Lankhorst Wat de raad van te behandelen krijgt Jubilarissen werden gehuldigd Begrotingsvergadering raad IJlst Zachtboordplafonds in de woonkamers I IJLST WYMBRITSERADEEL en van voor AGENDA J Koninklijke onderscheidingen acht medewerkers Stoeien op de weg is gevaarlijk Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, Voorlopige lijst KVP DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD j Hij was in slaap gevallen Geslaagd P. v. d. Mark lid NTS-programmaraad Eten voor India door Sneker scholen Maandag 28 februari 1966 Gymnasium niet vergeten - Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde urtqave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Meer subsidie voor Fries Scheepvaartmuseum „De Laatste Eer' Oppenhuizen- Uitwellingerga Uitvoering „Euphonia" in Oppenhuizen goed geslaagd Schade f 60.000.- voor vijf Friese voetbalclubs 121ste jaargang no. 17 WEINIG ROOSKLEURIG RADERWERK AMICITLA-THEATER WAT ER VERDER TE DOEN IS f 1.029,60 Enschede 1.009,01 Sleat f25,—; Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 Woensdag 2 maart 's avonds 8 uur film: Gevaarlijke verhoudingen. of men zich aan het werk en de sfeer zou kunnen aanpassen en met de andere medewerkers zou kunnen ópschieten. Het vieren van een jubileum evenwel geeft aan dat dit gelukt is. Vorige week maandagavond kwam de begrafenisvereniging „De Laatste Eer” te Oppenhuizen-Uitwellingerga bijeen in café De Jager. Voorzitter Sch. de Boer opende de vergadering met gebed en heette allen hartelijk welkom. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester gingen vlot onder de hamer door. De heer D. Zeilstra trad af als be stuurslid, doch werd herkozen. In de rondvraag kwamen nog heel wat vragen aan de orde, omdat verscheidene leden het niet eens waren met enkele zaken. Het bestuur zal een onderzoek instellen De opkomst was zeer goed. Er waren niet minder dan 58 leden aanwezig. Vorige week woensdag slaagde in Am sterdam de heer J. J. de Jong uit Heeg voor zijn vakdiploma’s glas, keramische artikelen, luxe artikelen en kunstnijver- Woensdag 2 maart Jaarlijkse Propagan da Feestavond Bond van Staatspen- sionering afd. Sneek in zaal Hanen burg. Aanvang 8 uur. Woensdag 2 maart Jaarfeest CJV te Scharnegoutum. Woensdag 2 maart: Openbare vergade ring AR statencentrale in Aere Peren- nius. Spr. drs. S. van Tuinen, burge meester van Dokkum. Maandag 7 maart Alg. Ledenvergade ring Coöp. Boerenleenbank, Hommerts in het Lokaal te Hommerts. Aanvang ’s avonds 7.30 uur. V.Ln.r.: J. Drent, G. Boersma, H. Jelle- ma, G. Pieters, P. Pietersma, M. de Ree, burgemeester Rasterhoff, H. Rie- mersma en J. Bergsma. f io,—; f2,50; SNEEKER NIEUWSBLAD kamertjes, zodat het bedrag der huur verhoging 1966 voor deze 48 woningen 0,50 lager werd dan anders het geval zou zijn geweest. Op deze wijze is er een betere verhouding verkregen in de huur prijzen van deze 66 woningen en ook in die t.o.v. vergelijkbare woningen. Een sterk staaltje van slapen werd er geleverd door K.B. uit St. Nicolaasga, die het presteerde van half elf zaterdagnacht tot drie uur zondagmorgen slapend door te brengen in een w.c. van cafetaria ’t Hoekje te Woudsend. ’s Nachts werd men daar opgeschrikt door gestomr'.el en bemerkte toen de bezoeker, die men niet eerder ont dekt of gemist had. Vrijdag 4 maart: Klaverjassen v.v. BI. Boys in „De Corner”, Pr. Hendrik kade. Aanvang 8 uur. Zaterdag 5 maart Vjjfde prestatietocht Den Oever-Sneek. Sneker Wandel Unie. Afstand 50 km. Start ’s morgens 8 uur Hotel op Den Oever. De actie Eten voor India op de Sneker scholen heeft het volgende bedrag opge bracht: Chr. Midd. Landb. school 100,Chr. LTS 112,60; Openb. LTS 86,28; Chr. Lyceum 802,04; Fockens Ulo 202,77; Openb. Huish. school 44,48; Chr. Huish» school 138,57; Rehobóth Ulo 350,01; Openb. Sipkens Ulo 372,48; Chr. Landb. school 32,-; Chr. Kweekschool 208,54; R.K. Ulo 39,-; R.H.B.S. 117,75, totaal 2606,53. In onze krant van donderdag stond in de rubriek „Waterpoortkrabbels”, dat de initiatiefnemers van de actie op de Sne ker scholen „Eten voor India” kennelijk het gymnasium hadden vergeten. Men maakte ons er op attent, dat het gymna sium wel was opgebeld, maar dat een leerling had gezegd: wij zijn al bezig. Dat heeft men toen maar zo gelaten. Van vergeten is dus geen sprake. De raad der gemeente Sneek komt morgen dinsdag 1 maart ’s avonds 7.15 uur bijeen ter behandeling van een tien punten bevattende agenda. Hieronder is ook het advies van b. en w. op een ver zoek van de vereniging „Fries Scheep vaart Museum” om verhoging van het haar toegekende subsidie. Zoals men in een vorig nummer heeft kunnen lezen, stellen b. en w. voor het huidige sub sidie van f 4.450,met f 8.000,te ver hogen en te brengen op f 12.450,Dit voorstel werd wegens tijdgebrek in de vorige vergadering aangehouden. Enkele huurders van het complex van 66 z.g. eigen woningen der gemeente, ge legen aan de Willem de Zwijgerstraat en Woudvaartkade, hebben verzocht zacht- boardplafonds aan te brengen in de woon kamers van hun woningen en de percelen met twee slaapkamertjes van een derde slaapvertrek te voorzien. Na overleg met de door de minister aangewezen nationale organisaties heeft het NTS-bestuur tot lid van de program maraad van de NTS o.m. benoemd de heer P. van der Mark te Sneek. Donderdag 3 maart: Voorlichtingsavond over emigratie naar Canada in café- rest. „Onder de Linden”, aanvang 8 u., met vertoning films. Vrijdag 4 maart V.A.D.V. Spreker A. B. Wigman over „Het Nationale Park De Hoge Veluwe”, café-rest. „Onder d« Linden”, 's avonds 8 uur. Tênslöttê de vaststelling van het bedrag per leerling voor het openbaar l.o. voor 1966, vaststelling voorschot op exploita tievergoeding bijzondere kleuterschool 1966 en idem voor de bijzondere scholen voor g.l.o. 1966. van een derde slaapkamertje. De daar mee gemoeide kosten werden uit het on- derhoudsfonds bestreden. De overige (48) woningen hebben der halve nog twee slaapkamertjes. Zouden deze woningen van een derde slaapver trek worden voorzien, dan zou naar glo bale raming daarmee een investering van 80.000,- a 90.000,- gemoeid zijn. B er W. menen, dat aan het verzoek van de huurders niet moet worden voldaan. Afgezien van het aanmerkelijke kosten- bedrag, met het treffen van een zodanige voorziening gemoeid (rond 1.800,- per woning), zijn zij van oordeel, dat het maken van een derde slaapvertrek in deze woningen achterwege moet blijven. Medio september 1965 ik nagegaan of er gelet op de gezinsgrootte van de des betreffende huurders aanleiding is tot het scheppen van meer slaapruimte. Het geringe aantal gezinnen (maximaal 9), dat wezenlijk behoefte zou hebben aan een derde slaapvertrek zal op andere wijze over meer woonruimte moeten kunnen beschikken, nl. door huisvesting in een grotere woning. De dan vrij komende wo ningen zullen stellig zeer gewild zijn bij kleinere gezinnen. Op grond van het vorenstaande stellen b. en w. dan ook voor aan het verzoek van de desbetreffende huurders tot het maken van een derde slaapkamertje niet te voldoen. Daar het onbevredigend werd geacht, dat er bij deze 66 woningen geen huur- verschil bestond tussen de woningen met twee en die met drie slaapkamertjes zijn in het kader van de jongste huurverho ging de huren der 48 woningen met twee slaapvertrekken met een lager percen tage verhoogd dan die met drie slaap- Dinsdag 1 maart Concert Frysk Orkest in Amicitia Theater. Aanvang ’s avonds 8 uur. Dirigent Jo Diederen: Solist Joseph Conrath, viool. Dinsdag 1 maart Vergadering van de raad der gemeente Sneek. Voor een achttal jubilarissen bij N.V. Lankhorst Touwfabrieken eindigde afge lopen zaterdag wel op een zeer bijzondere en feestelijke wijze, toen ze met hun echtgenotes bijeen waren in de versierde zaal van restaurant Piso, voor een officiële huldiging door de koninklijke onderscheidingen, welke hen door de bur gemeester van Sneek namens Hare Majesteit de Koningin werden uitgereikt. Sa men met de voltallige directie van de N.V. Lankhorst en hun dames, alsmede met een groot aantal genodigden uit alle afdelingen van het bedrijf, werden ze welkom geheten door de heer M. de Rapper. ONBEWOONBAAR VERKLARIN G VAN TIEN WONINGEN B. en w. stellen verder voor de wo ningen Boschgracht 1 links, 2a en 4a, Bothniakade 29, 4e Frittemahovenstraat 3 en 4; Looxmadwarsstraat 10 en 20; 2e Oosterkade 17 en 39; Singel 90; Wa- terpoortsgracht 16 en 17; Zuidend 19 en 23, onbewoonbaar te verklaren, omdat zij niet door het treffen van voorzienin gen in bewoonbare staat kunnen worden gebracht. Van deze woningen zijn alleen Waterpoortsgracht 16 en 17 en Zuidend 19 bewoond en t.a.v. deze huizen stelt het college voor te bepalen dat deze wonin gen ontruimd moeten zijn binnen zes maanden, te rekenen van de dag, waar op de tijd tot voorziening tegen dit be sluit zal zijn verstreken of waarop dit besluit in beroep zal zjjn gehandhaafd. INGEKOMEN STUKKEN Ingekomen is een schrijven van de Ried fan de Fryske Biweging betreffen de de bevordering van het Friese taal gebruik en van de Comm. Partij Neder land afd. Sneek omtrent het aanbrengen van verkiezingsbiljetten op de gemeente lijke aanplakborden. B. en w. stellen voor het eerste schrij ven voor kennisgeving aan te nemen en het tweede in hun handen te stellen ter afdoening. Verder komen aan de orde: Een advies van b. en w. naar aanleiding van een verzoek van gedeputeerde staten om het oordeel kenbaar te maken omtrent de per 1 januari 1966 te treffen bezoldigings- maatregelen voor gemeentesecretarissen en -ontvangers. B. en w. adviseren de raad om g.s. te berichten dat deze maat regelen geen bezwaar ontmoeten. Een advies van b. en w. betreffende de: a. de aanvragen van de besturen der bij zondere lagere scholen om toekenning van de gemeentelijke vergoedingen be doeld in de Lager-Onderwjjswet 1920 en het Besluit buitengewoon lager onder wijs 1949 over de jaren 1963 en 1964; b. de vaststelling ingevolge het Besluit bui tengewoon lager onderwijs 1949 van de kosten der bijzondere scholen voor bui ten lager onderwijs over 1963 en 1964. B. en w, adviseren de raad deze vergoedingen vast te stellen. Gisteravond om een uur of negen wa ren nog enkele jongens aan het stoeien op de Oosterdijk. Al stoeiend kwamen ze op de rijbaan, waar op hetzelfde ogenblik een auto naderde. De 16-jarige M.H. kwam voor de auto terecht en viel. Met een waarschijnlijk lichte hersenschudding moest hjj naar huis worden vervoerd. In verband met de gestegen salaris kosten stellen Gedeputeerde Staten van Friesland voor het subsidie van het Fries Genootschap te Leeuwarden met f 12.500,— te verhogen. Het subsidie voor het Genootschap wordt hierdoor f 74.600. Tevens wordt voorgesteld het subsidie voor het Fries Scheepvaartmuseum te Sneek met f7.000,— te verhogen en te brengen op f 11.000,— en dat van het Operagezelschap Forum te met f 787,— te verhogen. Vrijdagavond werd door het bestuur van de afdeling Sneek van de KVP en een commissie van advies een voorlopige groslijst samengesteld. Deze groslijst ziet er als volgt uit: 1. J. P. de Vries, 2. C. J. Berkhout, 3. H. Scholten, 4. mevr. E Lampe-de Vries, 5. H. Brattinga, 6. G. W. Poiesz, 7. mevr. S. Andela-Brouwer, 8. F. Middelhof!, 9. A. Ligthart, 10. H. Diekstra. Medio maart zal door de leden beslist worden hoe de definitieve lijst er uit komt te zien. Namens de directie sprak de heer W. H. Dormaar een bijzonder woord van welkom tot burgemeester Raster hoff en de heren Tjallema en Suwijn van de Nederlandse Maatschappij van Nijver heid en Handel. Hij richtte zich vervol gens tot de jubilarissen, die de afgelopen twee jaren een 40- of 25-jarig dienstver band mochten gedenken. De heren H. Jellema en M. de Ree vierden een 40- jarig en de heren H. Huiskes, J. Nieu wenhuis, K. Nijdam, G. Stallinga, R. Veenstra, P. de Vries en K. Pieters een 25-jarig jubileum. Helaas was de heer Pieters wegens ziekte verhinderd op deze avond aanwezig te zijn. De heer Dormaar noemde het zeer verheugend, dat zes medewerkers, die reeds voor 1964 een 40-jarig jubileum mochten vieren, aanwezig waren met hun echtgenotes, en wel de heren J. Bérgsma, G. Boersma, J. Drent, G. Pieters, P. Pietersma en H. Riemersma, die samen met de heren H. Jellema en M. de Ree een koninklijke onderscheiding zouden ontvangen voor hun 40-jarig dienstverband, een eer waarop de direc tie, met hen, terecht trots mag wezen. WAARDERING Een bedrijf is als een groot raderwerk,, met grote en kleine raderen, waarvan hét ené moèilijk, hét andere gemakkélijk te vervangen is, maar wat als geheel slechts goed functioneert als alles mee draait. Met een persoonlijk woord voor iedere jubilaris afzonderlijk werd de ,,40-ers” de gouden draagmedailles opgespeld, ter wijl aan de „25-ers” de legpenning werd uitgereikt. Daarna mochten de echtge notes de vererende getuigschriften in ont vangst nemen, uiteraard vergezeld van gelukwensen. Tegelijkertijd overhandigde de heer Van Oerle namens de directie van het bedrijf aan de jubilarissen het gebruikelijke gou den armbandhorloge met inscriptie. Een speciale attentie voor de vrouwen der jubilarissen werd door de heer Dor maar aan ieder van hen met een toepas selijk woord overhandigd. Namens de jubilarissen sprak de heer Stallinga een woord van dank aan de directie, de burgemeester en de heren Tjallema en Suwijn voor de bijzondere en voor hen zeer persoonlijke manier waar op deze huldiging had plaats gevonden. Het grootste gedeelte van onze diensttijd, aldus de heer Stallinga, hebben wjj ge werkt onder leiding van onze voormalige directeur de heer Van der Sluis sr., die tot onze vreugde deze avond, samen met zijn vrouw, ook aanwezig is, en wij hopen ook onder de nieuwe directie in een nieu we periode een even prettige werktijd te gemoet te gaan, in de verwachting dat de directie ons, door de zojuist van hen ontvangen horloges, steeds „bij de tijd’ zal vinden. Na dit officiële gedeelte werden de aan wezigen verder zeer aangenaam bezig gehouden door gezellige conference en liedjes van Henk Stuurop, afgewisseld door de goochelaar Jacques Boulanger, met een smaakvol en aantrekkelijk pro gramma. De openbare raadsvergadering van IJlst zal op dinsdag 1 maart, ’s avonds half acht, worden gehouden. De hoofdmoot voor deze vergadering is de vaststelling van de gemeentebegro ting en de begroting woningbedrijf 1966. De gemeentebegroting vertoont een tekort van ruim f 19.000. De inkomsten worden geraamd op f 615.891,41, de uitgaven op f 635.333,63. Verder komt aan de orde: Een voorstel tot verhoging van de keurlonen voor slachtdieren en vlees. Daarna de benoe ming van twee leden in het algemeen be stuur van de Streekmuziekschool. Ver schillende aanvragen om subsidies voor 1966 zullen beoordeeld moeten worden. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150-3005 Advertentieprijs: 15 cent per mm Bij kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs f 4,— per half jaar. Franko p. post f 5,per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Donderdag 3 maart Maatschappij tot Nut van ’t Algemeen. Voorstelling Sca- plno Ballet o.l.v. mevr. Hans Snoek in het gemeenschapshuis „De Treem- ter” te Balk. Aanvang 's avonds 8 uur. Nederlandse bedrijfsleven in zjjn geheel, getuige het feit dat de Nederlandse Maatschappij van Nijverheid en Handel door het uitreiken van eremedailles en vererende getuigschriften haar waarde ring voor jubilarissen daardoor doet blij ken. Vervolgens begroette de heer Dormaar in het bijzonder hen, die de afgelopen jaren vanuit het bedrijf met pensioen zijn gegaan. Dit waren de heren F. Corbee, S. de la Ferté, P. Schotanus, J. Haag- sma, P. Schrichte en M. Vollema, die met hun dames eveneens een ereplaats in de zaal hadden ingenomen. Officieel neemt het bedrijf nu afscheid van u, aldus de heer Dormaar, onder dank voor alles wat u voor de groei van het bedrijf hebt gedaan, maar toch hopen wjj het contact met u te behouden en u o.a. vele malen op onze personeelsavonden te mo gen ontmoeten. Burgemeester Rasterhoff zei zeer ver heugd te zijn een dergelijk groot aantal koninklijke onderscheidingen te mogen uitreiken. Het zou vreemd lijken, aldus de heer Rasterhoff, een periode van 40 jaren werken, vaak met veel moeite en zwoegen, met een onderscheiding te be lonen, ware het niet, dat de arbeid voor de mens een veel grotere betekenis heeft dan alleen het voorzien in het dagelijks levensonderhoud De chr. muziekvereniging „Euphonia” gaf vorige week woensdag en donderdag een uitvoering in het gebouw van de Ned. Herv. Kerk te Oppenhuizen. De eerste avond, die voor de ouderen was, trad als feestleider op de heer J. Nieuwenhuis, de tweede avond, die voor de jongeren was, de heer D. Boonstra. Het muzikale gedeelte van het program ma bestond uit marsen, ouverture, ko ralen. Deze muziek viel bjj het publiek zeer in de smaak. Er werd ook een zg. repetitie gespeeld, een- stuk voor brass band. Het korps hoopt over ongeveer zes weken zjjn nieuwe instrumenten te krijgen zodat het dan met recht een brass-band genoemd kan worden.' Na de pauze werd het toneelstuk „Ger rit de swalker” opgevoerd door de to neelgroep van de CJBTB uit Gaaster- land. De eerste avond kon het beter, maar de tweede avond kwam het stuk goed uit de verf. Jammer dat beide avonden zeer slecht bezocht waren. Het gebouw was slechts half vol. Maar al met al kan Euphonia terugzien op een goede uitvoering. Als men terugziet op de periode van indiensttreding van de jubilarissen, van 1919 tot 1925, kenmerkte deze zich in derdaad als weinig rooskleurig. Met een wereldoorlog pas voorbij en een crisis tijd voor de deur, die weer gevolgd werd door een nieuwe wereldoorlog, zijn de afgelopen jaren beslist niet moeiteloos -Toph hebben ze ook een ontwikkeling op technisch, maatschap pelijk en sociaal gebied gebracht, die voorheen onvoorstelbaar leek. Het zou weinig zinvol zijn, aldus spre ker, een 40-jarig dienstverband te be kronen met een koninklijke onderschei ding als daarbij alleen werd gelet op de officiële instanties, die deze toekennen en die immers de betrokkenen niet per soonlijk kennen, neen, de ond°rscheiding houdt juist zijn waarde door de mede werking daaraan van diegenen uit het bedrijfsleven, die hen wel persoonlijk we ten te waarderen en als blijk daarvan hen voordragen. Hierna speldde de burgemeester de betrokken jubilarissen de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nas- sau, op de borst. In zijn slotwoord wenste hij tevens de echtgenotes, die toch zo’n belangrijk aandeel hebben gehad in deze 40 dienstjaren, van harte geluk met hun gedecoreerde echtgenoten. Ook de directie werd door de burge meester van harte gelukgewenst; tenslot te zijn er voor langdurig dienstverband twee partijen nodig en dat de directie in staat is geweest deze acht gedecoreerden gedurende 40 jaren werkgelegenheid te verschaffen en met plezier in dienst te houden is reden, dat zij temeer in de vreugde en eer kan delen. Na een pauze, waarin de aanwezigen werden voorzien van consumpties en ge noten van voortreffelijk pianospel van de heer Riphagen, kreeg de heer Tjalle ma het woord. Vaak gaan de gedachten terug naar de dag waarop men zijn in trede in het bedrijf deed, aldus de heer Tjallema, en waarop men zich afvroeg Vrijdag 4 maart: Openbare bijeenkomst VVD in rest. Piso. Spreker mevr. mr. J. M. Stoffels-Van Haaften, lid der Tweede Kamer, aanvang ’s avonds 8 uur. Hoewel de directie de gewoonte heeft op de eigenlijke jubileumdag de betrok kenen persoonlijk te bezoeken en geluk te wensen, waarbij naast de blijken van waardering, die de directie voor de ju bilarissen individueel heeft, evenzovele herinneringen te voorschijn komen, meent zij toch door deze officiële huldigings- avond de viering van jubilea een bredere achtergrond te geven. Waar de directie bij de leiding van het bedrijf, naast vele andere factoren, mede afhankelijk is van de ijver, trouw en verbondenheid van haar medewer- kers, hééft zij er behoefte aan bij een voorbijgegaan, dergelijke gelegenheid een medewerker een openlijk blijk vah waardering en er kenning te doen toekomen voor zijn toe wijding. De heer Dormaar merkte op, dat het vieren van een jubileum niet een aangelegenheid is binnen de kring van het eigen bedrijf alleen, maar van het Een enquête heeft uitgewezen, dat de vijf Friese clubs, t.w. Sneek, Terhorne. TOP, HJSC en Heeg door de watersnood een totale schade hebben geleden van plm. f60.000,— Voor het FVB-waters- noodfonds beginnen de gelden van de niet door waterschade getroffen Friese clubs nu binnen te komen. Tot dusver kwamen bedragen binnen van: Akkrum f25,Drachten f50, Frisia f 50,—; Houtigehage f 50,—; Ol- deboorn f35,—; Sleat f25,—; Thor J. H. Meijer (scheidsrechter) de v.v. LSC stuurde f 100,— rechtstreeks aan de Van Harte Actie ten behoeve van de v.v. Sneek. Stortingen voor het FVB-watersnood- fonds, dat samenwerkt met het door de KNVB in het leven geroepen Watersnood- fonds, kunnen geschieden op gironummer 873341 t.n.v. penningmeester KNVB afd. Friesland te Leeuwarden. Zoals bekend, zijn de laatste jaren in een aantal complexen woningen der ge meente in de woonkamers zachtboard- plafonds aangebracht, waardoor het woongerief werd verhoogd (meer ge- luids- en warmte-dsolering). Hoewel het complex van 66 z.g. eigen woningen der gemeente, ingebracht in het gemeentelijk woningbedrijf, ruim 40 jaar oud is, achten b. en w. het alleszins ver antwoord deze voorziening ook hier te treffen. De woningen zijn enige jaren ge leden verbeterd door het aanbrengen van w.c.’s en nieuwe keukens. Ook verkeren ze in een zeer behoorlijke staat van on derhoud. Indien de met deze voorziening ge moeide kosten, geraamd op 280,per woning inclusief het verven van de aan te brengen plafonds, volledig door de huurders via huuropslag zouden worden betaald, zou deze opslag (op basis van een rentepercentage van 6 en een afschrij- vingsduur van 20 jaar, welke periode ons aanvaardbaar voorkomt) 0,50 per woning per week moéten bedragen, nl. 0,0872 x 280,-/52 0,47 of afge rond op een veelvoud van 5 ct 0,50. In vergelijking tot de bij andere com plexen verschuldigde bedragen (varië rend van 0,20 tot 0,35 per woning per week) is dit hoog. B. en W. menen, dat er in dit geval geen bezwaar tegen bestaat om de huuropslag op een wat lager be drag te bepalen dan het hiervoor bere kende. Een bedrag van 0,30 per woning per week komt hun redelijk voor. Op deze wjjze zou een investering ad 11.480 via huuropslag worden gedekt. Het reste rende deel ad 7.000 kan ten laste van de reserve voor buitengewoon onderhoud en woningverbetering worden gebracht 18.480,-11.480,-). Bedoelde reserve laat een zodanige beschikking wel toe. Eerder vermelc’ bedrag ad 11.480,- is aldus becijferd: meer huur per jaar 52 X 66 X 0,30 inch 2% huurderving (98/100) of wel dekking van een in vestering ad 1.009,01/ 0,0872 (rond) ƒ11.480,— Op grond van het vorenstaande stellen b. en w. de raad voor tot het aanbrengen van zachtboardplafonds in deze wonin gen te besluiten en de huurders als bij drage in deze voorziening een huuropslag ad 0,30 per woning per week in reke ning te brengen m.i.v. de datum waarop de verbetering tot stand zal zijn geko men. In het onderhavige complex woningen zijn vóór 1940 een 18-tal percelen voorzien

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1