van Zes prominente politici gaan jongeren wegwijs maken Hessel Hoornveld (Jutrijp) raapte eerste kievitsei in W ym britseradeel Waardige en stijlvolle trouwdag stralend bruidspaar Waterpoort-krabbels I SNEEK, WYM BRITS ER A DEEL IJLST 9 l i i en WAAROM ZOU IK STEMMEN Feestelijkheden in Sneek bleven beperkt tot muziek en optochten l de gemeenten van en Man gedood bij botsing op Leeuwarderweg Autobotsing in Hommerts Kandidatenlijst PCG voor Sneker gemeenteraad D, Osinga kreeg gouden medaille Officieel Orgaan 4 Vrijdag 11 maart 1966 121e jaargang no. 20 Planting en de eerste prijs kreeg, een stamboom van het Oranje- huis en een borduurwerk met B. en C. Uitvoering Crescendo in Heeg Hoewel de meeste mensen gisteren een vrije dag hadden, waren er toch nog enkele categorieën, die beroepshalve niet vrij kónden. Tot deze groepen behoren o.a. zij, die werkzaam zijn in de ver pleging. De directie van rusthuis „Thabor” heeft ter compensatie samen met het personeel dinsdagavond feest gevierd. Tijdens dit gezellige samenzijn kwamen de werkstukken tevoorschijn, die de verpleegsters en ander personeel ter gelegenheid van het huwelijk van de kroonprinses hadden gemaakt. Zij hadden enkele weken de tijd gekregen om rond dit thema iets origineels te cre- eren. En het resultaat was uitstekend. Een jury, bestaande uit dokter T. Graatsma, zijn echtgenote en mevr. Wiegers, beoordeel de de stukken, hetgeen beslist niet gemakkelijk was. Er is van alles uit de bus gekomen. Tekeningen, knipwerkjes, borduur- stukken, enz. Op de foto zijn een paar inzendingen zichtbaar, zoals de gouden koets (met bruidspaar)die gemaakt werd door zuster tlhc~' Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Woonhuis met schuur verkocht in Nijland R. Heeringa h.b.-lid Friese Mij. van landbouw In de vacature drs. A. van der Meer te Bolsward werd maandag in de alge mene vergadering van de Friese Mij. van Landbouw als hoofdbestuurslid ge kozen de heer R. Heeringa van Scharne- goutum. O- F?? SNEEKER NIEUWSBLAD Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 Of eigenlijk niet helemaal, want in de grote zaal van Ons Gebouw werd nog een groot tienerbal gehouden, waaraan Onder aanvankelijk geringe, later iets groeiende belangstelling was er 's avonds om acht uur een taptoe op het Schaap- marktplein door de Harmonie, de drum band Veronica en het trompetterkorps Advendo. Om half negen was het afge lopen. anmorgen om vijf minuten voor half acht heeft de 14-jarige Hessel Hoornveld uit Jutrijp het eerste kievitsei in de gemeente Wymbrit- seradeel gevonden. Later op de morgen bood hij het burgemeester J. van Hout aan. werd meegewerkt door de bekende beat- groep „The Caps”. De zaal was tot in alle hoeken bezet! Het gebeurde toen de vrachtauto met aanhangwagen wilde draaien. Deze wa gen werd bestuurd door de heer G. uit Hommerts. Op een gegeven ogenblik stond de trekker dwars op de weg en de aan hangwagen op de parallelweg. De heer T. merkte dit te laat op en kon een bot sing niet meer voorkomen. De heer G. werd licht gewond en de vrachtauto licht beschadigd. Woensdagavond botsten in Hommerts een vrachtauto en een personenauto op elkaar. De personenauto werd totaal ver nield, de bestuurder, de heer T. uit Sneek, liep ’n lichte hersenschudding op. Een overzicht van het défilé, dat de kinderen van de lagere scholen gister morgen hielden langs het stadhuis. De Protestants-Christeljjke Groepering te Sneek komt 1 juni a.s. bij de gemeen teraadsverkiezingen met de volgende kan didatenlijst uit: 1. M. Baajjens, 1. W. G. heid om ook zelf poppen te maken. Zaterdag 26 maart kunnen ze daar mee doorgaan. In april zal er een grote speurtocht worden gehouden. Ook geven de kinderen dan een voor stelling met de gemaakte poppen. De noodbrug voor fietsers en voet gangers bü de Lemmerbrug ligt aan de kade. De voetgangers mogen nu dus ook gebruik maken van de nieuwe brug. Mevrouw D. Wjjbenga-Bruining is één van de vier ouders, die na loting en schifting door de Leeuwarder Cou rant zijn uitgekozen om een bezoek te brengen aan hun kinderen in Canada. Toen onze grote zuster vorig jaar haar 55.000ste abonnee boekte heeft zij vier emigranten-ouders deze reis aange boden. Zjj zullen op 29 juni a.s. ver trekken en op 12 augustus terugkeren. Dinsdagavond hield de muziekvereni ging Crescendo in Heeg haar jaarlijkse uitvoering in het gebouw. Er was veel belangstelling. De leiding van de bijeen komst berustte bij de heer K. Sybrandy. Volgende week woensdagavond om acht uur zullen in de aula van het christelijk lyceum aan de Hemdijk in Sneek zes prominente poli tici een en ander vertellen wat van belang is voor allen, die straks hun stem gaan uitbrengen bij de verkiezingen van de Provinciale Staten en de gemeenteraden. De bijeenkomst is speciaal bedoeld voor hen die voor het eerst moeten stemmen. En dat zijn er in Sneek niet minder dan 1736. Op de televisie verschenen ook en kele Snekers. De heer Miedema kwam samen met Bert Haanstra even in beeld, toen hjj arriveerde bjj het RAI-igebouw. ’s Avonds zagen wjj me vrouw Rutten-Scholten van het Groot- zand in een programma, waarin het ging om de naam Beatrix. Mevr. Rut- ten is nl. op dezelfde dag geboren als prinses Beatrix. Vorig jaar werd in dezelfde hoek ook het eerste „Ijipaei” gevonden, nl. door zijn dorpsgenoot Ids Osinga. Toen kwam Hessel op de tweede plaats. Maar nu kon hij dan uit handen van de burgemeester een beloning en de gebruikelijke oor konde in ontvangst nemen. Voor de pauze bracht het korps onder leiding van de heer J. Schuurmans ver schillende marsen, ouvertures e.d. ten gehore. Het hoogtepunt van deze avond was ongetwijfeld de onderscheiding die het hoofdbestuurslid, de heer Bokma, uit reikte aan de heer D. Osinga. Deze ont ving de gouden medaille van de Neder landse Christelijke Federatie van Mu ziekverenigingen wegens zijn 40-jarig lid maatschap van Crescendo. Het bestuur en de leden van Crescendo waardeerden dit door de heer Osinga een aktetas aan te bieden, terwijl mevrouw Osinga bloe men ontving. De heer Osinga is niet alleen actief lid geweest, maar door zijn muziekkennis heeft hjj vele jonge krachten opgeleid. Na de pauze werd het blijspel „De Swalker” opgevoerd door het bekende toneelgezelschap uit Oosthem. Dit stuk werd zeer goed vertolkt en het gezelschap oogstte daarvoor dan ook een daverend applaus. Om zeven uur vanmorgen stapte hij uit bed en trok het veld in. Ter hoogte van het voormalige pompstation in het gebied de „Uylenburgh” vond hij het ei, dat later het eerste in de gemeente bleek te zijn. Baarda, 3. B. de Vries; 4. D. Y. N. d<> Graaff-Nauta; 5. A. Gerrits; 6. J. Nien- huis; 7. K. de Jong; 8. K. Zeilstra; 9. R. v. d. Akker; 10. S. Attema; 11. A. M. B. Everaars-v. Loo; 12. S. Hoekstra; 13. A. v. d. Ploeg; 14. H. Schraa; 15. U. de Boer; 16. F. Hempenius; 17. Y. N. Zeyl; 18. H. Kuiper; 19. A. Canrinus; 20. D. Jac. v. d. Veer. Het was gisteren feest in heel het land. De vlaggen wapperden overal vrolijk in de stevige wind en de mees te mensen hadden een vrije dag. Niet vrij was de verkoper van vlaggetjes, feesthoeden e.d., die een standplaats had gekozen op de Suupmarkt. Hjj had het zo nu en dan zelfs aardig druk. Evenmin waren enkele timmerlieden vrij, die op het grootzand aan ver bouwing werkten. Ook aan het Kaats land ging het bouwen van de flats gewoon door. De autorijscholen hiel den er ook al niet een zondag van. In de Meerpaal zal een t.v.-toestel worden geplaatst. De leden hoeven nu dus niet meer thuis te blijven als er een voetbalmatch of iets anders wat mooi is op het t.v.-scherm komt. Ze kunnen het mooi zien in hun eigen sociëteit. De redactie van de „Meer- tros” denkt daar niet zo over. Als het aan haar lag werd het toestel mooi opgeborgen in een diepe kast. Ondertussen speelden het Stedelijk Mu ziekcorps en de Harmonie enkele vro lijke marsen. De burgemeester stond op het bordes, samen met de wethouders en het bestuur van de vereniging „Oranje", dat de organisatie van de plaatselijke festiviteiten op zich had genomen. Het was een lange, bonte stoet. De kinderen waren getooid met oranje strik jes, sommige klassen hadden feesthoedjes en oranje sjerpen, een enkeling zelfs een feestneus en allen droegen een oranje vlaggetje met een afbeelding van het bruidspaar. Om precies 9 uur marcheerden de scholen, voorafgegaan door de Sneker tamboers- en pijperskorpsen, vanaf het Martiniplein, waar ze door deze korpsen heen waren gebracht, naar de Markt straat. Ondanks de koude was er nog aardig wat publiek. Het weer werd intus sen al slechter, maar het blèef gelukkig droog. In een goed kwartier was het defile beëindigd en konden de kinderen een tractatie in ontvangst nemen. Voor veertien dagen schreven wij in deze rubriek, dat het minder gewenst is dat er meer dan één verkeersbord tegelijk aan het begin van een straat staan. Het Verbond voor Veilig Ver keer meldt nu, dat uit psychologische onderzoekingen in Duitsland is geble ken, dat bjj méér dan twee de „bood schap” veelal niet eens overkomt. Misschien zou ook in onze stad hier er. daar iets kunnen worden vereen voudigd? Woensdagavond werd door notaris P. Feddema in Sneek finaal het woon huis met schuur en garage, Njjland nr. 73, verkocht. Koper werd de heer A. Feenstra, timmerman te Njjland, voor de som van 16.102,—. De beschrjjvings- som was 16.101, werp behandelen, dat ligt op zjjn eigen terrein. Elk praatje zal zo’n 5 a 7 minu- t”n duren. De heer H. Brattinga, bestuurslid Frie se Bond van de KVP, de enige die geen functie bekleedt in de praktische poli tiek, zal de betekenis van de politieke partij voor het stemmen nader toelichten onder het motto „Politieke partij, doel of middel?” De heer W. van Dijk, raadslid voor de PvdA in de Sneker gemeenteraad zal het stemmen onder de loep nemen onder het motto „Van rode stip tot installatie”. Wethouder M. Baajjens van Sneek (CHU) gaat nog een stapje verder en spreekt over „Kan ik de wethouder spre ken?” Mr. D.F. Went, lid van de Provinciale Staten van Friesland voor de VVD, zal iets vertellen over de waande van een regionaal bestuur: „Provinciale Staten, traditie of noodzaak”? Tenslotte zal de heer P. van der Mark, gedeputeerde van Friesland en lid van de AR, de praktische taken van het pro vinciaal bestuur nader toelichten onder het motto „Het statenjacht en zijn beman ning”. Dan is er pauze en krijgen de aanwezi gen een kopje koffie. Een kleine band (piano, bas, drums) zal voor .stemmige’ muziek zorgen. Ook is het dan mogelijk een blik te slaan op de plannen van het gemeentebestuur met betrekking tot de stadsuitbreidingen. De sprekers zullen dan onder voorzit terschap van burgemeester Rasterhoff ’n forum vormen en men kan het forum vra gen stellen. De politieke gezindheid van de spre kers is zo, dat de partijen die nu zitting hebben in de Sneker raad, vertegenwoor digd zijn. De aula van het lyceum is uit praktische overwegingen gekozen. Het initiatief voor deze bijeenkomst is uitgegaan van het gemeentebestuur van Sneek. Er werd contact opgenomen met de SJA (Sneker Jeugd Actie) en deze or ganisatie nam weer contact op met de PCJR (Politieke Jongeren Contact Raad). Men is uitgegaan van de gedachte de mensen te laten kennisnemen van con crete zaken en niet al te diepzinnig te worden. Daarom zjjn ook mensen ge vraagd die zo nauw betrokken zijn bjj de praktijk. De voorzitter van de SJA, drs. C. de Graaff, zal als voorzitter van de bijeen komst optreden. Vanoavend zei de jubileumoetvoe- ren van de Verainen Grönnen hollen worden in zoal Hanenburg. Zoal open om haalf acht. De aigen teneelploug speult veur joe ,,’n Koustaallapper in knup” van Jan Zijl onner regie van de heer B. G. van Bekkcm. Dit is ’n bliedspultje in 3 bedriev’n. Noa ope ning deur de veurzitter vermeldt ’t programma ’t zingen van ’t Grönnens Laid en Frysk Folksliet en ’t Wilhel mus (omdat ’t ook nog ’n beetje Oranjefeest is). Men wil de gasten groag wat lötten verkoop’n en de ver- lötten is op de ollerwetse menaaier. Advertentieprijs: 15 cent per mm Bjj kontrakt (handelsadvertenties) lager. Abonnementsprijs 14,— per half Jaar. Franko p. post f 5,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 Dat dit aantal zo groot is komt vooral door de verlaging van de kiesgerechtig de leeftijd. Zodoende zijn de nieuwe kie zers uit vijf jaargangen afkomstig. Ieder heeft persoonlijk een uitnodiging ontvan gen voor deze avond. Het programma vermeldt allereerst ’n inleiding (van ongeveer een kwartier) door burgemeester Rasterhoff over het onderwerp „Stemrecht is burgerrecht”. Na deze inleiding zal elk van de vijf andere sprekers in het kort een onder- De heer Seinen was bijrijder op een vrachtwagen van de Agrarische Unie. De wagen werd bestuurd door de 48- jarige W. J. uit Sneek. Deze wilde op een gegeven ogenblik een rechts van de weg stilstaande vrachtwagen passeren, waar men bezig was takken op te laden. Net was de heer J. zijn inhaalmanoeu vre begonnen, toen hij in eens bemerkte, dat hij zelf werd ingehaald door een derde wagen. Hij probeerde toen te rem men en achter de stilstaande auto te blijven, maar, mede als gevolg van de zware lading van de auto, botste hij met de rechter voorkant tegen de achterkant van de ander? vrachtauto. De heer Seinen werd door de klap van de botsing vrijwel op slag gedood. De takkenwagen rolde naar voren en kwam rechts van de weg in de sloot terecht. De wagen van de Agrarische Unie werd zwaar beschadigd en moest later worden weggesleept. De bestuurder van de derde wagen, die inhaalde, heeft waarschijnlijk van het ongeluk niets bemerkt en is doorgereden. Hessel, die in de derde klas van de lts zit en voor elektriciën leert, had woens dagmiddag de kievit voor het eerst op gemerkt. „Ik seach wol, dat 'r lizze moast”, aldus Hessel. Ouders van kinderen van 8 tot 10 jaar, opgelet! Het jeugd- en jongeren centrum „Ruimte” organiseert een drietal bijeenkomsten voor deze kin deren. Morgenmiddag om half drie wordt gestart in gebouw ,Fredehiem’, Kleinzand, met een filmmiddag. Er zullen enkele poppenfilms worden ver toond en de kinderen krijgen gelegen- Hoewel de dag van gisteren grotendeels in het teken van de televisie stond en het was zeer de moeite waard te kijken naar de directe reportage van het prinselijk huwelijksfeest waren er ook in Sneek feestelijkheden. Terwijl de gure wind zijn kuif op deed waaien nam burgemeester Rasterhoff, zonder overjas en met de hoed in de hand, gistermorgen op het bordes van het stadhuis het défilé af, dat de kin deren van de lagere scholen in de Marktstraat hielden. Tot drie uur ’s middags kon men een kogel afschieten in de straten van Sneek zonder iemand te raken. Toen kwam er weer wat drukte. Bij Amicitia verzamel den zich de mensen om te gaan kijken naar de cineac-voorstëllingen. Met de Harmonie voorop marcheerden toen de Water-Poorters door de Water- poortstad. Een aardige propaganda voor de ruitersport. Woensdagmiddag gebeurde er op de Leeuwarderweg, even voorbij de Groene Dijk, een ongeval, dat aan de 54-jarige H. Seinen, wonende in de Arkumerhem- straat in Sneek, het leven kostte. t t t

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1