Ysbrechtum wil niet bij Sneek Grootse manifestatie in Leeuwarden Hoofdoorzaak waterellende waren de buitengewone weersomstandigheden Vergoeding verhuiskosten bij „doorstroming”? Benzinepomp van Prakken weer in Sneker raad „Harmonie” in 1 IJLST W YM BRITS ER A DEEL en van Geen bezwaar tegen Fries raadzaal Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, in ACTIE VOOR HONGEREND INDIA Gedeputeerde 11. M. Gerbrandy op vergadering C.B.T.B.: Verzoekschrift aan g.s. 121e jaargang no. 18 1 Het ziet er nu toch weer naar uit, dat de winter achter de rug is. Hier en daar lijkt het al helemaal voorjaar. De huisvrouwen denken al aan het traditionele „hüshimmeljen”. In de watersport- stad Sneek en omgeving wordt druk gewerkt aan het gereed maken van de boten voor het komende seizoen. Donderdag 3 maart 1966 Het Sneekfr Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Gezamenlijk optreden van o.m. Frysk Orkest, Rients Gratama, Tetman de Vries, Riek Landman, Jaap de Graaf Met medewerking van vrüwel alle Friese ar tiesten zal vrijdagavond in de Harmonie te Leeu warden een nachtvoor- stelling worden gegeven ten bate van hongerend India. Om half twaalf ’s avonds zal het doek voor de eerste maal op gaan voor een voorstel ling, die voor Friesland genoemd mag en vele anderen ZACHTBOARDPLAFONDS DE FRIESE TAAL bevrediging DIJKEN NIET OP HOOGTE Redacteur £1. A. de Boer Telefoon 4091 door conferen- Bergsma zul- wel uniek worden. De hoogste stand, die bereikt is, be droeg 64+terwijl de laagste dtjkhoogte 90 cm moet zijn. Indien de dijken alle maal op hoogte waren geweest, dan had men veel minder land onder water ge kregen, aldus de inleider. Vooral in de gebieden met particuliere waterschappen bleken de dijken te laag. Ofschoon g.s. opdracht had kunnen geven de dijken op Zondagavond reed er weer een auto de gracht in langs het Grootzand. Wij schreven reeds meermalen in deze rubriek over het gevaarlijke parke ren langs de grachten. Deze keer liep het gelukkig nog goed af, maar het had ook anders gekund. De oplossing zou zijn, dat er een afscheiding tus sen weg en water wordt aangebracht. •fc Het Kleinzand nadert zijn voltooiing. Het water in de gracht is weer op het normale peil teruggebracht en aan de bestrating wordt druk gewerkt. Nu is men bezig de gracht langs de Suup- markt uit te baggeren. Onder grote belangstelling wordt er van alles bo ven water gehaald. Misschien vindt men er nog gouden munten, zoals in Serooskerke. De heer G. Bouma en zijn vrouw kregen gisteravond een serenade aan geboden door het Stedelijk Muziek corps. De hee Bouma is een der oud ste leden van het korps. Nu het echt paar 50 jaar getrouwd was wilde het korps op deze wijze bijdragen tot de feestvreugde. Het was bekend, dat de capaciteit te gering was, aldus de heer Gerbrandy, maar de buitengewone weersomstandig heden in december speelden de hoofdrol in dit drama. Er is geïnsinueerd, dat men te laat begonnen is te malen. Het tegen deel is volgens spreker waar. Op 8 de cember was de stand nl. 16+maar het was zeer slecht weer. Om practische re denen is men toen begonnen te malen, terwijl dit pas bij 25-|- hoeft te gebeuren. Enkele dagen later viel er echter in één etmaal 30 mm regen en toen ging het mis. De totale opbrengst van de collecte ten bate van het huwelijksgeschenk voor prinses Beatrix en de heer Claus bedroeg in Sneek f 2.626,87. A.s. zaterdag en volgende week (12 maart) is er in de Meerpaal nog ge legenheid het werk te bewonderen van de jonge kunstenaar Pieter Boersma. De exposant is zelf aanwezig voor eventuele uitleg van zijn schilderijen, die gerekend mogen worden tot de moderne kunst'. In ge le id cier Roel len onder meer optreden: Akke Radsma, Jaap de Graaf, Lammert Popma, Maaike de Wilde, de Ljouwerter Skotsploech, de laatste jaren toegenomen en daarom hebben g.s. een rapport laten opstellen, dat in 1956 verscheen. Dit vermeldde o.a. dat het voor Tacozijl, met een capaciteit van 4000 m3 per minuut, niet mogelijk was het Friese boezemwater te verwer ken. Hier komt nog bij, dat de Linde, de Tjonger en het Koningdiep vrij op de boe zem uitstromen. De conclusie van het rapport luidde: er moet nog eens een capaciteit van 4000 m3/min. bij! De heer Gerbrandy begon zijn inlei ding met een paar opmerkingen aan het adres van ,,de grootste krant van Ne derland”, die tijdens de periode van wa- terox erlast valse en onheuse berichten publiceerde, die echter door vele lezers voor waar werden aangenomen. De Friese boezem is gevoelig, maar niet zo erg als sommige boezems in an dere delen van Nederland. Het FZP staat 66 cm beneden NAP. De wenselijke stand is 15-20+er mag niet eerder ge maaid worden dan bij een stand van 25+. Nu is de gevoeligheid van de boezem Woensdagmiddag gebeurde er op de Singel een gecompliceerd ongevalle tje, waarbij slechts een kras ontstond op een luxe auto. Het gecompliceerde zat hem in de schuldvraag. Op de rechtse baan (drie gescheiden rijba nen) stond een grote vrachtauto te laden (of te lossen), zodanig dat fietsers en bromfietsers de wagen niet konden passeren zonder op de middel ste baan te komen (alleen voor snel verkeer). Een bromfietser werd op de middelste baan geraakt door een pas serende auto. De man kwam er ge lukkig zonder kleerscheuren af. Wie was hier fout? nog volop gedanst kan worden, waarbij het de bedoeling is, dat hiervoor drie a vier dansorkesten beschikbaar zijn. Onder meer hebben de „Sam- brinco’s” zich hiervoor reeds aangemeld. Het initiatief voor deze actie is uitgegaan van Jaap de Graaf, zakelijk leider van het cabaret gezelschap „Selskip Jaap de Graaf” (waaraan ook onze stadgenoot Jan van der Veer meewerkt, die ook de teksten voor deze groep schrijft) en de ini tiatiefnemer hoopt met een entreeprjj-: van 7,50 per persoon na afloop een flink bedrag te kunnen overmaken voor India. SNEEKER NIEUWSBLAD Het bestuur van de vereniging .Oranje’ alhier verzocht voor de ter gelegenheid van het huwelijk van H.K.H. prinses Beatrix met de heer Von Arnsberg te organiseren feestelijkheden een subsidie uit de gemeentekas te verlenen. B. en w. waren van mening dat het ver lenen van een gemeentelijk subsidie in de kosten van de feestelijkheden op zijn plaats is. Maar het verlenen van een bij drage in de kosten van cineac-voorstel- lingen, welke niet op de dag van het huwelijk maar eerst in de daarop vol gende weken gehouden worden, vonden ze niet juist. Verder achtten zjj het verlenen van een bijdrage in de kosten, voortvloei ende uit een tractatie aan de schooljeugd, slechts dan aanvaardbaar, wanneer deze tractatie plaats vindt als sluitstuk van de feestelijkheden voor de schoolkinderen op de dag van het huwelijk zelf. Het voor bedoelde tractaties uitgetrokken be drag kan overigens, uitgaande van het werkelijk aantal leerlingen der lagere en kleuterscholen worden teruggebracht tot 4200 x 0,25 1.050,Voor het overige achtten zij de overgelegde begro ting, die wanneer met het vorenstaande rekening wordt gehouden resulteert in een bedrag ad 3.280,aanvaardbaar. B. en w. vonden het passend om aan de leerlingen van de openbare en bijzondere lagere scholen ter gelegenheid van het huwelijk een herdenkingsuitgave be schikbaar te stellen, op dezelfde wijze als bü andere nationale gebeurtenissen wel is geschied. De keuze is hierbij geval len op een plakplaat voor de jongste leer lingen, een feestcahier voor de kinderen der middenklassen en een plakboek voor de leerlingen van de hoogste leerjaren. De hieraan verbonden kosten kunnen wor. den geraamd op 2.200, Op grond van het vorenstaande stelden zij de r aad voor om ter gelegenheid van het huwelijk van onze kroonprinses een krediet ad 5.500, Ook dit voorstel werd zonder hoofde- Hjke stemming goedgekeurd, echter met de aantekening, dat de heren Van Dijk en Bergsma tegen het voorstel waren. De heer Zeilstra vond het jammer, dat de muziekkorpsen niet spontaan hun me dewerking hadden toegezegd en nu een bedrag van 2.000,voor dit onderdeel van de feestelijkheden moest worden uit getrokken. De heer Van der Werf vond dit voor stel wel belangrijk in verband met de komende grenswijziging, als Sneek er zo’n honderd Fries sprekende mensen bij krijgt. Naar aanleiding van het schrijven van de CPN, afd. Sneek, omtrent het aan brengen van verkiezingsbiljetten op de gemeentelijke aanplakborden vroeg de heer Bergsma of deze borden niet gra tis beschikbaar konden worden gesteld, zoals in andere gemeenten. De voorzitter was echter van mening, dat er wel een vergoeding voor moest worden gevraagd. GYMNASTIEKLOKAAL hoogte te brengen hebben zij dat Welover wogen niet gedaan, omdat in het nood- gebied een ruilverkaveling in voorberei ding is en ophoging hiervoor is niet no dig. Een ander probleem bij dit alles was nog het inwilligen van het vriendelijke verzoek van g.s. aan de waterschapsbe sturen om niet op de boezem te malen. Velen hebben zich hieraan gehouden. Spreker had hier veel lof en waardering voor. Maar toch waren er nog besturen, die doorgingen met malen. Volgens de gedeputeerde hadden de schappen in de wat gunstiger gelegen gebieden nog wel wat meer water kunnen bergen. „Als de boeren op de klei deze ellende hadden ge zien, dan hadden zij het anders op kun nen vatten”, aldus de heer Gerbrandy. Voor de lagere gebieden (rond Sneek bv.) is het catastrofaal geworden. Hij sprak vervolgens over de mogelijk heid, dat g.s. een maalverbod konden in stellen. In de vergadering hierover heeft hij het echter afgeraden. Ten eerste, om dat een provinciale verordening de ko ninklijke goedkeuring moet hebben, die in zo’n korte tijd beslist niet verkregen zou kunnen worden. Het tweede bezwaar was van meer juridische aard. Wanneer g.s. de waterschappen zouden verbieden hun gebied leeg te malen, zou de kans bestaan, dat de eventuele ontstane wa terschade voor rekening van de provin cie zou kunnen komen. De heer Gerbran dy heeft steeds aangedrongen op een ver- zóek het malen te stoppen. Naar aanleiding van de mededelingen van de gedeputeerde kwamen verschei dene vragen uit de vergadering naar vo ren. Deze werden op kundige en over- zicihtelijke wijze beantwoord. der Werf: „Dan houdt alles op”. Wethouder Baaijens vond, dat b. en w. niets te verwijten valt. Men kan eer der verbaasd zijn, dat zij zo lang de adem hebben ingehouden. De heer Baarda toonde eveneens waar dering voor het feit, dat b. en w. het be drijf tegemoet waren getreden. De heer Prakken had zich aan de afspraak moe ten houden. Hij vond het billijk, dat men sen die hun wagen stallen in de garage van de heer Prakken, hun auto van ben zine voorzien. Het college treft geen blaam, aldus de heer Baarda. De heer Van der Werf zei, dat in de vergunning staat, dat de naam er wel op mag. De heer Baarda was van me ning, dat het gaat om de intentie, om de opvallendheid. Het speet hem dat de zaak werd overtrokken. De heer Berkhout merkte op, dat hü destijds voor Prakken had gepleit, maar nu wilde hij zich toch van de kwestie distanciëren. De heer Boomsma had ook eerst ge dacht, dat er sprake was van discrimi natie, maar hij vond dat b. en w. de bil lijkheid wel hadden betracht. De heer Lampe wilde graag weten wat nu de gevolgen zijn. De voorzitter ant> woordde, dat de pomp zal moeten ver dwijnen, definitief. De heer Lampe wilde Prakken nog een laatste kans geven. Maar de voorzitter vond, dat deze kans er voldoende is ge weest. De voorwaarde van de grijze kleur betekende, dat Prakken de pomp zelf zou moeten aanschaffen. Ondanks dc bezwaren is men toch met deze voor waarde akkoord gegaan. Nu probeert men blijkbaar de Caltex in de zaak te betrekken. ,,B. en w. zijn in bepaalde dingen sa goed as bólle”, aldus de voorzitter, „maar dit gaat te ver. Men moet niet proberen een loopje met ons te nemen”. Wethouder Blok vond ook, dat Prak ken zelf de zaak in ’t honderd gooit”. De heer J. P. de Vries had graag ge zien, dat b. en w. het advies van de commissie voor de gemeentewoningen, om de bijdrage van de huurders in de te treffen voorziening te beperken tot 0,20 per woning per week, wel hadden onder schreven in het voorstel om zachtboard- plafonds aan te brengen in 66 eigen wo ningen. De voorzitter antwoordde, dat de ge meente sterke verliezen had geleden. Dit voorstel betekent dan ook een flinke ader lating. Het is overigens de vraag of de woninghuren moeten afhangen van be paalde typen woningen. Volgens hem moet het woningbezit ïn z’n geheel wor- De heer Visser uitte naar aanleiding van het advies van b. en w. omtrent het uitbreiden van de Ds. Fockensschool met een gymnastieklokaal de wens, dat dit lokaal ook door niet-confessionele gym nastiekverenigingen mocht warden ge bruikt. Hij was overigens blij, dat dit lo kaal er zou komen. Naar aanleiding van het voorstel om het subsidie van het Fries Scheepvaart museum te verhogen (dit voorstel druk ten wij af in onze krant van 24 januari j.l.) merkte de heer Van Dijk op, dat hü alle waardering had voor het actieve bestuur onder leiding van zijn bekwame voorzitter, de heer A. M. Sustring en de even actieve conservator, drs. H. Hal- bertsma. Het speet hem dat er niet meer leden zijn. Zelfs enkele raadsleden zijn nog geen lid. De heer Baarda wilde zich hierbij aan sluiten. Hjj vroeg zich af of het museum ook meer als expositieruimte kon worden gebruikt. Naar zijn mening gaf de hoge trap van het stadhuis teveel drempel vrees voor tal van mensen. De voorzitter voelde veel voor het standpunt van de heer Van Dijk. Hjj ge loofde, dat het met de drempelvrees wel meevalt en dat juist exposities mee helpen deze te verminderen. De heer Joustra vroeg naar aanlei ding van het schrijven van de Ried fan de Fryske Biweging betreffende het Frie se taalgebruik: verstaat de raad Fries en zo ja is het toegestaan Fries te spre ken? De voorzitter antwoordde, dat b. en w. Fries verstaan en dat er tegen het gebruik van de taal geen bezwaar be staat. De heer Bergsma vroeg (in het Fries) of er geen begin gemaakt kon worden gemaakt met het stellen van de brieven, die een antwoord op Friese brieven zijn, in de Friese taal. De voorzitter wilde dit wel in overweging nemen. De heer Baarda wilde liever, dat de voorzitter het toezegde. De heer De Blauw had liever een pre advies gezien. Hü vond, dat er veel meer over te zeggen viel dan de paar regeltjes, die er nu aan waren gewü’d. Dit vond hf een onderwaardering van de Friese taal. De voorzitter zei geen aanleiding te hebben gezien af te wü'ken van de normale procedure. Het voorstel van de heer Bergsma zou in de vergadering van b. en w. aan de orde worden gesteld. NIET SPUIEN Met het voorgaande rekening houden de en het feit, dat Staveren nog niet klaar was, terwül bovendien sinds de afsluiting van de Zuiderzee niet meer gespuid kon worden door de sluizen van Staveren, Hindeloopen, Workum, Molkwerum en Makkum, bleek het onmogelijk, dat Ta- cozül de boezem droog kon houden. Daar komt nog bü, dat men bij ongunstige wind (west en zuidwest) last heeft van opstuwing, wat de ontwatering nog moei- lüker maakt. Advertentieprps: 15 cent per mm Bü kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprüs f 4,— per half jaar. Franko p. post f 5,per half jaar. Giro 85 07 48 ten name V erschpnt MAAN D AGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150-3005 Dinsdagmorgen om half twaalf heeft een deputatie van drie man uit IJs brechtum een verzoekschrift aangeboden aan het college van gedeputeerde staten van Friesland. Dit verzoekschrift was ondertekend door alle meerderjarige in woners van de bebouwde kom van IJs- brechtum. Zij dringen er bü g.s. op aan geen medewerking te verlenen aan een aansluiting van de bebouwde kom van IJsbrechtum bü Sneek. Zoals bekend wil het gemeentebestuur van Sneek een gebied bü Sneek trekken, waarin het dorp IJsbrechtum ligt. Het initiatief voor dit verzoekschrift is uitgegaan van de „Doarpsrounte IJs brechtum”, die eerder al een schrpven richtte aan de raad van Wymbritseradeel over deze kwestie. Tegen het door gede puteerde staten voorgestelde grenswü’zi- gingsplan, waarin de grens tussen Sneek en Wymbritseradeel zou komen te lig gen tussen Sneek en IJsbrechtum (vóór Schoonoord) heeft de Doarpsrounte geen bezwaar. Bü het verzoekschrift was een brief, waarin stond, dat alle betrokkenen het verzoekschrift hebben ondertekend. De deputatie werd in de gelegenheid gesteld een en ander mondeling toe te lichten. Dinsdagmiddag viel er van een vrachtwagen een doos met snoepjes. Het gebeurde net op het kruispunt Oosterdü'k-Ged. Pol. De kinderen die er toevallig waren hadden een goede middag. Ook een oudere dame graaide vrolük mee. Op de dinsdagavond in Aere Perennius gehouden led >nvergadering van de CBTB, afd. Sneek e.o., heeft de heer H. M. Gerbrandy, gedeputeerde en oud- voorzitter van de CBTB in Sneek e.o., enkele kanttekeningen geplaatst bü de boezemwaterperikelen in de afgelopen winter. Hü verklaarde, dat gedeputeerde staten op de hoogte waren met de te geringe uitmaalcapaciteit van Tacozül en dat daarom ook werd begonnen met de bouw van het tweede gemaal bij Stave ren. Dit is echter nog niet gereed. Maar de hoofdoorzaak van de waterellende zijn volgens de heer Gerbrandy de buitengewone weersomstandigheden geweest. In zün openingswoord sprak voorzitter G. Miedema van Gauw zün voldoening uit over de goede belangstelling. In het bü'zonder richtte hü zich tot de heer Ger brandy. De voorzitter memoreerde de narigheden als gevolg van de waterover last en later van de electrieiteitsstorin- gen. Ook de mond- en klauwzeerperiode bracht grote moeilü’kheden met zich mee. maar gelukkig is dat voorbü- Nu nog de melkprüs, aldus de voorzitter. Hü sprak de wens uit, dat de besprekingen dienaangaande tot ieders bevrediging zullen worden afgesloten. Nadat penningmeester I. Wünia van Scharnegoutum de vergadering had mee gedeeld, dat over 1965 een saldo geno teerd was van f 430.-, en hem voor het beheer op voorstel van de kascommissie décharge werd verleend, las secretaris D. P. Cnossen van Nüland het jaarver slag voor. Hierin was wederom aandacht geschonken aan het bizarre weer in de winter van vorig jaar. De drie leden vergaderingen van de CBTB waren goed bezocht, terwijl het ledenaantal vrüwel gelük bleef. Over het algemeen was er volgens de secretaris wel reden tot te vredenheid. Vervolgens kwam de bestuursverkiezing aan de orde. Aftredend en niet herkies baar was de heer R. Schaap van Tims. In zijn plaats werd gekozen de heer M. Beuckens van Scharnegoutum, die de benoeming aanvaardde. ONHEUSE BERICHTEN onze stadgenote Riek Landman, Peter de Jong, het selskip Jaap de Graaf, Henk van der Hei de, selskip Tetman de Vries en selskip Rients Gratama, terwül ook het Fryrf: Orkest onder di rect* van Jo Diederen zün medewerking heeft toegezegd. Als pianist zal optreden Johan Bok. Al deze beroeps- en se- mi-beroepsartiesten zullen belangeloos hun mede werking verlenen. De bezoekers zullen worden verwelkomd met muziek van het Sneker dansorkest o.l.v. Henk Sinnema, terwül na af loop van de voorstelling den bezien. De gemeente zal billijkheid moeten betrachten. De heer Visser vond de zinsnede, dat de vrükomende woningen (met twee slaapkamertjes) stellig zeer gewild zul len zün bij kleinere gezinnen, zeer juist. Hij had met mensen gesproken, die wel willen verhuizen (en zo de „doorstro ming” bevorderen), maar de verhuiskos ten vonden ze een bezwaar. De voorzitter vond, dat de verhuiskos ten als regel niet de „bottleneck” vor men voor doorstroming. Voor doorstro ming zullen geheel andere maatregelen genomen moeten worden. Doorslaggevend is het gebruik van een woning door men sen, die eigenlük in een andere sector thuishoren. De heer Zeilstra kon hier de heer Vis ser niet volgen. Hü was het met de voorzitter eens dat doorstroming op an dere wüze moet gebeuren. HUWELIJK PRINSES BEATRIX Hoewel er niet zo’n lange agenda was duurde de vergadering van de gemeenteraad van Sneek dinsdagavond toch nog bijna anderhalf uur. Dat kwam omdat de raad eerst zowat een half uur „besloten” vergaderde en vervolgens omdat de heer Van der Werf enkele nete lige vragen stelde aan het college van b. en w. - en zelfs een scherpe aanval rechtstreeks aan het adres van de burgemeester - over het weer intrekken van een vergunning, die de heer J. Prakken aan de Leeu- warderweg van b. en w. gekregen had om een benzinepomp te plaat sen. Vorig jaar had deze kwestie reeds de nodige beroering gewekt en sinds 3 januari had de heer Prakken dan eindelijk de zo fel begeerde pomp. Echter onder bepaalde voorwaarden. De heer Van der Werf begon zün vraag aan ’t college van b. en w. met het me moreren van wat er gebeurd was. De stand in de strüd tussen b. en w. en de heer Prakken was op 3 januari 11, al dus de heer Van der Werf. De pomp zou aan drie belangrijke voorwaarden moeten voldoen: 1. de plaats was nauw keurig omschreven; 2. er zou geen re clame enz. op mogen voorkomen; 3. de pomp moest worden geschilderd in een onopvallende kleur grijs. Er mocht wel een rode band en verlichting op worden aangebracht, maar geen emblemen. Vorige week vrüdagmorgen, aldus de heer Van der Werf, bekeek de burge meester de pomp eens nauwkeurig. En ’s avonds kwam er een agent uit naam van het gemeentebestuur met de aan zegging, dat de op de pomp aangebrachte emblemen enz. voor maandag moesten worden verwüderd. Zondagavond kwam de burgemeester weer küken. „U dacht waarschünlük, nu is de stand 21. Maar deze goal was buitenspel”, aldus de heer Van der Werf. Hij ging nog eens in op de voorwaarden, die aan de heer Prakken gesteld waren en vroeg wat er nu eigen lük aan mankeerde en wat er tegen was, dat Prakken de pomp op deze manier had. De voorzitter antwoordde, dat b. en w. zich in de eerste plaats niet voor de gek laten houden. In de tweede plaats ging hü eveneens nog eens op de voorgeschie denis in, waaruit bleek dat deze kwestie alleen maar een kwestie is omdat de pomp een gevaar oplevert voor het door gaande verkeer op de Leeuwarderweg. De kwestie was -vorig jaar in de raad geweest en toen hebben b. en w. gezegd in het belang van de zaak laten we het nog eens overwegen. Er kwam een situatietekening en er werd overlegd met de raadsman van de heer Prakken, mr. A. van der Werf. B. en w. toonden be grip voor het feit, dat de zaak niet zon der een benzinepomp kan en zo kwam men tenslotte tot de afspraak, dat de pomp, om te voorkomen dat deze teveel de aandacht van het doorgaande ver keer zou trekken, zo sober mogelük zou worden gehouden. Vandaar die onopval lende grüze kleur, geen reclame enz. Dat bleek de enige mogelijkheid de pomp voor dit bedrüf in stand te houden. „Het gaat er niet om het bedrüf kapot te maken”, aldus de voorzitter. Het bleek, dat men to’t overeenstem ming was gekomen zonder dat er sprake was van enig misverstand. Iedereen heeft het goed begrepen. „Maar hier wordt een afspraak uitgelegd op een manier, die kant noch wal raakt”, aldus de voor zitter. Daarna heeft Prakken tot maan dagmiddag half vijf gelegenheid gehad de aangebrachte emblemen te verwijde ren. De heer Van der Werf merkte op, dat men er niet aan mocht komen van de Caltex. Waarop de voorzitter antwoordde, dat b. en w, met de Caltex niets te maken hebben, doch uitsluitend met Prakken. De heer Van der Werf vroeg nog wat het verschil is tussen brede en smalle stroken op de pomp. Maar de voorzitter antwoordde, dat hü niet „op deze slim migheidjes in wilde gaan”.*De heer Van Nu de strüd om de u.t.s. in Sneek 4 eindelük wat is uitgewoed, begint men J in Heerenveen. Vorige week zaterdag 4 was daar een vergadering van ulo- f leraren en zü kwamen met cü'fers, die 4 moesten bewijzen dat de christelüke j u.t.s. in Sneek niet op haar plaats 4 was. De school had volgens hen in f Heerenveen moeten staan en algemeen 4 moeten zün. Gelukkig voor Sneek, dat f de staatssecretaris reeds een beslis- 4 sing heeft genomen. Heerenveen kan j beter afwachten tot haar beurt is ge- komen. Want voor een vierde u.t.s. is f in de toekomst in Friesland zeker 4 plaats en die komt dan natuurlijk in f Heerenveen. t

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1