een Zeer geslaagde jaarlijkse uitvoering van het Stedelijk Muziekcorps Sneek A mendement-Bergsma/Visser met stem meerderheid Feestavond „Sneker Pan” in alle opzichten geslaagd aangenomen ook opslokken I Waterpoort-krabbels Sneek wil IJsbrechtum nu LANGDURIGE DISCUSSIE OVER GRENSWIJZIGING IJLST van en U.T.S. Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Neg een spreker op teach-in over Vietnam 121e jaargang Donderda» 3 febr. 1966 van Geslaagd Gorkum koninklijk onderscheiden Het Sneekei Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Commissie heeft meer donateurs nodig DO 10 'S3 SNEEKER NIEUWSBLAD SCHAALVERGROTING HERINDELING genoegljjke ANNEXATIE een behoefte zal voorzien, is zeker. SNEEK ALS KERN De B. V R Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 toegevoegd zien. Ook drong hij aan op toevoeging van de terreinen langs de zuidzijde van de Houkesloot van 't Op tot het Kruiswater in verband met re creatiemogelijkheden. Aan de landbouwhogeschool te Wage- ningen slaagde voor het kandidaatsexa men landhuiskunde de heer K. A. de Jong te Scharnegoutum. Voor het diploma moderne bedrijfs administratie (Ass.) slaagde de heer F. Mol te Bolsward. Hij werd opgeleid door de heer L. M. Vierstra, leraar Handels- wetenschappen, alhier. „Nederland maakt het” is het mot to waaronder in de benedenzaal van het gerechtsgebouw een expositie zal worden gehouden. Wethouder M. Baajj- ens zal deze tentoonstelling woensdag middag om kwart voor vijf officieel openen. al iemand die belangeloos enkele ont werpen voor het vaandel zal maken. Dat velen de kaatsvereniging een warm hart toedragen blijkt ook uit het telegram dat men vorige week tijdens de toneelavond ontving van de die de vereniging een avond toewenste. De 25ste juni (zaterdag) zal voor de jongens van 13 tot 16 jaar in de Lemmerwegwijk een bijzondere dag worden. De speeltuinvereniging „De Lemmerweg” is van plan een bijzon der festijn te organiseren. De eerste die het woord kreeg over deze kwestie was de heer Bergsma, een der beide ondertekenaars van het amen dement. Hij betoogde, dat een grenswij ziging voor ’n lange tijd soelaas zal moe ten bieden. Het gaat niet aan om deze en soortgelijke grenswijzigingen in kort tijds bestek te herhalen. Ook de minister geeft kennelijk de voorkeur aan wijzigin gen, die voor vele jaren toereikend zijn. In dit verband vond de heer Bergsma 25 jaar een te korte periode. „Er is in dit gezelschap zeer veel en terecht gesproken over' de verzorgende functie, die onze gemeente in een groot gedeelte van Fresland zou hebben. La ten wjj dan ook gezamenlijk proberen die functie veilig te stellen, niet alleen nu, maar ook dan, wanneer er voor onze gemeente zoals in de nota van de Prov. Planologische Dienst in Friesland wordt gesteld, rekening moet worden gehouden met een inwonertal van minstens 45.000 omstreeks het jaar 1990”, aldus de heer Bergsma. De heer Van der Werf sprak zijn vol doening uit over de manier waarop b. en w. deze zaak hebben voorbereid. Ook het amendement had zijn instemming. Maar hij zou de landerijen aan de zuid zijde van de Houkesloot, het enige gebied waar Sneek, gezien de ligging aan groot- scheepsvaarwater en praktisch naast het bestaande industrieterrein, in de toe komst het zo hoog nodige industrieterrein kan ontwikkelen, aan het amendement De voorzitter antwoordde in eerste in stantie, dat het vraagstuk van een grens wijziging niet nieuw is. Maar nu is het nijpend. De gemeente zit op hete kolen. De bouw in de noordoosthoek van de gemeente moest worden stopgezet. De bouw op het industrieterrein kon geluk kig tot nu toe doorgang vinden, omdat Wymbritseradeel begrip heeft getoond. Gedeputeerde Staten kwamen met een De bewoners van de Scharnestraat plaatsten onlangs in onze krant een advertentie om de aandacht te vestigen op de toestand van deze straat. Zij zouden graag zien dat deze eens onder han den werd genomen door de straatmakers van de gemeente. Toen er sneeuw lag moesten de mensen al glijdend thuis zien te komen. Het was levensgevaarlijk. Nu dient men nog de grootste voorzichtigheid te betrachten. ER IS IN onze krant een discussie aan de gang, die eens temeer bewijst, hoezeer de wereld in beweging is. Hoe er wordt getornd aan allerlei zaken, die tot voor kort vaststonden. Het opmerke lijke is in deze discussie, dat zij wordt gevoerd in hoofdzaak tussen christenen. En deze mensen, die zeggen te geloven in dezelfde Heer, blijken op een bepaald punt, de vraag of een bepaalde school „christelijk” of „neutraal” moet zijn, lijnrecht tegenover elkaar te staan. On danks alle toenadering en oecumenische activiteiten. De heer T. van Gorkum werd maandagavond door burgemeester Rasterhoff kcninklijk onderscheiden met de ere-medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De reden waarom deze onderscheiding tjjdens het concert plaatsvond spreekt voor zichzelf: veertig jaar muzikant, waarvan tevens dertig jaar bestuurslid. Een niet hoog genoeg te waarderen prestatie. Moarntojoun sil der yn seal Hanen burg in kontaktjoun holden wurde fan de ófdielingen fan de K.F.P.J., C.B. e.o., Toppenhuzen e.o. en Raerderhim. De foarsitter fan de C. B. T. B., de hear G. Miedema sil de joun iepenje. De Wat boer leren?” ft üt belaste commissie is dan Ljouwert sil it stik opfiere „Ezels yn ook optimistisch gestemd. Er is ook soarten”. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 In het begin van de zomer hoopt de Pier de Boer stichting te verhui zen van de IJlsterkade naar een nieuw gebouw op het industrieterrein aan de Oppenhuizerweg. Hier zullen on geveer 150 mensen kunnen werken (nu ongeveer 120). Zaterdagmiddag om 3 uur wordt in het stadhuis door burgemeester Ras terhoff een bijzondere tentoonstelling geopend van werken van Gerard van der Leeden (beeldhouwwerk), Jan Budding en Gradus Verhaaf (tekenin gen en gouaches). Deze tentoonstelling blijft tot en met 25 februari. Tijdens de plechtigheid sprak de bur gemeester de wens uit, dat deze onder scheiding geen afscheid betekent. Als be kroning van de aktiviteiten van de heer Van Gorkum, zag de heer Rasterhoff rijks erkenning van onze streekmuziek- school. Het bestuur had de heer en mevrouw Van Gorkum reeds een gouden horloge en bloemen aangeboden. Nadat de voorzitter, de heer K. Hor dijk, iedereen welkom had geheten, in het bijzonder het college van b. en w., en het hoofdbestuur van Kon. Ned. Fed. van Harmonie- en Fanfarekorpsen, speel de het orkest de mars l’Entree des Gla- diateurs van J. Fusik. Onmiddellijk viel de uitstekende klank op van dit orkest. Homogeen samenspel, en bovendien zeer zuiver. De Polowetskische dansen uit Vorst Igor, van de Russische componist Boro din konden mjj echter minder bekoren. Dit voor symfonieorkest geschreven werk is bijna niet te spelen door een harmonie orkest. Technisch wel, maar het klinkt nu eenmaal anders. De bassen o.a. zijn hiervoor te zwaar en te hoog. Een har monieorkest mist nu enmaal de klank kleur van een symfonieorkest. Bovendien was de instrumentatie veel te dik. Mevrouw Diederen vertolkte het ge sproken woord in het sprookje „Peter en de Wolf” van de eveneens Russische componist Prokofieff, op waardige wijze. Dit lang niet eenvoudige stuk werd met veel humor vertolkt. Een kompliment aan de volgende solisten: fluit, hobo, clarinet, hoorns, bassen en slagwerk. De muzikale hoogtepunten vormden silen, de SZC, de water- en gemeentepo litie, de wedstrjjdcommissies en de schippers met hun bemanningen. Ook de nieuwe schipper van het skütsje van Eernewoude, Hielke de Vries, was aan wezig. De voorzitter zei o.m., dat Sneek wat de recettes betreft aan het voeten- Een voltallige gemeenteraad van Sneek heeft zich maandagavond lang durig beziggehouden met de toekomst van de Waterpoortstad. Aanlei ding vormden de plannen van burgemeester en wethouders inzake een grenswijziging, de plannen van gedeputeerde staten, een voorstel van b. en w. om aan te dringen bij g.s. de grenzen toch nog ruimer te trek ken en tenslotte een amendement op dit laatste voorstel om de grenzen nog weer ruimer te trekken. Nadat verschillende sprekers in eerste en tweede instantie hun mening hadden kenbaar gemaakt, vroeg wethou der Lichthart schorsing van de vergadering. Na beraad in de „wandel gangen” vond de stemming plaats. Het amendement werd aangenomen met 10 stemmen voor en 9 tegen. De voorstemmers: wethouder Licht hart, mevr. Sipkens-van der Hoek, de heren Bergsma, Van Dijk, Joustra, Visser (allen PvdA). Van der Werf (VVD), Lampe, J. P. de Vries en Berkhout (alle drie KVP). De tegenstemmers: de wethouders Fijlstra (PvdA), Blok (AR), Baaijens (CH) en de heren Metz, B. de Vries, Baar da (alle drie AR), Boomsma, Zeilstra (beiden CH) en De Blauw(PvdA). Het gewijzigde voorstel van b. en w. werd vervolgens zonder hoofde- Ijjke stemming aangenomen. Dat betekent, dat er bij Gedeputeerde Sta ten op zal worden aangedrongen de grenzen ruimer te trekken dan g.s. hebben voorgesteld. Volgens dit nieuwe plan zou IJsbrechtum ge heel aan Sneek worden toegevoegd, alsmede grote stukken land rond IJsbrechtum. Met Loënga zou hetzelfde gebeuren. Gronden aan weers zijden van de Houkesloot en ten westen van de Lemmerweg een stukje van IJlst zouden eveneens aan Sneek worden toegevoegd. Hiermee zijn volgens gemeentewerken ongeveer 350 ha gemoeid, zodat Sneek er als de plannen worden goedgekeurd met de 680 ha van het plan van g.s. ongeveer 1.030 ha bijkrijgt. Met IJsbrechtum en Loënga gaan dan zo’n 450 mensen mee over. In totaal zou Sneek er ruim 600 inwoners by krijgen. VERZORGENDE FUNCTIE Aan de lijst van sprekers, die maan dag a.s. het woord zullen voeren op de teach-in over Vietnam, is ook nog toe gevoegd prof. dr. B. Delfgaauw uit Gro ningen. Deze kwam onlangs in do pu bliciteit, toen hem een inreisvisum voor de Verenigde Staten werd geweigerd. De organisatoren van de teach-in zijn nog steeds bezig iemand van de Ame rikaanse ambassade naar Leeuwarden te krijgen, die de politiek van Johnson zal verdedigen. Tot nog toe zijn de po gingen mislukt, maar men heeft nog hoop dat het zal lukken. De voorzitter was blij, dat de ideeën over het woonklimaat leven. Men dient te beginnen met Europa. Daarin is Neder land het gunstigst gelegen. De positie van Europa bepaait mee de positie van Sneek. De industrialisatie van Sneek zal als een vetvlek moeten werken op het achterland. Hij was het met de heer Zeilstra eens dat de recreatie, industrie, enz., niet aan ’n gemeente gebonden zijn. Maar de behoeften van de stedeljjke be volking nemen steeds toe. Het is dan ook redelijk dat diegenen, die de recreatie e.d. bevorderen (de gemeenten) ook be stuurlijk invloed hebben. Hij vond geen aanleiding om het voorstel van b. en w. te wijzigen. Nadat de vergadering een kwartiertje was geschorst op verzoek van wethou der Lichthart vond de stemming plaats. „GRENSINCIDENTEN” In tweede instantie merkte de heer Bergsma op, dat Ysbrechtum (evenals destijds Huizum bij Leeuwarden) zichzelf annexeert. Dan krijgen we het bezwaar van de patiënt, die tweemaal op de operatietafel wordt gelegd. Voor een ge meentelijke herindeling voelde de heer Bergsma wel, maar dat was nu niet het punt. De heer Van der Werf zou er genoegen mée nemen als met het oog op het re creatieschap de terreinen van ’t Op tot het Kruiswater ten behoeve van Wym britseradeel geschrapt zouden worden. De heer Baarda vond, dat er een groen strook tussen Sneek en Wymbritseradeel moest blijven. Hjj vond het plan van b. en w. sterker dan dat van Bergsma/ Visser. De heer Zeilstra was blij, dat er in de vorm van Gedeputeerde Staten en de Kroon nog scheidsrechters zijn, want an ders zouden de grensincidenten tussen Sneek en Wymbritseradeel wel eens niet kunnen uitblijven. Hij was teleurgesteld dat g.s. niet verder waren gegaan. Hij vond het niet zo vreemd, dat dit voor stel tot wijziging van de PvdA kwam. Deze letters komen van „Pik het van de ander”, aldus de heer Zeilstra. De stad groeit uit haar jasje en wat is er dan gemakkelijker dan het van de buren te nemen. Hij zag de bevolking van Sneek in gedachten al met de burgemeester voorop met het zwaard van Greate Pier oprukken naar Epemastate. Als Sneek verzorgingscentrum voor het achterland moet zijn, dan moet er ook iets te verzorgen zijn, aldus de heer Zeil stra. De industrie, zowel als de recreatie zijn volgens hem in Wymbritseradeel net zo goed mogelijk als in Sneek. Men moet er ook voor zorgen, dat er leefbare dorpen zijn. Daarom geen steun aan het amendement. Ook hjj voelde voor een ge meentelijke herindeling. Zijn fractiegenoot, de heer Boomsma vond een goede buur beter dan een verre vriend. Laat Ysbrechtum zoals het is. Voor de rest stond hij achter het voor stel. Advertentieprijs: 15 cent per mm Bjj kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 4, per half jaar. Franko p. post f5,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad De heer De Blauw betoogde met klem, dat hij de zaak objectief wilde bekijken en geen Wymbritseradeels geluid laten horen. Hjj vond, dat het er op lijkt alsof het getal belangrijk is. Dat Sneek toch maar zoveel mogelijk inwoners wil heb ben. Hij was het er mee eens, dat dit wel belangrijk is voor een gemeente, maar nog veel belangrijker is volgens hem de vraag hoe men woont. Het gaat om het prettigste woonkli maat. Wanneer Sneek werkelijk een cen trum is van de Zuidwesthoek, dan moet men de zg. parasitaire bebouwing zien als een welkome aanvulling op het woon beleid. Hij vond een groei van 25.000 meer dan voldoende. Tenslotte pleitte de heer De Blauw voor een gemeentelijke herindeling voor de gehele Zuidwest hoek. Zondagavond kwam iemand met een auto uit de Ubbo Emmiusstraat. Ter hoogte van het kruispunt met de Kerkhoflaan bleek men de weg te hebben opgebroken. Er lag nog een berg losse stenen. Maar in het donker was die niet te zien, zodat de man er oud-Sneker P. Siksma uit Haarlem, pardoes boven op reed. Overigens liep dit nog goed af, maar in het vervolg kunnen bij dit soort obstakels beter knipperlichten en hekkeu geplaatst worden. Dezelfde vereniging heeft plannen om ook ten westen van de Lemmer weg een speeltuin te stichten. De plan- nen verkeren nog in een pril stadium, moeite de auto weer met vier wielen maar dat de tuin in op de weg krijgen. In de binnenstad is het erg moeilijk een parkeerplaats te vinden. Heeft men eenmaal één gevonden, dan is dat soms ook nog een moeilijke par keerplaats. Bijvoorbeeld langs het Grootzand. Zoals het bovenstaande geval illustreert: er kan niets gebeu ren of men duikt de gracht in, met alle gevolgen van dien. Een eenvou dige stootrand zou het parkeren aan zienlijk minder riskant maken! De verkeerszuil op het kruispunt Oosterdük-Rijksweg 43 werd gis teravond omver gereden door een Amerikaanse militair, die een glaasje teveel op had. De jongeman reed door, maar werd enkele kilometers buiten Sneek aangehouden. Er werd proces-verbaal tegen hem opgemaakt. De wagen werd licht beschadigd. K. De televisie is een machtig ding. Zij is zelfs in staat een toneelavond niet door te laten gaan. Gisteravond gebeurde dat met de voorstelling, die de toneelgroep „Amicitia” in Amici- tia zou geven. De thriller „Beau ri- vage” zal nu volgende week woens- zelfde plaats en G. f3V- B. üt Snits zeer beslist de Nederlandse suite van H v. Lijnschoten en de ouverture „Obe ron” van C. M. von Weber. Ik heb ge noten van het eerste werk. Dit is o.a. muziek voor een harmonieorkest, prach tig geïnstrumenteerd en firtuoos gespeeld. Hetzelfde kan gezegd worden van „Obe ron”. De Slavische mars van Peter Tsjai- kowski maakte op mij niet zo’n grote indruk. De trompetten, trombones en slagwerk domineerden te veel, maar ik wil dit graag toeschrijven aan de be werker van dit stuk. Dirigent Jo Diederen is een vakman, di rigeert zeer duidelijk en exact en weet bovendien muziek te maken. JOHAN BOK. eind ligt, doordat het Sneeker Meer zo moeilijk is af te zetten. Het is daarom nodig, dat er meer donateurs komen om de financiële draagkracht sterker te ma ken. Het eerste onderdeel van het program ma werd verzorgd door de firma Miede ma, die een film vertoonde over de 150- ste Hardzeildag. Hiermee kwamen de aanwezigen al direkt in de sfeer van de zeilsport. Vervolgens werden alle lach- remmen losgegooid door de film „Groe ne Grappen”. Toen het doek openging voor het „Sel- skip Rients Gratama” zat de stemming er dan ook al flink in en zjj werd nog verhoogd met de revue „It leaf op ’e least”. Titia Dijkstra, Jetske Zijlstra, Sipke Oppedijk en Rients Gratama brach ten een prachtig programma, vakkundig begeleid door pianist Cor Huisman. Het ovationeel applaus aan het slot was een welverdiende beloning! Tenslotte werd nog tot diep in de nacht gezellig gedanst op de muziek van het kwartet Gerard Wiersma uit Joure. Ie dereen was het er over eens: een avond tot in alle puntjes verzorgd! Dinsdagavond werd voor de negende maal de jaarlijkse feestelijke contactavond gehouden van de Stichting „De Sneker Pan” en de Skütsjecommissie Sneek. Medewerkenden aan deze avond waren het gezelschap Rients Gratama, het orkest Gerard Wiersma, terwijl er bovendien enkele films werden vertoond. Dat deze avond een grote populariteit geniet bleek uit de enorme belangstelling. Het Amicitia- theater was tot de laatste plaats bezet en velen moesten zelfs worden teleurgesteld. De voorzitter van de stichting „De Sneker Pan”, de heer' D. v. d. Werf, opende de avond met een hartelijk woord van welkom aan de aanwezigen. In het bijzonder werden welkom geheten burge meester J. van Hout met echtgenote, de ereleden, de Sintrale Kommisje Skütsje- Het is niet zo eenvoudig te zeggen wie er gelijk hebben. De voorstanders van christelijk onderwijs gaan er van uit, dat onderwijs nog iets meer is dan overdracht van kennis. De opvoeding van de jeugd tot volwassenen met ka rakter is minstens zo belangrijk als de kennis, waar maar zo weinig van blijft hangen. Zij vinden, dat hun kinderen het onderwijs, of dit nu lager, voortgezet of technisch is, moeten ontvangen van onderwijzers, die hen opvoeden zoals de ouders het zelf zouden moeten doen. Dat betekent vanuit hun levensbeschou wing. Bij de doop van hun kind hebben zij immers de belofte afgelegd het te on derwijzen en te doen onderwijzen in de aloude christelijke leer. Dus christelijk onderwijs. Ook de voorstanders van openbaar onderwijs hebben hun argumenten klaar. Zij vinden het zo jammer, dat er ver deeldheid is. Zjj menen, dat het heel goed mogelijk is het kind zelf christe lijk op te voeden zonder christelijke school. Dat de onderwijzer Wel moet opvoeden, maar de kinderen niet zijn levensbeschouwing moet opdringen. Dat in deze tijd van oecumene, van „door braak” - om twee zaken te noemen, die nauw verband houden met de door de heer Keulen genoemde „integratie” - ook de scholen moeten ophouden met hun apartheid, hun „segregatie”. Het is goed, dat er over deze dingen gedacht wordt. Beide partijen zonden el kaar dan ergens moeten vinden. Dat kan, als men niet bij voorbaat over tuigd is van eigen gelijk. Als men be reid is te luisteren naar de mening van de ander. Als men met werkelijke ar gumenten komt. Bij dit alles gaat het alleen om het belang van het kind. Dat zou men licht vergeten. De héér Baarda merkte op, dat Sneek een van de weinige gemeenten is in Friesland, die naast een groei van het geboorteoverschot op een vestigingsover schot kan bogen. HU vond de conclusie van de uiteindeljjke raming van 45.000 inwoners over 20 a 30 jaar aan de lage kant. „Sneek zit volledig in de groef en de nu aangeboden grenzen zijn te eng ge trokken. Als er sinds januari 1960 reeds 34 ha aan industrieterrein is uitgegeven, dan is de behoefteberekening voor 24 jaar van 81 ha met slechts een uitloop van 10 pet tot 90 ha ten enenmale onvol doende”, aldus de heer Baarda. Grenswijziging is in vele gevallen een pijnlijke operatie en als men de operatie in één keer kan verrichten, moet men de patiënt niet tweemaal op de snijtafel leggen. Tal van bedrijven, die niet tot de in dustrie behoren verlaten in toenemende mate de binnenstad om zich op gunstiger plaatsen te vestigen. Het is dan ook van essentieel belang, dat het gevraagde terrein aan de zuidzijde van de Houke sloot aan de gemeente wordt toegevoegd. De heer Baarda toonde begrip voor het feit, dat b. en w. het annexeren van dorpskernen in hun plan vermeden heb ben. Daarom had de AR fractie bezwaar tegen het amendement. Men heeft het de buurgemeente, die niet, zoals in de plan nen van g.s. werd genoemd 90, maar 156 mensen verliest, niet willen aandoen Ys- brechtum te annexeren. Tenslotte wees de heer Baarda er op, dat Sneek een kern is, die fungeert als trekpaard ten opzichte van de omrin gende gemeenten. Met uitzondering van de annexatie van IJsbrechtum kon de AR fractie zich met het amendement verenigen. De heer Berkhout betuigde zijn in stemming met het voorstel. Steeds moest er in het verleden worden gepland op het territoir van een andere gemeente. Moet men over 25 jaar opnieuw beginnen? In deze dynamische tijd zou het over een groter tijdvak moeten gaan. Men moet deze kwestie zakelijk bezien, hoewel er ook begrip kan zijn voor de buurgemeen ten. Maar het gaat niet om het belang van Sneek of Wymbritseradeel, doch om het algemeen belang. De kern Sneek moet de ruimte hebben. De heer Berk hout had veel waardering voor het voor stel van b. en w„ maar voelde toch meer voor het amendement. voorstel, dat minder geeft dan het voor stel van b. en w. Toen hebben b. en w. gezegd: Akkoord, als aan bepaalde voor waarden wordt voldaan. Toen heeft men de grens verlegd tot aan de Broeresloot. Omdat de terreinen aan de zuidzijde van de Houkesloot niet daarin zijn opgeno men, krjjgt Sneek niet de optimale mo gelijkheden tot ontplooiing. De voorstelling van de heer De Blauw alsof Sneek er alles op zet hier zoveel mogelijk mensen naar toe te halen is niet juist, aldus de voorzitter. Door het aanvaarden van het kernbeleid heeft Sneek een bepaalde functie gekregen. Dat leidt tot de vervorming van grote bevolkingscentra, omdat alleen dan zo goed mogelijk in de collectieve behoef ten op sociaal, medisch en cultureel ge bied kan worden voorzien. Deze ontwikkeling wordt gestimuleerd door het verkeer. Sneek heeft een op dracht in het geheel. Het getal 45.000 is geen streefgetal, dit getal ontstaat en daardoor de behoefte aan diverse zaken. We moeten opvangen wat hier komt. Wil Sneek haar positie handhaven, dan moet hiermee rekening worden gehouden. In derdaad is het belangrijk hoe men woont. Maar dat is ook een kwestie van ruimte. Daarom is de gedachte van de heer De Blauw structureel gezien een goede ge dachte. Over een herindeling van de Zuidwesthoek zou men lang en breed kunnen spreken, maar dat is niet het probleem van vandaag. Het is van veel groter orde. Er zijn provinciale - be langen mee gemoeid. Het recreatieschap moet men niet zien als beperkt tot het Sneekermeer, het zal ruimer gebied moe ten omvatten. dagavond zelfde tijd, gebracht worden. Met het vaandelfonds van de kaats- hear J. Nienhuis sil sprekke oer: vereniging Sneek gaat het tot dusver kan en moet een naar wens. De actie loopt goed en de „Kristlik Frysk Toaniel-forban hiermee Dinsdagmorgen kreeg ook een an dere automobilist de schrik van z’-'n leven, toen hij in zijn auto stapte, die aan het Grootzand stond gepar keerd. Hij startte de motor, wilde wegrijden, maar gleed de verkeer de kant op en hing plotseling met al zijn hebben en houden boven het wa ter. Gelukkig bleef alles op het droge en kon de kraanwagen zonder veel

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1