450,komt hun verantwoord voor. Zaterdagavond werd van een café aan het Martiniplein een ruit vernield door een klant, die de deur uitgezet was toen hij lastig werd. Deze, de 32-jarige J. S., met een schip tijdelijk in Sneek verblij vend, was waarschijnlijk niet helemaal .meer nuchter. Behalve enkele CH en AR raadsleden, dite wij donderdag reeds meldden, zullen evenmin in de raad terugkeren: mevr. K. Sipkens-v. d. Hoek en de heer Tj. Joustra. Verdi's voorstel de nagedachtenis van de beroemde Rossini te eren met een Requiem-mis, te componeren door hemzelf in samenwerking met andere Italiaanse componisten, bleek niet voor verwerkelijking vatbaar. Zelf vol tooide de initiatiefnemer in 1868 een „Libera me”. Het stuk bleef „in porte feuille”. De dood van de door heel Italië vereerde auteur Manzon! in 1873 gaf Verdi aanleiding een grootse Dodenmis te schrijven, waarvan het reeds bestaande „Libera me” slotdeel werd. In 1878 gereedgekomen, beleefde het nieuwe Requiem in de Marcuskerk te Milaan een eerste uitvoering onder Verdi’s leiding. Voor de liturgie niet bruikbaar, kwam dit grootse werk in de concertzaal terecht en heeft zich als concertmis een vaste plaats weten te veroveren. - SE3SNS MS5HOA ))ny ibeu 1 U33 JOOj De vereniging „Fries Scheepvaartmu seum” alhier geniet een jaarlijks subsidie uit de gemeentekas. Tot deze subsidie verlening is destijds besloten met het oog op het belang, dat de gemeente als cen trum van scheepvaart en watersport heeft bjj de instandhouding van het door de vereniging geëxploiteerde museum. ppjapuo ijadaavq lapjapuo isiadu?? 6ui|a6aj lejaduiai nu ua>| sjadaaM} apuaAoq uadaaM) apuaaoq isuadu?? 0SMP|a|9 sdiima oefenen. Ook het exploitatietekort waar mee de vereniging jaar op jaar te kam pen heeft baart het bestuur grote zor gen. Dit tekort zal nog worden vergroot doordat het bestur zich voor de nood zaak ziet geplaatst de salariskosten van de in dienst zijnde assistente van de con servator, welke inclusief sociale lasten f 9.000,zullen bedragen, ten laste van het museum te brengen. Met inachtne ming van het vorenstaande wordt het tekort voor het lopende jaar geraamd op rond f 26.500, Na het lezen van het formuliergebed sprak de voorzitter zijn Nieuwjaarsrede uit. Op deze eerste vergadering in het nieu we jaar moge ik u hartelyk welkom toe roepen en u en uw gezinnen een in alle opzichten voorspoedig 1966 toewensen, aldus de burgemeester. Na enkele woor den speciaal tot de pers vervolgde hij: Mijne heren, leden van de raad, het verheugt mij dat uw vergadering voltal lig is, temeer nu in deze samenkomst van uw raad de begroting voor het jaar 1966 zal worden behandeld en vastgesteld en daarmede goeddeels de koers wordt aan gegeven, waarnaar uw beleid zich in het nieuwe jaar zal richten. Ik hoop, dat u zich bij deze arbeid, met ons, niet zult laten ontmoedigen door het bevolkangsverloop onzer gemeente. Met name het afgelopen jaar heeft ons wat dat betreft een moeilijk te verteren brok bezorgd. Het zou echter onvergeeflijk zijn ons hierdoor in negatieve zin te la ten beïnvloeden. Veeleer zal deze rriot kleine teleurstelling een aansporing die nen te zijn met onverflauwde ijver en be zieling het leef- en woonklimaat in on e gemeente, waar ook maar mogeiyk en op welke wijze ook, binnen het raam der gegeven mogelijkheden, te verbeteren en op een hoger peil te brengen. Cijfers en getallen zijn belangrijk, on misbaar zelfs, maar - ij hebben niet het laatste woord. Belangrijker nog is de geest waaruit men leeft. Mijne heren, dat het uw raad gegeven moge zijn onder Gods zegen, in eendracht en saamhorigheid, in een wederzijds ver trouwen, ook in 1966 met lust en toewij ding de ware belangen dezer gemeente te onderkennen en te bevorderen, d.w.z. de belangen van hen, die er leven, wonen en werken of er rust en Ontspanning zoe ken. VEEL DANK De heer Ringnalda dankte de burge meester en de andere sprekers voor hun woorden en cadeaus. Hij heeft het werk altijd met plezier gedaan. In 1945 was het maar droevig gesteld bij de brand weer. Ze zaten toen in het zg. „barge- hok”, dat later herschapen werd in een moderne kazerne. Toen moest men nog werken met een autospuit uit-1929. Maar alles is inmiddels aardig verbeterd. Zijn brandweerhart blijft kloppen en in de toe komst zal men hem nog wel eens zien terugkomen om te zien hoe het gaat. Tenslotte dankte de heer Slob voor het vertrouwen, dat-in hem gesteld wordt. Hjj hoopt het niet te zullen beschamen. D££ PX jpaus {OUIUBV 30“ spuog 1 pnjfstn l ‘ibbu UlSlfUO^ ossoq IBS joput I ubb s,au taqqaq [?A niet gemakkeljjke taak op uitnemende wijze. De intenties van de dirigent werden goed gevolgd. Enige ontstemming kan aan de hoge temperatuur worden gewe ten. Ook als begeleidingsapparaat kan dit vak-orkest niet hoog genoeg worden gewaardeerd. De koren waren goed ingestudeerd. Verdi heeft het de koristen verre van ge makkelijk gemaakt. Zjj gaven het ui terste, doch schoten in de polyfone delen de Sanctus- en Libera-me-fuga’s bv. net iets tekort. In de homofone delen werd een prachtige koorklank geprodu ceerd. Het solistenkwartet was opmerkelijk homogeen in de ensembles. De soli gaven veel schoons te genieten. Atie Letters weergave van de oude bede „Recordare Jesu” was bepaald een hoogtepunt. Ge rard Honig blonk uit in het Ingemisco. Heieen Verklei) zong haar zware partij met overgave. Aan Henk Smit, voor het eerst in Sneek optredend, was de bas partij toevertrouwd. Deze .operazanger leverde een waardevolle bijdrage. Zijn Confutatis-vertolking was indrukwekkend. Bram Feenstra had de partituur goed bestudeerd. Hij leidde het geheel met vaste hand en had een zeer aanvaardbare interpretatie. Dat het aantal executanten dat van de toehoorders wellicht overtrof, was een droeve zaak. Sneek heeft verstek laten laten gaan. Het uitvoerende ensemble had waarlijk groter belangstelling verdiend. Begin 1966 heeft het bestuur zich op nieuw tot de raad gewend met het verzoek om verhoging van het toege kende subsidie. In dit schrijven wordt medegedeeld dat nu de huurder van het naast het museum gelegen pand, dat reeds eigendom van de vereniging is, dit heeft verlaten zal moeten worden overgegaan tot verdere realisering van het verbouwingsplan door dit pand bij het museum te trekken. De kosten van de onderwerpelijke verbouwing zullen in totaal f 80.800,bedragen, hetgeen be tekent dat dë exploitatie wegens rente en afschrijving zal worden belast met een bedrag van f 8.900,Het is echter niet alleen de uit de verbouwing voort vloeiende last die een grote druk op het uitgavenbudget van de vereniging zal uit- De waarnemend commandant, de heer J. Baanstra, merkte op, dat de heer Ringnalda, hoewel het er eerst niet op leek, toch weer by de wal is opgeklau terd na zijn ziekte. Vijfentwintig jaar hadden zy samengewerkt. Hjj overhan digde de scheidende commandant een vuipen. De heer D. Dykstra, die in de plaats van de heer Slob is benoemd tot brand meester, zei, dat allen veel van Ring nalda hebben geleerd. Namens het per soneel bood hij een prachtige sigarendoos aan en aan mevrouw Ringnalda een map met postpapier. De heer G. Wijnands uit Groningen, in specteur van het brandweerwezen in het noorden, zei, dat Ringnalda kans had ge zien er wat van te maken. De kazerne en het materieel kunnen de toets der kritiek doorstaan, terwijl de opleiding goed in orde is. De heer Ringnalda kan Op verzoek van het college van brand meesters hanteerde de heer Ringnalda zelf nog de voorzittershamer. Er was een goede opkomst van leden met vrou wen en verloofdes. Er heerste een goede stemming, waar de kans op het winnen van een worst vermoedelijk een der oor zaken van was. Zaterdagavond werden door de politie te Sneek twee minderjarige meisjes, de 16-jarige P. C. S. en de 15-jarige M. K., beiden afkomstig uit Amsterdam, aan gehouden. Zy waren een week geleden van huis weggelopen. Op verzoek van de kinderpolitie in Amsterdam werden ze teruggebracht naar hun woonplaats. Ook werd een 17-jarige jongen uit Leeu warden aangehouden. Hy was weggelo pen uit een inrichting voor moeilijk op voedbare jongens in de provincie Utrecht. Personeel van de inrichting bracht de jongen terug. Vrijdagmorgen jl. omstreeks liegen uur gebeurde er op de Vossenlaan te Wouds end een ongeluk, waarbij veel blikschade ontstond, maar waar geen persoonlijk letsel werd opgelopen. Een ambtenaar van het ministerie van financiën uit Leeuwarden, op weg naar Balk, raakte voor de brug in een slip, waardoor hij op de linker weghelft kwam en frontaal tegen een trekker met twee aanhangwagens botste. Deze waren van het loonbedrijf Swart uit Wy’ckel. Doordat het zeer glad was, had geen van beide een grote snelheid, zodat de Volkswagen alleen voor flink in elkaar werd gedrukt. De trekker liep geen noe- menswaardige schade op. Burgemeester Rasterhoff zei, dat b. en w. steeds belangstelling hebben voor dit soort bijeenkomsten, waar de banden weer even versterkt worden. Dat men by de brandweer reeds op 60-jarige leeftijd op houdt, komt omdat men meer slijt dan in een andere betrekking, aldus de burge meester. Hij noemde het een prestatie om zich 36 jaar in dienst van de gemeen schap te stellen. Wie brandweer zei, zei ook Ringnalda en omgekeerd. De burgemeester was wel eens in paniek geraakt by een brand, maar dank zij het beheerste optreden van dë heer Ringnalda kwam het toch goed. Dankzij hem werd oök het mate rieel aangepast aan de eisen des tyds en werd aan de opleiding van de mensen de uiterste zorg besteed. Maar het be langrijkste is, dat er een goede geest heerst. Nadat de onderscheidingen aan de heer Ringnalda waren uitgereikt, ging de bur gemeester nog even in op de moeilijke taak van de brandweerlieden. Zij moeten bereid zijn alles te laten staan voor een brand. De dames hebben daarin een be langrijk aandeel, omdat ze hun mannen by nacht en onty moeten afstaan en moe ten zorgen, dat de vuile spullen weer schoon worden. Hy overhandigde mevr. Ringnalda een bos bloemen en zegde een groot bloemstuk toe. Tenslotte wenste hij de nieuwe com mandant, de heer W. Slob, veel geluk met zyn benoeming. Het gaat er om, aldus de burgemees ter, dat er mensen zyn, die zich in dienst stellen van de gemeenschap. Daarom wil ik allen, die hier zijn, in deze hulde betrekken. Verdi, de grootmeester van de Itali aanse romantiek, heeft alle mogelijke muzikale middelen van zyn tijd aange grepen een fascinerend geheel te schep pen. Vol sfeer zyn zyn thema’s, kleur rijk is de instrumentatie, boeiend de wis selingen in tempi en maatsoorten. Ge weldige climaxen weet hy op te bouwen. De gewijde teksten worden op geniale wijze muzikaal geïllustreerd. De uitvoering van „Messa da Requiem” op vrijdag jl. was voor Sneek geen pre mière. Oudere stadgenoten herinneren zich nog de eerste uitvoering door de toen bestaande r.k. oratoriumvereniging in de twintiger jaren. Dirigent was toen wijlen kapelaan Stoverinck, wiens nage dachtenis nog steeds door velen wordt ge- eerd.. Een jaar of tien geleden werd het werk onder leiding van Gezinus Schrik gegeven. De jongste uitvoering werd gedirigeerd door Bram Feenstra, die met het Sneker Cantatekoor, de Bolswarder Oratorium vereniging, het solistenkwartet en het Frysk Orkest tot goede prestaties wist te komen. Van dit omvangrijke klank- apparaat hadden de koren hun plaats op het podium gekregen, terwijl het or kest er voor in de zaal was opgesteld. Deze opstelling van het geheel had o.m. tot gevolg dat in de fortissimo-delen waarin vooral het koper een belangrijk aandeel heeft, het orkest domineerde. Het Frysk Orkest vervulde zijn lang een sociologische schets gemaakt wordt van het ruilverkavelingsgebied „De Snee ker Oudvaart”. Hij hoopte dat de raad ook een exemplaar krijgt als 't zo ver is. De heer Grondsma was een andere me ning toegedaan. Hjj betwijfelde de nood zaak van een dergelijk onderzoek. De voorzitter antwoordde hierop, dat de heer Grondsma zo positief was in zijn bewering, dat hij geen moeite wilde doen hém van het tegendeel te overtui gen. Het zal in de toekomst moeten blij ken in hoeverre dit onderzoek nuttig is. Maar het is niet iets nieuws; er zijn in het veri den ervaringen opgedaan met andere ruilverkavelingen. De heer Miedema merkte als deskun dige op dit gebied op, dat de heer Grondsma in twijfel trekt, dat er volks verhuizingen plaats z'ülen vinden. Nu is dat inderdaad niet zo omvangrijk, maar toch is het belangrijk, dat men weet hoe de tien gezinnen die een andere boerderij krijgen daar over denken. En de ver wachting is dat er toch nog meer dan tien boerderijen worden gebouwd. Behal ve een economische kant zit daar ook een sociale kant aan en het is belangrijk dat dit wordt onderzocht. De heer Grondsma: Ik zal niet tegen stemmen, maar enthousiast ben ik niet. Wethouder Gerbrandy zei nog, dat het er om gaat te weten te komen wat de mo gelijkheden zijn by een ruilverkaveling en de ontsluiting van een dergelyk gebied. Hoe verwerkt men dit? Ook de ontvol king van het platteland hangt daar mee samen. Dat van dat alles een studie wordt gemaakt is belangrijk. terugzien op een serie aardige branden, maar ook op enkele beroerde gevallen, waarbij slachtoffers te betreuren vielen. De heer De Vries was eigenlijk blij, dat Ringnalda ophoudt, want nu heeft hy meer tyd als commandant van de BB-brandweer. Hjj hoopte op een goede samenwerking in de toekomst tussen brandweer en BB en dat, wanneer er ooit opgetreden moet worden, dit steeds in vredestyd zal zyn. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150-3005 Het bedrag van de subsidie is in 1962 van f 2.450,verhoogd tot f 4.450,per jaar. Deze verhoging vond plaats om de uitvoering van de eerste fase van een- plan tot uitbreiding van het museum ter voorziening in de behoefte aan meer expositieruimte mogeiyk te maken. Het betrof hier de aanbouw van een nieuwe vleugel, door een open gang met het be staande gebouw verbonden. Uit een op deze aangelegenheid betrekking hebbend advies bleek dat het op den duur nood- zakelyk zou zijn het naast het museum gelegen pand daarby te trekken doch dat, ter voorkoming van financiële moeilykheden, de uitbreiding in een aan tal fasen zou moeten worden gereali seerd. Advertentieprijs: 15 cent per mm By kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 4,— per half jaar. Franko p. post f 5,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad w. in hun voorstel. Ook aan een verhoging van de overheidssubsidies zal niet kun nen worden ontkomen. De verwachting bestaat, dat het rijk bereid zal zijn het rijkssubsidie, dat (hans met f 5.000,be draagt met ingang van 1966 tot een be drag van f 13.000,en vervolgens jaar lijks niet f 2.000,te verhogen, mits ook de provincie Friesland en de gemeente Sneek het hunne willen bijdragen. Aan het gemeentebestuur wordt een verhoging van het jaarlijks subsidie met f 8.000, gevraagd, terwijl ook aan het provin ciaal bestuur is verzocht het provinciaal subsidie met eenzelfde bedrag te ver hogen. Door de leden zal, naar verwacht wordt middels verhoging van de jaar lijkse contributies jaarlijks een bedrag van f 2.500,extra bijeen worden ge bracht. De heer Nauta merkte op, dat hij met genoegen constateerde, dat de aan de be sturen van de bijzondere scholen uit te betalen voorschotten op de vergoeding voor vakonderwijs over 1966 de werkelij ke uitgaven dicht benaderden. Ook de voorschotten ingevolge de Kleuteronder- wyswet voor 1966 werden door de raad vastgesteld. het agrarische bedrijf zo, dat men met minder mensen meer werk moet doen. Velen trekken dan maar naar elders. Maar toch geloofde de heer Miedema, dat er altyd nog meer mensen liever niet het eigen dorp verlaten. Dat hoeft ook niet als aan één voorwaarde wordt vol daan: huizen. Daarvoor is grond nodig en de gemeente dient in dezen een actief beleid te voeren. Daarom had dc heer Miedema veel waardering voor deze grondaankoop. De heer Couperus merkte naar aanlei ding van het volgende voorstel, betref fende de aankoop van grond te IJsbrech- tum op, dat deze grond aanmerkelyk duurder is dan die in het vorige voorstel. De voorzitter zei, dat deze grond wel goed getaxeerd is. Het is een zaak, die al jaren aan de orde is geweest. Daarom hadden b. en w. veel voldoening dat het nu eindelijk gelukt is. Wethouder Gerbrandy merkte op, dat de pry’s hoger is, omdat alles er in zit. De eigenaar is in staat de gebruiker te compenseren. Het is beste grond, tegen de bebouwde kom aan. Alles by elkaar meenden b. en w. dat, hoewel de pry’s hoger is, het toch wel een aanvaardbare prijs is. De heer Couperus vond, dat er in het voorstel van b. en w. betreffende de sub sidiëring van de streekmuziekschool Sneek e.o. weinig cyfers staan. (Het gaat hier om een bedrag van ƒ8400). De voorzitter: Het gaat hier niet om cyfers. Het bedrag is maar geraamd. Het gaat alleen om het besluit. Het aantal leerlingen is als volgt ver deeld over de drie betrokken gemeenten: Sneek 386, Wymbritseradeel 176 en Ijlst 18. Wethouder Gerbrandy merkte als lid van de commissie van toezicht van de school op, dat deze nogal wat kost. Maar desondanks is het van groot belang, dat de leerlingen prima muziekonderricht krijgen. De leraren stellen zich hier vol komen achter. Sommigen zouden elders meer kunnen verdienen, maar blijven uit idealisme. Daarom mag de gemeente niet achterbleven. De opzet is, dat het mu ziekonderricht toegankelijk is voor ieder een, voor elke beurs. Over het voorstel tot onderhandse aan besteding van een was. en kleedgelegen- heid op het sportterrein te Woudsend zei de voorzitter nog, dat men inmiddels tot overeenstemming was gekomen met de laagste inschrijver. De heer Couperus vroeg waar het ge bouw komt te staan in verband met de mogelijkheid om het dienstbaar te maken aan de recreatie. De voorzitter antwoordde, dat dit laat ste wel in de bedoeling ligt. Daarmee was men toegekomen aan wat de voorzitter „de hoofdschotel van het menu” noemde, nl. de begroting. (Zie vervolg pag. 2) Het is duidelijk dat, wil het museum een redelijk peil kunnen handhaven en bovendien in haar groei niet worden be lemmerd, versterking van de financiën noodzakelijk is, zo zeggen b. en aan een In 1965 werd 44 maal een beroep ge daan op de brandweer. In totaal kwamen daarby 359 manschappen in actie. De notulen van secretaris W. Trenning wer den zonder meer goedgekeurd. Uit het verslag van penningmeester D. Dykstra bleek, dat de uitgaven (van de perso neelsvereniging) de inkomsten overtrof fen. Het kassaldo bedraagt f 62,52. In de rondvraag kwam de bezichti ging van de BB-commandopost ter spra ke. Het hoofd van de BB in Sneek, de heer D. de Vries, die vergezeld was van de heer P. M. Pluymers, plv. hoofd, zji dat de leden van de brandweer en hun vrouwen hartelyk welkom waren. Een andere vraag was waarom er by een BB-oefening zoveel tyd verloren ging. De heer De Vries antwoordde, dat de orga nisatie van zo’n oefening niet eenvoudig is. Liep alles gesmeerd, dan kon men wel thuisblijven en- hoefde men niet meer te oefenen. IN DE raadsvergadering van Wym britseradeel werden donderdagmiddag heel wat vleiende woorden gericht tot de pers. Zodat wij er haast verlegen van werden. Maar wij menen beter te doen met beide benen op de grond te blyven staan. Hoe belangrijk onze taak in dezen ook moge zijn, wij zijn er ons terdege van bewust, dat het ook een heel moeilijke taak is. Moeilijk, omdat de materie soms zeer ingewikkeld is, maar ook omdat we bij het interpre teren van de verschillende sprekers zo gemakkelijk fouten kunnen maken. Dankbaar zijn we echter, dat we door middel van de verslagen van de raad en hef publiceren van de voor stellen van b. en w. de democratie tot werkelijkheid helpen brengen. ONZE TAAK verrichten we wat Wymbritseradeel betreft bovendien met veel genoegen. Wij zijn er van overtuigd, dat alle raadsleden stuk voor stuk trachten naar beste kunnen het gemeentebelang te dienen. Wat ons steeds opvalt is dat men hier eigen lijk niets merkt van partijpolitiek, zo als b.v. in de Tweede Kamer. De B.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1