Waterpoort- krabbels Doel: bescherming de consument van Krite Snits hie „Ezels yn soarten Grote huishoudbeurs Sneek van 13-24 mei a.s. f125.000 voor Sneker sporthal Zuivelfabriek Uitwellingerga finaal geveild Provinciale Keuringsdienst van Waren in Friesland I k S 1 SNEEK, WYMBRITSER A DEEL IJLST BIJ HET 50-JARIG BESTAAN VAN DE J t in I van en IN HOLLAND STAAT EEN HUIS Sneker Jachtverhuurbedrijf werd eigenaresse voor f 136.169.- t VS F stelt totogelden beschikbaar Opening tegelijk met officiële ingebruikneming Lemmerbrug Officieel Orgaan van de gemeenten 121e jaargang no. 22 j 4 iïllj geheel gegeven. Alleen de mast, gaffel en giek zijn één stuk hout, Amsterdam, Den Haag, Groningen, 79 Donderdag 17 maart 1966 Dit knappe kunstwerkje is vervaardigd door de heer S. van Toeken, kapper aan de Gedempte Pol. Het stelt de Sneker Pan voor en het bijzondere ervan is, dat het geheel is gemaakt van luciferhoutjes. In de afgelopen winter heeft de heer Van Foeken er zo’n drie weken lang praktisch iedere dag aan gewerkt. Uit het blote hoofd maakte hij een schets op papier en vervolgens heeft hij houtje voor houtje op zijn plaats gelegd. In totaal zijn er 90 doosjes lucifers in „gestopt”. Met houtlijm werden de lucifers bevestigd en verschillende beitssoorten hebben kleur aan het Oproepingskaarten voor verkiezing verzonden de rest is geheel „prikwerk”. De schepper is voornemens komen- de winter weer zoiets te maken, maar hierover heeft hij nog u geen vastomlijnde plannen. Uiteraard trekt de „Pan” veel bekijks Daan Kussendraeer uitgenodigd voor Ned. Jeugdelftal >111 p - en er is zelfs al een koper (uit Gouda) voor geweest. Maar de 1’ heer Van Foeken is niet van plan dit brok huisvlijt „voor een prikje” van de hand te doen! Naar aanleiding van ons berichtje .,Elck wat wils” deze zomer in Diever 1 Hei Sneekar Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD t X A Kerkconcert in Ijlst FRIESLAND NIET ONGUNSTIG MELK EN MELKPRODUKTEN _7 j 1 .7 *77.S7 7~X 1 7 van te dame, Zaterdagmiddag werd een een er- A.Z.H. VOORLICHTING IS NODIG mogelijk enkele flitsen van deze veiling in het klankbeeld te verwerken. van lil Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 De opening zal worden verricht door burgemeester L. Rasterhoff, die dezelfde dag enige tijd eerder de Lemmerbrug officieel voor het verkeer zal openstel len. Het doel van deze beurs moet in de eerste plaats zijn: voorlichting. De heer Hirschveld zei, dat het noodzakelijk is, dat fabrikanten voorlichting geven over hun produkten. M ar dit kan ook ge schieden door de winkelier, die ze ver koopt. Het streven is dan ook om uitslui tend vakmensen aan te trekken. De soorten artikelen, die getoond wor den, zjjn zeer gevarieerd. Zo kan men b.v. De overheidscontrole op de verkoop van vlees, vis en brood dateert reeds van uit de middeleeuwen. In tegenstelling hiermee was er van reglementering van en toezicht op de melkverkoop een eeuw geleden nog nauwelijks sprake. Maar de Keuringsdienst van Waren heeft vooral in de eerste 25 jaar van zijn bestaan grote aandacht besteed aan de melkwinning. Mede als gevolg van het Sinds 1964 oefenen de keurmeesters op grond van de Bestrijdingsmiddelenwet de controle uit op de verkoop van huishoud- insekticiden. In vergelijking tot andere provincies komt Friesland niet ongunstig voor de dag wat betreft het aantal processenver baal. De omvang van de dienst wordt be paald door het aantal inwoners in het keuringsgebied. De huidige personeels bezetting van deze dienst is: directeur, 2 scheikundigen, 1 hoofdanalist, 3 ana listen, 8 keurmeesters, 4 administratief- ambtenaren, 1 concierge-amanuensis. De berechting geschiedt door de econo mische politierechter (vroeger door de kantonrechter). De kosten van deze dienst worden ge zamenlijk gedragen door het rijk, de pro vincie en de 44 gemeenten en wel zo, dat het rijk de helft betaalt, de provincie een kwart en de gemeenten het resteren de kwart. Als uitvloeisel van de crisis in de dertiger jaren werd het aantal keurings diensten in 1935 van 21 op 16 terug ge bracht terwijl een deel van de kosten op het bedrijfsleven werden afgewenteld. Op grond van het Besluit Warenwetrecht worden de hiervoor in aanmerking ko mende bedrijven jaarlijks aangeslagen. De retributiegelden worden door de ge meenteontvangers geïnd. Zij komen ten goede aan het rijk. Over 1964 bedroegen de totale kosten van de Keuringsdienst ƒ321.526,Het kohierbedrag der retri butiegelden bedroeg 106.753,50. De oproepingskaarten voor de verkie zing van de provinciale staten, welke woensdag 23 maart wordt gehouden, zjjn verzonden. Wie geen kaart heeft ont vangen, kan hiervoor maandagmorgen nog terecht op de secretarie, 2e afdeling. SNEEKER NIEUWSBLAD In het verslag van de Dienst van 1935 wordt vermeld, dat b. en w. van Sneek en regenten van het Old Burger Weeshuis zodanige maatregelen hebben genomen, dat melk die na 1 januari 1938 onder dekking van het O.B.W.-embleem te Sneek verkocht zou worden afkomstig was van tbc-vrije veestapels. Het onderzoek van melk en melkpro- dukten neemt onder de werkzaamheden van de Keuringsdienst de belangrijkste plaats in. Van de 29.794 in het jaar 1964 gehouden inspecties had meer dan de helft betrekking op melk en melkproduc ten (53,6%), 19,2% van de onderzochte monsters op brood, vlees en vleeswaren 9,9%, consumptiejjs 5,6%, jams en limo nades 3,1% en andere eet- en drinkwaren 3,1%. In dat jaar werden echter slechts 193 processenverbaal opgemaakt. WERKWIJZE VAN DE KEURINGSDIENST Melkbesluit werd het kwaliteitspeil van de melk opgevoerd. Trjje jounen Frysk toaniel dus. En foarsitter Van der Wal koe lykas altyd wer in hiele smite folk wolkom hjitte. Yn in koarte taljochting sei Pater Pi- ron, dy’t de regy hie, dat wy allegearre soms ezels binne en dat dit ek sjoen wurde moat as de eftergroun fan dit toanielstik. Wy moatte üs hwat de sfear (de prach tige toanielbou fan Ab Roosenstein en de moajje klaeijinge fan de fa. Gerlach wurken hjir oan mei) tinke yn in Frysk Roemenië. De wask oan ’e line wie op- hongen troch de ezels efter it gerdyn, en dy hawwe der foar soarge, dat ünder de treflike lieding fan de regiseur toaniel brocht is dat oer alle boegen slagge is. In stik fol humor, dat mei faert, fris en libben op ’e planken set is, it wie in lust om hjir nei to sjen en to hearren. De soms hwat lange mar knappe dia logen jowe de spilers mooglikheden by ’t soad, en hja hawwe hjir dan ek tige gebrük fan makke. Sünder ütsündering fielden hja har thüs yn de rol, dy’t har ren tatocht wie, der siet tempo yn, en dat makke dat alles knap üt ’e ferve kaem. Ek dit stik hat as thema de leafde, en it giet hjir om de tsjeppe Milesa, dy’t by muoike Diurica, in kenaueftige boerinne, yn ’e hüs is. Allegearre stykje hja om it knappe famke, elts op syn eigen stikeme manear. Milan is in earme aide swalker, in sjanteur in keppelder, dy’t altyd toarst hat en elk foar de kroade rydt. Dan is dér Dubroc, in rike boer, Mio- drog en Timotije, twa boerejonges, mar tige üngelyk fan aerd, de iene hoflik en gewykst, de oare dimmen en o sa for- legen. Miodrog makket in plan om Milesa to De inrichting en werkwijze van de Keuringsdienst van Waren berust hoofd- zakeljjk op het bepaalde in: de Waren wet, het Financieel Besluit (Warenwet), verdere Kon. Besluiten ingevolge de Wa renwet, Gemeentelijke Keuringsverorde- ning en de Wet op de economische de licten. In de naoorlogse jaren heeft de toene mende verkoop van de zogenaamde klei ne eetwaren als kroketten, slaatjes, pa tates frites enz. in cafetaria’s en automa tieken extra aandacht gevraagd. Vooral in het begin moest hierbij vaak tegen een bedrijfsvoering onder primitieve omstan digheden worden opgetreden. Ook de in cidentele bereiding en distributie van voedsel vragen de aandacht van de Keu ringsdienst. Dit bleek wel heel duidelijk in de herfst van 1960, toen ruim 600 per sonen in de gemeente Opsterland ziek werden na het nuttigen van erwtensoep, die voor een goed doel was verkocht. Het bleek toen, dat de worst besmet was met salmonellabacteriën. Het is geen speciale koop-beurs, daar men de artikelen in de winkel kan kopen. Do heer H. L. Hirschveld uit Amsterdam (van het Orbeto) lichtte dinsdagmiddag de plannen nader toe. OPENING BEURS EN BRUG Gistermiddag werd in de toneelzaal van Hanenburg door notaris E. K. Hoekstra (mede ten verzoeke van notaris P. Niemantsverdriet te Workum) de voormalige zuivelfabriek „De Westerbrugsloot” te Uitwellingerga finaal geveild. Zowel van industriële als van recreatieve zijde bestond veel belangstelling voor dit uitermate gunstig gelegen complex, zodat de talrijke aanwezigen met veel spanning de definitieve bieding tegemoet zagen. Ook de RONO, die een uitzending zal wijden aan deze zuivelfabriek en omgeving, was aanwezig, teneinde Afgelopen dinsdag was het 50 jaar geleden, dat de Provinciale Keuringsdienst van Waren in Friesland werd opgericht en naar aanleiding hiervan is er een ju bileumuitgave van deze dienst verschenen met tal van wetenswaardigheden over de afgelopen eeuw. Maandagmiddag was er op het provinciehuis een persconfe rentie, waar gedeputeerde J. Brouwer en de directeur van de dienst, dr. J. van der Lee, een en ander vertelden over doel en werkwijze van de dienst. De Keuringsdienst werkt voornamelijk in stilte, aldus de heer Brouwer, maar nu hij 50 jaar bestaat is er aanleiding hem eens in de publiciteit te trekken, ook omdat het PEB dit jaar eveneens 50 jaar heeft bestaan. Morgen zal het jubileum officieel worden gevierd in een bijeenkomst, waar de hoofdinspecteur van de Volksgezondheid, ir. A. Kruyze, namens de minister zal spreken. Het Old Burger Weeshuis in Sneek be sloot reeds in 1922 speciale voorwaarden te stellen, waaraan melkveehouders moesten voldoen om in aanmerking te komen voor het huren op taxatie van gedeelten der in het bezit van het wees huis zijnde losse landen. De huurder moest zich verbinden om uitsluitend nor male en zindelijk gewonnen melk van gezonde koeien voor consumptie in Sneek te distribueren. f* z» 7 cs z» zxnvi z-x -v-x Z-Ï-X* i n 4- r.'wrïrt 1 rl ft Behalve in de levensmiddelensector heeft de Keuringsdienst nog een inspec terende taak op ander gebied, b.v. op de verkoop van kinderspeelgoed met het oog Vele Sneker zakenlieden hebben zich in principe reeds bereid verklaard een stand in te richten, waardoor een keur van produkten op het gebied van huishou ding, mode, elektrische apparaten enz. kan worden tentoongesteld. Ook zjjn er vergaande onderhandelingen over één of meer stands met betrekking tot de wa tersport. De tentoonstellingsruimte zal bestaan uit een houten hal met een oppervlakte van 2500 m2, doch deze kan, indien no dig nog worden uitgebreid. In het ge bouw komt een restaurant (oppervlakte ongeveer 300 m2) en hierin wordt ge tracht modeshows, breiwedstrjjden en an dere attracties te houden. ingelicht worden over d" nieuwste stof zuigers, fornuizen, televisietoestellen en aanrechten. Velder zullen schoonheids specialistes zowel de dames als de he ren voorlichten over verschillende soor ten parfums en lotions. Waarschijnlijk komt er een stand met campinguitrustingen, een „doe-het-zelf”- afdeling, voorlichting over de voeding en een stand met speelgoed. De voorberei dingen zijn echter nog in volle gang, zo dat over de meeste stands dinsdag nog geen zekerheid bestond. Maar de orga nisatoren hebben goede hoop dat zo’n vijftig stands ingericht zullen worden. De openingstijden van de tentoonstel ling, die de naam krijgt ,,In Holland staat een huis”, zijn: dagelijks (behalve zondags) van 1.305 uur en van 711 uur ’s avonds. Onze stadgenoot Daan Kussendrager heeft een uitnodiging ontvangen voor het Ned. Jeugdelftal dat 30 maart a.s. op het terrein van het KNVB-centrum te Zeist uitkomt tegen het Belgisch Jeugd elftal. Naar wij vernemen zal Daan, die spil speelt in het eerste elftal van LSC, geen gehoor kunnen geven aan deze vererende uitnodiging, daar hij voor zijn eindexa men hbs zit, waren gevonden, werden wjj opgebeld geling aan te gaan voor het beharti- door de heer K. Terpstra in Rotter- gen van de belangen van het gemeen- J dam. Hij vertelde ons, dat hij maan- telijk voortgezet onderwijs; in het bij- dagmorgen drie in één nest had ge- zonder voor het opstellen van deel- op eventueel aanwezig gevaar voor de gezondheid. Ook wordt nagegaan of de aanduidingen van de vulling van bedde- goed en kussens overeenkomstig de voor schriften zijn aangebracht. In 1960 be zochten ambtenaren van de dienst 77 hor- logewinkels om ter plaatse de radio-ac- tieve straling van 4000 horloges en 2000 wekkers te meten. Slechts enkele geval len van een te sterke straling werden bij deze controle aangetroffen. In de vergadering van de Provinciale Staten van 26 januari 1915 werd besloten een verordening vast te stellen, houden de: „Bepalingen betreffende de keuring van levensmiddelen (anders dan vis en vlees) en andere waren”. In ons land bestonden toen reeds zo’n twintig ge meentelijke keuringsdiensten van waren. Deze diensten werkten op basis van plaat- seljjke verordeningen, die onderling vrjj veel overeenstemming vertoonden. Voor de in Baarderadeel (in 1914/’15) bestaan de gemeentelijke dienst werd het labora toriumonderzoek uitgevoerd door de scheikundige dr. Lolke Dokkum te Sneek. In Leeuwarden en Leeuwarderadeel wa ren apothekers belast met de leiding van de keuringsdiensten. Behalve voor deze drie gemeenten was voor het overige deel van de provincie de intensieve controle op levensmiddelen en gebruiksartikelen geheel nieuw. Het bedrijfsleven moest wennen aan de on verwachte bezoeken van de keurmees ters, die men voor het uitoefenen van de inspectie vrij toegang moest geven tot alle bedrijfsruimten. Het pad der keurmeesters werd bij hun werk zonder twijfel geëffend door de vele pub lika ties o ■er het werk van de dienst in de Friese pers. De voornaamste be vindingen werden doorgegeven aan de dagbladen, die dikwijls gehele pagina’s aan de jaarverslagen wijdden. BREED WERKTERREIN zijn. (Voor de uitvoer bestemde waren vallen niet onder het toezicht van de keuringsdienst). In het begin van zjjn bestaan ontmoette de dienst nog wel eens weerstand. Maar de beschermig van de handelaren is nu veel groter. De verslagen zijn anoniem. De namen van hen, die zijn geverbali seerd, worden niet gepubliceerd. Ongeveer acht jaar geleden begon men intensief met het onderzoek van cafeta ria’s en snackbars. Het bacteriologisch onderzoek wees uit, dat er nogal wat coli'bacteriën voorkwamen in de waren, die er verkocht werden. Men heeft toen veel materiaal verzameld, er werd ge waarschuwd en er werden enkele pro- cessen-verbaal gemaakt en dat alles heeft een behoorlijk effect gehad. Ook de lucht- en waterverontreiniging komt meer en meer in de belangstelling. In Rotterdam doet men daar al veel meer aan. 'I'“ M 'is.: De dienst is een opsporingsdienst. Het personeel van het laboratorium en van de buitendienst bestaat uit beëdigde op sporingsambtenaren. Bovendien zjjn de keurmeesters onbezoldigd ambtenaar van de rijkspolitie. Het nemen van de monsters en het onderzoek hiervan geschiedt volgens wet telijk vastgelegde voorschriften. De be langen van de gecontroleerden worden verder beschermd door geheimhoudings plicht van de ambtenaren van de keu ringsdienst en mogelijkheid voor onder zoek van een contramonster. De controle is beperkt tot de waren die voor verkoop in Nederland aanwezig Advertentieprijs: 15 cent per mm Bij kontrakt (handels advertenties) lager. Abonnementsprijs f 4,— per half jaar. Franko p. post f 5,— per half jaar. Giro 85 07 48 ten name van Sneeker Nieuwsblad J vonden vlakbij het vliegveld Zestien- plannen voor de scholen, zo bericht J hoven. ,,Ik schrok er van”, aldus de de Leeuwarder Courant. Het rechts- J heer Terpstra. Zondag had hij er ook persoonlijkheid bezittende lichaam zal I al eentje gevonden. Inmiddels hebben Centraal Orgaan voor het Gemeente- J alle gemeenten in Friesland zowat hun lijk Voortgezet Onderwijs heten en in eerste ei gehad en komen er zelfs al Den Haag gevestigd zijn. meldingen binnen van de eerste J j broedsjes. Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor administratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150 - 3005 De toneelvereniging Diever heeft be sloten dit jaar als openluchtspel Elck wat wils (As you like it) van William Shakespeare op te voeren. De speeldata zijn 21, 25, 28 en 30 juni; 2 juli; 18, 20, 24 en 27 augustus. Ook in 1952 voerde Diever dit spel met zeer veel succes op. De baanverdubbeling van de rijks- 1 weg tegenover Van der Heem vor- De hengelaars kunnen nu hun activi- dert gestaag. De rechtse baan als men teiten richten op eierzoeken, want het van Sneek af komt ligt er nu ook in, 1 vissen is gebeurd. Dinsdag mocht er althans wat het grondwerk betreft. De voor het laatst gevist worden. Geluk- andere baan, waar het verkeer nu kig wordt de openstelling van het vis- langs gaat, heeft daar danig van te seizoen dit jaar vervroegd; in plaats lijden gehad. Dat is nu een „puin- I, van 1 juni wordt het nu zaterdag 28 hoop”. mei. i De Nederlandse Sportfederatie heeft een bedrag van f 125.000,beschikbaar gesteld voor de bouw van de lang be geerde sporthal in Sneek. De gemeente Sneek ontvangt daarvan f 75.000,in de vorm van een renteloos voorschot en f 50.000,a fonds perdu. Deze sporthal, waar in de Sneker ge meenteraad herhaaldelijk voor is gepleit, komt aan de Almastraat. Aanvankelijk dacht men aan een soort gecombineerde sporthal-veemarkthal, in de geest van de Frieslandhal in Leeuwarden. Maar dit brengt bezwaren met zich mee. De sporthal krijgt de afmetingen 22 x 42 x 7 meter. De in totaal ongeveer 3.700 leden van de twintig verenigingen, die in de toekomst van de hal gebruik zullen maken, zullen dan aan hun trek ken komen, want alle binnensporten kun nen volledig worden beoefend. De aan besteding zal wel niet zolang meer du ren. Op het braakliggend terrein aan de hoek van de Lemmerweg: en de Frieswjjk- straat wordt van 13 tot en met 24 mei a.s. een huishoudelijke advies- en voorlich- tingsbeurs gehouden, waarvan de organisatie in handen is van het Orbeto, het organisatiebureau voor beurzen en tentoonstellingen. Dit zal gebeuren in nauwe samenwerking met de Vereniging van Sneker Zakenlieden. De tentoonstelling zal uitsluitend stands bevatten van fabrikanten en importeurs, wier produkten bij de winkeliers verkrijgbaar zijn. Het doel is om voorlichting te geven aan vrouw, man en kind over deze gebruiksartikelen. skaken en op in nacht hellet hy syn leafste üt ’e hüs, mar as er thüskomt mei syn fracht is it net Milesa mar muoike Diurica, dy’t ek in soad op hat mei Miodrog. As Milesa fornimt, dat muoike by Miodrog is, is it misbigryp in feit en giet it der faek heil om seil om wei; en de kostelike sitewaesjes dy’t der üntstean, bringe faek de hannen op elkoar yn 'e seal. It liket it gewoane thema, mar it hat jin yn dit stik mei dübelde boajjem dochs ek noch hwat to sizzm. Durica spile har rol masterlik, hja kin suver alle stim- mingen werjaen, mar ek Milesa wie de manneynfaesje oer alle boegen treast. Dubroc koe men syn rykdom oansjen; ek as oansteande fan Milesa spile hy kostlik. Mila, de aide swalker, hie altyd it greatste wurd, yn syn filèsofy en ütspra- ken siet faek in soad om jins tinzen oer gean to litten: ,,In süre apel wurdt net swieter as men lytse hapkes nimt”. Miodrog spile mei in natuerlikens sa as men dat by in amateurploech net faek tsjinkomt, ditselde jildt ek foar Timotije, de rol wie him op it liif skreaun. As léste, mar net de minste, moat de ezel dy’t gjin ezel wie, mar syn rol wol ezeleftich spile, iaaa, hjir neamd wurde. Kapwurk fan D. H. Hamersma, toa- nieloanklaeijing fan Sytsma, en it orkest Schuil, dat yn it skoft passende muzyk spile, makken de joun folslein, en de Kriteminsken hawwe it ek wol weardear- re, alteast as hantsjeklappen in mjitstók is. Nei ófrin is der noch gesellich dounse yn ’e foyer. De fabriek, die op 2 maart jl. provisio neel was beschreven door de heer J. Broekstra te Wolvega, met de som van f 97.169,werd, in afwijking van het gebruikelijke Friese systeem, niet bij opbod, maar bij afslag verkocht. Dat wil dus zeggen, dat een eventuele liefheb ber geen gelegenheid heeft om af te wachten, wat een concurrent doet, maar onmiddeUijk dient te beslissen op een tijd stip, dat de bieding op een voor hem aanvaardbaar niveau komt. Na het voorlezen van het proces-ver- baal door notaris Hoekstra, zette oproe per P. Jaarsma (boven het provisioneel geboden bedrag) een som van f 200.000, in, welke hij successievelijk met bedra gen van f 10.000,—, f 5.000,— en tenslotte met f 1.000,verminderde. Bij de som van f 39.000,klonk het verlossende ,ja’ uit de zaal en was de voormalige zuivel fabriek „De Westerbrugsloot” definitief van eigenaar veranderd. Het bod bleek afkomstig te zijn van in de krant van maandag, dat er zon- Haarlem, Rotterdam en... Sneek zijn j dag al twee kievitseieren in 1 nest van plan een gemeenschappelijke re- de firma Jachtverhuur Huismans Warns, gevestigd te Sneek, welke firma dus voor dit complex een totaal bedrag van f 136.169,gaat betalen. Naar wjj vernamen, is het de bedoeling van deze firma, om de fabriek voor watersportdoeleinden aan te wenden, in die zin, dat het o.m. zal worden gebruikt voor jachtverhuur, winterberging voor schepen en caravans en eventuele ver koop van buitenboordmotoren. vvtxu. ecu ciaiiic, Onze stadgenoot Aerde Kuiper, de die met haar dochter op het Klein- bekende zanger, is winnaar geworden zand liep, het slachtoffer van een er- van een voorronde voor een songfes- gerljjk staaltje van baldadigheid. Eén tival. Het songfestival zal op Hemel- uit 'n groepje van drie jongens gooide vaartsdag worden gehouden in Rot- een brandend voorwerp in haar ter, terdam en het gaat uit van de Bond met het gevolg, dat verschillende van Gereformeerde Jeugdverenigin- dingen door het vuur ernstig werden gen. De heer Kuiper bracht het gees- beschadigd. De jongens gingen vlug telijk lied „Het Woord”. aan de haal. X ir. 14, 15 en 16 maert 1966 haldde Krite Snits har twadde greate gearkomste faa dit winterskoft yn it theater Amicitia riei as ekstra in ütfiering foar learlin- gen fan middel- en uloskoallen. De kar wie fallen op in blijspul yn fjouwer bi- driuwen, nl. „Die Esel von Gracka” fan Hans Deininger, yn it Frysk oerbrocht fan Barend v. d. Veen. Zondagavond a.s. om 8 uur zal de muziekvereniging „Concordia” het Yl- ster publiek een tweede concert aan bieden in de gereformeerde kerk. Het is op veler verzoek, dat dirigent en mu ziekkorps hiertoe zjjn overgegaan. Af gaande op wat de vorige keer ten ge hore is gebracht, zullen de bezoekers weer een gevarieerd programma goede muziek kunnen beluisteren. i

Sneeker Nieuwsblad nl | 1966 | | pagina 1